Tajemství školi Bradavické | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Tajemství školi Bradavické

Správci:Erinye, lone.frostwolf
Popis:Forum pro kooperaci a plánování hry
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Anketa:
Za jakou kolej chcete hrát? (jen postavy z jeskyně)
Zmiozel1
Nebelvír1
Mrzimor1
Havraspár3
Jsem mudla kterého do Bradavic nevzali0
6 celkem
Nástěnka:

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 19 z celkem 19 příspěvků1

Erinye - 24. srpna 2020 18:04
Erinye

//Oki
„Počítám do pěti. Čtyři…“

lone.frostwolf - 24. srpna 2020 17:59
lone.frostwolf

Erinye 24. srpna 2020 17:42
//přesně jakmile budeš připravená napiš já na to ještě večer kouknu a napíšu tu uvodní list
Chybami se člověk učí, pokud teda není pirotechnik

Erinye - 24. srpna 2020 17:42
Erinye

//Oki - super - já jsem nyní v nemocnici, ale mám tu PC a můžu psát - jen prostě ne furt - ale pohoda - dodělám pár úprav a můžeme začít - kolej měnit nebudu - jen asi tedy počítám, že mám hodit zpátky ty NPC a možná pár drobností - a jdu nato.
„Počítám do pěti. Čtyři…“

lone.frostwolf - 24. srpna 2020 17:32
lone.frostwolf

//Erinye pokud chceš v ve své postavě něco upravit tak prosím máš šanci Ať už kolej nebo prostě cokoliv je to na tobě ano jede se solokapr pro každého příběh zahájím jakomile mi to potvrdíš
Chybami se člověk učí, pokud teda není pirotechnik

Erinye - 21. srpna 2020 21:08
Erinye

//Acháááá - tak asi myslím rozhodnuto - a začneme každý solokapra .... teda solo hru?
„Počítám do pěti. Čtyři…“

Erinye - 21. srpna 2020 21:03
Erinye

//Aha - no pokud by to šlo, asi bych to uvítala víc - sice se skupince nebráním, (nebo občasné společné hraní, když se potkáme někde, kde to bude záhodno - jako třeba dvojice na lektvary u jednoho kotlíku, nebo tak) ale jinak bych asi byla klidně pro to hrát každý samostatně.

Nechám to na ostatních jak se rozhodnete, ale pokud by každý byl pro to, ject to sám, a PJ to zvládne, klidně bych do toho šla.
„Počítám do pěti. Čtyři…“

Devakar - 21. srpna 2020 21:01
Devakar

//sorry ale já momentálně hrat nechci.

lone.frostwolf - 21. srpna 2020 19:44
lone.frostwolf

//no rád bych pravde je že čekám na Devakar který má nějaký proser menšího rosahu takže nestíhá psát.
Začínám velmi vážně uvažovat na tom že to rozjedu a každý pokjede vlastní story linii
Chybami se člověk učí, pokud teda není pirotechnik

Erinye - 20. srpna 2020 16:04
Erinye

Bude se tu něco dít, nebo se tu dít nebude nic?
„Počítám do pěti. Čtyři…“

Erinye - 7. srpna 2020 22:00
Erinye

Hoj, hoj, hoj - tož jak to vypadá? :-D
„Počítám do pěti. Čtyři…“

Erinye - 23. července 2020 08:18
Erinye

Pokud potřebuješ ikonku, tak není problém když mi dáš odkaz na obrázek který chceš upravit a já ti jí upravím na 50x70 v programu co používám já (velikost, zesvětlení, filr etc.) a pošlu ti odkaz/obrázek zpátky a jen si to na androidu otevřeš a vložíš do odkazu na ikonku.

Jen bohužel dneska po 9:00 mizím a vracím se až v neděli asi +- poledního a nevím, zda budu mít v té době přístup na internet = takže je možné, že až do neděle nebudu online. Takže to ještě jednou připomínám a omlouvám se za absenci :-D

Jinak jsem ráda, že se životopis líbí. A vzhledem k tomu, že taky nemám postavu dodělanou, vrhnu se na ní bohužel nejspíše až po návratu (možná něco zkusím offline, předem, ale neručím za to) takže až po nedělí a dále.

Zatím čaffík!
„Počítám do pěti. Čtyři…“

Drakoun - 22. července 2020 19:24
Drakoun

Zdravím fanoušky tématu a děkuju Erinye za tento prostor. :)

Ze všeho nejdřív vás ale musím poprosit - nevěděli byste, kde se dá sehnat dobrá ikona? Nebo jak upravit obrázek na ikonu.

Mít Windows tak bych si poradil ale jsem odkázaný na tablet s Androidem - i když klávesnicí mám klasickou, to s tím nesouvisí - a zkusil jsem už několik aplikací které se neosvědčily.

Budu rád za každý typ. Jinak musím říct že má dušička plesá blahem při čtení toho Erinyina Životopisu. O.o

Erinye - 21. července 2020 00:42
Erinye

Super, děkuji, to jsem ráda, že se ti líbí.

Pokud však máš nějaké námitky, nebo připomínky k tomu, že něco se ti nezdá, nebo chceš upravit, klidně do mě - že mám něco předělat, nebo upravit, či ti nevyhovuje.

Pokud je to použitelné a schváleno, že to tak může být, nechám to tak.

Co se týče body D, tedy pak smažu (nechám prázdné) jinak snad je opravdu obsaženo všechno.

Takže děkuji za schválení postavy.

A zítra se vrhnu body, jako je popis, schopnosti a podobně.
„Počítám do pěti. Čtyři…“

lone.frostwolf - 21. července 2020 00:36
lone.frostwolf

Erinye ano zapoměl jsem odpovědět životopis je povedený a musím příc že se mi vlemi líbí. Sice jsem byl chvíli proti, ale vypadáto že mě tvůj životopis přemluvil. Uznal jsem, že to nebude proablém.

tak mám dojem že základem jsem pojmul všechyn body až na od D) tam ti rovnou píšu tento bod vynechte jinak každý z vás dostane na cestu do bradavic 5 galeonů
Chybami se člověk učí, pokud teda není pirotechnik

Erinye - 20. července 2020 20:46
Erinye

Tady jsem sepsala životopis - dávám ho sem jako ukázku postavy, pokud spolu máme být kamarádi/spolužáci co spolu tvoří skupinu, řekla bych, že to je dobré jak postavu poznat a vědět o ní co je zač a kdo to je, a co se o ní obecně ví.
_________________________________________
Skye pochází ze stejnojmenného skotského ostrova Skye, přesněji z městečka Portree (2500 obyvatel) na jeho pobřeží. Její rodina z otcovy strany, zde žije několik generací, jako vedlejší větev MacDonaldů, jenž bývaly lordi ostrova a přilehlých oblastí Skotska, jejichž rodové sídlo (zámek) stojí na tomtéž ostrově v městečku Armadale. Tato hlavní větev rodu však vymřela roku 1925.

Rodina MacDonaldů vlastní na jihovýchodě ostrova rozsáhlé pozemky na kterých již po generace provozuje ovčí farmu a také palírnu whisky místního věhlasu. Přestože tato činnost vypadá jako ryze mudlovská záležitost, pocházejí z rodu MacDonaldů mnozí studenti Bradavic, třebaže ne všichni její členové jsou kouzelníky a čarodějkami a vyskytuje se v ní i dosti mudlů. Jedná se však o kouzelnickou rodinu, či přinejmenším, její kouzelnickou větev.

Sestra otce Skye (Jack), taktéž čarodějka, rozená MacDonald(ová) se provdala do Prasinek za čaroděje Fluma, a řídí zde nyní svojí hospodu "U Tří košťat" a většina obyvatel ji zná jako Madame Rosmetu (Flum)(ová).

Ovčí farma, a hlavně palírna rodině MacDonaldů zajišťuje velice slušný příjem a živobytí, třebaže veskrze vedené jako mudlovské. Ovšem nelze nezmínit kouzelnou úpravu dodávané ovčí vlny, jenž je na ostrovní poměry nezvykle kvalitní, ale i čistá, a dodávanou whisky, která má až překvapivě vyzrálé vlastnosti a chuť. Někteří místní říkají, že to je skoro zázrak, nebo přinejmenším, kouzlo.

Kromě rodinné farmaření a pálení alkoholického nápoje se rodina, její členové této větve, za poslední generace nijak významně nezapojili a nezapsali do dění v kouzelnickém světě, pokud nepočítáme vydání knihy "Runy všední i netradiční, aneb jak ozdobit svůj hábit. Sepsáno Storrem MacDonaldem", Skyenina dědečka, jež pojednává o estetičnosti i významech run a obrazců šitých a vyobrazovaných na kouzelnických hábitech při nejrůznějších příležitostech i pro estetické ozdobení, neboť tento začal tradici výroby ozdobných runových šál z ovčí vlny chránících před počasím. Což je do dneška jedním z artiklů ostrova a produktů farmy MacDonaldů.

Jak tomu osud často chce, protože otec toužil po synovi jenž by jednoho dne navázal na rodinné řemeslo a výrobu, je Skye jednou ze čtyř MacDonaldových dcer, jenž tvoří čtyřlístek děvčat, narozených v průběhu dvanácti let a nějakým záhadným způsobem všech pojmenovaných počátečním písmenem S. Neboť sestry se jmenují Sonya, Sofia a Sandra.

Většina členů rodiny MacDonaldů, až na některé výjimky, navštěvovala nebo navštěvuje Mrzimorskou kolej, stejně jako sestry Sandra, jenž byla i Mrzimorskou prefektkou, jenž školu již vychodila, a Sonya, jenž je nyní v sedmém ročníku a skládá tedy OVCE, což jí příliš nedovoluje se věnovat jiným činnostem. O to větší rodinným překvapení bylo a je, že je Skye zařazena do Havraspáru, třebaže i zde několik rodinných příslušníků studovalo, stejně jako v Zmiozelu (například dědeček MacDonald).

Jelikož Skye vyrostla v přístavním městečku na Skotském ostrově, tedy krom častých návštěv v Prasinkách, je velice spjata s přírodou, mořem a zvířaty, čemuž se na farmě mezi kopci, nedaleko od pobřeží není příliš mnoho co podivovat.

Kromě starání se o zvířata, mezi nimiž krom ovcí nechyběly ani koně, pes a kozy, si Skye oblíbila i tajuplné luštění záhadných run, hledání pokladů a objevování starých tajemství, jak totiž říkala svému běhání po místních loukách, posetých bezpočtem kamenů a menhirů z normanských dob ozdobenými runami, jenž se na pastvinách povalovali, či sloužily jako mezníky, dávno ztrácející svůj původní účel. Něco z jejího dětství kdy si hrála na hledání pokladů a velkou luštitelku v ní zůstalo, protože jedním z nepovinných (volitelných) předmětů které si v třetím ročníku zvolila jsou "starodávné runy", i když možná k tomu přispěla i apelace jejího dědečka, jenž je s runami na ostrově Skye spojován pro výrobu okouzlených šál.

Samozřejmostí také je, že její láska ke zvířatům, a trochu farmářský styl dětského věku, ji činí naprosto natěšenou na hodiny "péče o kouzelné tvory" které už předem považuje za svůj nejoblíbenější předmět, na něž se v třetím ročníku nejvíce těší. Navíc jí není až tak úplně neznámí, neboť díky častému pobývání v Prasinkách, jenž jsou pouhou míli od Bradavic, se i během léta, doby kdy je škola opuštěna od žáků, i většiny učitelského sboru, vydává na školní pozemky za Hagridem, aby se podívala na jeho nejrůznější přírůstky, pomohla s krmením, nebo měla jen důvod šmejdit po Bradavických pozemcích v době, kdy nejsou tolik hlídané, protože zde nejsou žáci, kteří by jinak porušovali školní řád.

Jako jedna z mála studentek si už v prvním ročníku totiž zasloužila školní trest, a ztrátu bodů, když se v noci vytratila ze školy, aby v lese, za nočního klidu a měsíční záře, sledovala jednorožce. Nu, tedy, takový byl plán. Protože byla chycena dříve, než se dostala do Zapovězeného lesa. Každopádně si pak odbyla několik týdnů po odpolednech školního trestu tím, že musela s Hagridem chodit krmit Testáry na okraj Zapovězeného lesa.

Ze školních předmětů, na které se zdá být vcelku nadaná, kromě výše zmíněných má také ráda "bylinkářství", které jí trochu připomíná vyrůstání na farmě, protože i když se doma zaměřují zvláště na ovce, zahrady tuřínů, mrkví, brambor a dalších rostlin se najdou i na jejich pozemcích a ona s nimi jako malá rodičům pomáhala. Také ji baví "lektvary" což je asi jedna z mála ve svém ročníku, kterou tento předmět skutečně nadchl(zde bych asi volila něco jako obrat profesora Sneapa - "těch několik málo vyvolených") který naopak vzdáleně připomíná její domácí pomoc v kuchyni, nebo sledování rodinné výroby whisky na níž je otec tolik pyšný.

Ve své staré mudlovské škole, kde dosahovala vcelku nadprůměrných výsledků, se věnovala závodně běhání(několik školních úspěchů), a navštěvovala nepovinné hodiny vaření/pečení.

_________________________________________
Jako jedna z mála studentek Vánoce tráví v Bradavicích(ale navštěvuje rodinu v Prasinkách, kde se každoročně na Vánoce rodina sejde p zavíračce "U Tří košťat" na štědrovečerní večeři a vrací se do školy až další den)

Přes léto tráví v Prasinkách vždy několik posledních týdnů u tety a strýce, společně se svou sestrou Sonyou a Sofií. Přestože by mohla v Prasinkách zůstat, a nastoupit do školy po příjezdu Spěšného vlaku, aniž by musela přijíždět z Londýna, aby se neochudila o tuto seznamovací a skoro až posvátnou tradici, vždy 1.září se pomocí Letaxové sítě vydává do Londýna a nastupuje do Spěšného vlaku jako každá jiná žačka.

Má dovoleno navštěvovat Prasinky (žije zde teta a strýc)


https://iv1.lisimg.com/image/13702464/633full-romy-mathot.jpg
„Počítám do pěti. Čtyři…“

Erinye - 20. července 2020 12:04
Erinye

Jinak informačně, z mé strany:
23.7 čtvrtek, včetně - 26.7 neděle, včetně = budu 100% neaktivní, mimo Aragorn/PC
„Počítám do pěti. Čtyři…“

Erinye - 20. července 2020 01:39
Erinye

Super, obsáhlá odpověď od PJ se vždycky hodí :-)

Jen sem hodím taky pár bodíků:

1) hodím ti správu fóra aby jsi si s tím mohl hrát - třeba ankety, mazání textů a tak podobně - jsi PJ, tak ať to máš na starost :P

2) tím, že se to nějak dohodlo na Havraspáru, jdu tedy dodělávat postavu, jakože je Havraspárka a tak dále, jakože už natuty. Tak né, že už to někdo změníte.

3) před několika dny jsem se ptala na pár věcí k postavě, asi jsi na to ještě neměl náladu, nebo čas, nebo jsi zapomněl, tak se to pokusím jen shrnout, nějak v bodech, co by se mi hodily k tomu, abych doladila postavu:

a) umístění Bradavic, odpovídá to knížce/Filmu - Tedy někde v severním Skotsku? (nepotřebuji to přesně, jen takový to obecný, jakože postava bude ze Skotska)

b) čímž se dostávám k bodu dalšímu, mít rodinu/příbuzné v Prasinkách - což jako poslední čistě kouzelnická vesnice hned u Bradavic - Nabádá k tomu, tam kouzelničtí studenti mít příbuzné
(osobně bych byla pro příbuznost s někým buďto z Medového ráje, Tří košťat nebo tak něco)

c) což opět navazuje na další plány, k postavě už čistě soukromé, postavové - tedy, že by se postava mohla v Bradavicích vyskytovat i v době svátků (vánoce zůstává ve škole, místo ježdění domů) ale hlavně tím, že bydlí u Bradavic, mohla by do školy chodit i v létě o prázdninách (samozřejmě nemyslím, se učit) ale nápad je asi tento:

škola je v létě bez profesorů, bez žáků - asi tam zůstává jen Filč, který 100% neuhlídá všechno - a Bradavice jsou jen 1 míli od Prasinek - o tajných chodbách ani nemluvím

postava by mohla během léta chodit za Hagridem(třeba pomáhat krmit zvířata), šmejdit po pozemcích, nebo někdy i po hradě.

Což by mohlo vést k tomu, že:
- lépe zná hrad a pozemky
- nějaký ten školní trest si určitě už odbyla (což se mi líbí jako další bod životopisu, udělat si nějaký školní trest)
- asi několikrát vlezla i do Lesa/nebo tam s Hagridem byly/nebo přes léto neofiálně

postava co žije okolo Bradavic, by prostě asi na hrad a okolí nahlížela víc jako na výzvu to tam prohledávat i v létě, a tak by mohla do takového klubu/trestu docela zapadnout.

d) tohle je spíš otázka okrajová - pokud budeme kamarádi mezi sebou, hráči - máme dělat ta NPC 1-2 nejlepší kamarády, jako NPC, nebo to máme úplně vynechat?

Případně sourozence na škole, pokud máme, a podobně?

__________________________________________________________________
No, tím jsem asi aktuální otázky vyčerpala, tedy co mě zatím napadlo - zítra (tedy časově vlastně už dneska) se pak pokusím nějak sepsat nástřel životopisu a postavy, pokud se dostanu k nějakým odpovědím, které bych zapracovala dohromady.

Jinak díky za obsáhlý úvod informací od PJ.

A všem přeji pěknou hru!

PS:
Hádám, že se můžeme přihlásit do vícero klubů, tedy ne jen v tom tajemném, ale třeba i šachovém, soubojnickém a tak - nebo hra počítá, že bude jeden na žáka? Nebo pak herně budeme moci se hlásit i do vícero?

PPS:
To ohledně drobností s Devakar asi nepatřilo sem, my se bavili totiž o vlastní HP jeskyni a hře(hráno jinde), trochu více řešenou právě i na 18+, takže se to omylem spletno s touhle hrou, tak to ignorujte :-D
„Počítám do pěti. Čtyři…“

lone.frostwolf - 19. července 2020 23:45
lone.frostwolf

Děkiji Erinye že zajišťuje takovíto servis orpavdu si toho vážím děkuji
Vidím že jsete se domluvili na koleji. co se týče příběhu tak jsou dvě možnosti já jsemtrochu přemýšlel a i v blbé naladě mě něco napadne věrtšinou když skouknu nějaké to anime takže se předemomlouvám za jisté vlivy které na mě má.
1) společná kolej - splněno děkuij všem
2) hra bude probíhat velmi podobně jako tomuje ve High schol anime takže hodiny budou řekneme vzány v potaz a budou prát čas stejně jako příprava na ně ale zároveň je nechci rozebírat vesmes jako v knize
3) jak jsem psal hned na začátek jsem ovlivněn anime a to velmi takže po vzoru japonské zvyklosti mít nějaký ten zábavný kroužek po skole i zde tomu bude tak vyběr bude probíhat teprve až ve třetím ročníku důvod je jednoduchý první dva ročníky jsou studenti vyjukaný a spíše se perou s učivem samo sebou některé kroužky berou prváky, ale povinost chodit do kroužku je až od 3 ročníku některé vedou učitelé většinou ty jenš jsou vázani z jejich předmětem kde pomahají těm studentům kteří trochu plavou a případně davají hodiny těm studentům, u kterých vidí že je učivo baví a davajím jim tak hodiny navíc (U Snejpa třeba rozšířená obrana proti černé magii, ale tam bere opravdu jen zkušené žáky), dále tam jsou kluby jako Tchoříčky, kouzelné šachy, Famfrpálová držstva, ale třeba závody na košťatech (každý rok je pak pořádn závod z ruznými překážky kde studenti mohou dokázat jak dobře umí lítat na koštěti), soubojnický klub, klub čtení a mohl bych dále pokračovat. Vy sami pak asi zjistíte že jste dostali pozvánku do klubu který je podporován Bumbálem, ale patří do té šedé zony.
4) Jak jsem ymslel to nejlepší kamaradi - asi jsem to blbě napsal ale vesměs jak budu psát v prvním přízpěvku se prostě sejdete v jedom kupé a znáte se ze školi chodíte do stejné koleje a ač jste každý máte jiné zájmi jedno vás spojuje a to je tajemství které škola ukrývá každý z vás by měl mít v minulosti minimálně jeden přestupek který bude spojen z průzkumem školi. Je zde navás jestli chcete mít více společných chvil tím že budete mít dohoduté životopisy. (lidi já orpavdu něčrekal že to bude mít takoví ohlas)
5) uroveň magické síli - je to takoví prvek náhody který jsem chtěl dát do hry něco aby se pořád v mém případě neházelo k%, ale aby hodnota byla zajímavá a hlavně pevně vědět co vás čeká, zároveň to ukazuje jak dobří jste v magii budu k tomu přičítat + a - body takže nebojte každému jsem chopen po dohodě urpavit hodnuto na pro něj heně rozumnou tedy když dostanete 2 tak orpavdu nevydím problém to hodit na 5 (víc orpavdu ne) Zárověň jak se stalo u Erinye že má hodnutu vysokou není problém říci že chche mýt hodnotu nižší aby se vyhnula Hermionina komplexu
6) Již jsem vám otevřel místa takže postavy, můžete ládovat, u popisu mi navadí když hodíte nějaký ten odkaz na obrázek opravdu nemusí být vše naspané i já vám je budu posílat když budu popisovat nějakou tu důležitou postavu.
7) Jelikož věčina z vás cohraje mě moc nezná tak něco málo ktomu jak to bude probíhat
přímá řeč bude tučně a pokud možno v uvozovkách
pokud máte nějakou tu myšlenku která by se ve vašem případě dalal vidět na obličeji tak kurzívou ostatní myšlenky nechte doma co si mylsíte ostatní nevidí do hlavy postavy
stadnarte // mimoherní věci
já osobně si ještě beru červenou na nějaký ty věci jako rady které by vám měli pomoci samo sebou jen pokud budete chtít

Devakar - Jsem sice velmi úchylný jedinec ale tohle fakt ne je to škola a tahle magie neexistuje ikdyž mě tak napadá jestli funguje Accio na nasazené kalhotky a podprsenku toť otázka?
Chybami se člověk učí, pokud teda není pirotechnik

Erinye - 19. července 2020 10:47
Erinye

BAFF BAFF BAFF - první, dostanu odměnu ...

Takže:

Pokud chcete řešit postavy, aktivitu, hraní, plány a vůbec něco ke hře, tak tady máte možnost :-D

1) Jednak nemusíte spamovat jeskyni - což fakt nesnáším
2) Můžete tu řešit postavy než budou schváleny
3) Lze se tu domlouvat se všema najednou, aniž by se museli posílat každému poštolky - nebo spamovat jeskyně

„Počítám do pěti. Čtyři…“

Vypisuje se 19 z celkem 19 příspěvků1


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)