Literatura, Filmy a Kultura vůbec (6 stran zpět) | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Literatura, Filmy a Kultura vůbec

Správci:elister
Popis:Tak všeobecně, když to nesedí jinam hoďte to sem, např.: ňákou dobrou knížku nebo film
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Anketa:
Která kniha je podle vás nejlepší?
Malinkatý kretén.4
Harry Potter.2
Deset malých černoušků.1
Safírové oči.1
8 celkem
Nástěnka:
1.

Jestli máte zájem a umíte psát povídky tak mrkněte sem www.piste-povidky.cz

2.

Knihy:

Jméno knihy:
Malinkatý Kretén

autor:Zdena Frýbová

Popis
Humoristický román, v němž dva skotští teriéři Andrýsek a Ronánek přesvědčují dámu středního věku, že i po rozvodu může být život báječný a vzrušující. Vypravěčka románu Ela hned v úvodu knihy šokuje svého manžela, když jeho návrh na rozvod přijme s bohorovným klidem a okamžitě si začne plánovat život podle svého. Nečekané maléry, průšvihy a katastrofy, které život přináší, se líbí především Ronánkovi, který si díky své imunitě vůči jakékoliv výchově vysloužil přezdívku Malinkatý kretén. Jeho reakce na různé rodinné a společenské události jsou tak svérázné, že se často poštěká nejen se svým bráchou Andrýskem, ale i s Elou. Nejpůsobivější nadsázka celého románu tkví v tom, že se Ela umí se svými psy sice dohovořit, to však neznamená, že se s nimi shodne. Rozmanité příhody této trojice i dalších postav spojuje typický vypravěčský humor Zdeny Frýbové, který si již tolikrát získal srdce čtenářů.

Jméno knihy:
Deset malých černoušků

Autor:Agatha Chrystie

Popis:

Klasické dílo první dámy detektivního žánru. V neúprosném rytmu známého popěvku o deseti malých černoušcích ubývá hostů v luxusním sídle na ostrově, bouří odříznutém od světa. Jakási ďábelská síla žene podle předem připraveného plánu jednoho po druhém do záhuby, až nezbude žádný. Kam však zmizel vrah?

Jméno knihy:
Harry Potter

Autor:J.K. Rowlingová

(myslím tím Harryho jako celkově knihy ale napišu tu jen jednu)

Popis:
První knížka o brýlatém hrdinovi, ovládajícím kouzla, většinu z nás doslova ohromila. Celý svět začal bláznit, vyráběly se předměty s tématikou Harryho Pottera.... - vypukla nemoc, nazývající se potterománie. A Joanne Kathleen Rowlingová, do té doby chudá, rozvedená matka, začala bohatnout.

Harry, osiřelý chlapec, vyrůstající se svými nepříjemnými příbuznými, zažije největší šok svého života, když mu obr Hagrid oznámí, že je čaroděj. I přes odpor strýce Vernona, tety Petunie a bratránka Duddleyho, začíná studovat čáry a kouzla v nejlepší kouzelnické škole těch dob - Bradavicích. Získává dva nejlepší přátele na život a na smrt - Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou. Spolu s nimi se pak učí základy kouzel. Ti společně zjistí, že ve škole je ukryt Kámen mudrců, díky němuž se člověk stává nesmrtelným. Na konci knihy se utká s Voldemortem (nejhorším černokněžníkem všech dob, jenž zabil jeho rodiče a kterého Harry oslabil, když se pokoušel zabít i jeho), jehož duši má v sobě profesor Quirell, pomatený učitel obrany proti černé magii. Voldemort však Quirella nechá zemřít a sám se opět ztratí, bezmocný... Harry tedy úspěšně dokončuje první ročník Bradavické školy čar a kouzel.

Jméno knihy:
Safírové oči

Autor:Josef Němec

Popis:Amanda, Pipi a Jack Newmanovi jsou sourozenci, kteří žijí na statku po svých údajně zesnulých rodičích. Jednoho dne se však všechno změní, sestry i bratr začínají vídat podivné přízraky různobarevných očí. Od své babičky se dozvídají, že rodiče jsou naživu, ale že je vězní nejmocnější pán zla - lord Mackley. Babička jim vysvětlí, že mohou vládnout zapovězenou magickou mocí. Tu jim pak společně se zaklínačem navrátí obřadem, při kterém sourozenci získají kameny moci, jež chrání obdařené lidi proti přízrakům. Sourozenci se vydávají do zemí, v nichž mají naplnit dávno vyřčené proroctví… Podaří se jim to? Zachrání své rodiče a shledají se s nimi?

zdroj:www.knizniweb.cz

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 315 příspěvků|⇐ 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 16 ⇒|

elister - 16. října 2007 22:42
elister

Grom 16. října 2007 22:38
Ano ty jsi možná mluvil... ale diskuze začala něčím úplně jiným... a to strachem o vystupování... (toto neber jako urážku... nemá to být urážka a nemíním se hádat), to co říkáš ty ohůledně strachu ze zadrhávání a neschopnosti mluvit v souvislostech je pravda... (i když zrovna to azdrhávání se třeba podle mě zlepší i recitací ale zrovna moc ne)
"I don't remember our boiler being nuclear" http://www.collectedcurios.com/sequentialart.php

Grom - 16. října 2007 22:38
Grom

elister 16. října 2007 20:08
No je vidět, že jis vůbec nepochopil na co jsme narážel.
"no recitování mi nepříjde zrovna jako nejlepší průprava. od normálního projevu se dost liší"
A to je ono on nemluvil jen o strachu z vystupování, ale o stresu z toho, že nebude mít o čem mluvit, že se bude zadrhávat a nebude schopen mluvit v souvislostech. TAKŽE SI ODPUSŤ TO SVOJE ZVÍRAZŇOVÁNÍ PÁČ JÁ JSEM MIMO MÍSU NEBYL!!!
Neodsuzujte masturbaci! Je to SEX s tím, koho máte nejraději.

elister - 16. října 2007 22:28
elister

Deirdre 16. října 2007 21:28
Uff, diky moc oddechlo se mi, mám plnou verzi (no to zní ve vztahu ke knížce v dnešním počítačovém světě děsně že?)...
"I don't remember our boiler being nuclear" http://www.collectedcurios.com/sequentialart.php

Deirdre - 16. října 2007 21:28
Deirdre

Začíná to kresbou č. 1 a 2 hroznýš polykající slona...což nikdo nepoznal..

Hl. hrdina se stal pilotem a havaroval v Africe v poušti, tam potkal Malého Prince, který po něm chtěl ať mu nakreslí ovečku.. Pilot mu ukázal kresbu č. 1 a Malý Princ odvětil, že je u něj vše maličké, že chce ovečku.. tak pilot začal kreslit.. Malý PRinc mu ji mockrát zkritizoval.. a tak Pilot nakonec nakreslil bedničku, že je ovečka v ní.. Tak se seznámili.

Pilot zjistil, že Princ pochází z malé planetky, každý den vymetá sopky a baobaby,které se musí pravidělně vytrhávat a taky mu Malý Princ vyprávěl o růži.. který prý byla jediná ve Vesmíru. Princ nakonec od ní odešel....

Vyprávěl pilotovi čím prošel (planety - Král, Marnivec, Byznysmen, Zeměpisec, Opilec..)

Nakonec ale Malý Princ našel celou zahradu růží..ale nakonec pochopil, že ta jeho růže je opravdu jediná ve Vesmíru, protože ji měl rád a o ni se staral.. Pomohla mu to pochopit liška...

Pilotovi docházela voda, ale povedl se jim zázrak,nají studnu plnou vody... Ale Princ zjistil, že je odpovědný za svou růži, která sice má trny (kdyby přišli tygři) ale je přesto křehká a zranitelná, ať si říká co chce..

Nakonec tedy, aby se mohl vrátit se nechal uštknout hadem, protože jeho tělo prý bylo moc těžké.. Když se tam pilot ale vrátil, jeho tělo bylo pryč.

Podařilo se mu opravit závadu na motoru a vrátit se, ale došla mu jedna věc, když nakreslil i náhubek pro ovečku (protože ta sežere na co narazí) tak k němu nedal řemínek!!
Takže..koukal na nebe a ptal se, jestli někdy někde sežrala ovečka malou růži..nebo ne...
Nakonec poprosil, aby když budeš v Africe postál chvilku v poušti přímo pod hvězdou a kdybys uviděl malé blonďaté dítě, které se tě bude ptát a nebude odpovídat na tvé otázky.. abys mu napsal že se vrátil:))
Ruka se nijak neliší od toho co vytváří. (James O´Baar - Vrána)

elister - 16. října 2007 20:11
elister

TheDave 16. října 2007 16:59
... hmm že by druh motivace? nevím nevyznám se, pravděpodobně existuje a myslím že i chápu co se jím myslí... ale přehnaný stres dobrý není nikdy, to se to člověk do mrtě naučí a stejně to skurví %D
"I don't remember our boiler being nuclear" http://www.collectedcurios.com/sequentialart.php

elister - 16. října 2007 20:10
elister

Deirdre 16. října 2007 18:55
Ano? tak prosím, řekni mi o čem je to vydání které si čet, já totiž malého prince taky miluji ale jednou jsem z něj viděl někde nějaký úryvek který v té mé knize není... tak se děsně bojím že bych ho neměl kompetního... to by mě moc mrzel malého prince miluju
"I don't remember our boiler being nuclear" http://www.collectedcurios.com/sequentialart.php

elister - 16. října 2007 20:08
elister

Grom 16. října 2007 17:00
Miar má pravdu konkrétně v čem? že je lepší se vyhýbat tomu co mi nejde a bojím se toho (jsem z toho nervózní až to doopravdy není příjemné)? tak envím nemusím být vědec a je mi jasné že pravdu nemá... a o TOMDLE zue základu ta diskuze byla
"I don't remember our boiler being nuclear" http://www.collectedcurios.com/sequentialart.php

Deirdre - 16. října 2007 18:55
Deirdre

To já četla v předškolním věku Malého Prince a to mi zůstalo, tu knihu prostě miluju:)
Ruka se nijak neliší od toho co vytváří. (James O´Baar - Vrána)

Grom - 16. října 2007 17:00
Grom

elister 16. října 2007 15:40
No četl jsem celou vaši diskuzi a reagoval jsem na dané téma, takže asi tak...Jinak Miar má pravdu, věř tomu, že v tomhle mám více zkušeností než ty.
Neodsuzujte masturbaci! Je to SEX s tím, koho máte nejraději.

TheDave - 16. října 2007 16:59
TheDave

Stres pozitivní je tzv. eustres, zátěž mající za následek vyšší výkony.
"Každej si holt dělá tu anarchii po svým." - Charlie

elister - 16. října 2007 16:36
elister

TheDave 16. října 2007 16:09
Stres pozitivní je těšení né stres ;)
"I don't remember our boiler being nuclear" http://www.collectedcurios.com/sequentialart.php

TheDave - 16. října 2007 16:09
TheDave

Aneb máme stres jak negativní, tak pozitivní...
"Každej si holt dělá tu anarchii po svým." - Charlie

Miar - 16. října 2007 16:00
Miar

elister 16. října 2007 15:56
no nevim :) tohle téma bych uzavřel :)
chrocht

elister - 16. října 2007 15:56
elister

Miar 16. října 2007 15:53
Omyl bych řek, tam de o trému při vystupování... každou mluvo před publikem se ji naučíš zbavovat, jistě je pravda že se nenaučíš komunikaci s publikem a spojování souvislostí, to jistě ne, ale to už je o správném přednesu a né o nervozitě, a něpřítomnost nervozity často velmi tjednoduší přednes
"I don't remember our boiler being nuclear" http://www.collectedcurios.com/sequentialart.php

Miar - 16. října 2007 15:53
Miar

elister 16. října 2007 15:33
ne. když recituješ mluvíš slovo od slova v přesném pořadí. při normálním projevu mluvíš o něčem. musíš si uvědomovat souvislosti, přemýšlet o tom co říkáš, případně to zopakovat jinak. v neposlední řadě je důležitá komunikace s publikem, kterou si při recitaci zrovna neosvojíš
chrocht

elister - 16. října 2007 15:40
elister

Grom 16. října 2007 15:36
Jenomž ani zdaleka každý má příležitost mluvit před lidmi, takže jako to je skvělá příležitost, pochopitelně že je to rétorika takže při jejím procvičování se cvičí hlavně ona, jenže my s miarem debatujeme o jiném problému takže... no asi tak ;)
"I don't remember our boiler being nuclear" http://www.collectedcurios.com/sequentialart.php

Grom - 16. října 2007 15:36
Grom

elister 15. října 2007 22:07
Miar 16. října 2007 15:23

No abych pravdu řekl, tak recitace zas tak důležitá není z ohledu naučit se mluvit před lidmi. K tomu postačí jakákoliv činost, která tě nutí mluvit před větší skupinou. Ale určitě bych v recitaci viděl výhodu, co se týče ovládání hlasu, správná intonace, člověk se naučí mluvit jasně a zřetelně.
Neodsuzujte masturbaci! Je to SEX s tím, koho máte nejraději.

elister - 16. října 2007 15:33
elister

Miar 16. října 2007 15:23
To se dle mého dosti pleteš, k procvičení rétoriky to je skvělá průprava protože to je součást rétoriky... a k potlačení nervozity je vlastně jedno co recituješ, pak je jen důležité aby to mozek zařadil na to pro tebe špatné místo (tzn. nervozita jak sviň), a ty ji pak přemohl a zvykl si
"I don't remember our boiler being nuclear" http://www.collectedcurios.com/sequentialart.php

Miar - 16. října 2007 15:23
Miar

elister 15. října 2007 22:07
no recitování mi nepříjde zrovna jako nejlepší průprava. od normálního projevu se dost liší
chrocht

elister - 15. října 2007 22:07
elister

Miar 15. října 2007 21:58
No otázkou je jestli to tak bude vždycky... takže je nejlepší být v pohodě vždy (no já byl taky docela hezky nervózníá před tou recitací básničky... ale to asi tak všíchni co se mse ptal... a všcihni nakonec pohoda...)

jako zrovna recitace by se procvičovat měla protože i pokuď se hroutíš jak říkáš jen před třídou tak je zjvené že nevíš v jaké situaci se zhroutíš.. no a těbůh představ si třeba televizemi sledovaný projev a tvůj mozek ho zařadí do kategorie třída... no není to zbytečné riziko?
"I don't remember our boiler being nuclear" http://www.collectedcurios.com/sequentialart.php

Vypisuje se 20 z celkem 315 příspěvků|⇐ 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 16 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)