Cestovatelé (1 strana zpět) | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Cestovatelé

Správci:Laethé
Popis:Kde jste byli a kam chcete vyrazit? Cestujete radi? Jakou formu cestovani volite? ...
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Anketa:
Jak nejradeji cestujete?
S turistickou kancelari.2
Autem.3
Vlakem/autobusem/letadlem atd.5
Stopem.2
Na kole.1
Pesky.9
Necestuji.1
23 celkem
Nástěnka:
Kde jste byli a jake to tam bylo?
(samozrejme se pocita i cestovani po vlasti)
Kam byste se chteli podivat?
Kam se chystate vyrazit?
Jak cestujete?

Nevahejte se pochlubit a podelit!

Zajimave odkazy:

AraVýprava na Sibiř

Couchsurfing:
Uzasny pomocnik cestovatele a zpusob, jak potkat skvele lidi.

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

|⇐ 1 2 3 4 ⇒|

Mirael - 26. února 2009 01:19
Mirael

pavel 26. února 2009 01:10
No možná to zní divně,ale veř že s mojí máti je možné vše:)
Smutným údělem králů a krásných žen je, že v davu lichotníků, který je obklopuje, nemohou rozeznat přítele.

pavel - 26. února 2009 01:10
pavel

Mirael 25. února 2009 22:33

Opravdu neuvěřitelné příhody.
Slova jsou jen prázdné skořápky.

Mirael - 25. února 2009 22:33
Mirael

Rozhodla jsem se s vámi podělit o svou cestu do Egypta,jelikož jsem hodná dcera pozvala jsem svou máti na návštěvu pyramid.Její reakce byla naprosto neočekávaná,pro upřesnění,má matka je velmi kultivovaná osoba,až někdy přemýšlím kde přišla k někomu jako jsem já,ale to sem nepatří,jen pro představu,sprostě nemluví a její emociální projev je něco mezi výrazem sněhuláka a pouštního kaktusu.
Přesto všechno ji mám ráda a vím,že návštěva Egypta byla jejím snem,zakoupila jsem tedy dva pobyty od jedné nejmenované cestovní kanceláře a s furiantským výrazem jsem jela na návštěvu k máti,kde jsem jako kouzelník předložila poukazy i pozvání.
Slova "Ty krávo,já se z toho pose**"Mi vzala dech a já jen zírala,další nečekaná reakce přišla vzápětí,máti se rozbrečela.
Přemýšlela jsem zda je to dojetím,pár okamžiků hrdosti kdy jsem si myslela jakou jsem ji dělal radost,ale věc se měla tak,že ona plakala kvůli tomu co právě řekla a že byla sprostá,pád z výšin hrdosti byl tvrdý.

Po počátečních rozpacích bylo jasné že ji opravdu pozvání potěšilo a začalo se plánovat,její snahu o to vzít si sebou na deset dní pobytu dva kufry jsem ještě smetla ze stolu,ale to bylo na dlouhou dobu poslední mé slovo.To co následovalo potom lze přirovnat k nákupní horečce zahraničních celebrit,nejen že měla komplet celý nový šatník má máma,ale ona ho pořídila i mě,možná si řeknete super,ale co ty hodiny lítání po krámech a věčného zkoušení?

Konečně nastal den "D",na letiště nás odvezl kamarád,který mi při svém odjezdu zašeptal že za tuhle cestu mu dlužím bednu bublinek,pravda je to od nás asi 60km,ale poslouchat celou cestu to jak dospělá ženská vypráví jen o tom co všechno zapomněla,co nekoupila a jak se bojí,to je moc i na silnou náturu.Pak přišlo odbavení,okamžik kterého jsem se děsila nejvíc,bylo proč.

Když kontrolovali zavazadla,byl kufr mé máti dán stranou a ona povolána k přísně vyhlížejícímu pánovi,ten ji řekl ať kufr otevře,má jindy rázná matka zezelenala a já se začala modlit.Když kufr otevřela,muž ji beze slov vyhodil tři tuby-krém na opalování,krém po opalování a šampon,vše mělo větší obsah než bylo dovoleno,má matka se nadechla a já v duchu zaúpěla.
Na muže se otočila se slovy "Můžete mi říct co děláte s mými věcmi?To mám na dovolenou,a hodlala jsem to používat,pokud se vám to líbí,ráda vám řeknu kde to koupíte,ale tohle je mé."Celník nejdříve zrudl,pak se nadechl a pomalu vydechl,se slovy "Milá paní,tohle není pro naši potřebu,ale bude to zničeno,měla jste si přečíst poučení od cestovní kanceláře."Pokládal celou věc za vyřízenou,ne však má vlastní máti.
I ona se nadechla a počastovala toho muže památnou větou."Ale já to koupila a poztřebuji to sebou o ostatní formality se postará má dcera."Sebrala věci z rukou užaslého chlapa a s výrazem královny prošla za odbavovací prostor.Muž se nezmohl ani na slovo a má matka se stala pašerákem opalovacího krému.

Let proběhl v klidu,přistání doprovázené tleskáním vyvolalo v mé matce pochyby o zdravém rozumu pasažérů a se slovy."Mě za moji práci taky nikdo netleská" jala se prodírat k východu z letadla.Cesta do hotelu byla bezproblémová,možná proto že já seděla v přední části autobusu a matka vzadu,před hotelem se kolem ní vytvořil hlouček lidí a ona mi je začala představovat s tím že si udělala nové přátele,docela výkon na desetiminutovou cestu.

Kupodivu ubytování i většina našeho pobytu byla klidná,má naivní snaha korigovat eskapády mé matky se minula účinkem,její známí se pomalu a jistě rozrůstali a mě stále zdravili nový a nový lidé se slovy jakou mám skvělou maminku.Kupodivu ji ani nevadila neznalost místního jazyka neboť když jsme přišla k prvnímu stánku a ona se na mě obrátila abych se ji anglicky zeptala na cenu jednoho suvenýru,místní prodavač na nás promluvil česky....chudák,dostal se do spárů mé drahé máti.Při vyptávání na to jak se naučil česky jsem byla klidná,když zjišťovala jeho jméno,ještě pořád jsem byla v pohodě,ale když se ho zeptala zda u nich opravdu platí za ženy velbloudy,trochu jsem ztuhla.Chlapík ač česky uměl nejspíš nerozuměl všemu a mé matce nabídl za mne deset velbloudů,z její řeči vyrozuměl že mě chce prodat.

Tento krámek se stal jejím válečným stanem a pokaždé když jsem ji nemohla najít s jistotou jsem věděla že bude u "Božského Ahmeda." Dál už vlastně naše dovolená probíhala relativně normálně,jistě pár drobných trapasů by se ještě našlo,ale myslím že tohle pro představu mé snahy udělat své máti radost,stačilo,pokud by někdo toužil po pokračování,dalo by se o tom uvažovat.Tomu kdo to dočetl až sem....děkuji.
Smutným údělem králů a krásných žen je, že v davu lichotníků, který je obklopuje, nemohou rozeznat přítele.

Mirael - 25. února 2009 11:08
Mirael

Laethé 25. února 2009 10:23
Tak tedy dobrá,dnes jdu na noční tak myslím že bych to mohla i sepsat:))
Smutným údělem králů a krásných žen je, že v davu lichotníků, který je obklopuje, nemohou rozeznat přítele.

Laethé - 25. února 2009 10:23
Laethé

Mirael 25. února 2009 10:09

Napis to pred prispevek - deti, mladez a slabe povahy si to sice prectou, ale nebudou nas moci zazalovat... XD
Jsem anděl / co Tě dostal na povel / ale mám-li Tě vzít do nebe / chci z toho něco pro sebe / mám rád řeč těl / a v kapse lubrikační gel / tak mi namaž perutě / a já do nebe vemu Tě. (Xindl X - Anděl)

Mirael - 25. února 2009 10:09
Mirael

Tak jsem díky milé Laethé objevila další zajímavou diskuzi,mno chtěla bych se i podělit o své cestovatelské zážitky,ale tak nějak by tam mělo být před přečtením napsáno:

Následující řádky nejsou vhodné pro děti a mládež,případně pro slabé povahy.

Takže pokud mi to bude dovoleno i přes toto varování,ráda se s vámi podělím o své příhody:)
Smutným údělem králů a krásných žen je, že v davu lichotníků, který je obklopuje, nemohou rozeznat přítele.

Irian - 22. února 2009 21:59
Irian

Laethe: ke Krakowu: Ještě bych rád podotknul že Krakow je taková malá Paříž ve střední Evropě, má mnohem šírší a novější ulice v centru, ještě se zachovanýmigotickými kostely než např. centrum Prahy, které je proti tomu opravdu krkolomné, ovšemže v tom je Pražské kouzlo. Obě města jsou dost jiná, mě osobně se Krkow i přes moji lásku k Praze líbí víc...
http://havrane.xf.cz - nejlepší stránky vo houbách :)))

pavel - 22. února 2009 12:09
pavel

Laethé 22. února 2009 10:43

No třeba za ten nápad mohla pozdní hodina.:)

Jo a to jsme nezmínil. Já jsme také vlastně jednou byl u balatónu. Byl jsme tam s rodiči a už je to dost dávno a tak si z toho moc nepamatuju. HOl jsem byl ještě dost malý.
Slova jsou jen prázdné skořápky.

Laethé - 22. února 2009 10:43
Laethé

pavel 22. února 2009 00:20

Pavle, ja Te miluju... vazne nemam zadneho jineho kamarada, ktereho by napadlo neco takoveho. XDDD
Jsem anděl / co Tě dostal na povel / ale mám-li Tě vzít do nebe / chci z toho něco pro sebe / mám rád řeč těl / a v kapse lubrikační gel / tak mi namaž perutě / a já do nebe vemu Tě. (Xindl X - Anděl)

trtrtr - 22. února 2009 10:33
trtrtr

pavel 22. února 2009 00:20
To my jsme tam právě nešli, jen jsme tam viděli nějaké borce, co tam měli vody pod krk.
"Já do toho praštit a ono nic. Tak já do toho praštit znovu a víc. A hele, ono fungovat!" Drrln Brw, krollí myslitel

pavel - 22. února 2009 00:20
pavel

trtrtr 21. února 2009 21:49

Jen mě překvapuje jak jste poznali střed balatonu. Nevím kde jste přesně byli, ale co si tak vybavuju, tak tam jezdí lodní doprava- osobní a jeden přívoz.
A když jsme setak podíval na :http://www.mapy.cz/#x=141088768@y=124479488@z=9@mm=ZP a vzal si do ruky měření tak mi vyšlo že jste mohlii být třeba 2 km od břehu. Uznávám že tam je dost mělko do velké vzdálenosti, ale to vás opravdu bavilo jít tak daleko?
Slova jsou jen prázdné skořápky.

trtrtr - 21. února 2009 21:49
trtrtr

Laethé 21. února 2009 17:15
Do Maďarska jsme jeli s muzikou, tak ať vás nepřkvapí slova jako housle, noty, cimbál, atd.
Takže, jedem postupně zajímavé momenty:
Vstával jsem mezi druhou a třetí ráno, protože jsem si jako obvykle zapoměl nachystat věci.
Strašil jsem po domě, rozhazoval skříně, hrabal se bordelem pod postelí atd.
Konečně jsem byl nachystaný, to asi kolem pěti ráno. Šel jsem zase spát. Probudil jsem se v očekávanou dobu, tj. v 6:30 ráno.

Asi v 7 se všicni nasáčkovali do autobusu v Rožnově pod Radhoštěm ( ne, nejsem z Prahy, naštěstí...).
Vyjelo se, trasu už si nepamatuju, vím jenom Bumbálka, Bratislava a Körmend.
Při cestě jsem, nevím jak se mi to podařilo, nespal. Kámoše jsem za těch několik hodin obehrál asi o 1500 forintů (150 Kč) v pokeru a blackjacku.
Přijeli jsme na místo kolem 2-3 hodin odpoledne (to tipuju). Čekalo nás přivítání maďarů - chlap a baba - a ubytování v jakési stodole, kde už bydlelo několik výjezdů z Rožnova. Vytahal jsem si moje dva bágly a housle do postele. Ten den jsme asi od 19:00 do 23:30 hráli kousek od stodoly.

Potom další den jsme jeli na prohlídku Körmendského zámku. Docela se to dalo, ale strašně pálilo slunce. No však, jet v létě do Maďarska obnáší své mínusy i plusy...
Ten den už se neudálo nic, co by stálo za připomenutí, myslím, že jsme ani nehráli.

Další den potom byl nejlepší a nejvýznamější. Ráno jsme se zase nasáčkuvali do autobusu a vyjeli naší známou cestou přes náš známý Körmend směrem Balaton.
Docela mě zarazilo, jak je v něm špinavá voda a jak málo je hlubouký. Uprostřed jste měli vody po prsa. Já sám jsem tak daleko nelezl, ale stačilo mi být u břehu.
Potom odpoledne následovala prohlídka jakéhosi hradu, kde padl nějaký Maďarský národní hrdina, na jméno si nevzpomínám a focení.
Dojeli jsme zpět asi kolem 17:00. Následovala krátká zkouška a hned odjezd na největší akci - průvod a hraní v Körmendu. Po hraní jsem se s kámošem dal do řeči s Izraelcema - samozřejmě arabsky, což umím jenom já, takže ten kámoš to po chvíli vzdal a odešel.
Rozhovor probíhal asi takhle (v přepisu a překladu)
Já: ´As salámu ´aléku! (Dobrý den)
Izraelec : ´Éh? (co?)
Já: ´As salámu ´aléku! (Dobrý den)
Izraelec : Wi ´aléku as salám! (Odpověď na pozdrav)
Já : ´Ámil éh? ( Jak se vám daří?)
Izraelec: ´Al hamdu li ´lláh, kwajjis. Wi ´enta? (Díky bohu, dobře. A tobě?)
Já: ´Al hamdu li ´lláh, kwajjis, šukran. (Díky bohu, dobře, děkuji)
Izraelec: Mnén? ( Odkud jsi?)
Já: Mi ´l Gumhúríja ´t Tšíkíja. ( Z České Republiky)
Izraelec: ´Al gumhúríja ´t Tšíkíja? ´Áh, šukran. ´Ana mi ´l-Izrael. ( To si můžete přeložit sami)
A tak to pokračovalo furt dál. Říkal, že pracuje v Jeruzalému ve výrobně papíru, má myslím 4 manželky a 3 děti.

Další, poslední dva dny už se nehrálo. Jeli jsme do Aquaparku v Körmendu a ještě kdesik jinde.
V jednom jsem si spálil řiť, v druhém záda.

To je asi tak všecko...
Ne, ještě taková zajímavost: Maďaři, jak nám jeden z nich při pokecu v angličtině zdělil, nesbírají houby, takže jen u parkoviště, v aquaparcích, u Balatonu a vlastně všude kde by kousek trávy rostly nádherné houby, a my,, jako blbci jsme lítali po městě a sbírali houby...

Tak, to už je všechno, víc už asi dneska nenapíšu, ale možná si vzpomenu časem, na něco zajímavého k doplnění...
"Já do toho praštit a ono nic. Tak já do toho praštit znovu a víc. A hele, ono fungovat!" Drrln Brw, krollí myslitel

pavel - 21. února 2009 18:20
pavel

Laethé 21. února 2009 18:19

Auvajs
Slova jsou jen prázdné skořápky.

Laethé - 21. února 2009 18:19
Laethé

pavel 21. února 2009 18:13

*praaaask!*
Jsem anděl / co Tě dostal na povel / ale mám-li Tě vzít do nebe / chci z toho něco pro sebe / mám rád řeč těl / a v kapse lubrikační gel / tak mi namaž perutě / a já do nebe vemu Tě. (Xindl X - Anděl)

pavel - 21. února 2009 18:13
pavel

Laethé 21. února 2009 17:50

Samozřejmě že to může být ilegální. Ale do určitého množství to rozhodně není pašování.

Tak a teď bych se běžel honem někam skovat. :)
Slova jsou jen prázdné skořápky.

Laethé - 21. února 2009 17:50
Laethé

pavel 21. února 2009 17:39

Ksa! Uplne mi ty idylicke vzpominky na me paseracke destvi kazis! XDDD (prvniho, kdo namitne, ze pasovat tatranky neni nelegalni necim prastim) XDDD
Jsem anděl / co Tě dostal na povel / ale mám-li Tě vzít do nebe / chci z toho něco pro sebe / mám rád řeč těl / a v kapse lubrikační gel / tak mi namaž perutě / a já do nebe vemu Tě. (Xindl X - Anděl)

pavel - 21. února 2009 17:39
pavel

Laethé 21. února 2009 17:34

Těžko ale můžeš tvrtit že by policie nevěděla že turistická cesta jednu chvíli vede v čechách a za chvíli zase v polsku. A tudíš protože to nikdo nezakázal tak je to dovolené. - Nebo se tak na to dá aspoň dívat. :)
Slova jsou jen prázdné skořápky.

Laethé - 21. února 2009 17:34
Laethé

pavel 21. února 2009 17:18

Tak uplne legalne taky ne XD
Jsem anděl / co Tě dostal na povel / ale mám-li Tě vzít do nebe / chci z toho něco pro sebe / mám rád řeč těl / a v kapse lubrikační gel / tak mi namaž perutě / a já do nebe vemu Tě. (Xindl X - Anděl)

pavel - 21. února 2009 17:18
pavel

Laethé 21. února 2009 17:15

Tak uplně ilegálně to nebylo :)
Slova jsou jen prázdné skořápky.

Laethé - 21. února 2009 17:15
Laethé

pavel 21. února 2009 17:13

Kde jsou ty blahe casy, kdy jsme na Kartografii (pro neznale jedna horska chata) ilegalne prekracovali hranice... XDDD

trtrtr 21. února 2009 17:14

Napis vsechno, uz ted se tesim! XD
Jsem anděl / co Tě dostal na povel / ale mám-li Tě vzít do nebe / chci z toho něco pro sebe / mám rád řeč těl / a v kapse lubrikační gel / tak mi namaž perutě / a já do nebe vemu Tě. (Xindl X - Anděl)

|⇐ 1 2 3 4 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)