Tyky tan Junior (1 strana zpět) | Články - Aragorn.czČlánky

Tyky tan Junior

Autor : Tyky   22. června 2007   Postavy
Životopis na památku jednoho z hrdinů, který žil na rozcestí a nakonec i umřel

Píšu tyto řádky abych vzdal úctu jedné z postav co tu byla, žila a umřela. Jeho jméno je Tyky tan Junior.
Měl bych začít od jeho dětství. Narodil se asi před třicetipěti lety, i když vypadal na dvacet, v malé vesničce u chudého rolníka. Tenkrát mu dali jméno Tykyen Šídlo. Hloupé jméno, ale jemu to nevadilo (aspoň v té době). Už v pěti letech ukazoval silné předpoklady pro manuální práce a tak otec, i když nerad, ho poslal ke strýčkovi řezbáři (musel mít na mysli víc jeho než své blaho protože tento mladý hrdina byl jejich první dítě). U strýce, říkal mu Idalt, se naučil náš hrdina jeho řemeslu. Tykyho však lákaly dálky a tak odešel pryč (déle to bral jako nevděčnost). Po dlouhých toulkách se dostal do Ordeku, jednoho z velkých měst západní říše. Tam se protloukal jak to šlo, hlavně zlodějnou. Osud tomu chtěl a byl chycen. Kdyby nebylo Sliche, asi by dnes ležel pod kytičkami. Slich zachránil mladíka a přivedl do Rodiny (zlodějský cech). Zde se setkal s elfem Lothajsem (ten měl poslední slovo v cechu), Breyem hobitem specialistou na padělky, s Liel jeho učitelkou na akrobacii a podobné užitečnosti, Glifem pasti všeho druhu a nakonec Slichem kuše, zbraně, no prostě bojový zloděj každým coulem. Do tady toho hloučku se dostal třináctiletý klučina neumějíc skoro nic. Tato ostřílená skupina ho vzala k sobě a začala ho učit to co uměli sami. Za pár let Tyky dokázal hodně triků z jejich umění. Asi by to šel život dobře, kdyby se nestalo pár věcí. Za prvé by nesměli jít na truhlici a zkusit jí vyloupit. Možná by to zvládli, ale nakonec po překročení mnoha nástrah se našel mezi nimi zrádce: Slich. Vzal drahokam po kterém šli a utekl. Z této bryndy se dostaly všichni mimo Liel a Breye (později je v tichosti popravili). Zbyl jen Tyky, Lothajs a Glif. Ale pastičkář začal pít. K čemu je opilý zloděj? K ničemu. Proto se hrdina vsadil s Lothajsem kdo zrádce dostane první. Vyhrál mladík. Po roku hledání se setkali na místě kde byl pronásledovaným zachráněn. Na kraji přehrady. Nemohl ho zastřelit a tak sklopil zbraň, dlužil mu život. Stejně ale Slich skočil dolů ze skály. Rozmlátil si kosti dole na kamenech v řece. Zase cestování naší postavy, dlouhé a namáhavé. O měsíc později se k němu doneslo že Lothajse dostali, zabili ho. Vzedmnul se v něm vztek a zuřivost. Začal se mstít. Každý kdo mohl za smrt lidí z Rodiny zemřel, od strážníků k zvědům až po zloděje. V té době jich zemřelo na padesát. A tehdy začali další problémy. Příbuzní mrtvých to nechtěji nechat jen tak a vypsali odměnu 1000 zlatých na Tykyho hlavu.
Tím končí jedna kapitola a začíná druhá. Setkal se s Flarinem člověkem co mu dal znova chuť do života, ukázal mu cestu přes minulost a chodník do budoucnosti. Naneštěstí se vždy do všeho připlete žena. Jmenovala se Demia, elfka s krásnou tváří a samými problémy. Tato láska však nedopadla dobře a krachem. Hledal další cestu, novou a neobjevenou. Došel na cestu theurgie. Nevěděl proč zrovna theurg, ale lákalo ho to. Za dalších deset let studia se vrátil. A začal život dál. Mnoho příběhů prožil než zemřel. Nebudu říkat jak, ale mohli za to karty a mladíkův smysl pro risk. Ale vrátil se díky sférám. Nikdy nezjistil proč, co mu sféry dali za úděl. Tyto události ho přivedli na nový nápad stát se tím čím už byl, ... zlodějem, stát se tím co tolik miloval a co zahodil díky zmařené lásce. Po mnoha nástrahách a nebezpečí poznal mnoho přátel: Anachis, malou Liwien, hraničáře Faramira a jiné, kterým pomáhal. Nakonec se znova zamiloval do dívky s jménem Myth (zase elfka a zase měla pořád problémy, no jo měl pro tyto typy slabost). Vzal si ji tedy. Za nějaký čas se dostal ke královským lidem. později se stal šlechticem. Tento příběh však neskončil, naopak ještě se prodloužil. Jednoho podzimního dne dostal za úkol najít a pověřit některé lidi k něčemu co nechtěl. Nesplnil jej a tak se stal psancem. Volný život ho bavil avšak nesměl mít štěstí, dostal nemoc. Nemoc jenž nechápal a která se projevovala šokem ústícímu až ke krvelačnosti a touze zabít ženu. I na jaře na jarmarku znova ho posedl amok a tak dne 3.6, když zaútočil na Anachis přemohl stvůru v sobě, bohužel však narazil hlavou na dlážděnou cestu. Umřel, ale šťastný vědějíc že nezranil milovanou osobu a při vzpomínce na ty jenž mu pomohli.
Proto prosím nezapomeňme na muže jenž miloval všechny kolem sebe a pomáhal kde se dalo. Muže jenž neukazoval zbraň a používal ji jen když bylo potřeba. Poohlídněte se někdy za touto usměvavou postavou, která tak ráda filozofovala i když pořád nosila černou barvu. Snad někdy poznáte, že to co představoval je přání věčného dobra na světě či ve vašem životě.

Bůh s Tebou Tyky tan Juniore

Další články v kategorii Postavy:

Kdo hodnotil článek Tyky tan Junior?
Anach (4.00*), Ben, hater, Kaena, Kotel, Krišpín, Linda, MARK, Sirriel, TajemnaBlogarka, Valeria, venda.von

Komentáře ⇓

Pro přidání komentářů je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 32 příspěvků1 2

Kaena - 24. června 2007 21:10
Kaena

Tyky 24. června 2007 18:13

Počkej,já se rozbtečím *odkašle si* Béééééééé!Méééé!
"Kde je ta mrcha, co ze mě vysála život a říkám jí zlatíčko?!"

Tyky - 24. června 2007 18:13
Tyky

Miar 24. června 2007 18:10
no jo dnešní mládež nechápe smutek ve smrti člověka :D
Kdyby neexistovalo zlo neznali bychom dobro. Kdyby neexistovala smrt, nepochopily by jsme život. Kdyby neexistovala nenávist nenašli bychom to nejdůležitější....lásku

Miar - 24. června 2007 18:10
Miar

Ronald 24. června 2007 13:51
tak vidím, že někoho to přece jen potěšilo...
chrocht

Ronald - 24. června 2007 13:51
Ronald

jůůů ja byl u jeho smrti :D:D to je náhodička :D
Četl jsem pár svých starých příspěvků, asi jsem byl divnej. :D :D :D

Sirriel - 24. června 2007 11:24
Sirriel

Tyky...Kurnik to si ze mě děláš srandu=D a já si řikala prčo už jsem ho tak dlouho neviděla na rozcestí... no jo Tyky byla dobrá postava a u konce jsem dokonce uronila slzu...=) Ale Sirriel ho měla ráda jako kamárada;)
Nikdo se mě neptal, jestli se chci narodit. Tak mi teď neříkejte, jak mám žít.

Kaena - 24. června 2007 08:50
Kaena

Já si Tykyho pamatuju,jak mě "zachránil" před nějakou bandou přerostlejch čoklů (vlkodlaků) :P
"Kde je ta mrcha, co ze mě vysála život a říkám jí zlatíčko?!"

Tyky - 24. června 2007 08:22
Tyky

fairon 23. června 2007 22:48
Odpovím jo je trochu opravenej ale je nevadí mi to můžete se na mě zlobit ale Tykyho jsem vždy vydával s tímhle životopisem hodně z toho je doděláno a příběh shnutej ale nějak se mě nechtělo vymýšlet novej když někteří tento příběh již znali druhá část jsou jeho opravdové příběhy co tu zažil už je to dlouho co jsem to četl a vymyslel takže jsem si to neuvědomil :D
Kdyby neexistovalo zlo neznali bychom dobro. Kdyby neexistovala smrt, nepochopily by jsme život. Kdyby neexistovala nenávist nenašli bychom to nejdůležitější....lásku

Aife - 23. června 2007 23:55
Aife

fairon 23. června 2007 22:48
No ten začítek je zkoplej z tý přírušky.... Tyky, že se nestyddíš...
Nepouštějte banán!

fairon - 23. června 2007 22:48
fairon

Nj na začátku jsem si říkal copak mi to připomíná žeby příběh v příručce DrD plus pro zloděje? A ano jen pozměněných pár jmen a názvů to by byla první část druhá už je čistě z hlavy. Nevím co tím autor sleduje ale dejme tomu že jde jen o postavu hranou v rozcestí tak se tím nevzrušovat.
"Nepřestávej být vlkem, abys byl vzat do ovčího stáda."

Aife - 23. června 2007 22:32
Aife

si pamatuju tu svatbu... hehe-... Syiuš jako kněz.
"ty bláho.. . kde jsou kurva kytky?!"
Nepouštějte banán!

Valeria - 23. června 2007 08:08
Valeria

Tyky...je to krásné...takový vždycky byl...byl to přítel, který se mi stratil ve světě a teď už bohužel vým, že ho nikdy nespatřím...je mi to líto a přesto dál znám ten příběh a kde kdo ho už slyšel a kde kdo ho stále dál poslouchá...já sama si ho přečítám a popravdě sem se dost nabrečela...byl součástí mýho nejlepšího života jakej sem kdy žila...života na aragu...sbohem Tyky tane Juniore...sbohem navěky...přesto však zůstals v mém srdci a sppolu s vzpomínkou na tebe i vzpomínky na zážitky...ať je bůh milostiv tvé duši...
Štěstí se plíží ztichlým světem, jenva co noha nohu mine, jednou je vítáme a jindy smetem, a ono pokaždé je jiné. Lady Valeria Aragornská

hater - 22. června 2007 22:38
hater

Sympatická postava a majitel s ní opravdu hodně zažil. Těžko se mi do ní rýpe. Ale musím :-) jsem děsně urýpaný.

Nikde nevidím popis postavy. Jak náš hrdina vypadal? Byl vysoký? Nízký? Jaké měl rysy ve tváři? Jak působil na své okolí? Co bylo první, co jsme si na něm všimli? Čím nás zaujal?
Jistě víme, že postava byla usměvavá a nosila černé oblečení.

Některá místa životopisu mi nebyla úplně srozumitelná. Například fráze:
"Za prvé by nesměli jít na truhlici a zkusit jí vyloupit."
mi není úplně jasná. Objevuje se několik dalších podobně nesrozumitelných míst, ovšem přesto má příběh jistou logiku. Má zajímavé zvraty, které by podle mého skromného názoru chtělo buď dotáhnout do konce a nebo radějí úplně vypustit. Celkově postava působí příliš překombinovaně :-) ale tak to je možná jen můj dojem.

Co se týče osobnosti, je tu krátká konkrétní zmínka na konci o tom jaký byl a k tomu mnoho detailů v životopise. Je to zajímavá směs, ale také si nejsem přesně jistý kam hrdinu vlastně zařadit. Zřejme patří mezi "ty dobré," ale zase je ochoten mstít se a zabít 50 lidí. Kromě toho je tu několik zajímavých momentů, které se mi zcela jistě líbily a to je například dilema zabít svého zachránce či ne a také podivná nemoc na konci :-)

Vypisuje se 20 z celkem 32 příspěvků1 2


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)