Čekání na popravu (1. strana) | Galerie - Aragorn.czGalerie

Čekání na popravu

  • Čekání na popravu - obrázek
  • Autor: MemphisV
  • Publikováno: 16. května 2011
  • Rozměry originálu: [1024 px × 769 px]
  • Popis:

    Původní název: "Awaiting Crucifixion - when the blind lead" - čekání na ukřižování - když slepí vedou. Druhý anděl, asi o týden starší než ten, který tu už je. Pro mě osobně je nabitější než Gethsemane, ale vím, že pro většinu je to naopak, tak budu velmi rád za vaše komentáře :-)

Kdo hodnotil obrázek Čekání na popravu?
Beluga (5.00*), Brissinge (3.80*), Dia (5.00*), EREBOS (1.40*), Ethelion (2.60*), fablee (5.00*), Grom (5.00*), INVICTUS (5.00*), joudananek (5.00*), KS0 (1.40*), LadyShade (5.00*), Malwiny (3.80*), MARK (3.80*), Megan (3.80*), Nathaka (5.00*), Nessis (5.00*), Phate (3.80*), Python (3.80*), Ragalt (3.80*), Rainy (3.80*), robbik (5.00*), rufus-denisa (3.80*), Sarianne (5.00*), Tom Drom (3.80*), Tulačka (5.00*), vlkobýjec (3.80*), vockoo (5.00*), Voju (3.80*), Willem Tell (3.80*)

Komentáře ⇓

Pro přidání komentářů je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 17 z celkem 17 příspěvků1

Python - 1. června 2011 20:13
Python

MemphisV 1. června 2011 19:05
Ale to je chyba. Pojď pod ochranná křídla jediného boha mrkviferaq. Jistota posmrtého ráje a ochrana před smutky pozemských dní, to stjí za zvážení, ne? :)
Člověk není nikdy dost chytrý, dost bohatý a dost ozbrojený. I´ll Chuck you!

MemphisV - 1. června 2011 19:05
MemphisV

Korian 1. června 2011 14:54
Nelekám se .-). Nejsem. Rozhodně se nehlásím k církvi.
The best decision of mine: living to intensify - and to give it more than just one try

Korian - 1. června 2011 14:54
Korian

MempisV, nelekni se mé otázky - ty jsi křesťan ?

MemphisV - 1. června 2011 04:40
MemphisV

ERE 1. června 2011 01:48
Díky, teď už určitě nevznikne žádná mýlka či mé nepochopení .-)
Ad PS - to je věc každého, mně na tomhle příliš nesejde, čmáranice se mi nelíbí stejně tužkou s grafitovou tuhou, jako s tuhou na tablet.
Od tvého prvního vzoru jsem viděl docela dost věcí. Není to něco, kam bych se chtěl zrovna pohnout já, ale líbí se mi ty věci a rád je na sebe nechávám působit.
No nic, je pozdě, jdu odložit analytickou chemii a spát. Možná až skončím vysokou, bude na nějaké publikace o základech malování čas. Teď jsem rád, když si ho najdu na komentář .-)
The best decision of mine: living to intensify - and to give it more than just one try

EREBOS - 1. června 2011 01:48
EREBOS

MemphisV 1. června 2011 01:16
OK... pokusím se Ti to zjednodušit.

Pohlaví andělů > toto je věcí autorova záměru. ALE! Na Tvé kresbě vidím mužskou paži napřaženou někam... a přitom žensky se tvářící pravý prs, proto jsem narážel na tu bezpohlavnost.

Kresba > je to základ veškerého výtvarna. Pokus se "obkreslovat" nějakou předlohu, která e Ti známá a to až do chvíle, kdy sám usoudíš, že je kopie (tedy Tvá kresba) téměř shodná s předlohou. Může se Ti to zdát na krásno směšně, ale dostaneš tak do ruky určité základy, které pak můžeš využít i jinak.

Zkratky > zkratkami lze nazvat to, co vidíš vizuálně blíž oku. Pokud se podíváš na svou paži v zrcadle bude se Ti jevit jako nejdelší napřažená od těla, pak se už úhlem zkracuje v poměru k nejblíže postavené části k oku.

Karikatura > deformovaný obraz původní předlohy.

Linie / Forma > několika linkami si můžeš předkreslit základní charakteristiky podle předlohy. Stínováním (třeba šrafurou - několikavrstevné překrývání linkami po směru základního tvaru) a intenzitou tmavosti, dodáváš předmětům na živosti.

PS > nemaluji v něm, tak Ti moc neporadím. Upřímně mi nepřipadá používání grafických sofware, tak kreativní jako kresba / popř. malba sama.
__________________
Můj první vzor byl Escher. Jeho obrazy na mě působí dodnes a svým viděním reality nemá nástupce.
Zkus si vyhledat nějakou publikaci o základech malování, možná Ti to v mnohém ulehčí Tvou tvorbu.

Snad Ti to už bylo srozumitelnější :o)

MemphisV - 1. června 2011 01:16
MemphisV

S akademickou kritikou bys asi nepochodil, protože bych jí nerozuměl. Skarikovaná, atd... promiň, i toto je na mě příliš odborné.
Máte pravdu s tím křídlem a peřím. Brushe jsem nepoužíval, protože jsem ještě nevěděl, kde se to dá přepnout, neb tohle byla moje teprve druhá práce v photoshopu - to je pro KS0 a křídla. Vím, že se mně samotnému nelíbí to, jak divně je pravé křídlo ohnuté a šoupnuté, a jak vypadají ta "zlomená pírka", ale teď už do toho nechci sahat, protože je to přes rok staré a má to v sobě pocity z té doby. A nějakými úpravami by to ztratilo.
Vaše postřehy jsou pro mě však neméně cenné, než by byly dříve. Neměl jsem možnost kreslit od té doby (jen dva obrázky jsem zvládl, což je zoufale málo), a tak je kritika aktuální jako tehdy.
Snad bych uvítal jen trochu lehčí slova a lepší výklad, jinak mi smysl zůstane - jako doposud - utajen.
Pohlaví andělů se odvíjí asi od toho, jak to kdo z nás cítí, proto nemá smysl toto konkrétně komentovat. Pro mě je to takhle, ženského anděla bych nerad kreslil a nenesla by pro mě ta postava vůbec nic, stejně tak bezpohlavní.
Ad "emo"... budiž, je to tvůj pocit. Můj je jiný. Nejsem emo, tohle nepovažuji za emo, a emo to pro mě a podle mě není .-).
The best decision of mine: living to intensify - and to give it more than just one try

EREBOS - 1. června 2011 00:34
EREBOS

MemphisV 30. května 2011 18:24
Nečekej ode mne hodnocení (kritiku) jako na akademii.

Z toho Tvého obrazu na mě dýchá podstata kresby, ale zároveň skarikovaná neforemností.

Na tom obraze není zdaleka jasné, jak jsou od sebe objekty vzdálené. Anatomicky je postava směšná (zamysli se nad zkratkami), ale možná je to záměr. Kdybych hleděl namalovat "anděla", tak je asi nepohlavní.

Formu dodává liniím obrazů základní kresba, kterou pak dotváří hra světla a stínu. Rozumněj čím vzdáleněší je objekt od pozorovatele - tím rozostřeněší jsou jeho kontury. Čím blíže je objekt pozorovateli, tím je naopak jasnější rozdíl jednotlivých světlých/tmavých oblastí.
Navíc, pokud dodáš svému obrazu / kresbě hloubku (více se začneš zabývat detaily bližších objektů a ty v pozadí obměkčíš menšími rozdíly světlosti) bude pro pozorovatele i mnohem příjemnější k prohlížení. A nebude nad ní muset hloubat z pohledu logiky.
___________
KS0 31. května 2011 17:55
Zajímavá kritika. :o)

KS0 - 31. května 2011 17:55
KS0

MemphisV 30. května 2011 18:26
Mile rád, teď jsem ti psal sáhosáhlou kritiku, ale byl jsem odhlášen a komentář byl ztracen, tak v rychlosti znovu. Předem, nezlob se za hodnocení, je to hodnocení subjektivní, a tak to já cítím. Ten obrázek na mě bohužel dýchá pouze ohraným emo stylem, i když si to možná nezaslouží. K technickým poznatkům. Zeď je supr, tím to pro mě končí, křídla nemají peří, působí to na mě všelijak, jen ne jako peří, peříčka na kostech křídel sice navozují onu emo atmosféru tím brushem, ale také to spíš vypadá jak kočičí ocas. Mimoto, pokud jsem správně pochopil tu polohu anděla a křídel ku zdi, to pohledově pravé křídlo, by mělo jít do ztracena s tou zdí a ne tak bělat, nebo ? největší propadák je ale podle mě tělo. anatomie nic moc, stíny jsou řešeny pouze hodně stroze a to ještě "emočárami" to není výtka, jen mi to osobní moc neladí, ale proti gustu... při tom natažení provazu a ruky, bych asi čekal malinko jiné chování svalů, především prsního. Kalhoty jsou good, ale obličej není obličej ale gobliní zadek, zkus si toho anděla představit bez tý paruky, je hrozně malý a divně posazený. Mimoto to torso má naprosto jiný styl než okolí a ještě víc k tomu neladí. Líbí se mi tvoje práce, ale tady ses podle mě seknul.

MemphisV - 30. května 2011 18:26
MemphisV

KS0: Prosím pověz také svou kritiku, rád se dozvím další názor a radu, kde je třeba na čem velmi zapracovat. .-)
The best decision of mine: living to intensify - and to give it more than just one try

MemphisV - 30. května 2011 18:24
MemphisV

Děkuji za komentáře a hodnocení :-) Pokud se líbí, jsem rád, pokud méně - nu, snažím se pracovat na zlepšení svého kreslení.

Python: Díky :-). Moc.

LadyShade: Rozhodně ne, jsem rád, že se Ti to líbí. :-)

Ere: Zatím se snažím probrat se tvým komentářem, ale smysl mi nejspíš uniká. Či máš na mysli víc stínovat? Asi tě požádám o překlad, neb nejspíš jsem nedostatečně vzdělaný k pochopení jeho poselství. A pokud se jedná o něco speciálního výtvarného, přidej též nějaký příklad či další popis, nemám za sebou nic než povinnou výtvarku ze základní a střední školy.
The best decision of mine: living to intensify - and to give it more than just one try

EREBOS - 28. května 2011 01:16
EREBOS

Sawas,
nemohu říct, že by mě nijak Tvůj výtvor neoslovil, ale pokud bych jej měl srovnávat (stejně tak jako ty) s předchozím 'Gethsemane', který mě neoslovil vůbec, neubránil bych se kritice za stínování...

Zkus se mnohem víc propracovávat liniemi a potažmo kolorizacemi s jemným laděním stínů!
(Po výtvarné stránce je to zdařilé, ale mám asi příliš citlivé oči na stíny) :o)

Python - 26. května 2011 09:18
Python

Memphis a jeho andělé...dokonalost.
Člověk není nikdy dost chytrý, dost bohatý a dost ozbrojený. I´ll Chuck you!

LadyShade - 18. května 2011 21:47
LadyShade

Doufám, že neporušuju nějaký práva, když sem si to dala jako tapetu :)
U předchozího mě uchvátila kombinace barev.
Tady to má zase ohromnou.. dynamiku, nebo jak to nazvat :)
Život je kurva a Smrt dá všem.

MemphisV - 18. května 2011 21:17
MemphisV

Brissinge 18. května 2011 17:21
Ahoj,
nejsem emo :-). Ty obrázky přišly samy.

Ragalt, mikky:
Díky moc za komentáře, jsem rád, že se líbí .-)
The best decision of mine: living to intensify - and to give it more than just one try

Brissinge - 18. května 2011 17:21
Brissinge

mephi? :D mam jedinou otázku xD nejsi náhodou emo? :P a k obrázku : celkem pěkný ale na mně moc "temný" nebo jak to říct možná....zlý??? prostě ta atmoška je taková....nwm ďábelská??? fakt nwm....:P
WoW je jen hra...proto si přeji aby realita byla hrou!

Ragalt - 18. května 2011 14:30
Ragalt

Pěkné :) Moc pěkné :)Má to hlubokou myšlenku a má to něco zvláštního ,takový smutný nádech :)
"The demons got a hold of me...There ain't no cure for my disease...I'm 6-6-sick! 6-6-sick! I'm bleeding from internally...And burning in eternity..." (Dope- 6-6-Sick)

mikky2502 - 16. května 2011 20:04
mikky2502

Ahojky, to je úžasný :-) Jak může vzniknout taková to myšlenka, obdivuji. Originalita a nápadivost s neuvěřitelnou fantazií. Ve mě to vyvolává zamyšlení se nad svou podstatou na tomto světě. U mě za 1, kritiky není potřeba :-)

Vypisuje se 17 z celkem 17 příspěvků1


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)