Filmy (2 strany zpět) | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Filmy

Správci:jozin, agarwaen, anuvin, Klaghler O´Pilley, Lerion
Popis:Diskuze o filmech.
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Anketa:
Na co se nejvíc těšíte z premiér prvního půlroku?
2. 1. Zpátky do ringu0
2. 1. 47 Róninů0
9. 1. Na život a na smrt0
9. 1. Něžné vlny0
9. 1. Nymfomanka, část II.0
16. 1. Vlk z Wall Street0
23. 1. Hercules: Zrození legendy0
30. 1. Jack Ryan: V utajení0
30. 1. Krásno0
6. 2. Dědictví aneb Kurvaseneříká1
6. 2. RoboCop0
6. 3. 300: Vzestup říše3
13. 3. Need for Speed0
20. 3. Pompeii0
27. 3. Noe0
3. 4. Kapitán Amerika: Zimní voják1
15. 5. Godzilla0
22. 5. X-Men: Budoucí minulost0
19. 6. Jak vycvičit draka 21
26. 6. Transformers: Age of Extinction0
6 celkem
Nástěnka:
..

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 1224 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 6 ... 62 ⇒|

Ronkar - 21. února 2013 11:04
Ronkar

Sherlock Holmes: Hra stínů

Naprostá sračka, která může zaumout snad jen diváka po lobotomii. Ano, jsou to hezké obrázky, pěkně se na to kouká s vypnutým mozkem, ale to by mě musel dopředu někdo upozornit. U filmu jsem se tak neuvěřitelně nudil, že jsem snad zestárl o pár let. Dokud se střílí, běhá, skáče a dělají další voloviny, jde to. Ale jakmile nějaká postava promluví… :D

Navíc mě začíná pekně vadit Robert Downey Jr. Podle mě ten člověk neumí hrát, protože před kamerou pořád vypadá, jako by mu bylo uplně ukradený, že točí film za miliony dolarů.

Tudy Hollywoode cesta nevede… ještě pořád máme dostatek rozumu, abychom nezbaštili každý barevný cirkus, který nám naservírujete.
Zapomenout a jít dál.
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Ronkar - 21. února 2013 10:48
Ronkar

Hořící keř (2013)

Asi málokdo neslyšel o třídílné sérii z produkce HBO - Hořící keř. Jaký je tedy nový film o činu Jana Palacha? Především je nutno říct, že není toliko o Palachovi, jako spíš o době, ve které žil a lidech, keré jeho smrt přímo zasáhla (rodina, advokátka Dagmar Burešová, vyšetřující major VB Jireš a další).

Je třeba říct zásadní věc. Hořící keř je výborný. A't už vás to téma zajímá nebo ne, tohle se prostě povedlo. Na filmu je vidět rozpočet, který dokázal dát dobovým reáliím uvěřitelnou podobu. Flm je obecně zpracován s pečlivou detailností, která je patrná na kameře, scénáři i zvolených hercích. Úvod na Václavském náměstí vás prostě uhrane a pak už ocotně následujete tvůrce do dob, o kterých vám možná vyprávěli vaši rodiče nebo prarodiče.
Scénář jede jako dobře promazaný stroj, nikde nedrhne, nikdy nepůsobí ani příliš klišovitě, ani hloupě (jak to často u českých filmů bývá). Kamera je detailní a v mnoha scénách nápaditě využívá zrcadlových efektů. Prolínání dobových záběrů s těmi filmovými je téma samo pro sebe.

Hercké obsazení potěšilo. Táňa Pauhofová, co by hrdina, která hájí čest Palachovi rodiny, byla kočka už v pohádkách a jako advokátce jí to sluší ještě víc. Tahle holka dokázala, že umí hrát. Ivan Trojan hraje příjemně minimalisticky, škoda jen, že neměl v příběhu více prostoru. Jediný, kdo mi neseděl je trouba Kotek. Tenhle kluk nemá v takovémto vyprávění co dělat. Nepřesvědčil a nadobro ho považuji za děvku reklamních společností…

Co se týče rozdělení do tří částí… nejsem si jistý zda byly nutné části tři, protože zejména v druhé se tempo dost zpomalí. Možná to zkrouhnout do dvou by vyšlo lépe, ale to je jen osobní názor.

Mě se to líbilo. Je to povedené a je to téma, které by mohlo (a mělo) být zajímavé i pro mladé lidi. Víc českých filmů jako je tento!

9/10
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

murthags - 29. prosince 2012 13:41
murthags

65% je dostačující, mě to dokonce bavilo :D
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

Ronkar - 29. prosince 2012 12:13
Ronkar

Annox 29. prosince 2012 09:52
To jo a jak to panečku ve filmu vypadá efektně :)
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Annox - 29. prosince 2012 09:52
Annox

Ronkar 25. prosince 2012 23:19

Hmm... hlavně vykrádačka Half-Life 2. Boj ve výtahu s Gravity Gunem :-D :-D :-D
Moderní realista uznává pouze pesimistický optimismus.

Ronkar - 25. prosince 2012 23:19
Ronkar

Total Recall (2012)

Blockbusterový nášup, který bude ale zákonitě srovnáván se starším kousek, což ho nejspíš šoupne do škatulky zbytečných filmů a možná i propadáků. Pro sci-fi nadšence se tu ale najde spoustu pochutin. Od výborné vizuální stránky, futuristického města, kde si užijeme řádnou automobilovou honičku ve výšinách (ala Minority Report), postapokaliptické scenérie a další hovadinky i příjemné hračičky, které pobaví.

Scénář je plytký, místy dost stupidní a postavy nijak výrazné. Navíc je v hlavních bodech naprosto totožný se starší verzí, takže se tu nedočkáte ani žádného překvapní. Inovace po dějové stránce je nulová, což je asi největší mínus. Tady se totiž jede na zběsilé akci a pokud možno vypnutém mozku diváka. Ale co, jako zábava je to dostačující. A ačkoli si může starý Total Recall s tím novým bez problémů vytřít zadek, shlednout ho není na škodu :)

6,5/10
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Ronkar - 18. prosince 2012 13:44
Ronkar

murthags 18. prosince 2012 12:31
Já to srovnávám hlavně proto, že si tím spracováním na to Jackson naběhl sám. Kdyby to pojal jako pohádku, osobnější a komornější, nevytahoval bych LOTRa...
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Amthauer - 18. prosince 2012 12:37
Amthauer

murthags 18. prosince 2012 12:31
Myslím, že to zas taková blbost není, přeci jen, stejný svět, stejný režisér, některé postavy a herci atd.
- What is a life devoid of strife?

murthags - 18. prosince 2012 12:31
murthags

Ronkar 18. prosince 2012 11:54
taky mi to přijde že moc to přeháníš. Srovnávat lotra s hobitem je blbost. Už proto, že hobit má odlišný děje a není tak epický jako pán prstenů. Ale s tím nudným začátkem souhlasím. Digitalizace akční scénu zase beru.
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

Amthauer - 18. prosince 2012 12:27
Amthauer

Ronkar 18. prosince 2012 11:54
S většinou, co jsi řekl jako dílčí poznámky, souhlasím, přesto by můj závěrečný verdikt byl o dost příznivější. Pak nějaký článek napíšu, ale jsem spíš nadšen.
- What is a life devoid of strife?

Ronkar - 18. prosince 2012 11:54
Ronkar

Hobit
Největší zklamání letošního roku? Ne, není to Hobit. Pro mě jím zůstává Prometheus, ale stejně… zklamání to je a kupodivu možná i větší nuda, než u toho Promethea…

Je až neuvěřitelné, jak jsem se u filmu dokázal nudit (což by mě po Pánovi prstenů původně ani nenapadlo, Tolkiena miluju a starou trilogii jsem žral). Natáhnout Hobita na tři díly = kravina a smrděl z toho průser od začátku. Děj tak nezachránily ani vložené (v knize neexistující) scény, ani akční scény.

V podstatě už na začátku je vám jasné, že tu není něco správně. Hobit startuje na svou neočekávanou cestu déle než trabant. Neúnosné natahování scén, nadmíra naprosto zbytečných dialogů a situací. Tady to Jackson fakt přepálil, splácává jeden děj přes druhý, rve do příběhu snad úplně všechno, co ho napadne a snaží se Hobita co nejvíc propojit se starší trilogií. To by nutně nemuselo být špatně, pokud by se to dělalo vkusně a s citem k předloze, jenže Jackson tím zabíjí to hlavní – příběh Bilba Pytlíka a party trpaslíků – zabíjí klidnou, hravou atmosféru pohádky.
Ok, řekneme si. Jenže Hobit nefunguje ani jako lotrovská fantasy. Je to podivný mix, něco mezi. Spíš než Tolkiena mi připomíná Narnii. Radagast Hnědý je hrozný a v ději hlavně naprosto zbytečný. Roklinka - to samé. Zbytečná a funguje jen jako reklama na LOTRa. Trpaslíci, byť vizuálně hezcí, se vám v ději budou plést a vlastně k nim nepřimknete tak jako ke Společenstvu s Aragornem. Thorin je sice ok, ale je to trochu málo. Akční scény splácané, chaotické a vlastně nezajímavé. To, že jsou předigitalizované asi netřeba říkat…

Jackson vsadil na to, s čím měl úspěch v LOTRovi. Pompézní scény, velké armády, průlety vrtulníkem nad krajinou apd. ale v Hobitovi to nefunguje. Protože ať už se snaží z tohoto příběhu vytěžit co nejvíc, prostě se nezbavíte pocitu, že sledujete mnohem menší vyprávění.
V LOTRovi šlo o zničení nevětšího nepřítele, o záchranu Středozemě. Tady jde o kopec zlata, na kterém sedí drak. Ten nepoměr je patrný a dělat tak z Hobita něco víc, je šlápnutí mimo.
Dost hanění. Teď chvála.
1.) Bilbo! Skvělá volba obsadit tohoto herce. Líbil se mi od začátku až dokonce. Seděl tam naprosto perfektně, jen by se slušelo dát mu o něco víc místa.
2.) Scéna se Zlobry, aneb jak nejlépe uvařit trpaslíky
2.) Glum! Když si dává tahle kreatura s Bilbem hádankářskou soutěž, cítíte, že jste zpátky tam, kam vás J. před deseti lety vzal poprvé. Skvělé, geniální provedení.


Co vám budu povídat. Z mého úhlu pohledu to Jackson tentokrát podělal a nějak moc nemám zájem vidět v kině další části. Uvidím, až co se mnou udělají trailery.
Snad se vám to bude líbit víc, protože předloha by si to zasloužila.

6/10
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Ronkar - 18. prosince 2012 00:47
Ronkar

murthags 14. prosince 2012 15:08
špatný, víc, než jsem čekal...
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Annox - 15. prosince 2012 12:47
Annox

Vezmu to rychle. :)

Looper 90% - Největší překvapení roku.
Skyfall 85% - Nejlepší Bond bez Conneryho. Nejlepší Bond s Craigem.
Sedm psychopatů 75% - Nejlepší neklasická klasika tohoto roku.
Hobit 65% - Největší rozčarování letošního roku.
Moderní realista uznává pouze pesimistický optimismus.

murthags - 14. prosince 2012 15:08
murthags

A co říkáte hobita? :)
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

Ronkar - 12. prosince 2012 09:00
Ronkar

LBsmoke 8. prosince 2012 10:45
Naprostý souhlas :D
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

LBsmoke - 8. prosince 2012 10:45
LBsmoke

tak sem taky viděl prométhea 30% ze 100% .. nejprosranější potenciál filmu roku 2012(smrt scénáristovi) .. jediné skvělé je SPAM!- že už víme, že vesmír je plný vetřelců, kteří vylezli ze stvořitele/předchůdce lidí, po tom co ho ošukala nekrofilní obří olyheň, která vylezla z člověka, po tom co ji ošukal jiný člověk s vesmírným virem .. jednoduché jak facka!
LBs.ic.cz

murthags - 9. listopadu 2012 00:58
murthags

Joh-ny 9. listopadu 2012 00:26
jo Community je boží !! rasističtější sitcom jsem ještě neviděl :-)

http://www.youtube.com/watch?v=wXw6znXPfy4
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

Joh-ny - 9. listopadu 2012 00:26
Joh-ny

murthags 8. listopadu 2012 17:55

like sooo much! :D

even better!

http://www.youtube.com/watch?v=j25tkxg5Vws
We're all pathetic and creepy and can't get girls-- that's why we fight robots

murthags - 8. listopadu 2012 17:55
murthags

http://www.youtube.com/watch?v=F_2Fz1oMw_c&feature=related

Community
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

Ronkar - 13. října 2012 16:33
Ronkar

Hranice života (2005)

Když jsem tě poprvé potkal, řekls, že nerozeznáš, co je skutečné. Řekl jsem, že já ano.
Mýlil jsem se.


Psychiatr Sam Foster se snaží zabránit naplánované sebevraždě svého pacienta, Henryho Lethema. Podivné události kolem mladého Henryho se postupně začínají stávat realitou a bortí Samovo racionální myšlení. Je zavlečen do bizardního světa Henryho mysli, kde není vůbec jasné, co je sen a co skutečnost...

Podmanivý snímek s velmi zajímavou audiovizuální atmosférou, od kterého jsem se nedokázal odtrhnout, dokud na mě režisér nevybalil emotivní pointu, jež se nemusí každému líbit, ale která mě osobně vyhovovala. Příjemné herecké obsazení (Ewan McGregor, Ryan Gosling, Naomi Watts) a zamotaný děj nápadně podobnými scénami kultovního Lynche.

80%
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Vypisuje se 20 z celkem 1224 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 6 ... 62 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)