Sedmý smysl (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Sedmý smysl

Pán Jeskyně:

Jindra

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Nepřijímáme

Popis jeskyně:

Sedmý smysl je zajímavá série knih české autorky. Já je rád srovnávám s Harry Potterem (z toho srovnání vychází Sedmý smysl jako vítěz ;) ) V této jeskyni ale budeme řešit něco jiného než v knihách (abyste si nepřečetli, jak na to :) )
Ať už vás vzali na Ostrov volby vaši rodiče nebo jste sirotek, kterého tam dovezl Vron v rámci záchrany sirotků s magickým nadáním, stejně se sejdete v magické škole. Během základního vzdělání se naučíte, číst, psát a základy magie a spoustu dobrodružství.
Hrát se bude dohromady na fóru, jenom soukromé věci budou šeptem ;)
Ideální aktivita by byla denně, ale to je asi pro spoustu lidí nereálné, ale každý druhý den byste to lidi mohli dát!
V případě zájmu mi pošlete poštolku a pošlu vám, jak vytvořit postavu.

Klíčová slova:

magie, děti, škola, sedmý smysl

Jaké hráče:

Aktivní.
Sice byste naskočili do (skoro) rozjetého vlaku, ale určitě bychom to spolu zvládli.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku

Rea

Máte: 730 rea.

Vydělávání

* Skvělé zvládnutí úkolu +20 * Zvládnutí úkolu +5 (ale vyplatí se až to udělají všichni) * Speciální

Ceny

Pokud je něco na měsíc, pak cena "na půl" roku (5 měsíců) je × 3 a cena "do konce studia" je × 8. Na tyto výpočty je potřeba dovednost matematika (1..na papíře, 2..z hlavy) ;)

Na měsíc

Dřevo - 50 * (na pořád) Lepší suroviny na jídlo - 50 * (na pořád) Základní koření -30 Lepší koření - 90 Hotová jídla - 300 Sladkosti - 50 Praní + opravování oblečení - 500

Na pořád

* Postele - 500 Skříně - 300 * (dostali darem) Stoly - 300 Židle - 200 Záclony - 100 Nářadí - 300

Harmonogram

Denní

07.00 - 11.00 - Dopolední dva bloky výuky 15.00 - 17.00 - Odpolední blok výuky

Týdenní

PO - MAT + ZAM ++ TEV ÚT - ČAP + KOM ++ KRO ST - ZEM + ZAM ++ DOU ČT - ČAP + ZAM ++ KRO PÁ - OBE + ZAM ++ TEV SO - práce NE - práce MAT - matematika ČAP - čtení a psaní ZEM - zeměpis OBE - obecné základy ZAM - základy magie KOM - komunikace TEV - tělocvik KRO - kroužek DOU - doučování

Základy "herního systému"

V této jeskyni budeme používat následující systém. Postavy mají atributy a dovednosti. S atributy časem už nepůjde nic dělat, ale dovednosti se budeme učit (postavy budou ve škole, že jo). Většinou nebudeme potřebovat nic z toho, ale tu a tam je použijeme, stejně jako hod kostkou. Upozornění cílem jeskyně bude zábava a tak se nemusíte bát, když si uděláte "špatnou" postavu i s ní se dá hrát ;)

Atributy

Síla - ovlivňuje fyzickou sílu postav. Kolik toho unese? co zvedne? jakou zbraní může bojovat? Obratnost - jak je postava obratná a hbitá a zručná. Uhne? Nespadne? Navleče jehlu? Odolnost - odolnost těla, vyléčí se z toho? neusne? nepodchladne? Inteligence - mentální schopnosti (pro dobrodružství asi dost důležité) jak rychle se to naučí? vyřeší tu hádanku? zapamatuje si to heslo? Charisma - jak umí přesvědčit ostatní, uvěří mu? poslechnou ho? zastraší je? domluví se s nimi? usmlouvá to? Síla vůle - odolá ovlivňování? budou mu číst myšlenky? nenechá se zastrašit? půjde dál i když tělo už nemůže? Vnímání - kvalita všech smyslů, všimne si jich? najde ten ztracený přívěšek v pokoji? je ten tvor člověk? je to vůně hřebíčku? Krása - krása člověka, budu se ostatním líbit? Každý atribut může být v rozsahu -2 až +2. Graficky se to značí jako (-2 = --, -1 = -, 0 = 0, +1 = +, +2 = ++) Při tvorbě postavy si to dej tak, aby součet atributů byl +2. Všechny atributy si dej na 0 a máš 2 body k dobru. Můžeš si jeden atribut zlepšit o 2 nebo dva o 1. Taky si můžeš nějaký atribut snížit, aby sis nějaký jiný zvýšil(a).

Dovednosti

Do začátku máš 6 bodů na dovednosti. Do jedné dovednosti si můžeš dát maximálně 2 body. Úroveň atributů 0 ... nikdy jsi nic takového pořádně nedělal (u některých dovedností to znamená, že se o to nemůžeš ani pokusit) 1 ... už jsi to někdy dělal (normální netrénovaný člověk), děti které doma vedli k nějaké činnosti 2 ... k tomuto doma rodiče děti vedli a měly k tomu nadstandardní podmínky, (takto umí dovednost šikovní amatéři) 3 ... dovednost na úrovni vyučení (s touto hodnotou dovednosti jsou postavy schopny vykonávat dovednost jako samostatnou živnost) 4 ... lepší vzdělání/nadání než je průměr profesionálů 5 ... ti nejlepší na světě

Začáteční dovednosti

Čtení + psaní Matematika Všeobecný rozhled (pokud se nehodí jiná dovednost) Zeměpis Boj (zatím jenom pěsti nebo klacky) Pohyblivost (šplh, plavání, ...) Péče o domácnost (vaření, úklid, ..) Nějaké řemeslo (základní řemesla) Hudba a tanec

Dovednosti ve škole

Drakonština - jazyk, kterým spolu komunikují draci. Symboličtina - jazyk, kterým jsou schopny se spolu bavit bytosti vybavené sedmým smyslem. Už na hodnotě 1 je člověk schopný se domlouvat. Čím větší dovednost, tím zajímavější možnosti k tomu člověk získává.

Magické dovednosti

Telekineze - levitace předmětů, živočichů a klidně časem i sebe. Oheň - ovládání teploty na jednu stranu je extrémem oheň na druhou stranu mráz Světlo - vytvořit světlo/tmu a nějak to ovládat. Práce se silou - používání magických kamenů, ukládání síly do kamene, dodávání síly / léčení Regenerace síly - aktivnější doplňování magické energie Štíty - základní dovednost pro tvorbu a využívání všech možných štítů Mysl - magická práce s myslí Vnímání magie - vnímání magie, energií ale třeba taky poruch v lidském těle. Magické předměty - tvorba, úprava a další věci s magickými předměty

Vybavení

Záleží z jak bohaté rodiny pocházíte. Někdo bude na sobě mít jenom chudé oblečení a vlastně nic jiného, jiný bude v bohatě zdobených šatech. Nemusíte se ale bát povinné vybavení do školy však nakonec budou mít i ti nejchudší...

Trocha zeměpisu

O světě si můžete udělat představu na mapě. Jenom taková legenda. Kolečka s názvem jsou velká města. Lodičky jsou přístavy. Čím pojedete víc na sever tím víc magie je ve vzduchu a tím je magie běžnější. Na jižním kontinentu magie téměř není a tak tam není tolik kouzelníků a ti, kteří tam jsou si musí magii doplňovat jen na speciálních místech nebo musí na sever. Určitě si tam všimnete i území dalších inteligentních ras jako jsou třeba draci, jednorožci nebo sirény. To jsou taky tři rasy se kterými se lidé setkávají nejčastěji. Trpaslíky nepočítám, protože ti jsou považováni za lidi (ale raději jim to nikdo neříká).

Nastínění doby/ úrovně světa

Lidé ve městech a vesnicích žijí docela v klidu a užívají si výdobytky civilizace. Jako jsou chodníky, kanalizace, vodovody, obchody, banky, ochránci hlídající bezpečnost (hlavně proti magickým zákrokům). Magie se zde používá (na severu) běžně k věcem usnadňujícím život. Cestuje se na koních (nebo jiných zvířatech), vozech, lodích. V některých městech najdeš třeba i jízdní kola ( :) ) na větší vzdálenosti se používají veřejné brány (portály), kterými můžeš za poplatek projít do téměř libovolného jiného města. Jako další magický dopravní prostředek tady mají supervolonová prkna (skateboard bez koleček, který létá) a levitační plošiny. Jako zbraně je tady velký výběr jak chladných, tak i střelných (luky, kuše, ...) střelný prach, ale neznají. Jemné mechanismy kombinované s magií jsou běžné, ale taky trochu drahé. Nicméně každé dítě, které se bude učit zvládat svou magii dostane kouzelné hodinky.
Hráči: (2/2) Elohir, Katara67

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2 3 4 ... 29 ⇒|

Elisa Whitebloom - 21. dubna 2019 00:58
Elisa Whitebloom

"Mno jako stát se to asi může. Pořád zapomínáme na to, že jsme na jiné škole, kde tohle nemá nikdo zapotřebí, protože se primárně potřebujeme postarat o sebe a své blízké a to o svou třídu. Nikdo nemá čas plýtvat energií na nějakou hloupou šikanu a všichni si prochází tím stejným" odtuší s klidem připomínku toho, že mohou být rádi za to, že jejich škola je jiná a tohle tam prostě není běžné na rozdíl od jiných škol.
"A je skutečně možné, že ho na pomoc zavolali, jen Panenka tam byla rychleji" odtuší s klidem a během toho, co ostatní mluví, tak řeší co a jak.

"Přesně tak. Lidé co mají zapotřebí ubližovat ostatním si dají pozor. Jsou to mrzáci a chudáci, co nejsou dostatečně schopní dělat něco dobře, aby je ostatní uznávali a tak si vyhlédnou vhodný moment a ublíží někomu slabšímu. Vcelku logicky se vyhnou učitelům i silným jedincům. A přeci jen učitelé nemohou být všude. Vem si, že s námi je tady jen Ferinová a kdybychom šli každý jinam, tak taky nemá šanci ohlídat všechny, pokud jí někdo nepřivolá, nebo se nestane něco vážného" řekne jí s poklidem s tím, že to opravdu není nic divného a učitelé za to fakt nemohou a nemají to jak ovlivnit.
"Zkrátka si na ty idioty musíme dát pozor. Doufejme, že se vytrestali sami, pokud ne, tak si hold musíme dávat pozor. A pokud by šli do konfliktu, tak bychom je neměli napadat magicky, z toho by mohl být problém" upozorní poklidně a pokrčí rameny.

Poté Panence řekla jak to vypadá, vysvětlila jí jak používat masti a k čemu jsou dobré a natřela jí vše potřebné. Anna trávila zbytek času nad knihou, ona nad přípravou dalších mastí a odvarů. Přeci jen dezinfekce i masti docházeli docela často. Uběhlo to však poměrně rychle a tak postupně všichni zalezli a usnuli.

---

Když se pak zničehonic probudili uprostřed noci, tak naprosto instinktivně kolem jejich stanu zvedla úspornou verzi štítu a až poté si promnula oči a podívala se kolem sebe, aby se ujistila co se děje a proč je vzhůru. Zapátrala po magii v okolí a snažila se přijít na to, proč jsou vzhůru.

*Děje se něco? Tušíte, proč jsme vzhůru?* optala se opatrně přes pouto ostatních ve stanu.

Pán Jeskyně - 20. dubna 2019 23:17
Pán jeskyně Jindra

Panenka se začala hájit: "No fakt, oni do nich šťouchali a chtěli je hodit do potoka. Tak jsem jim pomohla... No a Golem? Ten je z jejich třídy tak ho asi zavolaly přes pouto. Ne?"

Na Anninu poznámku se jenom ušklíbne: "Kdybys někoho šikanovala, tak to taky uděláš tak, aby u toho nebyli učitelé, ne?"

"Ale je fajn, že se tam ukázal Golem.. tehdy i teď. Je to super kluk a v podstatě sám jim nařezal tak, že si to ti čtyři určitě rozmyslí," zachechtala se, ale rychle s tím přestala, protože sykla, jak ji zabolela ta žebra.

Elisa ji magicky zdiagnostikovala (to nežere žádnou energii) a protože zjistila, že kromě těch pár oděrek a naražených žeber jí nic není, tak ji léčila normálně nemagicky za pomoci mastiček a obvazů.

Anna se vrátila naštvaně k té knížce. Vypadá, jakoby tam něco hledala a ono to tam nebylo.

Dne už se nic zajímavého nestalo a tak postupně všichni usnuli.

V noci se ale celá třída zničehož nic vzbudila. Venku je tma a je tam slyšet jen mírný větřík.

Anna - 20. dubna 2019 21:07
Anna

Soustředím se na čtení a začínám být docela flustrovaná, že sem stále nenarazila na nic užitečného. Četla sem ji už zpátky ve škole a stále nic. A tak tlustá zase není, takže opravdu doufám, že se dozvím aspoň něco, než ji dočtu.

Když se vrátí Erik, Elisa a s nimi i Panenka, tak odložím knihu na lůžko, zadívám se na ni a poslouchám. Takže cizáci šikanovali někoho z naší školy a ona se do toho připletla.. Nějak mi nejde do hlavy, proč by si čtyři kluci začínali na dvě mladší holky. Jestli je ony třeba nějak nevyprovokovaly. "A stejně jako vždy když se stane něco zlého, tak u toho žádný učitel nebyl, co?" Pronesu směrem k Panence a ušklíbnu se.

"Docela zvláštní, že se u nás Golem vždycky ukáže, když nás někdo mlátí.." Jako tehdy u toho bazénu. Jistě si na to Panenka vzpomene. Nebylo to příjemné.. Teď už však myslím že bych jeho pomoc nepotřebovala, dokázala bych se ubránit.

Vezmu zpět do rukou svou knihu a kouknu na Elisu. Ta její poznámka ohledně Ochránců a Bdělého mi vytvořila na tváři pobavený úsměv. Né že bych je nějak setřela, ale.. bylo příjemné to slyšet.

Pokud by nikdo nepotřeboval s něčím pomoci, tak si budu dále na posteli číst svou knihu, dokud bude světlo.

Elisa Whitebloom - 19. dubna 2019 12:58
Elisa Whitebloom

Odložila dřevo a bylinky stranou a poslouchala vyprávění Panenky, která se k nim přidala cestou.

"Hm a jak že je šikanovali? Nějak si neumím představit, že by kecy někoho od nás ze školy překvapili nebo rozhodili... Přeci jen na rozdíl od jiných škol se o sebe musíme umět postarat" přizná s klidem a asi na ostatní školy a žáky nahlíží tak, že to mají jednodušší, když se nemusí umět se o sebe postarat a jen se učí. Očividně jí to ovšem nevadilo.
"Hlavně co je to za hrdinství dovolovat si čtyři na dvě? Je to hloupé" utrousí s klidem a jen zavrtí hlavou.

"Ano, podívám se i na ta žebra. Sedni si někam, ať může nejdřív mrknout na tvůj celkový stav, jestli není někde problém a pokud nebude, tak ti zastavím to krvácení a pak vyřešíme ten zbytek" vysvětlí ji postup, aby se nelekla toho, co bude dělat, poté jí lehce položila ruku na rameno a prošla celým tělem, aby se ujistila, že nemá zlomená žebra či vnitřní zranění. Poté se dala do zastavování krvácení a následně jí ošetřila povrchové věci a modřiny nějakou mastí.

"Toho kluka jsme myslím potkali na těláku" utrousí během toho, co jí ošetřuje a jen si tiše povzdechne.
"Zkus se dalším bojům tak alespoň dva dny vyhnout, jo? Tělo se ti musí doléčit a chvíli to trvá" oznámí jí s poklidem.

"A upravila bych si to přirovnání s Annou. Asi můžeš říkat, že je Anna setřela jako ochránce a Bdělého" dodá ironicky a zašklebí se na ní. Poté ji dala trochu masti, aby si mohla ještě večer namazat podlitinu a oděrky a šla řešit zpracování bylin co nasbírali s Erikem.

Pán Jeskyně - 18. dubna 2019 22:47
Pán jeskyně Jindra

Do tábora se vrací Erik, Elisa s plným náručím dřeva a s nimi jde i zmlácená Panenka, ale v očích má nadšené plamínky a vysvětluje jim, co se stalo.

"Nějak jsem se připletla do toho, jak čtyři kluci z té vedlejší školy šikanovali dvě naše druhačky. Sice jsou to strašlivé pipky, ale jsou naše ne? Tak jsem se na to nemohla jenom tak dívat a šla jsem jim pomoct," začala své vyprávění a všichni mohou cítit, jak je na sebe velice hrdá.
"Ti kluci byli ale rváči a i tak jich bylo o jednoho víc. Nikoho nepřekvapí, že jsme dostávali pěknou mlatu. Elis, když už mě budeš ošetřovat, mrkla by ses mi i na žebra? Asi je mám naražená," řekla a nadzvedla si tričko pod kterým se začíná rýsovat pěkná modřina.
"Asi by to s námi dopadlo daleko hůř, kdyby se tam neobjevil ten malý kluk z druháku. Ten jak se mu říká Golem. Už jste ho viděli se být, že? Ten je setřel jak Anna podlahu," usmívá se, když si na to vzpomene.

Elisa Whitebloom - 15. dubna 2019 23:24
Elisa Whitebloom

"Aha, mno pak je to asi jedno" utrousí a je zjevné, že jí na tom asi opravdu nesejde a není materiálně založená.

Když jí pak Erik zastaví, tak na něj chvíli nechápavě hledí, ale nakonec se pousměje a přikývne.
"Mno proč ne. Třeba se mi další ruce budou hodit" utrousí nakonec, vezme si ještě malý nožík a pár dalších věcí a tak mohou vyrazit.

Ostatní si už stejně našli své věci na práci a tak se chtěla projít pro okolí a trochu si vyčistit hlavu a Erik jí k tomu nijak nepřekážel.

Pán Jeskyně - 15. dubna 2019 23:03
Pán jeskyně Jindra

Na to ředitel Elisi jenom smutně přikývl.

"Jo tak," zasmál se trpaslík, "to jsem sem nechtěl tahat, ale s tím, co jste si vydělali za pomoc tady získáte 1000 rea a za to si určitě koupíte něco hezkého, ale to jsem vám chtěl říct až ve škole."

Po odchodu ředitele chce jít Elisa na bylinky, ale Erik ji zastavil: "Myslím, že by nebylo fajn chodit sama. Můžu jít s tebou? Čistě jen tak pro jistotu..."

Anna si šla číst, stejně tak jako Roland. Justýna trochu víc přiložila na oheň a jde si lehnout a trochu víc si odpočinout. A Panenka se někde ztratila už před chvílí.

Anna - 14. dubna 2019 23:20
Anna

Většinu toho co ředitel říkal sem už nijak nevnímala. Popravdě mně to ani nezajímalo, určitě to není nic co bychom už nevěděli. A určitě nechci ztrácet čas debatou o tom, jak jsou ochránci schopní a nebo neschopní.

Ta část o penězích mně však docela nakrkne. Je to náš ředitel, ale jak si dovoluje, za nás mluvit?! Nějaký výlet mi může být ukradený, ale ty peníze bych chtěla! Né že bych je tedy chtěla, ale.. určitě by se mi hodili. Nám by se hodili, mně a dědovi. Když bych měla trochu peněz, mohli bychom si do domku koupit něco pořádného. Místo toho mám dort...

Zamračím se, nechám ho odejít a kouknu na ostatní. Na ty bylinky bych šla klidně s Elisou, ale né teď.. Přijde mi jako kdyby každý dospělý se kterým dneska promluvíme, se nás snažil jen naštvat.

Máme volno a tak si zalezu do stanu. Lehnu si na lůžko, vytáhnu svou knihu a začnu dělat aspoň něco užitečného.

Elisa Whitebloom - 14. dubna 2019 23:00
Elisa Whitebloom

"Mno jo... To mě asi nepřekvapuje. Jen je otázkou času, kdy to někoho bude stát život. Protože arogantní lidé nepřipustí vlastní chybu nebo pochybení. A chápu, že fakt, že děti byli schopnější a chytřejší asi nepřekousnou" přizná s úšklebkme a pokrčí rameny. Jí to bylo asi jedno a zase tolik to nehrotila, ale zároveň si zase plně uvědomovala, že bez nich by na to skutečně nepřišli a nebo by to trvalo velmi dlouho.
"Alespoň jsem se naučila stopovat magický inkoust v rekordně krátkém čase a mám co vyprávět Marcovi" přizná pobaveně a je zjevné, že po pár dnech už v ní emoce příliš nevíří a bere to jako zkušenost.

"Já říkala něco užitečného. Jako třeba zajímavou knihu, plné kameny s energií nebo třeba něco do domku"
utrousí s úšklebkem, když zmíní peníze a výlet.

Když vidí výsledek hlasování, tak jen pokrčí rameny s tím, že je asi rozhodnuto i když v tom nevidí problém. Stále vnímala, že někteří jedinci mají problém s tím, že musí něco řešit a vadí jim to. Byla zvěděavá, zdali až se vrátí do školy budou věnovat všechno úsilí učení, když jim tohle vadí.

---

Když pak ředitel odešel, tak dojedla své jídlo a vzala si několik váčků a očividně hodlala využít volno.
"Jdu se mrknout v okolí po bylinách, dochází mi pár věcí" utrousí s klidem, vezme si věci a vyrazí ven do okolního lesa.

Pán Jeskyně - 14. dubna 2019 22:35
Pán jeskyně Jindra

Elisina ironie se řediteli asi líbí, jinak se totiž jeho úsměv nedá vysvětlit.

Nad její otázkou ale skutečně přemýšlí: "Já bych řekl, že to máš jako všude. Najdou se slušní lidé i arogantní blbci. Některé profese přitahují spíš ty druhé a bojím se že být ochráncem pro některé znamená mít moc nad druhými a to se arogantním blbcům líbí..."

"Přesně jak říkáš. Pořád nikdo neví proč to všechno bylo důležité, ale snad na to bdělí přijdou," řekl ředitel tónem jakoby to pro něj byla uzavřená záležitost.

"No oni vám chtěli dávat peníze a vzít vás na výlet, ale to přece nepotřebujete, ne?" zeptal se ředitel a vlastně to otázka nebyla.

Ohledně té zkoušky je očividně rád, že se i přes to, co řekl začala Elisa ptát:
"Nezvládnete? To se ještě nestalo. U této zkoušky se vlastně nedá neuspět. Ale máš pravdu dostali byste spoustu darů a s některými byste se možná hůř vypořádávali. No do prázdnin byste tu zkoušku zvládli a tady? Tady by si poradili bez vás. Stejně zvažujeme, že vás budeme postupně stahovat."

Pak teda přepočítal hlasy: "Takže Anna je proti, stejně jako Panenka a Justýna. Elisa by do toho snad i šla, stejně jako Erik a Roland se přidá k většině..."

Usmál se: "Tak jo, zkouška se odkládá na neurčito."
S tím se rozloučil a odešel. Po něm tam zůstal jen ten dort a čokolády a je čeká volné odpoledne.

Anna - 14. dubna 2019 12:03
Anna

Den za dnem, pokaždé jdeme ráno pomáhat těm lidem, pak se vrátíme, chvilku si odpočineme a pak celé znovu. Je docela příjemné vidět že se naše práce vyplácí a aspoň některým lidem se dělá lépe, ale i tak, nečekala sem, že tu budeme tak dlouho.

Chybí mi děda.. Hned jak budeme zpět ve škole, tak za nim budu muset zaletět. Když se za námi prvně zastavil ředitel, tak sem s ním do školy samozřejmě šla. Občas tu mám trochu i toho volného času a tak si beru "tu" svoji knihu. Snad za tu dobu co tu ještě budeme, stihnu něco nastudovat.

Zrovna máme celkem dobrý a klidný oběd, když tu náhle se u nás opět objevuje ředitel. Samozřejmě ho zdvořile pozdravím a pak pozorně poslouchám vše co říká. Někdo ho najal? Takže to všechno bylo zbytečné?! Mám co dělat abych se udržela a nevybouchla jako před tím. Jako by toho prostě už nemohlo být dost. Ještě někde musí být osoba v pozadí, se kterou si zase budeme muset určitě poradit my, protože ochránci jsou neschopní!

Měla bych toho na srdci spoustu, ale nádherně to za mně shrne Elisa. "Ne.." Řeknu jen prostě a rozhodně, ohledně té zkoušky. Když s tím chce dělat taková tajemství, tak ať si trhne nohou.

Dojím pár zbylých soust a pak beze slova vyjdu ven, umýt své nádobí. Když mám ruce ve vodě, tak opravdu lituji že to není moře. Jak ráda bych byla opět se Sirénami, plavala v jejich nádherném sídle...

Elisa Whitebloom - 14. dubna 2019 07:58
Elisa Whitebloom

Na práci si postupně zvykali a hlavně už jim nepřibývala další. Naopak se občas někdo vyléčil a mohl začít pomáhat a tak se to měnilo k lepšímu. Jen se ochlazovalo a rána byla poměrně těžká, nežli se člověk rozhýbal a zahřál.

Když pak dostali možnost se na chvíli vrátit do školy, tak toho vzužila. Ne ani tak kvůli magii, ale hlavně kvůli tomu, aby vrátila dvě knížky a půjčila si jiné. Přeci jen si občas četla a vypadalo to, že knihu o netopýrech již nebude potřebovat.

Byl další den a jedli, když se ve stanu objevil ředitel. Pozdravila ho a na jeho dotaz se kousek posunula ve stanu dál, aby se tam tedy vešel. Odložila rozečtenou knihu stranou, protože očekávala, že bude chtít asi něco řešit. S klidem poslouchala novinky a neodpustila si úšklebek, když zjistila, že to je tak, jak si celou dobu myslela.
"Ach, jak nečekaný závěr" dodá lehce ironicky a je zjevné, že s tímhle asi počítali tak nějak už od začátku.

"Proč se někteří Ochránci chovají jako arogantní blbci a jiní ne? To se považují za elitu, když je tam vezmou, nebo v čem to je? Já že bez dvou našich tříd a Plama by nenašli ani ty netopýry, natož toho chlapa" usoudí s klidem a ušklíbne se.

"Aha. Tak to dává smysl proč najednou odlétl. Mno dobře mu tak. Ale stejně je důležitější kdo a hlavně proč potřeboval odvrátit pozornost na Jih a co má v plánu jinde" utrousí fakt, že tohle byla jen zástěrka na které zase až tak nezáleží. Když zmíní, že za to dostanou dort a čokoládu, tak se jen ušklíbne.
"Kdyby to bylo alespoň něco užitečného" nedopustí si poznámku ohledně sladkostí a očividně není naštvaná na dary, ale na jejich chování. Jako by se museli přemáhat poděkovat dětem. Zároveň jí svým způsobem těšilo, že je chytřejší nežli někteří ochránci, protože některé věci jí docházeli hned.

Když pak vypráví o zkoušce, tak jen pokrčí rameny. Bylo jí to očividně víceméně jedno, jen jí vadilo, že nemají další informace.
"Mno, tak když se nemůžeme ptát na zkoušku, tak se můžu alespoň zeptat co z ní případně vyplyne. Co se stane, když to třeba nezvládneme? A nedostaneme po tom zase nějaký dar se kterým bychom měli problém se smířit? To by nám tu mohlo trochu překážet..." utrousí místo toho jiný dotaz. Ona neměla problém do toho jít, ale ani se do toho nehrnula po hlavě.
"A hlavní dotaz je, zdali nám to nějak neovlivní prázdniny a pomáhám nemocným tady..." zeptá se ještě dál a čeká na odpovědi.

Pán Jeskyně - 13. dubna 2019 16:35
Pán jeskyně Jindra

Dnešní příděl práce a nemocných zvládli líp než včera. Ale i tak jsou večer všichni docela dost unavení.
Jídla je dost a je teplé a dobré, stejně jako čaje nebo kakaa. Na druhou stranu je každý den o kousek víc chladnější než předchozí. Ranní mlha je standardem a přes den někdy prší někdy ne, ale tak od poloviny týdne je ráno i jinovatka.
Ještěže mají teplé oblečení a dost dřeva na oheň když se vrátí na noc do tábora.

Super ale je, že to vypadá dobře. Už pár dnů se neobjevil žádný nově nemocný a tak je snad to nejhorší za nimi. Včera se tady za nimi byl podívat i ředitel a kdo chtěl, toho vzal na pár desítek minut zpět do školy, aby se "mohl nadýchat magického ovzduší".

Právě celá třída obědvá ve svém "táboře". Kde už to mají celkem přizpůsobené. Erik totiž bojuje proti únavě tím, že buď ještě cvičí nebo něco vyrábí k čemuž se připojil i Roland. Sice neochotně, ale když viděl, jak to Erik kazí a jak mu to nejde, tak mu šel pomoct.

Proto už má jejich stan i předsíň, kde mohou v závětří a hlavně pod stříškou jíst. Nedá se říct, že by tady měli i kamna, ale to co si udělali nečoudí, není z toho otevřený oheň, ale příjemně to vyhřeje celý stan.

Tak tady obědvají, když se rozhrne plachta, co jim slouží jako dveře a dovnitř nakoukne ředitel: "Čau děcka, vleze se vám sem ještě jeden trpaslík?"
Když vidí, že jo, tak se tam ještě vmáčkne.

"Mám pro vás pár novinek a pak jeden návrh," začal. Někdo mu podal kakao, aby neseděl nasucho, což přijal s úsměvem a pokračuje.

"Takže první informace, konečně se ochráncům podařilo zjistit všechno o té nemoci. Ten lump, kterého jste chytili nakonec podstoupil nedobrovolné čtení mysli a bylo to ještě trochu složitější než jsme si mysleli. Někdo ho najal na to, aby tady na jihu vytvořil krizi, kterou bude muset řešit spousta ochránců a dalších lidí. Naneštěstí toho člověka nikdy neviděl. Ale aspoň jsme zjistili, že to byl skutečně on, kdo to tady dělal," vysvětluje.

"Ochránci si to nechtěli přiznat, ale bez vás by jim zase unikl. Navíc tam na ně nachystal past. Ty kamínky co tam rozházel měly vybouchnout v okamžiku, kdy se tam bude kouzlit. Plánoval, že vybouchnou až tam budě někdo z ochránců zkoušet stopovat jeho další bránu. Ale stalo se mu to osudným, protože zareagovali na vaše kouzlo, kterým jste ho chtěli zastavit," když toto vykládal, tak se docela smál.

"Ochránci to sice nechtěli připustit, ale Bdělý jim to připomněl. Takže mám vyřídit oficiální poděkování. Jako poděkování vám posílají pořádný dort a čokolády. Já vím, že to není nic moc, ale víc jsem jim nedovolil. Takže pokud chcete být na někoho naštvaní.. no já to zvládnu," řekl a je mu jasné, že asi na něho skutečně naštvaní budou.

"Další informace je ta, že máte odpoledne volno a hlavně, že za necelý týden to tady balíte a jdete domů," oznámil, počkal jak na to zareagují a pak dodal.
"A mám jeden dotaz.. běžně to děláme až s druháky, ale vy jste o kousek rychlejší než ostatní.. Nabízím vám jednu zajímavou zkoušku. Bohužel vám neřeknu o co přesně v ní jde, to už by pak nebyla taková sranda, ale chci se zeptat, jestli ji chcete podstoupit," řekl a než se Elisa nebo někdo jiný ozval, tak doplnil, "tu zkoušku byste jinak podstoupili později. Takže jde jenom o to, jestli jste připravení na malé dobrodružství nebo rok počkáte..."

Všichni jsou unavení, ale Erik prohlásil, že se podřídí ostatním, ale kdyby to bylo na něm, tak by do toho šel. Roland váhá a přidá se k většině. Panence se moc nechce, a Justýna prý bude souhlasit s Annou.

//To abyste to neměli jednoduché :D

Anna - 12. dubna 2019 23:38
Anna

Nějakou dobu sem seděla u ohně a užívala si plamínky. I přes ten Elisin výborný čaj na mně nakonec dolehla únava a tak sem všem popřála dobrou noc a šla si lehnout. Na lůžku sem zavřela oči a byli to snad jen vteřiny, než sem usnula.

Ráno vstanu, zívnu a promnu si oči. Pozdravím ostatní a vylezu ze stanu, abych se trochu protáhla. To je blázen.. I v tomhle počasí se Erik odhodlá cvičit a navíc bez trička. Obvykle bych se k němu ráda přidala, ale né dnes. Mám toho ze včerejška ještě dost.

"Děkuju". Poděkuji Elise za to, že nám všem donesla snídani a zase připravila ten čaj. Tenhle je tedy trochu jiný, ale také moc dobrý. V klidu se s ostatními nasnídám a nabídnu se, že všem umyji nádobí. S díky si ještě samozřejmě od Elisy vezmu to co máme z domova a připravím se na cestu.

Jakmile nám řekne Ferinová, tak asi opět budeme moci vyrazit pomáhat do té vesnice.

Elisa Whitebloom - 12. dubna 2019 22:35
Elisa Whitebloom

Večer postupně všichni unaveně odpadli a vyčerpaně usnuli. Spali naštěstí zabitě do rána celou noc a noční můry nepřišly. Ráno vstávala mezi prvnima jak mívala ve zvyku. V tichosti se pozdravila s Erikem a poté chtěla rozfoukat uhlíky, ale Erik se o to postaral. A tak jen pokrčila rameny, došla pro vodu a dala jí vařit na oheň, aby udělala čerstvou várku čaje. Tentokrát tam dala byliny na povzbuzení, aby se všem lépe vstávalo a za chvíli měla čaj připravený. Nakonec se rozhodla, že zajde i pro snídani nežli tam bude hodně lidí a tak než všichni vstali už měli k dispozici čaj i snídani.

Sice byla unavená a ještě by klidně dvě hodiny spala, ale bylo jí jasné, že lidi ve vesnici jsou na tom hůř a tak bude nejlepší, když se pořádně posilní a budou připravení vyrazit. Nakonec prošla i jejich vlastní jídelní zásoby, vytáhla část z nich a každému připravila na cestu kousek sušeného masa, sušenku a hrst ovoce. Usoudila, že to každému dodá přes den trochu energie. Poté jemně ostatní vzbudila a svolala na snídani.

Pán Jeskyně - 12. dubna 2019 22:12
Pán jeskyně Jindra

Ostatní ze třídy si taky dali od Elisy trochu čaje. Doufají, že bude mít nějakou kouzelnou moc, aby jim dodal energie a hlavně pohody.

Možná si to jenom namlouvají, možná má ten čaj tu moc, ale všichni se cítí trochu líp. Unavení jsou skoro nadoraz, ale tak nějak psychicky je povzbudil.

Někteří šli spát vědomě a někteří prostě jenom tak usnuli.

Ráno je opět probudila mlha a tak si všichni hned vzpomněli na včerejšek. Dnešní mlha je ale jiná.. je taková přirozenější a přírodnější. Navíc se pomalu probouzí i ostatní děcka.

Erik zase hned zapálil oheň, aby jim pomohl rozehnat tu sychravou zimu. Nikdo nechápe jak to dělá, ale vysvlékl si košili a jde cvičit. Přes pouto se od něj šíří unavené odhodlání.

Anna - 12. dubna 2019 21:08
Anna

Když jsme se vydali na cestu, tak sem se vlastně i docela těšila. Zvědavá zda se něco změnilo, nebo se třeba teprve změní a doufaje, že mi péče o druhé lidi pomůže aspoň na chvíli zapomenout na to co se dělo.

Ze začátku to tak také bylo, ale už někdy kolem oběda sem začala cítit únavu. A když jsme večer skončily, tak sem měla pocit, že jsme snad museli vyléčit každého v té vesnici. Tak unavená sem dlouho nebyla, i zvedat při večeři lžíci mně vysilovalo. A když sem po sobě šla umýt nádobí, tak to bylo teprve něco...

Sednu si k ohni který Erik připravil a začnu si hřát ruce. "Já si dám prosím". Odpovím Elise když se zmíní o tom čaji. "Děkuju". Špitnu když mi nalije a hned trošku usrknu. Je samozřejmě dost horký, ale také výborný.

Určitě budu ještě nějakou chvíli sedět o toho ohně a ohřívat se. Sem tam upiji trochu toho dobrého čaje a zkrátka jen tak relaxuji. Značnou část toho času se dívám do ohně a přemýšlím. Konkrétně o tom drakovi, kterého sem potkala na ostrově volby. Říkal, že až se naučím ovládat ty vize, tak teprve budu moci začít s ohněm.

Ale i tak už nějaké věci zvládám... Není toho moc, ale učím se. Mám pocit, že teď už by nám moc hrozeb hrozit nemuselo, takže i s magií bychom mohli být trochu volnější.

Dívám se do toho ohně a kousíček k němu natáhnu volnou ruku. Použiji svou magii a pokusím se udělat, aby se mezi plamínky tvořily různé postavičky (víly, fauni, jednorožci, drak..), které budou mezi těmi plameny tancovat, či jen se tak mihnou.

Celé je to vlastně jen abych zkusila otestovat své schopnosti, zda se mi něco takového povede a nebo né. Kdo ví, pokud bych měla štěstí, třeba to i někoho pobaví.

Elisa Whitebloom - 12. dubna 2019 20:30
Elisa Whitebloom

Předtím nežli dojeli k nemocným opět změnila svůj výraz na milý, příjemný a usměvavý i když ostatní věděli, že se tak necítí. Sice si zachovávala více méně neutrální emoce a byla ráda, že netopýry vyřešili, ale nic dalšího navenek neprojevovala.

K lidem a péči o ně byla extrémně schovívavá, pečlivá a jemná. Bylo zjevné, že to dělala už mnohokrát, ví co říkat i jak se chovat a s pacienty jednala narovinu a s klidem a rozmyslem. Neměla problém cokoliv vysvětlit, přinést, podat či ošetřit. Rukama jí tak prošla řada lidí a pořád vypadala stále mile a příjemně jako na začátku až do posledního pacienta. Jen co však vyrazili zpátky k táboru, tak se její výraz zase změnil na neutrální, unavený a bylo z ní cítit akorát vyčerpání. Kdykoliv během jídel mohla, tak někde v poklidu odpočívala a četla si, nebo si kreslila. Jakmile se však vrátili mezi lidi, tak se zase usmívala a řešila vše co bylo potřeba, jako by se nechumelilo.

Večer pak už na ní byla znát naprosto očividná únava i na první pohled a nemuseli ani využívat vzájemného pouta. Jen unaveně zírala do ohně, svírala v ruce misku s jídlem a ani se jí nedotkla. Nakonec do sebe dostala několik soust a poté se jen zvedla, umyla po sobě nádobí a uklidila ho.
"Nedáte si někdo čaj?" zeptala se s klidem a došla mezitím pro bylinky, aby ho mohla udělat. Připravila čaj a pokud někdo chtěl, tak mu nalila. Sama si vytáhla ven spacák, ustlala si na trávě, usadila se na spacáku a prostě jen pozorovala v tichosti hvězdy.

Pán Jeskyně - 12. dubna 2019 16:03
Pán jeskyně Jindra

Na to, že se stala taková dost důležitá událost se vlastně ani nic nezměnilo.

Jeli s vozem a jídlem do vesnice. Tam se museli postarat o lidi. Tak popojížděli celý den a rukama jim prošlo asi sto lidí.

Práce to není moc těžká, ale je zdlouhavá a únavná.

Oběd jste si snědli v táboře, když jste se vraceli pro další zásoby. A odpoledne přijíždíte dost unavení a to jak fyzicky, ale taky psychicky.

K večeři jste ale měli horké kakao, které vám náladu trochu spravilo. Taky to, že Erik rozdělal oheň (použil k tomu sice špetku magie, ale skutečně jenom malinkatou) trochu pomohlo.

Anna - 12. dubna 2019 11:33
Anna

Jen chvíle a Erik se vrací se snídaní pro všechny. "Děkuju". Pousměji se a moc ráda si to vezmu. To kakao je úžasné, stejně jako kaše. Hned se do toho pustím a poslouchám Aarona.

Takže nějaké zřídlo v pustině, jo? Nakonec se tedy Erik nevysílil jak sem myslela. Čerpat magii ze zřídla nebude asi tak těžké jako dávat svou vlastní. To by na tom určitě oba byli mnohem hůř.

Už v klidu dojím svou snídani a zajdu si umýt nádobí. Vezmu si své věci a sem také připravena vyrazit do té vesnice. Zajímalo by mně, zda se třeba něco změní, když jsme toho lumpa co za všechno může dostaly...

1 2 3 4 ... 29 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)