Úvodníky (58 stran zpět) - Aragorn.czÚvodníky

Vítej na portále hráčů her na hrdiny.

Uživatelům nabízíme:

 • Jednorázovou a snadnou hru v Rozcestí.
 • Dlouhodobější hraní v jeskyních, a to jak přímo podporovaný systém DrD, tak jakýkoli jiný herní systém (pomocí ORP).
 • Možnost domluvit si setkání, společné hraní v jeskyni, LARPy anebo cokoli jiného s uživateli, které server již sdružuje. K dispozici jsou otevřené i uzamčené diskuze, interní pošta a v neposlední řadě instantní chat (založený na technologii AJAX).
 • Sdílet svou tvorbu se zdejšími uživateli v Galerii anebo v sekci Články (povídky, básničky, teorie her na hrdiny, doplňky ke hrám a jiné - například Fidláci).

Aktivní účast vyžaduje registraci.

Příjemnou zábavu přejí administrátoři.

|⇐ 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 ... 65 ⇒|

Ikonka - apophis Zemřel Ernest Gary Gygax
Autor : apophis
Datum : 6. března 2008 11:46
Dne 4.3.2008 zemřel ve věku 69 let, ve svém domě v Lake Geneva ve státě Wisconsin (USA), duchovní otec her na hrdiny - Ernest Gary Gygax - raději zvaný jen Gary Gygax. Zastavte se na chvíli a připomeňte si, o koho jde.

Gary Gygax stvořil společně s Davem Arnesonem fenomén jménem Dungeons & Dragons (Jeskyně a draci) a položil tak základní kámen stolních RPG. Her které nás všechny spojují. Sešity pravidel pro D&D vyšly roku 1974 a během několika let se staly pro komunitu hráčů a především příznivců fantasy literatury stejnou modlou jako literární díla J. R. R. Tolkiena, autora Pána prstenů.
Gygax s Davem totiž vytvořili první fantastický svět, který bylo možné doslova obývat: jeho vzhled a dění v něm závisí jen na fantazii hráčů. Tvůrcům šlo právě o maximální svobodu, kterou postrádali ve svých oblíbených deskových válečných hrách.

Z pravidel D&D - díla oživujícího fantastický svět trpaslíků, elfů a čarodějů prostřednictvím propracovaných pravidel a několika kostek - vycházejí všechny podobné hry, včetně českého Dračího doupěte.

Sám Gygax i přes pokročilý věk a zdravotní obtíže až do letošního ledna pořádal pravidelně jednou týdně D&D seance. Díky jeho inspiraci můžeme včera, dnes i zítra zažívat svá malá i větší dobrodružství a nebo třeba u počítače prožívat příběhy na témata Baldur´s Gate či Neverwinter Nights. Zasloužil se o rozšíření her na hrdiny do obecného povědomí. Budiž mu za to dík. Věnujme mu proto tichou vzpomínku a uctěme jeho památku nějakým dobrým příběhem s vlastní skupinou hráčů v jeskyni.

Protože on už svou hru, kde nefunguje save a ani load, spokojeně dohrál. Pro změnu pak rozehrál hru, z které není návratu. Ale kdo by se vracel, že?

Jeho myšlenky žijí dál, protože:
 • Rychle někdo sešlete Raise Dead!
 • Nebojte, jen testuje Astrální sféru pro příští edici.
 • A kdo teď povede malé děti vstříc Satanovi?
 • Analytici předpovídají volný pád prodejů Mountain Dew.
 • Zajímalo by mně, jak si za něj rozdělí zkušenosti.
 • Alespoň se nedožil toho, že by viděl Greyhawk on Ice od Disneye.
 • Za tím vším je nějak Lorraine Williams.
 • Když to slyšel kolega, proplakal 2k10 slz.
 • Potíže se srdcem? Myslel jsem, že ho dostali medvěvýři.
 • Najednou v Nebi nemá nikdo v pátek večer čas vyjít si s Marilyn Monroe.

zdroje: zpráva CNN, wiki Gary Gygax, zpráva na Gamestar.cz, článek z Monte Cook, text na Tyden.cz, Troll Lord a v neposlední řadě server D20.cz
Ikonka - apophis Pohled zpět, pod sebe a dopředu
Autor : apophis
Datum : 18. února 2008 16:43
Pragocon 2008 je za námi. A vskutku můžeme všichni, kdož jsme tam byli, říci, že velmi úspěšně a megalomansky se povedl. Program, pohoda, večerní zpívání u kytary, snídaně v podobách toastů nebo vlastně veškeré přednáškové cyklování, které se promítlo do jedné i z vnějšku oceňované názorové shody neAragornských.

Kdo sháníte Aragornskou vestu / triko - k shlédnutí na lidech přímo v fotogalerii, zkontaktujte buďto , nebo přímo tvůrce a úschovníka Scouta a domluvte se na předání třeba na nějakém Aragornském srazu. Ovšem vyčkejte odpovědi, neb je to také pracující člověk.

Loni byl AraLARP číslo, kolik? Čtyři už? No teda, to nám to letí. Letos bude AraLARP 5. Pět jako pátá řada, pět jako pětidenní hýření. Celkem čtyři různé scénáře se chystají.
VildaLARP se svým příběhově orientovaným dějem a jasně ohraničenými reáliemi hraje prim již od prvního AraLARPu.
WarLARP se svou Warhammer 40 000 terminologií a organizací vojsk i zápletky je jistě lákadlem pro ty boje- a airsoft- chtivé.
Střípky snů, aneb komorní larp o lidech, skřítcích a vílách je pohádkovým pokusem mým a několika dalších lidí o to, jak dát důraz na rolové hraní.
RozLARP - v neposlední řadě všeobecný a již legendami, příběhy, radostmi i strastmi propletený, povedený i nenáviděný podle Rozcestí, volného světa a reality, kde ovlivníte svůj příběh i životy jiných jen mávnutím motýlích křídel.

Co tu máme dál? AraChata někdy o prázdninách? No tak to je ještě snad dalekóóóó. Nejdřiv musíme zapařit na LARPu. Ale kdepak! Zapojte se do diskuze a zamlouvejte si "místo", dokud je čas a flek na spaní :)

Někde mezi AraLARPem 5 a AraChatou se očekává uskutečnění druhého ročníku Fighter LARPu. Jak název chybně napovídá, nejde o bojovací LARP. Chyba lávky, jen první myšlenka se zrodila v hlavě uživatele s nickem Fighter. Nu i tady se rodí zajímavá alternativa pro ty, co nemají na začátku prázdnin do čeho tzv. píchnout - opět nejen mečem či jehlou.

Možností je docela hodně, jak tak na to koukám. Hurá se do nich zapojit. Ať už koupí trička / vesty (200 / 250 Kč, fakt luxusní hřejivost, pánské i dámské modely triček, no neberte to, značkové Lambeste s výšivkou Aragorn.cz, vesty se štítem Aragorn.cz) nebo přicestováním a zúčastněním se nějaké té AraAkce, či snad jen přečtením desítek a stovek článků a jejich konstruktivním okomentováním, nebo prohlížením galerie obrázků.

Pořád je co dělat, aby toho za námi bylo čím dál tím víc, pod námi pevná zem a před námi slibné zítřky.
Ikonka - apophis Pragocon 2008 / Kvalitní příspěvky / Čas
Autor : apophis
Datum : 11. ledna 2008 15:38
Trojitý název - tři témata k přednesení v úvodníku.

Začněme tím nejpříjemnějším - pozvánkou na Pragocon 2008, kde svůj program předvedeme i my, Aragornští. A že se máme čím pochlubit dokazují i takové přezdívky přednášejících, jako jsou Gran, hater či Niam (namátkou vybráno a sežazeno podle abecedy).

1. února - 3. února 2008.
Doporučuji se nezávazně zaregistrovat.
Do kolonky Poznámka uvést klub Aragorn.cz.

Nejen, že ušetříte při celovíkendovém pobytu, ale nic neplatíte předem, takže nehrozí, že kdyby se vám náhodou nepovedlo přijet, storno poplatky neexistují. Zároveň by se hodilo (pokud jste tak ještě neučinili) vyplnit náš jednoduchý dotazník.

Co s sebou? Dobrou náladu, spacák + karimatku, oblečení na převlečení, deku / něco pod sebe na obyčejné ležení. Zbytek informací a toho, co se chystá se můžete dočíst v diskuzi Pragocon 2008 (nyní již 2009).

Mějme zde druhé téma - Kvalitní příspěvky.
Jak si již mnozí z vás měli tu možnost všimnout, přibylo jedno kouzelné tlačítko s textem typově "Náhled" v každém formuláři na odeslání formátovatelného textu v diskuzích, jeskyních nebo poště. Kdo klikne a jeho prohlížeč umí AJAX, uvidí kouzelný výsledek :) Kdo by čekal, že to je náhled zprávy zobrazený přesně tam, kde jej člověk má na očích, že? Vývoj Aragornu pokračuje. Kdo se zůčastní mé přednášky o ORP na Pragoconu 2008, bude mít možnost shlédnout první veřejnou ukázku nové podoby šablon pro ORP zde na Aragornu. Bojte se, bude to bomba!

Čas - třetí téma na konec.
Nedostává se mi písku v přesýpacích hodinách, utíká mi mezi prsty a to je možná způsobené tím, že se věnuji moc projektům zároveň. Programování Aragorna už zůstává na mě. Pár lidí ví o tom, že se chystá další verze celého systému. Modulární, živější, víc WEB 2.0, unifikovanější a další hezká slůvka. V diskuzi Aragorn.cz - počtvrté. Možná se ptáte, "Proč?". Leč odpověď je jednoduchá. Aragorn.cz dostává co dva roky novou verzi :)

Jo a kdo to ještě neví, tak jsme na novém železe, tudíž Aragorn jako takový by měl fungovat absolutně plynule.

|⇐ 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 ... 65 ⇒|

Aktuality


Náhodný obrázek Nové jeskyně Nové články
Stvořit déšť

Strážce
Svět se změnil. Už je ...

Po stopách paměti
Co byste dělali, kdyby...

Gate (18+) Spellc...
Jeskyně na přání dle d...

Gen X
Někdo to nazývá mutací...

Pohádka počínajíc...
Přehnaně přespříliš pí...

RPG Pecka
Neobvyklé dobrodružstv...

Dmitrijovi Jelena
Trocha láskyplné bezvý...

Kolovrátek hořkosti
Varování, báseň je exp...


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)