Úvodníky (1 strana zpět) - Aragorn.czÚvodníky

Vítej na portále hráčů her na hrdiny.

Uživatelům nabízíme:

  • Jednorázovou a snadnou hru v Rozcestí.
  • Dlouhodobější hraní v jeskyních, a to jak přímo podporovaný systém DrD, tak jakýkoli jiný herní systém (pomocí ORP).
  • Možnost domluvit si setkání, společné hraní v jeskyni, LARPy anebo cokoli jiného s uživateli, které server již sdružuje. K dispozici jsou otevřené i uzamčené diskuze, interní pošta a v neposlední řadě instantní chat (založený na technologii AJAX).
  • Sdílet svou tvorbu se zdejšími uživateli v Galerii anebo v sekci Články (povídky, básničky, teorie her na hrdiny, doplňky ke hrám a jiné - například Fidláci).

Aktivní účast vyžaduje registraci.

Příjemnou zábavu přejí administrátoři.

|⇐ 1 2 3 4 5 ... 65 ⇒|

Ikonka - Voju Tento týden na Aragornu
Autor : Voju
Datum : 17. ledna 2019 11:31

Ahoj Aragorňané,
v zákulisí se postupně připravují podklady, abychom Vám mohli v brzké budoucnosti naservírovat nový skin Aragorna, který bude pružnější, přehlednější a v neposlední řadě i přátelštější k mobilním telefonům. Práce je to poměrně zdlouhavá a pracná a my budeme velmi rádi, když se se svými nápady podělíte v příslušné diskuzi.


Za poslední týden přibyly v herně dvě nové jeskyně, které mají otevřený nábor nových hráčů. Pokud si chcete zahrát, poznat nové přátele a pořádně si to užít:

Zvěrokruh vlka

ORP

Když zapadle slunce za horizont a údolí se ponoří do tmy, všichni obyvatelé se schovají doma v koutě a pevně doufají, že přežijí noc. Když nějaký nebožák v noci zahlédne vysoký stín pohybující se jeho směrem, tak nemá ponětí o tom, kolik posledních okamžiků života mu zbývá. Bájná stvoření ze skoro zapomenutých legend jsou zpět. Schovejte své potomky pod peřiny, klany vlkodlaků se vrací..

Pán Jeskyně: Voju | Založena 15. ledna

Evoluce nestíhá

ORP

V této jeskyni se dostanete do kůže jedince, který se narodil kdysi dávno, v předaleké galaxii v době, kterou by jsme mohli pojmenovat asi dobu kamenou. Na Planetě je plno živočisných forem a pár jich začíná být i inteligentních. Utváří se kmeny a pomalu se rozrůstají. Jste relativně obyčejný člen, ani nějak podřadný, ale hlavní slovo nemáte a musíte se podřizovat těm nad váma( Náčelník, hlavní lovec, staršinové). Přihodí se vám však něco, co vám dá příležitost se ujmout otěží a vést váš lid ke slávě. Využijete tuto možnost či zůstanete obyčejným členem, který bude prospěšný svému kmeni?

Pán Jeskyně: Hayate | Založena 9. ledna


A na závěr jedno doporučení. Pokud hledáte inspiraci pro svou hru, můžeme Vám doporučit stránku Hry na Hrdiny na Facebooku. Poslední dobou zde přispěvovatelé velmi často zmiňují například Incarnate Map Creator, který je skvělým pomocníkem při tvorbě mapy pro vaše dobrodružství.


PS: Pokud jste Pánem jeskyně a stále sháníte nové hráče (třebaže je vaše jeskyně zapadnutá někde vzadu na 10 stránce), neváhejte mi napsat - i vaše jeskyně se může objevit v přístím úvodníku :).

Ikonka - Amunak Nový rok ve znamení dalších vylepšení
Autor : Amunak
Datum : 9. ledna 2019 19:42

Šťastný nový rok!
Já vím, skoro o dva týdny pozdě. Ale přece!


A nejen nový rok vás čeká. Přichystal jsem pro vás s velkým přispěním šikovného pomocníka Voju (který se na nás přišel po dlouhé době podívat) balík drobných úprav. Díky!


Změny se týkají především skinů:


  • Celé řady prakticky nepoužívaných skinů jsme se zbavili. Tímto nás opouští Blue Light, Haterovo Retro a Jungle. Dohromady je používalo asi 10 lidí tak doufám, že to dotyční přežijí. Umožní nám to věnovat se těm skinům které lidi používají.
  • Edwinův Megadeth prozatím funguje, ale ale byl schován z menu a v budoucnu bude taky zrušen. Ten má uživatelů asi deset, tak jsem vám to nechtěl úplně rozbít, ale počítejte s tím že časem také zmizí.
  • Rozhodli jsme se, že se nadále budeme věnovat pouze skinům Light, Resize a pochopitelně výchozímu Gallery. Pro začátek jsme se pokusili alespoň v základu tyto skiny převést do tohoto desetiletí a odstranili jsme ty největší problémy. Text by měl být čitelnější, Aragorn by měl na větších displejích lépe využívat místo a tak podobně.
  • Galérie zaznamenala nejméně změn, přestože ještě nějaké máme v plánu. Dejte ale opět šanci Resize a obzvlášť skinu Light, který by teď měl být i čitelný...
  • Do budoucna budeme zkoumat možnosti jak udělat buď skin přívětivější pro mobilní zařízení nebo dokonce jak upravit stávající skin(y) a udělat je responzivní. Nechci něco slibovat, ale na Aragorn už chodí třetina uživatelů přes mobilní zařízení a rádi bychom jim pobyt zde zpříjemnili.

Změnu skinu naleznete buď v menu na vrchu stránky nebo na speciální stránce se záložkami která byla původně vytvořena právě pro mobilní telefony, které v té době nepodporovaly Javascript.


Kromě toho se mi již před delší dobou povedlo opravit posílání mailů - zaprvé by měly chodit (yay), a také by měly vypadat lépe a relativně stejně ve všech mailových klientech. Emaily se na Aragornu zatím používají pouze pro potvrzení registrace a obnovu hesla, takže nic příliš důležitého, ale i tak - pokud o svůj účet nechcete přijít pokud heslo zapomenete, zkontrolujte v nastavení zda používáte aktuální emailovou schránku ke které máte přístup.


No a nakonec se mi - už skoro před rokem - povedlo zprovoznit permanentnější přihlašování se správou loginů na dálku. Informoval jsem o tom poštolkou, ale rád se chlubím :-)


Pokud zaznamenáte problémy s jakoukoliv z těchto změn (nebo s čímkoliv jiným), napište do diskuze bug nebo mi pošlete poštolku. A pokud se chcete zapojit do diskuze o změnách (nebo dokonce sami přispět svými schopnostmi), navštivte Aragorn vývoj. Bavíme se aktuálně o tom, že přinejmenším zaarchivujeme a možná kompletně zrušíme sekci s články a galerií... Tak nám to pojďte vymluvit!


Mnoho zábavy v novém roce vám přeje Amunak a celý admin tým.

Ikonka - Amunak Pohyby v zákulisí: Provoz Aragornu
Autor : Amunak
Datum : 13. ledna 2018 15:04

Rok se s rokem sešel, a pak ještě s jedním, a na Aragornu se zase jednou něco děje.


Možná jste si všimli, že Aragorn měl krátký výpadek, možná ne. Snad vám to zrovna nebránilo ve hře nebo plamenné diskuzi. Vězte však, že Aragorn úspěšně změnil servery.


Co to pro vás znamená?


Přesun takový snad vůbec nic. Je možné, že se někde něco rozbilo. Udělal jsem všechno pro to, aby ne, ale pokud i tak máte s něčím problémy smažte si cookies a pokud problémy přetrvají, dejte nám vědět.


Co to znamená pro nás?


Aragorn je již delší dobu ve velmi těžkém spánku, kdy ho nejen nikdo nevylepšuje, ale ani neudržuje. Kód má složitý a nepříliš pěkný, a tak se do toho nikomu nechce. Pokusy o napsání nové verze Aragornu víceméně selhaly, protože zkušení vývojáři jsou zaměstnáni prací a životem a ti nezkušení něco tak komplexního zvládnou jen těžko.


Aragorn na to bohužel docela trpěl. Snaží se nám sloužit co nejlépe, i přesto že tu něco hnije, tam něco rezne a jinde chybí celé končetiny. Již před delší dobou přestala chodit část mailů, nepoužíváme v dnešní době už standardní HTTPS a podobně.


Rád bych tento stav změnil. Jednou by se nám jinak taky mohlo stát, že se na Aragorn třeba nepřihlásíme, protože podle prohlížečů bude nebezpečný. Nebo si necháme poslat mail s obnovou hesla, a on nepřijde.


Aragorn teď běží na úplně jiném serveru, kde je vše aktualizované a udržované. Bude pro mě podstatně snazší dělat úpravy a změny, a přestože nemůžete očekávat zázraky, zkusím se tomu alespoň jednou za čas věnovat.


Jaké změny nás čekají?


V prvé řadě bych chtěl upozornit na „upgrade“ na HTTPS. Aragorn teď běží výhradně přes šifrované spojení (ano, i tento text už čtete zaručeně bezpečně). Pro vás to znamená především to, že všechno co se odehraje na Aragornu skrytě zůstane skutečně skryté, a tak pokud hrajete s kamarády po stejné wifi nepůjde odchytit vlastnosti vaší postavy :-)


Zmiňovaný problém s emaily se také pokusím vyřešit. Už teď by to mělo být krapet lepší, nicméně chystám systém který by měl dostat odesílané maily na trochu profesionálnější úroveň. Třeba je pak neodchytí každý druhý spamfiltr.


Už teď je také opravena celá řada chyb a drobných problémů. Nejde o nic příliš viditelného, ale vězte, že se vám tu teď bude hrát lépe :-)


Závěrem


Patří vám velké díky pokud jste se dočetli až sem. Nebo pokud jen hrajete a diskutujete na Aragornu a zbytek textu jste třeba i přeskočili. Aragorn totiž existuje jen díky vám, hráčům a nadšencům stolních RPG.


Vše nejlepší do roku 2018,
Amunak

|⇐ 1 2 3 4 5 ... 65 ⇒|

Aktuality


Náhodný obrázek Nové jeskyně Nové články
Tři lebky

Stupně pokušení (...
18+ hra podle toho, na...

Deset ran
Překvápko! :)

Zkusebni
na zkousku

Gobliní války
Kmeny goblinů se rozho...

Pohádka počínajíc...
Přehnaně přespříliš pí...

RPG Pecka
Neobvyklé dobrodružstv...

Dmitrijovi Jelena
Trocha láskyplné bezvý...

Kolovrátek hořkosti
Varování, báseň je exp...


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)