Chápání, myšlenky atd. (4 strany zpět) | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Chápání, myšlenky atd.

Správci:Miki3650
Popis:Pokec o všem možném týkajícího se chápání, myšlenek a duše neboli filozofie.
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Nástěnka:

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 104 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 6 ⇒|

Antonius - 9. prosince 2008 19:30
Antonius

My neděláme stejnou chybu jako ve starověku- my jen chceme důkazy. Sama píšeš Proč Magii a kouzla vyřazujeme z normálního života? CO když děláme stejnou chybu jako ve starověku, nebo středověku. Totiž to, že když něco neznáme, nechceme tomu dát možnost usadit se v běžném životě, jen protože je to v okruhu našich vědomostí nevysvětlitelné--- Ale problém je v tom, jak bys chtěla kouzla zařadit do života? A co jsou to vlastně kouzla? myslíš třeba ohnivé koule? Čarodějnické rituály? Proklínání? A ještě k tvému článku pod tímhle Jak víš že to muselo být někým stvořeno? co když se to stvořilo samo?
The Game

vockoo - 8. prosince 2008 16:32
vockoo

ještě mě něco napadlo... něco k nevysvětlitelným jevům ---

My lidi chceme všechno zjistit, na všechno přijít. Máme toho na objevování mnoho. Vemte si třeba myšlení člověka ve středověku. Nikdy nikdo z této doby neslyšel o rádiu, foťáku, nebo televizi. Pro ně tyto věci byly "nevysvětlitelné". A co my. My za jedno tisíciletí budeme považováni taky za "Neandrtálce" a nové generace budou objevovat další a další zákony, či přístroje. Bude se rozvíjet věda a výzkum vesmíru.

Musí být však nějaký konec, kdy objevíme všechno a myslím, že na tom konci objevíme právě náš počátek, nebo úplně porozumění smrti.

TO jsem ale zase zaběhl. Chtěl jsem totiž dospět k tomu, že kdybychom středověkým lidem ukázaly nějaký z našich přístrojů, nazvali by to magií, kouzlama a vším možným. CO když Za několik tisíciletí objeví něco co nazýváme magií my? COpak to není možné? Lidé ve středověku také nevěřili na televize. Stejně jako my nevěříme na věci, které jsou pro nás nadpřirozené a nevysvětlitelné. Jsou to věci, které jsme si nikdy ani nepředstavili, stejně jako ve středověku.
Ve středověku si představovali jak lidé létají na létacích strojích, stejně jako my si představujem jak lidé budou jezdit létajícími vozy, ale nikdy nepomysleli na počítač, nebo na televizi. CO když za nějakých tisíc let přijdou na něco na co my ani nedokážem pomyslet. Stroj, jenž vytváří magické vlny, magii, o které se děti budou učit ve školách a počítat na ni v písemkách vzorečky. Něco, co pro nás ještě neexistuje ani v našich představách a za několik tisíc let to bude běžnou věcí jako počítač.

Teď jsem vyvrátil své první tvrzení, v němž jsem tvrdil, že bůh či něco nevysvětlitelného existuje. Řekl jsem, že až dojdeme na okraj poznání, přijdeme i na tajemství našeho počátku :) Filozofie je neskutečně proměnlivá...

shrnutí: Chtěl jsem tím celým říct, že něco co si nedokážeme ani představit za tisíce, nebo miliony let může znát i malé dítě.
Třeba je náš svět natolik dokonalý, že se všechno bude moct vyvětlit, všechno podložit a všechno dokázat. Že to co si dnes pouze představujem možná exsistuje, jen jsme na to ještě nepřišli.
Proč Magii a kouzla vyřazujeme z normálního života? CO když děláme stejnou chybu jako ve starověku, nebo středověku. Totiž to, že když něco neznáme, nechceme tomu dát možnost usadit se v běžném životě, jen protože je to v okruhu našich vědomostí nevysvětlitelné---
Možná se za několik milionů let přijde na podstatu smrti, nebo počátku. Nechtěl bych se toho však dožít. My lidé potřebujeme tajemství...
Tadá!

vockoo - 7. prosince 2008 22:00
vockoo

Začněme od někud jinud. Vemte si třeba počítačové hry, nebo fantasy knihy. Proč myslíte, že se lidé baví knihami o nějakém fantastickém světě nebo hrami v jiné realitě? Je to tím, že jsou naší realitou znudění.

Našemu světu totiž vládnou pravidla. Všechny (skoro) jevy se dají vysvětlit, vše má svůj důvod a původ. Nikdo nemá žádně zdání o něčem nevysvětlitelném, nebo o nějaké magii. Něco nevysvětlitelného tu však je... Počátek toho všeho...

Věříte v boha? Máte nějakou víru v nějakého stvořitele? Ne? Já taky ne, přesto si myslím, že někdo, nebo něco takového muselo existovat.

Pokud si totiž vzpomenete na Darwinovu teorii o hodinkách, dostanete se až k tomu co já... Vemte si tedy hodinky. Když je někdo stvoří, pracují dál sami a bez pomocí stvořitele. Představte si v hodinkách vesmír, nebo naší zemi. Koloběh života na zemi pracuje sám. Je to tak u živých stvoření i jako u hvězd, které časem vybuchnou a za několik milionů let se z jejich zbytků mohou stát nové malé hvězdy. Vše funguje s neuvěřitelnou přesností a pravidli. Někdo však tohle všechno musel stvořit, někdo kdo vymyslel všechna pravidla a zákony, na které my s postupně se rozvíjející vědou přicházíme. jenže to se pak naskytuje nová otázka. Kdo stvořil stvořitele?? Tyto otázky pak nemají konec a proto si myslím, že ZDE! je něco nevysvětlitelného něco nadpřirozeného a něco co naše věda nedokáže podložit pravidli.

omluvte za hrubky, opakující se slova, či překlepy. Psal jsem to narychlo a bez kontroly. Pokud jste se dočetli až sem, děkuji..
Tadá!

vockoo - 7. prosince 2008 21:47
vockoo

Ahoj, mohl bych dát další námět??

CO bůh... jak myslíte, že vznikl život...vesmír...my??
Tadá!

Miki3650 - 27. listopadu 2008 21:12
Miki3650

Dejme tomu, že život je taková hra, hodně velká hra. My jsme hráči a pokoušíme se tuhle hru hrát, ať už lépe či hůře. Ale je tu jeden háček, každá hra má své pravidla a ani tahle není vyjímkou. Avšak u této existuje možnost neustálého zkoumání všech možných pravidel. Bohužel u této obrovské soutěže se nedají naučit všechny informace.
Problémem, ale zůstáva jak pak hru hrát ? Pak přichází na řadu možnost vkládání vlastních pravidel. Hráči se musí, alespoň z části naučit nynější pravidla, ale až se je naučí, dostanou možnost úpravy pravidel, a tím pádem se stanou autory nového prostoru a výherci této soutěže. Toto je můj názor na hru jménem život.

Miki3650 - 27. listopadu 2008 21:11
Miki3650

:-D pak jsem to ještě slohově upravoval na papíře a nechtělo se mi to opravovat :-D možná jsem dam jeste trochu jinaci rec na stejný téma

Antonius - 26. listopadu 2008 21:37
Antonius

pár poznámek:Pevně daný osud/nejsme proti tomu bezmocní? No v tom případě by to nebyl pevně daný osud. A potom bych dal místo hra soutěž, ale to je maličkost a nakonec spíš než řeči o názorech atd, bych tam dal něco o každý jsme jinak nadaný, rychlí a silní, moudří a bystří či bohatí a chudí. Ale je to dobrý, jen mám pocit, že jsem to slyšel, no možná kvůli tomu, že tohle je hodně známé téma a tohle je hodně známá pointa.
The Game

Miki3650 - 26. listopadu 2008 19:54
Miki3650

Toto je můj slovní projev na jednu rétorickou soutěž.

Cesta
Existuje hra, která se v naší realitě nazývá životem. Tahle soutěž se hraje na hrací desce jménem Svět a soutěžícími jsme my. Celá tato hra má různá pravidla, které se neustále obněňují. Do toho všeho teď rázem spadáme my, každý má jiné názory, vlastnosti i chování. Každý je svým způsobem jedinečný. Ale všichni mají téměř pevně daný osud, avšak nejsme proti naší předem souzené cestě bezmocní. Je tu šance pochopit celý osudový koloběh, vpříčit se mu do cesty a ovlivnit tím svůj osud. Vždyť jakákoli záležitost, kterou uděláme mění pohled a všeobecné mínění o nás. Proto doporučuji pokusit se ovlivnit svoji cestu, protože to je první krok k tomu, aby jste se stali opravdu svobodní, cílevědomí a šťastní.
To je můj názor.Děkuji za vyslechnutí.

Miki3650 - 26. listopadu 2008 19:53
Miki3650

jj. Omlouvám se, že nejsem až tak moc tady, jelikož se věnuju filozofii spíš jako psanim souboru a ve škole.

Antonius - 16. listopadu 2008 11:00
Antonius

Nejsme dokonalé stroje, protože děláme chyby, ale díky nim jsme nejlepší stroje. No a teď k tomu co jsem chtěl napsat: Ano jsme stroje, ale ne stroje jako do továren, které dělají stále tu samou věc, my jsme stroje jako v některých scifi filmech-máme možnost přemýšlet o nejlepším řešení, poučit se z chyb atd.
The Game

Miki3650 - 23. září 2008 18:15
Miki3650

no to máš pravdu no, nic nemůže být úplně stejné :-D, ale jsme i přesto, něco co je od stroje hodně moc vzdáleného, podle mě

Mr.Hannibal - 21. září 2008 18:23
Mr.Hannibal

Miki3650 10. září 2008 20:29
Žádný stroj není stejný. Každý má nějákou anomálii... ten je lepší, ten horší...

Miki3650 - 10. září 2008 20:29
Miki3650

Jo a k tý duši Hannibal má pravdu s tim mozkem, ale vlastně neni to dokonalej stroj, protože když by to byl stroj byly mi jsme všichni stejní. Takže něco jako duše zkutečně existuje a důkazem je i to, že si o tom teĎ povídáme, jelikož když by to tak nebylo všichni by jsme akorád chodili do práce nikdo by namaloval obrazy, nikdo by nepsal knihy atd. :-D to je mí vysvětlení :-D

Miki3650 - 10. září 2008 20:25
Miki3650

Hm tak pokračujem, jsem zase po dlouhý době zpět. Bohužel už zase sám, ale uspěšně pozměnej a pokoušim se něco dělat. Tak třeba, že teprve teď jsem si uvědomil co to vlastně ta filozofie je :-D. A uvědomil si, že je to opravdu muj obor :-), a že vlastně jsem pochopil základní důvod života :-D. Krásný život přeju všem a čekám na vaše ohlasy :-D

Miki3650 - 12. srpna 2008 10:14
Miki3650

hm velice zajímavě :-)

Mr.Hannibal - 12. srpna 2008 09:56
Mr.Hannibal

My, jakožto lidi a vůbec vše živé jsou stroje. Velmi vyspělé stroje které dokáží pracovat sami za sebe. Prostě se narodíš a za několik let umřeš, to je vše, to je smysl života:). Dalo by se to chápat jako velká hrací deska, tady jsem sepsal něco co ale vůbec nevypadá jako náhoda, nemyslíte?:
Abraham Lincoln a John Fitzgerald Kennedy byli oba prezidenti USA.
Lincoln byl zvolen roku 1860, Kennedy roku 1960.
Oba byli zastřeleni.
Vrah Lincolna na něj střílel od divadla ke skladišti.
Vrah Kennedyho na něj střílel od skladiště k divadlu.
Tajemník Lincolna se jmenoval Kennedy a před atentátem ho varoval aby nejezdil do divadla.
Tajemník Kennedyho se jmenoval Lincoln a před atentátem ho varoval aby nejezdil do Dallasu.
Lincoln zemřel v kině které se jmenovalo Kennedy.
Kennedy zemřel v autě které se jmenovalo Lincoln.
Oba vystřídal prezident s příjmením Johnson.
Oba vystřídal "Jižan".
Oba zabil "Jižan".
Kennedy byl před atentátem na dovolené s Marylin Monroe.
Lincoln byl na dovolené v hotelu Monroe, Maryland.
Oba prezidenti byli velcí zastánci lidských práv.
Jméno Lincoln má sedm písmen.
Jméno Kennedy má sedm písmen.

Miki3650 - 12. srpna 2008 08:57
Miki3650

Včera jsem o tom přemýšlel a uvědomil jsi jak dobrý slova jsem volil, že život je vlastně velká hra, my jsme hráči a svět je hrací plocha. Nevim jestli mě všichni pochopíte (je mi teprve 12), ale takle to prostě chápu já :-D.

Miki3650 - 12. srpna 2008 08:54
Miki3650

Jinak mám takovej námět ohledně otázky, Co je to svět, život, my ?

Morion - 11. srpna 2008 19:08
Morion

Mr.Hannibal 11. srpna 2008 16:31
:-)

Mr.Hannibal - 11. srpna 2008 16:31
Mr.Hannibal

Morion 11. srpna 2008 16:25
Vidíš, dnešní věda dokáže vysvětlit všechno a pokud nedokáže, tak dokáže za několik let.

Vypisuje se 20 z celkem 104 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 6 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)