Mega a Aragorn (7 stran zpět) | Články - Aragorn.czČlánky

Mega a Aragorn

Autor : MegaEdwin   18. září 2009   Ostatní
Menší shrnutí, co se v posledních dnech událo na Aragornu a proč by vás to mělo zajímat.

Jsem obyčnej metalista, co pomáhal Aragornu v začátcích, vytvořil jeho druhou verzi a následně k sobě přibral týpka jménem apophis, s nímž stvořil to, na co se teď koukáme. Toto vše spolklo obrovské množství práce. Nápady pocházely často přímo z vašich řad, kdy ty lepší z nich byly mnou či apem zpracovány na začátku či postupem času. Na postech administrátoru se začaly objevovat nové tváře a spolu se starými známými z předchozích verzí se utvořil kvalitní tým a arag nepochybně zažíval rozkvět.

Pak na mě bohužel dopadla tíha studijních povinností (semestrálky a další bullshit, znáte to) a následně jsem vážně onemocněl, kdy jsem lítal akorát mezi nemocnicema a nevypadalo to se mnou vůbec dobře. Jenže metalisty chrání nadpřirozená síla, s čímž někteří nepočítali.

Když jsem se vrátil zpátky, poměry se dost změnily. Jelikož nejsem ten, kdo by rád seděl v rohu a smutně koukal, začal jsem do věcí opět kecat, jak bylo mým dobrým zvykem. Dozvěděl jsem se, že to tu defacto přebral apo a já mám držet hubu, protože jsem se o arag přestal starat, tak co tady vůbec ještě chci.

Následovala apova skoroexkomunikace z důvodu jeho častých nálad, ať už na uživatele nebo na adminy, a apo se přesunul do stínu, kde sem tam něco na aragu upravil. Já jsem měl ke studiu ještě dobrou práci (programování v javě), takže jsem se nijak neangažoval. Něco jako otec, co nemusí platit alimenty a s harantem se nevídá :D

V práci na konci září však dávam výpověď a zbývá mi tedy už jen škola. Tak si říkám, že se zase vrátím a budu pokračovat s aragem. Bohužel zjišťuji, že arag je pod kontrolou jakýchsi samozvaných akcionářů. Lidé, kteří doteď klikali na tlačítko schválit, sobě dali mandát rozhodovat o věcech, o nichž nikdy nerozhodovali. Aragorn jel na problémovém hostingu, který se spíš plazil než běžel, a já měl zaplacený virtuální hosting na xenu, tedy mnohem lepší variantu. Adminům jsem navrhl, že bych to tedy přesunul, ale na první pohled jednoznačná nabídka se setkala s nečekaným odporem, přičemž mi byly kladeny ty samé otázky, na které jsem již několikrát odpověděl, a bylo uděláno všechno pro to, abych svou nabídku stáhl a prostě vypadl. Od nejmenovaného zdroje z adminů jsem pak pochytil, že se takto děje záměrně, údajně aby Aragorn nepadl do edwinových spárů.

Vytušil jsem, že asi nemám šanci, a tak jsem přemluvil apa, se kterým jsem se dal dočasně dohromady, a spolu jsme provedli jakýsi minipřevrat. Na xenu byla 2 dny poté navýšena paměť, protože Aragorn je fakt nenažranej (provedl jsem i některé nutné optimalizace kódu, které apo úplně tak nedomyslel), a je jasné, že kvalita a rychlost je s původním hostingem nesrovnatelná.

Od této chvíle to mohla být idylka a akcionáři se mohou zdát poražení. Bohužel já a apo jsme se solidně rozhádali nad maličkostmi (oba jsme patrně příliš temperamentní... ale to je dobře), načež on to vyřešil po svém, odchodem. Bylo mi vyčítáno, že jsem ho zmanipuloval a následně odkopl, což se samožejmě druhé straně hodilo do krámu. Nyní probíhá jakési pofidérní hlasování o tom, zda mám vůbec nárok na svůj vlastní systém a zda se aragorn přesune zpátky na starý problémový hosting. Podle jedné nejmenované členky admin teamu nyní dokonce aragorn držím jako rukojmí, byť jsem již před hlasováním samotným jasně uvedl, že pokud dopadne v můj neprospěch, aragorn ještě sám převedu. Stejná osoba také prohlásila, že bez ní bychom na aragornu neměli návštěvníky. Vysmál jsem se tomu...

Hlasování se chýlí ke konci s tím, že většina hlasů je proti mně. Hlasuje sice jen minorita adminů, ostatní se patrně bojí vyjádřit, nicméně důležité je, že z této většiny bude vycházet vlastník domény jilm.

Je tedy jasné, že zde na Aragornu končím. Ovšem kdo mě zná, ví, že to tak nenechám. Svůj kód si beru s sebou a do měsíce či dvou systém spustím na nové doméně. Zaplatím si také profi grafika, aby to nějak vypadalo. Budu přidávat nové vychytávky, kompletně změním zkostnatělá pravidla, která vládnou zde, a kdo si pamatuje pohodou atmosféru z A2 (válka mezi popem, metalem a punkery :D), tak tu na něm najde. Veškeré info se k vám včas donese. Zdější poštou či mailem (pbludsky@gmail.com) zodpovím případné dotazy.

Tento Aragorn se tedy přesouvá zpět na svůj problémový hosting, přičemž očekávám, že se ho novopočení vlastníci ujmou s grácií. Provedl jsem řadu optimalizací, takže je možné, že arag pojede dobře už i na starém, ovšem zaručit to nikdo nemůže.

Jelikož odcházím já a odešel i apo, Aragorn je momentálně bez programátora. Jeden z akcionářů mi však neustále vmetal do tváře, že je schopný kdykoli sehnat celé armády programátorů, takže očekávám, že tento stav nebude trvat dlouho. Je taktéž pravděpodobné, že dojde ke smíru s apem, který Aragorn zpět převezme a pod jejich kontrolou bude dál pracovat. Ať je to jakkoli, provoz Aragornu se v žádném případě neruší. Přibyde vám akorát další místo, kam se kromě andoru a aragu dá zajít.

Vím, že se tento příběh bude vyprávět ještě dlouho a patrně i ve více verzích. Záměrně jsem neuváděl žádná jména, jelikož mi za to dotyční nestojí a taktéž nechci vrhat špatné světlo na ty, kteří si jen hleděli svého.
Takže Mega se na vás bude těšit v budoucnu!

Rozchod, fellas.

Další články v kategorii Ostatní:

Kdo hodnotil článek Mega a Aragorn?
Alfonzo, Amunak, apophis, Ariana (5.00*), Astinas, Buri the Great, elaxon, elister, eranior, hrnecek, I-Ionza, ironis, J. L. C. Wauder, jozin, lapras, Merredith, Mett, Moon.rider, Moskov, murthags, petoun, Ragar, Ramon, Todrias Falco, vockoo

Komentáře ⇓

Pro přidání komentářů je třeba se nejprve přihlásit.

|⇐ 1 ... 5 6 7 8

samovrah - 18. září 2009 21:07
samovrah

Je mi naozaj ľúto že sa stalo niečo takéto.Aragorn.cz mi dal veľa a mnohému ma naučil.Stretol som tu plno skvelých a popravde aj neskvelých ľudí.Chodievam tu rád pretože tú stále môžem stretnúť ľudí,ktorých mám svojím spôsobom rád a rozprávať sa o všeličom,o dôležitých veciach aj nedôležitých.
Som tu na aragu už niekoľko rokov a vždy to pre mňa bolo miesto,kde sa všetko robilo s ohľadom pe užívateľov a návštevníkov.Sem tam sme sa púohádali užívatelia medzi sebou alebo užívatelia medzi adminmi a občas aj admini medzi sebou..Vždy išlo o malichernosti ktoré sa premietli len nejakými banmi alebo verejným pokarhaním v úvodníku.Teraz to však vyzerá že jeden z tvorcov aragornu odchádza kvôli autorským nezhodám a ide sa vrhnúť na vlastný projekt.Príde mi to ako keby sa štiepil samotný aragorn.
Nerobím si názor na nič a nefavorizujem nikoho..Len je mi ľúto že sa deje niečo takéto aj tu.

Ed,aj teba mám svojím spôsobom rád(a to aj keď ťa takmer nepoznám ale to je vedľajšie:)).Vďaka tebe aragorn vznikol,vďaka tebe sme dostali druhú aj tretiu verziu a šuškalo sa čosi aj o štvrtej.Je mi naozaj ľúto že odchádzaš za takýchto podmienok.Držím ti palce a teším sa na tvoj projekt.Určite tam prídem obzrieť jak to vyzerá!:D
Nič..

Amunak - 18. září 2009 21:06
Amunak

Nope. Podle článku jde Edwin na vlastní doménu s novým (tím lepším) hostingem, kde jede Arag na vlastním stroji, a tento Aragorn se přesune zpět, na ten starý, příšerný hosting. Silně ale pochybuji o tom, že si Edwin nechá zdejší databázi.
🐺

Todrias Falco - 18. září 2009 21:06
Todrias Falco

Taky mě to překvapilo a zajímá mě, kdo je vlastně ta druhá strana. Nejsem tady sice od začátku, ale vím, že Mega to tu udělal a těm nedorozuměním se dalo taky předejít. Ale tak je to skoro všude, i na obyčejných php fórech. Stvořitelé bývají neprávem vyštváni těmi, kterým věřili.
What is better - to be born good, or to overcome your evil nature through great effort?

vockoo - 18. září 2009 21:01
vockoo

Ach jo!... Co k tomu říct? Asi jako jediný nebudu hodnotit, kdo má pravdu atd., ale radši se vás na něco zeptám.

Edwin jde tedy na starý hosting udělat další online drd hernu?! A budou tem všechny jeskyně a příspěvky odsud?
Tadá!

anuvin - 18. září 2009 21:01
anuvin

Aneb tak to dopadá když se někdo plete do věcí kterým vůbec nerozumí.
Why does humanity deserve to survive? Maybe you don't. - Sharon "Athena" Agathon

Sakutzik - 18. září 2009 20:47
Sakutzik

Tedy po přečtení tohoto "sdělení" mi to skoro vyrazilo dech. Po nějaké době "hádek", kdy se skoro všichni navzájem nesnášeli, se konečně dohodlo a vrátil se Ed i Apo.
Vypadalo to slibně, arag dostal novej hosting a "vypadalo" to, že se dokonce pustili do programování již dlouho očekávané A4... Tohle teda je zarážející zpráva. Nevím sice, proč a kvůli čemu se hádáte. Ale pro mě jakožto prostého smrtelníka je naprosto nepochopitelné, proč jedna strana "neustoupí" a nepřestane obviňovat tu druhou. Nevím jak to je, ale pokud je to takhle, jak to na první pohled vypadá, tak je to docela smutné...
"Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl!"

elister - 18. září 2009 20:39
elister

Nehodnotím. Edwina si vážím ale názor si udělám až uslyším co řekne druhá strana. Ale za předpokladu že neřekne nic (nic konstruktivního, to byla vlastně docela hezká narážka o tom že na aragu konstruktivní kritika málem není, s tím bych i docela souhlasil) tak uvěřím jediné zveřejněné podobě. Napjatě vyčkávám.

PS: Vlastně nejvíc mě zajímá kdo vlastně JE druhá strana.
"I don't remember our boiler being nuclear" http://www.collectedcurios.com/sequentialart.php

jilm - 18. září 2009 20:38
jilm

Děkuji za korektní přístup. Některé věci jsme asi viděli každý trochu jinak, ale nemá cenu cokoliv dál říkat.

Děkuji za spoustu času a práce, kterou jsi pro Aragorn udělal. Co se mě týče, budeš tu mít vždy čestné místo, pokud se snad Tvůj přístup nějak změní. Pokud ne - přeji hodně štěstí. Nepochybuji, že dáš dohromady skvělý server.

Všechny uživatele mohu ujistit, že Aragorn bude bez problému pokračovat dál a brzy se dozvíte podrobnosti.

Byl bych rád, kdyby se pod tímto článkem neodehrál žádný flame. Všechno jsme si již vzájemně sdělili. Na místě je pouze vyjádřit lítost a poděkování.

Děkuji a mrzí mě to.
Shit happens.

hater - 18. září 2009 20:37
hater

Buri the Great 18. září 2009 20:35
Druha strana se na to taky vykasle a odejde za edwinem na novy server, co bychom delali tady?

Buri the Great - 18. září 2009 20:35
Buri the Great

Rozhodně zajímavé, docela by mě zajímalo, jak to bude podávat druhá strana.
http://napady.aragorn.cz

Mett - 18. září 2009 20:33
Mett

Leč je to u mě neuvěřitelné, ale souhlasím s Vojuem.
Klidně ti to udělám.

Voju - 18. září 2009 20:32
Voju

Ou ... Tomu říkám veselá zpráva ...
Sice chci být slušný, ale KTEREJ DEBIL odsouhlasil přesun na starej problémovej hosting a zbavil se Megaedwina ? ....

Ede, počítej s námi.. ehm .. se mnou :)

|⇐ 1 ... 5 6 7 8


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)