Sedmý smysl (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Sedmý smysl

Pán Jeskyně:

Jindra

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Sedmý smysl je zajímavá série knih české autorky. Já je rád srovnávám s Harry Potterem (z toho srovnání vychází Sedmý smysl jako vítěz ;) ) V této jeskyni ale budeme řešit něco jiného než v knihách (abyste si nepřečetli, jak na to :) )
Ať už vás vzali na Ostrov volby vaši rodiče nebo jste sirotek, kterého tam dovezl Vron v rámci záchrany sirotků s magickým nadáním, stejně se sejdete v magické škole. Během základního vzdělání se naučíte, číst, psát a základy magie a spoustu dobrodružství.
Hrát se bude dohromady na fóru, jenom soukromé věci budou šeptem ;)
Ideální aktivita by byla denně, ale to je asi pro spoustu lidí nereálné, ale každý druhý den byste to lidi mohli dát!
V případě zájmu mi pošlete poštolku a pošlu vám, jak vytvořit postavu.

Klíčová slova:

magie, děti, škola, sedmý smysl

Jaké hráče:

Aktivní.
Sice byste naskočili do (skoro) rozjetého vlaku, ale určitě bychom to spolu zvládli.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku

Rea

Máte: 205 rea.

Vydělávání

* Skvělé zvládnutí úkolu +20 * Zvládnutí úkolu +5 (ale vyplatí se až to udělají všichni) * Speciální

Ceny

Pokud je něco na měsíc, pak cena "na půl" roku (5 měsíců) je × 3 a cena "do konce studia" je × 8. Na tyto výpočty je potřeba dovednost matematika (1..na papíře, 2..z hlavy) ;)

Na měsíc

Dřevo - 50 Lepší suroviny na jídlo - 50 Základní koření -30 Lepší koření - 90 Hotová jídla - 300 Sladkosti - 50 Praní + opravování oblečení - 500

Na pořád

Postele - 500 Skříně - 300 Stoly - 300 Židle - 200 Záclony - 100 Nářadí - 300

Harmonogram

Denní

07.00 - 11.00 - Dopolední dva bloky výuky 15.00 - 17.00 - Odpolední blok výuky

Týdenní

PO - MAT + ZAM ++ TEV ÚT - ČAP + KOM ++ KRO ST - ZEM + ZAM ++ DOU ČT - ČAP + ZAM ++ KRO PÁ - OBE + ZAM ++ TEV SO - práce NE - práce MAT - matematika ČAP - čtení a psaní ZEM - zeměpis OBE - obecné základy ZAM - základy magie KOM - komunikace TEV - tělocvik KRO - kroužek DOU - doučování

Základy "herního systému"

V této jeskyni budeme používat následující systém. Postavy mají atributy a dovednosti. S atributy časem už nepůjde nic dělat, ale dovednosti se budeme učit (postavy budou ve škole, že jo). Většinou nebudeme potřebovat nic z toho, ale tu a tam je použijeme, stejně jako hod kostkou. Upozornění cílem jeskyně bude zábava a tak se nemusíte bát, když si uděláte "špatnou" postavu i s ní se dá hrát ;)

Atributy

Síla - ovlivňuje fyzickou sílu postav. Kolik toho unese? co zvedne? jakou zbraní může bojovat? Obratnost - jak je postava obratná a hbitá a zručná. Uhne? Nespadne? Navleče jehlu? Odolnost - odolnost těla, vyléčí se z toho? neusne? nepodchladne? Inteligence - mentální schopnosti (pro dobrodružství asi dost důležité) jak rychle se to naučí? vyřeší tu hádanku? zapamatuje si to heslo? Charisma - jak umí přesvědčit ostatní, uvěří mu? poslechnou ho? zastraší je? domluví se s nimi? usmlouvá to? Síla vůle - odolá ovlivňování? budou mu číst myšlenky? nenechá se zastrašit? půjde dál i když tělo už nemůže? Vnímání - kvalita všech smyslů, všimne si jich? najde ten ztracený přívěšek v pokoji? je ten tvor člověk? je to vůně hřebíčku? Krása - krása člověka, budu se ostatním líbit? Každý atribut může být v rozsahu -2 až +2. Graficky se to značí jako (-2 = --, -1 = -, 0 = 0, +1 = +, +2 = ++) Při tvorbě postavy si to dej tak, aby součet atributů byl +2. Všechny atributy si dej na 0 a máš 2 body k dobru. Můžeš si jeden atribut zlepšit o 2 nebo dva o 1. Taky si můžeš nějaký atribut snížit, aby sis nějaký jiný zvýšil(a).

Dovednosti

Do začátku máš 6 bodů na dovednosti. Do jedné dovednosti si můžeš dát maximálně 2 body. Úroveň atributů 0 ... nikdy jsi nic takového pořádně nedělal (u některých dovedností to znamená, že se o to nemůžeš ani pokusit) 1 ... už jsi to někdy dělal (normální netrénovaný člověk), děti které doma vedli k nějaké činnosti 2 ... k tomuto doma rodiče děti vedli a měly k tomu nadstandardní podmínky, (takto umí dovednost šikovní amatéři) 3 ... dovednost na úrovni vyučení (s touto hodnotou dovednosti jsou postavy schopny vykonávat dovednost jako samostatnou živnost) 4 ... lepší vzdělání/nadání než je průměr profesionálů 5 ... ti nejlepší na světě

Začáteční dovednosti

Čtení + psaní Matematika Všeobecný rozhled (pokud se nehodí jiná dovednost) Zeměpis Boj (zatím jenom pěsti nebo klacky) Pohyblivost (šplh, plavání, ...) Péče o domácnost (vaření, úklid, ..) Nějaké řemeslo (základní řemesla) Hudba a tanec

Dovednosti ve škole

Drakonština - jazyk, kterým spolu komunikují draci. Symboličtina - jazyk, kterým jsou schopny se spolu bavit bytosti vybavené sedmým smyslem. Už na hodnotě 1 je člověk schopný se domlouvat. Čím větší dovednost, tím zajímavější možnosti k tomu člověk získává.

Magické dovednosti

Telekineze - levitace předmětů, živočichů a klidně časem i sebe. Oheň - ovládání teploty na jednu stranu je extrémem oheň na druhou stranu mráz Světlo - vytvořit světlo/tmu a nějak to ovládat. Práce se silou - používání magických kamenů, ukládání síly do kamene, dodávání síly / léčení Regenerace síly - aktivnější doplňování magické energie Štíty - základní dovednost pro tvorbu a využívání všech možných štítů Mysl - magická práce s myslí Vnímání magie - vnímání magie, energií ale třeba taky poruch v lidském těle. Magické předměty - tvorba, úprava a další věci s magickými předměty

Vybavení

Záleží z jak bohaté rodiny pocházíte. Někdo bude na sobě mít jenom chudé oblečení a vlastně nic jiného, jiný bude v bohatě zdobených šatech. Nemusíte se ale bát povinné vybavení do školy však nakonec budou mít i ti nejchudší...

Trocha zeměpisu

O světě si můžete udělat představu na mapě. Jenom taková legenda. Kolečka s názvem jsou velká města. Lodičky jsou přístavy. Čím pojedete víc na sever tím víc magie je ve vzduchu a tím je magie běžnější. Na jižním kontinentu magie téměř není a tak tam není tolik kouzelníků a ti, kteří tam jsou si musí magii doplňovat jen na speciálních místech nebo musí na sever. Určitě si tam všimnete i území dalších inteligentních ras jako jsou třeba draci, jednorožci nebo sirény. To jsou taky tři rasy se kterými se lidé setkávají nejčastěji. Trpaslíky nepočítám, protože ti jsou považováni za lidi (ale raději jim to nikdo neříká).

Nastínění doby/ úrovně světa

Lidé ve městech a vesnicích žijí docela v klidu a užívají si výdobytky civilizace. Jako jsou chodníky, kanalizace, vodovody, obchody, banky, ochránci hlídající bezpečnost (hlavně proti magickým zákrokům). Magie se zde používá (na severu) běžně k věcem usnadňujícím život. Cestuje se na koních (nebo jiných zvířatech), vozech, lodích. V některých městech najdeš třeba i jízdní kola ( :) ) na větší vzdálenosti se používají veřejné brány (portály), kterými můžeš za poplatek projít do téměř libovolného jiného města. Jako další magický dopravní prostředek tady mají supervolonová prkna (skateboard bez koleček, který létá) a levitační plošiny. Jako zbraně je tady velký výběr jak chladných, tak i střelných (luky, kuše, ...) střelný prach, ale neznají. Jemné mechanismy kombinované s magií jsou běžné, ale taky trochu drahé. Nicméně každé dítě, které se bude učit zvládat svou magii dostane kouzelné hodinky.
Hráči: (3/6) Elohir, Katara67, Sharkozis

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2 3 4 ... 16 ⇒|

Anna - 7. října 2018 18:30
Anna

Elisa si teď s pomocí ostatních určitě poradí, já sem ráda když nás Ferinová vezme domů. S díky si dám ten čaj a poslouchám.

Dnes tedy volno a zítra se uvidí.. Dobře, vůbec mně nenapadá co bych tak mohla dělat, ale je fajn že už se nemusíme učit. To bych určitě nezvládla.

Dopiji si ten čaj a pak se vydám ven, na to místo kde sem byla s Justýnou a Erikem. Snad budu mít trochu klidu abych se uklidnila. Z toho co se stalo sem stále nějak rozrušená, bylo to snad to nejhorší co sem zažila.

Pán Jeskyně - 7. října 2018 18:24
Pán jeskyně Jindra

Erik odpověděl Elise přikývnutím hlavy. V tu chvíli nějak věděla, že z něho skutečně bude ochránce.

Ochránci si pak vzali Elisu s sebou, aby jim ukázala to místo. Zbytek vzala třídní do školy, kde všem uvařila bylinkový čaj s takovým množstvím medu (prý je dobrý na nervy), že v něm skoro stojí lžička.

"Dneska už máte volno a uvidí se, jak to uděláme zítra. Večer bych vám to došla říct," s tím se rozloučila, teda pokud někdo nevypadá, že by potřeboval nějakou větší pomoc.

Anna - 7. října 2018 13:58
Anna

Doufala sem že se mi podaří aspoň na chvilku zaměstnat ty námořníky a nějak probrat i Justýnu, ale to sem se spletla. Ta mně najednou škrtí a je to vážně hrozné. Až mi skoro vytryskly slzy, nevím co bych si počala když by mi Panenka nepomohla.

Viděla sem jak se ti muži začínají zvedat a už na mně nějak přišla panika. Snad bych i omdlela, kdyby se neukázala pomoc. Během chvilky se toho stalo strašně moc. "Námořníci" jsou zatčení, je tady Ferinová i ředitel a nějací ochránci. Vron mezi nimi bohužel není.

"Unesli nějaké lidi z Dubovníku. Patrně budou tam co říká Elisa". Odpovím pak tomu ochránci. Nemám co více bych řekla. Ani žádnou čokoládu nechci, jediné co mně teď zajímá je dostat se odtud pryč. Ostatní to zdá se snášejí dobře, ale pro mně to byl opravdu ošklivý zážitek.

Elisa Whitebloom - 7. října 2018 02:36
Elisa Whitebloom

Byla šťastná, že se jí to povedlo a hlavně že to znamenalo konec levitace. Sice trochu žuchla na zem, protože příliš netlumila dopad, ale to jí nevadilo. Ovšem to, že to v Erikovi vyvolá takové pudy jí bránit, tak to pravdu nečekala. Každopádně měli o problém méně a jak to tak vypadalo, tak ti nekouzlící pro ně nebyli až taková hrozba.

Poděkovala Erikovi, za to, že vyřešil druhý problém a jakmile to měli pod kontrolou, tak pomohla Rolandovi. Našla si klíče od těch pout a dostala ho z toho, případně ho posunula za ně, aby ho mohli bránit. K ostatním se ovšem nepřipojovali dokud neměli vyřešeno tady dole. Až když se pak někdo objevil a vzal námořníky, tak mohli pobrat Rolanda, pomoci mu a jít na palubu za ostatními.

---

Na palubě se jí trochu ulevilo, když všechny viděla živé, jen Justýna vypadala nějak divně. Na Panenku kývla, jakože dobrá práce a že jsou vcelku. To, že tu potkala třídní a ředitele pro ní byla vcelku úleva a oddychla si. Mlčky pak sledovala dění na palubě a pozorovala ochránce při práci. Lehce dloubla do Erika a naznačila pohledem k ochráncům.
"Máš v plánu se k nim jednou přidat? Dneska ti to vcelku šlo" připustila k němu šeptem.

Když se objevila její mamka, tak se pousmála a zamávala na ní, aby o ní neměla strach. Svým způsobem byla ráda, že jí vidí a zároveň jí bylo tak trochu líto, že jí musela přidělat ohromný strach. Ale neměla jak jinak dát ostatním vědět a lepší nápad jí v tu chvíli nenapadl. Na ředitele se jen pousmála, ale pak se otočila na Erika a na toho ochránce co se optal.
"Je... Jen nevím jak to popsat. Dole je jedno místo a myslím si, že je tam neaktivní kouzlo, které mě děsí. Vlastně kvůli němu mi přišlo divné to všechno, to mi pak potvrdila Panenka a dávala jsem vědět mamce, ať sem někoho pošlou. Když jsme dole bojovali s Erikem s těmi jejich mágy, tak se mě tam snažil levitací dotlačit, jako by mě chtěl do toho kouzla nacpat, nebo tak něco. Můžete se na to podívat?" zeptá se jim a kývne na ně, že jim ukáže kde to je a pak je tam vede a ukáže jim místo ze kterého jí nebylo příjemně. Tiše tam čekala a doufala, že jí třeba někdo řekne, proč jí je z toho zle a má strach aniž by si to dokázala odůvodnit.

Pán Jeskyně - 7. října 2018 02:21
Pán jeskyně Jindra

Jenom díky tomu, že už nějakou dobu zkoušela ten oheň tak se jí podařilo zapálit tomu kouzelníku oblečení. Nečekal to a tak ji pustil. Sice ten oheň obratem uhasil, ale stačilo to k tomu, aby Elisa nedoletěla k tomu místu.

Stalo se ale to, že se Erik pořádně lekl. Asi o Elisu a tak zaútočil i na toho kouzelníka. S výkřikem proti němu použil levitaci takovým způsobem, že kouzelník odletěl pár metrů a narazil hlavou do sloupku a svalil se na zem.

Ti zbylí dva námořníci se raději ani nehýbou. Asi počítali s tím, že ta děcka neumí kouzlit a zatím toto.

---

Nahoře na palubě je slyšet taky nějaký hluk. Asi se to tam nevyvíjí nejlíp. Anně se podařilo hodit na námořníky tu síť, sice si musela vypomoct trošku levitací, ale podařilo se jí to. Průšvih je ale v tom, že už je u ní Justýna a začíná ji tím provazem škrtit. Naštěstí netrvá dlouho než se zase objevila Panenka a praštila Justýnu soudkem, čímž ji vyřadila.

Ten čas ale stačil námořníkům k tomu, aby se zase zvedli.

Začíná to být nebezpečné. Naštěstí to všechno překryl silný autoritativní hlas: "Všichni přestanou kouzlit a pustí na zem zbraně!"

A na loď přibíhá několik ochránců. Každý z nich má v ruce hůl moci a hned si odebírají ty námořníky.

Jeden z nich si svolal celou třídu, to už přišel i ředitel a třídní.
"Tak to se vám podařilo děcka!" prohlásil ten ochránce.
"Chytili jste moc nebezpečné lidi," vysvětlil.

Mezitím se na molu magicky objevila i Elisina máma a mává na Elisu, která je s ostatními na palubě.

"Určitě si zasloužíte horkou čokoládu!" usmál se na ně ředitel.

"Je něco, co byste mi tady k tomu chtěli říct?" přerušil ho ochránce.

Elisa Whitebloom - 7. října 2018 01:44
Elisa Whitebloom

Byla ráda za to, že uměla ten štít, jinak by teď měla problém. A tak toho využila k tomu, aby jednoho mága dostala k zemi a chvíli nebyl jejich problém. Na Erikovi nechala ty dva nekouzlící, protože vypadal, že si poradí a chtěla řešit toho posledního kouzlícího.

Když v tom se zvedla a začal jí tlačit k tomu místu, kde bylo to kouzlo. A tam tedy vážně nechtěla. To místo jí nahánělo strach. Ale nezačala panikařit a rychle jí seplo, že když vyřadí kouzelníka, tak jí přestane levitovat. A tak se rozhodla, že mu udělá oheň pod nohama. Lépe řečeno že prostě zapálí podlahu pod ním, jeho oblečení a cokoliv, aby ho donutila přestat kouzlit.

Pán Jeskyně - 7. října 2018 01:32
Pán jeskyně Jindra

Štít jí pomohl, protože se po něm svezla jedna z těch sítí. Druhá letěla proti Eriku, ale ten ji jedním švihnutím rozsekl.

Díky své levitaci se jí podařilo jednoho z těch kouzlících námořníků praštit do hlavy tak silně, že spadl na zem a podle toho jak třepe s hlavou, tak mu není právě nejlíp.

Erik drží v šachu ty nekouzlící námořníky. Asi se jim proti němu nechce útočit. Ostatně je jasné, že by jim asi vážně ublížil.

Ten zbylý kouzlící námořník, ale udělal něco, s čím Elisa nepočítala. Za pomoci své levitaci ji zvedl a začíná ji posouvat k místu, kde cítila to kouzlo.

//Elohir, hoď si.

Elisa Whitebloom - 7. října 2018 01:09
Elisa Whitebloom

V poklidu se tvářili, že se nic neděje a když se jí podařilo odeslat zprávu a dostala potvrzení zpátky o tom, že někdo ví, že je tu problém, tak se jí trochu ulevilo... Minimálně se o tom ví. A tak to klukům tak nějak v tichosti naznačila a pak už začali cítit, že se něco děje.

Když zaklapli Rolandovi náramek na ruce, tak uskočila stranou a mobilizovala Erika. V rychlosti zhodnotila situaci a usoudila kdo z nich umí používat magii. V tu chvíli kdy vyrazila proti nim vytvořila štít kolem sebe a když se na ně Erik vrhl a udělal pozdvižení, tak hledala jak toho využít. Stoupla si za něj, jakože je tedy ten slabší koho chrání a tvářila se jakože zmateně nechápe situaci.

Místo toho ovšem věděla, kde je které zboží, protože to procházeli a počítali a tak levitací zvedla těžší předmět a nechala ho zezadu levitovat za námořníky a vší silou se ho snažila mrštit proti námořníkovi do hlavy, aby ho vyřadila. Dost si hlídala, aby směřovala jen na jeden cíl, zato daleko účinněji. Měla v plánu takhle vyřadit oba dva co zvládali používat magii. Doufala, že ten zbytek by mohl Erik zvládnout a ona by mohla utíkat pro holky.

Pán Jeskyně - 7. října 2018 00:45
Pán jeskyně Jindra

Panenka souhlasí s tím, že půjdou s Justýnou hledat Annu a zkusí se u ní držet. Očividně nemá problém s tím, používat magii a kdyžtak způsobit nějaké pozdvižení.

Kluci dělají to, co od nich Elisa očekávala a tak se jí podařilo poslat tu zprávu.

Dál dělají, že dělají a ani ne do deseti minut jsou námořníci nějací nervózní. Zdá se, že se děje něco, co se jim nelíbí a když zaslechla jednoho, jak prohlásil: "...sbalíme děcka a nic nenajdou..." tak tuší, že něco přijde. A skutečně!

Jeden z námořníků nějak zaklapl Rolandovy náramek na ruku a ten spadl na zem a vypadá to, že spí. V jejich dosahu jsou další 4 námořníci. Dva mají v rukou nože a dva sítě. Elisa si všimla, že minimálně ti se sítěmi umí používat magii, protože se ta síť vznáší tak, jakoby ji někdo ještě podepíral levitací.

To nevydržel Erik. Tasil ten krátký meč co pořád nosí u pasu a s výkřikem: "Chraň slabší a pomáhej, kde je potřeba!" se vrhl mezi ně. Vypadá to dost komicky, teda do okamžiku než se čepel jeho meče proměnila v plamen, to ty námořníky docela znejistilo a tak se snaží uhýbat.

Elisa Whitebloom - 7. října 2018 00:16
Elisa Whitebloom

V duchu si zanadávala, že ty hodinky jsou na prd, když je jeden potřebuje. Tvářila se tak, že se nic neděje a že dělají běžnou rutinu, kterou je někdo naučil.

Když přišla Panenka, pohlédla na ní a nahlas prohodila cosi o tom, že ještě je potřeba přepočítat tohle a tamto ať to může zapsat.
"Já vím, všimla jsem si. Je tu pasivní kouzlo a bojím se ho a cítím ho. Snažila jsem se zavolat třídní, ale ty dementní hodinky nefungují jinde nežli ve škole" řekne jí tiše a dál se tváří jako že řeší krabice.
"Nemůžeme tu někoho nechat. Zůstaň s Annou a s Justýnou. Držte se spolu. Já vezmu Erika a Rolanda a zkusím zajistit pomoc odsud, myslím že vím jak. Kdyby něco, tak křičte a hlavně použijte levitaci. Dá se snadno použít na vrhání předmětů a přitom můžete utéct, nebo jde podpálit loď" řekne jí, kdyby se to hodně zvrtlo.
"Ještě jedna věc. Tvařte se jako by se nic nedělo. Jsme jen blbý prváci co ničemu nerozumí a dělají jen ty věci, co nám někdo řekl a tvařte se, že dál počítáte a tak podobně. Klidně spleťte počítání a počítejte znovu a tak" řekne jí klidně a když spolu domluví, tak jí předá papír s tím, co je potřeba dopočítat a předat.

Ona se pak vidala za Erikem a Rolandem. Dál poklidně řešila náklad a když byli vedle sebe, tak jim v tichosti řekla, že mají průser, nejde zavolat třídní, Sigurd je očarovaný a na té lodi je něco špatně a mají se dál tvářit tak, že jsou jen blbý a neschopní prváci. "Potřebuji, abyste mi diktovali znovu počty a stavy a já napíšu něco mimo a pak to potřebuji nenápadně odeslat" šeptne jim a pak řeší stavy a ona jakože zabisuje náklady a hodnoty. Ve skutečnosti ovšem píše urgentní dopis mamce. Poté kluci lehce zastíní její desky a ona klepnutím ptáčkem zprávu odešla a pak procházejí skladem a řeší co je přepočítané, co ještě ne a co ještě musí udělat.

Pán Jeskyně - 6. října 2018 23:32
Pán jeskyně Jindra

Elisa zmáčkla tlačítko, které má přivolat jejich třídní. Nad hodinkami se jí objevil jednorožec, který ohlásil: "Třídní je mimo dosah. Tato funkce působí jen na pozemcích školy."
Kromě ní si toho asi ani nikdo nevšiml.

Dál kontrolují věci, když za nimi přišla Panenka a vypadá docela vystrašeně. Došla za Elisou a jakoby se dost přemáhala k ní přišla a pošeptala jí do ucha: "Ta loď je divná. Anna o ní měla vizi, že by tady měli být unesení lidé. Na palubě jsme našly krev a viděli jsme, jak jeden z námořníků očaroval Sigurda a on s ostatními odešel. Anna chce abychom šli pro pomoc, ona se tady chce schovat a sledovat, co se děje."

Ještě toho tady mají ke kontrole dost tak na dvacet minut...

Elisa Whitebloom - 6. října 2018 23:05
Elisa Whitebloom

Ačkoliv se cítila divně a začala se podvědomě něčeho bát, tak to nedala nijak najevo. Dál s klidem kontrolovala papíry, náklad a zapisovala čísla, jako by se nechumelilo. Rovněž byla připravená udělat kdykoliv kolem sebe štít nebo případně i kolem spolužáků. Sice to nedělala nyní, protože by si tím spotřebovala hodně energie, ale byla to připravená kdykoliv udělat. Udělala ovšem jednu důležitou věc a to tu, že opatrně a nenápadně během zapisování položek zmáčka na hodinkách ono tlačítko, které měli použít jen v případě, že jsou v ohrožení a přivolat jejich třídní.

A tak to zkrátka udělala. Lepší přivolat třídní zbytečně nežli ohrozit všechny. Proto dala na svůj instinkt a třídní zavolala a dál pokračovala ve své práci jako by se nic nedělo. Koukala kde jsou spolužáci a byla připravená je kdykoliv bránit, kdyby bylo třeba. Pokud udělali všechni svou práci, tak si zapsala výsledky a řekla jim, že tedy mají vše zkontrolované a můžou jít předat výsledky celníkům. Kontrolovala, aby tam nikdo nezůstal sám a drželi se pohromadě. Doufala, že třídní i Sigurd budou někde blízko, ale jim to mohla říci nebo ukázat...

Pán Jeskyně - 6. října 2018 18:50
Pán jeskyně Jindra

Anna s Panenkou jdou po palubě a nahlíží do různých zákoutí a hledají stopy po čemkoli, ale jak se dívají, tak nic takového nevidí.

---

Dole v podpalubí zapisuje zbytek náklad, ale Elisa má pocit, že je tady něco špatně. Neví, co, ale něco je tady hodně, hodně špatné. Dokonce má pocit fyzického ohrožení a že takové věci se jí běžně nedějí!

//Prosím, obě si hoďte k6 ;)

Elisa Whitebloom - 5. října 2018 18:29
Elisa Whitebloom

Chodila se Sigurdem a snažila se učit a vyptávat na ty zajímavé věci kolem. Tedy alespoň pro ní. Fakt, že silnější jedinec dokáže něco skrýt před slabším ji zajímal. Byla to pro ní vlastně motivace být co nejlepší, aby se jí to nestalo. A tak se vyptávala dál, hodně vnímala u toho, když jim Sigurd ukazoval jak něco odhalit a jak. Dokonce si to zkoušela a ptala se na další možnosti, co jí napaadaly. Bylo očividné, že asi znala i věci, které na hodinách ještě neprobírali a také že nad magií a spojitosmi mezi jednotlivými částmi přemýšlí jinak a snaží se je kombinovat.

---

Když pak Anna s Panenkou zazvoní, tak zvedne hlavu a kouká chvilku na věž a pak vyhlíží loď. Když jí Sigurd dá prohlídku na starost, tak poděkuje, ale zároveň je překvapená. Nečekala to a přeci jen to byla velká odpovědnost a tak se to rozhodla udělat co nejlépe.
Dohodli se se spolužáky, kdo si co vezme na starost a projde a pustili se do toho. Annu s Panenkou tak nějak nechala s tím, že se k někomu mají přidat. Přeci jen ony dvě úplně nevěděli co dělat, protože byly nahoře a asi nebylo zrovna teď na místě, aby jim to někdo vysvětloval, když měli práci. Ona šla s Erikem procházet magické barieéry a kouzla, protože přeci jen oni dva byly magicky nejsilnější. Roland měl za úkol papíry, zboží a počítání a Justýnu poprosila o to, zdali si nevezme na starost holky a neprošmejdí loď společně od vršku až do podpalubí a pokud najdou něco divného, ať jim řeknou...

Anna - 5. října 2018 14:01
Anna

Dolů k ostatním posíláme ten papírek a já jen čekám zda na to Sigurd něco neřekne. Zdá se, že ne. Vlastně sama nerozumím tomu co se dělo, nějak mně to mate.

Loď připluje až k nám a i já s Panenkou jsme vyzvány abychom pomohly při kontrole. Slezu dolů a ještě než se někam vrhne, tak ji chytnu za ruku a nakloním se k ní co nejblíže.

"Měla sem velice podivnou vizi. Zdálo se, že ta loď jede z Dubovníku. Moc to sama nechápu, ale dle všeho by na ní měly být nějací unesení lidé. Jestli ti to nevadí, tak nech ostatní prohledávat zboží a pojď se se mnou dívat po lodi". Zašeptám jí do ucha.

Vím, zní to divně, ale tak to prostě je. Doufám že mi Panenka bude věřit a že pomůže. Sigurdovi zatím nic neříkám, jelikož bez důkazů by šlo něco takového těžko dokázat.

Pán Jeskyně - 5. října 2018 13:47
Pán jeskyně Jindra

Většina třídy prohledávala lodě, zapisovali co našli a podobně.

Sigurda těší Elisiny otázky a tak všem ukazuje a vysvětluje, jak nejlépe detekovat kouzla a různé jiné magické anomálie. Smutně přizná, že pokud by byl někdo skutečně dobrý, tak umí kouzla skrýt tak, aby je méně citliví nebo méně mocní kouzelníci nenašli. Když se začali věnovat i tomuto, tak to bylo docela zajímavé.

---

Panenka s Annou zatím neměly moc práce, ale najednou zvoní a posílají dolů papír s nakreslenou vlajkou.

Sigurd si to vzal a nechal Rolanda, aby to zapsal do velké knihy, kterou má v kanceláři. Připravují se na tu loď.

Sigurd usoudil, že už prošli pár lodí a tak jim dal, aby tu loď zkontrolovali. Elisa to dostala na starost, má k sobě ještě Erika, Justýnu a Rolanda. Nakonec kývl ještě i na Panenku s Annou, aby si to taky šly zkusit. Místo nich poslal na věžičku nějaké kluky, kteří jsou u něj zaměstnáni.

Anna - 3. října 2018 19:19
Anna

Nahoře to po chvíli začínala být přeci jen nuda, ale nemyslela sem si že bude taková až usnu. Spíše než sen to pak musela být nějaká vize, protože jinak bych vůbec nechápala to co sem viděla.

Vlastně to ani tak moc nechápu. Do chvíle než se opět proberu a Panenka mi podává dalekohled. Ne.. To přeci není možné! Jak se k sakru mohlo něco takového stát?

Pokud Panenka ještě nezačala, tak popadnu papír, tužku a nakreslím vlajku té lodi. Pak to sroluji, zavážu a spustím dolů po lanku. "Loď na obzoru!" Křiknu při tom aby mně dole slyšeli.

Jestli se ta loď přiblíží, tak doufám že jí pořádně prohledají. Jinak budu muset seběhnout dolů a říct o všem Sigurdovi.

Elisa Whitebloom - 30. září 2018 22:58
Elisa Whitebloom

Poklidně poslouchala o všech těch věcech co musejí celníci znát. Sice to bylo zajímavé, ale už teď věděla, že by jí to rozhodně v životě nebavilo. Byla to jen kontrola dokola a dokola a neustálé počítání. Matematika jí nevadila, ale tohle začalo být poměrně stereotypní a oproti praxi v nemocnici jí to zase až tak nebavilo.

A tak se raději věnovala tomu, že kontrolovala a počítala co jí zadali, alespoň si tím procvičovala matematiku a taky čtení a psaní. Když pak zjistila že mají hledat aktivní kouzla, tak řešila alespoň to. To už bylo o něco záživnější a tak se optala na metodu, jak to hledat nejlépe a pustila se do toho. Jelikož byla zvědavá, tak jí zajímala řada otázek, třeba jako jestli je možné, že kdyby byl magicky někdo silnější nežli oni, tak by se mu to povedlo ukrýt i když by to třeba kontrolovali a tak.

Pán Jeskyně - 30. září 2018 19:03
Pán jeskyně Jindra

Panenka nahoru po síti přímo vyběhla, až se Sigurd divil. Anna zvolila bezpečnější cestu, ale taky byla nahoře skoro ihned.

Holky se asi nahoře nudí, protože zrovna žádné lodě neplují.

To ostatní mají spoustu práce. Sigurd jim ukazuje, jak vypadá různé koření, různé látky, dřeva a podobně. Teď si uvědomují, že celníci toho musí vědět skutečně moc. Do toho neustále něco zapisují a počítají a přepočítávají. Ostatně každý má zboží trochu jinak nabaleno a tak se to všechno musí přepočítávat. Teď je napadlo, že po dnešku už budou ovládat snad všechny způsoby udávání váhy, délky i množství a budou mezi nimi bez problémů přepočítávat. Od Sigurda se ještě dozvěděli, že až na tom budou trochu líp s magickým vnímáním, tak ho budou schopni používat i k hledání různých věcí, ale to je zatím hodně za hranicí jejich schopností, tak jim aspoň říká, aby zkoušeli najít aktivní kouzla - jestli není něco skryté, maskované nebo něco podobného.

Elisa Whitebloom - 29. září 2018 11:22
Elisa Whitebloom

Poklidně nechala Panenku s Annou odejít a čekala na to, co budou dělat oni ostatní. Přeci jen jí přišlo, že to nahoře musí být vcelku nuda. Pokud nebude jezdit hodně lodí, tak tam nebudoou mít příliš co dělat...

A tak čekala na Sigurda až jim ukáže co bude dělat ten zbytek a v klidu ho poslouchala. Už teď jí připadalo, že ta praxe bude daleko nudnější nežli u léčitelů, ale co se dalo dělat.

1 2 3 4 ... 16 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace