Kráter (4 strany zpět) | Herna - Aragorn.czHerna

Kráter

Pán Jeskyně:

Pán Osudu

Systém:

DrD

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Kráter je země, tak trochu vlastní svět, rozlehlá oblast ohraničena Černými horami, nepropustným pásmem vysokých hor a skalisek, které se tyčí snad až k nebi. Těžko je překonat a pokud vás nezlomí zlovůle počasí nebo jiné útrapy přírody, ukončí vaši pouť nějaká krutá příšera nebo jiný netvor, kterých se tam podle pověstí a bájí hemží nespočet. Pod stínem Černých hor leží nejrůznější kraje, se svými krásami, taji, divy, syceny smíchem, pláčem, potem i krví. Radost i smutek. Život a smrt.
V tomto zvláštním koutu světa jste se narodili. Strávíte svůj krátký život na poli, nebo chcete změnit svůj osud?

Klíčová slova:

DrD fórum

Jaké hráče:

Každý kdo chce žít svůj příběh...

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Aktuální děj: - pátrání po pegasovi Kilkalopovi, který přebýval v klášteru Bílého úsvitu - pegas odletěl před celkem 7 dny a již se nevrátil, což je velmi neobvyklé - zjištěné informace ve vesnici Víska: o Sedlák Horymir z vesnice Smržinka pegase nikdy neviděl, ale u nich ve vesnici ho občas údajně někdo zahlédl o Obchodník Polerius zahlédl pegase nad lesem Zrzavec, když cestoval z Vísky do Vrátníku, je to ale již déle než 10 dnů o Opilý kupec Kaletan tvrdí, že pegase prodal. Měl ovšem velmi připito... o Obchodníci Bilbur a Harabi, putující ze Svatozemě ze Svaté Citadely, pegase v jejich vzdálených končinách nikdy neviděli a tvrdí, že tam takové zvíře nežije a nikdy nebylo Detail okolí vesnice Víska viz Mapy: Okolí Vísky - případně na odkazu: http://imageshack.us/a/img545/5740/krterokolvsky.png Vzdálenosti cestovní chůzí: Klášter Bílého úsvitu: 2,5 dne Hraniční Hláska: 2 dny Osada Starodub: 2 dny Vesnice Smržinka od kláštera: 1,5 dne Osada Kámen od kláštera: 2 dny Město Vrátník od kláštera: 1,5 dne Čas: - dny na cestě směrem ke klášteru - 2 dny cesty od vesnice Víska Roční období: - pokročilé léto/nástup podzimu

Kráter

Technické údaje ke hře

Shrnutí všech dobrodružství

Hráči: (5/10) Máhanaxar, Pandemonix, Trorn, vockoo, Žabikuch

Příspěvky ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

Vypisuje se 20 z celkem 4082 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 205 ⇒|

Aer Thano - 6. srpna 2014 19:10
Aer Thano

Snažím se dostat z dosahu chapadla a znovu odhadnout, jak dlouho ještě můžeme zůstat na místě, než stádo dorazí.
Přitom zkouším určit rozsah svého zranění, abych přizpůsobil svůj další útok.

Aer Thano - 6. srpna 2014 18:43
Aer Thano

1K10 = 10
bonusy
SIL=+1
ODL=0

celkem 10 + 1 + 0 = 11

Pán Jeskyně - 31. července 2014 13:09
Pán jeskyně Pán Osudu

[Oznamte své akce, proveďte příslušné hody (iniciativa, útok, obrana) a šeptem pošlete výsledky.]

Pán Jeskyně - 31. července 2014 12:50
Pán jeskyně Pán Osudu

Jakal možná poznal hraničářův úmysl, nebo si prostě jen dělá prostor a snaží se udržet si oba bojovníky před sebou. Šelma se nahrbí a v prudkém vymrštění sil švihne chapadly na obě strany. Thorus se i přes svá zranění hbitě uhne. Aer Thano již vyskočil v dalším svém útoku a ostnaté chapadlo ho zasáhlo. Rozhozený hraničář mečem jen promáchl a snaží se chytit rovnováhu, aby nespadl, jinak by ho bestie mohla chapadlem přitlačit k zemi.

Barbar Thorus využil chvíle, kdy si Jakal nedokáže udržovat odstup a rychlým výpadem bodl do černého boku. Šelma bolestně vyprskla a podrážděně vycenila svoji hrozivou mordu.

Trpaslík Stint se zatím rychle sbírá ze země a vyběhl k bojující trojici.

Trorn Silvidianský i jeho dvojník si drží odstup. Sledují střídavě boj a blížící se stádo. V ostře řezané tváři nelze rozpoznat žádné emoce.

Stařík Pandemonix se asi někde krčí v usychající trávě.

Aer Thano - 30. července 2014 18:14
Aer Thano

Rychle se dvakrát ohlédnu na blížící se stádo, abych tak odhadl, jak rychle se zvířata pohybují a kolik ještě máme času než dorazí. Zároveň se pokouším objevit náznaky dalších Jakalů, kteří mohou čekat někde poblíž. Jsem si skoro jistý, že takové množství řítících se zubrů jeden samotný Jakal zastavit nebo aspoň rozdělit nedokáže a je mi divné, že pokračuje v boji a nezačíná hledat cestu k vlastní záchraně.
Připadá mi, že zbývá čas ještě na jeden, snad i dva pokusy o zneškonění šelmy, než mi samotní budeme muset vyrazit pryč z cesty zvířecímu přívalu.

Pokročím kousek do boku, abych znovu dostal jakala mezi sebe a Thoruse a přinutil ho tak k rozhodování, na kterou stranu se bude soustředit. Opět zatočím mečem a v dalším výskoku znovu seknu po jakalově hřbetu.

Pán Jeskyně - 23. července 2014 20:04
Pán jeskyně Pán Osudu

[Oznamte své akce, proveďte příslušné hody (iniciativa, útok, obrana) a šeptem pošlete výsledky.]

Pán Jeskyně - 23. července 2014 20:04
Pán jeskyně Pán Osudu

Jakal v rychlém tempu krouží mezi hraničářem a barbarem. Chapadla prudce kmitají, připravena smrtonosně udeřit do své oběti.

Dusot blížícího se stáda zubrů zní jako šílené bubnování, děsivá eufonie řítící se laviny obrovské masy.

Pán Jeskyně - 23. července 2014 19:56
Pán jeskyně Pán Osudu

Thorus nehledí svých zranení a v dalších výpadech útočí na hrozivou šelmu. To už ale přiběhl také Aer Thano, s výkřikem skočil k bojující dvojici a sekl svým mečem. Jakal se v poslední chvíli stočil a vyhnul se tak nečekanému úderu od hraničáře. Stihl po něm ještě naprázdno švihnout jedním chapadlem, zároveň druhým znovu udeřil barbara. Thoruse další šrám ovšem nezastavil a také sekl do tmavé srsti bestie. Zdá se, že ho rychlé a silné útoky Jakala překvapily, silně krvácí a těžce oddechuje. Přesto má v očích neúprosné odhodlání.

Pán Jeskyně - 23. července 2014 19:44
Pán jeskyně Pán Osudu

Jakal divoce krouží kolem Thoruse, který se zuřivě ohání svým širokým mečem. Šelma si drží odstup a pouze švihá svými ostnatými chapadly. Thorus se tak musí vrhnout vpřed, snažíc se krýt před nebezpečnými ostny.

Dvě šlachovitá těla se v bojovém tanci protočí kolem sebe. Šelma bolestně zaprská a hned si dělá dostatečný odstup. Ovšem i urostlý Thorus křiví tvář bolestí, přes záda a bok mu krvácí ošklivé hluboké šrámy.

Hraničář Aer Thano běží k bojující dvojici a chystá se podpořit svého velkého družiníka.

Aer Thano - 17. července 2014 21:25
Aer Thano

Nepřesnou ránu doprovodím krátkým zaklením. Ruka už už sahající pro nový šíp se stočí pod popruh torny (další výstřel nemá smysl, když Thorus se Jakalem už bojují zblízka). Shodím tornu na zem, luk připnu zpět na její bok a rozhlédnu se rychle kolem. Když nevidím žádné náznaky po dalších šelmách, zdá se mi, že Stint v této chvíli přímou ochranu nepotřebuje.

Rozeběhnu se k bojující dvojici, v oblouku tak, abych se dostal k Jakalovi zezadu.
V běhu vytasím svůj meč, zatočím s ním a vyrazím výkřik ochromení. Ne, že bych doufal v jeho účinek na takovou šelmu jakou je útočící Jakal, ale spíš pro vlastní povzbuzení. Podobně jako při někdejším nočním boji s obrovským medvědem si rozměřím kroky, znovu zatočím mečem a v posledním kroku se odrazím do výšky.
Vystihnu okamžik, kdy se Jakal soustředí na Thoruse a na svůj na úder tlapou, v nápřahu nad hlavou uchopím meč oběma rukama a prudce jím švihnu zezadu shora na Jakalova záda.

Pán Jeskyně - 16. července 2014 23:35
Pán jeskyně Pán Osudu

[Oznamte své akce, proveďte příslušné hody (iniciativa, útok, obrana) a šeptem pošlete výsledky.]

Pán Jeskyně - 16. července 2014 23:20
Pán jeskyně Pán Osudu

Barbar Thorus se srazil s velkou bestií. Je to monumentální pohled, když se Jakal při prudkém zpomalení zapře zadníma čtyřmi nohama, zvedne trup a třetím párem svých spár chce skolit nabíhajícího odhodlaného válečníka.
Jejich drtivý střet podtrhne svištící šíp, který vystřelil Aer Thano ze svého luku a jen o chlup minul sprintující šelmu.

Thorus s Jakalem rozvířili prach, schnoucí traviny se klaní a padají k zemi pod dusotem tlap a chodidel. Náraz je těžké žuchnutí, jako když na sebe dopadnou těžké pytle mouky. Kosti praští pod obrovským náporem, když Thorus ramenem vráží do bestie a v otočce sekne svým mečem.

V drtivé srážce zaniknou záhadná slova, která ve štěkavém rytmu pronese válečníkův pobratim barbar Trorn Silvidianský. Rozpřáhne ruce a v tu chvíli od něj odstoupí další barbar, zcela stejný jako on sám. Přesně tím způsobem, jak to již učinil v horách v trpasličí skrýši při boji se skřety. Tenkrát bylo jemu podobných dokonce více, ale byť tentokrát pouze jeden, je to neotřesitelným důkazem, jak moc se Trorn liší od ostatních barbarů, s jejich kyji, palicemi a bojovým rykem.

Trpaslík Stint, skrčený za hraničářem Aer Thanem, pokračuje ve své práci. Převaluje hlínu v dlaních a horečně ji míchá s dalšíma přísadama, které vytahuje ze své truhličky.

Pán Jeskyně - 16. července 2014 22:32
Pán jeskyně Pán Osudu

Technická:

Omlouvám se, stále bojuji s nedostatkem času. Mnoho práce přes týden, o víkendech zas pomáhám na stavbě domu. Dobrá zpráva je, že v průběhu srpna snad dokončíme všechno budování a bude tak více volna. Radostná zpráva také je, že v průběhu září vykoukne na svět další potenciální hráč, nicméně první roky, než se bude moci zapojit do aktivní služby, bude zřejmě vyžadovat mnoho mého času. Ovšem věřím, že si rád najdu v noci chvilku klidu, abychom zde společně rozplétali nitky osudu dobrodruhů v zemích Kráteru.

Pán Jeskyně - 8. července 2014 22:42
Pán jeskyně Pán Osudu

[Oznamte své akce, proveďte příslušné hody (iniciativa, útok, obrana) a šeptem pošlete výsledky.]

Pán Jeskyně - 8. července 2014 22:41
Pán jeskyně Pán Osudu

Hraničář Aer Thano se stahuje k trpaslíkovi Stintovi, který překotně cosi plácá z prašné hlíny.

Stádo zubrů se zatím stále blíží vaším směrem, může být něco přes 200 sáhů daleko.

Pán Jeskyně - 8. července 2014 22:35
Pán jeskyně Pán Osudu

Thorus mrštil svým kopím po šelmě. Ta podrážděně vyprskla a přes svoji velikost se hbitě stočila. Kopí prolétlo kolem a zmizelo v travině.
Jakal útočně zařval, ostrý zvuk přešel v táhlé vrčení. Bestie si vybrala kořist. Všech šest nohou hráblo do země, ostnatá chapadla se stáhla k tělu a Jakal se rozběhl proti barbarovi.

Dvě šlachovité hory svalů se řítí proti sobě jako nezadržitelné pěsti zkázy...

Aer Thano - 2. července 2014 18:11
Aer Thano

"Ajaj. Jakal, to je Jakal," vykřiknu, zastavím se a ohlédnu se po ostatních. Když spatřím Thora, jak mrštil svým kopím, už jen ze setrvačnosti, a hlavně pozdě křiknu:
"Nee ..."
"Neútoč, stáhni se. Jakalové se s oblibou spojují do skupinek. Zřejmě si vyhlédli tohle stádo. Jeden asi vyplašil zvířata od řeky, s dalším je ženou tímto směrem a tenhle s jedním či dvěma je tu napadnou zepředu. Ve zmatku, který nastane, snadno srazí několik kusů, které pak spořádají." V řeči pozoruji obludu a z jejího chování a pohledů do stran se snažím odhadnout, kde se skrývají další.
"Měli bychom zkusit vytratit se směrem napříč od nich i od stáda, aspoň pár desítek sáhů. Stádo je pro ně větší a bohatší kořist, jestli se pustí do sebe, bude dost času uklidit se ještě dál. Jestli se Jakalové rozhodnou pro nás, pak bude teprve čas na náš boj." Zatímco toto volám na ostatní, ukazují zároveň nový směr, kam zkusit ustoupit.
Zároveň ale sáhnu do toulce a po hmatu vytáhnu šíp se zubatým hrotem natřeným pálící štávou, který jsem při předchozí výpravě chtěl použít proti velkým skalním obrům. Když strhávám svůj luk ze závěsu na torně, znovu se rozhlédnu a pak zamířím k Stintovi. Dva a možná i tři šípy, které bych stihl vystřelit, mu snad přidají trochu času navíc, aby mohl ohnivé hlíny vyrobit co nejvíce.

Allobal - 2. července 2014 17:10
Allobal

Bežím vpred ale tak aby som sa držal prezatial skupiny keď v tom sa pred nami objaví to monštrum. Trochu spomalím pretože ma zarazil pohľad na niečo také. Nikdy som to nevidel a to som precestoval už rôzne miesta. Miesta ktoré už na pohľad vyzerali hrôzostrašne ale táto pokľudná planina mi neprišla ako miesto pre takúto zrúdu. Skúsenosti mi ale vraveli že treba využiť proti nepriateľovi všetko co mám u seba. Preto som sa rozhodol a ihneď som sa opeť pustil do šprintu vpred. Napriahol som sa a kopiu ktorú som držal doteraz v rukách som hodil po šelme a ihneď na to som striasol zo seba batoh a v ruke sa mi zjavil meč. Už bolo len otázkou času čo sa stane keď vrazím priamo do nášho nepriateľa. Nezvyknutý na spoločnosť som si ani nestihol všimnúť čo robia moji spolucestovatelia. Či berú nohy na ramená a nechali ma v tom samého alebo sa rovnako pripravujú na boj.

TweeTy - 2. července 2014 15:32
TweeTy

*Aj, aj, aj.* rychle kopnu do země a guologickým kladívkem rozrýpnu trávu, rukama beru co nejvíce hlíny a dělám ohnivé hlíny. Dělám je tak dlouho, dokud se příšera nerozeběhne proti nám, nejvíc však 4.

Pán Jeskyně - 30. června 2014 22:52
Pán jeskyně Pán Osudu

Hraničář Aer Thano se rychle rozhlédne a mávne na vás. Utíká dál na jih, kde asi padesát sáhů od vás roste několik větších houštin. Za nimi, možná dalších sedmdesát sáhů stojí dva rozeklané stromy.
Na rozlehlých pláních jsou to nejbližší ostrůvky zeleně, které mohou posloužit jako úkryt.

Dusot splašeného stáda se nebezpečně rozléhá, řítí se na vás jako smrtící lavina, která v šíleném strachu drtí vše živé pod svýmy kopyty.

Jste asi v půli cesty od houštin, když se z travin před vámi zvednou dvě tmavá chapadla, zakončená hrozivě vyhlížejícími ostny. Vzápětí se mihne dlouhý špičatý ocas. Z hnědnoucích travin se napřímí šlachovité tmavé tělo děsivé bestie. Šest svalnatých nohou se zapírá do suché země, když na vás otáčí hlavu s rozevřenou mordou. Zavrčí, z dlouhého špičáku skápne slina, upřené oči se zeleně zablýsknou, to když se šelma rozhoduje nad novou kořistí...

[viz Mapy, ilustrace Šelma]

Vypisuje se 20 z celkem 4082 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 205 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)