Filmy (1 strana zpět) | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Filmy

Správci:jozin, agarwaen, anuvin, Klaghler O´Pilley, Lerion
Popis:Diskuze o filmech.
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Anketa:
Na co se nejvíc těšíte z premiér prvního půlroku?
2. 1. Zpátky do ringu0
2. 1. 47 Róninů0
9. 1. Na život a na smrt0
9. 1. Něžné vlny0
9. 1. Nymfomanka, část II.0
16. 1. Vlk z Wall Street0
23. 1. Hercules: Zrození legendy0
30. 1. Jack Ryan: V utajení0
30. 1. Krásno0
6. 2. Dědictví aneb Kurvaseneříká1
6. 2. RoboCop0
6. 3. 300: Vzestup říše3
13. 3. Need for Speed0
20. 3. Pompeii0
27. 3. Noe0
3. 4. Kapitán Amerika: Zimní voják1
15. 5. Godzilla0
22. 5. X-Men: Budoucí minulost0
19. 6. Jak vycvičit draka 21
26. 6. Transformers: Age of Extinction0
6 celkem
Nástěnka:
..

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 1224 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 ... 62 ⇒|

Ronkar - 14. října 2013 15:34
Ronkar

murthags 14. října 2013 14:13
Ale stojí to za to :)
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

murthags - 14. října 2013 14:13
murthags

Ronkar 14. října 2013 13:00
na to už se chystám dlouho, jen blbě se rezervuje místo v imaxu :/
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

Ronkar - 14. října 2013 13:00
Ronkar

Gravity (2013)

Pohledy na modře zářící Zemi jsou překrásné, neutěšená prázdnota vesmíru děsivá a akce jako nadopovaná amfetaminem. Atmosféra Gravity vás zkrátka nekompromisně pohltí.

http://www.csfd.cz/film/275420-gravitace/

Jedna poznámka na začátek. Gravity = 3D. Tečka... nebo spíš vykřičník! Tenhle film vám totiž dá přesně to, co od zážitku ve 3D čekáte. Intezivní spojení s obrazem, dějem, a v tomto případě i hrdiny, s nimiž jste občas doslova zavření ve skafandru a marně se snažíte chytit čehokoli, jen abyste neodletěli do temné náruče vesmíru.

Zápletka je prostinká a jako opsaná ze scénaristických šablonek. Skupina astronautů se s pomocí raketoplánu snaží opravit (upravit) Hubbleův teleskop. Je tu nezkušená lékařka-inženýrka, doktora Stone (Bullock), která je na vesmírné misi poprvé a ostřílený guru Kowalsky (Clooney)... a to je vše. Velmi záhy se něco (úplně všechno) pokazí a hrdinové budou usilovat o jediné. Vlastní přežití.

Gravity prolíná technologii hloubky i vystupování objektů a vzhledem k tomu, že space katastrofa je pro IMAX opravdu vděčné téma, funguje to báječně. Technologická revoluce se nekoná, ale je vyšperkovaná na maximum a nabírá v moderním způsobu natáčení takové obrátky, že se vám z toho bude zaručeně točit hlava – nikoli nevolností, ale příjemným vytržením.
Cuarón je zručný řemeslník, už v Potomcích lidí představil 20-minutové akční pasáže ve zdevastovaném Londýně budoucnosti bez jediného střihu a fungovalo to skvěle. Tuto sugestivní techniku v Gravity aplikoval znovu, ale rozhodně se s ní nespokojil a šlápl na plyn tak rázně, že jsem po odchodu z kina ještě nějakou dobu pořádně nevěděl, kde vlastně jsem.
Kamera volně prolítává kolem astronautů, raketoplánu, základen a satelitů, ukáže vám úchvatný záběr na překrásnou Zemi, přiblíží vám obličej Clooneyho, pak zajede na detail techniky a skončí rychlým obratem do vesmíru, odkud se řítí zkáza. Je to pastva nejen pro oči, ale zkrátka pro všechny smysly.
Když prosviští kolem hrdinů první úlomek nebezpečí a muzika začne nabírat na obrátkách, vystupují kvality filmu na povrch nejvíce. Cuarón na vás spustí takovou vizuální anarchii, že člověk může zkrátka jen zírat s otevřenou pusou. Když trosky lítají všemi směry, atmosférická hudba zběsile duní a kamera se točí kolem celého toho marasmu jako utržená ze řetězu, nedokážete myslet. Jste zkrátka nekopromisně zaříznutí do sedaček. Nebojte, není to chaos, vlastně je film v záběrech až překvapivě přehledný a vždy víte, kde co je, včetně hrdinů. Gradace je však neúprosná a tempo naproto zběsilé.

Celý film je opravdový napínák. Skvěle mu přitom sekunduje nabušený soundtrack, který rozhodně bude stát za koupi (trochu mi připomínal hudbu ze Sunshine). Pořád se tu něco děje, pořád se něco hýbe, film se žene vpřed jako mašina řítící se po kolejnici a téměř vám nedá vydechnout. Ani scénář se s Bullock nemazlí. Stále jí hazí pod nohy další a další klacky, a když se konečně přece jen zvedne, hodí jí tam rovnou kládu. V těch několika málo momentech, kdy přijde chvíle pro klid, scénář trochu pokulhává. Nezbavuje se totiž zažitých klišé a poněkud šroubovaných dialogů, ale upřímně... v tomhle žánru to filmu odpustíte spíš než jinde. A Bullocková i Cloney hrají dobře. Postavě doktorky Stone jsem v průběhu těch hrůz, kterými si procházela opravdu ze srdce přál, aby se zachránila a to je u filmu „o přežití“ nejdůležitější.

Příběh tu hraje spíš druhé housle (což je škoda), ale faktem prostě zůstává, že Gravity je o adrenalinovém prožitku a to natolik intezivním a solidně natočeným, že budete určitě odcházet s kina spokojeni. Gravity je film, kvůli kterému se staví velká plátna, neváhejte proto, seberte to dvoukilo a jděte na to, bezpečně se totiž jedná o nejlepší survival one-woman show a pro mě osobně i nejlepší letošní sci-fi.

9/10

PS: Trochu se bojím, že až kouknu na Gravity podruhé (což zaručeně udělám), už to zkrátka nebude ono. Ale víte co? Ten první zážitek si pamatovat budu :)
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Ronkar - 7. října 2013 22:29
Ronkar

Plumm 7. října 2013 19:26
Europa Report byl dobrý, ale poněkud moc hard sci-fi. Já mám rád vyprávění příběhu, kde se více dá na charaktery a jejich vztahy.
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Plumm - 7. října 2013 20:15
Plumm

Plumm 7. října 2013 19:26
ten spoiler je k oblivionu btw.
http://plumm.cz/

Plumm - 7. října 2013 19:26
Plumm

Ronkar 7. října 2013 12:09
Mě třeba mnohem víc než přehypovanej Star Trek bavila Europa Report, páč tam výborně funguje budování napětí, přestože celej film stál tak 100 dolarů :D

spoiler:

A Oblivion je mdlej se strašně dementnim happyendem a finále s moderním pseudoHalem 9000 jako ultimátním bosákem prostě nefungovalo, páč to uplně postrádalo gradaci a páč je ten bosák prostě slabej a ten nedostatek invence je na konci velký zklamání, když prostě napjatě čekáš, co tam bude krutopřísnýho a vykoukne na tebe design z 55 let starýho filmu. :) Nudnějšího sci-fi bosse si fakt nevybavuju.

http://plumm.cz/

Amthauer - 7. října 2013 12:26
Amthauer

Nová anketa. :)
- What is a life devoid of strife?

Ronkar - 7. října 2013 12:23
Ronkar

Zkáza Ecobanu (2003)

Poněkud starší kousek, který ale dokáže zaujmout nejen fanoušky anime.

http://www.csfd.cz/film/150821-zkaza-ecobanu/

Anime mám rád. Sice nejsem takový nadšenec, abych si pouštěl každý kousek, co existuje, ale asijská produkce mě dokáže tu a tam mile překvapit (např. Film Cowboy Beebop).

Zápletka je jednoduchá, ale s relativně příjemným námětem. Lidstvo je nesmírně hloupé (jak už to tak v postapu bývá) a znečištěním naprosto zdevastovalo naši drahou planetu. Nebe se zatáhlo a modrá obloha zmizela. Ale to by nebyli lidé, aby se z té prekérie nějak nedostali. A tak vznikl Ecoban. Monstrozní město, které propojuje prvky industriální se sakrálními. Město, které čerpá energii právě ze znečištění. (srandovní nápad)

Začíná to dobře. Seznamujeme se s aristokratickou společností Ecobanu, která vykořisťuje bezmocné dělníky (ale najdou se tu i nekalé a poměrně sympatické živly). Za Ecoban kope i hlavní hrdinka – Jay. Bezpečnostní důstojnice, empatická a emocionálně nestálá kráska, která přestává věřit v systém jemuž slouží (ehm). Na opačné bariéře je super krasavec Shua, který hned z kraje pronikne do střežené oblasti města, aby Ecoban zastavil a pomohl tak uzdravit Zemi (ehm ehm).
Jak vidíte, záplatka není koplikovaná, ale to nevadí. Máme zde milostný trojúhleník tří mladých lidí, kteří jsou okolnostmi nuceni stát proti sobě i proti systému, v němž žijí. Nechybí symbol ďábelského kapitalisty, vykořisťovatele, který klidně obětuje životy dělníků než vlastní investice. A partu vedlejších postav, archetypálních ale sympatických, jež pomáhají hrdinům dojít cíle.

Sníkem kombinuje klasickou kresbu postav s 3D modely strojů, vznášedel, prostředí a vypadá to hodně dobře. Je pravda, že slovo úžas nelze použít (stáří 10 let), ale i když tu není mnoho originálního, kouká se na to opravdu pěkně. Animaci asi nelze vytknout nic. Stejně tak hudební podkres je příjemný, lehce melancholický, půvabně chorálový i jemný.
On je vůbec celý film hodně jemný. Zejména, co se týče postav. Útok na teenegery jako cílovou skupinu tak dává hodně smysl.
To na čem Ecoban bohužel padá, je zápletka a stopáž. Prostinká agitka o zelené planetce je předvídatelná a černobílá až hanba. Zlouni jsou strašně zlí, hodňáci strašně hodní. Ale naštěstí to nepřsáhne tu nebezpečnou hranici, aby vás to začalo nudit nebo štvát. Jen škoda, že tvůrci ze zápletky nevytěžili víc, protože nápad s Ecobanem není vůbec špatný. Ale stopáž je příliš krátká: na odkrytí charakterů, motivů i minulosti postav by to chtělo 10-20 minut navíc. A tak vše zůstává načrtnuto a jaksi nedotaženo.

Zkrátka film, u kterého nebudete litovat investovaného času, ale asi ho taky velmi záhy zapomenete. Doporučeno středoškolákům a těm co mají prostě anime rádi. Hard sci-fisti můžou s klidem na srdci tenhle snímek minout.

Mimochodem film se v angličtině jmenuje: Wonderful Days

7/10 (ale s těžkem horkem)
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Ronkar - 7. října 2013 12:09
Ronkar

murthags 1. října 2013 22:06
Nebylo to špatný, ale pro mě dost předvídatelný a na konci stupidní. Ale vzhledem k tomu, že Blomkamp podělal Elysium, souhlasím, že lepší sci-fi letos asi krom Star Treku nebylo.
Uvidím, jak dopadne Gravity.
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

murthags - 1. října 2013 22:17
murthags

Jinak v Oblivionu hraje na plné pecky M83, je to parádní skupina a všem doporučuji.
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

murthags - 1. října 2013 22:06
murthags

Ronkar 21. dubna 2013 10:52
tak jsem viděl konečně i ten oblivion, soundtrack a vizuální stránka fakt parádní. Nevím jak ty ale já jsem se dost bavil. Nejspíš nejlepší scifi tenhle rok když počítám s tím, že nový star trek jsem ještě neviděl :D
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

Ronkar - 24. září 2013 12:58
Ronkar

Pod kupolí (2013) - sezóna 1

http://www.csfd.cz/film/275992-under-the-dome/

Předně, knihu jsem nečetl. Sice se mi za poslední rok dostala do ruky hned několikrát a Kinga mám navíc mezi svými oblíbenými autory, ale prostě na to nedošlo. A tak sem si nakonec řekl, že seriál by mohla být dobrá alternativa. No, možná jsem se spletl...

Pod kupolí rychle začíná, což je plus. Chvilkové seznámení s několika hrdiny (žádný z nich nijak výrazný), ric pic bum, a hned nám z nebe padá skleněná zeď, která rozsekne vejpůl chudinku krávu, která se nevinně pase na louce. Tak. Městečko je oddělené od okolního světa a zábava může začít.... tedy... zábava. Jak se to vezme. Pro někoho začíná pěkná nuda.

Hrdinové se mnohdy chovají díky zplácanému scénáři dost nelogicky. Žádný chaos, totální zmatek a zděšení. Lidi se tu procházejí, debatují o kupoli, ale horor? Nic takového tu není. Děj plyne tak nějak přiměřeně dobře. Extra zaseknutí se tu nekoná a něco mě pořád nutilo pustit další díl a další díl. Takže zvědavost by byla, ale jinak je vše kolem seriálu spíš průměrné.

To co tu naprosto postrádám je napětí. Prakticky žádné tu není, přitom právě v budování napětí je King mistr. Mrazivá atmosféra, horor, to tu taky není. Trilleru a mystérií se dočkáte, ale že byste viděli něco, co už někde jinde ne, to nehrozí. Postavy jsou v podstatě dost mdlé a nezajímavé. Opět nechápu: King je mistr psychologie. Za řeč stojí snad jen děcka (který mají jako jedni z mála symaptickou dějovou linku), šerifka alias klaďas a pak Velký Jim tedy starosta a hlavní hajzl. Na své si ale přijdou fanoušci záhad (trochu podobnosti s Lost tu skutečně je). Zajímavý převrat v půlce seriálu se pak postará o další zájem.

Co považuji za největší chybu, není to, že se (prý) odklonili od knižní předlohy. Největší chybou je, že seriál měl ohromný potenciál. Zavřít bandu lidí do skleněné kupole a sledovat, co se bude dít? Pane jo, dovedu si představit psychologickou nálož, brutální zvěrstva, která se na sobě lidé bez pravidel dopouštějí, mrazivou atmosféru (něco jako The Divide, jen ve větším) - ale to je přesně to, co vám seriál nedá.

Fakt by mě zajímalo, co na seriál řekne kámoš, co knihu četl. Bude se mu líbit? Pochybuji... V Americe má ale úspěch a tak se můžete připravit že přijde i druhá a možná i třetí série :D

6.5/10
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Ronkar - 9. září 2013 19:58
Ronkar

World War Z (2013)

Nějak jsem nepochopil, proč na moviezone dostal tenhle film jenom 5/10?

http://www.csfd.cz/film/234454-svetova-valka-z/

Do kina jsem nakonec nešel, ne že by mi to vadilo, ale na druhou stranu, zas tak špatný to není. Apokalypsa zbytečně na nic něčeká a rodinka (v čele se standartně slušným Pittem) se brzo dostane do srabu, což je dobře. Zombíci hodně připomínají rychloběžky z 28 dní poté a vlastně celý úvodní úprk mi přišel sympatický, protože tak nějak jsem si představoval, že to mohlo být v tom Londýně, kdyby to hrdina neprospal. Je to rychlé, svižné, pořád se něco děje. Gore hnusárny tu nečekejte, film je spíš akční podívanou s množstvím digitálních triků a s lehkým náznakem rodinného dramatu. Ačkoli ty emoce tu nějak moc nefungují.

On je děj vůbec hodně jednoduchý. Funguje na principu přesunu hrdiny z bodu A do bodu B, z bodu B do bodu C a tak dál... Naštěstí vám tvůrci nedají mnoho času k odpočinku a tak jeden problém střídá druhy a digitální zombie se hromadí a hromadí (mimochodem s jejich počtem, kdy se valí jako voda, je to fajn nápad a bavilo to). Finále nemusí vzhledem k monstrózním střetům v průběhu děje sednout každému, ale mně nijak zvlášť nevadilo. Dvouhodinová zábava, která neoslní, ale ani nenaštve. Vlastně docela příjemné popcornovka.

7/10
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Ronkar - 1. září 2013 11:44
Ronkar

Elysium (2013)
http://www.csfd.cz/film/288738-elysium/

Blomkamp mě zklamal i pobavil. Zklamal, protože po Distriktu jsem doufal v další pecku, která konečně vyzdvihne hollywoodské SF bahno posledních let. Pobavil, protože stále exceluje v akčních pasážích a celkové syrové atmosféře futuristického světa.

Co si budeme povídat, Elysium má plytkou, předvídatelnou, místy až stupidní zápletku. Emotivní scény a sžití s hrdiny taky moc nefunguje, je to o to zvláštnější, že Damon dokáže být za jiných okolností perfektní herec. Tady mě jeho postava nijak nenadchla a vlastně ji charakterově přebil záporák Kruger. Ten je ale, dámy a pánové, totální motherfucker, který v mých očích porazil i Cumberbatcha ze Star Treku.
Pokud nebudete příliš dbát na logice a hloupoučkém vyznění celkové premisy, máme tu opět parádně ztvárněný svět, surový a špinavý – tak jak ho u Blomkampa známe. Přelidněná planeta plná slumů je fakt depresivní místo, kde by nechtěl žít nikdo. Roboti, droidi, vesmírné lodě, cyberpunkové hračičky a mnoho a mnoho dalších detailů jasně ukazují, že tvůrce si rád hraje s nápady a jeho filmy ho nadmíru baví. A to je dobře. Byť tu nemáme tolik akce jako v Distriktu, je povedená, zběsilá a také brutální (ano, lidi se tu zase rozpraskávají do všech stran). Rozhodně na sebe strhává největší pozornost a moc mě bavila.
Fosterová je jako ministryně obrany přesvědčivá, chladná, vypočítavá svině :) Elysium je na pohled úžasné (ale podezřele moc připomíná Citadelu z Mass Effectu). Zbytek je bohužel slabý průměr. I tak ale film kvůli úžasnému vizuálu stojí rozhodně za návštěvu kina.

Těch sedm hvězd tomu dál, ale doufám, že se Blomkamp poučí a příště scénář svěří někomu příčetnějšímu.

7/10
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Ronkar - 13. června 2013 19:23
Ronkar

Amthauer 10. června 2013 10:05
Chybí ti tam Elysium!
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Amthauer - 10. června 2013 10:05
Amthauer

Aby to tu nebylo tak ošuntělé, tak jsem nahodil novou anketu.
- What is a life devoid of strife?

Amthauer - 10. června 2013 09:57
Amthauer

Ronkar 10. června 2013 09:44
Zrovna včera jsem na tom taky byl. :)
- What is a life devoid of strife?

Ronkar - 10. června 2013 09:44
Ronkar

Star Trek: Do temnoty (2013)

Tohle se povedlo. Víceméně pořád se tu něco děje, střílí, lítá, padá, křičí, láme, expoduje, takže mozek můžete bezpečně ponechat doma, aby si trochu dáchl a nechat se pohltit jen na úrovni audiovizuální podívané… A tak je to u Abramse správně :)
To co se v prvním díle nepodařilo, nebo bylo nedotažené, tady špale na 100%. Akce je dravější, triky vytuněnější, záporák záporakovatější. Celkově je film nadupanější a temější než předchůdce. Dvojnásob to pak platí o hlavním antihrdinovi. Tenhle týpek je prostě zatracenej motherfucker, Jakýsi terminátor, ačkoli výřečnější a charismatičtější než celá posádky Enterprise dohromady. Chlápek, ze kterého by se vám strachy roztřásla kolena i kdyby řekl pouhé: "Ahoj". A takové hajzly já rád :)
Jak už jsem řekl, děj pokulhává, je narvaný mnoha klišé, jak už ve zvratech, tak i v dialozích. Většinu dějových zvratů vám dojde dopředu, ale co… Abrams jede na úplně jinou notu. Rychlou, dechberoucí akci (antigravitační parádičky ala Inception), lehkost a povrchnost dialogů a svižné střihy. V tomhle žánru je to jasná jednička na léto.
A proč teda 8 a ne třeba 9? Protože mě osobně se nepodařilo mít vypnutý mozek po celou dobu a tu tam jsem si uvědomil, jak je to celé divadélko průhledné. A to mě trochu naštvalo :) Přesto mě dvojka bavila víc než jednička.

8/10
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Ronkar - 21. dubna 2013 10:52
Ronkar

Nevědomí (2013)

http://www.csfd.cz/film/282846-nevedomi/

Sci-fi film pro nescifisty?

S poslední době platí, že čím méně o filmu víte, tím líp pro vás. Hlavně nečíst recenze ani diskuze a nedej bože, abyste se podívali na trailer :) Znáte tak v podstatě skoro celou zápletku.
Nevědomí mi v několika případech připomnělo nedávného Promethee. Především začátkem. Příběh se totiž odvíjí v pomalém tempu, které trochu připomíná oldchollové filmy (což jsem kvitoval s povděkem), prolog pak zní zajímavě a dává šanci, že nás čeká nejen pěkný vizuál, ale i inteligentní zápletka… ERROR ERROR.
Inteligentní zápletka? Ale prosím vás, kde žijete? :D
Dějové zvraty jsou předvídatelné, stopáž zbytečně natáhnutá, hovory plné klišé a celá zamotaná konspirace o tom, kde je pravda, vlastně není žádnou konspirací, ale jen namixovaným gulášem několika velmi známých sci-fi filmů (a to většinou těch, jež jsme měli možnost vidět v posledních dvou dekádách). Neprozradím ani jeden, protože zde platí, čím méně jste v tomhle žánru viděli, tím lépe. Pro ostatní to bude asi průměrná zívačka.
Plusy jsou samozřejmě ve zpracování. Audiovizuál je perfektní. Soundtrack úderný a přitažlivý. Technické vychytávky (letadlo, droni apd.) a zdevastovaná Země velmi pěkné. Akce je tu trochu méně, než jak se trailer tváří, ale bavila. Cruise si jinak hraje takový ten standart – prostě dobře. Někteří moji známí na něj nadávaj, ale já s tímhle chlápkem nikdy neměl problém + ve sci-fi je jako doma.
Nevědomí je moderní produkt, který má zasáhnout široké obecenstvo a pravděpodobně mladší generace, které toho nemají tolik nakoukáno a hlavně načteno :) Nemohu mu sice upřít jakousi jiskru starých žánrovek, ale je to bohužel jen jiskřička…

PS: Rada tvůrcům pro příště: Míň triků, víc originálních nápadů.
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Ronkar - 21. února 2013 11:43
Ronkar

Argo (2012)

Tak se ti to Afflecku povedlo i do třetice. Smekám!
Gone, Baby, Gone byl skvělý. Město bylo velmi dobré a Argo se k dvěma předešlým kvalitou může hravě přidat. A to navzdory tomu, že je tématem na míle daleko, přesto že zůstává trillerem.

Příběh podle skutečné události vypráví o choatické době v Iránu roku 1979, kdy dav značně nasraných iránců násilím vtrhnul na americkou ambasádu a zajal všechny zaměstnance. Tedy všechny… šestici mužů a žen se podařilo včas uniknout do ulic, aby se posléze ukryli v domě kanadského velvyslance. Ale jak se dostat domů, když vás chtějí na každém kroku zlinčovat a ideálně vás pověsit přímo na ulici? Zde přichází na scénu… Argo. Projekt CIA, kamufláž na obalamutění iránců. A tak se do země vypravuje specialista na "exfiltraci" Tony Mendez. Ten má za úkol přesvědčit tamní úřady, že chce v Teheránu natočit sci-fi film Argo a šestici jatých američanů proměnit v přesvědčivý filmový štáb.

Argo je kvalitní film s citlivou, pro Afflecka už typickou režií. Herecké obsazení příjemné, dialogy na úrovni. Je sice pravda, že konec je docela dost přitažený za vlasy, jenže na druhou stranu, tak napjatý jako u konce Arga jsem už hooodně dlouho nebyl. Nervy v kiýblu, nehty zaťaté do křesla. Paráda a spokojenost. Jen by si pro příště mohl režisér dát pozor na patos a klišé. Tady v některých scénách začínalo být poněkud na hraně. Jinak bez chybičky.

CSFD http://www.csfd.cz/film/299781-argo/

9/10
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Vypisuje se 20 z celkem 1224 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 ... 62 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)