Tváří v tvář - Komentáře - (1 strana zpět) | Galerie - Aragorn.czGalerie

Tváří v tvář

  • Tváří v tvář - obrázek
  • Autor: ajinak
  • Publikováno: 23. března 2009
  • Rozměry originálu: [600 px × 821 px]
  • Popis:

    Taková fiktivní fantasy obálka.. před půl rokem jsem ji odložila a myslela, že už se k tomu nevrátím, ale tak nakonec jsem to nedávno nějak dotáhla :) kritika je určitě vítaná..

Kdo hodnotil obrázek Tváří v tvář?
akira, Alfonzo, Amunak, Anach, Anarion, Antonius, Arte-Zherth, Asshess, Blackmoore, Bogina, Brissinge (5.00*), Calimë, calwen, danor, Deloran, Drtikol, element, elister, Elleshare, Elohir, Elonar, filipmalinsky, flegos, Frili, Grom, iveta, jilm, John_x, Kaena, kapitán Lebka, Katanga, Kern, Kopretinka, Kotel, krejzy, LadyShade, Lestaf, Marcus Elánius, medizn, MegaEdwin, MemphisV, Mik-Mik, Monique, Morganův známej, Moskov, Ondrousek, Rimmer, Sarianne, Shax, Sidar, Stryj, Systy, Thunderword, Veryl, vockoo, Voju, xDomx, Zoe

Komentáře ⇓

Pro přidání komentářů je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 39 příspěvků1 2

ajinak - 25. března 2009 13:54
ajinak

Děkuju za další názory :)
vockoo 23. března 2009 20:49
dobrý postřeh s těmi křídly.. asi bych se mohla vymlouvat, že mu dlouhým pobytem v jeskyni zakrněla, ale ve skutečnosti jsem už na dodělání nějak neměla trpělivost, létat by s tím asi nemohl no :)
Zoe 24. března 2009 08:47
to přesvětlení tam vzniklo asi hlavně kvůli tomu jak jsem ke konci docela výrazně zahýbala s kontrastem.. jinak žluté světlo na rukavici mi tam nějak na začátku vzniklo a zalíbilo se mi, takže jsem tam ten odstín nechala možná trošku nelogicky..
Plumm 24. března 2009 11:40
jj materiály, to je fakt.. klasicky tužkou mi většinou šly, ale tady tak nějak sklouzávám k tomu, že maluju jedním oblíbeným vlastním štětcem a pak to vypadá stejně.. už jsem si pár dalších vytvořila, tak se akorát musím přinutit je fakt střídat když je to potřeba.. teď experimentuju se vším možným, holt se v tom musím nejdřív nějak najít :)
LadyShade 24. března 2009 15:06
děkuju.. možná je to trošku tím, že vlastní ruka je takový nejdostupnější model když není co jiného dělat.. :)
< www - ajinak.cz > < blog - papercat.blog.cz > < tvorba na téma - projekt-ilustrace.cz >

Anarion - 24. března 2009 16:40
Anarion

Jak by tady mohla být možná kritika?:)
http://anarion.rajce.idnes.cz/Svatba_A_T/ ; http://www.aragorn.cz/diskuze/sponzoring/#kom

LadyShade - 24. března 2009 15:06
LadyShade

Já bych ještě pochválila jak kreslíš dlaně a pozice prstů.. u málokoho se to zde povede tak hezky ;)
Život je kurva a Smrt dá všem.

Plumm - 24. března 2009 11:40
Plumm

Největší tvuj problém jsou materiály a je to vidět už i u toho minulýho obrázku, kde ten prďola je oblečenej v umělý hmotě:)

Tady když se kouknu na ty hnědý šutry, štěrk, látku (třeba kalhoty) a draží kůži, všechno vypadá naprosto stejně, akorát to má jinou barvu. To neni dobrý. Je potřeba to odlišit i jinak než barvou - strukturou toho povrchu a různym chováním světla. Zkus na tom zamakat a výsledek bude 1000x lepší. Třeba na tý jeho zbroji na hrudníku se to světlo už chová trochu jinak a jasně to odlišuje matroš. Zkus odlišit všechno podle toho jak dobře to odráží světlo. A k tý zmiňovaný struktuře ti pomůžou různý členitý štětce.

Jinak prostě kreslíš parádně, to jo.
http://plumm.cz/

Zoe - 24. března 2009 08:47
Zoe

Nepatřím do klubu feministk, natožpak místních a možná i proto si mohu dovolit napsat, že lepší takovýhle chlap s koulema, který se postaví drakovi, než aby to nechával na ženských s nutkáním čelit i tomu, co jim nepřísluší. To jen na kraj off topic.
Každopádně jim držím palce, ať to s těma dvěma dobře dopadne, protože takováhle rozlícená saň, chránící vejce nebude jen na nějaké 2k6, ale trošku tvrdší oříšek =).
Takže k věci: absence ještěřích očí mi nevadí, naopak, vidím to stejně jako autorka, přijde mi, že oči jsou naprsto v souladu s tou výhní v saní tlamě. Holínky už bych trošku řešila, kdyby tam do té tmy za skalním ostrohem z nich probleskovala nějaká drobná dekorace, pomohlo by to hodně, ale na druhou stranu, proč ne, to hlavní se děje od hrdinova pasu nahoru. K té zachraňované lady nemám výhrad, v obraze plní dekorativní a emoční roli, a plní ji dobře, je jen trošku přesvětlená na některých místech, se kterými by si asi tamější světlo hrálo trošku jinak. Jediná kandidátka na srážku bodu je levá ruka hrdinova působící, jakobyse do ní v lokti zařezávalo brnění, anebo jakoby to měla být původně rukavice, na níž se bylo opomenuto přikliknout patřičný odstín, který je však trošku nemístně použit naopak na paži levé ruky oné princess, kde působí trošku mrtvolně. Ajinak se mi to líbí.
...[GOD is a PJ]...

flegos - 24. března 2009 01:38
flegos

sakra.... já se na to bodnu. :D jak mám hledat smysl v kreslení když se tu objevují takové díla... 5* fakt pěkný obrázek....chybky už byly jmenovány, ale mě stejně nevadí, takže je to fuk :))
Jakákoliv akce vyvolává reakci, proto si musíme dobře rozmyslet co uděláme, může se stát že nás odezva nemile překvapí

MegaEdwin - 23. března 2009 23:25
MegaEdwin

Je to dost dobry. Sice zdejsi klub feministek by ti asi vytkl, ze tohle by se stat nikdy nemohlo. Normalne by totiz ta zenstina proklala draka a krisila rytire, ale co uz.

Jinak ty boty opet vadi asi jen feministkam (pripade muzske casti aspirujici na posty v nadchazejicim matriarchatu), jelikoz chlapi proste obuv na obrazku s hot chick a nasranym drakem tolik neresej.

Takze pro me za 5. Je to pro.

Niam - 23. března 2009 22:19
Niam

Musím smeknout...osobně bych se do tak složité kompozice nidky nepustila. (zatím mi stačí dvě postavy natož ještě drak :D)
Má to sem tam nějaká nedostatek, ale celkově dost zanikají díky působení celku...ostatně oni ti ty drobnosti už určitě vytknuli :)

vockoo - 23. března 2009 20:49
vockoo

Ještě bych dodal, že ty drápy jsou taky hezky zpracované :). nejsou tam jen tak pláclé, ale na levé končetině se například kříží, klouby nejsou v jedné rovině, každý prst je položený jinak a hlavně dokonale pasujou na tu skálu, která se taky docela povedla :). Pak se mi tam ale nezdá to křídlo. Přijde mi tam strašné malá blána na šířku, protože mi nepřipadá, že by s tímhle mohl vzlétnout.
Tadá!

vockoo - 23. března 2009 20:43
vockoo

zas tak hubená není.. spíše drobná :). bohužel přes ty šaty nelze pořádně odhadnout její výška. Tím by se pak dalo usoudit, jestli je na svou výšku hubená, či ne. Jinak souhlasím, že je úplně úžasná. Líbí se mi, jak se mu opírá o rameno a u toho rytíře zase jak jí drží. Zkrátka se mi líbí vzájemný kontakt mezi nimi. Jinak ten drak má podle mě takovou menší hlavu, než by mu slušela :)
Tadá!

murthags - 23. března 2009 20:43
murthags

Je to nádherné ale myslím, že už jsem to hodnotil někde jinde takže nic :) ta princezna neprincezna je fakt hezká, myslím oblečený, ksichty a takhle...znáš to ;)
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

ajinak - 23. března 2009 20:16
ajinak

jola 23. března 2009 16:30
jo bojím :D ale tady jsem to měla ztížené, když jsem se k tomu vrátila obrázek už byl rozvržený a přitom teď bych to udělala od základu jinak.. a dodělávání kontrastu až na konci tomu moc neprospělo..
Anach44 23. března 2009 16:28
možná proto působí až tak hubeně, jak jsem to dodatečně ztmavovala, tak ji to ještě trochu zeštíhlilo.. nj zkusím tvrdit, že jí drak v zajetí nekrmil :D
< www - ajinak.cz > < blog - papercat.blog.cz > < tvorba na téma - projekt-ilustrace.cz >

ajinak - 23. března 2009 20:15
ajinak

Děkuju za komentáře.. Teda s tím okem jste mě trošku překvapili :) bylo to myšlené jako že svítí, obecně u těhle nestvůr nedělávám zorničky pokud mají působit zle.. k botám - no taky kupodivu mají reálnou řeckou předlohu, ale nechtěla jsem ten obrázek moc předetailovat, tak jsem nakonec vynechala šněrování - takže hlavně kvůli tomu asi působí divně.. ale jinak boty jsou moje slabina, jsem si toho vědomá a pokusím se na tom zapracovat :)
< www - ajinak.cz > < blog - papercat.blog.cz > < tvorba na téma - projekt-ilustrace.cz >

LadyShade - 23. března 2009 20:10
LadyShade

obličej a vlasy té dívky jsou prostě nádherně nakreslené a celé to na mě působí moc dobře... 5*..
Život je kurva a Smrt dá všem.

Gran - 23. března 2009 17:03
Gran

Přihoď lepší boty a dračí oko a bude to profi.

vockoo - 23. března 2009 16:44
vockoo

tohle už je jiný kafe, než skřítek :). Řekl bych, že mnohem lepší. Má to děj (ikdyž skřítek neměl mít děj, to je mi jasné), nechybí zde příslušná atmosféra a celkově to vyzařuje moc hezky. Svoje chybky to má, to ano, ale když se to vezme celkově tak se to dá brát za velice povedenou kresbu... 4,5
Tadá!

jola - 23. března 2009 16:30
jola

gumáky xD
bojíš se barev, stínů a kontrastů. Je tak?
Jinak pěkný no. Umíš. 4*
Okamžitě si naser! ...a vypadni!

Anach - 23. března 2009 16:28
Anach

Celkově to působí moc hezky.
Snad jen to očko...je opravdu hodně zvláštní...a jinak ta dívenka je opravdu hodně hubená =D Ale tak nevypadá to jako zle, jen mě to tak trklo do oka.
Hezké!
Dum spiro, spero

Voju - 23. března 2009 16:23
Voju

Dílko pěkné .. :-)
chybí mi tam detail dračího oka, ta světlá skvrna působí nechutně. A taky se mi nelíbí boty toho sparťana :D

4,5 *

Vypisuje se 20 z celkem 39 příspěvků1 2


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)