Úvodníky (1 strana zpět) - Aragorn.czÚvodníky

Vítej na portále hráčů her na hrdiny.

Uživatelům nabízíme:

  • Jednorázovou a snadnou hru v Rozcestí.
  • Dlouhodobější hraní v jeskyních, a to jak přímo podporovaný systém DrD, tak jakýkoli jiný herní systém (pomocí ORP).
  • Možnost domluvit si setkání, společné hraní v jeskyni, LARPy anebo cokoli jiného s uživateli, které server již sdružuje. K dispozici jsou otevřené i uzamčené diskuze, interní pošta a v neposlední řadě instantní chat (založený na technologii AJAX).
  • Sdílet svou tvorbu se zdejšími uživateli v Galerii anebo v sekci Články (povídky, básničky, teorie her na hrdiny, doplňky ke hrám a jiné - například Fidláci).

Aktivní účast vyžaduje registraci.

Příjemnou zábavu přejí administrátoři.

|⇐ 1 2 3 4 5 ... 65 ⇒|

Ikonka - Amunak Nový rok ve znamení dalších vylepšení
Autor : Amunak
Datum : 9. ledna 2019 19:42

Šťastný nový rok!
Já vím, skoro o dva týdny pozdě. Ale přece!


A nejen nový rok vás čeká. Přichystal jsem pro vás s velkým přispěním šikovného pomocníka Voju (který se na nás přišel po dlouhé době podívat) balík drobných úprav. Díky!


Změny se týkají především skinů:


  • Celé řady prakticky nepoužívaných skinů jsme se zbavili. Tímto nás opouští Blue Light, Haterovo Retro a Jungle. Dohromady je používalo asi 10 lidí tak doufám, že to dotyční přežijí. Umožní nám to věnovat se těm skinům které lidi používají.
  • Edwinův Megadeth prozatím funguje, ale ale byl schován z menu a v budoucnu bude taky zrušen. Ten má uživatelů asi deset, tak jsem vám to nechtěl úplně rozbít, ale počítejte s tím že časem také zmizí.
  • Rozhodli jsme se, že se nadále budeme věnovat pouze skinům Light, Resize a pochopitelně výchozímu Gallery. Pro začátek jsme se pokusili alespoň v základu tyto skiny převést do tohoto desetiletí a odstranili jsme ty největší problémy. Text by měl být čitelnější, Aragorn by měl na větších displejích lépe využívat místo a tak podobně.
  • Galérie zaznamenala nejméně změn, přestože ještě nějaké máme v plánu. Dejte ale opět šanci Resize a obzvlášť skinu Light, který by teď měl být i čitelný...
  • Do budoucna budeme zkoumat možnosti jak udělat buď skin přívětivější pro mobilní zařízení nebo dokonce jak upravit stávající skin(y) a udělat je responzivní. Nechci něco slibovat, ale na Aragorn už chodí třetina uživatelů přes mobilní zařízení a rádi bychom jim pobyt zde zpříjemnili.

Změnu skinu naleznete buď v menu na vrchu stránky nebo na speciální stránce se záložkami která byla původně vytvořena právě pro mobilní telefony, které v té době nepodporovaly Javascript.


Kromě toho se mi již před delší dobou povedlo opravit posílání mailů - zaprvé by měly chodit (yay), a také by měly vypadat lépe a relativně stejně ve všech mailových klientech. Emaily se na Aragornu zatím používají pouze pro potvrzení registrace a obnovu hesla, takže nic příliš důležitého, ale i tak - pokud o svůj účet nechcete přijít pokud heslo zapomenete, zkontrolujte v nastavení zda používáte aktuální emailovou schránku ke které máte přístup.


No a nakonec se mi - už skoro před rokem - povedlo zprovoznit permanentnější přihlašování se správou loginů na dálku. Informoval jsem o tom poštolkou, ale rád se chlubím :-)


Pokud zaznamenáte problémy s jakoukoliv z těchto změn (nebo s čímkoliv jiným), napište do diskuze bug nebo mi pošlete poštolku. A pokud se chcete zapojit do diskuze o změnách (nebo dokonce sami přispět svými schopnostmi), navštivte Aragorn vývoj. Bavíme se aktuálně o tom, že přinejmenším zaarchivujeme a možná kompletně zrušíme sekci s články a galerií... Tak nám to pojďte vymluvit!


Mnoho zábavy v novém roce vám přeje Amunak a celý admin tým.

Ikonka - Amunak Pohyby v zákulisí: Provoz Aragornu
Autor : Amunak
Datum : 13. ledna 2018 15:04

Rok se s rokem sešel, a pak ještě s jedním, a na Aragornu se zase jednou něco děje.


Možná jste si všimli, že Aragorn měl krátký výpadek, možná ne. Snad vám to zrovna nebránilo ve hře nebo plamenné diskuzi. Vězte však, že Aragorn úspěšně změnil servery.


Co to pro vás znamená?


Přesun takový snad vůbec nic. Je možné, že se někde něco rozbilo. Udělal jsem všechno pro to, aby ne, ale pokud i tak máte s něčím problémy smažte si cookies a pokud problémy přetrvají, dejte nám vědět.


Co to znamená pro nás?


Aragorn je již delší dobu ve velmi těžkém spánku, kdy ho nejen nikdo nevylepšuje, ale ani neudržuje. Kód má složitý a nepříliš pěkný, a tak se do toho nikomu nechce. Pokusy o napsání nové verze Aragornu víceméně selhaly, protože zkušení vývojáři jsou zaměstnáni prací a životem a ti nezkušení něco tak komplexního zvládnou jen těžko.


Aragorn na to bohužel docela trpěl. Snaží se nám sloužit co nejlépe, i přesto že tu něco hnije, tam něco rezne a jinde chybí celé končetiny. Již před delší dobou přestala chodit část mailů, nepoužíváme v dnešní době už standardní HTTPS a podobně.


Rád bych tento stav změnil. Jednou by se nám jinak taky mohlo stát, že se na Aragorn třeba nepřihlásíme, protože podle prohlížečů bude nebezpečný. Nebo si necháme poslat mail s obnovou hesla, a on nepřijde.


Aragorn teď běží na úplně jiném serveru, kde je vše aktualizované a udržované. Bude pro mě podstatně snazší dělat úpravy a změny, a přestože nemůžete očekávat zázraky, zkusím se tomu alespoň jednou za čas věnovat.


Jaké změny nás čekají?


V prvé řadě bych chtěl upozornit na „upgrade“ na HTTPS. Aragorn teď běží výhradně přes šifrované spojení (ano, i tento text už čtete zaručeně bezpečně). Pro vás to znamená především to, že všechno co se odehraje na Aragornu skrytě zůstane skutečně skryté, a tak pokud hrajete s kamarády po stejné wifi nepůjde odchytit vlastnosti vaší postavy :-)


Zmiňovaný problém s emaily se také pokusím vyřešit. Už teď by to mělo být krapet lepší, nicméně chystám systém který by měl dostat odesílané maily na trochu profesionálnější úroveň. Třeba je pak neodchytí každý druhý spamfiltr.


Už teď je také opravena celá řada chyb a drobných problémů. Nejde o nic příliš viditelného, ale vězte, že se vám tu teď bude hrát lépe :-)


Závěrem


Patří vám velké díky pokud jste se dočetli až sem. Nebo pokud jen hrajete a diskutujete na Aragornu a zbytek textu jste třeba i přeskočili. Aragorn totiž existuje jen díky vám, hráčům a nadšencům stolních RPG.


Vše nejlepší do roku 2018,
Amunak

Ikonka - Katanga Pohyby v zákulisí: Bonusy
Autor : Katanga
Datum : 8. září 2015 23:46

Milí Aragorňané!

V zákulisí se nám to trochu hýbe a po nějaké té době pro vás chystáme zase něco nového: rušení bonusového systému v našem malém univerzu.

Co by to přineslo? Všichni uživatelé by získali všechny výhody a systémové vychytávky současných bonusových uživatelů. Budete mít možnost hrát v neomezeném počtu jeskyní, mít více záložek, sledovat aktivitu svého přihlášení nebo třeba filtrovat hernu bez toho, abyste nám platili a pak dlouze čekali na ověření platby.

Co by to naopak zkomplikovalo? Naše stránky žel nejedou jen za pěkný úsměv a je potřeba ročně odvádět peníze, abychom tu mohli existovat. Byli byste ochotni sem tam na Aragorn.cz přispět, přestože by to pro vaše fungování zde nebyla otázka života a smrti? Získat status sponzora ve formě modré hvězdičky?

Zatím ještě nejsme nijak definitivně rozhodnuti a ani se nechceme rozhodovat za těžkými dveřmi adminské kanceláře. Proto vás srdečně zveme do diskuze Admini pro vás (odkaz), kde můžete směle vyjádřit svůj názor, přidat nějaký nápad, podpořit nás, nebo nám třeba dát ledovou sprchu.


 Vaši Admini

|⇐ 1 2 3 4 5 ... 65 ⇒|

Aktuality


Náhodný obrázek Nové jeskyně Nové články
Stáří

Mocipán
Soukromá

Pod křídlem orlice
Paprsky světla prořízn...

Pod černou vlajkou
V nedaleké budoucnosti...

Astral-Rift-Hotel
Hotel stojící na astrá...

Dmitrijovi Jelena
Trocha láskyplné bezvý...

Kolovrátek hořkosti
Varování, báseň je exp...

Červení jazdci, v...
O vzniku Rádu Červenýc...

Depka
Slátanina bez hlavy a ...


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)