Sedmý smysl (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Sedmý smysl

Pán Jeskyně:

Jindra

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Sedmý smysl je zajímavá série knih české autorky. Já je rád srovnávám s Harry Potterem (z toho srovnání vychází Sedmý smysl jako vítěz ;) ) V této jeskyni ale budeme řešit něco jiného než v knihách (abyste si nepřečetli, jak na to :) )
Ať už vás vzali na Ostrov volby vaši rodiče nebo jste sirotek, kterého tam dovezl Vron v rámci záchrany sirotků s magickým nadáním, stejně se sejdete v magické škole. Během základního vzdělání se naučíte, číst, psát a základy magie a spoustu dobrodružství.
Hrát se bude dohromady na fóru, jenom soukromé věci budou šeptem ;)
Ideální aktivita by byla denně, ale to je asi pro spoustu lidí nereálné, ale každý druhý den byste to lidi mohli dát!
V případě zájmu mi pošlete poštolku a pošlu vám, jak vytvořit postavu.

Klíčová slova:

magie, děti, škola, sedmý smysl

Jaké hráče:

Aktivní.
Sice byste naskočili do (skoro) rozjetého vlaku, ale určitě bychom to spolu zvládli.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku

Rea

Máte: 260 rea.

Vydělávání

* Skvělé zvládnutí úkolu +20 * Zvládnutí úkolu +5 (ale vyplatí se až to udělají všichni) * Speciální

Ceny

Pokud je něco na měsíc, pak cena "na půl" roku (5 měsíců) je × 3 a cena "do konce studia" je × 8. Na tyto výpočty je potřeba dovednost matematika (1..na papíře, 2..z hlavy) ;)

Na měsíc

Dřevo - 50 * (na pořád) Lepší suroviny na jídlo - 50 * (na pořád) Základní koření -30 Lepší koření - 90 Hotová jídla - 300 Sladkosti - 50 Praní + opravování oblečení - 500

Na pořád

* Postele - 500 Skříně - 300 * (dostali darem) Stoly - 300 Židle - 200 Záclony - 100 Nářadí - 300

Harmonogram

Denní

07.00 - 11.00 - Dopolední dva bloky výuky 15.00 - 17.00 - Odpolední blok výuky

Týdenní

PO - MAT + ZAM ++ TEV ÚT - ČAP + KOM ++ KRO ST - ZEM + ZAM ++ DOU ČT - ČAP + ZAM ++ KRO PÁ - OBE + ZAM ++ TEV SO - práce NE - práce MAT - matematika ČAP - čtení a psaní ZEM - zeměpis OBE - obecné základy ZAM - základy magie KOM - komunikace TEV - tělocvik KRO - kroužek DOU - doučování

Základy "herního systému"

V této jeskyni budeme používat následující systém. Postavy mají atributy a dovednosti. S atributy časem už nepůjde nic dělat, ale dovednosti se budeme učit (postavy budou ve škole, že jo). Většinou nebudeme potřebovat nic z toho, ale tu a tam je použijeme, stejně jako hod kostkou. Upozornění cílem jeskyně bude zábava a tak se nemusíte bát, když si uděláte "špatnou" postavu i s ní se dá hrát ;)

Atributy

Síla - ovlivňuje fyzickou sílu postav. Kolik toho unese? co zvedne? jakou zbraní může bojovat? Obratnost - jak je postava obratná a hbitá a zručná. Uhne? Nespadne? Navleče jehlu? Odolnost - odolnost těla, vyléčí se z toho? neusne? nepodchladne? Inteligence - mentální schopnosti (pro dobrodružství asi dost důležité) jak rychle se to naučí? vyřeší tu hádanku? zapamatuje si to heslo? Charisma - jak umí přesvědčit ostatní, uvěří mu? poslechnou ho? zastraší je? domluví se s nimi? usmlouvá to? Síla vůle - odolá ovlivňování? budou mu číst myšlenky? nenechá se zastrašit? půjde dál i když tělo už nemůže? Vnímání - kvalita všech smyslů, všimne si jich? najde ten ztracený přívěšek v pokoji? je ten tvor člověk? je to vůně hřebíčku? Krása - krása člověka, budu se ostatním líbit? Každý atribut může být v rozsahu -2 až +2. Graficky se to značí jako (-2 = --, -1 = -, 0 = 0, +1 = +, +2 = ++) Při tvorbě postavy si to dej tak, aby součet atributů byl +2. Všechny atributy si dej na 0 a máš 2 body k dobru. Můžeš si jeden atribut zlepšit o 2 nebo dva o 1. Taky si můžeš nějaký atribut snížit, aby sis nějaký jiný zvýšil(a).

Dovednosti

Do začátku máš 6 bodů na dovednosti. Do jedné dovednosti si můžeš dát maximálně 2 body. Úroveň atributů 0 ... nikdy jsi nic takového pořádně nedělal (u některých dovedností to znamená, že se o to nemůžeš ani pokusit) 1 ... už jsi to někdy dělal (normální netrénovaný člověk), děti které doma vedli k nějaké činnosti 2 ... k tomuto doma rodiče děti vedli a měly k tomu nadstandardní podmínky, (takto umí dovednost šikovní amatéři) 3 ... dovednost na úrovni vyučení (s touto hodnotou dovednosti jsou postavy schopny vykonávat dovednost jako samostatnou živnost) 4 ... lepší vzdělání/nadání než je průměr profesionálů 5 ... ti nejlepší na světě

Začáteční dovednosti

Čtení + psaní Matematika Všeobecný rozhled (pokud se nehodí jiná dovednost) Zeměpis Boj (zatím jenom pěsti nebo klacky) Pohyblivost (šplh, plavání, ...) Péče o domácnost (vaření, úklid, ..) Nějaké řemeslo (základní řemesla) Hudba a tanec

Dovednosti ve škole

Drakonština - jazyk, kterým spolu komunikují draci. Symboličtina - jazyk, kterým jsou schopny se spolu bavit bytosti vybavené sedmým smyslem. Už na hodnotě 1 je člověk schopný se domlouvat. Čím větší dovednost, tím zajímavější možnosti k tomu člověk získává.

Magické dovednosti

Telekineze - levitace předmětů, živočichů a klidně časem i sebe. Oheň - ovládání teploty na jednu stranu je extrémem oheň na druhou stranu mráz Světlo - vytvořit světlo/tmu a nějak to ovládat. Práce se silou - používání magických kamenů, ukládání síly do kamene, dodávání síly / léčení Regenerace síly - aktivnější doplňování magické energie Štíty - základní dovednost pro tvorbu a využívání všech možných štítů Mysl - magická práce s myslí Vnímání magie - vnímání magie, energií ale třeba taky poruch v lidském těle. Magické předměty - tvorba, úprava a další věci s magickými předměty

Vybavení

Záleží z jak bohaté rodiny pocházíte. Někdo bude na sobě mít jenom chudé oblečení a vlastně nic jiného, jiný bude v bohatě zdobených šatech. Nemusíte se ale bát povinné vybavení do školy však nakonec budou mít i ti nejchudší...

Trocha zeměpisu

O světě si můžete udělat představu na mapě. Jenom taková legenda. Kolečka s názvem jsou velká města. Lodičky jsou přístavy. Čím pojedete víc na sever tím víc magie je ve vzduchu a tím je magie běžnější. Na jižním kontinentu magie téměř není a tak tam není tolik kouzelníků a ti, kteří tam jsou si musí magii doplňovat jen na speciálních místech nebo musí na sever. Určitě si tam všimnete i území dalších inteligentních ras jako jsou třeba draci, jednorožci nebo sirény. To jsou taky tři rasy se kterými se lidé setkávají nejčastěji. Trpaslíky nepočítám, protože ti jsou považováni za lidi (ale raději jim to nikdo neříká).

Nastínění doby/ úrovně světa

Lidé ve městech a vesnicích žijí docela v klidu a užívají si výdobytky civilizace. Jako jsou chodníky, kanalizace, vodovody, obchody, banky, ochránci hlídající bezpečnost (hlavně proti magickým zákrokům). Magie se zde používá (na severu) běžně k věcem usnadňujícím život. Cestuje se na koních (nebo jiných zvířatech), vozech, lodích. V některých městech najdeš třeba i jízdní kola ( :) ) na větší vzdálenosti se používají veřejné brány (portály), kterými můžeš za poplatek projít do téměř libovolného jiného města. Jako další magický dopravní prostředek tady mají supervolonová prkna (skateboard bez koleček, který létá) a levitační plošiny. Jako zbraně je tady velký výběr jak chladných, tak i střelných (luky, kuše, ...) střelný prach, ale neznají. Jemné mechanismy kombinované s magií jsou běžné, ale taky trochu drahé. Nicméně každé dítě, které se bude učit zvládat svou magii dostane kouzelné hodinky.
Hráči: (2/6) Elohir, Katara67

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2 3 4 ... 20 ⇒|

Anna - 14. prosince 2018 12:41
Anna

No jo, jak jinak? Panenku a Elisu už zřejmě nemá smysl ani řešit. Když chtějí být takhle sami, zřejmě jim v tom nikdo z nás nezabrání.

Všichni se nakonec dostáváme na místo a já sem velmi zvědavá, co nás bude vlastně čekat. Nejlepší kroužek, jo? Trochu nejistě si učitelku prohlížím. Na koni sem nikdy nejela a ty "funě" neznám, takže jen tak stojím a mlčím.

Pořád si nejsem jistá o co tu přesně jde, ale podle toho co říkala, se domnívám, že by mohlo jít o péči o zvěř, nebo tak něco. To mi zas tak vzrušující nepřijde, ale uvidíme, jak to půjde dál.

Elisa Whitebloom - 9. prosince 2018 02:03
Elisa Whitebloom

Pokklidně a vcelku nedočkavě čekala na začátek kroužku. Bylo očividné, že si snadno dopočítala který chybí a že byla ráda, že si budou moci konečně vybrat a chodit na to, co je zajímá.

Když je učitelka uvítala, tak se na ní usmála, pozdravila a také jí řekla kdo je. Na zmínku o tom, že je to nejlepší kroužek lehce pokývla hlavou, protože s tím očividně asi souhlasila.

Její ruka byla na rozdíl od Erika nahoře hned a naprosto sebejistě. Bylo očividné, že si za to ani nestydí a že si je tím jistá. Jakmile zmínila funě, tak se pousmála a znovu zvedla ruku s tím, že je zná. A teď se vcelku těšila na to, až je poznají spolužáci. Protože ten, kdo nebyl na funě zvyklý bude mít vcelku asi šok a ona se tím pravděpodobně bude dobře bavit.

Pán Jeskyně - 9. prosince 2018 01:56
Pán jeskyně Jindra

Nakonec tam dorazila celá třída. A je to podobné jako u předchozího kroužku. Panenka s Elisou přišly každá sama, ale zbytek dorazil tak nějak v jednom chumlu.

Na místě na ně čeká učitelka, kterou ještě ani jednou neviděli. Teda jako učitelku ji odhadují podle toho, že má na oblečení školní erb.

"Čaute děcka. Já jsem Marta a dneska se spolu začneme věnovat tomu nejlepšímu kroužku, který tato škola nabízí," řekla jim vesele.

"Přihlaste se, kdo z vás už někdy jel na koni nebo něčem podobném?" zeptala se a dívá se, jak se Erik nejistě hlásí. Podle výrazu v její tváři takový výsledek v podstatě očekávala.

"Tak nějak jsem si to myslela. A kdo z vás zná funě?" zeptala se pak ještě jednou a tváří se tajemně.

Anna - 8. prosince 2018 01:05
Anna

Ani nevím jak, ale od posledního kurzu uběhlo už pár dní. Snažila sem se pečovat o domácnost, bavit se s ostatními, ale také se při tom všem, aspoň něco naučit.

Nebylo to lehké, nedělám to jako Elisa, která se učí skoro pořád. Na jednu stranu to je pro ni asi dobré, ale zase mně mrzí, že se od nás vzdaluje víc a víc a nejsou z nás kdo ví jak dobří přátelé. Né že by o to ona asi stála...

Na dnešní kroužek sem se docela těšila. Nevěděla sem co od toho očekávat, objevila se i nervozita. Ale touha po poznání je tentokrát silnější. Konečně se po dnešním kurzu budu moci rozhodnout, na jaké z těch všech budu chtít chodit.

Nebylo by rozumné se oblékat jinak než Elisa, takže si beru takřka stejné věci. Pokud si mám něco zašpinit, tak ať to není něco, čeho bych litovala. Připravím se a můžeme vyrazit. Ráda bych šla s Justýnou a s kýmkoliv dalším kdo se přidá. Pokud bude chtít někdo sám, tak prosím.

Pán Jeskyně - 7. prosince 2018 13:46
Pán jeskyně Jindra

//Správná připomínka. Omlouvám se. Když píšu "volné oblečení" tak tím nemyslím plandavé, ale takové, které člověka neomezuje ;)

Elisa Whitebloom - 7. prosince 2018 13:41
Elisa Whitebloom

Další dny utekly tak, jako doposud. Vlastně vcelku rychle, protože tím, že si brala hodiny navíc, tak neměla volného času nazbyt a pokud nějaký čas měla, tak psala matematické příklady, mamce nebo si četla knížky.

Když se přiblížil čas kroužku, tak na ní bylo vidět, že se těší a má radost. Jako by zrovna na tenhle kroužek čekala. Informace od hodinek jí nepřekvapily, ale rozhodně neměla v plánu si brát volné oblečení, to by bylo extrémně nepraktické. A jelikož tušila, co jí čeká, tak si naopak vzala upnuté a neklouzavé kalhoty, pevné boty a volnější tričko u kterého jí nevadilo, že se ušpiní. S tím si naházela ještě pití, svačinu, lékárničku a další drobnosti do tašky a na prkně zamířila do odlehlého prostoru školy...

Pán Jeskyně - 7. prosince 2018 13:32
Pán jeskyně Jindra

V podobném duchu a bez nějakých závažných věcí to vydrželo až do dalšího kroužku. Tento je poslední a po něm si mají vybrat dva kroužky (nebo jeden kroužek dvakrát), kterým by se chtěli věnovat.

Na tento kroužek mají přijít do vzdálené části školy, kde asi nikdo z nich ještě nebyl. Vlastně ani nevěděli, že toto území ještě patří ke škole. A hodinky jim ještě řekly, že si mají vzít volné oblečení, které ale určitě zašpiní a které bude smrdět a měli by ho pak co nejdřív vyprat...

Anna - 4. prosince 2018 21:06
Anna

Velice mně potěšilo když sem zjistila že patřím mezi ty, kterým to jde na prkně o něco lépe. Na Panenku sice zatím nemá nikdo z nás, ale to mně nijak netrápí. Já jsem se svým výsledkem velice spokojená.

Na té druhé dráze je to pak bez prkna trochu zvláštní, ale nic co by se nedalo zvládnout. Díky tomu cvičení nejsem úplně v nejhorší kondici. K nějakému atletovi bych měla daleko, ale i tak je to mnohem lepší, než když jsme sem přišly.

Na konci hodiny už cítím únavu, ale sem spokojená. Celkem mi to šlo a naučila sem se i něco nového, takže tomu říkám úspěch. Nevím zda bych si tohle vybrala jako kroužek, ještě bych se raději podívala na ostatní. Ale nebyla by to zas tak špatná možnost.

Nevím co ostatní, ale já bych ještě ráda chvíli zůstala a párkrát si obletěla tu trasu, abych se ještě aspoň trošku zlepšila. Teprve až bych cítila že sem opravdu unavená, bych zamířila domů. Umýt se, navečeřet a napsat dopis dědovi. Ten si pak samozřejmě schovám a počkám na zítřek ráno když bych ho mohla dát Ferinové.

Nechystám pak nic speciálního, takže bych si po napsání dopisu šla lehnout. A možná si při tom aspoň chvilku četla.

Elisa Whitebloom - 2. prosince 2018 16:43
Elisa Whitebloom

Zjistila, že Panenka šla poslední asi proto, aby ostatní nedemotivovala a vcelku to oceňovala. Byla ráda, že jí učitelka odemkla ono omezení na prkně a tak se bude moci učit zase nové věci, které doposud nemohla. Poté dělali druhou dráhu bez prkna a vcelku jí to bavilo. Bylo na ní poznat, že je ohebná, že umí takové věci jako je šplhání a nedělalo jí to žádný větší problém a tak vcelku bez větších problémů zdolávala danou dráhu.

Když jim pak tělocvikářka ukázala triky, tak jí bedlivě poslouchala, optala se na podrobnosti a poté to ještě dlouho trénovala, aby si to zapamatovala.

Poté jim skončila hodina a tak se zabalila a zamířila domů s tím, aby si dala něco k jídlu a dopočítala úkol z matematiky. Jakmile mě hotovo a trochu si odpočinula, tak zase zamířila pryč, tak jako to dělala poslední dobou každý den. Netrávila s nimi ani pauzy na oběd, ani čas před večeří, protože měla učení navíc a pečlivě ho dodržovala a odmítala na nějakou hodinu navíc nepřijít.

Pán Jeskyně - 2. prosince 2018 00:33
Pán jeskyně Jindra

Panenka nechtěla jít první, spíš nechala někoho jiného. Po chvilce váhání se toho ujal Erik a po něm jste šli i ostatní.

Všichni se docela zlepšili, ale u kluků a Justýny to ještě nebylo dost na to, aby jim Helena odstranila omezení na prknech. Elise a Anně to odstranila a všichni si všimli že Panenka, která šla poslední je na prkně ještě o úroveň jinde než Elisa s Annou.

Pak zkusili vedlejší dráhu, kterou zdolávali bez prkna. Opět šla Helena první a ukázala jim, jak zdolávat jednotlivé překážky a zase, jak utíkali, tak jim Helena radila a dávala zpětnou vazbu.

Když takto zjistili, jak je kdo dobrý, tak je Helena učila trik s prknem. Annu, Elisu a Panenku to, jak se za letu sehnout a něco vzít ze země.
Ostatním ukazovala jeden ostřejší obrat.

Pak jim ukazovala, jak bez prkna vylézt jednu obtížnější překážky a zase to bylo ve dvou obtížnostech.

Po dvou hodinách jsou všichni dost utahaní a Helena se jenom usmála: "A kdybyste si vybrali tento kroužek, tak byste se pak učili, jak k tomu přidat i magii."

A s tím je tam nechala a na svém prkně odletěla pryč.

Anna - 1. prosince 2018 22:57
Anna

Docela mně mrzí, že jsme si pořád nemohly vybrat vlastní kroužky. Přeci jen už by na to mohl být čas. Ale i tak sem tím docela zaujatá. S prknem sem nějakou dobu trénovala, tak se aspoň ukáže, zda to k něčemu bylo.

Vyslechnu si paní učitelku a kývnu jako že chápu. Nevím co myslela těmi novými prvky, ale sem na to zvědavá.

Prvně nechávám letět Panenku s Elisou. Dávám pozor a sleduji jejich výkony, abych se třeba poučila a mohla to zvládnout aspoň o trošku lépe. Jakmile přijde řada na mně, budu připravená vyrazit. Stejně asi jako všichni ostatní, se i já budu snažit projet trasu, jak nejlépe půjde. To však neznamená, že budu dělat nějaké zbrklé věci, nechci se při tom zabít.

Elisa Whitebloom - 1. prosince 2018 22:51
Elisa Whitebloom

Bylo vidět, že jí to zaujalo a hlavně že dráhu nevidí prvně. Už několikrát přemýšlela, zdali jí má zkusit nebo na to ještě nemá schopnosti a tak se k tomu alespoň teď mohla dostat a zjistit to. Alespoň bude vědět, co zlepšit a co trénovat...

A tak nechala prostor Panence, která bude chtít jít asi první a jakmile se nikomu nechtělo, tak šla ona. Vcelku si to užívala a trasu proletěla co nejlépe mohla. Bylo vidět, že s prknem trénuje a není jí cizí.

Pán Jeskyně - 1. prosince 2018 22:14
Pán jeskyně Jindra

Když se všichni dostali na místo, tak už tady na ně čekala Helena Stříbrná - jejich tělocvikářka.

"Tak vás tady vítám. Tento kroužek je o pohybu a hlavně o volném pohybu. Budeme se učit na prknech, ale i bez nich. S magií, ale taky bez ní překonávat nejrůznější překážky. Teď bych ráda, kdybyste zkusili na prknech projet tuto dráhu a pak tady vedle budeme mít jinou dráhu bez prken. No a když tak všichni zjistíme, jak na tom jsme, tak bychom se zkusili naučit jeden prvek na prkně a jeden bez prkna," vysvětlila co se bude dít.

Na to jim ukázala, jak tu dráhu proletět na prkně. A pak už nechala je, aby mohli letět. Všechno pak v symboličtině komentuje, vysvětluje chyby a radí, jak to udělat lépe. Díky symboličtině to slyší i ti, co právě letí.

Anna - 1. prosince 2018 13:04
Anna

Ještě ten den sem měla pocit že je to ze včerejška mezi námi pořád trochu napjaté. Snažila sem se nedávat nikomu záminku aby se naštval či urazil, ale i tak sem cítila že už to není jako před tím.

To se nezměnilo ani během následujících dnů. Panenka pořád někde pryč, Roland a Elisa se stále učí... Zřídka kdy jsme trávily nějaký čas všichni společně, pokud vůbec. Snažila sem se "lákat" všechny na dobré obědy a večeře, abychom se zase aspoň trošku stmelily, ale někteří jsou vážně tvrdohlaví.

Aspoň že sem se sama dokázala při tom všem naučit nějaké nové věci. Není to něco co by někoho ohromilo, ale vzhledem k tomu všemu co jsme tu zažili, sem ráda že zvládám aspoň to.

Zrovna máme mít jeden kroužek. Na nic tedy nečekám, vezmu si podobné oblečení jako Elisa a rovnou na svém prkně zamířím na místo kde se má kroužek uskutečnit. Je docela zajímavé, že u mně i nějak zmizeli veškeré obavy z toho létání a teď mi to jde docela dobře.

Elisa Whitebloom - 1. prosince 2018 00:07
Elisa Whitebloom

Uběhlo pár dní, kdy se od svých spolužáků držela velkou většinu dne stranou. Potkali se chvíli ráno, pak během hodin, ale zbytek dne i noc trávila jinde. A dělalo to tak dlouho, dokud zase nedostala své emoce plně pod kontrolu a neovládala uzavírání mysli skutečně dobře. Poté ji dokázala regulovat natolik, že necítila emoce ostatních, nedávala je sama najevo, ale jiné komunikaci nebránila. A tak s ní mohli ostatní komunikovat, jen nebyla tak otevřená. Když nad tím ostatní přemýšleli, tak to nebyla ani předtím, tudíž se to vrátilo do normálu. Panence vysvětlila jak to funguje a tak to zvládla poměrně dost rychle taky a ostatní o to zjevně zájem nejevili a tak nebylo co řešit...

Když si všimla, že Justýně to prospělo a dělá jí to dobře, tak to nechala být. Ona s Panenkou se s tím zvládly vypořádat po svém a Justýně to očividně pomohlo. Občas se jí optala, zdali nepotřebuje s něčím pomoci a dál stabilně dělala vždy ráno snídaně, aby pomohla svým dílem v domácnosti a čas od času s Erikem vyprala prádlo a za pomocí štítů uklidila kompletně prach. Mezitím se ovšem začala tak nějak průběžně i nípat v zahrádce a pravidelně vytrhávala neužitečný plevel. Ovšem ukázalo se, že zná bylinky a tak ten užitečný uměla vhodně použít, nebo říci k čemu se používá a v zahrádce ho nechávala.

Většinu doby si ovšem četla, dělala úkoly, které si nosila navíc a nebo trénovala s Erikem. Bylo zjevné, že si dala asi nějaký cíl a za tím si jde a výrazně se v tom zlepšuje. Občas s Rolandem debatovala ohledně matematiky, nebo magických pokusů, ale většinu doby trávila někde v klidu.

---

Když pak přišla informace ohledně kroužku, tak mohl být cítit z její strany jistý zájem. Zrovna teď byla ta doba, kdy kontrolovala emoce své i ostatních minimálně. A tak zašla domů, aby se převlékla do pohodlných upnutých tepláků a trika, vzala si pevnější obuv a na prkně zamířila na místo, kam měli dorazit. Pokud šel zrovna v tu chvíli někdo ze spolužáků, tak na něj počkala a zkoumavě čekala, co se bude dít.

Pán Jeskyně - 30. listopadu 2018 23:31
Pán jeskyně Jindra

Po několika dnech se všechno vrátilo skoro do normálu. Kdo chce, tak využívá výhody tohoto daru. Na druhou stranu Elisa a Panenka se nějak naučily, že pokud nechtějí, tak je ostatní necítí. Za dva dny pak Elisa začala zase spávat v domku.

Erik zase nějak pochopil, jak poslat ostatním svou energii a to i na velkou vzdálenost.

A všechno se to vrátilo tak nějak do starých kolejí a přitom je to taky jiné.

Nejvíc se změnila Justýna. Je veselá, všem ochotně pomáhá a je na ní vidět jak přímo kvete.

Roland a Elisa věnují každou volnou chvíli čtení a studiu. Erik pořád trénuje. Anna dělí svůj čas mezi vaření, trénink a učení se. No a Panenka se moc nezměnila, pořád někde pobíhá po venku a vždycky má s sebou prkno. A taky si všimli, že si postupně sehnala nějakou výbavu na ta svá dobrodružství.

A taky zjistili, že jsou schopni se bavit mezi sebou za pomoci symboličtiny na velké vzdálenosti.

---

Hodinky je upozornily, že dnes odpoledne budou mít kroužek "akrobacie". Mají si vzít dobré boty, oblečení, které je nebude omezovat a prkna a sraz je u dráhy na trénink létání.

Elisa Whitebloom - 29. listopadu 2018 00:53
Elisa Whitebloom

Ať si myslela Anna co chtěla, vypadala odpočatě, klidně a opět zase vyrovnaně. Rozhodně to nevypadalo, že by se někde celou noc po něčem sháněla. Spíše jen spala někde úplně jinde.

"Dobré ráno" oznámila s klidem a úsměvem, ale na cvičení se nepřidala. Místo toho zamířila do koupelny, aby se umyla a vzala si jiné oblečení. Poté se učesala a udělala snídani pro všechny a svačiny tak, jak bylo zvykem. Na tom vůbec nic neměnila a chovala se úplně stejně jako před tou jeskyní. Jediný rozdíl byl, že jí zkrátka ostatní necítili a ona je také ne. Jediné co věděli byl fakt, zdali není vážně zraněná a to momentálně nebylo třeba řešit, když jí i viděli.

Jakmile dodělala svačiny, tak si jednu zabalila do tašky. Naopak z ní vyhodila deku a polštář na svou novou postel, kterou ani nepoužila. Přihodila si do tašky dva sešity, které vypadaly staře, psací potřeby, úkoly z matematiky, diář a potřebné knihy a zamířila jako vždy předem na hodinu, aby se mohla učit nežli začne hodina. Cestou ještě pojídala namazaný chléb a dort, co koupila mamka, protože to odmítala vyhodit, až se to zkazí a ve třídě si pak poklidně četla tam, kde předchozí noc přestala...

Anna - 29. listopadu 2018 00:33
Anna

Dnešek pro mně nebyl příjemným dnem, ale aspoň trošku se to změnilo když sem si lehla do své nové postele. Né žádný slamník, ale normální, měkká, úžasná postel! Jako by to byla věčnost, co sem na takové spala!

Překvapivě netrvalo ani moc dlouho, než se mi podařilo usnout. Mé poslední myšlenky patřily mému dědovi. Na to, jak se asi má a že bych mu už zase měla napsat. Tolik se toho od posledně stalo.

Ráno pak vstávám docela odpočatá a je mi nějak celkově lépe. Převleču se, dám si teplý čaj a ráda se přidávám k Erikovi a ostatním. Jsou tu skoro všichni.. Paráda. Se spokojeným výrazem se dávám do cvičení a užívám si že jsme tu všichni jako přátelé.

No bezva.. Elisa ví jak někomu zkazit náladu. Teď už je to třeba jen její přítomnost. Myslela sem že mně ten vztek ze včerejška přejde, ale když cítím že od ní vlastně nic necítím, tak je mi jasné co udělala. Celou noc se musela někde shánět po kouzlu, které by jí zbavilo toho "daru" od jednorožce.

Když to tak chce, je to její věc. Ona mně náladu kazit nebude. "Ahoj". Pozdravím jen a pak už si jí nevšímám. Chci se v klidu protáhnout a zacvičit si, to je vše.

Pán Jeskyně - 28. listopadu 2018 22:00
Pán jeskyně Jindra

Ráno se všichni probudili odpočinutí a s dobrou náladou. Erika zase vedl rozcvičku ke které se připojila i Justýna a Panenka.

Zrovna při rozcvičce se odněkud vrátila Elisa. Zatímco ostatní vzájemně cítí své nejsilnější emoce a to, že jsou zdraví, tak od Elisy necítí nic a ona je taky ne.

Anna - 25. listopadu 2018 23:08
Anna

Společně tedy vyrážíme k Marcovi. Trošku mně až mrzelo když jsme vešli do obchodu a byla při tom atmosféra jak na pohřbu.

"Děkujeme". Řeknu mu aspoň s čímsi co by se dalo označit jako pokus o úsměv. Máme co jsme přišli a tak můžeme vyrazit. Je mi nějak jedno kam kdo jde, já sama mířím domů.

Docela ráda se umyji a půjdu vyzkoušet tu novou postel. Doufám že bude hezky měkká, lepší než ten slamník na kterém jsme spali do teď. Nějak už nemám v plánu dělat něco dál, opravdu se chci jen vyspat a doufám při tom, že zítřek bude zase dobrý a nikdo nebude mít tak špatnou náladu jako teď.

1 2 3 4 ... 20 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace