Filmy | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Filmy

Správci:jozin, agarwaen, anuvin, Klaghler O´Pilley, Lerion
Popis:Diskuze o filmech.
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Anketa:
Na co se nejvíc těšíte z premiér prvního půlroku?
2. 1. Zpátky do ringu0
2. 1. 47 Róninů0
9. 1. Na život a na smrt0
9. 1. Něžné vlny0
9. 1. Nymfomanka, část II.0
16. 1. Vlk z Wall Street0
23. 1. Hercules: Zrození legendy0
30. 1. Jack Ryan: V utajení0
30. 1. Krásno0
6. 2. Dědictví aneb Kurvaseneříká1
6. 2. RoboCop0
6. 3. 300: Vzestup říše3
13. 3. Need for Speed0
20. 3. Pompeii0
27. 3. Noe0
3. 4. Kapitán Amerika: Zimní voják1
15. 5. Godzilla0
22. 5. X-Men: Budoucí minulost0
19. 6. Jak vycvičit draka 21
26. 6. Transformers: Age of Extinction0
6 celkem
Nástěnka:
..

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 1224 příspěvků1 2 3 4 ... 62 ⇒|

murthags - 8. října 2015 08:57
murthags

Doporučuji:

http://www.csfd.cz/film/404844-me-earl-the-dying-girl/komentare/

http://www.csfd.cz/film/303829-chlapectvi/prehled/

http://www.csfd.cz/film/370681-co-jsme-komu-udelali/prehled/
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

Ronkar - 19. května 2015 10:52
Ronkar

ŠÍLENÝ MAX: Zběsilá cesta (2015)

George Miller se vrátil do Hollywoodu ke svému dítku z 80. let, aby všem ukázal, jak se točí akční trháky. Šílený Max: Zběsilá cesta je extra-hojivou náplastí pro všechny fanoušky našlápnuté akce, kde nechybí ujetá bizarnost, zásoba originálních nápadů, a kde adrenalin teče proudem.

MOJE RECNEZE: http://michalsirotek.cz/recenze-sileny-max/
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Ronkar - 3. května 2015 19:11
Ronkar

EX MACHINA (2015)

Vypadá to, že člověk nakonec dohnal svého Stvořitele, a stalo se tak uprostřed divočiny v luxusním výzkumném zařízení geniálního miliardáře Nathana (Oskar Issac). Ten si zde hraje na boha a jeho dílem je inteligentní android Ava v podání švédské herečky Alicie Vikander. Je ale Ava jen dobře naprogramovaný a rafinovaný robot, nebo má skutečné vědomí? To jsou otázky, kvůli kterým je do panenské přírody pozván Nathanův zaměstnanec, programátor Caleb (Domhnall Gleeson). Během symbolických sedmi dní má provést na Avě řadu testů a zodpovědět otázku, jestli je Nathanův výtvor plnohodnotný umělý život.

MOJE RECENZE:http://michalsirotek.cz/ex-machina-recenze/
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Ronkar - 26. března 2015 10:27
Ronkar

PÍSEŇ MOŘE (2014)

Zapomeňte na ztřeštěné animáky z dílen Hollywoodu přecpané akcí a groteskními postavami. Režisér Tomm Moore nabízí pohádku protkanou keltskými bájemi a okouzlující výtvarnou i hudební stránkou.

Tomm Moore na sebe poprvé upozornil v roce 2009 s příběhem Brendana, který se v prostředí raného středověku ocitl uprostřed střetu křesťanské a pohanské kultury (Brendan a tajemství Kellsu). Píseň moře byla stejně jako autorův debut nominována na Oskara za nejlepší animovaný film. Cenu sice nezískala, ale jedná se bezpochyby o veliký úspěch. Písni moře se tak dostalo širší pozornosti a doputovala i do našich kin. A to jak v českém tak i původním znění.

Moje recenze:
http://michalsirotek.cz/pisen-more-recenze/
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Ronkar - 23. března 2015 11:47
Ronkar

CHAPPIE (2015)

Hravá sci-fi pohádka, která jde proti tradičním schématům a nebojí s extravagatního castingu, žánrového guláše ani brutální akce.

Neill Blomkamp zaujal široké publikum netradičně pojatou sci-fi Distrikt 9. Neutěšené kulisy Johannesburgu, povedená akce říznutá dokumentárním stylem, hravost i eRková brutalita. To společně se sociálním podtextem, kde aplikoval poselství o problematice multikulturního soužití, udělalo z jeho debutu kladně přijatý snímek. Navázal Elysiem, které navzdory dobře vykreslenému světu budoucnosti doplatilo na unylý děj o bezpráví mezi společenskými vrstvami. Chappie má s předchozími snímky mnoho společných znaků.

Moje recenze:
http://michalsirotek.cz/chappie-recenze/
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Ronkar - 17. listopadu 2014 19:38
Ronkar

INTERSTELLAR (2014)

Christopher Nolan (Memento, Inception, batmanovská trilogie) ani po deváté nezklamal. Opět se mu podařilo natočit film s fantastickými momenty, které berou dech. Interstellar je příjemně hmotným snímkem, který nabízí působivou výpravu do neznámých končin vesmíru ve staromódní stylizaci. Intimní a současně opulentní sci-fi z vesmíru však není bez chyb.

Moje recenze:

http://michalsirotek.cz/recenze-interstellar/
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Ronkar - 12. srpna 2014 18:20
Ronkar

LOCKE (2013)

Moje recenze:


Představte si film, ve kterém hodinu a půl jede autem obyčejný chlápek po dálnici, z jehož tváře sjede kamera pouze, aby zabrala jeho vůz. Připadá vám to uhozené, nebo nudné? Chyba lávky. Britský film Locke je odvážný počin, a i přes svou netypičnost zůstává obsahově velmi silným dramatem o mezilidských vztazích. Nechybí mu výborný scénář, hlubší rozměr, charismatický herec a pointa, která reflektuje osobní cestu každého z nás.

80%

http://michalsirotek.cz/recenze-locke/
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Ronkar - 18. června 2014 21:14
Ronkar

murthags 16. června 2014 23:47
Souhlas :) Já byl hodně rád, že jsem se konečně natrefil na film, který mě nezklamal. Poslední návštěvy kina totiž většinou končili spíš negativem, ale Na hraně zítřka je opravdu dobrej.
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

murthags - 16. června 2014 23:47
murthags

Ronkar 16. června 2014 21:02
byl jsem na tom v imaxu a přijde mi taky fajn :) na to že jsem předtím neviděl ani trailer tak to byl velký překvapení. Na Hromnice o den více byl můj oblíbený film a když se navíc střílí a pilotuje tak je to ještě lepší :)
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

Ronkar - 16. června 2014 21:02
Ronkar

EDGE OF TOMMOROW (2014)

Moje recenze:


Vysoko rozpočtové sci-fi s Tomem Cruisem nám Hollywood nadělil už loni v podání vizuálně poutavého, ale dějově ne už tak zdařilého Nevědomí. Ta pravá blockbusterová jízda ale přichází až s letošním létem! Na hraně zítřka je efektivní military SF napěchovaná akcí, humorem, sympatickou ústřední dvojicí a překvapivě chytrou zápletkou...

http://michalsirotek.cz/edge-of-tommorow/

85%
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Ronkar - 20. března 2014 21:15
Ronkar

Prisoners / Zmizení (2013)

Moje recenze:

http://michalsirotek.cz/recenze-prisoners/
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Ronkar - 25. ledna 2014 23:18
Ronkar

RECENZE – Lo imposible (2012) – Nic nás nerozdělí

http://www.csfd.cz/film/285419-nic-nas-nerozdeli/

V neděli 26. prosince 2004 postihlo Indický oceán nevídaně silné zemětřesení. Následně udeřila na jihovýchodní pobřeží Asie ničivá vlna tsunami, která vzala život a domov bezpočtu rodin.

Pokud sáhnete po tomhle filmu, připravte se na dvě hodiny výživného dramatu, při kterém prožijete hrůzu, děs, zatínání zubů, ale také dojetí.

Manželé Henry (Ewan McGregor) a Marie (Naomi Watts) se rozhodli strávit se svými třemi syny Vánoce v tropickém ráji Thajska. Bohužel měli tu smůlu, že si k tomu vybrali právě rok 2004. Osud rodiny Bennettů jsem neznal. A upřímně, nevědět, jak to celé dopadne je velké plus. Hrdinové tu totiž dostávají takové kapky, že se s nimi velmi rychle sžijete. A to navzdory úvodu, který si odbydeme dost rychle. Dobře situování manželé a jejich (nedospělí) kluci se ubytují v hotelu, oslavují kouzelné Vánoce, užívají volna. Všichni se tu mají rádi, prostě správná americká idylka. Ta však končí s příchodem vody, která smete úplně vše.

Katastrofických filmů podle skutečné události je hodně. Ale těch dobře natočených už o poznání méně. Žánr, který často balancuje na hraně s patosem a ždímá s diváků emoce, může být až otravný. Vězte však, že Lo imposible do této skupiny nepatří. Úder tsunami je děsivý, drtivý a velmi sugestivní. Od tohoto okamžiku začíná nervy drásající drama, jaké jsem ve filmu už dlouho neviděl.

Poté, co je celá rodina rozdělena, se věnuje film osudu Marie a Lucase (nejstaršího syna). Ve vodním proudu, který je unáší skrz trosky a mrtvoly, se totiž dokáží najít. První polovina filmu je velmi pohlcující, a tak syrová, že vám vezme dech. Tady vás bude bolet každá rána, kterou postavy utrží. Ve chvíli, kdy je Marie stržena vlnou a vy vidíte její křehké tělo narážet do všech vodních trosek, říkáte si, jak sakra velké musí mít člověk štěstí, aby takovou hrůzu přežil. Při pohledu na zraněnou Neomi Watts jsem nejednou zatínal nehty do opěradel.

Snad ještě děsivější, než samotná vlna, je totální spoušť, kterou po sobě zanechá. To pravé drama začíná. Maria zápasí s těžkým zraněním a počínající otravou. Přeživší nevědí, jestli je zbytek rodiny naživu a pokud ano, najít je v tom pekle vypadá naprosto nemožně.

Lo imposible je velmi zručně natočený film bez zbytečné pompéznosti, ačkoli tragédie, jaká se tehdy udála, k tomu přímo vybízí. Je to komorní příběh jedné rodiny, jejíž příběh však odráží to, co si prožili i mnozí další.

Kamera, hudba, triky, scénář, vše tu funguje perfektně. Film neztrácí tempo ani napětí, scény na sebe dobře navazují a mají atmosféru. Do závěru snímku tak vplujete, aniž byste si to uvědomili.
Je pravda, že poslední třetina se nevyhne sentimentalitě a dramatizace tu působí poněkud přehnaně, ale na druhou stranu, vše ostatní klape, jak má. Herecké výkony jsou velmi dobré a to včetně těch nejmenších protagonistů. Film, který si zachoval srdce, i když by se v rukách mnoha režisérů snadno změnil v ubulenou limonádu.

Zaryté odpůrce obdobných dramat nepřesvědčím, ale všichni ostatní dostanou skvěle natočený katastrofický film, který se vyhýbá lacinému kýči.

Režiséra filmu, Juana Antonia Bayona, neznám. Ale po zhlédnutí Lo imposible, budu pozorně vyhlížet, s čím přijde příště.

90%
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

LBsmoke - 10. ledna 2014 11:01
LBsmoke

Amthauer 9. ledna 2014 18:06
je to jak kdyby jsi trpěl samomluvou..
akorát tomu vadí ty RE: LBs , škoda

LBs.ic.cz

Amthauer - 9. ledna 2014 18:06
Amthauer

Ty vole, další. Proč mažeš pořád své příspěvky? Co tím sleduješ? :D
- What is a life devoid of strife?

Amthauer - 9. ledna 2014 18:05
Amthauer

LBsmoke 9. ledna 2014 11:21
Aha, tak to jsem ve výpisu přehlédl. Jinak bych to do ankety dal. Měl jsem pocit, že to mělo premiéru loni, ani nevím proč, asi že se to natáčelo hned po Djangovi ve stejných kulisách.
- What is a life devoid of strife?

Amthauer - 8. ledna 2014 17:55
Amthauer

LBsmoke 8. ledna 2014 17:49
A proč jsi smazal příspěvek, na který reaguji? Teď už si ani nevzpomínám, čeho se to týkalo. Bezvadný přístup.
- What is a life devoid of strife?

LBsmoke - 8. ledna 2014 17:50
LBsmoke

murthags 4. ledna 2014 15:12
ale docela koukatelná k pizze 3/5*
LBs.ic.cz

Amthauer - 7. ledna 2014 15:40
Amthauer

LBsmoke 7. ledna 2014 15:09
To už českou premiéru mělo.
- What is a life devoid of strife?

murthags - 4. ledna 2014 15:12
murthags

tyjo Elysium je fakt sračka :D
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

Amthauer - 4. ledna 2014 10:35
Amthauer

Anketa!
- What is a life devoid of strife?

Vypisuje se 20 z celkem 1224 příspěvků1 2 3 4 ... 62 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)