Vildovy cesty (1 strana zpět) | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Vildovy cesty

Správci:Gran
Popis:Chcete se vyjádřit k povídkové sérii jako celku a zahlasovat si o pokračování? Tak směle vejděte a.... hlasujte! =)
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Nástěnka:
Zatím vyšlé kapitoly ZDE.

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 398 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 ... 20 ⇒|

Gran - 4. října 2009 10:56
Gran

Fenda 4. října 2009 10:47

Tam není problém v tom, že by třeba mohl být neschopný. Tam jde o to, že všechny zajímalo, jestli je =)) Tj. zda se mají rádci radovat nebo obávat... ;)

Fenda - 4. října 2009 10:47
Fenda

Gran 3. října 2009 17:28
Ehm, jen mám takový dotaz.
Není jedno, zda by byl Vilda zcela neschopný retard a neměl by na krále? Přece by se jistě našel nějaký "starostlivý" kancléř nebo tak něco, který by ochotně tahal za královi nitky a udělal z Vildy jen loutku, skrz kterou by vládl on. Vždyť to je přeci sen všem pikle kujičů stojících v pozadí, kterých přeci musí mít dvůr tucty :)

Gran - 3. října 2009 17:28
Gran

Čili abych to shrnul, Vilda byl poslán na výpravu aby bylo zjištěno, kolik toho vlastně stále umí, aby byl vyzkoušen v náročných životních situacích (a nemluvíme nutně o boji, je to i zkouška psychiky - má na to být král? Nebo mu smazali mozek a fakt z něj udělali neschopného retarda?) - a samozřejmě se ho pokusili hlídat, i když jak se nakonec ukázalo, tak Vildu (a je to logické) podcenili.

Musím běžet, interview končí =))

Gran - 3. října 2009 17:26
Gran

MARK 3. října 2009 17:23

Dobře děláš ;) Stařičká záležitost, ale přesto jedna z mých nejoblíbenějších her. =)

Gran - 3. října 2009 17:25
Gran

MARK 3. října 2009 17:19

Přijde ti to trochu přitažené za vlasy? Ale to je tady úplně v pořádku =)) Do celého Vildy jsem se snažil narvat takovejch fantasy klišé... ;)
Každopádně, ta mise nebyla úplně sebevražedná. To, že to Vildovi řekli, je první věc - musel být varován, musel být vystreslej, musel se snažit. Za druhé, nějaká náročnost tam byla - je to test. I když smažeš naučené věci, stále zůstane to, co děláš přirozeně, instinktivně - navíc nebyla jistota, že zapomněl úplně všechno. Tj. zasvěcení se zajímali, co Vildovi zůstalo. Za třetí, nechtěli aby zemřel - nechali ho sledovat. Proč o tom nevíme? Ale víme... špehové tam moc často nebyli, protože když se Vilda hned spojil s Lunarem a spol., tak bylo těžké je skrze všechna ta dobrodružství následovat. Definitivně se ale Vilda ztratil až v Isgardu. Pro vás jako pro čtenáře je poslední (a možná jediná) zmínka o tom, že jsou sledováni, v té kapitole, kdy dojde k "dobytí" pevnosti (jak tam vevnitř nikdo není, takže to je skutečně "dobytí" v úvozovkách). V táboře s nějakou vysoce postavenou osobou hovoří muž v klobouku... ;)

Napůl to vycucané z prstu je, rozhodně to je místy hodně klišé či hodně přitažené za vlasy, ale věř mi, tam, kde vidíš nedostatky, tam jen neznáš všechny informace =)

MARK - 3. října 2009 17:23
MARK

Gran 3. října 2009 17:09
Už to stahuju:)
*Nejasné klikyháky.*

MARK - 3. října 2009 17:20
MARK

Gran 3. října 2009 17:12
Alespoň něco:)
*Nejasné klikyháky.*

MARK - 3. října 2009 17:19
MARK

Gran 3. října 2009 17:06
No, nechci být rejpal, ale příjde mi to trochu.......
Několikrát jsi předtím napsal, že byl Vilda vybrán jako největší darebák, kterého bude nejméně škoda a zároveň má jous takous šanci uspět. Pokud král věděl o tom, že je Vilda jeho jediný syn, proč ho nenašel a nepostaral se aby nemohl najakou náhodu zemřít (je otázka jestli je větší nebezpečí ze stran znepřátelených šlechticů nebo všemožné chudinské lůzy :))? Já osobně bych ho rozhodně neposílal na sebevražednou misi, které se může zůčastnot kterýkoliv jiný zlodějíček, jestli se vytáhneš s jeho schopnostmy, pak věř, že podle toho co jsi napsal nikdo netušil, že Villiemovi tyto "vzpomínky" zůstaly.

Vím, že jsem si přál aby to bylo klidně z prstu vycucané, ale vidím tu nedostatky.
*Nejasné klikyháky.*

Gran - 3. října 2009 17:12
Gran

Jo a tak mě napadlo, že bych za nějakej čas mohl napsat "Vildovy cesty po 20 letech" ;P

Gran - 3. října 2009 17:09
Gran

Mimochodem, to počítačové RPG se mělo odehrávat na druhé straně Průsmyku, Vildova družina měla být rozpadlá a tvořit postavy, na které můžete ve hře narazit (tj. vy sami hrajete za vlastní postavu)... a uděláno to mělo být ve stařičkých Bránách Skeldalu. ;)
http://www.stahuj.centrum.cz/hry_a_zabava/adventury_a_rpg/brany-skeldalu/?g[hledano]=Brány Skeldalu

Gran - 3. října 2009 17:06
Gran

MARK 3. října 2009 16:51

Je to princezna Lucilla, takže ta věta je "princem a manželem Lucilly" ;)
Jinak je tam úmyslně pár věcí nevyřešených (protože 1% šance na další díl existuje), vskutku pěkně si to vyjmenoval =) Každopádně důvody, proč družina pokračovala dle původního plánu a nerozhodli se přecijen zůstat, jsou dva:
1) Touha po novém životě - Lucilla se necítí na roli princezny díky tomu, že na vlastní kůži poznala, co je to zodpovědnost. Jiná role ji ale ani nečeká - a Vilda si zase připadá neustále manipulován a navíc v ohrožení.
2) Setrvačnost - Za tu dlouhou cestu plnou bolesti a krve se "Průsmyk" stal pro družinu symbolem. Ani je nenapadlo, že by mohli zůstat - to je věc, kterou budou řešit při průchodu a na druhé straně. "Neměli bychom se radši vrátit?"
Samozřejmě je tu i trošku třetí důvod, který je ten, že jsem to chtěl zakončit .) Ale tyhle první dva to sami o sobě podle mě odůvodňují dostatečně. =)

Každopádně, protože šance na nějaká pokračování jsou sice ne žádné, ale přecijen dost malé, odpovím ti na tvoji otázku =)

Vilda je králův nemanželský syn. Dvůr se ho původně snažil ututlat - proto byl odvezen mimo jeho dosah. Schopností v jeho rodové linii a nutné utajení se navíc rozhodli využít - když už nemůže nastoupit na trůn, alespoň bude sloužit dvoru. Brali, že naučená loajalita vůči králi a otci bude dost silná na to, aby ho udrželi. Jak to teď píšu, připomíná mi to můj oblíbený fantasy cyklus Farseer - je o králově bastardovi, který se stal dvorním travičem (narozdíl od Vildy ale u dvora vystupuje a ví se, kdo je, zatímco Vildova totožnost byla mimo hrad, na kterém byl "držen", ututlána). Každopádně, ukázalo se, že Vilda je nejen nemanželský, ale také jediný syn, kterého král má - a když se řešilo dosažení míru v kraji, rozhodl se král (či jeho rádcové), že bude vhodné použít Vildu jako eso: prostě vytáhnout z rukávu dědice trůnu (jeho skrytí uhráno na nemoc apod.). Protože tu ale byla ještě ta část s únosem, Williamovou "rebelií" a ztrátou paměti, rozhodlo se, že to navíc bude sám Vilda, kdo princeznu přivede. Vše o něm by mu bylo sděleno pár dní cesty před královským městem, aby se se situací ještě stihl včas vyrovnat.

MARK - 3. října 2009 16:51
MARK

Škoda, nemůžu se toho nabažit, je to tak krásně rozepsané. Vilda, který je vlastně princ William pro kterého chtěl unést princeznu a zároveň byl v minulosti nadpřirozeným vrahem, díky čemuž si zachoval část schopností, pak ten dopis, který nepřečetl, nekromantův deník, který se úmyslně nechal, Lunar, o kterém má tušení, že tak úplně nezemřel...... Člověk by řekl, že Vilda vrátí do svého království a stane se podle "původního plánu" princem a manželem Luciallie (doufám, že to jméno píšu dobře). Místu toho se drží staronového plánu a pokračuje průsmykem, což mi příjde tak trochu jako *Necham ho zdrhnout průsmykem, ať už to nemusím dál psát.*

Když už další kapitola nevýjde můžu alespoň vědět, jakto, že je Vilda princ William? To by přece král musel o svém synu celou tu dobu vědět kde je, navíc, proč se tedy stal nad zabijákem? Mohu dostat alespoň z prstu vycucané odpovědi abych uklidnil svůj hlad?
*Nejasné klikyháky.*

Gran - 3. října 2009 16:40
Gran

MARK 3. října 2009 16:33

Jsem rád, že se ti to líbilo =) Ale bohužel tě zklamu, šance na další díl se nezvýšila - a dokonce se i podstatně snížila šance na _cokoliv_, co by se Vildy mohlo týkat (nějaký čas byla v plánu počítačová hra s pracovním názvem "Za princem Williamem").

MARK - 3. října 2009 16:33
MARK

Ndávno jsem mezi články objevil Vildovy cesty, tak jsem během dvou dnů přečetl všechny díly - hůůůů. Opravdu pěkné, je z toho taková aragornská bible. Vildu by měl přečíst každý.

PS:Zvýšila se po čtvrt roce pravděpodobnost, že výjde další díl?
*Nejasné klikyháky.*

Gran - 24. června 2009 15:38
Gran

A je to tu - POSLEDNÍ KAPITOLA Vildových cest!

Čtěte zde:
http://www.aragorn.cz/clanky/kapitola-xix-prusmyk-a-epilog/

Gran - 23. června 2009 23:08
Gran

Mimochodem, má asi 4 a půl stránky, epilog je na půl stránky. ;)

Gran - 23. června 2009 20:28
Gran

Zítra vyjde poslední kapitola Vildových cest i s Epilogem.

Kern - 15. dubna 2009 21:16
Kern

Joh-ny 15. dubna 2009 00:36
a já ne! to neni fér!!!
Mám jen jeden život, tak si ho chci užít, ne?

Joh-ny - 15. dubna 2009 16:06
Joh-ny

Gran 15. dubna 2009 00:40

tušim že něco podobnýho:-P
We're all pathetic and creepy and can't get girls-- that's why we fight robots

Gran - 15. dubna 2009 00:40
Gran

Joh-ny 15. dubna 2009 00:36

To jsem to načrtával na nějakej pivní tácek, ne? ;P

Vypisuje se 20 z celkem 398 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 ... 20 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)