Predator (1. strana) | Galerie - Aragorn.czGalerie

Predator

  • Predator - obrázek
  • Autor: Dharmi
  • Publikováno: 16. srpna 2018
  • Rozměry originálu: [962 px × 1600 px]
  • Popis:

    Olej na plátně, přibližně 70x40

Kdo hodnotil obrázek Predator?
Erinye (3.80*), Kelzat (3.80*)

Komentáře ⇓

Pro přidání komentářů je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 3 z celkem 3 příspěvků1

Erinye - 26. srpna 2018 16:12
Erinye

Dharmi 22. srpna 2018 22:01

Nemáš zač, ale aby jsi mě nepřechválil - abych totiž vše uvedla na pravou míru, sice mám uměleckou školu, ale keramickou. Moje patlání je taktéž rize amatérské a zcela určitě nezasvěcené, a to jak ruční, tak na PC v grafických programech, takže moje řádky nepovažuj ani za vzdáleně profesionální kritiku. Spíš jen někoho, kdo se chvilku nad obrázkem zastavil.

To se světlem je škoda, protože si myslím, že by to bylo docela vděčné za dokončení, celkově ta blědě-zelená atmosféra se tam hodí k těm stromům a ten nádech atmosféry tam je fakt slušný (neříkám to přeplácat, nebo moc zjasnit) už moc nezasahovat, jen dotáhnout ten detail/efekt/bod paprsku - a myslím, že by to bylo ještě o řád lepší. Skutečně je velká kvalita obrazu, to světelné pozadí (až na ten drobný kixík)

Co se týče anatomie, nevím jak jsi na tom obecně, ale řekla bych, že jsi se pustil, pokud s ní nemáš skutečně valné zkušenosti a jistotu v ruce i oku, do složitejšího úhlu zobrazení, což nedopadlo prostě na 100% protože došlo k zádrhelu jak natočit čelní nebo boční zobrazení a zkombinovat to. Neříkám zůstat vyloženě u profilu 0 či 90, ale spíše začít zkoušet takovéto úhly ne s tolika složitými variacemi navíc (stín zbroje, záhyby, vybavení, zvednutá paže a podpaží), myslím si, že to možná byla složitá anatomická figura a tak to nedopadlo dobře s perpektivou. Ale jen můj názor.

Jinak opakuji, velkej respekt za olej na plátně, já bych se do potavy nepustila. A barevně, taktéž se opakuji, fakt dobře provedený obličej!

PS: cvakám to na mobilu, tak prosím tolerujte případné překlepy

Takže dalším dílkům zdar!
„Počítám do pěti. Čtyři…“

Dharmi - 22. srpna 2018 22:01
Dharmi

Erinye 22. srpna 2018 17:08
Děkuji za vyčerpávající a detailní nápomocnou kritiku, jsi skvělá! Popravdě jsem jen občasný malíř, maluji tak jeden až dva obrazy za rok, potřebuji si očividně více trénovat anatomii. s tím světlem to byl nedodělaný nápad, už jsem neměl sílu s tím cokoliv dělat, doufal jsem jen, že to budoucí majitelé obrazu, pro které jsem to dělal, budou přehlížet. Vlastně moje první postava olejem na plátně.
Líbí se mi, že se zde na Aragornu objeví vždy někdo, kdo dokáže zasvěceně a do podrobna popsat, kde je kámen úrazu, a co je naopak dobré. Je to velká služba a pomoc pro nás nevystudované amatéry patlaly. Dík ještě jednou.
Dharmí

Erinye - 22. srpna 2018 17:08
Erinye

Hlava je vážně skvělá (popravdě se v Predátorech moc nevyznám), takže i kdyby tam byla nějaká chbka, stejně jí nevidím, protože hlavu Predátora moc dobře neznám - Ale barevně, i co se týče detailů se mi to líbí.

Taky se mi hodně barevně líbí pozadí, co se volby barev týče, ale vytknu trochu to směrování světel - vzhledem k tomu, že pracuji s 3D grafikou a osvětlením - tak bych řekla, že u toho světla nahoře, musíš mít buďto dva zdroje, a nebo ti trošku šejdrem ulítla ruka, protože ten bočníproud světla, je ve velice ostrém úhlu, který buďto vychází ze zdroje těsně nad "horizontem" obrazu, nebo máš rozptyl poněkud roztřesený, protože jsou tam vidět náznaky klonění světla spíše k pravé straně (možná taky štětcem, naklonění napravo) pravopadající svislice, kdežto ten ostrý proud jak jde doleva, jde moc ostře = pokud by jsi ty směry protáhl nahoru, tak ti to ukáže, že se nepotkají v jednom bodě, pokud tedy světlo má vycházet z jednoho bodu, nemáš to dobře, ale šejdrem. Pokud tam jsou, pro nás neviděné, zdroje světla dva, tak tam máš naopak špatně některé světelné atributy, jako je stutňované stínování, lomy světlých a tmavších ploch, a v neposlední řadě, by ti, buďto měl světelný paprsek pokračovat za stromem, nebo paprsek dopadá přímo na strom, tak, že za stromem už nepokračuje, ale v tom případě by měla být osvětlená/přilehlá polovice osvícená a naopak oddálená/zastíněná polovice tmavá. Tolik k světlo/Stíny.

Jinak, jak jsem předestřela nahoře, moc se nevyznám v xichtu predátora, ale soudím, že jeho tělesná stavba vychází z humanoidní, ba přímo člověku podobné stavby (tedy humanoid může mít jednu ruku větší, druhou menší - ale u člověka, už počítáme s jakousi úměrou velikostí na podobné)(proto pojem jak humanoid, tak člověk) jde totiž o to, že ať už je zbroj a trup snímám čistě ze předu, nebo z polo boku, tedy záběru na bok i hruď, tak ruka napravo (jeho levačka) je diametrálně větší než pravačka a to notně neúměrně perspektivě, poku jí chcete tedy zahrnout do argumentu, že zadní věci budou o poznání menší samozřejmě.

Zde totiž navíc vzniká situace, kde je levá ruka totiž od trupu buďto oddělena a odsazena o nějakých možná i pár decimetrů od ramena/trupu, nebo predátoru vyrostl krk někde v poměru 1:4 trupu na pravé straně těla, místo aby byl 1:1 uprostřed.

Levá ruka totiž by měly podpažím samozřejmě navazovat na trup, v oblasti, kde trup začíná s hrudníkem. Zde ale je situace taková, že je hrudník, poté je bok trupu, a až pak navazuje odsazené rameno. Ale rameno by mělo být samozřejmě přední stranou nasazené na konec hrudníku a pokračovat nad bokem trupu. Což zde na obrázku budí dojem, že je jednak mnohem dál od hrudníku, odsazené a jednak mnohem výše.

Takže buďto je moc široký hrudník (nepoměr usazení krku) a nebo je špatně umístěná ruka, tedy ne nad bokem - hruď-bok(nad ní ruka) ale hruď-bok-ruka. Proto mi levá, bližší strana přijde mnohem větší, než pravá(tělem)levá na obrázku, neúměrná perspektivě.

Což se pak odráží i k nutnosti korigovat velikost a hlavně umístění výzbroje a výstroje, která vypadá jako přilepená za hlavou až nad lopatkou, a ne na rameni.

(Samozřejmě, že pokud to je mutant, co má levačku 3x větší než pravačku, tak vše co sem napsala igoruj)

***

Shrnutím, hlava skvělá, a barevně dobrá, detaily myslím vělice slušné.

Pozadí barva a atmosféra také dobré, jen trošku šejdtem světelné proudy.

Tělo, detaily dobré, ale anatomie dost divná (jakási nepovedená variace, podle mě, jako by ses do konce nemohl rozhodnout, zda to je zepředu, nebo cca. z 45-60 stupňů z boku - protože krk a trup je čelně, kdeždo rameno a zobrazení boku, ohebu zbroje mluví o částečně bočním pohledu - a to činí i šptně odsazenou ruku) Pokřivené, a velikost disproporční.


Taky tedy ještě bodík dobru za plátno a olej, s tím se já zmohu tak na krajinu, ale aci-fi portrét byc se nepustila. Takež myslím, solidních 3,8* z 5*.
„Počítám do pěti. Čtyři…“

Vypisuje se 3 z celkem 3 příspěvků1


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)