Zorena (1. strana) | Galerie - Aragorn.czGalerie

Zorena

  • Zorena - obrázek
  • Autor: ajinak
  • Publikováno: 28. února 2011
  • Rozměry originálu: [600 px × 821 px]
  • Popis:

    Přepracovaná verze Zoreny. Vpodstatě z toho vznikl nový obrázek - možná ne ve všem lepší, ale myslím, že jsem si při té práci leccos uvědomila. Pro srovnání původní verze ze září - http://www.aragorn.cz/galerie/zorena-zena-ze-zeme-hada/

Kdo hodnotil obrázek Zorena?
Buri the Great (5.00*), Dia (3.80*), Luminar (5.00*), Morrin (3.80*), Under (3.80*), vockoo (3.80*), Willem Tell (3.80*)

Komentáře ⇓

Pro přidání komentářů je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 11 z celkem 11 příspěvků1

flegos - 2. dubna 2011 20:09
flegos

oproti té předchozí vypadá opravdu víc jako žena :) a musím pdotknout že ty vnadu má vskutku luxusní :D dal bych si říct pokud by byly stejně pevné jak vypadají na obrázku :))
Jakákoliv akce vyvolává reakci, proto si musíme dobře rozmyslet co uděláme, může se stát že nás odezva nemile překvapí

ajinak - 8. března 2011 23:51
ajinak

Plumm 7. března 2011 11:45
Díky za komentář. O těch odlescích (do budoucna, tady už změny dělat nebudu) popřemýšlím. Někdy dřív jsem je výraznější dělala, ale bůhvíproč mi to nějak nesedlo a tak jsem od toho upustila. Tady mě to vlastně ani nenapadlo, nevím proč. No, dělám teď vlasy o fous realističtější než dřív, tak bych to asi mohla jednou vzít se vším všudy.

Problém ramena je spíš v té neurčité mase vlasů na něm. Určitě nezasahuje až tak daleko, tak jsem to ani nemyslela. Bohužel jsem to v tom místě zahrála tak trochu do autu, takže pokud to člověk vidí jako třeba ty teď, může se opravdu jevit trošku kolosální. Jinak by ale široká ramena sama o sobě nebyla na škodu. Není to dle literární předlohy žádná křehká krasavice :)
< www - ajinak.cz > < blog - papercat.blog.cz > < tvorba na téma - projekt-ilustrace.cz >

Plumm - 7. března 2011 11:45
Plumm

Vlasy jsou vyloženě skvostný. Oproti předchozí verzi je to skok dopředu, tady se ti totiž povedlo zachytit lesk vlasů tak, že skutečně jako vlasy působí. Na předchozí verzi, jak jsou vlasy celkově matný bez sebemenšího odlesku, tak jediný, co mi říká, že to jsou vlasy, je skutečnost, že jí vybíhají z hlavy a moje zkušenost s tim, že to, co lidem vybíhá z hlavy, jsou vlasy. Ten jejich materiál neni dobrej, na tomhle obrázku je to ale uplně jinak i když opravdu výraznejm odleskům se pořád vyhýbáš:) Ale asi to nevadí, tak nějak to sedí do takový tý mlhavý atmosféry měkkýho rozptýlenýho světla, který máš vždycky na svých obrázcích. Stejně by mě ale zajímalo, jak by to dopadlo, kdyby si se těm odleskům nevyhýbala. Obličej je pro mě mnohem lepší. Stejně tak pozadí. Méně je někdy více. Předchozí bylo šíleně rušivý snad v každym ohledu, tohle je taková sázka na jistotu a je to supr.

Jediná věc, na čem bych zapracoval, je odraz světla. Vlasy jsou lesklý. Umytý, mastný, čermný, bílý, všechny. Dobře odrážejí světlo. V místech, kde se tyhle tmavý lesklý vlasy přibližujou kůži a kde jsou k ní natočený, by se odraz světla od její světlý kůže měl promítnout na světle a barvě ve vlasech mnohem víc, než jak to máš. Dodalo by to tomu takovou tu potřebnou světelnou uvěřitelnost.

A ještě mi přijde, že má dost chlapácký ramena, nebo spíš jen to jedno, pohledově pravý, který je k nám blíž a který působí mnohem mohutněji, než to druhý. Neni to tim, že je lehce natočená, ale tim, že pohledově pravá ruka jak ubíhá nahoru, tak vůbec neni vidět její vnější silueta. Ta silueta je pořád mimo obrázek až pak se najednou ztrácí pod vlasamana. Řekněme, že pokud vnější silueta protíná okraj obrázku přinejlepšim v místě, kde se objevujou konečky vlasů, který tu siluetu už zakrávaj (níž už to nejde, protože by ta silueta byla vidět, výš to taky nejde, protože by ty ramena měla ještě širší), tak pořád je ta ruka dost mohutná a když si její pomyslnou vnější siluetu povedu dál a podle směru týhle siluety, směru klíční kosti a podle jejího trapézu si udělam představu o tom, kde až je rameno, tak mi z toho vyjde, že je fakt hodně široký. Co myslíš ty?
http://plumm.cz/

ajinak - 28. února 2011 23:00
ajinak

Nazir 28. února 2011 22:45
Ono nešlo ani tak o ladění formy, jako o napravování chybiček (anatomických, kompozičních atd), které mi z části vypíchli lidé už v komentářích pod verzí minulou, ale já si je naplno uvědomila až s delším odstupem. Že z toho vzniklo úplně jiné dílko, s klady i zápory, to už je jen vedlejší efekt.
Co se očí týče, ocituju úryvek z jedné odpovědi někomu (na dotaz, proč jsou oči zrovna zelené), přímo od autorky "Lze si též povšimnout, že oči mají jistý kočičí, či hadí, zmijí vzhled a tady mi zelená barva přišla přirozená. Podle těch koček." Takže asi takhle :)
Což o to, příběh za sebou má, a pořádný. Pod svým vlastním obrázkem snad můžu přihodit i odkaz na její literární zázemí - http://temnarka.blog.cz/ (autorka si to zaslouží) Ale asi chápu správně, že jsem si s tím mohla více vyhrát, že? Tohle měl být spíš jen takový portrét než ilustrace nějaké situace. Ale na nějaké ještě dojde, tak se vynasnažím, aby byly třeba i epičtější :)
< www - ajinak.cz > < blog - papercat.blog.cz > < tvorba na téma - projekt-ilustrace.cz >

Nazir - 28. února 2011 22:45
Nazir

Tak já nevím. Ladíš Zoreně formu nebo jak? :) ta minulá měla jisté klady, co nemá tato a naopak.
Ty oči mají být hadí nebo kočičí?
Jinak rád bych od Tebe viděl něco epického, i zde přítomná Zorena má jistě nějaký příběh, ne? ;)
Oko za oko... a svět bude slepý.

ajinak - 28. února 2011 22:22
ajinak

dracik 28. února 2011 19:59
Na tomhle taky něco je. Renesanční díla jsem mívala hodně ráda (není náhodou, že už zmiňovaná Bezejmenná múza nenápadně odkazuje na dámu s hranostajem), paradoxně to polevilo až po návštěvě Zwingeru - jedna dokonalost vedle druhé, až si po čase člověk uvědomí ten hnací motor ke změně a zkoušení nových stylů. Trochu tím odbočuju od tématu, ale možná ne tak docela, protože podobně se teď cítím i já. Poslední dobou zkouším co můžu, skici jsou emotivnější, i v pár malbách se to postupně mění. Ale k Zoreně mi tenhle výraz sedl, takže to srovnání s díly, která už začínám brát s rezervou, je tak trochu kruté :) Říkám, možná jsem to jen já, ale když se na ni zadívám, vidím něco škodolibého, náznak úsměvu. Co se týče těc dřívějších obrázků, nikdy jsem ty (ne)výrazy nedělala proto, že bych neuměla jiné. Je to prostě součást určitého období, které se pomalu dává na ústup... bohužel nebo bohudík.
Ale za komentáře každopádně díky, leccos si přitom uvědomím.
< www - ajinak.cz > < blog - papercat.blog.cz > < tvorba na téma - projekt-ilustrace.cz >

dracik - 28. února 2011 19:59
dracik

Mne sa ten výraz páči. A tiež som dosť dlho uvažovala odkiaľ ho poznam. Pripomína mi to Renesanciu, to je taký výraz no zaspomínajme si na Leonardíka a poďme ďalej. Ale nič v zlom ja mám takéto výrazi rada, je to jednoduché a nesilené, narozdiel od tvári kde každou mimikou chcete niečo vyjadriť a nakoniec z toho vznikne nečitateľná trpiteľská grimasa.
„Pokud vezmeme v potaz, že většina lidí je pohřbena v obleku, pak zombie apokalypsa bude velmi formální záležitostí…“

ajinak - 28. února 2011 18:47
ajinak

vockoo 28. února 2011 16:28
Tohle je trefná přípomínka, ale jednou věcí musím oponovat. Všechny ty obrázky, které jsi jmenoval, se opravdu na té hranici nachází - Tání a Múza jsou dva nejzářnější příklady. Ale já si tohle uvědomuju a už nějakou dobu na tom pracuju (ne definitivně, protože pro to prostě mám slabost, která by se těžko vysvětlovala). U Zoreny jsem se k tomuhle výrazu vrátila schválně - on není až tak bezduchý, to jen srovnání se staršími díly mu zpětně láme vaz. Tady na blogu je vidět část postupu a nevím, jestli je to jen můj pocit, ale oproti starším verzím tam ten výraz (dobrá, možná spíš náznak výrazu), kterého jsem chtěla dosáhnout, vidím - http://papercat.blog.cz/1102/zorena
Omlouvám se, pokud tohle vysvětlení vyzní trochu zmateně. Zrovna se chystám k odchodu, ale chtěla jsem se k tomu ještě narychlo vyjádřit :)
< www - ajinak.cz > < blog - papercat.blog.cz > < tvorba na téma - projekt-ilustrace.cz >

Nefrete - 28. února 2011 18:33
Nefrete

vockoo 28. února 2011 16:28
+1
Odpusť jim, neboť nevědí, co činí.

vockoo - 28. února 2011 16:28
vockoo

Máš skvělé věci. Opravdu. Ale přesto si vždy při pohledu na tvé obrázky nemohu odpustit pocit, že se mi něco nelíbí. Že mi tam něco vadí. A vždy, když o tom přemýšlím, tak můj pohled spočina ne obličeji. Až teď mi vlastně došlo co to je.

Otevřel jsem většinu tvých děl
"Bezejmenná múza"
"Černá dáma"
"Cizinci"
"Hlídka"
"Mat"
...
dostal jsem se až k dílu jménem "Tání"

A po prohlédnutí všech těch děl jsem měl jasno. Už vím, co mi na tvých obrázcích nesedí. Výraz!
Schválně si to projeďte i vy ostatní. Každá... Každá (!) postava má naprosto stejný výraz ve tváří. Všechna tvá díla, jako by obsahovala postavy bez duše. Postavy bez emocí a schopnosti se nějak tvářit. Jako by to byly pouhé skořápky.

A to je ta věc, která mi je u tvého obrázku nesympatická. Ne, že by byl takový výraz špatný. Jednou, dvakrát je možná i potřeba. je takový tajemný a nic neříkající. Ale všude se dle mého názoru nehodí.
Tadá!

Dia - 28. února 2011 16:18
Dia

Moc hezké :D
You can't read my Joker Face....

Vypisuje se 11 z celkem 11 příspěvků1


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)