Liga jeskyň (2 strany zpět) | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Liga jeskyň

Správci:Snaga, Katanga, Neera
Popis:Sezónní soutěž jeskyní
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Nástěnka:
Liga jeskyň je dlouhodobý projekt pro všechny jeskyně, které drží a vydrží v provozu déle než pár týdnů. Jedná se o klání mezi jeskyněmi, o přehlídku nejlepších příspěvků za dané období. Díky Lize jeskyň má každý PJ možnost porovnat, jak si jeho jeskyně stojí kvalitou mezi ostatními, podívat se, jakým stylem vedou své hry jiní PJ nebo si prostě počíst to nejzajímavější, co se na Aragornu za poslední dobu zahrálo.

Jak Liga jeskyň funguje?
Ligy jeskyň probíhá po čtvrtletních obdobích. Volně se střídají klasická kola Ligy, kdy se prezentují nejlepší jeskynní texty za období, a speciální kola zaměřená na tvorbu postav, žánry nebo třeba nerealizované nápady. V první části období se posílají soutěžní příspěvky, v druhé části pak probíhá hlasování o nejlepší příspěvek za dané kolo. Hlasovat může každý, ne jen účastníci Ligy. Stačí si vyšetřit čas pro přečtení všech soutěžních textů za období. Každé kolo Ligy je vždy ukončeno sečtením hlasů, vyhlášením výsledků, odměněním vítěze a otevřením nového soutěžního kola.

Liga jeskyň: Co se smutně válí v šuplíku?Přichází nám jaro, tváře hladí teplý vítr a to, co bylo v zimě zalezlé a schované před celým světem, se probouzí, vylézá a ukazuje nám své krásy. Příroda to má dobře zařízené, probouzí se ochotně sama. Ale co dobré nápady? Nepotřebují naši pomoc s vylézáním z šuplíku?

Vyhlašujeme speciální jarní kolo Ligy jeskyní: Přehlídka neuskutečněných nápadů pro hru.

Každý z nás měl určitě někdy dobrý nápad, námět, svět, prostě něco, okolo čeho by se dala utkat skvělá hra. Nápad, který ale neměl možnost rozvinout se v plné kráse. Buď nám zlé síly Vesmíru znemožnily vůbec začít anebo hra po pár týdnech (či dokonce dnech) ztroskotala.
A co s takovým smutně zanedbaným nápadem dělat?
Přihlasme ho do Ligy!

Kolik nápadů přihlásíte, to je jen na vás. Jestli to budou originální nápady, upravené fanfikce nebo suché kopírování již vymyšlených světů a příběhů, to také. Jestli se jedná o hru vhodnou pro Dračí doupě nebo pro jiný herní systém, to není podstatné. Jakou formu prezentace nápadu zvolíte, to je také na vás. O tom, jak dobrý a jak skvěle prezentovaný je váš nápad, budou rozhodovat hlasující!

Své soutěžní texty nám zasílejte do konce března do diskuze Liga jeskyň. Hlasování bude probíhat během dubna.

A na závěr, abychom předešli nedorozuměním a šarvátkám, ke každému příspěvku prosím jasně a výrazně uveďte, zda stále plánujete nápad někdy použít a zda by vám vadilo, kdyby váš nápad použil pro hru někdo jiný.

Těšíme se na vaše nápady!
Katanga & Neera
DO TOHOTO FÓRA PATŘÍ POUZE SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVKY! PRO HLASOVÁNÍ, DOTAZY A PEL MEL SE PROSÍM PŘESUŇTE DO DISKUZE OKOLO LIGY (odkaz). NA JEJÍ NÁSTĚNCE NAJDETE I AKTUÁLNÍ LIGOVÉ DĚNÍ, TEDY KONKRÉTNÍ TERMÍNY POSÍLÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ A TERMÍNY HLASOVÁNÍ.

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 167 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 6 ... 9 ⇒|

l.i.c.h. - 23. října 2014 20:53
l.i.c.h.

Stargate: Hope

Po Neeřině bláznivém nápadu nabít naquadahový generátor při průletu hvězdou, se David odhodlal vyslovit to, co oba už delší dobu věděli, ale ani jeden se k tomu neodhodlal. A sice, co k druhé tok'ře cítí.

„Neero,“ začal pomalu značně nervózně. „Já…,“ na chvíli se odmlčel. „Tě mám rád,“ vysypal ze sebe poměrně rychle, až si nebyl jistý, jestli mu vůbec bylo rozumět.

V tichu, které se rozhostí po posledních Davidových slovech, slyší tlukot vlastního srdce, tiché šumění svého dechu. V její hlavě se sváří snad tisíce protichůdných myšlenek. Netuší, jak se s nimi vyrovnat, jak čelit jejich náporu. Které z nich se chytit a nechat se jí z toho nekonečného víření vynést k hladině.
Zvedne se na kolenou, vzepře se na špičkách prstů a vstane. Sama neví, co chce udělat, když několika tichými kroky přistoupí až k němu. Dvěma prsty jemně zvedne Davidovu bradu, aby ho přiměla podívat se jí do očí.
Stojí v nich slzy.
„To je to, co se já bojím přiznat,“ zašeptá.

Davidovo srdce buší jako splašené a jeho tělo produkuje tolik potu, že za chvíli vypadá, jako kdyby ho někdo polil vodou. A když se ho Neera dotkne, je to jako by jím projel elektrický proud, který zastavuje průtok jeho krve docela. Pohled na Neeru je pro něj zdrcující. Tolik ho bolí vidět ji takhle. Snaží se ale nedát najevo žádné emoce, aby to ještě nezhoršil. Když však promluví, má hlas podivně nakřáplý.
„Ale proč?“ zeptá se a musí si odkašlat. „Stejně tohle dobrodružství nejspíš nepřežijeme, takže si nemusíme lámat hlavu s budoucností, ale měli bychom si užívat toho, co je právě tady a teď. Naplno. Nemyslíš?“ Je to typicky taurijský postoj k životu. Když víš, že končí, žij ho co nejvíc naplno můžeš. Otázkou je, jak to vidí tok’rové.

Osamocená slza sklouzne přes hradbu světlých řas a jemně jí seběhne po tváři.
„Nemám strach z budoucnosti,“ hlesne tiše. Stejná slova jako před několika předlouhými dny, dneska ale zněla skoro jako lež. Pořád by ale mohla pokračovat stejně jako tehdy. Mě děsí minulost.
A právě s tou se musela nějak vypořádat. Nevěděla, jestli dokáže udělat krok z toho stínu smrti, který se nad jejími city vznášel už od prvního vpádu Andromedanů.
David si s tím zjevně hlavu nelámal. Snad nemusel.

Polkne naprázdno a sklopí pohled, na okamžik se od Davida odvrátí a zimomřivě si obejme tělo pažemi.
„Před třemi dny jsem byla přesvědčená, že se nedožiju rána,“ zašeptá. Na chvíli se odmlčí a nedokáže zabránit, aby se ji s dalšími slovy netřásl hlas, „Když jsem se snažila vrátit… dostala jsem se na Astharte.“
Znovu se otočí k Davidovi čelem, slzy už jí po tvářích stékají volně.
„Myslím, že až tam jsem pochopila, že je to všechno pryč. Nejenom všichni, ale všechno. Celý ten život. Ale já nevím, jak začít nějaký nový.“

Jak Neera vypráví, David ji tiše pozoruje. Jemu to tolik nedochází, ale z Iroha uvnitř něj prýští hluboký smutek a porozumění. On, na rozdíl od Davida, na Astharte byl. Chápal tedy, jak to muselo pro ni být těžké. Bolelo ho, když ji takhle viděl. A to nechtěl. Proto ji obejme. To mu vlastně vnukne šílený nápad. Lehce se odtáhne a zahledí se jí do očí.
„Takhle,“ řekne a přitiskne své rty na její ústa.

Jako by se v jejím nitru zhroutila neviditelná bariéra, roztříštila se na tisíce malých kousíčků ostrých jako jehly. Bodaly do každé nechráněné myšlenky, ostré a palčivé.
Zavře oči a přitiskne se k Davidovi. Natáhne se na špičky, aby byla blíže jeho rtům, zaplete mu prsty do vlasů. Po tvářích jí stále stékají bezhlesné slzy.
Mlčí, nenachází žádná slova, která by vystihla zmatek, úlevu i naději schované v téhle chvíli. Jenom se schoulí na jeho hrudi, jako by už nikdy nechtěla odejít.
Alespoň dokud loď nedoletí do svého cíle.

Ten krásný a průlomový okamžik téhle chvíle přeruší náhlé trhnutí lodi, když rychle zpomalí s tím, jak se vrátí do normálního prostoru. Dorazili do cíle.

l.i.c.h. - 23. října 2014 20:43
l.i.c.h.

Charmed - Next Generation

Henry byl magickým Tribunálem uvržen do vězení, jako trest za provedené rituálu černé magie, který v něm probudil vnitřního démona, který jednou převzal nadvládu nad jeho tělem a zabil tak svou sestru Tamoru. Jeho trestem je devadesát let.

Snaží se udržet v klidu, alespoň po dobu nezbytně nutnou, co to jde. Přitom však nezapomíná sledovat stále úprosně běžící čas. Stále má pocit, jakoby do vězení přišel včera, přesto vousy a vlasy říkají něco jiného. To samé jeho stále více vrásčitá tvář. Už to nebyl dvacetiletý mladík, v plné síle a kráse, ale pomalým tempem se z něj stával stařec na pokraji umření.
Trest ten nejhorší, jaký člověk může dostat. Trápit se do konce života a přemýšlet nad činy, které kdy v životě udělal.

Čas v Henryho cele dál neúprosně ubíhá a Henry podléhá stáří. Jeho smysl pro čas je kompletně rozhozený a už ani není, co je. Jen, že se mu chce spát čím dál víc a spí čím dál častěji.
Nakonec, když už se zdá, že tohle nikdy neskončí, zmizí v záblesku bílého světla. Ocitl se tam, kde to podle jeho vnímání času před devadesáti lety začalo. Na bílém kruhu uprostřed černočerné temnoty se čtyřmi vznášejícími se hlavami nad sebou. Zdá se, že je jeho trest konečně u konce. Ale když se vrátí do skutečného světa, bude z něj jen stařec a všechno co znal a všichni, které měl rád, už budou dávno pryč.

Pozvedne pravou ruku, aby jí vzápětí přitiskl na dříve mladou tvář. Nyní však ucítí pouze vrásky, obličej sešlý stářím a dlouhověkostí, kterou musel přežít v tomto proklatém vězení. Tolik si přál smrt, aby tohle všechno už bylo za ním a on se mohl opětovně shledat s rodinou.
"Mě to tak strašně mrzí..." Povzdechne si, ale rázem zakřičí.
"Nepotrestali jste mě už dost? Zabijte mě! Já už nechci žít! Nemám důvod." Zaječí do zdí černého zbarvení vlivem okolní temnoty. Vyhekne, jakmile jeho tělo postupně obklopí záblesk bílého světa.

Leží na zemi v potrhaném, nemohoucí a neschopen se postavit. Rád by zase spal, aby mohl zaspat všechno, co se za poslední téměř celé století odehrálo. Pohlédne okolo sebe a poté se ústa starce rozpohybují v tichých slovech:
"Teď mě vrátíte o bůh-ví-kolik let staršího světa?" Povzdechne si: "Kde jsou moji příbuzní všichni mrtví?" Promluví do prázdna a nečeká ani na odpověď.

„Takový je tvůj trest,“ odpoví mu jedna z hlav.
„Chtěl jsi zničit to, co je ti drahé a teď je to stejně pryč,“ pokračuje další.
„Dobrá zpráva je, že to nepotrvá moc dlouho,“ pokračuje v určité míře škodolibě další. A měl pravdu. Vždyť Henry neuvěřitelně zestárl, a žil jedině díky tomu, že mu to bylo přisouzeno jako trest. Až se vrátí do smrtelného světa, nejspíš brzy zemře. Tribunál nebyl příliš milosrdný, co se trestů týkalo.

"Já vím." Odpoví jedné z hlav se smířeným tónem.
"Ne, takhle jsem to nechtěl." Zakroutí hlavou a byť Henryho kolena už nejsou to, co bývala; postaví se po chvíli usilovného přemlouvání sebe sama na nohy. Nechtěl před Tribunálem strávit možná posledních pár minut svého života tím, že se bude na zemi krčit jako krysa.
"Chtěl jsem ochránit moji rodinu a nebýt ten nejslabší... Nepoužil jsem správný způsob, to mě neomlouvá. Nikdy nebude omlouvat. Jenom... jsem nechtěl ublížit někomu, na kom mi..." Slova vyzní do ztracena v zalykavém tónu. Mohlo ho tišit svědomí, že už se nebude muset trápit dlouho a jakmile vstoupí zpátky na svět, postará se o to, aby nemusel žít mezi těmi, které nezná. Chtěl hned umřít, neměl totiž už pro co žít.

„Na to už je pozdě,“ připomene mu jeden z členů Tribunálu. Dál se už od nich nic nedozví. Obklopí ho bílé světlo a zmizí.

Plž - 20. října 2014 12:18
Plž

Temné válka po Voldym

PJ - Foxtera/Plž

Keiron Korgen (Plž) s dívkou, do které je zamilován (Linett - Gwenhwyvar) utekli před peklem, které se rozpoutalo v Bradavicích do sídla Korgenů. Události dostaly rychlí spád a tak do domu na prosbu Linett přibila Bianka (Angee) a znenadání se v domě objevila i Chilali (Loira De Moon) Keironova sestřenka....aneb seznamování s novými členy...

"Keirone?" Chilali se otočila směrem, odkud slyšela jeho hlas. Bylo to pro ní jako století, kdy ho viděla naposled. "Keirone!" vykřikla a div se nerozbrečela, sice jí kanula nějaká ta slzička, ale nepropukla ještě v pláč. Rozběhla se za Keironem a obejmula ho tak pevně, že kdyby to nebyla malá holka, tak by ho nejspíš udusila. "Keirone, Keirone, Keirone, ......" opakovala si pořád dokola a při tom mačkání Keirona se i rozbrečela. Nejspíš ho i bouchla do brady, jak se na něj vrhla, ale to mohla být její iluze, protože si to předtím představovala. Než přijela, umyla si vlasy chrpovým šampónem právě pro tuhle příležitost. Najednou ucítila magii, teda myslela si, že to je magie, protože pokaždé, kdy jí cítila, tak přestala cítit nic, co bylo v jejím okolí. Ani krásně vonící oblečení, které měl Keiron na sobě, ani jeho dech, který jí připomínal vůni jí nejoblíbenější, i když si jí teď k ničemu nemohla přiřadit. Také se jí zamlžil zrak, ale to kvůli těm slzám, které se jí nahrnuly do očí. Nedělala, jako by si otázky nevšimla, ale ona na ni dočista zapomněla.

Když se to stvoření, které vypadalo jako Chilali na mě vrhlo, chtěl jsem vypálit kouzlo abych ho zastavil. Chilali by měla být někde daleko v Krásnohůlkách a tohle musí být zas nějaký trik. Nejsem dobrý v kouzlení a stvoření mě předběhlo a objalo. Takhle už se kouzlit nedá. A navíc to vypadá, že mě nechce ani uškrtit, ani sníst, a že by iluze voněli po chrpách? Že by to byla skutečně Chilali? Jak to asi zjistit. Asi už vím. Jemně jsem ji od sebe odtrhnout, kleknul si abych ji lépe viděl do očí: "Chilal, prosím tě, lítám v dost velkém průšvihu, takže se prosím chvilku soustřeď a řekni mi, který lektvar jsi mi naposledy rozbila?"

Chilali nebyla zrovna dvakrát ráda, že ji Keiron odtáhl od sebe. Byla šťastná, že ho viděla a mohla ho obejmout. Když se jí Keiron zeptal na takovou otázku, vážně se zamyslela. "Když jsem sem přiletěla, něco pode mnou prasklo, ale nevím, jestli to náhodou není jen babiččina voňavka. Zahanbeně řekla. Nebo spíš myslíš, když ses pokoušel vymyslet vlastní lektvar a já se ti snažila předvést moji novou verzi kuřecího tance?" Chilali dlouho hloubala přitom povídala páté přes deváté, přičemž jí pohled nesoustředěně poletoval dveře ode dveří a na strop i podlahu, nakonec se ustálil na místě, kde stávala váza s Chrpami. "Tenhle lektvar se taky počítá?" ukázala na místo, kde předtím bývala ona váza a teď tam zbylo posledních pár střepů pro štěstí. Chilali to připomnělo dobu, kterou tu s Keironem trávila, než nastoupila do Krásnohůlek. Když už si nemohla na žádné takové vzpomínky vzpomenout, odmlčela se a rychle zase objala Keirona. Tentokrát se při tom bouchla do hlavy.

Tak tohle asi skutečně bude Chilali a ne nějaký přelud či příšera. A když mě znovu obejmula tak jsem málem spadl. Chvíli jsem ji zase nechál a potom jsem ji do sebe znovu trošku oddálit, abych mohl dýchat a mluvit. Nechceš něco k snědku? Mám tady pár spolužáků a skřítka asi zaměstnává děda, takže jdu do kuchyně a tam by jsi mi třeba mohla povědět, jak ses měla v Krásnohůlkách. Nechtěl jsem přímo říct: Jak to, že jsi k sakru tady zrovna když je škola v ruinách, někdo nás chce zabít a je tady i Linett.

Chilali zdráhavě přikývla. "Dostanu Bertíkovi fazolky?" zeptá se a smutně se na něj podívá. "Pár spolužáků? Chci je poznat!hned." řekla neústupně. "A v Krásnohůlkách je nuda a tak jsem utekla." řekla jako by to nestálo ani za řeč a pokrčila rameny. " Jak se má dědeček? Koupila jsem mu čokoládu." snaží se to zamluvit. Obejmula Keirona ještě více dala mu pusu na tvář.

Linett stejně jako Bianka šla za hlasem, který slyšela, šla ale neozbrojena, hůlku nechala v kapse, ač na ní měla stále ruku. Došla tedy až do salónku, odkud právě odcházeli Keiron a Chilali. Ta ho právě líbala na líčko. V Linettiných očích se na moment objevila žárlivá zuřivost, v obličeji trošku zrůžověla. Zhluboka se nadechla, že snad měla něco na srdci, ale opět vydechla a neřekla nic. Barva se pozvolna vracela do normálu.
*Tohle není možné... Co jsem si vůbec myslela? To je jedno.* pomyslela si hrdě a nakonec se zatvářila co nejpřívětivěji dokázala.
*Jsou tu důležitější věci. Musím mu nějak opatrně sdělit, že je jeho dědeček mrtvý.*
"Keirone, musím s tebou mluvit." řekla důstojným a vážným hlasem.

Biance se zle zablýsklo v očích. Viděla, jak Linett žárlila. Viděla napětí. Zlí úšklebek. Zrůžovění si nevšimla, ale ... její oči mluvili za vše. Každopádně jí málem vypadlo oko z důlků, když zbystřila jednu ze svých svěřenkyň. Zamračila se. "Chilali! Co tu děláš?!" *To snad není možný! Já na tu holku vážně musím narážet všude! Zmrazím ji... jo, zmrazím ji a uteču! Někam daleko, někam, kde mě nenajde!* Hlavou jí běhaly myšlenky, jak zdrhnout Chilali, kterou potkala jen náhodou. A mohla za to Linett. "Máš být ve škole!" vráska mezi obočím a naběhlá žíla na krku jasně říkala, že je naštvaná. Chilali jí sice často lezla na nervy, ale nechtěla, aby se jí něco stalo.

Nechám ještě chvilku Chilali ať mě objímá když ji to tak baví, pusu jsem ale nečekal... a do toho se tady objevila Linett.. A sakra. Zblednu odstrčím Chilali, rychleji a s větší silou než jsem měl v úmyslu. A...a... ahoj Linett, kde se tady bereš.... jo a tohle je Chilali .... SESTŘENKA, Chilali Korgenová. A u toho asi blednu, červenám a zase blednu a těkám očima sem a tam. Slovo sestřenka se pokusím hodně zdůraznit. A teď je vše v háji Linett bouchne a uteče a to všechno jenom kvůli tomu přetrhdílu Chilali. Potom si konečně uvědomím i přítomnost další holky a vytřeštím na ni oči, brada poklesne, ukáži na ni A kdo je u Merlinova vousu tohle? hůlku nezvedám stejně by proti mě byly dvě, Linett a ta druhá, a to bych neměl šanci.

Kolem Chilali se začalo dít víc věcí, než si kdy mohla uvědomit. Nejdříve nějaký pěkný hlas mluvil na Keirona, když mu dávala pusu, pak uslyšela hlas své kamarádky a trhla hlavou oním směrem. "Ahoj Bianko, tak trochu jsem praštila se školou," zubí se od ucha k uchu a objímá dál Keirona, když tu najednou: Jí odstrčí. Chilali, která byla odstrčená, klopítla a spadla na zem. Málem se rozfňukala, ale zadržela slzy i tichý vzdech. Zvedne si jedno kolínko k trupu a koukne se na něj, protože si ho odřela, kousek nad ,,tetováním,, vytvořeným pomocí kouzla ukazující modrého vlka s překrásným chvostem... Kdyby tak jen věděla, co to ten chvost je. "Keirone...." rozfňuká se, když už to nevydrží.

Zmateně hledím z Linett na Chilali a zase zpátky. Na jednu stranu je to moje malá sestřenka a brečet ji nechat nechci, ale když ji teď začnu utěšovat, co na to asi řekne Linett? Pomoc nevím si rady a zase hledím z Linett na Chilali a zpátky. Tohle já nevydržím. Otočím se na místě a utíkám do chodby, někam za roh kde mě holky neuvidí a kde se budu moct trošku vyzuřit.

Katanga - 6. října 2014 20:50
Katanga

Výsledky hlasování za září 2014:

1. Archeenská bouře (9 hlasů)
2. Charmed: Next generation (8 hlasů)
3. Napříč světy (7 hlasů)


4.-6. Lapači snů (2 hlasy)
4.-6. Stargate: Hope (2 hlasy)
4.-6. Strážci času (2 hlasy)

l.i.c.h. - 15. září 2014 23:17
l.i.c.h.

Stargate: Hope

Hope má vybity naquadahové generátory a trčí uprostřed nepřátelského území. Adré, Neeřin symbiont dostala šílený nápad, který se nelíbí Irohovi, Davodovu symbiontu. Aneb, když se hádají dva tok'rové.

Zatímco doktorka Diogová na Adré vyvyleně kouká, David pozdvihne obočí.
„Nějak mi to zavání něčím šíleným,“ pronesl David hlubokým, kovovým hlasem. To vyplul na povrch Iroh, aby se zabýval plánem Adré. Doktorka se mezitím vzpamatovala natolik, aby se pustila do toho, co po ní chce šéfová, aby ji nesprdla. Po ukázce spolu s Adré, odešla zpět na Hope. Iroh slíbil, že počká a loď pohlídá. Když Adré přišla, táhla s sebou dva naquadahové generátory a spousty drátů. Když to druhý tok’ra viděl, vyvalil oči, protože mu pomalu začalo docházet, co chce udělat.
„Nechceš snad… že ne?“ nechal otázku nedořečenou.

Vzhlédne od panelu, na kterém v tu chvíli kontroluje mapu energetických obvodů, a věnuje Irohovi neobvykle zářivý, zato trochu fanatický úsměv.
„Přesně tak,“ ujistí ho klidně, než se skloní zpět k práci.

Nějakou dobu ji trvá zapojit naquadahové reaktory do série k lodnímu sběrnému zásobníku energie. Každý, kdo kdy v životě slyšel něco o zásadách bezpečnosti práce s elektrickým vedením, by při pohledu na to, co je schopná propojit, přes co vést uzemnění a čím vším pospojovat rozpadající se svorky, zešedivěl hrůzou. Ale Adré ví, že by to mělo fungovat, a to ji stačí.

Když se vrátí ke kontrolnímu panelu, kývne na Iroha na znamení, že je všechno připraveno.
„Řekla jsem doktoru Samuelsonovi, že to nebude trvat déle než tři hodiny, takže pokud se do té doby nevrátíme, pravděpodobně jsme selhali,“ shrne klidnými věcnými slovy možnost jejich smrti.
Podle pokynů doktorky Diogové snadno najde nejbližší hvězdu vhodnou k dočerpání energie a zadá její koordináty do systému. Už by nahodila navigační systém do provozu, když se zarazí a ohlédne se přes rameno na svého společníka.
„Připraven?“ zeptá se s úsměvem, než vyšle loď na cestu.

Iroh nemohl uvěřit tomu, co chce Adré udělat. Dobít generátory Hope z rozsévací lodi bylo poměrně bláznivé. Musel ale uznat, že sám o moc lepší nápad neměl a trčet jen tak bez obrany v galaxii plné goa’uldů, se mu taky moc nechtělo. A tak mu nezbývalo nic jiného, než zůstat na lodi a čekat. Nehodlal ji nechat samotnou při takové věci.
„Cože?“ nechápe Iroh. „Já myslel, že napíchneš generátory normálně na vedení!“ A v tu hrůznou chvíli mu došlo úplně všechno.
„To přece nemůžeš myslet vážně! Nabíjet generátory při průletu hvězdou? Kdo to kdy slyšel? Ty ses snad úplně zbláznila?“ Jenže věděl, že ať bude namítat cokoli, stejně mu to nebude nic platné a tak za velkého přemlouvání zůstal zticha.
Stačilo poslední stisknutí, loď sebou trhla, jak se dala do pohybu a za chvíli skočila na FTL rychlost.
Takovou rychlostí jim cesta k nejbližší vhodné hvězdě zabrala dvacet minut. Měli štěstí, že byla tak blízko. Vlastně to byl pravděpodobně nejbližší hvězdný systém. A jelikož jeho planety tvořily čtyři plynní obři, nehrozilo ani nebezpečí, že by tam bylo goa’uldi a mohli na ně chtít střílet. Za celou dobu Iroh neřekl ani slovo. Až teď.
„Tohle je šílenství,“ zopakoval svůj názor. {b}„Vždyť cokoli na ten převod máš, v okamžiku usmažíš!“ {/}Věděl totiž, že na Hope nemají žádné supravodiče, ale většinou jen poměrně obyčejné dráty a ty něco takového nemohly vydržet.

„Možná,“ nehádá se, „Kdo kdy slyšel o postavení funkční lodi ze zbytků po přestřelkách. Beru to jako ano,“ usoudí s krátkým uchechtnutím a vyšle rozsévací loď na cestu.

Přistoupí na Irohovo mlčení a také je celou cestu tichá, až na občasné syknutí tiché kletby. Čas navíc totiž využije k záložnímu překontrolování obvodů a podaří se jí najít ještě pár chybiček, které by plynný obr jistě vzápětí odhalil za ní, ale kdo ví s jakými následky. I tak by přeháněla, kdyby tvrdila, že ji nadcházející cesta nechává ledově klidnou.

V posledních minutách už jenom s rukama zkříženýma na prsou vyhlíží ven, když se Iroh rozhodne ukamenovat ji chladnou logikou. Tiše si povzdechne a obrátí se, aby se mu klidně podívala do očí.
„Já vím,“ souhlasí vážně, „Ale doufám, že vydrží dost dlouho, aby daly generátorům aspoň jednu pořádnou pecku. Za každou milisekundu dostaneme více energie, než jsme si mohli včera vysnít.“
Přejde zpátky k panelu a na okamžik se zamyšleně odmlčí, než dodá: „Energie v lodních systémech byla pod jedním procentem. Navíc to nejspolehlivější místo, kam bych mohla generátory připojit, je právě mezi solárními panely a lodními zásobníky energie. Kdekoliv jinde by to bylo ještě nestabilnější, než to bude teď.“

Iroh si Adré měří nepříliš nadšeným pohledem. Samozřejmě ví, že její důvody jsou pravdivé a v žádném ohledu nepřehání. Přesto to neznamená, že se mu to musí líbit. V jednu chvíli mu dokonce zlobně zahžnou oči, takže připomíná světlušku, které se nepodařilo zažehnout svítilnu.
„Dobrá. Nejspíš máš pravdu,“ připustí dost neochotně. „Ale stejně se mi to nemusí líbit." Jenže to už rozsévací loď zamířila k povrchu hvězdy. V tu chvíli Adré Iroha opustila, aby generátory pohlídala. Iroh se za ní díval poněkud nasupeně, ale zůstal na místě, kdyby loď hlásila nějaký problém.
Sběrače solární energie se vysunuly a loď začala pomalu klouzat nízkou atmosférou, aby nasbírala potřebnou energii. Ta začala neviditelně proudit lodními rozvody. Jediná vidititelná známka byla, když se vzduch kolem dráhů vedoucí do generátorů rozechvěl horkem a chvíli na to se rozpustí jako vosk. Rozehřátý kov podobný tkaničce se zasyčením dopadne na podlahu, kde začne pomalu tuhnout a popouštět se.
Iroh celý trnul hrůzou, takže to po chvíli nevydržel a ťuknul do svojí vysílačky, aby se s Adré spojil.
„Tak jak to vypadá? Žiješ?“ ptal se s nervozitou v hlase. Rozsévací loď mezitím obkroužila hvězdu. Doplnit energetické zásoby na maximum prostě chvíli trvalo.

Neera velice dobře chápala zlobu, která Irohem lomcuje. Nezřídka ji cítila také, pramenila z bezmoci. Z toho, jak i ty nejlepší možnosti jsou zatraceně, zatraceně špatné možnosti.
Adré je přesvědčená, že by se měl přestat chovat jako malý kluk.
Nahlas neřekly pro jistotu nic.

Než se loď vnořila do koróny hvězdy, stála opřená zády o stěnu chodby, co nejdál od generátorů, ale dost blízko, aby měla alespoň iluzi, že může zasáhnout. Ujišťovala se, že vedení nemůže v žádném případě vydržet tak dlouho, aby došlo k přetížení reaktorů.
Přesto celou dobu napětím ani nedýchá – naštěstí to skutečně netrvá dlouho.

Pro jistotu vyčká ještě několik vteřin, zatímco přepálený drát chladne na podlaze malé strojovny, než přistoupí k reaktorům a několik minut svého soustředění věnuje výhradně průzkumu jejich stavu.
„Nedostali jsme tolik, kolik jsem doufala, ale bude to stačit, abychom se odsud hnuli,“ shrne výsledky pokusu Irohovi do vysílačky a až pak s náznakem úsměvu dodá, „Ano, žiju. Vedení se přepálilo velmi mírumilovným způsobem.“
Rozčilovat se nad jejími prioritami snad už nemá smysl.

l.i.c.h. - 15. září 2014 22:24
l.i.c.h.

Charmed - Next Generation

Po smrti Biancy, Chrisovy přítelkyně a Tamořiny nejlepší kamarádky jsou vztahy mezi bratrancem a sestřenicí na bodu mrazu. Chris se to pokouší napravit tím, že sestřenici Tamoře nabízí pozici kmotřičky jedné z jeho dcer, kterou pomáhala přivést na svět, jako gesto k usmíření. Rituál Zasvěcení je v rodině Halliwellových důležitý moment, kdy se vyvolají duchové všech matriarch rodu, aby požehnali novému přírůstku a chránily ho ze záhrobí před zlem.

Tamora leží na posteli sotva pár minut, když relaxační hudbu na kratičký okamžik přeruší tiché zazvonění přenosu. Všechny čarodějnické smysly co má, na ni křičí, že dorazil Chris v auře zármutku a zachmuřenosti. Ale s ním je tam ještě jedna přítomnost, která není zcela jasná, protože sestává převážně z pocitových vjemů. Měl s sebou jednu ze svých dcer.
„Ahoj Tamm,“ začne. Tu zkráceninu sice neplánoval použít, ale co už. Délka jména nebyla podstatná. Dokonce i teď cítil, jak je na něj jeho sestřenka naštvaná a věděl, že to, že on je na sebe naštvaný taky, mu nepomůže.
„Vím, že jsi na mě naštvaná, ale chci se tě na něco zeptat. Nešla bys Kat Tamoře za kmotru?“ Konec otázky zvedne v doufajícím otazníku, že ho sestřenka ihned nevykopne.

Tamořina unavená mysl téměř stihne sklouznout přes hranu fantaskních myšlenek a představ, kterým polospánek ohýbá a deformuje jasné tvary do absurdna, do hlubokého nevědomí už během první skladby. I ten nejtišší zvuk ji ale dokáže probudit, když mozek ví, že mu má přiřadit nejvyšší důležitost. Chris má svým způsobem štěstí. Přijít jen o minutku později, zastihl už by ji tak rozespalou, že by s ní nebyla ani zdaleka rozumná řeč.
Neotevře oči, nepotřebuje ujišťování. Vlastně dál leží na zádech na posteli a tváří se, že se jí to netýká.
„Použít vlastní dítě jako živý štít je vrchol zbabělosti,“ zavrčí místo uvítání. Její znechucení Chrisovou osobou zjevně nijak neochablo. Přesto si jeho prosbu nechá vyložit, aniž by ho přerušovala – vlastně mlčí i poté, nechávajíc ho na odpověď chvíli čekat. Posadí se na posteli, natáhne se pro brýle a pečlivě si je posadí na nos. Na Chrisovi se zastaví jen krátkým pohledem, téměř ihned sklouzne zkoumavýma očima k dívence v jeho náručí.
„Dobře,“ přikývne pak vážně a neodpustí si suše dodat, „Ale nedělám to kvůli tobě.“

„Děkuji," přikývne vděčně Chris. „Moc si toho vážím.“ Ví, že mu tahle slova nepomohou, ale neříct je by asi bylo ještě horší.
„Chci požádat Kat, aby šla za kmotru Biance Phoenix.“ Sice možná bylo rozumnější, nebo spíše logické zvolit rodiče či sourozence, ale Chris měl pocit, že když jeho dcery žijí jen díky dvojčatům, měl by jim prokázat tu čest. Taky po nich jednu z dcer pojmenovat, zatímco tu druhou po jejich matce. Ironií osudu se Kat Tamora jmenovala holčička se znamením fénixe a Bianca Phoenix bez znamení.
„Zasvěcení bude za tři dny, domluvil jsem to s mámou. Ty a Kat tam budete jako kmotřičky a klasicky zbytek rodiny.“ Ani nepředpokládal, že by mohla odmítnout, ačkoli se v oznámení sotva skrývala pozvánka. Ale účast kmotry byla předpokládaná.

„Dobře,“ zopakuje chladně a vážně, tónem prostým všech emocí. Spustí nohy z postele, otevře noční stolek, vyloupne z blistru prášek na bolení hlavy a natáhne se pro sklenici vody, aby ho zapila douškem vody. Pak pomalu vstane, přejde k přehrávači a pečlivě vrátí svůj playlist relaxační hudby zpátky na začátek. Chrise, rozpačitě postávajícího v ložnici s nemluvnětem v náručí, celou tu dobu okázale ignoruje, jako by nebyl zajímavější než vzduch.
Až po několika dalších okamžicích mlčení, když ji dojdou činnosti, kterými by se mohla zaměstnat, se po něm úkosem ohlédne a kousavě nadhodí: „Ještě něco?“

Chris napjatě čeká na sestřenčinu odpověď. Je mu nadmíru jasné, že bude krátká a chladná a nemýlí se. Když pak přijde další otázka, lehce znejistí. Nic už jí nechce, ale rád by si ji usmířil, i když ví, že to jen tak snadno nepůjde. A pak ho něco napadne.
„Vlastně ano,“ odpoví jí a pohlédne na ni. „Nechceš si Katee pochovat? Je nakrmená a všechno, takže by ses nemusela ničeho bát. Nepozvrací tě nebo tak něco,“ ujišťuje Tamoru s lehkým vtipem, ačkoli ho tato snaha velice rychle přejde. V Tamořina přítomnosti by si asi měl nějaký čas vtipy odpustit.

Chvíli si Chrise prohlíží úkosem přes horní obroučku brýlí. Moc toho z bratrance tím pádem nevidí, ale to je v dané situaci vnímáno jako klad.
„Myslíš, že to patří ke správné péči o svěřence?“ zeptá se s mrazivou praktičností a ironicky pozvedne jedno obočí. Nemá v plánu s ním ztratit ani o slovo víc, než je nezbytně nutné, ale po chvíli rozvažování usoudí, že vlídností ke své neteřince a brzy i kmotřence mu žádnou laskavost neprokazuje, takže se jí nemusí zdržet.
„Pojď maličká,“ broukne přímo k Katee – tedy o poznání příjemněji, než když oslovuje Chrise, a opatrně si ji vezme do náruče.

Nevědomky se pousměje a jemně se otře myšlenkou o její vědomí. Popravdě řečeno, jinak to pořádně neumí. Vždycky byla telepatie jejím základním způsobem, jak rozumět lidem, a u nemluvňat to snad alespoň bylo pochopitelné.
Jemně houpá holčičku v náručí.
„No jo, ty nemůžeš za to, že si tatínek podle svých slov asi brzo ukousne hlavu,“ pohladí ji po tváři. Přestože brouká jemně mazlivým tónem, bez mrknutí oka do Chrise rýpe, „Nebo vlastně spíš tobě. Ale neboj, já ho nenechám,“ pošimrá ji na nose.

Chris se slabě usměje, když se maličká Katee začne usmívat, protože ji někdo šimrá na nose. Bylo to tak kouzelné. Vzápětí ho bodne u srdce, protože Bianca takhle se svými dětmi nikdy laškovat nebude. Má co dělat, aby ho nepřemohly slzy. Ví, že tím by si u Tamory moc nepřilepšil. Ještě chvíli tam zůstanou, než Chris s Katee zmizí s tím, že ještě zaletí pozvat Kat.

Katanga - 14. září 2014 18:53
Katanga

Archeenská bouře
Ostrov Inelar se proměnil v peklo. Jeden z jahrínů, stvořitelů hmotného světa, nedopatřením podpálil oblohu. Ze zoufalství nad svým činem skrápěl svět žhavými ničivými perlami svých slz. Kam slza dopadla, tam akorát znásobila zkázu.
Taree (Neera), Mars, Tanis (l.i.c.h.) a Seage (Deilen) se sice ze začátku snažili panikařícím obyvatelům pomoci, ale brzy seznali, že na to nestačí a že by si měli raději zachraňovat vlastní život. Jenže teleportační šperk, jejich jediná naděje, spadl do kráteru spolu s žhnoucí slzou vyděšeného jahrína.


Martovi se na dobu několika úderů srdce zastavil dech. Sledoval, jak přívěsek letí z jeho ruky přímo do kráteru. Vztekle švihl ocasem. „To ne, nemůžem' tu jen sedět a chcípnout. Ne! Taree?“

Taree se ohlédne přes rameno a na okamžik se zarazí, její snahy vší silou zvednout Seage poněkud ochabnou.
Pokud nespadl přímo do lávy, pokud se neroztavil…
Opatrně, po špičkách přistoupí k ruinám Narinovy věže a váhavě nahlédne přes okraj roztaveného valu.

Slza ležela uprostřed kráteru, který vypadal jako velká křišťálová mísa. Chladla. Kámen okolo chladl až neuvěřitelnou rychlostí. Sama perla byla nádherná. Jako živý rudý plamen vložený do věštecké koule nebo do kapky vody. Přitahovala zrak. Vábila. Byl to kus jahrína. Kus tvůrce hmotného světa. Okolo pukaly skály a tavily se budovy, ale při pohledu na perlu jako by se zastavil čas.

Přívěsek ležel těsně vedle perly. Netknutý.

Na okamžik nevěřícně zatají dech. Snad nikdy v životě neviděla nic tak… skutečného a přitom tak nádherného. I prosté křídové kameny tvořící Narinovu věž, jednoduché a nezajímavé, se po doteku jahrína přetvořily v plamenech a bolesti v něco strhujícího a krásného. Poté, co prošly svým peklem, jako by zářily vlastním vnitřním světlem, průzračné jako křišťál.

Sama neví, jak dlouho trvá její omámení, než se směsice hlasů jejích společníků, křik davu a praštění kamenů začne znovu vkrádat do jejího vědomí a vzpomene si, co vlastně bylo jejím cílem. Přívěsek. Může ho vytáhnout, pokud má dost odvahy. Pak bychom se mohli všichni dostat bezpečně pryč…
Rozpačitě se kousne do rtu, když v její hlavě chvíli zápasí okouzlení se zodpovědností a pudem sebezáchovy. Po krátkém odhodlávání sice v obavách přimhouří oči, jako by očekávala šlehnutí bolesti, ale pomalu, centimetr po centimetru se naklání hlouběji a natahuje ruku do kráteru, připravená ucuknout při první známce sálavého žáru. Poslední kapka jahrínova zoufalství už ale uzavírá svou sílu do sebe, takže ji nechá zaháknout malíček za přívěsek.
„Mám ho!“ zavolá a opatrně se narovná, než jí přívěsek bezpečně sklouzne do dlaně. V sedě na tenké obroučce nad kráterem se obrátí ke klukům a po tváři se jí mihne váhavě vítězoslavný úsměv.
I když ví, že by se teď měli okamžitě vypařit, dokud to má jen přenesený a ne doslovný význam, sžírá ji podivný pocit, že na něco zapomněla. Jenom letmo se ohlédne přes rameno, ale jediný rudý záblesk naprosto stačí, aby si ji znovu ochočil.

Roztržitě vtiskne přívěsek do nejbližší ruky a sama se znovu skloní do hloubky pod Narinovou věží. Špičky prstů se jí pořád třesou, ale teď spíš jistou posvátnou bázní, než strachem, že se uškvaří. Tentokrát se její pozornost upne přímo k jahrínově perlové slze. Třeba jí ten křišťálový plamen vklouzne do dlaně a ona ho dokáže zachránit z kráteru stejně jako Syrachtin přívěsek…

„Nemůžeme, ale tohle je příšerně nebezpečné,“ souhlasí Tanis s Martem, ale to už se Taree naklání nad kráterem. I když k ní neměl žádné velké pouto, má Tanis srdce skoro až v krku.
„Copak se zbláznila?“ nevěří tomu, co Taree dělá. Ale pak mu dojde, že přesně pro tenhle druh akcí se díval na všechny ty seriály, filmy a četl takovou spoustu knih. A už ho má. Taree dokázala přívěšek zachránit. Ale zdá se, že se chce zabít, nebo co, protože se opět naklání do kráteru.
„Co to děláš?“ nechápe. „Musíme odsud přece zmizet!“ V hlase mu zní naléhavost a obavy.

Perla byla snad ještě krásnější než při prvním pohledu. Taree ji tu nemohla nechat, nemohla…

„Zcvokla se. Ne, že bych se divil. Je v tom všem děsivá krása. Chtěl bych to namalovat. Já-“ Mars prudce zatřásl hlavou a zamířil za Taree. „Asi už taky šílím.“

Malá koule hřála v Tareeině dlani. Bylo to příjemné. Taková ohromná síla v něčem tak křehkém. Uklidňovalo ji to. Jako by Taree zevnitř prohřívala. Ucítila čísi dlaň na svém rameni, táhla ji dozadu.

Mars nechal Tanise a Seage na ulici mezi pobíhajícím obyvatelstvem a jal se tahat Taree z kráteru „Taree, proboha, pojď! Musíme pryč, ta rozteklá fontána je už skoro u nás!“

Neslyšela jejich volání. Neviděla nic jiného, než jahrínův plamen uzavřený do křištálu, dokud jí perla nevklouzla do dlaně a ona si ji ochranitelsky jako ten nejvzácnější poklad nepřitiskla k hrudi.
Koneckonců, mohl existovat vzácnější poklad, než kousek stvořitele světa, přímo v její ruce?

Katanga - 14. září 2014 18:29
Katanga

Lapači snů
Omega (Neera) se díky bohaté slečně Blackhill dostala z vězení a užívá si svobody. Alespoň dokud jí ji slečna Blackhill opět nevezme. Přeci jen nikdo by Omegu nedostával z lochu jen tak pro nic.

Lexi byla… kdyby se po Omeze nevrhala tak, jak to umí jen Lexi, těžko říct, zda by dívka svého psa poznala. Čistá. Odblešená. Odčervená. Se stehem po té hnusné ráně na lopatce. S obojkem a masivním vodítkem kolem krku. Byla jiná. Ale byla to Lexi. A byla opět s Omegou.

„Kde je moje holka? No kde je moje holka?!“
Té civilizovanosti bylo na její vkus trochu moc. Ale když ji Lexi povalí na zem, tlapami ji tiskne do závěje a olizuje ji obličej, je to jedno. Byla to její Lexi a byly spolu. Však se spolu brzo zašpiní, ty drahé věci, co mají popírat osobní svobodu jejich životů se někde zašantročí...

Po Omeze toho vlastně nikdo moc nechtěl. Bylo to už pět dní a telefon, který od Cassidy dostala, zůstával tichý. Byla to svoboda. Žádné mříže. Žádní krocani. Ona, Lexi a jejich město plné sněhu, chladu a lidí v péřových bundách.

Spustily kotvy u jednoho kámoše. Umělec-excentrik-cvok. Dlužil ji službičku ze svých dob experimentálního squatera, kdy zametla pod koberec pár jeho průšvihů. Jelikož jeho byt (ačkoliv v naprosto legálním podnájmu placeném snad jeho babičkou, která nad ním ještě definitivně nezlomila hůl) tak trochu připomínal anarchistické doupě šmrncnuté nádechem dekadence, cítila se tam jako ryba ve vodě.
Když Ziggimu navíc zmínila, jak vypadaly její letošní Vánoce, velkoryse usoudil, že potřebuje menší rekreaci. Ubalil jí jointa a vyklidil pohovku od plechovek Coly a krabic od pizzy.

Do squatu se zatím nevracela, i když to měla v plánu. Na správnou trestnou výpravu ale potřebovala získat jistotu – a nějaké prachy by taky neuškodily. Stejně tak se jí nechtělo plánovat, cokoliv řešit. Co bude. Kam půjde a co bude dělat, až přestane oxidovat u Ziggiho.
Vlastně vůbec moc nepřemýšlela.
Flákala se s Lexi po zasněžených parcích, nasávala vůni a rytmus svého města, dělila se o vzduch i kouř i srdeční tepy s lidma, co se u nich po večerech slízali.
Prostě jen tak žila.
A byla docela šťastná...

Desátého zazvonil telefon s krátkým věcným hovorem: „Ahoj, Omego, tady Cassidy. Patnáctého ve dvě odpoledne v domu Blackhillových. Budu se těšit.“

A tak přišlo patnáctého. Další den plný sněhu a práce v Cranberry lane.

Patnáctého dopoledne se probudila s vědomím, že dovolená je u konce. Něco v tom smyslu sdělila i Ziggimu jako ujištění, že přemýšlení je zase na pořadu dne, takže v dohledné době vyklidí pole, i když její přítomnost přezíral s klidem bohéma.

Než se i s Lexi doloudala do Cranberry Lane, vrátilo se k ní něco z předchozího roztrpčení, pokud ji ale desetidenní volno od zákona džungle něco přineslo, tak nadhled. Zodpovědnost koneckonců leží na bedrech vážené slečny Blackhill. Ona by měla dohlédnout jen na to, aby z toho vytřískala co nejvíc. Už teď byla vysoce v plusu.

Neera - 11. září 2014 20:22
Neera

Strážci času
Fantasy příběh vycházející ze současné reality. Skupina vyvolených, nadaných magickými schopnostmi má za úkol v přísném utajení před světem i sami sebou navzájem chránit minulost před vpády Řádu Chaosu, který se ji snaží pozměnit a tím pokřivit i přítomnost. Reálie jsou postaveny na stejnojmenné knižní předloze od M. Curleyové.


Mladý Strážce Zachary (Deilen) během hodiny angličtiny narazil na drobný, ale až bolestně konkrétní důkaz, jak souboj o minulost ovlivňuje přítomnost – na dílo Williama Shakespeara, které v jeho verzi dějin dramatik nikdy nenapsal, všichni normální, magií nezasažení lidé ho ale notoricky znají. Z hodiny odešel, předstírajíce nevolnost, a zavolal si podporu v podobě svého mistra Drewa (lich).

Bližší, nízká dvoupatrová budova zatočená do tvaru písmene U, má prosklený vchod a není složité sledovat hlavní chodbu podél řady šatních skříněk. V prvním záhybu U se chodba rozšiřuje na malé zákoutí se dvěma lavičkami a automatem na pití, křupky a sušenky.
Tam se mu podaří natrefit na svého učně. Vypadá roztřeseně, takže se zmiňovaným průšvihem asi nijak zvlášť nepřeháněl. Není ale sám. Na chodbě s ním stojí mladá půvabná hispánka, štíhlá, snědá, s dlouhými hustými černými vlasy, oblečená v černočervených šatech.

Odkašle si, aby na sebe upozornil: „Ahoj brácho, tak jsem tady, jak jsi mě žádal.“
Na slovo brácho položí patřičný důraz, aby dal Zachovi najevo, s jakou krycí historkou budou pracovat.

"D-dane... jsem rád, že jsi přišel..." zakroutí Zach hlavou.
"P-prosím Tě... n-není mi moc dobře a nemohl bys počkat do konce hodiny a svézt mě ... domů?!" požádá jej a mírně se opře o automat na pití.

Mladá žena sebou překvapeně trhne a odmlčí se, až když do jejich dialogu vstoupí Drew. O půl kroku odstoupí, aby ho měla na očích, nedůvěřivě zkříží ruce prsou a nepřístupně se zamračí. Nijak zvlášť ji zjevně neuchlácholí, ani když se Zach a Drew vybavují jako staří známí a okázale ji přitom ignorují.
„Ne tak rychle, s dovolením,“ vstoupí do jejich domluvy chladněji, než když rozdává známky z pololetního diktátu, „Kdo jste? A jak jste se sem vůbec dostal?“

Zachary mírně posmutní a poté si povzdechne.
Bezmyšlenkovitě se kousne do rtu a těká pohledem chvíli na slečnu Noche a rázem na Drewa. Pohledem mu jenom naznačí, že mu bude muset pomoct.
"Slečno profesorko, tohle je Daniel..." povzdechne si: "Prosím, nenuťte mě tohle vysvětlovat, víte přeci, jak je to pro mě bolestné. Zavolal jsem ho proto, že je mi opravdu blbě a potřeboval jsem si s ním promluvit... Nezlobte se," na důkaz pokory sklopí hlavu směrem k matičce zemi.

„Jak už můj bratr řekl, jsem Daniel,“ to jméno Drewovi nešlo přes rty, ale co naplat.
„Jeho bratr. Dostal jsem od něj zprávu, že je mu špatně a potřebuje naléhavě domů. Váš vrátný byl taky hodný, že mě sem pustil,“ vysvětloval a pak dodal směrem k Zachovi.
„Pokud ti je tak hrozně špatně, čekat na konec hodiny nemá smysl. Měli bychom jít hned, pokud to tvá učitelka pochopí.“

Slečna Noche si Zacharyho chvíli mlčky prohlíží klidným, zkoumavým pohledem. Stejně jako pokaždé, když nevěnuje pozornost jejímu výkladu a ona to zpozoruje, ten podivný vážně posmutnělý pohled vyvolává někde hluboko bodnutí provinilosti.
Tentokrát ale profesorka nezvykle uhne očima první, aby sjela pohledem Drewa od hlavy až k patě. A s výsledkem se nezdá být moc spokojená.
„Já mám pochopení pro spoustu věcí, ale nemám ráda, když ze mě někdo dělá hlupáka,“ ačkoliv ta výtka směřuje spíše k Zachovi, chladně se obrátí zpět na Drewa, ze kterého stejně nespouští oči jako by na školní půdě představoval hrozbu.
„Shodou okolností nevypadáte jako David,“ zdůrazní trochu kousavě podobně znějící jméno, „kterého se každý semestr snažím nenechat propadnout z angličtiny. Zato vím, že byl u pana Yesthalea první a nejstarší.“
Běžně vlídná učitelka se teď nepřístupně mračí a mne si prsty spánek ve snaze vyhnat počáteční bolest hlavy dřív, než se pohodlně usadí a rozhodne se zdržet na čaj a bábovku.
„Nemám co mluvit do toho, co mí studenti dělají ve volném čase, nebo s kým se stýkají. Ale jelikož je ještě výuka, vám bych doporučila odejít a tobě vrátit se do hodiny,“ shrne suše a sama se od nich odvrátí, aniž by se ohlížela, jak s její radou naloží. Tiché klapání podpatků provází její cestu zpátky do třídy.
Největším úspěchem soudobé civilizace je to, že vytvořila bytosti, které jsou schopny ji vydržet.

Daenerys - 11. září 2014 01:04
Daenerys

Napříč světy

Anglie, současnost. V hlavním městě Walesu přistálo mimozemské vesmírné plavidlo. Mladá slečna Claire byla těmito vetřelci zajata a následně byla vysvobozena neznámým pohledným mladíkem se zvláštními schopnostmi, se kterým je teď na útěku.

Modrooký zázrak trpělivě čekal, než se Claire vzpamatuje a vyžvejkne. Nejspíš byl na podobně rozhozené slečny zvyklý. Zaujatě pozoroval kolemjdoucí paní s kočárkem a tvářil se, že si Claiřina "záseku" vůbec nevšiml.
Než začal mluvit, povzdechl si a prohrábl si vlasy. Zřejmě přemýšlel, jak vše co nejjednodušeji vysvětlit. "Oni," začal konečně, "nejsou z tohohle světa." To bylo celkem zřejmé. "A nemají tu co dělat," dodal trochu zamračeně. I když mluvili pološeptem, jeho přízvuk nenechával nikoho na pochybách, že je rodilý Angličan. "Pokud vím, jdou po tobě. Protože... Jsi důležitá," vysvětlil neurčitě a vyhnul se jejímu pohledu. Působilo to, jako že ví víc, ale evidentně jí nic dalšího pro tuto chvíli nehodlal říct. "A já jsem někdo, kdo ti může pomoct odsud vypadnout." Teď teprve se na Claire podíval; upřel na ni své neuvěřitelně modré oči a jeho hlas zněl naléhavěji. "Nejsi tu v bezpečí. Musíš pryč."
Paní s kočárkem mezitím nastoupila do auta a nastartovala motor. Černovlasý kluk se ostražitě rozhlédl. "Vysvětlím ti víc, ale ne teď," slíbil. "Musíme se dostat za město," řekl a vyšel směrem k druhému vjezdu do garáže.

Před východem gestem ruky a tichým "počkej" zarazil Claire a sám popošel napřed a zkontroloval, jestli je čistý vzduch. Po chvíli na ni mávl, že může jít. Už se nehnali tak jako předtím, ale šli svižným krokem. Brzy zabočili do postranní uličky, kde nikdo nebyl.
Kluk zastavil a vzal Claire za ruku. "Nelekni se," řekl, soustředěně zavřel oči a Claire se náhle zastřel zrak. Město kolem ní se rozplynulo; všude kolem najednou viděla jenom bílo a jasné oslnivé světlo. Na okamžik úplně ztratila pojem o prostoru, zamotala se jí hlava a žaludek se jí obrátil naruby.

Za pár vteřin byl svět opět tak, jak měl být, a ona stála na svých nohách - ale ne tam, kde předtím. Stála na louce, a město, kde ještě před malou chviličkou byla, viděla zdálky po pravé straně. Její tajemný zachránce se nevinně pousmál, pustil její ruku a nechal jí chvíli, aby tohle mohla vstřebat.

...

Dívala se na svého zachránce upřeným pohledem, zatímco se objala rukama, aby si dopřála aspoň nějaký pocit bezpečí. Jeho anglický přízvuk jako kdyby podtrhoval tvrzení, že hezčího zachránce si vybrat nemohla. Ale teď tomu až tolik pozornosti nevěnovala.
"Jsem obyčejná holka, co pracuje v obchodu s knihami, jak můžu být důležitá?" zeptala se tiše a nechápavě, ale tohle bylo utlumeno jeho slibem, že jí všechno vysvětlí později. Neochotně přikývla. Jindy by s nikým jen tak nejela za město, ale jemu by dneska odkývala snad i cestu na Měsíc.

Poslušně ho následovala cestou ven, nervózně čekala na místě, když jí řekl, že má stát, a rozhlížela se, když pak svižným krokem mířili pryč. Už takhle z toho měla nedobrý pocit, který se jí usadil v žaludku, a to ještě netušila, jakou zkoušku pro její žaludek si mladý krásný polobožský Angličan připravil.
Než se stačila nad tou stisknutou rukou podivit, už se to dělo. Chudák Adonis tohoto století pocítil, že jeho ruku stiskla pevněji, než by to udělala při obyčejném podání ruky. V té chvíli byl tento dotek to jediné, co jí říkalo, že nezmizela ve vzduchoprázdnu.

Jakmile ucítila půdu pod nohama, rozevřela oči, které měla do té doby pevně semknuté. Sama se ho pustila a ustoupila několik kroků od něj. Ani nemohla ocenit jeho roztomilý úsměv, jak se rozhlížela po okolí.
"Ty ses..." pokusila se promluvit, ale nebyla schopná to doříct. Ruce si přitiskla na ústa a snažila se udržet žaludek na uzdě. "My jsme se..?" zeptala se po chvilce znovu a podívala se na něj. "Jak..?" hlesla tiše, plná úžasu a nepochopení.

...

Když se ho pustila a poodstoupila, zkoumavě si ji prohlédl. "Vpohodě?" zeptal se opatrně a jeho pohled se změnil v skoro uznalý. "Většina lidí se poprvé pozvrací," dodal na vysvětlenou a pak už se jen usmíval jejímu úžasu a okouzlení.
Na otázku 'Jak?' jen pokrčil rameny a znovu se usmál.

"Tak jo, dnešní poslední šok, aspoň doufám..." Řekl se smíchem a poodešel pár kroků na louku. Vypadalo to, že se tam nějak divně tetelil vzduch, ale bylo to vidět až po důkladném zadívání se. Zázračný kluk sáhl někam do toho tetelícího se vzduchu a přímo před ním na louce se objevila... Vesmírná loď. Byla jiná než ta, co přistála ve městě, trochu menší, štíhlejší, a rozhodně elegantnější.
"Pojď dovnitř, ať můžu zase zapnout maskování," Mávl na Claire a na jednom místě otevřel nástupní plošinu.
Maskování bylo skutečně dokonalé - před okamžikem by nikoho rozhodně nenapadlo, že by tam něco, a už vůbec ne něco tak velkého, mohlo být.

...

"Nesnídala jsem," poznamenala a oddálila si ruce od úst. Teď už to v sobě udrží stůj, co stůj.

"Ale ne... další?" zeptala se tiše a kňučivě spíš sama sebe, když spatřila onu vesmírnou loď.
Zavrtěla nad tím hlavou a podařilo se jí vykouzlit nervózní úsměv, když přešla trochu blíž, aby si tu loď prohlédla zblízka.
"Já vážně dneska vstoupím do vesmírné lodi, co?" nemluvila na něj, spíše si to komentovala pro sebe. Tohle bylo tak neuvěřitelné. Kde jsou obvyklé muffiny a čaj s jejím domácím, proč právě teď nesedí nad horou knížek?
Velmi opatrně se dotkla lodi, aby se ujistila, že je skutečná. Zhluboka se pak nadechla.
*Tohle všechno se fakt děje! O můj bože!*
"Doufám, že na mě vevnitř čeká černej čaj s citrónem a nějaký dobrý sušenky, když mi budeš tohle všechno vysvětlovat..." prohlásila po chvilce, když se podívala po svém zachránci. Pokus o vtip, možná se přece jen z toho celého nezblázní.
Bázlivě vykročila vpřed. Do vesmírné lodi. Za svým sexy anglickým zachráncem.

Nikdy netušila, že by se jí byť jedna z těch věcí mohla stát.

Katanga - 3. září 2014 07:12
Katanga

Výsledky hlasování za prázdninovou ligu: To nejlepší, co jste kdy odehráli.

1. Strážci času (8 hlasů)
2. Archeenská bouře (6 hlasů)
3. - 4. Stargate: Hope (4 hlasy)
3. - 4. Temná válka po Voldym (4 hlasy)


5. Charmed: Next generation (2 hlasy)

Katanga - 1. srpna 2014 11:40
Katanga

Archeenská bouře

Tanis a Jaryeret jsou na Mlžných pláních Archeenu na cestě za Acíliemi, stvořiteli světa. Jedné z Acílií bylo ublíženo a Tanis se ji s Jary snaží najít. Divoká magická Mlha jim ale vkládá do cesty různé nástrahy. Třeba přízraky milovaných osob.

Tanisovi to pod vlivem přízraku dávalo dokonalý a absolutní smysl, i když o tom nebyl moc schopen dále přemýšlet. Jen souhlasně přikyvoval.
„To je ale strašné,“ vydal ze sebe. „Ty můj chudáčku.“ Když se k němu přitiskl, chvíli si ten pocit vychutnával, ale pak ho přepadla podivná touha a přitiskl přízraku své rty na ty jeho. Chtěl – podle svého mínění nesmírně zdrceného Marta – políbit, aby mu zlepšil náladu a uklidnil jej.

Ať už před Tanisem stál pravý Mars nebo ne, byl to teď jeho Mars. Centrum jeho zájmu. Středobod jeho vesmíru. Byla tu touha uslzenému Martovi pomoci. Uklidnit ho. Polibkem. Slzy stékaly přes Martův nos na Tanisovy tváře a tvořily cestičky. Mars se k němu přivinul a polibek opětoval.
Ten úžasný pocit přerušila ostrá bolest v holeni, když Jaryeret prudce vykopla Tanisovým směrem a štěkla „Vzpamatuj se, blbečku, tohle není Mars!“

Tanisův nádherný moment byl přerušen, a s ním i celé poblouznění přízrakem. Teď už viděl, co před ním stálo, a bylo to natolik děsivé, že se mu zdvihl žaludek. Než stačil cokoli udělat, vyzvrátil jeho obsah přímo před sebe. Celý se třásl a po těle mu stékaly kapičky potu, v ústech pachuť zvratků. Otřel si ústa, na kterých ulpělo pár kapiček slin, a narovnal se.
„Děkuju,“ poděkoval Jaryeret mezi nádechy čerstvého vzduchu. S odporem si prohlížel věc před sebou. „Já jsem vážně pako,“ zasténal. „Co se to se mnou stalo? Proč to na mě tak působilo?“ vyptával se Jaryeret, jako kdyby znala odpověď na všechno. Hlavně teď ale doufal, že svojí pitomostí nenapáchal nějaké nezvratné škody.

„Tohle bylo hnusný,“ zhodnotila Jary Tanisovo zvracení, ale pak skousla spodní ret a přešla do mírnějšího módu jednání s lidmi. „Jsi přeci jen trochu archeeňan. Miluješ naplno. Ale tohle není Mars, jen...“ Jaryeret Tanise konejšivě hladila po zádech, občas ho poplácala po lopatce. „Nevím to přesně, ale začínám mít podezření, že se před námi nějak zhmotnila Acílie?“ Bílá žena se na přízrak tázavě podívala, nepřestávala však Tanise hladit.

Tanise Jaryeretino poplácání po zádech poněkud povzbudilo. Narovnal se a zahleděl se na přízrak povytáhl obočí.
„Takže já jsem se líbal se stvořitelem světa?“ užasl. „Skvěle. Jen bych z toho příště nemusel zvracet, nešlo by to zařídit?“

Jaryeret Tanise postrčila kupředu. „To nemůže říct jen tak někdo, že se líbal se stvořitelem. Ale nevím, třeba si na to časem zvykneš. Jsou to tvé obvyklé praktiky?“ S trochou štěstí to Jary myslela jako vtip.

Přízračný Mars popošel, možná trochu poodplul a se smutným úsměvem se na dvojici zadíval. „Jsem vaším převozníkem v Mlze. Mlha se rozšířila, cítí, že je něco v nepořádku. Já... Potřebuji vaši pomoc. Půjdete se mnou dál? Prosím!“Vypadalo to, že kráčí ničím. Okolí plné Mlhy zůstávalo stejně hutné. Tanis si po chvíli všiml, že míří k něčemu temnému a vysokému, skrytému za Mlhou. Čím byli blíže, tím více přízračný Mars slábl, průhledněl, rozplýval se. Ve chvíli, kdy zmizel úplně, stanuli Tanis a Jary u paty staré a zanedbané věže, jejíž vrchol byl jen stínem v bílé hmotě. „To je maják. Stará a nepoužívaná věž. Bývala posledním bodem civilizace, za ní byla už jen Mlha a ostrov Acílií. Za ni si Mlha nikdy netroufla. A teď sahá až k lesu.“

Tanis u paty věže zvrátil hlavu a pokusil se dohlédnout na její vrchol. Nepříliš úspěšně.
„Bývala?“ optal se. „Jak dlouho už je opuštěná? Pěkně se rozlezla, jen co je pravda. Od nás se čeká, že ji opravíme?“ Byl si téměř jist, že to není ono, ale prostě to plácnul.

„Kdysi dávno, několik set let zpátky, ještě archeenská společnost netušila, kdo přesně Acílie jsou. Byla to pro ně mocnější stvoření, báli se jich, netušili, že to jsou Stvořitelé a pozorovatelé, kteří zajišťují chod Archeenu jen tím, že existují. Nevěděli, že aktivně do chodu světa a společnosti nezasahují. Báli se viditelné divoké Mlhy, která se hromadila všude, kde nebyla města, kde nebyl život.
Chtěli ji zahnat a tak na odlehlých místech stavěli majáky, symbol civilizace, symbol svého světa. V každém majáku sídlil jeden archeeňan a hlídal svět. Staří strážci majáků. Jsou o nich příběhy.
Později se ale přišlo na to, co je Mlha zač a kdo jsou Acílie, a majáky začaly být opuštěné. Dneska jsou symbolem historie, ale stále ještě mohou sloužit jako úkryt na cestách, bod pro setkání nebo hranice světa skutečna a neskutečna.“


Jaryeret tiše mluvila a prohlížela si věž. Obcházela ji a napůl táhla Tanise za sebou. Koukala na věž kámen po kameni, zkoumala staré omšelé rytiny. Její vysvětlování opuštěnosti věží bylo napůl nepřítomné, jako by už tohle vyprávěla mnohokrát a ani si neuvědomovala, co říká. Na opačné straně věže se zastavila u vchodu – byla to temná hranatá díra zející v kameni, který byl po jejím obvodu podivně rozleptán. Zdálo se, jako by se někdo snažil narušit materiál věže kyselinou. Na některých místech byly další stopy poškození. Skoro jako sečné rány či chuť kámen rozdrápat, co nejhůře mu ublížit.

„Věž je poškozená částečně časem, ale co způsobilo tyhle výpady, tomu nerozumím. Bojím se, že v téhle Mlze nemáme jinou možnost než jít dovnitř, ale přiznám se, že se mi tam ani trochu nechce. Jestli si Acílie nedobrovolně hraje na Strážce majáku...“

Takže jsou opuštěné pěkně dlouho, pomyslel si Tanis, zatímco Jary dál vyprávěla a tahala jej kolem věže. Až když zastavili u vchodu, zpozorněl. Ani jemu neušly ty podivné stopy na kameni. Normálně by řekl zloději, ale tohle zřejmě nebyl ten případ. Ani vrazi, tedy zatím. Zdálo se, že tohle místo chtěl někdo zbořit.
„Tak pokud není jiná možnost, tak prostě pojďme. I když se ti tam nechce, může to tu posloužit jako dobré strategické místo pro boj. A rozhodně lepší, než ve vší té mlze.“ Tanisovi ta věž nevadila. Naopak, podobně jako v Jaryině vyprávění, mu připadala jako nějaký záchytný bod civilizace.
„A pokud tam Acílie je, představuje to další důvod proč jít dovnitř.“ A sám se rozešel dopředu.

Když Tanis vystoupil na první schod, bylo to, jako by prošel neviditelnou bublinou do jiné sféry. Nebyl to rozdíl vnímaný běžnými smysly. Byl to pocit. Jako by vešli do malého archeenského subsvěta. Jaryeret se Tanise chytila pevně za paži.
Stěny i schodiště byly rozleptány ještě brutálněji než vchod do věže. V některých místech bylo těžké od sebe rozeznat jednotlivé schody. Stěny slabě světélkovaly. Dostatečně, aby Tanis viděl na cestu, ale zároveň tak málo, že nemohl tušit, co se v šeru a stínech skrývá. Stíny se hýbaly. Ozýval se šelest. Jako šepot tisíců lidí vzdálených míle daleko.
Dvě otáčky a schodiště bylo na svém konci. Posledních deset schodů nebylo znatelných, byly to jen šikmé prohlubně a výstupky. Ocitli se v místnosti na vrcholu věže. Nebyli tam sami.

U jedné ze stěn se choulila bílá postava. Neměla sněhově bílou kůži jako Jaryeret. Byla spíše našedlá, nazelenalá, sinalá, nezdravě jako člověk, kterého drželi dlouhá léta v podzemí. Byla nahá a bezpohlavní. Žádné pohlavní orgány. Rysy byly napůl mužské, napůl ženské. Žádné vlasy, žádná srst. Vyděšené slepé oči upírala do prázdna. Okolo postavy se hromadily duše zvířat. Obrysy starých archeenských živočichů, kteří neměli kam jít. Jen tam stáli a s očekáváním hleděly na postavu. Nadpozemskou, zuboženou.

Jaryeretin stisk Tanisovy paže zasílil, archeeňanka se k němu více přitiskla. „Acílie?“ zašeptala. Šepot se rozlétl místností a postava u zdi sebou trhla.

Tanis čekal, že vnitřek věže na tom tak špatně nebude, ale mýlil se. Vypadalo to tam podstatně hůř. Nahoře zjistili, že nejsou sami. Postava u stěny vypadala, jako pozemšťan, který chce zvracet. Tanis zadoufal, že to není ten případ. Neuměl si představit, a ani nechtěl, jak by to mohlo vypadat. Připomínala mu člověka, který právě prodělával změnu pohlaví, ale dostal leukémii, a tak s tím museli na čas přestat. Alespoň už zjistili, kam se poděly všechny ty duše. Sem. Tanis si na Jaryno stisknutí nestěžoval. Sám by možná někoho takhle chytil, kdyby měl koho.
„Ta teda vypadá,“ hodnotil stav stvoření tichým hlasem. „Jako kdyby ji někde týrali. A nakonec, ono to tak i možná bude, vzhledem k tomu, co jsme tu viděli.“

„Ta-takhle Acílie běžně nevypadá. Už jsem je několikrát viděla. Jsou to mlžné bytosti s aurou moci, sebejisté, nehmotné a přeci tak... Tohle nemůže být... Tohle ne. Podívej se na to. To je to... nejubožejší, co jsem kdy viděla.“

Postava u zdi se bázlivě podívala na nově příchozí. Velké temné a přeci svým způsobem kalné oči byly plné prosby o pomoc. Zoufalství. „Jsem v cele,“ zachraptěla Acílie. „Takhle vypadá bůh, když má tělo a duši. Bojím se. Vím co je strach. Nikdy předtím jsem to nevěděl. Jak to dokážete snést?“ Postava se chytila rozleptaného kamene stěny věže a snažila se dostat na nohy. Neúspěšně. Paže byly příliš slabé. Postava se zhroutila na podlahu a v pololehu cosi zakňučela.
„Nemyslet na to. Nemyslet. Najednou mám v hlavě tolik myšlenek, že je nezkrotím. Dříve se má mysl upínala k hlavnímu bodu - existovat. A existence zajišťovala, že věci plynuly jak měly. A věci neplynou. Věci stojí. Hroutí se. Tolik myšlenek! Tolik!“ Acílie si nechala pomoci na nohy. Byla lehká a křehká jako věchýtek. Ani tak nedýchala, jako spíše lapala po dechu.

Povzbuzena Tanisovou odvahou se Jaryeret přiblížila k Acílii a pokoušela se ji podepírat z druhé strany. Ve chvíli, kdy se Acílie dostala na nohy a udržela se na nich to mezi dušemi zvířat zašumělo zájmem. Mnohá začala netrpělivě přešlapovat na místě.

„Víš, co by za tolik myšlenek někteří dali? Potkal jsem několik lidí, u kterých jsem si byl jist, že v hlavě neměli ani jednu,“ pokusí se podpořit Tanis Acílii, přirovnáním k některým lidem, které potkal. Snad nebude chtít být jako oni.
Pak jeho pozornost upoutají duše zvířat. Jako kdyby ožily, nebo se mezi nimi začala šířit šeptanda za účelem rozšíření drbů o nových příchozích a událostech, které snad uvedly věci do pohybu.
„Co to dělají?“ zajímalo ho. „Chtějí se vrátit do svých těl, smísit a vytvořit megapříšeru, nebo tak něco?“ Hádal Tanis. „Nebo chtějí pomoc, nebo co já vím?“

„Byli živí a neměli myšlenky? Jak je to možné?“ Acílie se zachvěla a skoro vypadala, že znovu spadne. Ve chvíli, kdy se Acílie otřásla, si Tanis všiml, jak se kus zdi věže rozpustil, jakoby rozleptal a dříve pevný kámen teď stékal k zemi. „Ne-vy-dr-žím to!“ zašeptala trhaně.

„Víš, Acílie, to byl asi takový pokus o vtip. Víš, co je vtip?“ zkusila to Jaryeret nejistě. Ani se na Acílii nekoukala, klouzala pohledem po zvířatech. „Megapříšera? To doufám ne. To by byli větší než jahríni.“

„Oni beze mne neví, jak se převtělit do právě narozených zvířat. Hromadí se a neví jak a kam jít. A já jim neumím poradit. Dříve je směřovala má pouhá existence. Myslí, že jim pomůžu. A já nemohu.“

Tak tohle rozpouští tu věž. Ne nějaký predátor, ale Acílie, pomyslel se Tanis.
„Nooo,“ zamyslel se Tanis, ve snaze přijít na nějaké řešení téhle situace. Moc mu to nešlo, ale přece jenom se mu v hlavě urodilo pár nápadů. Dost podivných, ale lepší neměl. „A nemůžeš přejít, hm, na manuál?“ nadhodil. „Jako dělat to všechno ručně? Říct: ty patříš sem, ty tam a třeba je tam i napěchovat?“ zkoušel to. „Nebo nejde tě těla nějak zbavit? Víš, aby ses jako povznesla, nebo tak něco?“ Stále používá pozemské termíny a zapomíná je převést na archeenské. „Zbavit se potřeby fyzického těla a existovat jako energie? Nějaké řešení přece existovat musí.“ Je na něm vidět, že si nad touto situací tak trochu zoufá. Nestává se často, že najdete boha, co neumí být božský a ještě je psychicky sesypaný. Dokonce ani v knížkách ne.

Acílii a Jaryeret se podařilo nasadit na vlas stejný nechápavý výraz během Tanisova návrhu řešení. Jary se ale vzpamatovala rychleji. Možná jen rychleji pobrala, co se Tanis snaží říct. „Zvířata nejsou vaky, abys do nich něco pěchoval. Natož jejich vlastní duši. I když co já vím?“ pohlédla tázavě na Acílii. Ta zavrtěla hlavou.

„Jen by stáli u svého těla a netušili by, jak se s ním spojit,“ zašeptala Acílie. „Co je na duši nejhorší je... je... že ji nesnáším a stejně se jí nedokážu vzdát. I kdybych se mohl... povznést? Nechtěl bych. Je to těžké. Jako bych byl roztříštěný na mnoho částí. Jak-s-tím-dokážete-žít?!“ Několik dalších kamenů věže se rozpustilo.

Jaryeret se otřásla. „Pojďme odtud, než se to tu celé rozloží.“

l.i.c.h. - 27. července 2014 21:34
l.i.c.h.

Stargate: Hope

V tomto úryvku sledujeme útěk tok'ry Neery, za pomocí Laarin, jejíž vědomí bylo pomocí komunikačních kamenů přeneseno do těla nepřítele. Společně se dostávají na velice neočekávané místo.
V textu najdete myšlenky jak Neery, hostitelky, tak i Adré, tok'ry.


Obě ženy vejdou do podivného prostoru vypadajícího jako dlouhá chodba a dají se na cestu vpřed. Jiná ani neexistuje. Jakmile jsou uvnitř, vzduch ve vězení se opět zavlní a vstup zmizí. Zevntiř to vypadá, jako by se zavřely dveře. Přesto světla neubyde.
Navzdory dojmu nekonečnosti, ani ne za minutu dojdou k dalším otevřeným dveřím a vykročí ven.
Ovane je teplý pouštní vzduch.
Adré se pořádně rozhlédne. Vidí před sebou pobořené a rozbombardované trosky staveb, jež velmi dobře zná. Neví sice jak, ale ocitly se na domovské planetě tok´rů, která je poslední dva roky pustá a bez života. Vítr jim před nohy zanese kus nějaké látky, která časem ztratila svou barvu a je teď špinavě šedá.
Podivný otvor se za nimi zavřel.

V duchu si zopakuje, co to vlastně dělá a výjimečně musí dát své hostitelce za pravdu. Asi se zbláznila.

- Procházím chodbou, která vlastně neexistuje, ve společnosti ženy, která patří k mým nejhorším nepřátelům, mám jenom její slovo, že došlo k selhání technologie, kterou jsem sama bez problému používala nesčetněkrát a ve skutečnosti je to někdo, kdo sice pravděpodobně je spojenec, ale na druhou stranu ohrožoval posádku Hope zbraní...
- Jo, zvlášť když to podáš takhle. Zbláznila ses.


Když vykročí z podivné chodby, musí přivřít oči před jasným sálavým sluncem. Záchvěv suchého horkého větru jí pohladí po tváři, laškovně zachytí několik pramenů vlasů. Cítila v něm tu zvláštní, známou vůni. Jako pokaždé, když se sem vracela...
Už dopředu ví, co uvidí, až otevře oči a rozhlédne se kolem.
„Mal Io Onak,“ vydechne chraptivě, jakoby najednou měla v krku pořádný knedlík. Naprázdno polkne, klesne na jedno koleno a zachytí ten kousek látky. Jemně po něm přejede konečky prstů a pevně stiskne rty.
- Já jsem blbá.
Z náhlé slabosti se rychle stává vztek, podporovaný hotovou bouří toho, co cítí Neera.
- Já jsem tak strašně blbá!
Ani si neuvědomí, že si spílá i nahlas, byť v goauldštině. Střelí po Larrin, nebo teď spíš Del, doslova vražedným pohledem, oči jí žhnou jasným oranžovým světlem.
Má neuvěřitelný vztek. Na Del, čeho všeho je schopná pro svojí zvrácenou zábavu. Na Neeru, která si tak strašně přála, aby to byla pravda, až ovlivnila její úsudek. Ale nejvíc ze všeho sama na sebe. Jak jí jenom mohla skočit na tak absurdní historku? Chyba v komunikačních kamenech... Kam dala rozum?!
Zatne prsty do látky, jedné z posledních smutných stop jejího světa. Krystal zbraně napůl skrytý v její dlani začne jasnit.

Jistě Rick by mi nic nezatajil pokud by věděl že to je důležité on ... už je to tu zase.No kdyby uměla Del hýbat předměty tak by to vše usnadnilo no budu si muset vystačit bez toho. I když, to, že jí Neera neviděla používat ještě neznamená že takovou schopnost Del nemá. Když pak jdeme tou divnou chodbou tak se cítím vážně divně. Nemám ráda když jsou plány do háje a já jsem za to zodpovědná. Nemám ani vlastní tělo.
"Do háje," pronesu, když jdeme chodbou a když projdeme dveřmi a ovane mně pouštní vzduch tak znovu zakleji.
"Do háje."
A pak si všimnu pohledu Neery i toho jak jí žhnou oči.
Myslím že tohle jsme si už vyjasnili. Jsem Larrin a navíc i u vás vzhledem k vaší dualitě si nejsem jistá jestli jste Neera nebo ... nejste. Tohle jsem vám neřekla protože vaše nálada je už tak natlakovaná a nerada bych to schytala tou ozbrojenou rukou. I když tohle není moje tělo tak bolest bych cítila.
"Vím jak to tak vypadá, ale je to pravda. A ani já neměla zrovna nejlepší dny. Na misi pro to čemu lidé ... Pozemšťané ... říkali ZPM jsem málem umřela. Vlastně bych byla mrtvá kdyby mně nanité neudržovali na živu. A udržovali i mé tělo, takže pokud Elizabeth udělá s mým tělem cokoliv až bude vyslýchat Del, tak se to zahojí.Snad se spokojí s rukou v hlavě ..."
Nadechnu se a hysterický záchvat pomine. Znovu se nadechnu a když dostanu další šílený nápad. Pokud jsem tu schopnost schopná ovládat můžu nás dostat na Hope. Nebo se můžeme vrátit na Destiny a tam pobrat co sebereme,způsobit menší sabotáž a pak se vrátit na Hope. Jistě šílený nápad.
"Navíc nevím, jak s tím zacházet. Musím se to znovu učit, neboť paměť odešla společně svědomím, a já si byla nejdřív skutečně jistá že skončím u vás. Viděla jsem vás jak plujete prostorem myslela jsem že to k tomu patří. Takže mám nápad jak nás dostat zpátky nebo někam jinam."

Larrinina slova ji nijak zvlášť nepřesvědčí, ale zabrání jí zasáhnout okamžitě. Koneckonců, i Goa´uldy nechávala říct ty žvásty, co měli na srdci. Většinou.
Je to jinak, než to vypadá. Jedna z nejabsurdnějších vět vůbec, hned za ´Všechno bude v pořádku.´
Ruku drží napůl pozvednutou v pohotovosti, ovládací jádro zbraně částečně zakryté prsty. Za přimhouřenými víčky opět zuří řádka vnitřních neshod.

- Adré, prosím, zkus neudělat nic, čeho bychom potom litovaly.
- A co takhle litovat toho, že neudělám nic? Ale... Já už vážně nerozeznám rozdíl mezi realitou a klamem...


Ten poznatek pro ni znamená jistý šok. Jednotlivá tvrzení, argumenty a události se slévaly dohromady a na svůj úsudek, který běžně fungoval naprosto bezchybně, se už nemohla spolehnout.
Dlouhé vteřiny, než vnitřně dojde k tomuhle závěru, stále ještě vypadá, že hned tu následující na Larrin zaútočí. Pak ale nechá ruku volně sklesnout podél těla, skloní hlavu, posadí se na paty. Těžko říct, jestli druhou část Larrininy promluvy vůbec poslouchá, prsty bezmyšlenkovitě kreslí do písku kolem sebe.
„Víte, kde to jsme?“ zeptá se polohlasem, s pohledem upřeným někam k pobořeným budovám.

Podívám se na Neeru a nečekám že mi uvěří.
Jistě kdybych já takhle vyšilovala, vrazila bych si pár facek.
Současná situace mi připadá směšná,ale nezasměji se protože by to mohlo být bráno jako reakce Del. Otřu si čelo a odsunu si pramen vlasů za ucho a pak dodám.
"Jistě. Právě jsme prošli z lodi na tuhle planetu. Nemám ani své tělo a .. hysterický záchvat nám zde nepomůže. Ikdyž se nezdá že by tu někdo byl. Asi je to opuštěné už dlouho. Takže odpověď je nevím kde to jsme."
Rozhlédnu se po místě, které bylo zničené už před celými věky, a pak na Tok´ru která se aspoň rozhodla, že na mně aspoň zatím nezaútočí.
"Tohle jsem nechtěla. Tohle jsem vážně nechtěla ..." řeknu spíš pro sebe.

„Ne tak dlouho. Ani zdaleka ne...“ poznamená dutě, s pohledem pořád upřeným do dálky. V duchu vidí jinou scenérii, než má ve skutečnosti před očima, bolestně odlišnou.
„Tohle místo... možná přímo nevzkvétalo, ale bylo důležitým centrem..." mluví tiše, rukou bezmyšlenkovitě maluje do písku.
„Zvláštní ironie...“ suše se uchechtne a je to zvuk ošklivě zavánějící nepříčetností. Když ale zvedne hlavu k Larrin, oči má dokonale vážné a soustředěné: „Tohle je poslední základna mých lidí. A jejich hrob.“
Podívá se na řádku téměř obrázkových symbolů, které napsala do písku vedle sebe. Jemně zakroutí hlavou a jediným pohybem dlaně je smaže.

Všimnu si, že že pro Neeru je těžké tady o tom mluvit. No nevím co mám říct, že vím jak se cítí? Proč se nám asi říká Cestovatelé? Navíc proč jsme tady? A jak jsme se sem dostali? Dívám se na symboly které Neera kreslí. Že by něco znamenali? Pro jistotu si je pokusím zapamatovat než je smaže.
"No mně to mrzí. Tohle sem nechtěla.Ani jsem netušila že se to stane. Dobře pokusím se nás dostat zpátky."

Foxtera - 22. července 2014 19:30
Foxtera

{u}Temná válka po Voldym{/}

*veškeré texty použity s vědomím hráčů*

V mrzimorské spolce panuje peklo. Na zemi leží několik mrzimorských, kdo ví, zda mrtvých, nebo jen omráčených a vše vypadá jako po výbuchu. A mezi tím zmijozelští, nebelvírští... Jen havraspárští tu nejsou. Když se někomu z těch "zlých" podíváte do očí, zjistíte, že v nich mají šílený lesk značící, že je někdo ovládá.
Náhle vám nad hlavou vybuchne strop. A k nohám se vám dokutálí hlava kolejní ředitelky havraspáru.

Bublinové kouzlo, to se lehčeji řekne než udělá. Po třetím pokuse to vzdám. Holky mezi tím vešli dovnitř.

Neumíš náhodou tu bublinu? zeptám se Dana, který se tady znenadání zjevil.

A potom vybuchne strop a ta hlava. Vyzvracím do nějakého koutu. Na tohle nemám žaludek.

Asi to bude chtít zjistit co se tu doopravdy stalo, veritasérum možná pomůže.

Zkuste zjistit jestli někdo žije zeptáme se ho co se tu dělo, křiknu tak nějak do prostoru a vytahuji malou lahvičku s čirou kapalinou.


Ona dělá bublinové kouzlo jen mávnutím hůlky, ani neříká zaklinadlo, celé to dělá v hlavě, jako většina starších ročníků. Pohledem sjede spolužáky. Tu jistotu bubliny mohl pocítit i Keiron, sklopila hůlku a pousmála se.

No ty vole ... mudlovské já se nezapře. Proběhla blíž a koukla se na spolužáky na zemi. Zkontrolovala tep, i když hrozilo nebezpečí začala je odtahovat z kolejní místnosti, odtáhla první slečnu když se to celé stalo. Hlava se dokutálela, Ammy měla co dělat aby udržela snídani v sobě. Proboha co se to tu děje?


Toto bude problémové, útok stále probíhá. Koukla po mrtvých a na hlavu mocné čarodějky. Toto už nebyl žádný přestupek a toto neměli na svědomí studenti, tedy ne obyčejní. Vzhlédla do díry po spadlém stropu, zda-li neuvidí pachatele.

"Jsem krutá, ale neodsuzujte mě. Nechci to tu prohledávat, jestli někdo nepřežil, chci odsud utéct, než skončím takto." Ukázala na hlavu profesorky, která přeci nikdy nebyla žádný moták, uměla toho víc, než ona a víc než oni tři dohromady.

Nezvládla se na ně podívat, dokázala si představit ty pohrdavé pohledy. Nakonec zvedla hlavu. "Musím si vzít některé věci a svou sovu, ale potom odcházím, nezůstanu tu ani chvilinku. Musím to ohlásit na ministerstvo a k tomu potřebuji přežít." pronesla chladně, opravdu to myslela vážně. I přes pláč, který se tu před chvíli nesl se rozhodla bojovat jen o svůj život. Což bylo poněkud pošetilé s odledem na to, že v tuto chvíli se stejně víc jednalo o štěstí zda přežijí. Rozchvátala se pryč k havraspárské společenské místnosti. Hůlku měla stále připravenou k nějakému zoufalému činu.

Keironovi náhle vběhne do náruče primus. Omámeně k němu zvedne pohled a teprve tehdy může Keiron spatřit to šílenství, ten zmatek a strach v očích těch, kdo mají na rukou krev mrzimorských. Zabiješ ho?
Ammy samozřejmě nikdo neodpoví. Ale zaútočí. Náhle se jí kolem pasu omotají paže jednoho z jejích šikanátorů a ona pevně sevře Linett za ruku, upře na ní oči plné strachu a prosbou o záchranu. Ale Linett uteče a Ammy zůstane zrazená a opuštěná sama. Keiron pryč, Dan je fuč a Linett, která vypadala jako kamarádka, utekla.
Linett nikdo nezastavuje, ochotně jí ustupují z cesty... Kdo ví proč? Je to zvláštní a matoucí, dokonce tak moc, že zapomeneš na svou touhu utéct. Popadneš jednoho z uhýbajících kluků kolem krku a při pohledu do jeho očí tě napadne jedno jediné slovo. BRATR!

Foxie

Neera - 22. července 2014 18:33
Neera

Strážci času
Vracíme se do doby, kdy se Mairwen Dragonfly, Strážkyně času, potýká s úkolem zachránit Williama Shakespeara. Řád Chaosu má v plánu zbavit se ho dříve, než napíše většinu svým nesmrtelných děl, kterými položil základy západní kultury.
Mairwen konečně odhalila protivníka skrytého mezi herci. I přes její schopnost manipulovat lidmi ve svém okolí ale už může být pozdě.


Dramaticky jsem předpažila a ukázala na Viktora rukou: „Pozor, Shakespeare! Viktor vás chce zabít! Poznala jsem ho hned, jak jsem ho uviděla. Je od vašeho konkurenta, který se chce držet v divadle klasických motivů. Chce vás odklidit z cesty! Držte toho muže dále od mistra! Má meč! Snad vidíte, že neumí hrát! Pryč s ním! Pryč s ním! Prosím, zachraňte divadlo!“
Vložila jsem do svého hlasu tolik zoufalé žádosti, že to prostě zabrat musí. Někdo se přece chytit musí! Bez mé schopnosti manipulace by mi asi nikdo neuvěřil. Takhle... mi s trochou štěstí uvěří celý sál včetně Viktora.

Ke svému štěstí je Mairwen v době, kdy každý muž, když došlo na krizi, ještě sáhl po meči a šel se ji postavit.
Dobře, ve skutečnosti na ni chvíli sborově dost nechápavě zírají, než jim postupně začne docházet příšerná naléhavost jejího varování a vážnost situace. Nebo minimálně nezdolná podmanivost jejího hlasu.
Někteří nakonec opravdu tasí meče, většina se ozbrojí čímkoliv, co jim zrovna padne pod ruku, jiní, mírně zmatení chudáci se prostě za svými kolegy hrnou vpřed s holýma rukama, připraveni bojovat o své divadlo třeba jen pěstmi, pokud to bude nutné.
William se nestihne ani pořádně vzpamatovat a je představiteli Jessiky a Nerissy (kteří vedle něj zůstanou stát jako bizardní transsexuální tělesná stráž) zavlečen někam do pozadí.
„Lady Virginie! Já žádám vysvětlení!“ pokusí se zvolat rázně a rozhodně, ale jednou se mu zachvěje hlas obavami, jednou zakolísá, když ho ona podezřívavá Jessika s koňským obličejem postrčí ještě kousek za sebe. Jeho další slova, pokud se o nějaká pokusil, zanikla ve všeobecném ruchu.

Viktor zvedne hlavu k Mairwen hned s jejími prvními slovy a na ten jediný okamžik, po který se ještě kvůli krysám nemůže moc dobře soustředit, mu v tom vzteklém, výhružném pohledu vidí zpříma do očí, temně hnědých a podivně, nápadně tvarovaných. Něco na těch očích se nezdálo v pořádku, ale důležitější byl Viktorův pohled člověka, který ví, že sice prohrává, ale rozhodně ještě neřekl poslední slovo.
Jako první se na jeviště vřítí Samuel s taseným mečem. Tenhle mladý protiva byl už od začátku vždy velmi horkokrevný a horlivý a na tom ani naprostá oddanost Mairweninu cíli nemohla nic změnit. Bez rozmyslu se na Viktora vrhne.
Ten tasí vlastní zbraň skoro otráveně. Jistě, lepší protivník by dal více vyniknout jeho pravému umění, ale stejně je obdivuhodné, jak rychle a bez sebemenší námahy se Samuela ve třech úderech zbaví a v kotrmelcích ho nasměruje dolů z pódia.
Získá tak vteřinku, po kterou je na podestě téměř sám. Jediný rychlý pohled mu prozradí, že k Shakespearovi se nedostane, na to zfanatizovaný soubor zasáhl příliš dobře, ale bojovník se tím nenechá odradit.

Mladý Bartolomew má poněkud pomalé reflexy, jinak by se z pódia ve vlastním zájmu uklidil, dokud byl ještě čas. Vyděšeně vykřikne, když na odhaleném hrdle ucítí chladnou čepel Viktorova meče. Panikaříc se pokusí útočníkovi vykroutit, ale docílí jen mělkého klikatého šrámu na krku.
„Tak pomalu...“ krotí Viktor horké hlavy varovně. Jeho slova se sice zdají směřovat k hercům, kteří představují bezprostřední nebezpečí, je ale více než jasné, že neoslovuje loutky, ale loutkáře, „Jediný podezřelý pohyb a podříznu mu krk.“

Vítězství bylo na dosah. Soubor se jako jeden muž (případně jako muž v ženských šatech) postavil na mou stranu a rozhodl se zasáhnout proti Viktorovým plánům. Dokonce i Samuel, můj neprávem obviněný černý puntík na černé listině, se vrhl na člena Řádu Chaosu. Sice ne příliš úspěšně, ale snaha a odvedení pozornosti se cení. William byl bezpečně odklizen. Viktor viditelně ztrácel půdu pod nohama.
Vpíjela jsem se Viktorovi do obličeje. Už jsem se dokonce začala spokojeně ušklibovat, když mi ale ukázal, že on je tu ten, kdo drží meč.

„Ne!“ vylétlo ze mě naléhavě, když se Bartolomew stal rukojmím.
„Dost!“ zaječela jsem, když začala být Portie podřezávána. Byl to příkaz pro celý sál. Pro Viktora. Pro soubor. Pro mě. Pro tuto absurdní situaci. Pro čas. Pocit vítězství se rozplýval a jeho nehmotná podoba mi vykluzovala mezi prsty jako rozvařené želé. A na jeho místo v mém nitru se procpala panika.

Zavrávorala jsem na sedadle. Prudce se nadechla. Prudce vydechla. Koutky úst mi pocukávaly v neovladatelném pochechtávání. Vypadala jsem jako smyslů zbavená. Byla jsem smyslů zbavená. Situace se mi vymkla z rukou.

„Pusť ten meč! Polož ho!“ K cukajícím koutkům se přidalo několik slz, které se vykutálely z očí a obloukem kolem nosu a přes ret sklouzly k bradě a ukáply na zem. Už toho bylo za těch pár dnů na mě dost. Rozum a sebeovládání se rozhodli, že si dají prostě pauzu. Cítila jsem se jako šílený prorok na skále uprostřed rozbouřeného moře. A musela jsem tu bouři zkrotit. Byla to otázka života a smrti.

„Pokud to neuděláš, budeš litovat. Už v životě nespatříš světlo světa.“
Schopnost manipulace ze mě vystřikovala jako krev z rozříznuté krční tepny. Prozatím jen metaforicky. „Takže ten meč. Dolů. Pusť Bárta. HNED!“ poslední příkaz jsem zaječela, přímo jsem ho po Viktorovi metla, až se mé schované uvažující já podivilo, že nezlomil Viktorovi nos. Přinejmenším.

Mezi vítězstvím a porážkou je jen velmi tenká hranice. A někdy se jen těžko rozeznají jedna od druhé. Vítězství může mít hořkou pachuť prohry a v porážce se dá najít svůj triumf.
Mairwenino zoufalé „Ne“ protne sál legendárního divadla Williama Shakespeara jako rána bičem. A jakoby dopadla na jeho tvář, Viktor sebou trhne a o krok ustoupí, Bartolomewa vleče za sebou.
Pusť ten meč!
Tvář falešného herce se zkroutí v křeči zběsilého úsilí. Ruka se mu chvěje, po spánku steče jediná osamocená kapka potu. Snaží se přemoct Márčinu sílu, která jej nutí Bárta pustit. Odmítá se před ní sklonit, ale i on už cítí, že ho může zlomit.
Rty se mu bezhlesně pohybují, jak hledá cestu, skulinu v poutech, kterými ho opřádá.
Další slova lady Virginie jej srazí na kolena. I když jen metaforicky, ani k doslovnému naplnění nemá daleko.
Meč se zařinčením dopadne na prkna jeviště, když vyklouzne z bojovníkových ochablých prstů. Viktor ho stihne dravým pohledem, jako by se mu zbraň v ruce změnila v jedovatého hada.
Bárt vypadá hluboce otřesený. Rozklepanou ruku pozvedne k hrdlu, zmateně se podívá na krev, která mu ulpěla na prstech. Oči má vytřeštěné, zapotácí se o několik drobných krůčků blíž k ostatním hercům, kteří teď, opuštění Mairweninou pozorností, dezorientovaně postávají po okrajích pódia.

V tu chvíli se Viktor narovná, hrdě zvedne hlavu a přes volný prostor míst k sezení se zadívá Mairwen přímo do očí. Na rtech mu hraje sebejistý, vítězoslavný úsměv.
Pak, s pohledem stále pozvednutým k Mairwen, přistoupí dvěma rychlými kroky k roztřesenému herci. Jeho ruce vylétnou vzhůru, zapletou se do Bartolomeových světlých vlasů.
Viktor prudce trhne dlaněmi proti sobě.
Dívá se jí do očí a usmívá se.
Mladý herec se bezhlesně sesune k zemi.

Viktor na reakci nečeká. Obrátí se na patě a pokusí se z divadla zmizet.

„Ne...“
Už to nebyl rozkaz nebo řev. Na to už jsem neměla sílu. Veškerá síla cokoli dělat, o cokoli se snažit zmizela s životem mladého herce.
„Ne, ne... ne...“
Oči jsem třeštila do prázdna a roztřeseně jsem šeptala to krátké slůvko nesouhlasu. I když už byl Viktor pryč, stále jsem měla před očima jeho vítězoslavný škleb a zděšenou tvář Bartolomewa. V tu chvíli jsem v mladém herci na moment zahlédla podobu Robbieho, mého brášky. Byl to jen klam mozku spojený s tím, že pro mou chybu, pro mé schopnosti zemřela další osoba.
Největším úspěchem soudobé civilizace je to, že vytvořila bytosti, které jsou schopny ji vydržet.

l.i.c.h. - 9. července 2014 18:05
l.i.c.h.

Charmed - Next Generation

Tato ukázka se soustředí na typický útok démona. Ovšem démon už tak typický není, a kazí Prue s jejím přítelem Ethanem romantické odpoledne. Normální text je mezi hráčem Prue a text červeně je hráč Tamory. Snad se vyznáte.

Najednou se před nimi zvlnil vzduch a objevil se démon. Tedy… pravděpodobně. Točil se v piruetách, takže vypadal jako rozmazaná šmouha s černým pruhem v úrovni hlavy. Navíc nejspíš tleskal a upoutával na sebe pozornost hlasitým a opakovaným zvoláním: „Tady, tady, tady!“ Pak se zastavil.
„Upřete svůj zrak sem!“ požádal je. Udělali to, i kdyby nechtěli. „Je tady číslo jedna, Charlesův pomocník Chandler Horne,“ představil se. A svůdně na ně mrkl. Neudrželi se a vyprskli smíchy.
Démon totiž vypadal velmi… neobvykle. Na nohou měl bílé boty, u kotníků nějaká bílá kolečka, místo kalhot měl něco jako velmi přiléhavé slipy se suspenzorem v předu, k kterým byla připevněna jakási kápě, nad tím měl složité fialové tetování ve tvaru srdce a místo trika měl něco jako chrániče prsních svalů, ke kterým byla opět připevněná kápě. K tomu všemu měl dlouhé, černé, kudrnaté vlasy které vlály ve větru.
„Co je to za příšerku?“ dostal ze sebe Ethan mezi záchvaty smíchu.
„Jak si dovoluješ nazývat mě ošklivým?“ vypálil démon.

Výhled na město je brzy narušen opravdu divným démonem který s ještě podivnějšího důvodu tleska.Nevím proč neboť by si ho všiml každý kdo není slepý.
Jasně nemám nic proti romantice, ale pak se objeví démon a slova chcípni čarodějko způsobí že je rázem po romantice. Ovšem tento se chová ještě arogantněji než ti předtím a rozhodl trochu obměnit svou řeč. Navíc se urazí když plně neoceníme jeho vzhled. No tak Prue, přestaň se smát situace je vážná. Možná by se zde hodil hysterický smích.
Přestanu se smát a zvážním.
"Dobře a já jsem Prudence Johnna Halliwellová a ty budeš trpět, a pak chcípneš jako Rudobon."
Dobře teď jen vyřešit jak to udělám. Možná kdybych ho donutila použít jeho moc mohla bych jí proti němu obrátit. Ale nejdřív zaměstnám jeho pozornost něčím jiným.
Ale co mám vytvořit? Zase Exterminuse? Ne už vím, salamandr.
Vedle nás se objeví velká ještěrka stojící na zadních nohou krytá šupinami s trojzubcem v ruce. Pak otevře tlamu a odhalí sadu špičatých zubů.

Chandler se při zmínění Rudobonova jména zašklebí. "O tom hnusu mi ani nemluv," požádá ji. "Kdyby nebyl tak ošklivý, mohl ještě žít," prohlásí. "Měl si vzít příklad z mé dokonalé krásy," udělá velmi procítěnou a působivou pózu, kterou dává najevo, co si myslí o lidech, kteří si neberou příklad z jeho krásy a dokonalosti.
Salamandr nepřátelsky zasyčí, namíří trojzubec na Chandlera a vyrazí do útoku. Ten se mu bez větších obtíží vyhne.
"Krásný Chandler Hornův zázračný sladký ultra jedinečný fantastický dramatický romantický sadistický erotický exotický atletický gilotinový útok!" zatímco se démon vykecává, pokouší se ho salamandr zasáhnout a Ethan s Prue stále umírají smíchy. Neúspěšně. Je prostě několikanásobně rychlejší, než normální démon. Jakmile dořekl poslední slovo, vyskočil, dal ruce v pěst a uhodil salamandra do hlavy. Rána byla veliká, protože v salamandrově hlavě to louplo a on padl na zem mrtvý.
"Tohle není iluze," došlo Ethanovi. "Tys vytvořila skutečného salamandra! Nevěděl jsem, že to umíš," otočí se na ni překvapeně.

"Jo chápu. Ženy co tě uvidí půjdou do kolen. A ty které ne k tomu budou přinuceny. Jinak Rudobon měl aspoň styl ty zatím jenom žvaníš," pronesu mezi záchvaty smíchu.
Teda ne že bych si stěžovala. Já vím, já vím, ale vzhledem k tomu jak směšně vypadá je opravdu těžké si zachovat vážnou tvář. A to jak se chová jako nějaký manekýn tomu nasazuje korunu. Připomíná mi Kocoura z Červeného trpaslíka který tvrdil, že dal světu potěšení z jeho těla.
Tato představa vyvolá tak silný výbuch smíchu až dostanu křeče a rozkašlu se. Jistě Kocour nebylo jméno,ale on žádné neměl. Představa že by ho někdo neznal byla totiž za hranicemi jeho chápání. A jistě Chandler dává pojmu superego nový význam, ale plán funguje a vrhne se na salamandra. Ovšem pak se ukáže, že Chandler je rychlejší než se zdá, a salamandra zabije jednou ranou.
Moment on je mrtvý? Nerozplynul se jako ostatní iluze? To není možné je to jen iluze bez hmotné podstaty. Ne tady leží tělo,hmotné tělo.
Jako bych tomu nemohla uvěřit, tak se ho dotknu. Napůl očekávám že se v tu chvíli rozplyne,ale ucítím salamandrovu kůži i šupiny. A i ten trojzubec vypadá skutečně.
"On je skutečný.Ale to ..."
Ethanova slova mně vyvedou z mých myšlenek. Ano teď už to vím taky, ale teď není čas dumat na tím proč jsem stvořila skutečnou bytost. Ale přišlo to právě vhod takže když vytvořím dalšího salamandra můžu mu poručit chrlit oheň.
"Já to taky nevěděla, ale to znamená, že když teď vytvořím Extreminuse bude taky skutečný."
Pak však dostanu jiný nápad. Troll. Ovšem ten který se objeví je poněkud jiný než se kterými se setkali máma a teta Piper. Tohle je troll kterého popisují v fantasy příbězích. Dva metry vysoká postava jako hora. Jsou vidět jeho spodní přečnívající zuby a protože má na sobě jen bederní roušku tak jsou vidět i jeho mohutné svaly a zelená kůže. Opírá se o kyj který by měl každá normální osoba problém jen zvednout pokrytý kostěnými ostny. Troll upře na Chandlera svůj tupý výraz roztočí kyj jako by to bylo párátko a vrhne se do útoku.

Pruein troll se dá do útoku na Chandlera. Ten na něj zírá s vytřeštěným výrazem. Tak s tímhle opravdu nepočítal. Proto, když proti němu letí obří kyj, není schopen uhnout. Ale stane se něco neočekávaného. Jak pro démona, tak pro Prue. Démonův kyj Chandlerem neškodně proletí.
Změnil se zpět v pouhý hologram, iluzi. Prueina nová moc ještě není dokonalá a pořádně ji neovládá. Byl by téměř div, kdyby se něco podobného nestalo. Jen to mohlo přijít ve vhodnější dobu.
Démon se ušklíbne. Rukama utvoří cosi jako srdce a zase spustí.
"Krásný Chnadler Hornův finální svatý úžasný pěkný super magnum sexy sexy úchvatný energetický paprsek!" Od jeho rukou vylétne energetický paprsek, který je většího tvaru než obvykle a díky postavení rukou má tvar srdce.
Ethan se vrhne před Prue a roztáhne ruce. Před nimi se objeví namodralý štít, do kterého paprsek narazí a neprojde dál.
Chandler zatne zuby a dál paprsek vysílá. Ethan drží štít, ale nemůže zároveň s tím útočit. Je to jen a jen na Prue.

Všimnu si Chandlerova udiveného výrazu. Ne udiveného ne, vyděšeného. Už se netváří tak arogantně jistě když se objeví kolos větší než vy s kyjem velikostí se přibližující menšímu stromku tak vás to zaskočí. Už to vypadá že troll milého Chandlera zarazí do země jako kolík když se stane něco nečekaného. Pro nás oba,ten troll jaksi ztratil hmotnou podstatu a stal se iluzí. Nebo byl iluzí už možná od začátku.
"A do prdele!" ulevím si znovu stejným způsobem jako v magické škole. Ale tady je to na místě.
Uklidni se Prue. Vytvořit někoho s hmotnou podstatou je mnohem složitější, než vytvoření pouhé iluze. Musíš se jen víc soustředit a dát si s tím víc práce.
Další Chadlerovy žvásty mi připomínají něco co jsem dřív slyšela.
A teď příjde haťá katá, dvojité kaťá co nikdy nekončí. Jsem skvělý náhončí. Kde jsem to jen slyšela?
To jedno protože to co následuje už není tak vtipné. Vlastně to není vůbec vtipné. Dobře Prue mysli soustřeď se a hlavně si dej záležet a neuspěchej to. A tak se postupně začnou objevovat obrysy další postavy.Jde to pomaleji a můj výraz se stáhne do usilovného soustředění,ale snažím se aby tahle postava byla skutečná a plně hmotná. Obrysy se naplňují a vyjasňují a je brzy poznat že to je vlk stojící na zadních nohou. Jeho srst se přestane mihotat a jeho zuby a drápy naberou reálnou a docela nebezpečnou formu. Pak se ještě objeví něco mezi modrou kombinézou a postava je hotová.
Fůj. Podle toho, jak to bylo obtížné by to mělo fungovat. Prosím ,moc prosím ať to funguje.
Vlk přešlápne pak sevře přední packy a zavyje až se kolem něj zvedne modré světlo. Pak zavrčí a pronese:
"Skučící exploze." A nato mu z jeho tlamy vyletí záplava modré energie která se zakousne do Chandlerova paprsku.

Vlkova modrá energie se zakousne do Chandlerova energetického paprsku. Jejich síly jsou vyrovnané, takže se oba útoky přetlačují a kolem se hromadí uvolňovaná energie. Nakonec dojde k výbuchu, který Prue i Ethana hodí na zem. Ethan jí pomůže na nohy.
"Není ti nic?" stará se a úkosem se podívá a vtipného démona. Tentokrát už tolik vtipný není.
Před nimi se objeví modré jiskřičky, které odhalí Tamoru a jejího přítele Damona. To Prue zarazí. On přece nevěděl, že je Tamm čarodějka. Nebo alespoň co si pamatovala.
Chandler se usmál. Konečně to vypadá zajímavě. Čas na jeho finální představení. Rozpřáhne ruce a dá je nad hlavu. Ze země vyrazí tlusté trnité šlahouny a začnou je v půlkruhu obklopovat a obrůstat. Nakonec vytvoří jakýsi poklop, kde je hustá tma a silně cítit růže.
"Buďte zahlcení mou krásou!" ozývá se ze tmy. "Krása je síla! A všechna síla je krása! Poznejte mou nekonečnou krásu!" Ozval se šustivý zvuk a pak náraz a bolestné zaskučení. Následoval další a Prue cítila, jak se vzduch kolem ní hýbat a zaslechla Ethanovo bolestného zasyčení. Pak sama ucítila v boku ránu a odletěla na stranu. To samé čekalo i Tamoru s Damonem. Skončili na zemi, jeden na druhým.
"Princezna byla sobecká," ozve se z tmy Chandlerův hlas. "Nedoufejte v další pomoc. Nikdo vás tu neuvidí, ani nevycítí. Brzy bude konec."

Když se objeví na vrcholku kopce u Prue a Ethana, jenom se rychle rozhlédne kolem sebe, aby se trochu zorientovala v okolní situaci. Zdá se, že je dramatičtější, než z Pruiných myšlenek očekávala. Nestává se tak často, aby se nechala jen tak smést na zem.
Démonovi věnuje zpod pozvednutého obočí pohled plný překvapení i jistého pobavení zároveň. Je na něj přece jenom poněkud kuriózní pohled. Jemně řečeno.
Stáhne ruku z Damonových ramen, ukročí o krok dopředu, ale hřbetem ruky spuštěné volně podél těla se i nadále letmo dotýká jeho dlaně.

Přelétne trochu znepokojeným pohledem půlkruh rozrůstajících se šlahounů, které se kolem nich začínají uzavírat. Když se kolem rozhostí neproniknutelná tma, poprvé ji napadne, že možná udělala chybu, které bude záhy litovat.
Démonova dramatická provolání ji nijak zvlášť nerozčilují, koneckonců, takhle se chová až příliš mnoho démonů, než aby to mělo ještě nějaký efekt. Tedy – arogantně. Krása je pravda dost inovativní. Ale i tak má z toho všeho neobyčejně špatný pocit.

Ještě chvíli si namáhá oči snahou proniknout pohledem tu černočernou tmu, než s hlubokým výdechem oči naopak zavře a soustředí se raději na svou telepatii. Měkce ji jako síť rozloží kolem. Jelikož se soustředí na bezprostřední hrozbu ohraničenou růžovým roštím, ani si nevšimne, že zmizel okolní svět.
Vycítí bolest Ethana i Prue, při každé ráně sebou trhne. Bez váhání zapátrá myslí po Chandlerovi, ale nedostane se jí dost času sesbírat síly k útoku včas.

Vyjekne bolestí, zlomí se v pase a jenom tiše zaúpí, když je tvrdě odhozena stranou na bok. Několikrát lapne po dechu, stočí se na záda, jednu ruku přitiskne dlaní na zem, stejně tak bosá chodidla. Druhou rukou slepě zatápe kolem sebe, aby našla Damonovu ruku, a pevně jí stiskne.
Ignoruje démonovy výhružky a hrozby. Vlastně přestává vnímat situaci kolem úplně, spojuje se myšlenkami se zemí, na které leží. V hlavě si drží jednu velmi důležitou věc. Žádná rostlina nepřežije bez kořenů...
Vrhne veškerou svojí sílu proti kořenům těch trnitých růží, drtí je, ničí. Hlavou jí prokmitne vzpomínka na souboj v zálivu, teprve před několika minutami, ale jako by byl už tak dávno... Tentokrát zápátrá po nejrůznějších jedech, chemikáliích a podobných svinstvech přímo v okolní půdě, aby je všechny poslala kořeny přímo do těch zatracených šlahounů.
Je to všechno instinktivní, pudová síla pramenící přímo ze strachu, vzteku a bolesti a zcela obcházející mozek jako zbytečně zdržující element.


Tak tohle je docela dobré podařilo se mi stvořit plně hmotnou bytost. Tohle je Wergamon, dalo by se říct mnohem, mnohem silnější vlkodlak. Jelikož lord Zed nastavil ve Strážcích vesmírů novou úroveň co se týká bestií a tohle byla jedna vážně silná tak by to mohlo vyjít. Prostor kolem se nabíjí uvolněnou energii a nakonec dojde k výbuchu. Letím vzduchem a pak dopadnu na zem a lapám po dechu. Někdo mi pomáhá vstát a jeho rty se hýbou.
"Jo už jsem to v pořádku.A co ty?"
Pak se zaposlouchám.
"Nezvoní tu někomu mobil?"
Ovšem pak se můj pohled zaměří na Chandlera.
"Už nejsi tak vtipný co? Skvělý úžasný sexy sexy a neskutečně krásný Chandler Horn právě dostal nakládačku."
Pak se objeví Tamora a muž který se objeví s ní způsobí že další rádoby vtipnou poznámku už nepronesu. Co tu dělá on? Vím že včera jsem asi Tamm moc nepomohla, ale jasně si pamatuju, že Damon je smrtelník.
Teda ne že... musím se na to později Tamm zeptat.
Ovšem Chandler ještě nepoužil všechny své triky. A zřejmě si poslední eso schovával na konec.Všimnu si šlahounů které vyrostly ze země, a šíří se pořád výš a výš až vytvoří nad námi jakýsi poklop. K Chandlerovu hlasu se přidá i nějaké další zvuky a vzduch kolem se začne hýbat. A pak skončíme na jedné hromadě.
Fajn, tohle jsme tu už měli. Slabinou rostlin jsou kořeny,pokud přijde o kořeny zemře. Co ten obrovský brouk plivající kyselinu? Nebo Poisonus, Pán jedu. Taky bych mohla zkusit kořeny zmrazit.
I když oheň bude lepší, ale nevím jestli se mi povede vytvořit draka. Ovšem pak dostanu nápad který by mohl vyjít. Před námi se začne vyvářet světlo to sílí a stvoří ptáka který jakoby hořel. Obraz nabírá hmotné podstaty, až všichni okolo ucítí oheň který z něj sálá. Když je fénix hotový, tak vykřikne a následně vychrlí oheň na kořeny.

Prostor Chandlerovy kupole zalilo nečekaně světlo. Uprostřed se vznáší pták o velikosti labutě s rudým, hořícím peřím. Bájný pták fénix. Rozevřel zobák a z něj mu vyšlehly plameny, mířící na kořeny růží. Tamm hlavou projela hrůzná myšlenka. Právě tam nashromáždila chemikálie a jedy. Oheň není příliš dobrý nápad. Napjatě sledovala, jak rostliny chytly a plameny se rychle šířily.
Na démonově tváři se objevil výraz hrůzy. Ničili jeho finální a nejsilnější útok!
Kat zvenčí na kopuli vypouštěla z dlaní vítr, ve snaze se dostat dovnitř, ale příliš se jí to nedařilo.
Pru se zdálo, že cítí nějaký vítr, ale nešlo poznat, co se venku děje. Jen to přiživovalo magický oheň, který fénix dál šířil. Chořela už téměř celá kupole. A pak se stalo přesně to, čeho se Tamora obávala. Oheň se dostal k jejím chemikáliím a celé to vybuchlo.
BUM!
Ocitli se přímo ve středu ohnivého inferna. Jediné štěstí bylo, že Ethan urychleně nad nimi rozprostřel svůj štít, takže padající kusy hořících růží se po něm neškodně svezly a nic se jim nestalo. Chandler Horn takové štěstí neměl. Stál téměř u stěny a tlaková vlna a následný žár způsobil jeho menší, sekundární výbuch.
Kat pokračovala ve své snaze, když se to obrovské křoví vznítilo a vybuchlo. Síla toho všeho ji odhodila dozadu. Naštěstí až na pár modřin a naraženin byla úplně v pořádku.
Ethan mezi ustupujícími plameny rozeznal nějakou postavu a uvědomil si, že je to Kat, Prueina sestřenka. A všichni mohli slyšet zděšené hlasy lidí, ženoucí se sem jako o závod. Ethan tedy urychleně rozšířil svůj štít i na ni a pak je všechny přenesl pryč.

Katanga - 8. července 2014 10:08
Katanga

Zahájeno posílání příspěvků za Prázdninovou Ligu!

Katanga - 1. července 2014 08:16
Katanga

Výsledky hlasování za červen – Liga jeskyň očima postavy:

1. Spring (17 hlasů)
2. - 3. Aiden Ellsworth (7 hlasů)
2. - 3. Sora (7 hlasů)


4. Cherrie Omega Parker (6 hlasů)
5. Tamora Mitchellová (5 hlasů)
6. - 7. Kyoko (2 hlasy)
6. - 7. Sean Avery (2 hlasy)
8. - 9. Henselt (1 hlas)
8. - 9. Melinda (1 hlas)

Všem zúčastněným děkujeme za jejich cenné příspěvky a vítězi gratulujeme!

Deilen - 15. června 2014 23:15
Deilen

Zachary O'Conner z jeskyně Strážci času
Téměř dospělý muž. V dětsví při tragické nehodně přišel o rodinu společně se sestraou. Začal pít, kouřit a občas požíval i marihuanu. Zachary je arogantní, přílišně sebevědomí mladík, který se občas chová i agresivně. V okolí je znám jako velký kurevník, který do postele dostane každou a hned jde o dům dál...

Uklidni se? Uklidni se?
Zaburácí nekontrolovatelně v myšlenkách, než konečně uposlechne jeho rozkaz. Rázně sevře oční víčka pevně k sobě a vydechne obrovskou dávku vzduchu. Vypadá to, jakoby výše postaveného Strážce nevnímal, přesto poslouchá každé jeho slovo.
Chtěl znát pravdu o tom, co znamenal příběh, který mu ukázala Citadela. Mírně vycení zuby v náznaku vzteku, který akorát zapříčiní další rychlá vydechnutí a poté už konečně otevře oči, prozatím nenarušujíc Arkarianův monolog.
"Co prosím? Arkariane! Jak, že se nic nestalo? Dotkla se mě a cítil jsem tu stejnou slabost, co na přijímacím rituálu u Loriana. Nemůžeš alespoň tušit, co to může znamenat?"
Naléhá trochu naštvaně a zamračí se. Rozhodně si přál vědět, co si mezi sebou ti dva povídají, ač mu do toho možná nic nebylo. Připadalo mu, že Arkarian tají více věcí. Postaví se na nohy i přes zjevnou slabost ovládající jeho tělo a doslova vybuchne vzteky. Agresivně na modrovlasého muže podívá a zakřičí:
"Jsi PARCHANT, Arkariane! Ty to znění věštby znáš, ale nechceš mi to říct? Je jedno, jestli se dozvím, že mám chcípnout teď nebo později! Proč mi tajíš takové důležité věci? Proč mi to nechceš říct? Znáš minimálně polovinu odpovědí moje otázky, ale nic mi neřekneš... Z JAKÉHO DŮVODU KUR**?"
Cloumá s ním vztek a vypadá to, jakoby mu měl v příštích vteřinách vrazit. Zvedne zaťatou ruku v pěst a přiblíží se až k němu, než se zarazí a vykulenýma očima se na něj podívá. Pokora, chlapče! Zazní v hlavě jeho svědomí, načež sklopí hlavu k zemi a ruce svěsí podél těla, než z jeho úst zazní kajícné:
"Omlouvám se, ujely mi nervy..." Nic dalšího už ze sebe nevypraví...
Pravé přátelství nerozloučí ani naděje, ani strach, ani starost o vlastní prospěch. Přátelství umírá s člověkem a člověk umírá za přátelství.

Deilen - 15. června 2014 23:01
Deilen

Sean Averyz jeskyně Nás Štěstněna neprovází
Sean Avery měl vždy snažší život než jeho vrstevníci v chudém sedmém kraji. Jako syn jedné z mála vítězek se nikdy nemusel potýkat s nedostatkem, teď ale musí za snadný život zaplatit - sám byl vybrán jako Splátce do Hladových her. Teď má poslední minuty, aby se rozloučil s přáteli a svou dívkou.

Vzpomínky. Ty zatracené vzpomínky se mu vryly do paměti a nešlo vůbec zapomenout. Ať chtěl sebevíc, ať jeho tužby byly sebesilnější. Nešlo a nedařilo se mu to. Pomalinku ztrácel víru v život, touhu žít a možná by byl rád, kdyby jej rovnou zabili na místě. Nebylo by to všechno jednoduší?
Brzy mě někdo zabije, přátelé budou nenávidět ty, co mi vzali život. Věčný koloběh! Věčný koloběh nenávisti, žalu a nepochopení. Proč? Z jakého důvodu?

Ta jemná ruka malé holky. Chvíli se zdá, že se jí vůbec nepodívá do očí, ale nakonec přeci jen najde ztracenou odvahu a pohlédne tam, kde odmítal. Vzápětí se i v jeho očích zalesknou slzy. Projev slabosti nebo víry, že jej nikdo nezlomí? Nemůže si být jistý vlastními pocity, přesto zachová ten stejný falešný úsměv.

Nakonec se otočí proti davu a nadále se usmívá, jak by také nemohl? Přesto je v něm vidět něco zvláštního, jakoby se k něčemu chystal. Pozvedne pravou rukou a se zaťatou pěstí se bouchne do ramene. Jakoby se tím snažil dát najevo, že on to zvládne. Jakoby tím chtěl říct, že je nezlomný a oni také.

Neposlouchá vůbec hymnu Panemu, jen tam klidně stojí. Ovšem zdá se, že se mu ruka Sahelma na jeho rameni zrovna dvakrát nelíbí. Udrží emoce na uzdě a jakmile zazní jasný pokyn, že už prostě musí jít, postupně, ač neochotně, opustí náměstí v cestě vstříc chabě zařízené místnosti, kde má poslední rozloučení s rodinou a přáteli.
Pravé přátelství nerozloučí ani naděje, ani strach, ani starost o vlastní prospěch. Přátelství umírá s člověkem a člověk umírá za přátelství.

Vypisuje se 20 z celkem 167 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 6 ... 9 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)