Original War - Jiný příběh I. (1. strana) | Články - Aragorn.czČlánky

Original War - Jiný příběh I.

Autor : Darth jofry   20. srpna 2008   Povídky
Úvod není můj výtvor, ale pochází ze stejnojmenné hry, od 2. dílu půjde snad o lepší dobrodružství, ale nudněji se vždy začít musí :)

Úvod:
Roku 1919 americký voják, plukovník Emmerson nalezl v oblasti poblíž místa dopadu Tunguzského meteoritu podivný přístroj (EON / Tau Deflektor). Přístroj byl velký jako Telefonní budka, tvarem připomínal paraboloid a uvnitř byl prostor. Technologicky nepřipomínal žádný pozemský výtvor. Byl převezen do Ameriky, kde byl testován a došlo se k neuvěřitelnému závěru. Tento přístroj nevytvořili lidé. Uvnitř stroje bylo nalezeno palivo, zelený krystalický nerost. Zjistilo se, že předmět vložený do přístroje zmizí a objeví se 2 000 000 let v minulosti, přibližně na stejném místě. Po vyplýtvání paliva na testy byl přístroj převezen do oblasti 51.

Po objevu menšího ložiska nerostu na Aljašce (1952) se pokračovalo v testech. Zprvu se myslelo, že je nerost radioaktivní, neboť byl na dotek teplý, ale to testy vyvrátily. Po dalších testech se objevilo, že Alaskyt (pojmenovaný dle místa objevu - Aljašky) je katalyzátor studené fůze - zdroj nevyčerpatelné energie. Hlavní "žíla" Alaskytu byla lokalizována na Sibiři.

Američané přišli s projektem Globemine. Ten spočíval v přesunu menší vojenské skupiny EONem do minulosti, přesun přes zmrzlý Beringův průliv, vytěžení sibiřských ložisek a následný převoz nerostu na Aljašku. Až by nastala éra lidí, Alaskyt by byl na Aljašce, tudíž všechen Američanů a mimo dosah komunistického Ruska.

Podle ruských vykopávek byly zajištěny trosky přístroje, dle testů amerického, Rusové ihned začali přemýšlet, jak se Američané mohli dostat do minulosti a po pátrání přišli na EON. Po nálezu zpola vytěženého alaskytového ložiska na sibiři se cítili podvedeni a začali s vlastní verzí programu, a to "ochrana ruského majetku".

Problém byl, že cestování EONem nebylo zpětné, proto se vybírali lidé, svobodní bez žijících příbuzných s dostatečným odhodláním a s vědomím, že zpět do budoucnosti se už nedostanou.

A tak začla přetahovaná o Sibiřská ložiska mezi nepřipravenými Američany a dobře vyzbrojenými rusy s úkolem uchránit to, co patří Svazu. A to nikdo netuší o blížící se hrozbě.

Tyto příběhy jsou smyšlené a podoba s žijícími lidmi je čistě náhodná.

Kapitola První: Globemine spouští program

Studená válka je v plném proudu...

1966-Kasárna poblíž vojenské základny Brownswood na Aljašce, na které je EON.
Plukovník J. Cornwell nechal nastoupit jednotku 8 vojáků. “Vojáci, vzhledem k vašim úspěchům a ukázkovému chování máte možnost zapojit se do celonárodní akce. Vedení vás vybralo pro akci Globemine. Materiály k této akci jste měli minulý týden, tudíž víte, o co se jedná. Je to pro vás čest, ovšem kdo se na to necítí, může odstoupit. Zdůrazňuji, že není cesty zpět, ale děláte to pro vaší zemi, díky Alaskytu už nebude žádná energetická krize a budeme mít před Rusy pořádně navrch. Kdo poletí, podepíše tento formulář a bude se pozítří hlásit u velení základny Brownswood, dostane požadované vybavení a další rozkazy. Ať už se rozhodnete jakkoliv, bylo mi ctí s vámi sloužit.”

Formulář podepsali: četař Jimmy McFlerry, desátník Anette Simonsonová, desátník Gary Lawrence, desátník Davis Horn a desátník Johny Steel.

Ti všichi se hlásili na vedení záhladny a byl jim vysvětlen postup a strategie Globemine. Všichni dostali rozkaz po přistání uvolnit místo dalším a ihned se zkontaktovat s vedením. Vybavení obsahovalo útočnou pušku M16, 3 zásobníky, 2 granáty a další nezbytné vybavení pro přežití v divočině. Následovala cesta k EONu. V oplocené a dobře hlídané části základny už na ně čekal další důstojník.
“A, tady jsou naši hrdinové,” pousmál se. “No račte tudy,” ukázal k zelenému předmětu. Všichni se zastavili a chvíli si prohlíželi neznámé tvary onoho přístroje. “Tak už jste se pokoukali. Teď máte poslední příležitost udělat krok zpět, nechceme tam nikoho, kdo není stoprocentně odhodlaný.” “Kancelářský kecy,” odfrkl Lawrence a opatrně vlezl dovitř. Následoval zelený záblesk a desátník zmizel. Takto to udělali i ostatní. Johny Steel zůstal poslední. “Ještě jeden krok a sbohem 20. století. Zatraceně dlouhý krok.”

Co na tuto četu čeká v minulosti? Dožijí se zítřka? Jsou schopni splnit všechny rozkazy? To se dozvíte v mnohem akčnějším 2. pokračování....

Další články v kategorii Povídky:

Kdo hodnotil článek Original War - Jiný příběh I.?
Amthauer, Amunak, Billie, Bogina, hater, medizn, Mr.Hannibal

Komentáře ⇓

Pro přidání komentářů je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 15 z celkem 15 příspěvků1

medizn - 21. listopadu 2009 17:30
medizn

Pekné.
Ups...

Darth jofry - 21. srpna 2008 17:56
Darth jofry

hater 21. srpna 2008 17:51
Jo, uvidíme :)
Útočná puška Kalašnikov se skládá ze čtyř částí. Jsou to tyto tři: pažba a hlaveň. Pažba nemusí být vždy přítomna.

hater - 21. srpna 2008 17:51
hater

Darth jofry 20. srpna 2008 18:10
na kladnou odezvu se jeden musi vice snazit :-) ok, je to fajn pokus, je pekne, ze chces z tohoto prostredi psat, ale ono to stejne jako cokoliv jine neni snadne. :-) Tak hodne stesti a trpelivosti.

Darth jofry - 20. srpna 2008 18:13
Darth jofry

Myslím, že na "i" v tomto případě nezáleží. ve hře samotné byla zmínka, že působením v minulosti se změnila budoucnost, tudíž to berte z hlediska jiné reality, kde na příslušných úřadech například udělali chybu a od té doby se píše Alaskyt...
Útočná puška Kalašnikov se skládá ze čtyř částí. Jsou to tyto tři: pažba a hlaveň. Pažba nemusí být vždy přítomna.

Darth jofry - 20. srpna 2008 18:10
Darth jofry

Pozn. č.2: 2. díl jsem poslal asi hodinu po tom 1. Jinak 3. díl časem pošlu taky, jestli bude mít 2. díl kladnou odezvu. 2. díl je asi až na 2 pasáže, či hlášky celý z mé hlavy, a těmi pasážemi jsem se jen inspiroval z původní hry, nikoliv kopíroval.
Útočná puška Kalašnikov se skládá ze čtyř částí. Jsou to tyto tři: pažba a hlaveň. Pažba nemusí být vždy přítomna.

Mr.Hannibal - 20. srpna 2008 18:10
Mr.Hannibal

Jen poznámka: nepíše se Alaskyt/Alaskit měkké i?

Mr.Hannibal - 20. srpna 2008 18:08
Mr.Hannibal

hater 20. srpna 2008 18:01
No ta délka taky není nic moc. Ale viděl jsem že autor sem nejprve hodil první a teprve za pár hodin druhý. Dá se to tedy vysvětlit tím že druhý díl v době publikování prvního nebyl napsaný. Což je taky (alespoň podle mě) chyba, když už chce někdo něco dělat na díly tak ať si nejdřív napíše nějáký základ, nejlépe dva, tři díly, a teprve pak ať to publikuje.

Amthauer - 20. srpna 2008 18:06
Amthauer

hater 20. srpna 2008 18:01
Druhý už je poslaný, takže přinejmenším ty dva budou ;)
- What is a life devoid of strife?

hater - 20. srpna 2008 18:01
hater

taky pribeh a puvodni hru znam, takze nic noveho ;-) proste tendleten prispevek je desne kratky a divim se, proc neni spojeny s "druhym dilem" ktery by mel byt zajimavy. Takovychto prvnich dilu je tu fakt kupa ;-) a vetsinou skonci tim prvnim nebo maximalne druhym dilem. To koneckoncu prorokuje uz to, ze autor posila prave tak kratky a nic nerikajici uvod. Nejen pro toho kdo to zna. Fakt nechapu proc zrovna zaroven nemohl jit ten dil druhy.

Darth jofry - 20. srpna 2008 12:35
Darth jofry

jistě, uniklo mi několik souvislostí ze hry, a tak jsem to nahradil svojí verzí, prot jsem to nazval "jiný příběh" ale díky za urovnání zkutečností. A ano, několik hlášek je tam nepůvodních. dál se to ale bude odvíjet individuálním, ale podobným směrem.
Útočná puška Kalašnikov se skládá ze čtyř částí. Jsou to tyto tři: pažba a hlaveň. Pažba nemusí být vždy přítomna.

Mr.Hannibal - 20. srpna 2008 12:30
Mr.Hannibal

Zdá se mi to dobré, až teda na ty chyby. Ten začátek nebyl nudný, krásný úvod do světo Original war. Akorát jsi tam udělal chybu(alespoň já jsem to tak při hraní Owaru pochopil):
Američané co se vyskytují v Owaru pocházejí z naší reality a surovině říkají Siberit. Vydali se do minulosti aby převezli Siberit z Ruska(nikoliv komunistického) na Aljašku.
Komunističtí rusové pocházejí z druhé reality. V jejich realitě existuje SSSR i v roce 2001. Siberit byl Američany převezen na Aljašku a Rusové mu tedy říkají Alaskit. Došlo však k chybě: EON(pro rusy TAWAR) se nachází stále na Sibiři. Rusové zjišťují že Alaskit byl původně na Sibiři a tak se ho do minulosti vydají znovu převést.

Jinak mi to celé přišlo spíše jako by jsi opisoval to co je ve hře. Například hlášku jako: "Kancelářský kecy." nebo "Ještě jeden krok a sbohem 20. století. Zatraceně dlouhý krok."

Dávám tři a půl, za ty chybičky a za ty ukradené hlášky:)

Darth jofry - 20. srpna 2008 12:28
Darth jofry

Pozn.: ty suše vyjmenované osoby budou figurovat dále v příběhu a někde jsem je uvést musel, ikdyž jsem mohl asi lepším způsobem.
Útočná puška Kalašnikov se skládá ze čtyř částí. Jsou to tyto tři: pažba a hlaveň. Pažba nemusí být vždy přítomna.

Amthauer - 20. srpna 2008 11:57
Amthauer

Tak bacha, zrovna proto, že jsem psal Vietnamka s malým vé jsem dostal dvojku z maturitní slohovky ;)
- What is a life devoid of strife?

Darth jofry - 20. srpna 2008 11:54
Darth jofry

Díky, Gramatika mi občas dělá potíže :/ ale to není omluva. Moje je to až od 1. kapitoly a začátek je trochu nudnější, za což se omlouvám. 2. díl už je kompletně z mé hlavy, a další díly by měly být záživnější. Děkuji za kritiku.
Útočná puška Kalašnikov se skládá ze čtyř částí. Jsou to tyto tři: pažba a hlaveň. Pažba nemusí být vždy přítomna.

Amthauer - 20. srpna 2008 11:44
Amthauer

Předem mi to nedá a upozorním na velká písmena, která tady občas haprují - takže Rus, Rusko, Amerika jsou všechno s velkým (zde to bylo takřka vždy s malým), pouze jako přídavná jména mají malé (americký občan, ruský jazyk), ne ovšem, pokud je to zároveň oficiální název (Berlínská univerzita). Naopak jsem se dočkal třeba desátníka s velkým D a příjmení John Steel s malým es. Když už jsme u těch jmen - úvod do dějinných kulis ještě může být zajímavý, ale suchopárné vyjmenovávání jmen může být nudné a celý tenhle styl je takový zkratkovitý. Nehledě na to, že teď nevím, co jsi vlastně psal ty a co je z onoho zdroje, respektive nakolik jsi se nechal jen inspirovat či přímo opisoval. Tak zatím ** a při dalším dílu posoudím víc.
- What is a life devoid of strife?

Vypisuje se 15 z celkem 15 příspěvků1


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)