Úvodníky (60 stran zpět) - Aragorn.czÚvodníky

Vítej na portále hráčů her na hrdiny.

Uživatelům nabízíme:

  • Jednorázovou a snadnou hru v Rozcestí.
  • Dlouhodobější hraní v jeskyních, a to jak přímo podporovaný systém DrD, tak jakýkoli jiný herní systém (pomocí ORP).
  • Možnost domluvit si setkání, společné hraní v jeskyni, LARPy anebo cokoli jiného s uživateli, které server již sdružuje. K dispozici jsou otevřené i uzamčené diskuze, interní pošta a v neposlední řadě instantní chat (založený na technologii AJAX).
  • Sdílet svou tvorbu se zdejšími uživateli v Galerii anebo v sekci Články (povídky, básničky, teorie her na hrdiny, doplňky ke hrám a jiné - například Fidláci).

Aktivní účast vyžaduje registraci.

Příjemnou zábavu přejí administrátoři.

|⇐ 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 ⇒|

Ikonka - apophis Novinky, změny, vylepšení
Autor : apophis
Datum : 28. července 2007 00:00

Píšu sem jakožto webmaster a v současné době jediný aktivní programátor Aragorn.cz. Toto je tedy čistě informativní úvodník, který má přiblížit, co se na serveru změnilo, co se chystá, proč a jak.


Aragorn.cz jde s dobou a proto se snažíme většinu funkcí oživit novými technologiemi. Ať už se jedná o kontrolu existence názvů nového - právě odesílaného, článku/obrázku, nebo při zakládání jeskyně/diskuze, stále je to ku prospěchu. Když se navíc takové zjištění udá ještě před samotným odesláním formuláře, data se neztratí a systém vám vypíše chybovou hlášku. Totéž se obdobně týká i pošty, kde se provádí ověření existence všech přezdívek, které oddělíte čárkou. Hromadná pošta již funguje tak, jak má a jak se od ní očekává.


Pošta - nejvýraznější pokrok a sousto pro programátora Aragorn.cz za poslední čtvrtletí. Interní pošta prošla kompletním přepsáním od píky, počínaje celým jejím návrhem, koncepcí ukládání zpráv pokračujíce a ukončeno jejich následným zobrazováním a zpracováváním. Nyní nedochází ke znásobování textů (menší nároky na velikost uložených dat) při hromadné systémové zprávě; samotné texty se "přečtou", až když si je opravdu zobrazíte, tudíž přehlédnout nějaký příspěvek je již takřka nemožné; pošta je interaktivní - spolupracuje.


Samostatnou kapitolou jest již zmiňovaná hromadná zpráva. U ní se zobrazuje Odesílateli (ten kdo zprávu posílal) jako jedna zpráva se statusem všech, kterým byl text adresován, ať danou poštu (ne)četli nebo už smazali. Adresátovi samotnému se zobrazí jako jednoduchá zpráva = neví, že to byla hromadná pošta, ovšem není problém doprogramovat i tuto podporu pro zobrazování kdo ještě danou zprávu dostal. Však není čas a energie k takovému úkonu, prozatím. Vřele proto doporučuji dopisovat (buď na začátek nebo na konec obsahu) komu ještě posíláte onu mnohonásobnou zprávu.


Stará pošta se nikam neztratila! Jen se přesunula na trochu jinou "adresu". Odkaz je na každé stránce nové pošty, tudíž by neměl být problém dohledat si starší příspěvky. Ovšem reakce na text ze staré verze se odešle již do nové podoby. Obě spolu nejsou slučitelné a zároveň starší podoba pošty není dostatečně efektně převeditelná do nové. Odkaz "Stará pošta" tímto rozhodnutím napevno zůstává.


Jakékoliv nalezené chyby a jejich zjištění - budu velmi rád, když napíšete do diskuze BUG i s uvedením konkrétních informací, co se děje, kde se to a jak stalo. Čím více podkladů, tím lépe se opravuje a dohledává. Nemusí jít jen a pouze o poštu. Každopádně díky.


Co se týká plánovaného dalšího vývoje Aragorn.cz? Kalendář. Osobní i systémové poznámky a akce, veřejné (k zobrazení v profilu) či neveřejné. Samozřejmě, že zde budou i jisté možnosti pro celkem oblíbené Aragornské svátky. Tímto bych Vás všechny chtěl také pozvat k prohlédnutí si diskuze o Aragornském kalendáři. Uvítáme jakékoliv další zájemce o volné (!) datum, kde by chtěl svůj "svátek". Nemusí jít jen a pouze o slavnostní den pro daného uživatele, jakož i návrh na nějaký "Den". Fantazii se meze nekladou a dobrým a neotřelým nápadům jsme stále otevřeni.

Ikonka - MegaEdwin Administrativa
Autor : MegaEdwin
Datum : 30. května 2007 17:38
Řady programátorů a administrátorů opouští apophis a to převážně z osobních důvodů a několika neshodám s jistými lidmi zde na Aragornu. Na vlastní žádost však stále zůstává na postu správce Rozcestí.

Do budoucna se nikdo další neplánuje.

Aragorn nyní tedy programují dva lidé: já a ixiik.

Co se mě týče, po zkouškovém období budu vytvářet java doplňky pro hraní a chatovaní, tedy převážně desktopové aplikace, které si stáhnete a nainstalujete na vaše PC.

Ixiik snad taky nebo bude dělat :)

Dle mého to tu pár lidé také už začíná přehánět, takže pokud to bude nutné, přejdu k represivním opatřením.

Stay tunned...
Ikonka - apophis LARP - všeobecně s pozvánkou
Autor : apophis
Datum : 23. května 2007 13:24
Aragornský LARP se svou třetí verzí pokročil k jasnému vítězství organizátorů nad neblahými vlivy počasí, úřadů a přiměřeného počtu lidí, jakož i nad obnosem vybraných peněz ze vstupného, které posloužili k nákupu veřejně dostupného jídla, pití i dalších potřeb pro hru samotnou včetně zaplacení pohonných hmot řidičům. Fotografie a více informací naleznete v diskuzi o AraLARPu III.

Prázdniny se blíží a s nimi jsem dostal před nedávnem nabídku, abych si opět zahrál na jedné, myslím, podařené akci. Letošní ročník "Písek by Night - World of Darkness LARP" se chystá předvést se ve své nejlepší možné podobě, s upíry, klany, s vlkodlaky a s účinnou policejní složkou, která se bude snažit držet je na uzdě. Už jen proto, že jej budou organizovat zkušení lidé ze skupiny Symposion, jež má s LARPy a hraním WoD, Vampire či Werewolf velké zkušenosti, píšu sem, do Úvodníků, aby se o této akci vědělo.

Datumově se jedná o třetí týden v srpnu = 14.8. - 19.8. 2007, upřesňující informace najdete na stránkách, kde je i registrace a kontakty na organizátory.
Pokud tedy chcete zkusit něco jiného, než jen DrD, klasické Fantasy s meči, štíty a luky, je tu možnost. Hraje se v dnešní době, upíři, vlkodlaci, lidé. Kdo přežije? Kdo získá vládu nad městem Písek? Bude vůbec vítěz jasně daný? Přijeďte, zúčastněte se a uvidíte, že první nocí vše jen začíná. Pro Aragornskou bandu je připravena diskuze Písek by Night 2007.

P.S.: Šéf policistů shání klasické policajty, uniforma bude dost možná zajištěna předem.

|⇐ 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 ⇒|

Aktuality


Náhodný obrázek Nové jeskyně Nové články
Blue Arrow...

Studenti školy Br...
Soukromá hra

Hory stínů
Na severu lidského krá...

O superbia profusa!
Tahle hra je tak troch...

Stranding
Svět jak ho známe, je ...

Dmitrijovi Jelena
Trocha láskyplné bezvý...

Kolovrátek hořkosti
Varování, báseň je exp...

Červení jazdci, v...
O vzniku Rádu Červenýc...

Depka
Slátanina bez hlavy a ...


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)