Pragocon | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Pragocon

Správci:apophis, Buri the Great, Chiisai
Popis:Oficiální účast Aragornu na Pragoconu / PragoFFestu
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Nástěnka:

Tématický web


http://rpg-aliance.cz/

Naleznete tam veškeré důležité informace týkající se účasti nejen Aragornských nejen na PragoFFestu 2013Kdy a kde?


Datum: 31.1.-3.2.2013
Místo: Modrá škola na Hájích - mapa


A co tam?


Přednášky, workshopy, pohybové aktivity, deskové hry, konzole, fireshow...
Máte co říct? Vytvořte vlastní program a prezentujte je ostatním!


Odkazy


Tématické stránky linie RPG Aliance
Oficiální stránky Pragoconu / PragoFFestuDěkujeme všem Aragorňanům, kteří pomohli s tvorbou programu nebo se jinak podílejí na pořadech linie RPG Aliance, a také děkujeme lidem, kteří na program RPG linií přišli/ přijdou a podporují tak přednášející svou účastí.


PragoFFest 2013 úspěšně proběhl!

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 894 příspěvků1 2 3 4 ... 45 ⇒|

Eugenio - 25. května 2016 15:02
Eugenio

Postrádá to můj vytříbený vkus, takže zas tak bych to nehodnotil :-P
Život by se dal charakterizovat jedním slovem - hustý. Je totiž hustý jako řeka sraček, po které plujeme kánoí. Někdy ztratíme pádla, někdy i kanoi.

Python - 25. května 2016 15:01
Python

A dokonce ve špičkové formě :D
Člověk není nikdy dost chytrý, dost bohatý a dost ozbrojený. I´ll Chuck you!

ixiik - 24. května 2016 09:37
ixiik

Eugenio 24. května 2016 09:36
Buď v klidu, stále jsi ve formě :)
Byl jsem na AraLARPu I, II, ... IX, AraPaintBallu I a II, , Castle LARPu II, III, PragoConu 2007, 2008, 2009, CONVENTIcONu 2009, účastnil se akce AraSponzoring Zoo, těším se na NAL :). Jo - Žiju Aragornem, no a?

Eugenio - 24. května 2016 09:36
Eugenio

Python 23. května 2016 20:10
Jen jsem se ujišťoval, zda umím ještě spamovat :)
Život by se dal charakterizovat jedním slovem - hustý. Je totiž hustý jako řeka sraček, po které plujeme kánoí. Někdy ztratíme pádla, někdy i kanoi.

Python - 23. května 2016 20:10
Python

Za dnešek bylo těch bla už celkem dost... v každé sedmé diskuzi nějaké to bla je...
Člověk není nikdy dost chytrý, dost bohatý a dost ozbrojený. I´ll Chuck you!

Eugenio - 23. května 2016 18:20
Eugenio

bla
Život by se dal charakterizovat jedním slovem - hustý. Je totiž hustý jako řeka sraček, po které plujeme kánoí. Někdy ztratíme pádla, někdy i kanoi.

Organizator - 25. listopadu 2015 12:41
Organizator

Chystáme 20. Pragocon/PragoFFest. Nebyla by to pěkná příležitost vrátit RPG do programu?

Eugenio - 13. února 2014 16:24
Eugenio

Elohir 9. února 2014 23:41
Zhodnotila jsi to velice pěkně a je dobře, jelikož zde Kašp nemá práva, aby ti mohl mazat příspěvky a tím si léčit nějaký ten komplexík :)
Život by se dal charakterizovat jedním slovem - hustý. Je totiž hustý jako řeka sraček, po které plujeme kánoí. Někdy ztratíme pádla, někdy i kanoi.

Elohir - 9. února 2014 23:41
Elohir

Kasparek 3. února 2014 14:17
Organizator 9. února 2014 11:47

Kašpe, Kašpe.... Původně jsem tvou zprávu chtěla ignorovat stejně jako tebe na conu, ale když už na to reagoval i Vašek, tak budu i já.

Psala jsem ti předem, že nemám čas napsat ani pár řádek ohledně toho co dělá naše linie a ani ohledně akce, protože jsem prostě neměla čas. Tak nějak mi přišlo podstatnější zařídit pohřeb, než vyhovět tobě. Navíc místní o tom byli informovaní a vědí, kdy se pragáč koná...

Co se týče internetu, tak pokud si jej tak nutně potřeboval, tak to samozřejmě šlo se slušným chováním zařídit. Hráči v herně byli ochotní pouštět na herních počítačích lidi na net. Stejně tak to šlo zařídit přes recepci, pokud tam nebyli lidi atd. Organizátoský notes u nás v místnosti byl napojen na eduroam wifi, takže bych takovou prkotinu tedy vážně neřešila :D Pokud net potřebuješ, tak si ho zařídíš a neotravuješ tím organizaci. Kdyby si četl informace, tak by si to věděl předem...

Add con:
1. Když si vybereš sobotu, tak se není tak nějak čemu divit, že tam potkáš nižší věkovou skupinu. Rodiče mají volno, tak vyrazí s děckama na akci. Oproti tomu v pátek večer a sobotu večer se pařilo do ranních hodin :D Hold nejsi protřelý conař a trefil si nejhorší dobu :D :D

2. Řešit to, že kritizuješ kostýmy ostatních je snad zbytečné. Vím s čím si jezdil na larpy ty...

3. Co se týče Throne linie... Omg to nevíš? Nikdy do té místnosti nelez, pokud si nečetl knihy, nebo v anotaci není výslovně napsáno, že neprozradí všechno. A i tak do ní nelez, protože to stejně řeknou.

4. A co se týče zbytku? Opět to začíná a končí na tom, že neznáš cony... Herna večer a ráno obsazená nebyla, taky se dalo výborně tančit na Wii a Kinectu atd. Ale musíš vědět, kdy kde máš být :D Přes odpoledne je zkrátka čas na dospání a na přednášky.

Add já: Dole u vchodu do herny jsem tě zdravila, leč přes hromadu děcek to asi nebylo slyšet a potřebovala jsem v tu chvíli sehnat lihovky pro našeho francouzského Lets playera.
Později jsem běžela napočítat lidi do dvou přednáškovek a vyvětrat a navíc sehnat psací potřeby a papíry na sci-fi a fantasy kvíz. A zapomněl si dodat, že jsem tě před akcí varovala, že nebudu mít čas...
Add mí bratři: Láďovi si měl říct, zaručeně by z toho vozíku kvůli tobě vstal. A Amir prohlásil cosi o tom, že by tě přes prořídlé vlasy nepoznal a pak se mě třikrát ptal, jestli to si skutečně ty.

Co se týče ostatních, tak jsem potkala jen Apa a Chii. Ostatní se občas někde mihli a tak jsem je jen pozdravila. Navíc se Apa musím zastat, protože byl skutečně milý, v dobré náladě a navíc nám zůstal na přednáškách :) A na rozdíl od tebe tuší jak to chodí na conu a našel si čas s námi na chodbě pokecat...

Sdělení pro ostatní: pro ty, co netuší jak to chodí na conech, optejte se někoho, kdo to ví. Tj. ne Kašpa :)

enca - 9. února 2014 13:28
enca

Organizator 9. února 2014 13:03

Díky, jen jsem se ptal ...
"Použijeme-li k dobrému cíli špatných prostředků, přestává být cíl dobrý." - Karl Marx.

Organizator - 9. února 2014 13:03
Organizator

enca 9. února 2014 12:07
a) Poskytnutí Wi-Fi těm pár lidem, kteří na náš úkor chtějí ušetřit na svém připojení k internetu a nedokáží se ho vzdát, není priorita.
b) V celé Praze nejsou dostupné vhodnější prostory pro pořádání PragoFFestu. Věnoval jsem tomuto zjištění desítky hodin zkoumání, jednání a prohlídek. Ke stejnému závěru dospěli pořadatelé Advíku, nezávisle na nás. I kdyby se našly vhodné prostory s internetem, je internet tak malou prioritou ve srovnání s obrovskými nároky a náklady na akci na novém místě, že stěhování PragoFFestu nepřichází v úvahu.

enca - 9. února 2014 12:07
enca

Organizator 9. února 2014 11:47

A proč o tom nemluví na Beatu?

... a ještě, když k akci potřebujete internet, proč nevyhledáváte prostory, kde je poskytnutí týhle služby zajištěný ... ?
"Použijeme-li k dobrému cíli špatných prostředků, přestává být cíl dobrý." - Karl Marx.

Organizator - 9. února 2014 11:47
Organizator

Ještě na vysvětlení dvou bodů níže uvedené kritiky, s negativním tónem a autorem "reportáže" diskutovat nehodlám.

Dělání si legrace není výsadou jen Kašpárků a já nevidím na své odpovědi ohledně Wi-Fi nic nevhodného.
Škola Wi-Fi nemá a neposkytuje nám ani připojení k internetu. To zřizujeme za peníze kvůli připojení videoheren. A nestačí jim, potíže s ním byly až do pátečního odpoledne. Wi-Fi ve škole by znamenalo další připojení, natahování kabelů a umístění přístupových bodů. Celkové řešení minimálně 8000 Kč a několik hodin práce. Kvůli pár rozmazlencům a 4 dnům. Takový luxus si nemůžeme dovolit ani v 21. století, nejsou ani zbytečné peníze, ani zbyteční organizátoři, ani zbytečný čas při přípravě a úklidu.

Co se týká zakouřeného buFFetu, škola má v jídelně od firmy nastavený čas provozu vzduchotechniky a odmítla s tím cokoliv dělat. Větrání zas odmítají jedinci, kteří si zásadně sedají k oknům, aby jejich zavíráním mohli blokovat výměnu vzduchu. Potkal jsem je zatím na všech akcích u všech oken. Těžko s tím něco dělat. Každopádně odmítám, že by fritovací olej byl přepálený, pracujeme s profesionálními fritézami i olejem a dodržujeme filtraci i výměnu oleje, rovněž teplotní nastavení.
V porovnání s ostatními cony naše nabízejí nejlepší úroveň a sortiment občerstvení, doporučuji si posvítit kritikou spíš na chudé toasty ze zeleného salámu dělané na školních lavicích, s obdobnými frontami při pouhém zlomku účasti, na nápoje bez pokusu o vychlazení a podobně.

Ale chápu, že prostě kopat do mě a do akcí pořádaných naším občanským sdružením je prostě svého druhu fanouškovský sport, kde každý faul ještě sklidí potlesk publika. Naštěstí je to menšinový sport.

Organizator - 9. února 2014 10:26
Organizator

RPG programu na PragoFFestu se ujal nejen Manifest fantastiky, ale na poslední chvíli i s půldenním programem lidi ze stránky Hry na Hrdiny https://www.facebook.com/RPG.HnH. Díky.
HnH se chystají připravit program i pro Festival fantazie a pro další PragoFFest. Jistě uvítají další autory pořadů. Kontaktujte je prosím přes jejich FB stránku. Díky.

batman - 3. února 2014 14:51
batman

Kasparek 3. února 2014 14:17
To zní jako Pragofest :)
"Nosím masku, pod kterou neskrývám kdo jsem... nosím masku, která tvoří to, co jsem."

Kasparek - 3. února 2014 14:17
Kasparek

Takže děcka! Pragofest BYL! Vaškovi Pravdovi jsem do očí vysvětlil, že platit 250kč za jeden den(v mém případě odpoledne) a nemít možnost se připojit na internet přes Wi-Fi(ne-ne nemít možnost se připojit na internet jakkoliv) je zlodějina! Jeho prohlášení, že si Internetem bych to měl za 350 mi přišlo hloupé a od hlavního organizátora nevhodné.

Lehké zhodnocení akce z pohledu osoby připité

Špatné značení vchodu, ve kterém člověk může zaplatit vstup.
250kč za osobu zničilo můj plán vylejt se tam jako doga - asi to byl účel! Tfuj!
Milion lidí - dobře milion jich tam nebylo, to už by byl Pravda někde na Bahamách a to by mě nasral. Ale lidí tam bylo opravdu hodně… jak těch pověstných "obsah septiku"
Věkový průměr mě docela překvapil, protože bylo podle mého dost nízký (možná to je tím, že jsem zasejc o rok star... teda krásnější, ale jak vám nebylo cca 12-15 tak jste do party nezapadli.)
Bylo tam samozřejmě i pár postarších ročníků stydících se za svůj věk - na jedné přednášce jsem potkal ženu, která jisto jistě zažila 1. republiku, ale vehementně to popírala (na přednášce o plastické chirurgii - místnost Manifest Fantastiky - Děkuji Elohir, že nám sem o této místnosti napsala pár řádek :P)
Samozřejmostí bylo spousta divnolidí v divnokostýmech - nejvíc děsivé bylo setkání s bandou geeků (kdo by je na takové akci hledal, že?!) tak tedy setkání s bandou obtloustlých geeků oblečených do fialových, nebo růžových dresíků s jednorožčím rohem na hlavě, hřívou a maskou teplo koně. NE TOHLE FAKT NENI SRANDA!
Jistě, že tam v kostýmech nechodili jen obtloustlí sexuálně nevyhranění geekové z ČVUT, ale našlo se tam i pár dalších dost ujetých *štítím se je zařadit mezi osoby* takže prostě něco. Opět velice "VKUSNĚ" zvolené kostýmky ideálně schovávající trošku neforemnou postavu - ANO! Když se vedle Vás postaví korpulentní dáma v letech zahalená jen do růžových průsvitných hadříků s hůlkou, raději schováte hlavu do dlaní a snažíte se myslet na něco pěkného, nebo prostě na cokoliv, třeba jak Vás v mládí seřezali vařečkou a nechali klečet na hrachu.
Zajisté se na Pragofestu našlo i pár vkusných kostýmků - většinou nošených 15 a 16 letýma holčičkama - pracovní název jak z písničky od SESTER *kurvý kroj*, a na ty bylo fajn se dívat, když člověk potlačil ty hlasy křičící *ať nejdřív vokáže vobčanku!*
Přednášky:
Všehovšudy jsem byl na dvou - na jedné vyzvednou Chisai - sakra do hájíčka to na dveřích nemohl být velký nápis! nevstupovat ALERT! KURVA! SPOILERY DO GAME OF THRONES?! Takže tímto děkuji, že už si knížky nemusím číst, protože vím, co se tam bude dít. Na této přednášce se ukázalo, že nemusíte mít 120kg uhry a nosit tepláky, abyste odpověděli správně na 66 otázek ze 70. Tímto gratuluji Chisai k výhře a zároveň ji prohlašuji největším GoT Geekem! hip hip! 1010110100010111001 Hip hip! Gurth Gurth Hip Hip! Uj tIvoqtaH.
Na druhou přednášku jsem emigroval před slepičím komandem v podobě *Adien, Luel a Liwien* protože jsem se chtěl v klidu najíst. Přednáška se mi zdála příliš vážná - Plastická chirurgie - tak jsem ji trošku "odvážnil". Každopádně přednášející má plus. Dozvěděl jsem se spoustu užitečných informací.

Ale to hlavní kvůli čemu jsem tam byl, byla samozřejmě deskoherna. A musím říct, že byla moc fajn. Spousta nových her. Hlavně doporučuji hru DR.HRUBEC od mého kamaráda, známého, oddílového vedoucího, u bývalého profesora na gymnáziu, hudebníka a umělce v jedné osobě Štěpána Peterky aka Plž aka Festr. Ač jsem tuto hru jako jeden z mála mohl betatestovat již před cca 10-15lety tragicky jsem prohrál!
Pivo! Slibovali dva druhy točených piv! Nakonec byl jen Rebel... pít se to dalo. Víc se vyjadřovat nebudu. Snad jen k nedodržování front u báru. Na druhou stranu jsem pochopil jak svět funguje a když přijde holka a předběhne 4lidi ve frontě nikdo krom mě to neřeší! Taky bych to neřešil, ale byla tuctová, takže jsem ji musel vokázat, kde je její místo... nepochopila to... obsluha taky ne a pivo jsem dostal až po ni. V příštím životě se musím narodit s prsama a vagínou.
Část s počítačema - tragicky obsazená - a ještě k tomu u vstupu do tělocvičny se tvořil špunt zvlášť, když tam vyhlašovali tombolu - musel jsem hrozit nejdřív pivem v druhém případě čínou! Možná by stačil i můj ksicht, ale pro jistotu jsem přidal i pádné argumenty.
Večer jsem si tam vyzkoušel pohybové senzory a zjistil jsem, že stolní tenis mi nejde... a je jedno, že je na počítači. Na druhou stranu v boxu bych klidně mohl do ringu s Kličkem... teda za předpokladu, že by to by jen ten "0 - 1" ring.
Stejně tak jsem ve sprintu nenašel přemožitele.

Místní kantýna byla neskutečně zakouřená od přepáleného fritovacího oleje a tomuto místu jsem se raději vyhýbal - nehledě na to, že nebrali stravenky! :P

AraLid na Pragofestu:
Nebudeme si namlouvat, že na Aragorn chodí normální lid... nechodí. Takže se nemůžeme divit, že jsme jich pár potkal i na této akci. A kdo byl v sobotu přítomen?
Jak jste již jistě pochopili - byl jsem tam Já Kašpárek - užasný přednáškový glosátor a profesionální prorážeč davů.
Liwien - můj kouzelný doprovod s velkým výstřihem, obdivovaný ne-jen mnou :D
Adien - sakra jaktože já platit musel a ona ne!!
Luel - naštěstí nepískala, ale otravná byla stejně.
Sashiko + její muž(estli si pmaatuji dobře) + její zpitá kamarádka, co na mě vrhala pohled jak na zmrzlinový pohár se šlehačkou - upřímě divíte se jí?
Chiisai - kotě! máš mínus, že sis nešla dát nějakou deskovku! VELKÉ a velice bezvíznamné mísnus!
Appo - poskytnul mi číslo na Chiisai víc nebyl potřeba a pochopil to -děkuji.
Elohir - děkuji za milé přelížení občas si říkám, že jistá množina osob ženského pochlaví se chová dost podobně :D
Elohir bratr Láďík: Nejen, že odmítnul vstát, ale ještě měl projistotu plynovou masku, aby necítil svoje ponožky.
Elohir Bratr Amir: Nachytán jak si na akci přináší ALKOHOL!!! Opět se omezil jen na pozvedlé obočí místo pozdravu, které přes plynovou masku nebylo moc vidět. (každý trpíme nějakou deviací - já si je většinou nechávám do soukromí - doporučuji tedy masky taky odložit, až se zavřete s ubrousky a vysavačem do pokoje.)
Ostatních aragornských jsem si nevšim! Vaše chyba měli jste se ke mě hlásit!
Zjistil jsem, že tam bylo i pár dalších aragornských, kteří se ke kašárkovi odmítli hlásit! Styďte se!

Závěrečné shrnutí:
Ideální akce pro lidi, které nikdo nechápe, nikdo jim nerozumí a nejsou si jistí jestli je víc vzrušuje růžovej jednorožec, Lara Croft, nebo zombie sestřička.

PS:SPeciální sdělení pro Vaška Pravdu a doufám, že si ho tu přečte! Už je 21. století VÍŠ SAKRA O TOM! *KONEC SPECIÁLNÍHO SDĚLENÍ*

A na závěr se všichni usmějte do čočky a řekněte *GEEEEEK*
NEBERTE DROGY!!! Nikdy! Nikomu! Neberte drogy!

murthags - 29. prosince 2013 10:48
murthags

Škoda je, že letos aragorn nebo podobné servery nemají vlastní linie.
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

Elohir - 27. prosince 2013 01:08
Elohir

Dáváme dohromady program, lépe řečeno už spíše dolaďujeme... Náš klub se postaral víceméně o přednášky a vše kolem. Je zde někdo, kdo by chtěl přednášet a ví o čem? :) Pokud ano, nechť se mi prosím ozve co nejdříve...

Nenašel by se někdo na RPGéčka? Nějaké lidi máme, ale na pragáči bývá poměrně velká poptávka a rádi bychom měli PJ v záloze. Je tu někdo, kdo by chtěl vést hry, starat se o hernu atd? Určitě bych mu s tím pomohla a sehnala nějaký ten volňásek...

Chiisai - 18. prosince 2013 20:31
Chiisai

murthags 18. prosince 2013 18:25
Tam to nefunguje jako jako klasický pronájem...

Pokud se bavíme o PragoConu (tedy programu fantazy/scifi přednášek, workshopů či besed), tak to je program vytvářený fanoušky - festival poskytne třídu dané tematické linii a ta v ní vytvoří program (který láká návštěvníky) a za každý pořad dostane přednášející drobnou finanční odměnu

Pokud se bavíme o PragoFFestu, tedy jako festivalu deskovek a podobně, tak tam se za pronájem místa na deskovky či stánek na prodávání a propagaci vlastních věcí samozřejmě platí - kolik, to já nevím :)

Každopádně, pokud se chceš dozvědět víc konkrétních informací, podívej se na web http://www.pragoffest.cz nebo napiš organizátorům ( http://www.pragoffest.cz/kontakty).

A jak podotkla Elohir - Manifest fantastiky je tematicky dost podobný... larpy, rpgčka a podobně, vždycky jsme měli spíš problém se odlišit než naopak. :)

Elohir - 18. prosince 2013 19:55
Elohir

Pokud někdo chce, může hodit přednášky k nám, ale prosím co nejdříve, ať je stihnu dát v čas do programu :)
Liniově a tématicky jsme na tom podobně...

Vypisuje se 20 z celkem 894 příspěvků1 2 3 4 ... 45 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)