Filmy (4 strany zpět) | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Filmy

Správci:jozin, agarwaen, anuvin, Klaghler O´Pilley, Lerion
Popis:Diskuze o filmech.
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Anketa:
Na co se nejvíc těšíte z premiér prvního půlroku?
2. 1. Zpátky do ringu0
2. 1. 47 Róninů0
9. 1. Na život a na smrt0
9. 1. Něžné vlny0
9. 1. Nymfomanka, část II.0
16. 1. Vlk z Wall Street0
23. 1. Hercules: Zrození legendy0
30. 1. Jack Ryan: V utajení0
30. 1. Krásno0
6. 2. Dědictví aneb Kurvaseneříká1
6. 2. RoboCop0
6. 3. 300: Vzestup říše3
13. 3. Need for Speed0
20. 3. Pompeii0
27. 3. Noe0
3. 4. Kapitán Amerika: Zimní voják1
15. 5. Godzilla0
22. 5. X-Men: Budoucí minulost0
19. 6. Jak vycvičit draka 21
26. 6. Transformers: Age of Extinction0
6 celkem
Nástěnka:
..

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 1224 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 62 ⇒|

Annox - 12. srpna 2012 15:08
Annox

Ronkar 12. srpna 2012 13:08

Doporučuji porovnat s Japonským filmem z přelomu tisíciletí "Battle Royal". Jen podotýkám rating R+ a existence DC verze. :-)
Moderní realista uznává pouze pesimistický optimismus.

Ronkar - 12. srpna 2012 13:08
Ronkar

Hungred games (2012)

Další film pro mládež podle úspěšného bestselleru? Nu, proč ne. Moc jsem o něm nevěděl, podle plakátů, které na mě koukaly v metru, jsem počítal s fantasy, možná něco na způsob Harryho Pottera, takže jsem byl docela překvapen. Ačkoli ne moc originální námět, jeho zpracování se mi líbilo. Hrdinka není žádná pipinka ani se nevyžívá ve vlastní tragičnosti jako Potter, vlastně docela sympatická slečinka. O zbytku obsazení se moc říct nedá – nějak mě minulo účinkem.
V podstatě se jedná o průměrný snímek, který může trochu pobavit, ale bohužel taky nudit. Té akce tu ve výsledku je docela poskrovnu a o krutostech a nelidskosti se víc mluví, než jedná - hrdinové sice děj utáhnou, ale je to jen o prsa. Pointa… nu, zaručeně vás napadne před koncem, ale nenaštve. Přesto se asi většina bude u snímku dost nudit… Alespoň já to tak měl.

6/10

Na základě filmu jsem si ještě přečetl předlohu, abych si na Collinsovou udělal vlastní názor. Kniha je rozhodně lepší a to o dost. Psaná v if formě dává celému příběhu hlubší a živější nádech, detailnost některých scén a dějových zvratů je lépe vysvětlena a nejsou zde kiksy a nelogičnosti, které jsou ve filmu. Velmi dobře se to čte (asi jako ten Potter), ale na rozdíl od Pottera mě tohle prostě moc nebavilo. Zkrátka příběh o dospívající holce, která řeší osobní a rodinné problémy a také svou citovou nevyzrálost… jen je hozená do netradičního prostředí a nezvyklé situace.
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

LBsmoke - 7. srpna 2012 00:10
LBsmoke

Tom Hardy. dívat se mu za masku a při tom poslouchat Zimmera.

Nejlepší Batman (škoda že propletení do trojky s jokerem nevyšlo. druhý díl by se pak dal chápat jako zdařilejší) trochu moc epic, ale u pohádky to tolik neva. škoda těch skvostných vět na které se draly další a tím jim nedaly vyniknout. (což platí pro stříh celého filmu.. chtělo to prostor tzn. vystřihat některé scény úplně) jinak neznám jiného režiséra, který by tu komplikovanost dokázal udržet tak pevně do detailů jak Nolan

9/10


murthags 26. července 2012 04:39
nevim přesně co si na konci nechápal.. Nolan dokončil trilogii a dává tím koncem jasně najevo ruce pryč. spolu s Balem. Další možné(jisté) pokračování bude s R. John Blakem a to už bude Nolan leda produkovat a Bale se tam maximálně otočí na podpatku.
LBs.ic.cz

murthags - 26. července 2012 04:39
murthags

Batman skončil, doufám nenavždy. Musím říct, že veškeré očekávání naplnily a ignorace hodnocení na databáze či recenze byla dobrá volba. Velký respekt Nolanovi, že to dokázal. Prosadit outsideři jako Catwoman a Robin do série bylo rozhodně těžké a tohle jsem vždycky bál, že se to posere.

I přes to, že film trval skoro tří hodiny, a že je děj tak hutná že nestačíte ani orientovat, vyřazení alfreda ze hry , jsem docela rád, že trilogie skončil bez otázníkem nad hlavou, věci se vyřešili a všechno má být takové...uspokojivé.

Co tím myslel Nolan ten závěr, zas tak jistý nejsem,...jistě že jsem byl zahořkej a naštvanej, už myšlenkou že tohle je poslední díl série a tím volným závěrem to zabil tím, že jak je člověk po shlédnutí neuvěřitelně emotivně nabitej a další tok informací nám jako by přímo chtěl říct, že bude pokračování, bude konečně Robin i Catwomen..a v tom také doufám,že bude.

Hodnocení: 10/10
Shlédl jsem ten den samý Batman begins i Dark Knight a musím říct, že DKR se posunul o úroveň výš, akce jsou nabitější, soundtracky surovější a děj mnohem složitější (v lepším smyslu).

Můj názor..
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

murthags - 23. července 2012 23:44
murthags

Tak co kdo jde na premiéru batmana?
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

murthags - 19. června 2012 23:08
murthags

Joh-ny 19. června 2012 22:49
souhlasím, již asi rok furt jen pustím úvod a vždycky vypínám ve 20minutě. Ten film mě vůbec nebralo, maximálně tak ta lesbická scéna co jsem viděl na youtube, a soundtrack ujde no.
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

Joh-ny - 19. června 2012 22:49
Joh-ny

Ronkar 19. června 2012 21:36

tak zrovna mě Černá labuť teda vůůůůůbec nesedla. Vyděl jsem jí už asi před rokem a přišla mi hrozně o ničem. Ne že by neměl ten film myšlenku a ta dokonce byla i ztvárněná poměrně zajímavým způsobem, ale přišlo mi že se ten film dal zkrátit přinejmenším na polovinu a já hrozně nesnášim filmy který jsou nesmyslně dlouhý. Navíc i to téma pravda neni vůbec pro mě, myslim že ženská ho ocení víc (tim nemyslim, že chlap nemůže). Myslim si, že i pro mě může mít balet svoje kouzlo, ale tenhle film mě ani trochu neoslovil. Nicméně určitě hereckým výkonům nelze vytknout vůbec nic.
We're all pathetic and creepy and can't get girls-- that's why we fight robots

Ronkar - 19. června 2012 21:36
Ronkar

Černá labuť (2010)

Naprosto pohlcující film, který mě svou intenzitou a neuchopitelným napětím málem připravil o srdce. Nevím, možná jsem měl jen příhodnou náladu a byl naladěn přesně tak, jak by si Aronofsky přál, ale takhle šíleně jsem se naposledy cítil snad jen u Rekviemu za sen.
Úžasná hudba Čajkovskijeho, zajímavé výtvarné ztvárnění. Černá labuť je velmi intenzivní film, který z psychologického dramatu postupně vygraduje do místy až krutého psycho thrilleru s velmi nepěknými naturalistickými scénami (ten kdo nemá rád krev pod nehty a podobné věci, si nejspíš ukouše nervozitou a odporem vlastní ruku :)
Příběh to není nijak zvlášť originální, ale jeho ztvárnění vás jistě zaujme (scéna, kdy Nina tančí Černou labuť na premiéře je perfektní).
A ještě jedna věc: Natalia Portman. Za tuto přetěžkou roli ji opravdu tleskám. Portman odehrála roli (ne tak úplně normální baletky) Niny s dech beroucí grácií i hlubokým psychologickým rozměrem. Asi to není film pro každého, ale vřele ho všem doporučím. Hlavně budoucím baletkám. Po tomhle filmu je ten sen zaručeně přejde :D

9/10
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

murthags - 10. června 2012 22:32
murthags

Amthauer 10. června 2012 17:28
tak s diablem je to něco jiného. Všichni sice teď nadávají ale není to nic nového, když vyšel dvojka tak ta reakce byla téměř stejné, a všichni pak hráli dlouhých 8let. To samý vidím i na trojce, všichni hrajou a stěžujou, jak byla D2 lepší, stejně budou hrát dál a za pár let se z toho stane další legenda!
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

Ronkar - 10. června 2012 21:54
Ronkar

Prometheus

Tak aby bylo jasno: na tenhle film jsem se neskutečně těšil. Ne že bych byl nějaký ultra fanoušek, ale Vetřelce a Scotta mám prostě rád. Těšil jsem se na zručně natočený film a hodnotného protivníka dětského Avatara, který všechny modrásky a patetické scény roznese na kopytech od lepkavého slizu a krve. Scottův poslední počin se však v mých očích stává největším filmovým zklamáním tohoto roku.
Prometheus je film vytříbeného ztvárnění , v některých místech velmi dobré atmosféry (ano, najde se tu pár nervy drásajících scén – bouřka, operace apd. a Scott se nebojí ukazovat i pravé nechutnosti), má také slušný rozjezd, ale to co z něj v průběhu zpatlaný (a velmi špatný) scénář vytvoří je za hranicí toho, co by měl být divák ochoten u blockbusteru snášet. Postavy jsou nepromyšlené, bezcharakterní a dělají tak neuvěřitelné nesmysli, že člověk neví, zda se má smát a nebo plakat (spíš to druhé). Psychologie jde stranou stejně jako logika. Jenže vypnout mozek nejde, protože vás film na něco nalákal a vy jste už závity zapnuly, protože jste nabyli dojmu, že budou třeba.

Asi do poloviny filmu se to dá jakž takž ustát, ale druhá půlka se promění v podivnou, nepochopitelně nastříhanou slátaninu s trpkou pointou. Tempo se neúměrně zrychlí a béčkovou z toho trčí jako velký vykřičník. Film navíc ani nepotvrzuje svou premisu. Velká šlápnutí vedle. Prometheus měl na víc – mnohem víc. Kdyby se film neprezentoval jako velký návrat sci-fi hororu s filosofickým podtextem, mohlo to být relativně dobré béčko na úrovni třebas Černočerné tmy - takhle zůstává jen pár zdařilých scén a nápadů, jeden dobrý herec a na jedničku zvládnuté prostředí. Pachutě promarněné příležitosti se však nezbavíte.

6/10

PS: Jdu si pustit původního Vetřelce.
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Amthauer - 10. června 2012 17:28
Amthauer

Spíš mi to přijde něco jak s Diablem 3. Všichni čekali totální virtuozitu, takže teď nadávají do sraček, ale dávají hodnocení ve stylu 80 %. :D
- What is a life devoid of strife?

murthags - 10. června 2012 17:00
murthags

Já Vám říkal že Prometheus bude sračka!! :D:D
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

Ronkar - 27. května 2012 19:09
Ronkar

Zrůda (2003)

Přijde vám život na draka? Pusťte si Zrůdu a zjistíte, že někteří lidé ho fakt mají na draka!

Tenhle film mě nějakou záhadou dlouho míjel, byť jsem o jeho existenci věděl a chtěl si ho pustit. Nu zkráceně výživné dvě hodinky deprese. Příběh o lidech, kteří žijí na dně a doslova ve sračkách, o netoleranci k homosexualitě, ale hlavně o zvláštním vztahu dvou žen. Vynikající soundtrack. Doporučuji.
A Charlize Theron si toho Oskara opravdu zaslouží – i její fyzická proměna je ve snímku fascinující. Maskéři asi měli co dělat :D I Christina Ricci hraje výborně.

90%
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Amthauer - 8. května 2012 11:37
Amthauer

No jo, zpětně si taky říkám, že jsem mohl sáhnout po jiném ladění, než růžovém. :)
- What is a life devoid of strife?

LBsmoke - 6. května 2012 21:45
LBsmoke

s tou nástěnkou si zřejmě někdo dal práce.. ale oproti té minulé to působí trochu moc jak když má divka měsíčky
LBs.ic.cz

Annox - 4. května 2012 00:10
Annox

murthags 3. května 2012 23:06

Je adoptovaný ...je pro mě lepší :-D

Ono tam bylo hlášek mraky.
Moderní realista uznává pouze pesimistický optimismus.

murthags - 3. května 2012 23:06
murthags

Jo největší hláška:
Captain America: Svezeš mě prosím?
IronMan: S radostí Legolasi


Ve filmů hraje i Cobie Smulders (Robin z How i met your mother) jako asistentka Furimu. A na konci také objevil Stan Lee jako děda v parku.

Hodnocení 95%
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

murthags - 3. května 2012 23:00
murthags

Byl jsem dneska na Avengera, musím říct že nic lepšího v tomto roce jsem neviděl. Akce opravdu už od začátku, sice v půlce trochu zarazil ale druhá půlka byla prostě epická, po první 30minutová akce jsem si říkal, že tady to končí ale pak se trochu zabrzdilo pár dialogy a potom další hodinu akce a Hulk SMASH!! :D scény s rozzuřeným Hulkem jsou nejen zábavný ale posunul film o nejméně 30%více vitpnější. Jako svět Avengera funguje skvěle, trochu slabý výkon měl snad jenom Captain Amerika a Hawkeye, ale nic co stojí za řec. A už dlouho se mi nestalo že film skončil a lidi tam ještě zůstali kvůli závěrečné titulky, s brýlema a tak. Prostě EPIC, teď už musím jen vydržet pár solo akce Ironmana, Thora a za pár let znovu u Avengera znovu.

Můj názor jako fanoušek Marvelu, viděl jsem včetně i celou animovanou série. Ve 3D
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

Alfonzo - 3. května 2012 20:26
Alfonzo

Mimochodem, ještě vyšel nový trailer na The Dark Knight Rises.
Magma is a funny word... Magma...

Amthauer - 3. května 2012 19:53
Amthauer

Arnie válí nejvíc. Sice u toho "I'm back" se tváří lehce jak po mrtvičce, ale urvané dveře nemají chybu. :)
- What is a life devoid of strife?

Vypisuje se 20 z celkem 1224 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 62 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)