Literatura, Filmy a Kultura vůbec (4 strany zpět) | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Literatura, Filmy a Kultura vůbec

Správci:elister
Popis:Tak všeobecně, když to nesedí jinam hoďte to sem, např.: ňákou dobrou knížku nebo film
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Anketa:
Která kniha je podle vás nejlepší?
Malinkatý kretén.4
Harry Potter.2
Deset malých černoušků.1
Safírové oči.1
8 celkem
Nástěnka:
1.

Jestli máte zájem a umíte psát povídky tak mrkněte sem www.piste-povidky.cz

2.

Knihy:

Jméno knihy:
Malinkatý Kretén

autor:Zdena Frýbová

Popis
Humoristický román, v němž dva skotští teriéři Andrýsek a Ronánek přesvědčují dámu středního věku, že i po rozvodu může být život báječný a vzrušující. Vypravěčka románu Ela hned v úvodu knihy šokuje svého manžela, když jeho návrh na rozvod přijme s bohorovným klidem a okamžitě si začne plánovat život podle svého. Nečekané maléry, průšvihy a katastrofy, které život přináší, se líbí především Ronánkovi, který si díky své imunitě vůči jakékoliv výchově vysloužil přezdívku Malinkatý kretén. Jeho reakce na různé rodinné a společenské události jsou tak svérázné, že se často poštěká nejen se svým bráchou Andrýskem, ale i s Elou. Nejpůsobivější nadsázka celého románu tkví v tom, že se Ela umí se svými psy sice dohovořit, to však neznamená, že se s nimi shodne. Rozmanité příhody této trojice i dalších postav spojuje typický vypravěčský humor Zdeny Frýbové, který si již tolikrát získal srdce čtenářů.

Jméno knihy:
Deset malých černoušků

Autor:Agatha Chrystie

Popis:

Klasické dílo první dámy detektivního žánru. V neúprosném rytmu známého popěvku o deseti malých černoušcích ubývá hostů v luxusním sídle na ostrově, bouří odříznutém od světa. Jakási ďábelská síla žene podle předem připraveného plánu jednoho po druhém do záhuby, až nezbude žádný. Kam však zmizel vrah?

Jméno knihy:
Harry Potter

Autor:J.K. Rowlingová

(myslím tím Harryho jako celkově knihy ale napišu tu jen jednu)

Popis:
První knížka o brýlatém hrdinovi, ovládajícím kouzla, většinu z nás doslova ohromila. Celý svět začal bláznit, vyráběly se předměty s tématikou Harryho Pottera.... - vypukla nemoc, nazývající se potterománie. A Joanne Kathleen Rowlingová, do té doby chudá, rozvedená matka, začala bohatnout.

Harry, osiřelý chlapec, vyrůstající se svými nepříjemnými příbuznými, zažije největší šok svého života, když mu obr Hagrid oznámí, že je čaroděj. I přes odpor strýce Vernona, tety Petunie a bratránka Duddleyho, začíná studovat čáry a kouzla v nejlepší kouzelnické škole těch dob - Bradavicích. Získává dva nejlepší přátele na život a na smrt - Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou. Spolu s nimi se pak učí základy kouzel. Ti společně zjistí, že ve škole je ukryt Kámen mudrců, díky němuž se člověk stává nesmrtelným. Na konci knihy se utká s Voldemortem (nejhorším černokněžníkem všech dob, jenž zabil jeho rodiče a kterého Harry oslabil, když se pokoušel zabít i jeho), jehož duši má v sobě profesor Quirell, pomatený učitel obrany proti černé magii. Voldemort však Quirella nechá zemřít a sám se opět ztratí, bezmocný... Harry tedy úspěšně dokončuje první ročník Bradavické školy čar a kouzel.

Jméno knihy:
Safírové oči

Autor:Josef Němec

Popis:Amanda, Pipi a Jack Newmanovi jsou sourozenci, kteří žijí na statku po svých údajně zesnulých rodičích. Jednoho dne se však všechno změní, sestry i bratr začínají vídat podivné přízraky různobarevných očí. Od své babičky se dozvídají, že rodiče jsou naživu, ale že je vězní nejmocnější pán zla - lord Mackley. Babička jim vysvětlí, že mohou vládnout zapovězenou magickou mocí. Tu jim pak společně se zaklínačem navrátí obřadem, při kterém sourozenci získají kameny moci, jež chrání obdařené lidi proti přízrakům. Sourozenci se vydávají do zemí, v nichž mají naplnit dávno vyřčené proroctví… Podaří se jim to? Zachrání své rodiče a shledají se s nimi?

zdroj:www.knizniweb.cz

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 315 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 16 ⇒|

Deirdre - 27. února 2008 19:33
Deirdre

Grom 27. února 2008 17:24
Vzhledem k tomu jak mám momentálně pomalej net tak ne:D
Ruka se nijak neliší od toho co vytváří. (James O´Baar - Vrána)

Grom - 27. února 2008 17:24
Grom

Deirdre 27. února 2008 16:50
No to už by bylo jednoduší to vysmažit ze staženého z netu.
Neodsuzujte masturbaci! Je to SEX s tím, koho máte nejraději.

Deirdre - 27. února 2008 16:50
Deirdre

Grom 27. února 2008 16:45
to já bych potřebovala ty kazety převést na dvd:)
Ruka se nijak neliší od toho co vytváří. (James O´Baar - Vrána)

Grom - 27. února 2008 16:45
Grom

Deirdre 27. února 2008 16:43
Tak ten jsem naštěstí sehnal i na netu v češtině. Zrovna tohle má dokonalej dabing, takže bych o něj nechtěl přijít.
Neodsuzujte masturbaci! Je to SEX s tím, koho máte nejraději.

Deirdre - 27. února 2008 16:43
Deirdre

Grom 27. února 2008 16:39
Seriál.
Ruka se nijak neliší od toho co vytváří. (James O´Baar - Vrána)

Grom - 27. února 2008 16:39
Grom

Deirdre 27. února 2008 16:37
Myslíš seriál nebo film?
Neodsuzujte masturbaci! Je to SEX s tím, koho máte nejraději.

Deirdre - 27. února 2008 16:37
Deirdre

Mě na tom anglickém MASHI asi nejvíce vadí ten blbej smích.. Jim to vadilo taky ale prostě se toho nemohli zbavit:( Každopádně naši dabéři udělali kus hodně dobré práce
Ruka se nijak neliší od toho co vytváří. (James O´Baar - Vrána)

Deirdre - 27. února 2008 16:37
Deirdre

Klaghler O´Pilley 27. února 2008 16:03
Není problém půjčit:) Známe se vím že máte knihy rádi a že to v pořádku vrátíte.
Ruka se nijak neliší od toho co vytváří. (James O´Baar - Vrána)

Grom - 27. února 2008 16:04
Grom

Jé taky to tahám, ale jako celek to má 56GB, takže to vypadá na dva dny nonstop tahání XD
Neodsuzujte masturbaci! Je to SEX s tím, koho máte nejraději.

Klaghler O´Pilley - 27. února 2008 16:03
Klaghler O´Pilley

Deirdre 27. února 2008 01:36
Jo, já to teďka celý stahuju a průběžně se na to díváme. Knížku ani žádnou "sekundární literaturu" ale neznám, takže vycházím přesně z toho pohledu diváka, který nezná předlohu. Možná proto jsem byl tak zmatený. Já MASH objrvil až na výšce.
"Láska, chleba a knihy by měly být zadarmo." Arnošt Lustig

Deirdre - 27. února 2008 01:38
Deirdre

Klaghler O´Pilley 26. února 2008 20:05
Díky tohle téma jsme oprášily na procházce, takže bych si měla některé věci asi zopakovat (i když mi z toho bude opět hodně blbě)
Ruka se nijak neliší od toho co vytváří. (James O´Baar - Vrána)

Deirdre - 27. února 2008 01:36
Deirdre

Klaghler O´Pilley 26. února 2008 20:07
To je problém většiny filmů to udělat tak aby vybrali to podstatné, ono je to taky tím, že pro každého je podstatné něco jiného.a i ucelenost je věc názoru, pro někoho je ucelenost to, že jsou prostě v mobilní armádní nemocnici v Koreji a je tam válka. Ale jako jinak chápu co myslíš a máš rozhodně pravdu, na druhé straně já jsem asi shovívavější:)
Protože pokud je pro mě film pochopitelný - tzn. není zmatený tím, že tam jsou scény které divák pochopit nemůže - pokud nezná předlohu tak zkousnu toho víc.

Mno já četla román i dostala bichli o seriálu, k tomu jako relativní mládě se zajímala o MASH celkově..a nahráli jsme ho, chybí nám asi tak dvě epizody hehe.
Ruka se nijak neliší od toho co vytváří. (James O´Baar - Vrána)

Klaghler O´Pilley - 26. února 2008 20:07
Klaghler O´Pilley

Deirdre 26. února 2008 19:05
Film chtěl strašně moc sdělit na strašně krátkém prostoru. Samozřejmě, že historii celé té trojice znám - nejdřív jsem si prošel níže zmíněné stránky. Oni to s tím filmem mysleli asi dobře, ale nepovedla se jim podle mého věc, která dělá z adaptace dobré knihy i dobrý film. Nepodařilo se jim vybrat to podstatné tak, aby to bylo souvislé a ucelené. Proto se mi nelíbil.
"Láska, chleba a knihy by měly být zadarmo." Arnošt Lustig

Klaghler O´Pilley - 26. února 2008 20:05
Klaghler O´Pilley

Deirdre 26. února 2008 19:09
Ladislav Fuchs
"Láska, chleba a knihy by měly být zadarmo." Arnošt Lustig

Deirdre - 26. února 2008 19:09
Deirdre

(neví tu někdo kdo napsal Spalovače mrtvol?)
Ruka se nijak neliší od toho co vytváří. (James O´Baar - Vrána)

Deirdre - 26. února 2008 19:05
Deirdre

Znám film, román i seriál.

Román napsal chlap, kterej tam opravdu byl Richard Hooker - Hawkeye. Podle něj udělali film.

Film má podle mě rozhodně něco do sebe. Je tam jiná atmosféra trochu a jinej přístup než v seriálu. Rozhodně bych ho nezatracovala.

Seriál měl na čem stavět - ten film měl totiž docela úspěch. Je dobře, že ho udělali, vešlo se tam toho mnohem víc, několik epizod bylo inspirováno skutečností z Koreje.. některé filmem apod. (např. Klinger je inspirován skutečnou postavou - komikem Leny Brooksem, který se tak chtěl dostat z vojny..)V seriálu udělali pár dobrejch věcí - hlavně podle mě to, že když herci odcházeli tak tam přišla nová postava. Dále je fascinující sledovat jak se vyvíjel nejen seriál ale i jednotlivé postavy.. Ano některé díly mohou bejt trapné, ale mě se asi i ty trapné líbily..

Udělali kus dobré práce, která trvala 11 let. Skončili právě včas, když MASH byl na vrcholu a koukala na něj Amerika s papírovými kapesníčky po ruce. MASHi se říká "dramedie" tzn. komedie a drama dokupy, rovněž si myslím že právem.

Co se týče poslední epizody, ta měla být mnohem kratší, ale Aldovi bylo líto to sestříhat tak proto je tak dlouhá - díky bohu z ato:)
Ruka se nijak neliší od toho co vytváří. (James O´Baar - Vrána)

větvička - 24. února 2008 20:23
větvička

Klaghler O´Pilley 20. února 2008 20:30
ano ja myslel ten zaverecny, tedy doufam ze to bylo mysleno jako film a ne jen zaverecna epizoda... ale trval urcite pres hodinu, coz se serialovymi 20min nemuze rovnat...

tak jsem prave trochu prozkoumal stranky na ktere tu odkazujes a v zajimavostech o mashi je ze to co mam na mysli ja, je skutecne jen posledni dil serialu, ktery ma ovsem skoro 2hodiny, to me zmatlo :)
!! Homosexuals are GAY !! | Senior internet discussion expert user *****

Klaghler O´Pilley - 20. února 2008 20:30
Klaghler O´Pilley

Teď koukám, že mluvím o jiném filmu než větvička. Husitská opička s cepem měla asi na mysli závěr seriálu. Já psal o filmu, který vznikl před seriálem a seriál vznikl díky jeho úspěchu. Viz http://mash.sipe.cz/mash1.php?horz=historie&vert=6
"Láska, chleba a knihy by měly být zadarmo." Arnošt Lustig

Grom - 20. února 2008 20:29
Grom

Klaghler O´Pilley 20. února 2008 20:26
Upřímně můžu souhlasit jen s tou seriálovou částí, film jsem si sehnal až včera a čekám na volnější večer, abych to mohl zkouknout. Nečekám od toho příliš, jelikož jsem uchvácen herectvým Alana Aldy a dalších, takže snad budu jen překvapen.
Neodsuzujte masturbaci! Je to SEX s tím, koho máte nejraději.

Klaghler O´Pilley - 20. února 2008 20:26
Klaghler O´Pilley

No, upřímně řečeno, film MASH mě nijak zvlášť neoslovil. Co se týče toho proslovu na konci - byl použit i vjednom díle seriálu a zesměšněn jako ukázka nabubřelé patetičnosti - celkem trefně, řekl bych. Jediné, co bych na filmu vyzvihl, je realita polního operačního sálu a celková vyšší zablácenost, tma a hnus. Ale ani protiválečné vyznění celého filmu, které se často uvádí jako výhoda proti seriálu, nebylo nijak slavné.
Jádrem pudla je tady podle mého hlavně formát - i film je rozkouskován do několika epizod, což vyzní skvěle v knize nebo v seriálu, ve filmu to však bez dobré režijní práce působí nesoudržně. A ta dobrá režijní práce u filmu bohužel chyběla.
U seriálu MASH je problém právě v množství dílů a epizod. Samozřejmě, že při takovém množství se tam sem tam objeví i díl vysloveně trapný (jsou tam i takové), ale ty vysoce kvalitní, ať už vtipností či morálním poselstvím, naštěstí silně převažují.
Abych to ukončil - řekl bych, že takové to hanění seriálu jako " příliš odlehčeného" a vyzdvihování filmu jako "věrnějšího předloze" a "více protiválečného" je jen snobismus. Seriál disponuje lepšími hereckými výkony a v 95% případů kvalitnější prací scénáristů a režisérů. Tolik má divácká reflexe.
"Láska, chleba a knihy by měly být zadarmo." Arnošt Lustig

Vypisuje se 20 z celkem 315 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 16 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)