Fidláci (3 strany zpět) | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Fidláci

Správci:Zdech, Astfgl
Popis:Stejně jako na A2. Tedy návrhy, připomínky, chyby...a řvaní po autorech, jaktože to a to neudělali i když řekli, že udělají. Taky opravy, abych nezapomněl.
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Nástěnka:
Pravidla Fidláků si můžete stáhnout zde:
http://www.aragorn.cz/fidlaci.html (starší verze, nenjovější úpravy uvízly v testovací fázi)

Chcete-li přispět k vývoji Fidláků poněkud organizovanějším způsobem, nahlédněte prosím sem: http://fidlaci.nadrobeny.net (provoz znovuzahájen)

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 122 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 6 7 ⇒|

Drobek - 12. dubna 2007 18:05
Drobek

K Velikonocům jsem se rozhodl vytvořit simulátor boje pro fidláky. Trošku jsem nestihl termín, ale to snad zase tak nevadí.
Článek, kterým jsem simulátor oficiálně uvedl do světa a zároveň místo pro jeho hodnocení a komentáře je zde: http://drobek.nadrobeny.net/zobraz.php?clanek=36&kat=5
Doufám, že se vám bude líbit (a kdyby se vám chtělo, pročtěte si moje stránky, když už tam budete)
Nejvíc mám rád když se to sere, "plynutí" je tak podezřelé.

Astfgl - 17. února 2007 15:05
Astfgl

PS: Doplňky pravidel nemusí být jen pravidla jako taková,ale i tabulky třeba lektvarů, nebokouzelných předmětů. Případně další databázové prvky,a takové knihovny jako je třeba seznam zbraní, co hře dodávají realističnost dolaďují základní systém a dávají hráčům možnost rozšíření a výběru věcí.To je možnost připspění, proty kdo neumí kreslit a nemají rádi matematiku.

Taky si myslím, že klidně jde tímto způsobem rozšířit bestiář a nebo připravené postavy.

To mě jen tak napadlo ...

Astfgl - 17. února 2007 14:59
Astfgl

Ahojky,

Drobku budu moc rád, pokud nic nemáš, proti ty doplňky a tam umístím. Také v současné době pracuji na pár doplňcích k fidlákům,ale jde to pomalu vzhledem k množství volného času. Jinak práce na stránkách je otevřená pro všechny, a klidně mě kontatujte na ICQ, proto jsem ho tam uvedl.

Design stránek a hlavně polohu odkazů jsem volil záměrně takto neobvykle. Hlavně jejich místění,aby odkazy donutily návštěvníka trochu na stránce zapátrat, a taky aby se nezvyklá poloha odkazů návštěvníkům lépe zapamatovala. A nezapadly jsme mezi dalších milion stránek co maj rozcestník na boku a text vprostřed.
No v současné době nedisponuji časem pro to abych se naučil psát přímo ve zdrojovém kódu , nebo se naučil kaskádové styly. Ale jestliže to někdo do toho předělá, tak to tam můžem dát. ale o bych bral jako ozvěnu budoucnosti, není to teď tak urgetní jak grafická stránka.Taky už neumím javasvript a operace na straně serveru , pokud by to někdo uměl a chtěl něco v tom udělat jeden nápad mám. Rychlost si myslím, že není zatím problém, při dnešních připojeních. Jsou to jen texty apodobně, takže to celkem jde. Ten vzhled s tím plně souhasím,chtělo by to nějakou grafiku.. jak tu už psal. Jsem připraven umístit tam jakoukoliv vhodnou grafiku a uvést jejího autora, to není problém,ale zatím ani povyhlášení prosby před nedávnem nemám ani jeden obrázek. Takže grafika není a pokud se to nezmění a nebo něco nevyrobm já asi ani hned tak nebude.

To je asi ta vše zatím, uvidíme snad se to bude vyvíjet k lepšímu a k lepšímu. :-)

Astfgl

Teyras - 17. února 2007 10:04
Teyras

No, k designu stránek bych měl pár výhrad, a to použití frontpage, které způsobuje nepřehlednost kódu, navíc tabulky způsobí pomalé načítání webu v IE... Design je dost nezvyklý, dalo by se říct nepřehledný, ale je to celkem oživení... Chtělo by to nějakou tu grafiku aby to vypadalo svěžeji... Stačilo by i CSS...

Drobek - 17. února 2007 09:10
Drobek

Jen k tomu fóru. Ono je sice an mém webu ale není moje. Tenhle projekt je teyrasův a já jsem pouze poskytl prostor ;-)
Jinak mám pár doplňků k pravidlům (myslím, že jsem je všechny dal na to fidlácký fórum ke stažení) a možná bych se časem mohl začít podílet na tvorbě stránek samotných, ale jistě jsou i povolanější.
Nejvíc mám rád když se to sere, "plynutí" je tak podezřelé.

Astfgl - 17. února 2007 01:54
Astfgl

Ahojky, tak apophis splnil to co nám aragorn slíbil. A máme přístupnou doménu "fidlaci.aragorn.cz" v současné době je na ni přístupná první verze stránek z mého pojetí.Snažil jsem se ji naplnit, z toho co se dalo a čím jsem mohl přispět. Ve stránkách je zakomponován i odkaz pro Drobkovo forum,protože nemá cenu měnit zavedenou adresu.

Stránce citelně chybí obrázky a je stále ve vývinu, pokud byste měly co doplnit do jakékoliv kapitoly(text, obrázek),prosím napište mi a nějak to uděláme. Velmi stránkám chybí obrázky, ale celkově jeji potřeba tzv. zabydlet.

Pro tvůrce obrázků,může být prvním dobrým začátkem Avatar u postavy Amazonky na hřbitově.

A nebo logo hry fidlaci.Při tvorbě loga jen pls nezapomínejte, že by mělo nějakým způsobem vystihovat jedinečnost hry. Nezvládnu určitě všechny obrázky co by stránky potřebovaly vyrobit sám. Jedná se o pozadí, které je teď černé, ikonky k odkazům, banery, vše co na stránkách má být. Než požádáme admini aragornu o přepsání cesty v úvodníku k těmto stránkám, měly v tomhle ohledu ještě značně dorůst.

Tímto otvírám nejen diskuzi, a konstruktivní kritiku, která k novým věcem patří, ale i realizační prostor aragornské komunitě příznivců fidláků, aby se realizovala a ukázala své schopnosti, nápady, a myšlenky veřejnosti.

Chtěl bych tu poděkovat Čorce (za půjčení vzorové postavy pro Wen na hřbitově, a Apophisovy za bezproblémové zprovoznění domény a FTP přístupu.

Na závěr bych se chtěl vedení aragornu zeptat jestli má nějaký officiání znak, nebo ikonu, která by šla na stránky umístit v místě červeného nápisu "logo aragornu".

Čauky Astfgl

Lucky;) - 16. února 2007 19:54
Lucky;)

Zdech 16. února 2007 18:34
ok, mlčim jak hrob :)
3 křížky

Zdech - 16. února 2007 18:34
Zdech

Lucky;) 16. února 2007 18:19

Obrané číslo zombie je na bodě mrazu, to je bez debat.
Když ale do nemrtvého vrazíš 100 špendlíků (každý za 1 život), nedostaneš hromádku prachu a kostí smísenou s pichlavým železem, ale chodící jehelníček, který se diví, proč je najednou těžší...protože prostě neprorazíš.
Lépe než Zbroj by to možná vyjádřilo "snížení zranění", např. "Ignoruje prvních pět bodů zranění" (jako v DnD). My ale používáme Zbroj, tedy: "Ignoruje celé zranění, pokud není úder dostatečně intenzivní nebo nezasáhne citlivé místo". (Citlivé místo u nemrtvého může být například kloub.)
Najdeš-li něco bez konce, přesekni to a můžeš říci: "Nyní to končí zde." Fremenské přísloví

Lucky;) - 16. února 2007 18:19
Lucky;)

Zdech 16. února 2007 17:21
což imho v praxi stejně znamená, že by měli bejt navýšený spíš životy než oč :)
3 křížky

Zdech - 16. února 2007 17:21
Zdech

Není odolnější, jen je těžší mu ublížit. Zatímco živému tvorovi stačí k vážnému zranění proseknuté svalstvo, zombie nejspíš zareaguje až na chybějící polovinu hlavy nebo roztříštěný hrudník.
Šikovný bojovník s nožem si do zombie může vyřezat celý román a nemrtvý si toho ani nevšimne, ale mohutná rána obouručákem jej bleskově převede do stavu mrtvého.
Najdeš-li něco bez konce, přesekni to a můžeš říci: "Nyní to končí zde." Fremenské přísloví

Teyras - 16. února 2007 15:48
Teyras

Tjn, jenže rozkládající se tělo nemůže být odolnější než normální... tu odolnost bych vyjádřil spíš životy...

Zdech - 16. února 2007 11:23
Zdech

U zombie není "zbroj" tvořená oděvem, ale stavbou těla. Převážně kosti, seschlá kůže a nějaké to rozkládající se svalstvo (přitom svaly je to poslední, co udržuje tohle tělo v chodu). Zranit to není legrace.
Díky, ten čuník je přesně to o čem jsem mluvil (Zbroj: 6).
Najdeš-li něco bez konce, přesekni to a můžeš říci: "Nyní to končí zde." Fremenské přísloví

Teyras - 15. února 2007 19:23
Teyras

tjn... ale udělal bych něco se zbrojí některých potvor, nepřijde mi jako dvakrát logické když zombie oblečená v nějakých hadrech má zbroj 15, což je to samé jako pobitá kožená zbroj... Stejně tak zvířata bych upravil tak aby se neobjevovaly situace typu "šíp vystřelený z tvéfo loveckého luku se kanci sesmekl po jeho štětinách a zlomil se"

Zdech - 14. února 2007 16:09
Zdech

apophis 14. února 2007 11:40

Spíš než gramatické chyby jsem měl na mysli
přepisy typu: "Skřet s útokem [122] místo [12]" a jiné systémové kiksy.

Teyras 14. února 2007 13:43
Lucky;) 14. února 2007 15:15

Přesně. Veškerá zaklínadla jdou vylepšovat. Buď tím, že se sešlou s větší silou (vyšším Stupněm) nebo že se kouzelník zaměří na nejefektivnější provedení seslání (pomocí DB). V druhém případě lze kouzlo zlepšit maximálně o 10*Stupeň DB (jak to přesně funguje je rozebráno v Magii).
Např. Mocný lich sesílající Dotek smrti v základní formě (6. Stupeň) jej automaticky sesílá vylepšný 60DB dle jeho vlastní volby (např. +60% na zabití živého tvora).
Najdeš-li něco bez konce, přesekni to a můžeš říci: "Nyní to končí zde." Fremenské přísloví

Luelle - 14. února 2007 15:22
Luelle

jj na psíkách se intenzivě pracuje ...
Pokud si dal PJ tu práci, že pro padoucha vytvořil celý deník, nezabijete ho.

Lucky;) - 14. února 2007 15:15
Lucky;)

Teyras 14. února 2007 13:43
nejsem si jistej, ale že by byla nějaká horní hranice kolik se dá do kouzla nacpat DB?
3 křížky

Teyras - 14. února 2007 13:43
Teyras

No, a ještě bych požádal o vysvětlení termínu kouzlo plně vylepšené DB...

Teyras - 14. února 2007 13:32
Teyras

jj, nekromantské, nekromanské by čaroval nekroman :-) A to se dostáváme k něčemu celkem jinému...

Lucky;) - 14. února 2007 11:52
Lucky;)

apophis 14. února 2007 11:40
Nekromantské bych řek, pže to nesmíš odvozovat od Nekromancie ale od Nekromanta...
3 křížky

apophis - 14. února 2007 11:40
apophis

Zdech 14. února 2007 11:36
mno, jak jsem tam sesmolil ten kratičkej text, tak je z něj jasné, že to není finální podoba... ne?

Jinak jsem to tak pročítal a vcelku bez chyb, občas interpunkce a háčky čárky, občas koncovky myšlenkama + věcma)

jinak se chci optat: Nekromancie -> Nekromantské / Nekromanské ... hm? co je správně česky? mě ta první variantap rostě nějak nesedí...
Jsem obludný fantazák, jenž z temnoty svého doupěte leze kam se mu zachce a kdy se mu zachce.

Vypisuje se 20 z celkem 122 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 6 7 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)