Sedmý smysl (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Sedmý smysl

Pán Jeskyně:

Jindra

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Sedmý smysl je zajímavá série knih české autorky. Já je rád srovnávám s Harry Potterem (z toho srovnání vychází Sedmý smysl jako vítěz ;) ) V této jeskyni ale budeme řešit něco jiného než v knihách (abyste si nepřečetli, jak na to :) )
Ať už vás vzali na Ostrov volby vaši rodiče nebo jste sirotek, kterého tam dovezl Vron v rámci záchrany sirotků s magickým nadáním, stejně se sejdete v magické škole. Během základního vzdělání se naučíte, číst, psát a základy magie a spoustu dobrodružství.
Hrát se bude dohromady na fóru, jenom soukromé věci budou šeptem ;)
Ideální aktivita by byla denně, ale to je asi pro spoustu lidí nereálné, ale každý druhý den byste to lidi mohli dát!
V případě zájmu mi pošlete poštolku a pošlu vám, jak vytvořit postavu.

Klíčová slova:

magie, děti, škola, sedmý smysl

Jaké hráče:

Aktivní.
Sice byste naskočili do (skoro) rozjetého vlaku, ale určitě bychom to spolu zvládli.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku

Rea

Máte: 180 rea.

Vydělávání

* Skvělé zvládnutí úkolu +20 * Zvládnutí úkolu +5 (ale vyplatí se až to udělají všichni) * Speciální

Ceny

Pokud je něco na měsíc, pak cena "na půl" roku (5 měsíců) je × 3 a cena "do konce studia" je × 8. Na tyto výpočty je potřeba dovednost matematika (1..na papíře, 2..z hlavy) ;)

Na měsíc

Dřevo - 50 Lepší suroviny na jídlo - 50 Základní koření -30 Lepší koření - 90 Hotová jídla - 300 Sladkosti - 50 Praní + opravování oblečení - 500

Na pořád

Postele - 500 Skříně - 300 Stoly - 300 Židle - 200 Záclony - 100 Nářadí - 300

Harmonogram

Denní

07.00 - 11.00 - Dopolední dva bloky výuky 15.00 - 17.00 - Odpolední blok výuky

Týdenní

PO - MAT + ZAM ++ TEV ÚT - ČAP + KOM ++ KRO ST - ZEM + ZAM ++ DOU ČT - ČAP + ZAM ++ KRO PÁ - OBE + ZAM ++ TEV SO - práce NE - práce MAT - matematika ČAP - čtení a psaní ZEM - zeměpis OBE - obecné základy ZAM - základy magie KOM - komunikace TEV - tělocvik KRO - kroužek DOU - doučování

Základy "herního systému"

V této jeskyni budeme používat následující systém. Postavy mají atributy a dovednosti. S atributy časem už nepůjde nic dělat, ale dovednosti se budeme učit (postavy budou ve škole, že jo). Většinou nebudeme potřebovat nic z toho, ale tu a tam je použijeme, stejně jako hod kostkou. Upozornění cílem jeskyně bude zábava a tak se nemusíte bát, když si uděláte "špatnou" postavu i s ní se dá hrát ;)

Atributy

Síla - ovlivňuje fyzickou sílu postav. Kolik toho unese? co zvedne? jakou zbraní může bojovat? Obratnost - jak je postava obratná a hbitá a zručná. Uhne? Nespadne? Navleče jehlu? Odolnost - odolnost těla, vyléčí se z toho? neusne? nepodchladne? Inteligence - mentální schopnosti (pro dobrodružství asi dost důležité) jak rychle se to naučí? vyřeší tu hádanku? zapamatuje si to heslo? Charisma - jak umí přesvědčit ostatní, uvěří mu? poslechnou ho? zastraší je? domluví se s nimi? usmlouvá to? Síla vůle - odolá ovlivňování? budou mu číst myšlenky? nenechá se zastrašit? půjde dál i když tělo už nemůže? Vnímání - kvalita všech smyslů, všimne si jich? najde ten ztracený přívěšek v pokoji? je ten tvor člověk? je to vůně hřebíčku? Krása - krása člověka, budu se ostatním líbit? Každý atribut může být v rozsahu -2 až +2. Graficky se to značí jako (-2 = --, -1 = -, 0 = 0, +1 = +, +2 = ++) Při tvorbě postavy si to dej tak, aby součet atributů byl +2. Všechny atributy si dej na 0 a máš 2 body k dobru. Můžeš si jeden atribut zlepšit o 2 nebo dva o 1. Taky si můžeš nějaký atribut snížit, aby sis nějaký jiný zvýšil(a).

Dovednosti

Do začátku máš 6 bodů na dovednosti. Do jedné dovednosti si můžeš dát maximálně 2 body. Úroveň atributů 0 ... nikdy jsi nic takového pořádně nedělal (u některých dovedností to znamená, že se o to nemůžeš ani pokusit) 1 ... už jsi to někdy dělal (normální netrénovaný člověk), děti které doma vedli k nějaké činnosti 2 ... k tomuto doma rodiče děti vedli a měly k tomu nadstandardní podmínky, (takto umí dovednost šikovní amatéři) 3 ... dovednost na úrovni vyučení (s touto hodnotou dovednosti jsou postavy schopny vykonávat dovednost jako samostatnou živnost) 4 ... lepší vzdělání/nadání než je průměr profesionálů 5 ... ti nejlepší na světě

Začáteční dovednosti

Čtení + psaní Matematika Všeobecný rozhled (pokud se nehodí jiná dovednost) Zeměpis Boj (zatím jenom pěsti nebo klacky) Pohyblivost (šplh, plavání, ...) Péče o domácnost (vaření, úklid, ..) Nějaké řemeslo (základní řemesla) Hudba a tanec Libovolná další dovednost, která vychází z vašeho životopisu.

Vybavení

Záleží z jak bohaté rodiny pocházíte. Někdo bude na sobě mít jenom chudé oblečení a vlastně nic jiného, jiný bude v bohatě zdobených šatech. Nemusíte se ale bát povinné vybavení do školy však nakonec budou mít i ti nejchudší...

Trocha zeměpisu

O světě si můžete udělat představu na mapě. Jenom taková legenda. Kolečka s názvem jsou velká města. Lodičky jsou přístavy. Čím pojedete víc na sever tím víc magie je ve vzduchu a tím je magie běžnější. Na jižním kontinentu magie téměř není a tak tam není tolik kouzelníků a ti, kteří tam jsou si musí magii doplňovat jen na speciálních místech nebo musí na sever. Určitě si tam všimnete i území dalších inteligentních ras jako jsou třeba draci, jednorožci nebo sirény. To jsou taky tři rasy se kterými se lidé setkávají nejčastěji. Trpaslíky nepočítám, protože ti jsou považováni za lidi (ale raději jim to nikdo neříká).

Nastínění doby/ úrovně světa

Lidé ve městech a vesnicích žijí docela v klidu a užívají si výdobytky civilizace. Jako jsou chodníky, kanalizace, vodovody, obchody, banky, ochránci hlídající bezpečnost (hlavně proti magickým zákrokům). Magie se zde používá (na severu) běžně k věcem usnadňujícím život. Cestuje se na koních (nebo jiných zvířatech), vozech, lodích. V některých městech najdeš třeba i jízdní kola ( :) ) na větší vzdálenosti se používají veřejné brány (portály), kterými můžeš za poplatek projít do téměř libovolného jiného města. Jako další magický dopravní prostředek tady mají supervolonová prkna (skateboard bez koleček, který létá) a levitační plošiny. Jako zbraně je tady velký výběr jak chladných, tak i střelných (luky, kuše, ...) střelný prach, ale neznají. Jemné mechanismy kombinované s magií jsou běžné, ale taky trochu drahé. Nicméně každé dítě, které se bude učit zvládat svou magii dostane kouzelné hodinky.
Hráči: (3/6) Elohir, Katara67, Sharkozis

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2 3 4 ... 11 ⇒|

Elisa Whitebloom - 13. srpna 2018 11:33
Elisa Whitebloom

"Mno je to pro Annu narušení soukromí... Ale asi lepší nežli aby si ublížila" přizná a povzdechne si. Jí by to asi bylo hodně nepříjemné, kdyby nemohla být sama. Poté si vyslechne Eika a ušklíbne se.

"Zase tím, že nechávají všechno na nás nám ukáží, jak se máme o sebe postarat. Pokud nechceme, aby s námi jednali jako s malýma děckama, tak je na čase přijmout odpovědnost za sebe a chovat se alespoň trochu dospěle, ne?" optá se ho s klidem a ačkoliv jí hromada věcí také vadí, tak to začíná chápat.

---

"Služby i sladkosti se dají vyměnit. Mít z čeho trvale vařit a nemuse to řešit je důležitější" připustí tak nějak myšlenku nad kterou se shodli všichni.

"Děkujeme" utrousí a pak se sesbírají a zamíří tedy domu. Anně pomohou ať už s věcmi, nebo s tím, aby mohla dojít po svých a opírat se. Doma se nabídne, že buď Justýně pomůže, nebo potom umyje nádobí.

"A mohla bych vyprat... To zvládnu. Pokud ohřejeme kamenem trochu vody ve vaně, tak můžu všem umýt oblečení" navrhne po chvilce přemýšlení. Oblečení si v potoku přepírala už několikrát a tady byla navíc i vana a mýdlo, tak by to neměl být problém.

Když si jde odnést věci do ložnice, tak zjistí, že tam jsou stoly navíc, které si neobjednali.
"Jé, máme tu každý svůj stůl" řekne nahlas a jde se podívat do spíže, kde je teď hromada masa a ovoce navíc a další věci.
"Super, ovoce. To bude dobré na svačiny" přizná a hned si vyndá dvě jablka, která umyje, vyčistí, rozkrájí a dá je na stůl. Mezitím jednu část také chroupá a čeká co ostatní.

Pán Jeskyně - 13. srpna 2018 07:31
Pán jeskyně Jindra

//Ještě jsem zapomněl :)

Až přijdou do domku, tak ve spíži najdou lepší jídlo, to znamená k tomu všemu, co tam měli mají i spoustu různého ovoce a taky je tam několik druhů masa.

A jako překvapení a bonus od Marka našli ve svých ložnicích psací stoly! Takže sice dál budou spát na něčem jako slamnících na zemi, ale už má každý svůj psací stůl, jenom by to ještě chtělo židle, aby nemuseli tahat židle z kuchyně/jídelny.

Pán Jeskyně - 13. srpna 2018 07:27
Pán jeskyně Jindra

"Ano, to je Eliso dobrý nápad. Zkusíme to udělat tak, aby s Annou pokaždé někdo byl, teda jestli souhlasíš Anno," řekl na to Roland.

"No a dělá s tím něco škola? Jako rozuměj, snaží se ti nějak pomoct, nebo to nechávají, tak jako většinu tady toho na nás?" zeptal se trochu nabroušeně Erik.

Pak už to nikdo nijak zvlášť neřešil.

---

Když se Mark dozvěděl, co přesně chtějí, tak se zamyslel.
"Hmm, tak mladí a už tak chytří? Žádné sladkosti? Žádné služby? Jenom základní věci a navíc napořád?" přemýšlí nahlas.

"Taková moudrost by se měla odměnit!" prohlásil vesele a něco si poznamenal.

"Dobře, až dojdete do domku, tak to tam všechno budete mít," řekl a zaznamenal změnu vašeho konta rea.
Pokud už nic nechtějí, tak se s nimi rozloučil.

//Základní koření a lepší suroviny odpovídají tak tomu, co si mohou dovolit běžní lidé střední třídy.

Jestli bude Anna potřebovat, tak ji Erik ještě ponese. Justýna se nabídne, že zkusí uvařit nějaký oběd, pokud jí bude Anna radit.

Elisa Whitebloom - 11. srpna 2018 23:34
Elisa Whitebloom

"Mno... Ono je možné, že se tím probudil zkrátka tvůj dar, který do té doby spal. Když na mě prvně mluvilo stádo fuňů, to jsem taky poprvé slyšela a použila symboličtinu, tak jsem myslela, že se mi asi rozletí hlava. Je jich moc a všichni mluví a mají blbé kecy. Byl to hrozný nápor. Sice jsem se díky tomu naučila symboličtinu neskutečně rychle, ale bylo to náročné. Je možné, že pro tebe to taky bylo silné a spustilo to tvůj dar. Pokud to máš jen chvíli, tak bude asi trvat nežli si zvykneš na to, jak to funguje, jak s tím nakládat a tak. Možná by pro tebe bylo bezpečnější, kdyby si vždy alespoň s někým byla. Kdyby se ti to stalo znovu a nikdo u toho nebyl, tak by sis mohla ublížit. A je jen otázka času, nežli přijdeš na to, jak to poznat" dodá mile a očividně nad tím asi dost přemýšlí a chápe, jak to pro ní musí být nepříjemné.

Poté už dorazí k Markovi a tak se na něj jen pousměje a kývne hlavou na Anny slova.
"Přesně tak" utrousí s klidem a tak nějak čeká, že to potvrdí asi všichni, když se na tom dohodli.

Anna - 11. srpna 2018 22:46
Anna

Podívám se na Elisu a chviličku přemýšlím. "Když o tom mluvíš, tak asi ano.. Nejsem si zcela jistá, ale.. Co jiného by za tím mohlo být?" Snažím se vybavit si přesné okamžiky, ale nějak se mi nedaří. No co, to je teď jedno.

"No.. Jedna byla hodně do budoucna, kde sem viděla sama sebe. Pak sem viděla jak někdo míchal lektvar, který otrávil jednu paní v nemocnici. A pak tebe a Erika, jak jste trénovali... Takže se asi přímo nedá říct že by se něco z toho "splnilo" ". Pokusím se odpovědět Elise.

Je docela vyčerpávající jim takhle vše vysvětlovat, ale sem ráda že se snaží. Na další Elisinu otázku zavrtím hlavou. "Jednou sem měla rozedřenou ruku, to jste mně někteří viděli i v kuchyni, jak byla ještě od krve. Když jsme měli první den práci v nemocnici, tak to bylo druhé vidění a tam sem měla rozbitou hlavu. No a pak tady tohle". Dvakrát ruka a jednou hlava, co se mi tak stane příště?

"Bylo to jak říkáš, ta vidina přišla po tom co jsi to Erikovy řekla. A bylo by fajn se na to aspoň nějak připravit, nechci aby mně po tom musel vždy někdo ošetřovat". Odpovím naposledy Elise, Justýně poděkuji za pomoc s mými věcmi a můžeme vyrazit.

Sice sem chtěla aby mně Erik vzal na záda, ale co, i v náruči je to dobré. Aspoň na něj lépe vidím. "Ahoj. Když mám doma takového siláka, tak proč toho nevyužít?" Odpovím s úsměvem Marcovi a doufám že to Erikovi nevadilo. Mile se na něj usměji a může mně pustit na zem. Postačí když se mu budu moci opřít o rameno.

Vyslechnu si Marcovu řeč, pousměji se a kouknu na ostatní zda platí to na čem jsme se dohodly. Pokud někdo nebude proti, tak začnu. "Rádi bychom základní koření a suroviny na lepší jídlo. Obojí navždy". Oznámím pro co jsme se rozhodly. Jistě toho koupíme mnohem více, ale to až v budoucnu. Teď si vystačíme s tím, co máme.

Pán Jeskyně - 11. srpna 2018 13:52
Pán jeskyně Jindra

Nakonec teda Justýna pomohla Anně posbírat věci a Erik si ji vzal do náruče a jdou za Markem. Ten se na ně dívá a usmívá se na ně.

"To se někdo má, že se nese," utrousí jenom k Anně ale je to spíš přátelské škádlení než štiplavá poznámka.

"Ha, vidím, že jste tady celá třída, tak mi řekněte, co budete potřebovat a já vám to prodám. Vidím, že máte rea, že nevíte co s nimi," zasmál se a čeká, až mu někdo řekne, co to vlastně chtějí.

Pán Jeskyně - 11. srpna 2018 13:48
Pán jeskyně Jindra

//omlouvám se, měl jsem teď (a asi ještě pár dnů budu) dost starostí a zařizování a večer jsem vždycky padl mrtvý. Takže prosím omluvte sníženou frekvenci a kvalitu příspěvků... chyba není na vašem přijímači.

Elisa Whitebloom - 9. srpna 2018 16:02
Elisa Whitebloom

"Počkej, to se ti začalo stávat až tady? Tři čtyři dny? Nebylo to chvíli potom, co si začala slyšet symboličtinu?" zeptá se trochu zadumaně a asi k tomu hledá nějaké vysvětlení. Nečeká, že by se něco dělo jen tak samo od sebe.

"Už se ti nějaká ta vidina splnila?" zeptá se ještě tak nějak zkoumavě a na poděkování jen mávne rukou s tím, že by nikomu neodmítla pomoc, pokud by jí to neohrožovalo.

"To si to měla už víckrát za tu dobu, co se ti to děje? Kdy se ti stalo to ostatní? Nějak jsem si nevšimla, že by si přišela s rozbitou hlavou" přizpustí a pak vzpomíná zpětně.
"Tehdy jak si zmizela se Selmou a my byli na lodi?" zeptá se tak nějak jediná doba, která jí napadá.

Pomáhá sbírat věci a uklidí i ty své, které odhodila z ruky a dá dopořádku třídu, aby neodcházeli z bordelu.
"Tak mě napadá, třeba by si se mohla naučit zaznamenat nějaký malý okamžik, kdy to přijde a naučit se si rychle sednout, nebo lehnout. Aby si se nezranila... Určitě časem najdeš nějakou maličkost podle které to třeba půjde poznat" řekne zadumaně a je na ní vidět, že asi chápe, že to může být vyčerpávající.
"Připadá mi, že ten tvůj stav vyvolal můj dotaz na Erika ohledně tréninku, což je dost zvláštní. Jako by něco reagovalo v konkrétní čas na konkrétní situaci a dalo ti informaci. Nebo spíš varování" utrousí a poté pomůže Justýně pobrat věci, aby tedy mohli vyrazit do obchodu.

Anna - 9. srpna 2018 15:48
Anna

Jak sbírám své věci tak se stále cítím trošku nejistě, takže se aspoň na chvíli posadím na židli. Zadívám se na Elisu a přemýšlím. "Teď nevím přesně, můžou to být tak tři-čtyři dny."

Možná že by to takové ani nebylo, když by mně Selma začala cvičit hned ze začátku! Ten drak přeci říkal že by to mělo být co nejdříve. "Jo, asi by jste měli chvíli počkat.. A ještě jednou děkuji". Sice se to dá brát že to teď byla Elisina povinnost mi pomoci, ale myslím že by to udělala i bez toho.

Sem tak vděčná jí, ale i Erikovi a ostatním. "To mi povídej, jednou sem si rozbila hlavu a dvakrát ruku. Nevím co by se dalo dělat, leda že bych se to naučila ovládat. Což je těší než se řekne... Tohle bylo asi po třetí a vždycky to přijde nějak samo". Pokusím se Rolandovi zodpovědět jeho dotazy.

Elisa správně podotkla že by mohl být problém s tím nákupem, ale Erik přichází s docela zajímavým nápadem. Zadívám se na něj a trošku se zaculím. "Tak kdyby ti to nevadilo, vzít mně na záda.. Jen k Marcovi. Odtamtud už to snad domů zvládnu".

Navrhnu a postavím se. Pokud bude Erik souhlasit, tak mu tedy mohu "skočit" na záda. Je to trochu divné, ale... Je to silný a docela i hezký kluk, tak proč té nabídky nevyužít? Na Panenky poznámku nijak nereaguji, jen se ušklíbnu a sem připravena vyrazit. "Vezmeš mi prosím věci?" Poprosím ještě Justýnu.

Pán Jeskyně - 9. srpna 2018 12:54
Pán jeskyně Jindra

Roland se podíval na Annu: "Ty jo, ale to je dost nebezpečné. Je něco, co bychom mohli udělat, aby se ti to nestávalo? Jak často se ti to stává?"

Erik se podíval na Annu: "No a co takhle, že bych tě vzal do náruče nebo na záda. První se podívali za Markem a pak bychom šli do domku, kde by sis mohla lehnout..."

Anna se za pomoci Erikovy pomoci zvedla a pokud bude chtít, tak by asi zvládla jít sama.

"No vypadáš teda pěkně blbě," komentovala to Panenka.

Elisa Whitebloom - 9. srpna 2018 00:20
Elisa Whitebloom

"V pohodě" usoudí tak nějak jakoby by o nic nešlo. Zdá se, že to vnímá v pohodě, jen chtěla vědět, co že se to děje, aby to pochopila.
"Aha. A jak dlouho už se ti to děje?" zeptá se jí trochu starostlivě.

Poté mlčky poslouchá co se jim snaží říci a pohlédne na Erika a zase zpátky na Annu.
"Hm, aha. Tak to asi dělat nebudeme, no... Je pravda, že Erik magii řeší dost ehm silově a asi chvíli potrvá, nežli se to naučí jemněji ovládat. A navíc vím, že to předávání funguje, protože jsem dávala energii tobě, aby to pomohlo Rolandovi léčit tvou ruku a rychleji si se probrala" přizná a je zjevné, že se asi dokáže obejít bez toho zkoušení a zbytečně nemá v plánu riskovat.

"Zvládneme, otázkou ovšem je, zdali nám to dají bez tebe. A navíc by tě měl někdo doprovodit, kdyby ta energie nestačila. Nakupování asi klidně můžeme nechat na jindy, až ti bude lépe"
navrhne a podívá se po ostatních.

Anna - 8. srpna 2018 23:53
Anna

No, nejspíše bude lepší nechávat ty počty vážně na Rolandovi. Doufala sem že budeme mít i na to lepší koření, ale nevadí. Základní určitě postačí. Plus to lepší máme taky, trošku sem si brala od princátek.

"Já sem pro". Odpovím tak nějak všem a můžeme vyrazit. Beru své věci a chystám se jít, když v tom cítím že to na mně zase jde. To néé! Chtěla sem se aspoň posadit, ale na to je pozdě. Opět sebou praštím o zem a zavírají se mi oči.

Nevím jak dlouho to bylo, ale když oči opět otvírám, tak se cítím velmi divně. Někdo mně zdá se drží a někdo další dělá cosi s mou rukou. Slyším i hlas paní učitelky, ale ta odchází když zrovna začnu normálně vidět. Ti kdo mně ošetřují jsou Roland a Elisa.

Já sem se při tom tentokrát i řízla? No to je skvělé.. Povzdychnu si a s Elisisnou pomocí se posadím. "Díky". Řeknu tak nějak oběma a rozhlížím se kolem.

"Ani jedno". Řeknu když Elisa začne přemýšlet proč se mi to stalo. "Já.. Občas mívám takové vize. Vždycky u toho ztratím vědomí a někde sebou plácnu." Pokusím se vysvětlit. Zadívám se na ní a pak na Erika.

"Neměly by jste spolu cvičit, nejste na to připraveni. Viděla sem vás dva.. Jak spolu cvičíte. Erik měl ale příliš energie a.." Na chvilku se odmlčím a váhám jak dál. "A tebe to málem zabilo". Dopovím s poněkud posmutnělým výrazem Elise.

Co se mně týče, já už toho mám dost, nejradši bych šla rovnou domů. Také se tedy pokusím postavit, třeba i s Erikovou pomocí. "Zvládnete to nakoupit samy? Já bych šla domů, trochu si odpočinout". Navrhnu jim a začnu pomalu sbírat své věci, které při mém pádu sletěli z lavice.

Elisa Whitebloom - 8. srpna 2018 23:24
Elisa Whitebloom

Když se začala Anna sama od sebe pomalu probouzet, tak ještě chvíli kontrolovala její stav a pak jí opatrně držela a pomohla jí posadit se, protože počítala s tím, že by mohla být třeba zmatená nebo dezorientovaná.

V tu chvíli se objeví třídní a jen po ní hodí pohledem, ale stále kontroluje Annu. Mlčky si vyslechne radu pro Rolanda, kterou neřešila, protože řešila základní funkce a nekontrolovala jak silné krvácení z ruky to bylo.

"Ale..." očividně se chtěla na něco optat, zatímco třídní zase zmizela. Teď se tvářila značně nasupeně i ona.
"Třeba bychom potřebovali vědět, proč se to Anně stalo. Zdali byla vyčerpaná, nebo je to jen nějaký hloupý školní test" dodá už trochu vztekle. Bylo očividné, že pokud by to měl být test jejich pohotovosti a schopností, tak by jí asi vytočilo, že k tomu používají spolužáky.

Pán Jeskyně - 8. srpna 2018 23:13
Pán jeskyně Jindra

Roland byl u Anny skoro tak rychle jako Elisa. Když se ona ujala zjišťování jejího stavu, tak on si vzal na starost to, co je očividné. Za pomoci nějakého kamínku jí léčí.

Rána na ruce se jí zatahuje přímo před očima. Rolandovy ale na čele perlí pot, jak ho to vysiluje a tak ani neprotestuje proti tomu, že mu Erik dal svůj zásobní kámen, který vycucl dosucha.

Elisa zjišťuje, že Anna dýchá. Sice dýchá velice pomalu a tak nějak divně. Na druhou stranu se zdá, že dýchá pravidelně.

Když ji tak Elisa kontroluje, tak se sama pomalu probouzí. V tu chvíli se ve třídě objevila Ferinová.

Na Anu se jenom podívala, ani se k ní nijak nesklonila. Usmála se na všechny a všechny moc pochválila. Rolandovy ale poradila, že to nebylo moc hluboké a tak stačilo nemagické léčení, protože na to magické ještě není až tak moc silný a tak ho to muselo stát spoustu sil.

"Profesionálně provedené. Včetně toho, že jste mě pro jistotu přivolali. Za to si zasloužíte 20 rea. Ale Anna je mimo nebezpečí a já mizím," řekla a než se mohl někdo na něco zeptat, tak skutečně zmizela.

Elisa Whitebloom - 8. srpna 2018 23:01
Elisa Whitebloom

"Když budeme mít lepší potraviny, tak asi stačí základní koření. Půjde to lépe kombinovat. A kdybychom náhodou potřebovali nějaké koření navíc, tak ho zkusíme s někým starším vyměnit za protislužby" navrhne s klidem. Když to všichni odsouhlasí, tak mohou tedy vyrazit k obchodu.

Zaznamenala během hodin otrávenost Anny i Panenky, ale zatím to raději neřešila. Magie jim zkrátka příliš nešla, ale nechápala, proč z toho dělají takovou vědu. Jí zase nešla matematika a už pár dní se jí doučovala, aby v ní příliš nezaostávala.

Už mají v plánu vyrazit, když Anna zkolabuje a sesune se na zem. Aniž by nad tím přemýšlela, tak odhodila věci z rukou na lavici a zaklekla k Anně. Zaklonila jí pevně hlavu a zkontrolovala dýchání. Poté houkla na Rolanda, aby jí zkontroloval tu ruku, jestli nekrvácí moc a že v tašce má lékárničku, kdyby to bylo třeba.
"Zavolejte někdo třídní. Stačí zmáčknout nějaký čudlík na hodinkách, co říkala" řekne ostatním do pléna, aby to někdo udělal.

Poté jí jednou rukou kontroluje dýchání, druhou jí položí na čelo a tak, jak to dělala v nemocnici a jak četla v knize se snaží předat jí svou energii a jemně jí podpořit její vlastní léčení v její těle. Dělala to velice jemně a opatrně a snažila se opravdu Anně za každou cenu pomoci.

Pán Jeskyně - 8. srpna 2018 22:18
Pán jeskyně Jindra

Roland vytáhl kus papíru a počítá.

"Tak, lepší suroviny, to máme..." něco škrábe na tom papíře.
"400 rea."
"Lepší koření by stálo...700.. ne 720 rea. To nedáme," oznámil.
"Ale určitě nám bude stačit základní koření.. to bude za 240. Dohromady by to bylo za 640 rea. To by šlo ne?" zeptal se.

Justýna je pro, Erik taky, Panenka nasraně čmrká něco do sešitu a jenom tak na půl pusy odpověděla, že je jí to jedno a souhlasí se vším.

Pak se Anna zničeho nic sesunula k zemi a je v bezvědomí. Při tom shodila pár věcí z lavice a o hranu lavice si rozřezala ruku, která jí krvácí.

Anna - 8. srpna 2018 21:34
Anna

Z této hodiny sem byla docela nesvá, možná i trošičku naštvaná. Erik a Elisa se tady převádějí jak nejsou skvělí a ostatním se povede sotva zvednou pár předmětů. A mně ani to ne, opět se ukazuje že magie asi nebude má silná stránka.

Ani slova paní učitelky mně moc nepotěšily. Mé nadání leží někde jinde.. Kde? Než se budu moci učit to co bych měla umět, tak uplynou měsíce, né-li roky. Za tu dobu už budou ostatní úplně někde jinde a já budu zvládat to co teď oni. To není zrovna lákavá vyhlídka.

I tak sem se u kamínků snažila. Nebylo překvapením že sem opět nejhorší. Po zbytek hodiny sem tak byla docela otrávená a vůbec se mi nechtělo něco dělat. Tentokrát sem tak byla ráda, když hodina konečně skončila.

To co nám tu Ferinová nechává nijak neřeším, mám vlastních starostí a úkolů dost, ještě abych ztrácela čas s tímhle. "Měly bychom vzít ty lepší suroviny a lepší koření. Obojí navždy". Řeknu ostatním, tak jak to navrhl dříve Roland. Nebudou-li proti, můžeme vyrazit ihned k Marcovi.

Elisa Whitebloom - 8. srpna 2018 10:35
Elisa Whitebloom

To, že se po nich chtělo něco, co vlastně neprobírali jí ani moc nepřekvapilo. Začínala si pomalu zvykat na princip školy a výuky. Hodin měli vlastně vcelku málo a šlo o ucelené bloky, kde dostali základ a co s ním pak udělali bylo na nich. Buď ho rozvíjeli sami a učili se dál to, co je zajímalo a nebo k tomu mohli dospět na praxích nebo třeba od někoho dalšího. Nebo se to zkrátka naučili, když to zrovna k něčemu potřebovali. Vyžadoval se po nich ten základ a pokud ho někdo rozvinul, tak to bylo jen dobře.

S klidem tedy pohybovala předměty a sledovala u toho Erikovu poletující lavici s trochou překvapení. Už několikrát se ujistila, že tohle ona zkrátka neudělá. Že to dokáže ovládat jemně a lehce, ale silou určitě ne. Když je třídní odměnila potleskem, tak zase věci nechala přistát na lavici a s klidem pozorovala ostatní a čekala, zdali budou ovládat předměty jemně, nebo silově.

Když měli rozsvítit kamínek, tak začala tím, že ho rozsvítila jemně a poté přidávala jemně sílu tak, aby zářil více a více. Když zářil jako Erikův, tak se pousmála a zase ho utlumila, aby se zbytečně nevyčerpávala. Když pak skončila hodina, tak všechnu energii do kamenů zastavila a uklidila je. Šla se podívat do krabice a koukla na závaží a poté na kostku.
"Hm, proč ne" usoudila s klidem a vytáhla průhlednou kostku. Vzala si jí s tím, že s ní alespoň bude trénovat. Závaží se jí tahat nechtělo a tak se tu asi bude občas zastavovat na trénování i s ním.

Když padl dotaz od Justýny, tak jen pokrčila rameny s tím, že jí je to vcelku jedno. Nikam ovšem nezmizela, kdyby tedy chtěli něco skutečně dojít nakoupit. Mezitím zašla za Erikem a ukázala mu jednu kapitolu v knize.
"Našla jsem cvičení na předávání energie. Tak mě napadlo, zdali by si to třeba nechtěl zkoušet a trénovat" navrhne mu jemně a váhavě.

Pán Jeskyně - 7. srpna 2018 23:44
Pán jeskyně Jindra

U té levitace byli skoro všichni překvapení. Teda hlavně tím, že po nich Ferinová chtěla něco, co měli na hodinách vlastně jenom jednou nebo spíš dvakrát. A tak skoro všichni ukazovali to, co dělali na hodinách. Pohybovali korálky uvnitř sklenic. Jediní dva, kteří se k tomu postavili jinak byla Elisa s Erikem.

Elisa nechala levitovat asi deset drobných předmětů, které nechala poletovat a dělala s nimi různou akrobacii a různé manévry.

To Erik na to šel jinak. Soustředil se, dokonce mu na čele vystoupila žilka, ale jedna ze školních lavic se zvedla do vzduchu a tam se začala pomalu otáčet.

Ferinová oba odměnila potleskem.

"Super, i vy ostatní zkuste zjistit jestli vám jde spíš pracovat s těžšími předměty nebo naopak s větším počtem lehčích," řekla.

Všem s výjimkou Erika šlo spíš levitovat větší množství lehčích předmětů, ale na Elisu jim chybí cvik.
No a vlastně nejhůř na tom je Anna, ta dokázala zvednout jenom jeden a to ještě lehčí předmět. Ale i tak ji Ferinová pochválila a vysvětlila jí, že se nemá bát. Prostě její nadání leží někde jinde...

Pak přišly na řadu ty kamínky, Ferinová upřesnila, že by ráda viděla jak na tom jsou třeba se světlem. To bylo hodně zvláštní.

Erik dokázal (stejně jako v předchozí hodině, kde si hráli s kamínky) ten svůj rozzářit velice jasně. Justýna je na tom stejně jako předtím a rozsvítila ten kamínek slaběji. Anna ještě slaběji. Překvapením jsou ale zbylí tři.

Roland, Elisa i Panenka zjistili, že od minula se zlepšili a jsou schopni buď dosáhnout stejného efektu jako Justýna, ale stojí je to mnohem méně úsilí než ji a nebo, když se skutečně snaží a dají do toho maximum, tak dokáží ten kámen rozzářit stejně jako Erik.

"Paráda, je vidět, že vy tři jste se naučili lépe pracovat s energií," pochválila je Ferinová.

Do konce hodiny nechala všechny, aby si to mohli všechno procvičovat a upozorňovala je na chyby a jemně je opravovala. Na konci hodiny ještě řekla: "Kdybyste potřebovali, tak v této truhlici máte každý sadu závaží a ještě takovou... ...hru."

A pak už s úsměvem odešla. Někteří se šli podívat do truhlice a tam je skutečně pro každého sada závaží. Kdy ty nejtěžší závaží sotva zvednou. A slibovaná hra je průhledná kostka uvnitř které jsou nějaké dílky ze kterých se dá něco postavit. Je to vlastně takové 3D puzzle.

"Tak co jdeme nakupovat?" zeptala se pak Justýna.

Anna - 7. srpna 2018 21:44
Anna

Dorazíme do učebny kde už čeká Elisa. Nechápu proč chodí takhle dříve, ale to je její věc. Posadím se, připravím si všechny věci a během chvíle je zde Marco. Mile se na něj usměji a dokonce mu zamávám.

Nějakou dobu jsme se neviděly, ale mám toho mužíka ráda. Přijde mi že je vždy veselý a tak sem veselá i já. Hodina začne a každý dostane nějaké zadání. Já se na ty své příklady pekelně soustředím, nerada bych vypadala jako trubka.

Do konce hodiny toho bylo dost, takže sem psychicky poněkud vyčerpaná, ale spokojená. Myslím že mi to šlo dobře. Učit se budu muset pořád, ale pro dnešek to stačilo. Během přestávky si tak sklidím věci a aspoň trošku odpočívám.

Na další hodinu přijde paní Ferinová a docela mně překvapí tím co po nás chce. Kromě Rolanda a Elisy sem neviděla že by tu levitaci někdo cvičil a teď to určitě půjde všem. Mně nikdo neřekl že bych měla něco takového procvičovat! Čtení, psaní, bylinky, ty hloupé kamínky, je toho prostě moc!

No bezva, zase se znemožním... Poněkud nabručeně sleduji ostatní. Když pak přijde řada na mně, tak to poněkud nejistě vyzkouším. Kamínky by mi mohli jít aspoň trochu, ale s levitací to bude určitě katastrofa.

1 2 3 4 ... 11 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace