Sedmý smysl (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Sedmý smysl

Pán Jeskyně:

Jindra

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Sedmý smysl je zajímavá série knih české autorky. Já je rád srovnávám s Harry Potterem (z toho srovnání vychází Sedmý smysl jako vítěz ;) ) V této jeskyni ale budeme řešit něco jiného než v knihách (abyste si nepřečetli, jak na to :) )
Ať už vás vzali na Ostrov volby vaši rodiče nebo jste sirotek, kterého tam dovezl Vron v rámci záchrany sirotků s magickým nadáním, stejně se sejdete v magické škole. Během základního vzdělání se naučíte, číst, psát a základy magie a spoustu dobrodružství.
Hrát se bude dohromady na fóru, jenom soukromé věci budou šeptem ;)
Ideální aktivita by byla denně, ale to je asi pro spoustu lidí nereálné, ale každý druhý den byste to lidi mohli dát!
V případě zájmu mi pošlete poštolku a pošlu vám, jak vytvořit postavu.

Klíčová slova:

magie, děti, škola, sedmý smysl

Jaké hráče:

Aktivní.
Sice byste naskočili do (skoro) rozjetého vlaku, ale určitě bychom to spolu zvládli.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku

Rea

Máte: 260 rea.

Vydělávání

* Skvělé zvládnutí úkolu +20 * Zvládnutí úkolu +5 (ale vyplatí se až to udělají všichni) * Speciální

Ceny

Pokud je něco na měsíc, pak cena "na půl" roku (5 měsíců) je × 3 a cena "do konce studia" je × 8. Na tyto výpočty je potřeba dovednost matematika (1..na papíře, 2..z hlavy) ;)

Na měsíc

Dřevo - 50 * (na pořád) Lepší suroviny na jídlo - 50 * (na pořád) Základní koření -30 Lepší koření - 90 Hotová jídla - 300 Sladkosti - 50 Praní + opravování oblečení - 500

Na pořád

* Postele - 500 Skříně - 300 * (dostali darem) Stoly - 300 Židle - 200 Záclony - 100 Nářadí - 300

Harmonogram

Denní

07.00 - 11.00 - Dopolední dva bloky výuky 15.00 - 17.00 - Odpolední blok výuky

Týdenní

PO - MAT + ZAM ++ TEV ÚT - ČAP + KOM ++ KRO ST - ZEM + ZAM ++ DOU ČT - ČAP + ZAM ++ KRO PÁ - OBE + ZAM ++ TEV SO - práce NE - práce MAT - matematika ČAP - čtení a psaní ZEM - zeměpis OBE - obecné základy ZAM - základy magie KOM - komunikace TEV - tělocvik KRO - kroužek DOU - doučování

Základy "herního systému"

V této jeskyni budeme používat následující systém. Postavy mají atributy a dovednosti. S atributy časem už nepůjde nic dělat, ale dovednosti se budeme učit (postavy budou ve škole, že jo). Většinou nebudeme potřebovat nic z toho, ale tu a tam je použijeme, stejně jako hod kostkou. Upozornění cílem jeskyně bude zábava a tak se nemusíte bát, když si uděláte "špatnou" postavu i s ní se dá hrát ;)

Atributy

Síla - ovlivňuje fyzickou sílu postav. Kolik toho unese? co zvedne? jakou zbraní může bojovat? Obratnost - jak je postava obratná a hbitá a zručná. Uhne? Nespadne? Navleče jehlu? Odolnost - odolnost těla, vyléčí se z toho? neusne? nepodchladne? Inteligence - mentální schopnosti (pro dobrodružství asi dost důležité) jak rychle se to naučí? vyřeší tu hádanku? zapamatuje si to heslo? Charisma - jak umí přesvědčit ostatní, uvěří mu? poslechnou ho? zastraší je? domluví se s nimi? usmlouvá to? Síla vůle - odolá ovlivňování? budou mu číst myšlenky? nenechá se zastrašit? půjde dál i když tělo už nemůže? Vnímání - kvalita všech smyslů, všimne si jich? najde ten ztracený přívěšek v pokoji? je ten tvor člověk? je to vůně hřebíčku? Krása - krása člověka, budu se ostatním líbit? Každý atribut může být v rozsahu -2 až +2. Graficky se to značí jako (-2 = --, -1 = -, 0 = 0, +1 = +, +2 = ++) Při tvorbě postavy si to dej tak, aby součet atributů byl +2. Všechny atributy si dej na 0 a máš 2 body k dobru. Můžeš si jeden atribut zlepšit o 2 nebo dva o 1. Taky si můžeš nějaký atribut snížit, aby sis nějaký jiný zvýšil(a).

Dovednosti

Do začátku máš 6 bodů na dovednosti. Do jedné dovednosti si můžeš dát maximálně 2 body. Úroveň atributů 0 ... nikdy jsi nic takového pořádně nedělal (u některých dovedností to znamená, že se o to nemůžeš ani pokusit) 1 ... už jsi to někdy dělal (normální netrénovaný člověk), děti které doma vedli k nějaké činnosti 2 ... k tomuto doma rodiče děti vedli a měly k tomu nadstandardní podmínky, (takto umí dovednost šikovní amatéři) 3 ... dovednost na úrovni vyučení (s touto hodnotou dovednosti jsou postavy schopny vykonávat dovednost jako samostatnou živnost) 4 ... lepší vzdělání/nadání než je průměr profesionálů 5 ... ti nejlepší na světě

Začáteční dovednosti

Čtení + psaní Matematika Všeobecný rozhled (pokud se nehodí jiná dovednost) Zeměpis Boj (zatím jenom pěsti nebo klacky) Pohyblivost (šplh, plavání, ...) Péče o domácnost (vaření, úklid, ..) Nějaké řemeslo (základní řemesla) Hudba a tanec

Dovednosti ve škole

Drakonština - jazyk, kterým spolu komunikují draci. Symboličtina - jazyk, kterým jsou schopny se spolu bavit bytosti vybavené sedmým smyslem. Už na hodnotě 1 je člověk schopný se domlouvat. Čím větší dovednost, tím zajímavější možnosti k tomu člověk získává.

Magické dovednosti

Telekineze - levitace předmětů, živočichů a klidně časem i sebe. Oheň - ovládání teploty na jednu stranu je extrémem oheň na druhou stranu mráz Světlo - vytvořit světlo/tmu a nějak to ovládat. Práce se silou - používání magických kamenů, ukládání síly do kamene, dodávání síly / léčení Regenerace síly - aktivnější doplňování magické energie Štíty - základní dovednost pro tvorbu a využívání všech možných štítů Mysl - magická práce s myslí Vnímání magie - vnímání magie, energií ale třeba taky poruch v lidském těle. Magické předměty - tvorba, úprava a další věci s magickými předměty

Vybavení

Záleží z jak bohaté rodiny pocházíte. Někdo bude na sobě mít jenom chudé oblečení a vlastně nic jiného, jiný bude v bohatě zdobených šatech. Nemusíte se ale bát povinné vybavení do školy však nakonec budou mít i ti nejchudší...

Trocha zeměpisu

O světě si můžete udělat představu na mapě. Jenom taková legenda. Kolečka s názvem jsou velká města. Lodičky jsou přístavy. Čím pojedete víc na sever tím víc magie je ve vzduchu a tím je magie běžnější. Na jižním kontinentu magie téměř není a tak tam není tolik kouzelníků a ti, kteří tam jsou si musí magii doplňovat jen na speciálních místech nebo musí na sever. Určitě si tam všimnete i území dalších inteligentních ras jako jsou třeba draci, jednorožci nebo sirény. To jsou taky tři rasy se kterými se lidé setkávají nejčastěji. Trpaslíky nepočítám, protože ti jsou považováni za lidi (ale raději jim to nikdo neříká).

Nastínění doby/ úrovně světa

Lidé ve městech a vesnicích žijí docela v klidu a užívají si výdobytky civilizace. Jako jsou chodníky, kanalizace, vodovody, obchody, banky, ochránci hlídající bezpečnost (hlavně proti magickým zákrokům). Magie se zde používá (na severu) běžně k věcem usnadňujícím život. Cestuje se na koních (nebo jiných zvířatech), vozech, lodích. V některých městech najdeš třeba i jízdní kola ( :) ) na větší vzdálenosti se používají veřejné brány (portály), kterými můžeš za poplatek projít do téměř libovolného jiného města. Jako další magický dopravní prostředek tady mají supervolonová prkna (skateboard bez koleček, který létá) a levitační plošiny. Jako zbraně je tady velký výběr jak chladných, tak i střelných (luky, kuše, ...) střelný prach, ale neznají. Jemné mechanismy kombinované s magií jsou běžné, ale taky trochu drahé. Nicméně každé dítě, které se bude učit zvládat svou magii dostane kouzelné hodinky.
Hráči: (2/6) Elohir, Katara67

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2 3 4 ... 22 ⇒|

Elisa Whitebloom - 17. února 2019 00:13
Elisa Whitebloom

"Takže pokud to chápu správně, tak se nenakazíme dokud máme magii. Jakmile jí ovšem vyčerpáme, tak se nakazit můžeme, ale nepřeneseme to dál. Jenže na jihu magie chybí, takže vyčerpat se z ní je strašně snadné. Navíc nás doposud nikdo neučil, jak uzavřít a chránit magii ve svém těle a mohlo by nám ji prostě vyčerpat místo bez magie, nebo někdo cizí. Takže jsme vlastně vcelku hodně na ráně" uzná fakticky shnutí a asi si velice dobře uvědomuje jejich schopnosti, možnosti a situaci.

"Podle těch vidin do toho očividně budeme zapletení ať chceme nebo ne. Mohli bychom znát, co je to za nemoc, jak se projevuje a vzniká a kde má původ? Jak vypadají příznaky a taky jak a čím se léčí? Abych jí dokázali rozeznat, kdyby se třeba někdo z nás nakazil a taky abychom věděli, zdali jí třeba umíme léčit. Nějaké základy zvládáme všichni, léky jsme na praxi taky vyráběli a máme tu na to knihy ze špitálu" utrousí s klidem a je zjevné, že by byla prostě ráda připravená nežli někam zamíří. Bylo zjevné, že nebyla zvyklá podceňovat situaci a jejich vize jí připadali asi jako dobré varování k tomu, aby se připravili předem.

"Mnooo, já jen, že tady ve škole se nedávno řešil incident, že se sem dokázala dostat skupina útočníků a Panenka to od nich odnesla. Kdyby Anna neměla vizi, tak by jí někdo hledal až ráno, což by asi nebylo příjemné. Každopádně nikdo neví jak se do školy dostali a ani kdo byl jejich cílem. A tak si říkám, když se škola vyklidí, nebude to pro ně snadnější? Ať už dostat se sem, nebo dostat se za tím, koho hledali do té postižené oblasti? Pokud by tu nemoc vyvolali oni, nenašli by si imunitu? A nezařídili by si hromadu zásobních kamenů?" zeptá se zcela prakticky a je zjevné, že si propojuje dostupné informace a čistě prakticky informuje i jeho, kdyby o tom případu nevěděl. Mlčky nakoukal do mapy klukům přes rameno a koukala se, kterého místa se to týká. Pokud to postihlo dvě větší města, tak to mohl být solidní kolaps.

Když pak tulík přeběhl přes stůl a seděl ochránci na hlavě, tak jen tiše pozorovala situaci a čekala, co se děje a co uvidí. Tak nějak už jí došlo, že má asi taky vizi a nechtěla ho rušit. Když pak potvrdil její domněnku, tak jen stáhla rty k sobě a povzdechla si. V téhle situaci úplně nechtěla mít pravdu a vcelku doufala, že její myšlenky budou chybné.
"Mnooo, ale pokud jde o jeskyně a o netopýry v nich, co to roznáší, tak to musí být někde na území toho, kde se to děje. Netopýři přece mívají letní a zimní stanoviště, ne? A to opouští jen kvůli lovu se soumrakem a v noci a pak se tam zase vrací nad ránem ke spánku. Takže to bude někde v té lokaci a nemusel by být zase takový problém najít jeskyně, když je vodítko hledat je. Jak takovou nemoc vůbec roznáší. Někteří netopýři sají krev, jiní ovšem jedí ovoce a zeleninu a drobný hmyz. Jak se to dostane na člověka? Z kousnutí, útočí nebo se infikuje dobytek, nebo jak?" zeptá se trochu nechápavě.
"A taky co infikuje ty netopýry? Já jen jestli zdroj třeba nebude v jeskyních. A pokud ne, nedají se hromadně vyléčit přes den, když budou nocovat, aby to dál neroznášeli? A hlavně co když odletí na zimu do zimoviště a roznesou zkázu na další část ostrova?" zeptá se ochránce a je očividné, že jí více děsí představa, že by se netopýři zase mohli někam posunout a byla by ta situace ještě horší. Mlčky znovu nakoukla klukům přes rameno do mapy a koukala, zdali jsou v okolí nějaké vršky, doly nebo hory, kde by netopýři mohli být. A také si znovu prošla Anny vizi, aby zavzpomínala, kde tábořili a zdali tam nebude něco sloužit jako rozpoznávací prvek.

Pán Jeskyně - 16. února 2019 23:39
Pán jeskyně Jindra

"Proč byla výrazná? Asi je to jak říkáš. Asi je to jeden z klíčových bodů osudu a na tom, jak to dopadne nejspíš dost záleží," řekl, ale jistý si tím není.

"Netopýři na tom místě nejsou přemnožení, ale jsou to jedni z přenašečů té choroby. Ale jinak ano, jdou magicky ovlivnit a klidně i ovládat," odpovídá na její myšlenky a pak přidá jednu svou: "Mě by taky zajímalo, jak se tato magická nemoc dostala na jižní kontinent, tam se totiž normálně nevyskytuje."

Bez problémů ukáže na mapě, kde se ta nemoc poprvé vyskytla, kde je teď rozšířená (oblast zabírající dvě města a zhruba deset vesnic). Taky nakreslil hranici, kde ochránci drží karanténu.
"Lidé a tvorové se sedmým smyslem mohou projít, protože tu nemoc nemohou přenášet a to i když ji dostanou," vysvětlil, aby si náhodou nemysleli, že je zavřou do karantény odkud je pak nebudou chtít pustit. Kluci si to do mapy pečlivě zakreslovali.

"Léčit, ale hlavně se o ně starat. V podstatě tam kolabuje běžný život. Takže i vy jste tam velmi vítaní. Dokud máte v sobě magii tak jste imunní. I když ne, tak nemoc nemůžete přenést a na to, abyste vařili, roznášeli jídla, pití, léky a podobně jste tak akorát. Nebojte jsou tam zkušení léčitelé, ochránci a další, ale fakt se tam hodí každá ruka. A nebojte budou tam i žáci některých dalších škol."

Smutně se na ni podívá: "Ano, je to jedna z možností se kterou pracujeme. Proto se taky snažíme, abychom měli spoustu ochránců v záloze."
"Chápu, taky to byla jedna z prvních myšlenek když jsem se to dozvěděl."

Asi chtěl říct ještě něco, ale tulík zpozorněl a neskutečně rychlým pohybem přeskočil na ochráncovu hlavu, kde to vypadá, jakoby mu z vlasů vybíral nějaké breberky.
Ochránce zavrávoral, ale hned se vzpamatoval.
"Měla jsi pravdu. Jde o jeskyně. Konkrétně o nějaké jeskyně schované za hlohovými keři," řekl a všem v místnosti je jasné, že právě měl vizi.

Ostatní se vlastně na nic ani neptali.

Elisa Whitebloom - 12. února 2019 15:53
Elisa Whitebloom

"Takže vlastně nic nového, co bychom nevěděli" odtuší s klidem poté, co jim Raf odpověděl na otázky. Přesto se na něj pousmála a poděkovala mu za odpovědi i když bylo zjevné, že to z nějakého důvodu vědí a nebo si to domysleli.

"Ale je tedy vlastně dobře, že máme dar od jednorožce. Jsem ráda, že v tom Anna nebude sama a když to bude moc silné, tak jí s tím můžeme pomoci. A díky Plavíkovi to bude efektivnější" přizná nakonec a pousměje se i na zvířátko, kterému zkusmo nabídne ovoce na palačinku, zdali si tam něco najde.

"To nechápu, proč byla vize o netopýrech tak výrazná? Přemýšlela jsem nad tím a pokud jsem z knížek pochopila informace správně, tak mohou být vize toho, co se stane a toho, co se může stát. Je to tak? Jako že něco je dané a stane se a něco se můžeš změnit a záleží na rozhodnutí dané osoby. Je to tak, nebo se pletu? A bylo by možné, že ta vize byla tak silná z toho důvodu, že nás rozhodnutí výrazně ovlivní všechny?" zeptá se zkoumavě Rafa a bylo očividné, že to chtěla nějak asi pochopit a najít v tom smysl.

"Hm a co když nebyli přemnožení a nedělali neplechu, dokud je někdo nevyrušil? Jdou netopýři ovládat? Myslím tím magicky, aby je někdo použil proti někomu jinému?" zeptá se zkoumavě a pak ještě nad něčím přemýšlí.
"Nebo jdou magicky vypudit třeba z jeskyně, když jí chcete zabrat? To by je asi naštvalo, ne?" zauvažuje nahlas a podívá se na Rolanda a Erikem s klidem.

"To je pravděpodobné, protože se ta vize objevila poté, co jsme to řešili. A jakmile se zmínil Jižní kontinent, tak to přišlo. Takže v tom jsme se trefili" odtuší s klidem a pokrčí rameny.
"Mohl byste klukům na mapě ukázat kde došlo k tomu problému?" zeptá se ho prosebně a je zjevné, že se na to všechno asi stále ptají k té vizi.
"Chápu správně, že škola tam má pomáhat léčit nemocné? A nejsme tam jako prváci kontraproduktivní? Bránu si neotevřem, magie v sobě asi taky neudržíme tolik, léčit základně umíme a nějaké léky dohromady taky dáme, ale rozhodně nejsme moc zkušení" přizná fakticky za všechny a pokrčí rameny. Jak ona, tak Roland měli na ruce magické tetování prozrazující, že se přidali k léčitelům, ale nebylo příliš velké.

"Já vím, že je to možná divný dotaz, ale je možné, že by tam tu nákazu někdo rozšířil záměrně? Jako aby odpoutal pozornost a mezitím dělal někde něco jiného, protože budou mít všichni hodně práce s léčením právě proto, že na Jihu je magie málo a bude to komplikované?" zeptá se a upře pohled na Rafa a nejen že čeká na jeho odpověď, ale i reakci.
"Asi je to prostě shoda náhod, ale za ten měsíc co tu jsme se tu dělo příliš divných věcí najednou, aby mě tahle myšlenka připadala vcelku pravděpodobná" přizná nakonec a čeká na další odpovědi. Poté už nechala prostor ostatním, aby se případně také ptali a nemluvila jen ona.

Pán Jeskyně - 12. února 2019 13:52
Pán jeskyně Jindra

Příchozí ochránce kromě představení souhlasil s Elisou, že ano, je Hančiným kamarádem. Všechny poprosil, aby mu tykali.

Za nabízenou palačinku poděkoval, ale vzal si jenom jednu a o tu se rozdělil s Plavíkem, který si ji velice pochvaloval.

Počkal až je Plavík naučí to, co považoval za důležité a pak odpoví na všechny jejich otázky.

"Pokud se nám podařilo zjistit, tak to nebyl útok, ale skutečně to udělala tvé vize Anno. A podle toho, co jsem viděl to musela být velice silná vize. I s tvým výcvikem bys ji asi neustála jinak než že bys odpadla," vysvětluje trpělivě.

"Líp bych řekl, že i já bych sám takovou vizi neustál při vědomí. Ale mě v takových situacích hlídá Plavík a pomáhá mi. Tobě teď bude pomáhat toto vaše malé stádo. Jestli chceš, tak ti můžu ukázat, jak to udělat, abys na ně nepřenášela svou bolest, ale není to moc chytré řešení..." nabídl jí.

"Síla vizí je různá. Některé jsou slaboučké a jiné pekelně silné. Vím o vizi, která se roztříštila a každé ze sirén přišel jenom kousek a musely ji poskládat, aby byla kompletní. Můj osobní odhad je ten, že čím je poselství naléhavější, tím je vize silnější, ale nemám pro to důkazy. A spíš než, že by se rozhodla vize, tak se rozhodlo to kouzlo, které vás chrání, teda o tom, že to raději rozprostře mezi vás," přemýšlí nahlas.

"A do budoucna nevím, řekl bych že ty silnější vize to rozprostře, ale ty, které bys mohla Anno zvládnout sama budou jen pro tebe," spíš hádá než, že by věděl.

Dojí palačinku, počká na další otázky ohledně vizí, teda jestli budou a pak odpoví na další dotaz: "Nevíme o žádném místě, kde by se přemnožili netopýři a dělali neplechu. Na druhou stranu..."
Zamyslel se a přemýšlí o tom, kolik toho asi může říct.

"Dnes jsem přišel i se svou parťačkou do vaší školy, abychom dohodli spolupráci při řešení krize na jižním kontinentě v jednom malém královstvíčku. Pomáháme tam zvládat nákazu nehezkou nemocí, ale je to obtížné, protože je tam spousta nemocných a navíc není nikde v okolí zřídlo a normální magie tam není vůbec. Takže si musíme všechnu magii nést s sebou. Vaše škola nám slíbila pomoct, takže je reálné, že tam půjdete. Takže je možné, že se tvá vize vztahuje k tomu."

Ještě se podíval smutně na Annu, "Asi tě zklamu, ale ani mě se po těch letech nedaří moc vyvolávat vize. Ony si přijdou a odejdou, jak se jim chce."

Anna - 11. února 2019 19:59
Anna

Sem moc ráda, že mi holky při tom vaření takhle pomáhají. Jde nám to hezky od ruky a já aspoň mohu zapomenout na všechny ty nepříjemné události.

Aspoň tedy do chvíle, než nám někdo zaklepe na dveře a objeví se nějaký cizinec. Přesněji "ochránce". Copak tady asi chce? Zvědavě si prohlédnu jeho, i to jeho zvířátko. "Dobrý den". Pozdravím pak a podívám se na Elisu.

Tak tulík.. Vypadá docela roztomile. Obzvláště když začne mluvit, líbí se mi ten jeho hlásek. Plavík.. Maličko se pousměji a poslouchám. Začne vysvětlovat oč jde a mně se to vůbec nelíbí. Proč s tím jsou sakra takové problémy?

Zhluboka se nadechnu, vydechnu a dělám další palačinky. Chci abychom jich měli aspoň patnáct. Ať si každý můžeme dát aspoň dvě a naši "hosté" tři. Samozřejmě jim nabídneme taky, když už jsou tady. "Pořád myslíš že ti netopýři by začali dělat bordel sami od sebe?"

Zeptám se Elisy a poprosím kluky aby uklidili stůl, že můžeme prostřít a rovnou se pustit do jídla. Každý dostane svou porci a já sama se pak docela ráda usadím ke stolu. "Dobrou chuť". Popřeji všem a sama se pustím do jídla.

Chtěla sem být zticha a nijak moc nepřemýšlet, ale nakonec mi to nedá a musím se Rafa zeptat. "Co se to najednou děje? Prvně ty vize zvládnu nějak ustát a najednou tohle? Proč byla tak výrazně silnější, než ty předchozí? A půjde nějak v budoucnu je třeba vyvolat, nebo to vždycky přijde takhle náhodně?"

Elisa Whitebloom - 10. února 2019 18:57
Elisa Whitebloom

Přinesla sošku do společné místnosti a chvíli na ní zkoumavě hleděla a pak pokrčila rameny.
"Vypadá to, že má v sobě kouzlo ochrany a klidu. A taky mi připadá, jak kdybych byla doma na severu, jako by tu byli háje, kde jsou jednorožci, magická zvířata a tak. Kdyby vám to vadilo, tak řekněte, ale přijde mi hezká" přizná a nechá na nich, zdali jí tam chtějí nebo ne.

Mlčky zkoumala jak kluci tráví čas nad mapou a bylo jí jasné, že asi hledají, kde se co bude dít. Než stihla však Anně odpovědět, tak někdo zaklepal. Překvapeně koukala ke dveřím a mlčky sledovala Erika, jak šel otevřít. Když se tam objevil Ochránce, tak se tvářila stejně překvapeně, ale pak vyděla tulíka a bylo jí to jasné. Usmála se a koukala na zvířátko, které vyběhlo na stůl.
"Jak si se Anno ptala co je to tulík, tak je to přesně tenhle šikovný magický tvor. A vlastně bych řekla že je to i ten stejný se kterým jsem před chtílí hovořila" dodala s pobaveným výrazem a pousmála se na drobné zvířátko i na Rafa.
"V zajetí jsou dost vzácní, ale občas doprovází silné mágy. A jinak je jejich domovem Magický les" utrousí informace které věděla a pokrčila rameny s tím, že víc neví. Přesto však zkoumala malého tvora a prohlížela si ho. Sice by si ho chtěla pohladit, ale nechtěla ho urazit a tak ho jen pozorovala. Poté ovšem pohlédla na Ochránce a pousmála se na něj.
"Vy budete asi kamarád Hanky, že?" optala se s klidem a nabídla mu, aby se posadil a pokud nic nenamítal, tak mu nalila čaj nebo ovocnou limonádu.

"Takže na nás opravdu nikdo neútočil a udělala to ta vize? Je fakticky možné, že vize mají vlastní vůli a rozhodla se, že je moc silná a tak se to rozprostřelo mezi nás? Nebo to dělá ten jednorožčí dar a udělal to automaticky a teď to tak budeme mít pokaždé?" optá se vlastně jak Plavíka, tak Rafa, protože jí to asi zajímalo a oni jim na to mohli odpovědět.

Když jim pak Plavík začal vysvětlovat a učit je, jak Anně pomoci, tak se mezi sebou vystřídali, aby se to naučili všichni a zároveň dodělali palačinky, aby se stihli i najíst a aby to nezůstalo všechno jen na Anně. Pokud Anna nic nenamítala, tak mohli nabídbnout palačinky i ochránci a jeho tulíkovi.

"Mohu mít další dotaz? Jako ochránce určitě budete vědět, zdali se někde nepřemnožili netopýři a není s nimi problém, že ano?" zeptá se ho zkoumavě a upře pohled na Rafa, který byl naprosto milý a nevinný. Mohlo mu ovšem dojít, že se ptá z nějakého specifického důvodu.

Pán Jeskyně - 10. února 2019 16:52
Pán jeskyně Jindra

Soška jednorožce je nejenom krásná, ale šíří kolem sebe klid a pohodu. Navíc ti, kteří mají raději sever jsou překvapení, protože mají pocit, jakoby venku byly lesy. Alespoň se jim tak zdá podle zvuků a hlavně pachů.

Kluci si vzali věci do kuchyně/jídelny a něco řeší u mapy. Justýna s Panenkou pomáhají Anně a tak tam mají během pár minut manufakturu na výrobu palačinek.

Už jich mají aspoň deset, když někdo zabouchal na dveře. Erik šel otevřít.
"Zdravím, pojďte dál..." řekl dost překvapeně. S Erikem dovnitř vešel mladík (tak 25 roků) v uniformě ochránce. Už toto by bylo dost zvláštní, nebýt toho, že mu na rameni sedí malé zvířátko. Něco mezi morčetem a veverkou. Seskočilo a neskutečně rychle vyběhlo na stůl odkud pozoruje Annu.

"Ahoj, já jsem Raf a tady Plavík," řekl Rafael a ukázal na zvířátko, "nedal jinak, než že za vámi hned zaskočíme. A protože ho ještě neznáte, tak vám musím říct, že je hodně přesvědčivý."

Na vyzvání si sedl ke stolu a Plavík začal všem vysvětlovat. Má trochu pisklavý hlásek, ale je mu normálně rozumět: "Já viděl vizi, co měl Raf a viděl, že my musíme pomoct. Anna má silné vize a vy jste jí pomohly oddělat bolest. Já vám všem ukázat jak držet tak, aby nebolelo."

A než někdo něco řekl, tak všechny začal učit, jak přes to pouto pomáhat Anně tak, aby jim to nijak neubližovalo. Ano, Raf měl pravdu, na to jak je tulík malý, je tak přesvědčivý, že ho všichni poslouchají pomalu víc než své učitele.

Anna - 10. února 2019 11:16
Anna

Já sem se tedy soustředila hlavně na vaření, abychom s Panenkou připravili co nejlepší oběd. Po tom všem si to myslím všichni zasloužíme. I tak ale nešlo přeslechnout to, co ostatním říkala Elisa.

Počkat, to byla moje vize? Trochu zmateně na Elisu kouknu. Tohle se mi ještě nikdy nestalo, tak proč teď? To všechno jen kvůli pár netropýrům? To se mi vůbec nezdá, byla by to moc velká náhoda. A v náhody se mi už věřit nechce, né po tom co jsme všichni zažili. Také mně napadá, že třeba ti lidé co unesli Panenku, ti nebyli nikdy dopadeni. Co když s tím mají něco společného třeba oni?

"Já taky někoho znám a je přímo tady na škole. Už sem s ním jednou mluvila. Mohla bych se ho zeptat, ale myslím že více by mi pomohli sirény". Řeknu ještě Elise když se zmíní o mém daru. "A co je ťulík?" Zeptám se pak zvědavě. Nemám zkrátka takový přehled o kouzelných tvorech jako Elisa.

"To asi ano.. To ale neznamená, že bych nechtěla chvíli klidu, abych se mohla normálně učit. Beze strachu, že se zas něco pokazí". Odpovím jí když se zmíní o našem kolektivu. Tiše si povzdychnu a pak už se vážně soustředím na to vaření.

Zaslechnu ještě cosi o sošce ve které je nějaké kouzlo, které však brzy zmizí. Nevím tedy na co nám taková věc je, ale.. aspoň na dekoraci to bude pěkné.

Dále už se vážně o nic nestarám a děláme na tom jídle. Už můžeme ty palačinky začít smažit a tak nebude trvat dlouho než bude oběd hotový.

Pán Jeskyně - 10. února 2019 08:14
Pán jeskyně Jindra

//Já s reakcí ještě počkám na Annu ;)

Elisa Whitebloom - 9. února 2019 14:50
Elisa Whitebloom

Ještě nějakou chvíli tupě koukala kamsi do stolu a pak se pohnula, uklidila kamínek z ruky a podívala se na ostatní.

"Prý takhle útok vypadá a poznáme ho tak, ale pravděpodobně na nás zvenku nikdo neútočil. Udělala to Anny vidina. Prý byla tak silná a výrazná, že by jí Anna neunesla sama, že se to rozprostřelo po nás všech, abychom jí to pomohli nést"
utrousí to, co zjistila přes komunikaci s někým dalším.

"Takže se není čeho bát, jen pomůžeme Anně nést její dar, to je asi tak všechno. A Hanka zná někoho, kdo má stejný dar jako Anna, tak třeba by šlo domluvit, že si o tom popovídáte. Dříve s tím prý měl také velké problémy a pomáhá mu s tím jeho ťulík. Říkal mi, že by nám mohl ukázat, jak ti ulevit než se to naučíš zvládat"
přetlumočí ostatním co se dozvěděla a snažila se na ostatní poslat uklidňující pocit, že se vlastně nic neděje.

"Stavím se pak po vyučování v knihovně a zkusím najít jak se bránit netopýrům. Pokud ta vidina byla tak silná, tak asi bude mít velký význam, tak je lepší to nepodcenit" navrhne klidně a podívá se na Rolanda, zdali jí pomůže v knihovně hledat.

"A jinak z toho, co jsem pochopila od Hanky se jim to také dělo když byly ve škole. A dneska jsou spokojení, tak se není asi čeho bát. Narozdíl od nás měli ve škole spolužáky, kteří na ně byli hnusní, to my máme přeci jen oproti nim fajn kolektiv, ne?" řekne nakonec a pousměje se. Ještě chvíli si dočerpávala ze svého kamenu energii, protože jí štíty vyčerpaly a poté se zase dala do přípravy stolu a případně holkám pomohla, aby se stihli včas najíst.

"Tak mě napadá. Dostala jsem od Hanky dárek. Takovou sošku jednorožce. Prý má v sobě nějaké kouzlo, ale brzy vyprchá, protože si nevšimla, že kámen ze kterého to dělala byl poškozený. Ale ta soška je moc pěkná. Jestli chcete, tak jí můžu nechat tady a třeba nás bude opatrovat. A navíc je ta soška opravdu pěkná a Roland by podle ní mohl kreslit" napadne jí a po chvilce z ložnice přinese opravdu krásnou sošku z mramoru, kde je věrně vyobrazen jednorožec. Položí ji na polici v hromadné místnosti, pokud ostatní nic nenamítají.

Elisa Whitebloom - 9. února 2019 12:57
Elisa Whitebloom

Přivolala třídní, ale vypadala, že jinak příliš nevnímá. V ruce držela malý kamínek a hleděla někam do prázdna, bylo očividné, že asi komunikovala na dálku a někým a sice je asi částečně vnímala, ale většinou mysli byla někde jinde a řešila něco jiného. Byla z ní také cítit únava, ale ne tak velká a komunikace jí asi zase takový problém nedělala...

Pán Jeskyně - 9. února 2019 12:18
Pán jeskyně Jindra

//Jestli se chce tvoje postava Ferinové na něco zeptat, tak se klidně ptej ;)

Anna - 9. února 2019 10:19
Anna

"Děkuju". Špitnu k Justýně, když mi pomůže na židli. Ihned upiji aspoň trošku čaje a zadívám se na Erika. Opět mi dal něco své energie, takže je to mnohem lepší než před chvilkou. "Tohle by jsi neměl dělat. Zbytečně se vyčerpáš".

Řeknu mu starostlivě, pak se však vděčně usměji. "Ale děkuji". Upiji ještě trochu toho čaje a během chvilky je u nás Ferinová. Samozřejmě jí říkám vše co vím, i o té mé vizi, že ji tentokrát viděli i ostatní. Zajímalo by mně co je to místo kde se nám to stalo, ale to se zřejmě nedozvíme.

Také sem doufala že nám k tomu učitelka řekne něco více, dá nám nějaké rady nebo něco, ale jako jediné dává Erikovy kámen, kterým by nás mohl chránit. Pokud to tedy správně chápu. No, aspoň něco. Nejspíše se vážně budeme muset spoléhat na to naše pouto. Vím že se to některým nelíbilo, vlastně ani mně, ale je jasné že to může být užitečné.

"Já taky.." Odpovím Justýně. "Vlastně mně to i štve... Pořád se nám děje něco špatného. Jako by to nemohlo aspoň na chvíli přestat". Řeknu naštvaně a povzdychnu si. Dopiji zbytek čaje, vstanu a vracím se zpět k vaření. Pokud by mi Panenka pomohla, budu moc ráda.. Snad mně to aspoň trochu uklidní a odvede to myšlenky od toho všeho. Možná se i ostatním bude lépe myslet když budou mít plný žaludek.

Pán Jeskyně - 9. února 2019 08:38
Pán jeskyně Jindra

//Jo a před pár dny oslavila jeskyně rok trvání. A tak jsem přemýšlel, že jsme se za tu dobu moc neposunuli :D

Pán Jeskyně - 9. února 2019 08:20
Pán jeskyně Jindra

Hned jak to Annu semlelo, tak k ní přiskočila Justýna a rukama od mouky jí pomohla posadit se, někdo jim podal čaj. Na to všichni cítí, jak Erik pouští do pouta ohromné (pro některé až nepředstavitelné) množství energie. Díky této energii se Anna skoro ihned vzpamatovává.

Erik si pro sebe zamumlal, že je to lepší než tu energii předávat jakkoliv jinak, že se jí tolik neztrácí.

Ferinová je tady snad za dvě minuty a začíná kontrolovat, jestli jsou všichni v pořádku a jestli se nikomu nic nestalo a až pak se začíná zajímat o to, kdo a jak zaútočil. Jak to probíhalo a podobně.

Všechny pečlivě vyslechla a moc se jí to nelíbí. Vlastně vůbec.
Rozhlédla se po žácích a zalovila ve svém váčku. A Erik od ní dostal zvláštně tvarovaný hematit.

"Eriku jsi z nich nejsilnější, takže ho propůjčuji tobě. Používá se jednoduše. Představíš si oblast kterou chceš chránit a napumpuješ do kamene energii. On tu oblast začne chránit před magií zvenčí. Spotřebovává to neskutečně moc magie, není to stoprocentní a silného kouzelníka to nezastaví, ale nic lepšího pro vás nemám. Třeba vám to někdy pomůže," řekla k tomu Ferinová.

Jestli pak už nikdo nic nechtěl, tak je tam nechala připravovat oběd a odešla.

"Já se bojím," řekla Justýna po jejím odchodu a Erik ji objal.
Roland je pořád strašně zamyšlený, "je to nějaké strašně zvláštní."

Anna - 9. února 2019 00:21
Anna

Takhle se mi to vážně moc líbí. Když jsme tu všichni společně, něco děláme a bavíme se. Skoro jako rodina. Na Panenku s Justýnou se mile usmívám a pouštíme se do těsta. Samozřejmě se snažím zaslechnout aspoň něco z toho, co Erik říká.

Banket, jo? Hned mně napadlo, že to byla nějaká akce pro snoby, ale jak mluví dál, tak mně to docela zaujalo. Ale i znepokojilo. Nějaká velká krize, kam bychom měli jít pomoci. Chápu že to bude asi zapotřebí, ale.. proč se nám sakra tohle pořád děje? Nemůžeme mít chvíli klid?!

Chtěla sem něco říct, když v tom pocítím něco velmi zvláštního a nepříjemného. A hned na to přichází vize, kterou ovšem tentokrát nevidím zdá se jen já. Zdá se, jako bychom byli na nějakém výletě či co. A jako vždy, se musí něco podělat.

Vize je pryč a já se cítím stejně mizerně, jako když sem ráno přiletěla. Až zavrávorám a jen tak tak se mi podaří udržet se na nohou. Sice mám ruce od mouky, ale to neřeším. Dopotácím se ke stolu a sednu si. "Nevím co se stalo, neudělala sem to úmyslně. Ale ano, byla to má vize".

Odpovím Elise a shánění pomoci a informací nechávám na ní. Velmi ráda bych si dala ten čaj který připravila, ale nevím zda si vůbec dokážu nalít. Takže o to případně poprsím třeba Panenku. Po chvilce se pak podívám opět na Elisu a poslouchám.

Zcela souhlasím s tím co řekla. Bylo by dobré se nějak připravit, ať bychom se nemuseli obávat na místě. I když tedy popravdě, mně děsí pomyšlení že by na nás někdo zaútočil. Nějaký mocný čaroděj, nebo kdo ví co a jak bychom se tomu my ubránili? Teď už toho fakt moc nevymyslím, takže bude nejlepší počkat na to co zjistí Elisa a až se ukáže Ferinová.

Elisa Whitebloom - 8. února 2019 23:42
Elisa Whitebloom

Když Justýna s Panenkou pomhájí Anně s palačinkami, tak ona mezitím připraví stůl, příbory a nádobí. Také přichystala studený čaj a nějakou ovocnou vodu, aby si mohli vybrat a připravila i hrnky.

Chtěla něco říci, ale počkala na to, co řekne Erik. Když zmíní, že doma měli banket, tak si pomyslí cosi o tom, že musel být docela otravný víkend a asi se mu nikdo moc nevěnoval, když měli večírek. To byla raději za to, že trávila čas s Hankou u jednorožců. Přesto ho zvědavě poslouchá a přikývne.
"Hmm, to by mohlo být v magickém lese. Byla jsem tam v létě s mamkou a jsou tam dost pravidelné anomálie a občas se tam něco přemnoží nebo vymírá a musí se tam pomáhat" přizná s klidem a pokrčí rameny, že by jí to asi nepřekvapilo.

Když se pak najednou něco opřelo do jejich pouta, chytila se stolu a okamžitě zvedla štít. A nejen kolem sebe, ale rozšířila ho velice rychle po všech v místnosti, což mohou cítit. Vyčerpávalo jí to, ale držela ho pevně. Hned poté se dostavila Anny vize, ale to už štít neudržela kolem všech a tak ho pustila.
"To byla tvá vize?" zeptá se opatrně Anny, protože si snaží asi v hlavě srovnat to, co se stalo. Všichni už si na spojení zvykli a tak by jí nepřekvapilo, kdyby i vize byla sdílená, ale překvapovalo jí to.
"Dám vědět Ferinové, někdo na nás útočil" utrousí tiše a sáhne po zásobním kameni, aby si doplnila energii.
"Doplňte někdo prosím energii Anně" utrousí ještě, protože ví, že ona to nezvládne. Poté zmáčkla hodinky, aby zavolala třídní a popsala jí, že před chvíli někdo zaútočil na jejich společné pouto. Tedy spíše na někoho z nich, ale pouto to dokázalo oslabit natolik, aby se jim nic nestalo. A pak měli hromadně Anny vizi.

Posadila se unaveně ke stolu a přemýšlela nad tím vším.
"V magickém lese se nesmí používat magie, ale doplňuje se tam. Takže jsme byli jinde. A asi bychom si měli předem zjistit co s netopýri, ať to neřešíme tam. Taky bychom sebou měli mít asi hodně zásobních kamenů" utrousí a přemýšlí nad tím.
"To, co ovšem přišlo před tou vizí bylo něco jiného. Někdo na někoho z nás útočil. Hanka mi to popisovala včera. Právě proto jsou jednorožci silní, chrání je kolektiv a ochrana stáda" utrousí a vytáhne kamínek, který jí dala Hanka a spojí se s ní, aby se jí na to optala. Také se jí rovnou optala, zdali se dá zjistit na koho a kdo útočil nebo čím a proč.

Pán Jeskyně - 8. února 2019 23:27
Pán jeskyně Jindra

Všichni Panenku uklidňovali a přes pouto jí vysílali svou.. dalo by se říct lásku a tak se docela rychle sebrala.

Elisin návrh ohledně jídla byl jednomyslně přijatý a tak třída zamířila domů. Kde se Anna ujala své tradiční role a chystá oběd. Justýna jí pomáhá a aby to měly co nejrychleji, tak přiložila ruku k dílu i Panenka.

Erik využil tento čas a oznamuje všem to, co chtěl původně říct až večer: "Když jsem byl doma, tak se u nás pořádal banket. Na něm bylo pár významných ochránců a dalších zajímavých lidí. Tak nějak mezi řečí jsem zaslechl, že se bavil jeden z ochránců s naším ředitelem. Někde, nezachytil jsem kde, je docela velká krize. A naše škola tam půjde pomáhat. Takže si myslím, že bychom se na to měli nachystat."

Jenom to dořekl, tak všichni cítí, jak něco útočí přes jejich společné poutu. Nebo spíš jejich pouto bojuje proti něčemu skutečně mocnému. Nepodařilo se to potlačit, ale dost oslabit, aby se nikomu nic nestalo. Všichni tak zůstali při vědomí a ani nikdo nespadl, když sdílí s Annou její vizi.

...třída je v nějakém táboře a ukládá se ke spánku, tu někdo zmínil: "Ještěže máme magii a jsme imunní!" v táboře začal docela velký zmatek, na všechny útočí obrovské hejno rozdivočelých netopýrů a tak všichni teď řeší, jestli použít na obranu magii i když si ji tady nemají jak doplnit nebo ne...

Vize náhle skončila a všichni mohou cítit, jak to Annu vyčerpalo a jak je jí z toho docela zle.

Anna - 8. února 2019 22:57
Anna

Vyčkávala sem zda se Panenka odhodlá a nebo ne. Nakonec se však sebrala a začala mluvit. Jen mně svou první větou trochu překvapila. Jistě, byli tu chvilky kdy to nebylo úplně ideální, ale nemyslím si, že by to s ní bylo tak zlé. Když už, tak omlouvat by se měla Elisa.

Zřejmě se zapomnělo na ten incident s únosem.. Ale já nejsem nijak mstivá, ani nechci nikomu nic vyčítat. Je dobře že se už nehádáme. Panenka domluví a když začne plakat, tak se mi také do očí skoro derou slzy. Tak tak se držím, abych nezačala brečet. Nebyli jsme si tak blízké jako třeba s Justýnou, ale i tak sem ji vždy měla ráda.

Sem pak docela mile překvapená když se slova ujme Elisa a začíná naši kamarádku utišovat. "Přesně tak. I já sem ráda bývala sama, ale.. je moc fajn když můžeme být někdy všichni spolu. Všechny vás mám ráda". Řeknu mile, snažíc se Panence aspoň trošku zlepšit náladu.

Nečekala sem že se něco takového stane chvíli po příjezdu, ale asi je to dobře. K té Elisině poznámce ohledně jídla souhlasně přikývnu a zasměji se. Nevím jestli to jen hraje a nebo se opravdu změnila, ale líbí se mi když je taková. Jako by se za tu dobu změnila, k lepšímu.

Podám Panence ruku a pokud by to nevadilo, zamíříme domů společně. "Kdo mi pomůže s jídlem?" Ptám se s milým výrazem ve tváři když dorazíme. Nemáme zas tak moc času a nic sem k jídlu neplánovala, takže bychom mohli udělat třeba palačinky. Ty jsou dobré a celkem i rychlé. A kdyby třeba někdo nechtěl moc sladké, dají se udělat na více způsobů.

Je to pro mně dost zvláštní, měla sem v plánu jiné věci. Touhle dobou sem chtěla být dávno pryč. Ale po tom co jsme si řekli, myslím že bude fajn, když budeme trávit nějaký čas společně.

Elisa Whitebloom - 8. února 2019 22:35
Elisa Whitebloom

Mlčky Panenku poslouchala a nijak jí do toho neskákala, když se pak schoulila na zemi, tak ačkoliv to nebylo ani jí zrovna dvakrát blízké, tak si klekla k ní a objala jí.
"Není důvod se omlouvat. Já se taky nechovala zrovna ideálně. Každý jsme jiný a někteří jsou rádi členy společnosti a někteří prostě mají rádi klid nebo samotu" odpoví jí s poklidem a je zjevné, že to asi chápe.
"Mamka si třeba vyčítala, že mi nepořídila sourozence, že si na ostatní tady nezvyknu, protože mám ráda samotu. A co, zvykla jsem si taky a jako bonus mám teď i toho sourozence. Ale pořád mám ráda klid a samotu. Na tom přeci není nic špatného a nikomu nauškodí, když je chvíli sám" utrousí s poklidem a je zjevné, že jí to nevyčítá a ani jí to nevadí. Byla asi jedna z mála, komu nevadilo její mizení a vracení se večer, ale spíše to, že nepřiloží ruku k dílu.

"Měli bychom si jít udělat něco rychlého k tomu jídlu, jinak budeme na další hodině všichni hladový" utrousí pobaveně, jemně pohladí Panenku po zádech, pousměje se na ní a vstane, aby sebrala své prkno.
"Nemusíme na první hodinu po volnu přijít pozdě, když už jsem zvládla nabourat celý běh školy" dodá se smíchem. Pokud ostatní nic nenamítají, tak se pak vydají do domku, aby udělali nějaké rychlejší jídlo k obědu.

1 2 3 4 ... 22 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)