Chápání, myšlenky atd. (2 strany zpět) | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Chápání, myšlenky atd.

Správci:Miki3650
Popis:Pokec o všem možném týkajícího se chápání, myšlenek a duše neboli filozofie.
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Nástěnka:

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 104 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 6 ⇒|

Antonius - 17. dubna 2009 15:58
Antonius

Já v nic nevěřím, jen vím že něco existuje, ale že bych věřil? ne!
The Game

Miki3650 - 16. dubna 2009 20:34
Miki3650

Ve Wordu to vypadá jinak :-D

Miki3650 - 16. dubna 2009 20:34
Miki3650

Češi a bezbožní? Nikdy!
Jak to vypadá s náboženstvím v ČR? Špatně rozhodně ne. Sám věřící jsem i nejsem, vyznávám speciální náboženství, které vlastně neexistuje, a zároveň respektuji všechny ostatní. Zajímá mě judaismus. Můj spolužák je pravoslavný křesťan a moje bývalá spolužačka také křesťanka.
Věřím, že v ČR náboženství je a hodně, jelikož my sami jsme v jisté míře i náboženství vytvářeli. Husité, naši praprapředci se postavili proti, do té doby velice mocné církvi a jejím dogmatům. Nebáli se popřít dosud daná pravidla a bojovat s namyšlenou, velice bohatou církví. Výsledek? Možnost vlastní volby, i když né na dlouho. Avšak ten základ toho je velice důležitý, protože člověk musí tvořit své okolí a myšlení. Bez husitství bychom teď možná nemohli volně mluvit, přednášet, tvořit dialogy a vůbec tohle psát.
Ale husitství není součástí tohoto tématu. Já sám jsem zastáncem teorie Ericha Antona Paula von Dänikena s teorií o tom, že Bůh ve skutečnosti neexistuje. Protože Bůh je vlastně mimozemšťan, který přilétl na naši planetu a neustále se sem vrací. Jenomže my s naší inteligencí nejsme schopni pochopit přistávající vesmírnou loď z orbity a prostě to nazveme Bohem. Problém je s tím, že pokud by byla tato teorie schválená, porušily by se všechna dosud daná pravidla a nastal by částečný kolaps. Rád bych řekl, že vědci se toho bojí a právě proto tuto teorii neschválí, i když by v ní bylo sebevíc pravdy. Bohužel, taková je nynější doba. Je pravda, že jsem od E. von D. četl jen jednu knihu a asi čtyři mám připravené v poličce, ale už ta jedna mi vštípila tento nápad a ještě víc podnítila mou touhu po poznání.
S tím poznáním bych se dostal dál k člověku jménem Robert Toru Kiyosaki. Ten nepatrný člověk je velice úspěšný investor a byznysmen, který napsal několik knih a vytvořil finanční hru. I když tyto knihy se zajímaly o finance, přes to v nich bylo víc než jen to. Jsou to vlastně dobré učebnice lidské psychiky spolu s teorií, že každý je svým způsobem génius, a jediné co člověk musí udělat je v sobě toho génia najít, přestože je to těžší než jít tzv. ,,s davem‘‘. Jelikož když v sobě člověk toho génia najde, a tím si zajistí vlastní sebeúctu a podporu, získá obrovskou možnost volby a možnost pozměnění svého okolí a zároveň i nejvyšší možnou úroveň inteligence. Žádná mensa, jen obyčejný a dobrý lidský duch.
A co samotná víra? Člověk může věřit v cokoliv: v sebe, nějakou osobu, věc či fantasy. Jde jen o míru jeho psychiky a fantazie. Víra je vlastně pomocník v nesnázi a duševní bezmoci. Čirou náhodou se toto jeví naprosto přirozeně jako například strach. Prostě už je to v člověku předem zabudované. A on/ona nemá téměř žádnou možnost to změnit, až na takzvané poznání vlastní identity, což je téměř nemožné. Krása je, že církev dá se říci zakazuje slova: nemožné, nejde a nikdy. Avšak nesmíme si v žádném případě plést víru s náboženstvím. Víra je cokoli v co člověk věří, ať už úspěch či prohru, lásku či nenávist.
Naopak náboženství je už určité podporované seskupení názorů na pomoc od něčeho či někoho. Co, ale brát Boha jako již zmíněného mimozemšťana? V dnešní době by lidi měli myslet i na tuto možnost. V takovémto případě to vlastně znamená, že existuje jen jedno jediné náboženství s jedním jediným Bohem (mimozemšťanem), které se akorát podle odlišné polohy jinak jmenuje. Co by to znamenalo? To, že by si všichni věřící byli rovni a nezápasili (v uvozovkách) mezi sebou o to, že ten je a ten není pravý Bůh.
Co z toho vyvodit? Každý je věřící, ať se tak nazvat chce či nechce. Neznám jediného člověka, který by nevěřil v jakoukoli věc, co ho napadne. Protože v takovém případě by kolem nás nesměly být žádné věci, prostě nic. A tam už je zase diskutabilní to nic. Jestli to budete brát tak či onak nevím. Jediné co vím, že nic není pravda, protože ta neexistuje.
S pozdravem Michael Novák a Martina Marešová

Miki3650 - 16. dubna 2009 16:43
Miki3650

Nevím, nevím. S mojí nynější schopností porozumět jsem zvládl tak půlku tvého textu. Ale i přesto řeknu, pěkná práce. Tam ta stránka se mi docela líbila. Teď zrovna píšu s jednou kamarádkou zajímavý texty o myšlenkách atd. uvidim jak to vyjde a možná to jsem skopčim, ale je to tak na 5 stránek A4.

Amthauer - 7. dubna 2009 23:29
Amthauer

Mr.Hannibal 12. srpna 2008 09:56
Numerologická hovadina. Takové souvislosti najdeš ve všem, viz třeba film Číslo 23.

Miki3650 6. března 2009 20:25
Bůh je UFO. Cos to plácl za nebetyčnou hovadinu? :D

btw S existencí boha je problém hlavně ten, co si kdo představí pod pojmem, jestli antropomorfní vědomí s lidským způsobem uvažování, metafyzický řád a smysl, nebo jen bytnost. Že by na obláčku seděl děda a metal dolů blesky, si, počítám, nemyslí nikdo.

A Bible je jen řadou symbolů a obrazů, které naznačují na filosofické myšlenky. Kdo se chce dostat přímo k filosofickým myšlenkám, ať si přečte všeliká vyznání, hlavně Nícejské a Augustinovo, to jsou takové základy křesťanské víry.

Problém s každou vírou nicméně je v tom, že se diskuze s ní vrhá neustále do kruhu. Co mi brání prohlásit, že synem božím je Karel Havlíček Borovský a ne nějaký dávný Žid, který ani nepublikoval v relevantních národních novinách? Obrazy jsou tendenční, ale filosofie se snaží být nečasová, takže mrkněte třeba sem http://krystal.op.cz/sth/sth.php?&Q=2 a poznáte křesťanství víc, než blbnutím s Biblí.

Apropos, sám jej rád nemám, právě proto, jak moc se ohání obrazy namísto jasných slov. "Věřím právě proto, že to je nesmyslné" už byl vrchol úplný, to filosofské srdce pláče. :)

Dle mě je v jádře všeho existencialismus, ale to by bylo na mnohem delší úvahu...
- What is a life devoid of strife?

Antonius - 23. března 2009 16:18
Antonius

Hele, jedna mě napadla, ale nevím jak bych to popsal :-D
The Game

agarwaen - 22. března 2009 19:51
agarwaen

Miki3650 22. března 2009 19:04

Tý televizi bych se nedivil. Ty tisíce barev jsou jen odstíny těch základních. S voockem myslíme úplně nové barvy.
http://bandzone.cz/zixi

Antonius - 22. března 2009 19:49
Antonius

upřímě nechápu.
The Game

Miki3650 - 22. března 2009 19:05
Miki3650

Jeden muj sloh:
Probuzení ze špatného snu
Osnova:
I. Mariňáci
II. A) Pearl Harbor
II. B) Další operace
III. Uvědomění
Byl jsem mariňákem za druhé světové války a bojoval jsem s Japonci. Dost dobře si vzpomínám na to, jak náš velitel při výcviku říkal: ,, Bůh stvořil rangery a letce. Byl však Bůh spokojen? Nebyl! Proto stvořil vojáky, kteří byli na moři i na pevnině a ty nazval mariňáky. S těmi už byl Bůh spokojen.“ A to jsme byli my. Nazývali nás třítýdenními zázraky, přesně tak dlouho trval náš výcvik. A pak už vypukla válka v Pacifiku.
První akcí, kde jsem se ukázal, byl útok na Pearl Harbor (přesně 7.12.1941). Jel jsem s jedním kapitánem v centru města a v té chvíli nad námi začali kroužit japonské stíhače a všude svištěly kulky. Kapitán se rychle rozjel do doků. V docích jsem se dostal na jeden obrněný člun s protiletadlovými kulomety a pak jsem se jich snažil sestřelit co možná nejvíc. Vůbec nevím, jak jsem to mohl přežít. Takové obrovské ztráty jak na lidských životech, tak na technice.
Takhle pak pokračovaly i další operace. Boj o Henderson Field (v Guadalcanalu) i bitva na ostrově Tarawa. Nevím, jestli jsem zabíjel Japončíky z nenávisti nebo kvůli mým mrtvým kamarádům, ale zabíjel jsem je.
Až teprve teď po těch pěti letech od japonské kapitulace si uvědomuji, že to všechno není jen hrozný sen, který se mi zdál, nýbrž že se to doopravdy stalo. Teď chápu, že zemřelo velké množství lidí na obou stranách a, že válka je největší učitel, avšak za jakou cenu? Za cenu obrovského utrpení a smrti.

Michael Novák

Miki3650 - 22. března 2009 19:04
Miki3650

Blbče ? lol podobnej název mam od svejch spolužáků, ale spíš už jen šílenče :-D. No jo barviček máme jak naděláno (tamhle píšou že televize nám ukazuje nějakejch 60 milionů, neni to nějaký divný, když já jich znám jen asi 50 přeháněně) no prostě komplikovaný je to a tak to i pro LIDI zůstane. Koumejme vše a nezjistíme nic. Nezkoujme nic a zjistíme všechno, že by nové pravidlo ?

vockoo - 12. března 2009 15:41
vockoo

No vidíš a když jsem tohle řekl kámošovi, tak mě označil za blbce :D
Tadá!

agarwaen - 12. března 2009 15:29
agarwaen

vockoo 11. března 2009 22:25

Hej to s těma barvama je fakt. To je hustý. Měl jsem zásek když jsem si zkoušel představovat jinou barvu :)
http://bandzone.cz/zixi

vockoo - 11. března 2009 22:25
vockoo

nikdo :). stejně jako si nikdo nedokáže představit tzv. "nic", nebo třeba nějakou jinou barvu, než známe.

vemte si třeba psa... jestliže opravdu vidí černobíle, tak si nedokáže představit jiné barvy a nevěří, že by byli jiné. nedokáže si je představit. To může být i náš případ. třeba taky nevidíme všechny barvy.
Tadá!

Zlatovous - 11. března 2009 22:07
Zlatovous

Zase nic objevného. Kdo dokáže plně pochopit nekonečno, představit si jej, ať zvedne ruku.

agarwaen - 11. března 2009 21:25
agarwaen

Koukal jsem na pár příspěvků níž a myslím že mysl lidí je hrozně omezená.. řekněme to takle:

Pes nedokáže pochopit kouli. Když se někde objevíte na dalším místě zas vylezete. Pro něj prostě prostor začne a někde končí. Co když je mysl lidí podobně omezená? Že prostě nedokážeme pochopit věci které se dějí. Že existují věci na který prostě nestačíme - podobně jako pes si nikdy neuvědomí podstatu koule?
http://bandzone.cz/zixi

Miki3650 - 10. března 2009 19:28
Miki3650

V nynější době asi ne, ikdyž řeknu, že je ho (z jedný části) napadla zajímavá věc.

Zlatovous - 6. března 2009 21:10
Zlatovous

Že si nepřišel na nic objevného. Ukaž divochům zapalovač a bude tě uctívat celej kmen.

A teď dále. Zhruba víš jak takový zapalovač funguje - křesadlo, plyn, jiskra a jedem. Kamarád by se ti na druhý den přišel pochlubit s novým plamenometem. Sice nemáš ani ponětí jak takový plamenomet může fungovat, ale matně tušíš, že to bude asi něco podobnýho jako s tím zapalovačem.

Budeš si myslet, že je bůh?

Miki3650 - 6. března 2009 20:25
Miki3650

Jj s tím máš pravdu, mě se teda judaismus líbí, ikdyž bych řekl, že v desateru jsou poměrně chyby :-D. A asi nejlepší teorie bude ta co jsem psal před nedávnem:Hm ta já z části na něco jako je Bůh věřim, ale řekl bych, že bůh neni jen něco co je nezranitelné, ale že bůh je třeba UFO. Protože nějaká mimozemská civilizace musí existovat, a jelikož je vyspělá víc než my tak si můžem myslet že je to bůh i když oni říkají, že bohové nejsou. Ale lidi jsou prostě lidi a udělaj z nich bohy. že je to jen díky naší ,, hlouposti,, že jsme si tohle vymysleli. Co říkáte ?

Antonius - 1. března 2009 11:28
Antonius

mě je nějaká bible ukradená, teda většinu z toho znám a moc se mi to nelíbí. Ta kniha knih, je jedno z nejnudnějších děl co jsem čet, to byly i fyzikální příručky zábavnější. Ale k věci, spíš mě zajímá proč by to dělal? proč by potřeboval abychom ho uctívali? proč musíme dodržovat desatero? proč nezabije satana? proč nám o něm neřekne? těch otázek je víc a na většinu neví odpověď, no a podle toho si myslím, že bůh neexistuje.
The Game

vockoo - 1. března 2009 10:51
vockoo

Podle mne zatím všechno nasvědšuje, že bůh spíše neexistuje... Já osobně v něj nevěřím. CO by tu takovej bůh dělal? co by spravoval? Vždyť příroda vlastně funguje sama. Zcela sama. Udělej něco špatného a příroda se podle toho zachová...(například, když narušujem ozonové vrstvy). To nedělá bůh. Nemusí. Možná to nějaký bůh všechno stvořil, ale teď už u toho zkrátka být nemusí, protože ten stroj, který MOŽNÁ stvořil již funguje zcela a dokonale sám.

viz Darwinova teorie o hodinkách, o které jsem psal tady někde dole...
Tadá!

Vypisuje se 20 z celkem 104 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 6 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)