Kráter (5 stran zpět) | Herna - Aragorn.czHerna

Kráter

Pán Jeskyně:

Pán Osudu

Systém:

DrD

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Kráter je země, tak trochu vlastní svět, rozlehlá oblast ohraničena Černými horami, nepropustným pásmem vysokých hor a skalisek, které se tyčí snad až k nebi. Těžko je překonat a pokud vás nezlomí zlovůle počasí nebo jiné útrapy přírody, ukončí vaši pouť nějaká krutá příšera nebo jiný netvor, kterých se tam podle pověstí a bájí hemží nespočet. Pod stínem Černých hor leží nejrůznější kraje, se svými krásami, taji, divy, syceny smíchem, pláčem, potem i krví. Radost i smutek. Život a smrt.
V tomto zvláštním koutu světa jste se narodili. Strávíte svůj krátký život na poli, nebo chcete změnit svůj osud?

Klíčová slova:

DrD fórum

Jaké hráče:

Každý kdo chce žít svůj příběh...

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Aktuální děj: - pátrání po pegasovi Kilkalopovi, který přebýval v klášteru Bílého úsvitu - pegas odletěl před celkem 7 dny a již se nevrátil, což je velmi neobvyklé - zjištěné informace ve vesnici Víska: o Sedlák Horymir z vesnice Smržinka pegase nikdy neviděl, ale u nich ve vesnici ho občas údajně někdo zahlédl o Obchodník Polerius zahlédl pegase nad lesem Zrzavec, když cestoval z Vísky do Vrátníku, je to ale již déle než 10 dnů o Opilý kupec Kaletan tvrdí, že pegase prodal. Měl ovšem velmi připito... o Obchodníci Bilbur a Harabi, putující ze Svatozemě ze Svaté Citadely, pegase v jejich vzdálených končinách nikdy neviděli a tvrdí, že tam takové zvíře nežije a nikdy nebylo Detail okolí vesnice Víska viz Mapy: Okolí Vísky - případně na odkazu: http://imageshack.us/a/img545/5740/krterokolvsky.png Vzdálenosti cestovní chůzí: Klášter Bílého úsvitu: 2,5 dne Hraniční Hláska: 2 dny Osada Starodub: 2 dny Vesnice Smržinka od kláštera: 1,5 dne Osada Kámen od kláštera: 2 dny Město Vrátník od kláštera: 1,5 dne Čas: - dny na cestě směrem ke klášteru - 2 dny cesty od vesnice Víska Roční období: - pokročilé léto/nástup podzimu

Kráter

Technické údaje ke hře

Shrnutí všech dobrodružství

Hráči: (5/10) Máhanaxar, Pandemonix, Trorn, vockoo, Žabikuch

Příspěvky ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

Vypisuje se 20 z celkem 4082 příspěvků|⇐ 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 205 ⇒|

Aer Thano - 17. června 2014 19:25
Aer Thano

Otočím se k severu, abych odhadl vzdálenost zpět ke stromům a pak rychle hledám nějakou větší skupinu stromů před námi na jih, abych odhadl, kam je to blíž.
"Něco je vylekalo. Jestli je napadla nějaká šelma, budou vedoucí zvířata hledat směr v co nejvolnějším prostoru. Čím hustější keře nebo větší stromy, tím víc se budou při útěku snažit tomu vyhnout.
Měli bychom se dostat mezi stromy. Při nejhorším bychom na některé větší jistě stihli vyšplhat."

Pán Jeskyně - 11. června 2014 11:24
Pán jeskyně Pán Osudu

Zrychlíte krok a pokračujete dál jižním směrem.
Po chvíli je zřejmé, že stádo se skutečně dalo do pohybu. Mohutná zvířata utíkají od řeky směrem k vám. Stádo může být od vás zatím přes 300 sáhů daleko.

Pán Jeskyně - 9. června 2014 20:20
Pán jeskyně Pán Osudu

Následujete hraničáře Aer Thana, který ukazuje cestu skrze vysokou travinu, kterou jsou zdejší planiny porostlé. Teď se začínajícím podzimem je tráva již hnědá a rezavá, ohýbá se pod paprsky slunce, jako by se chystala ke spánku.

Vzdalujete se od řeky a začínáte směrovat znovu na jih, na východě tušíte velké stádo zubrů.

Ujdete několik set sáhů, když k vám vánek donese divoké mručení. Během chvíle je jasné, že se něco děje. Tmavé siluety zubrů se začínají rychle přelévat sem a tam, na dálku ale zatím není poznat, jestli se stádo někam přemisťuje.

Pán Jeskyně - 2. června 2014 15:10
Pán jeskyně Pán Osudu

Technická:

Minulý týden jsem byl bohužel pracovně vytížen, proto hra stála. Tento týden se nitky osudu znovu rozběhnou...

Děkuji za trpělivost!
Osud

Flaverius Pandemonix - 26. května 2014 08:55
Flaverius Pandemonix

"Souhlasím." přikývnu a pozoruji velké stádo na obzoru. "Jít přímo přes ně by mohlo být nebezpečné. I když vás nechtějí sníst, jejich kopyta a rohy by nás mohly nehezky pochroumat."

Aer Thano - 24. května 2014 18:45
Aer Thano

"Souhlasím s tebou, Thorusi. Bude lepší ty zubry obejít než jít skrze ně či dokonce přes ně," odpovím blížícímu se barbarovi a dodám:
"Vítr fouká od východu přes řeku ke stádu. Na západ od nich snad projdeme. Možná bychom se měli o kousek vrátit, tak abychom stádo právě zahlédli a zabočit k západu."

Otočím se zpátky a rukou zamířím za nás na jednu ze skupin stromů zahuštěnou křovisky a táhnoucí se pryč směrem od řeky.
"Aspoň tam k těm stromům. U nich nebo za nimi na západ, a nejméně na půl míle."
Jak přejíždím rukou přes okolí, polohlasem pokračuji:
"Potom se stočíme k jihu a dostatečně daleko za stádem se zase vrátíme k řece."

Nakonec mě ještě napadne jedna věc.
"Zubři nepotřebují k pití mělkou vodu, právě naopak. Mají raději větší hloubku hned u kraje. Nemusí tak kvůli napití zacházet daleko od břehu a zároveň si při pití nevíří kal ze dna.
Je málo pravděpodobné, že zrovna tam v těch místech by byl brod přes řeku."

Allobal - 22. května 2014 18:55
Allobal

Celý čas ako putujeme iďem mimo skupiny. Motám sa sem a tam sledujem okolie čo by ma zaujalo no vždy viem kde je skupina aj keď ma nevidí. Raz je predo mnou raz zamnou ale neputujem s nimi. Ticho a samota si na mne vybrali svoju daň. O mojej príomnosti často svedčí len pobehujúci vlk. V noci sa sťiahnem do tábora kde sa z úsmevom vyspím a na druhý deň pokračujem rovnako až kým nenarazíme na stádo zubrov.
"No páni toto bude problém ak máme prejsť priamo cez tých zubrov. Aj keď su obrovský sú aj veľmi nebezpečný a rýchli. Radšej ich obíst ako isť skrze nich."

Pán Jeskyně - 21. května 2014 11:15
Pán jeskyně Pán Osudu

Může být před polednem, když v dálce před sebou spatříte stádo zubrů. Jsou asi 300 sáhů před vámi, jistě desítky kusů.

Postávají a polehávají poblíž břehu řeky. Někteří zřejmě scházejí napojit se přímo k vodě.

Thorusův velký vlk větří čenichem a upřeně sleduje obzor.

Pán Jeskyně - 21. května 2014 11:04
Pán jeskyně Pán Osudu

Pochodujete celý den po břehu Stříbřenky. Oproti Vísce je zde řeka již široká, dobrých 30 sáhů.
Zatím jste neviděli žádný most, přívoz nebo alespoň brod.

Navečer se utáboříte u několika křovisek a přečkáte noc.
Z rána dál pokračujete v cestě, dnes v odpoledních hodinách byste mohli dorazit k osadě Starodub.

Flaverius Pandemonix - 20. května 2014 15:25
Flaverius Pandemonix

Při chůzi se opírám o svoji hůl a snažím se stačit ostatním společníkům v družině. Přestože jsem vyzáblý, spíše pohybující se kostra potažená zvrásněnou kůží, vyšlapuji poměrně svižně. O tom se koneckonců již někteří přesvědčili, že ani v náročném terénu v horách Mlžných hřbetů jsem neztrácel dech a dokázal držet krok s ostatními.

Pán Jeskyně - 20. května 2014 10:58
Pán jeskyně Pán Osudu

Opouštíte vesnici Smržinku, k řece Stříbřence a po jejím proudu pokračujete jižním až jihovýchodním směrem k osadě Starodub.

Řeka se dravě vlní pláněmi, tam kdesi na jihu vtéká do Malého moře, největší vodní ploše zde v Kráteru.
Pláně jsou porostlé travinou, nízkými křovisky, občas jako osamělí strážci se k nebi tyčí hloučky stromů, rozeklané od zdejších větrů.

Na pláních můžete zahlédnout stáda různých turů, zejména pak zubrů.

Pochodujete po břehu Stříbřenky, hledíte vstříc dálkám s očekáváním, co vás na cestě čeká...

Pán Jeskyně - 16. května 2014 10:11
Pán jeskyně Pán Osudu

"Tak je vše, jak vám zřejmě mohu pomoci." řekne Josefín Dlouhý. "Doufám, že jste se dozvěděli něco z toho, po čem pátráte. A snad budete mít štěstí! Pokud je to vše, půjdu si po své práci." zeptá se, připraven k odchodu.

Aer Thano - 15. května 2014 18:42
Aer Thano

Můžeme kouknout do mapy, ale zhruba ji mám v hlavě,"prohodím v odpověď Flaveriovi.

"Tam tím směrem se rozkládá starý les, Malý hvozd. Napadá mě, jestli tam nemá Kilkalop nějaké skryté místo. Mniši v klášteře Bílého úsvitu by mu určitě a rádi dokázali pomoci. Ale třeba má pegas důvod, proč se nechtěl se zraněním vrátit do kláštera. Navrhuji, abychom zkusili ten Malý hvozd. Vezmeme to přes Starodub, tam se možná i dovíme něco dalšího."
Jak mluvím, podvědomě přitom ukazuji rukou do směru, který předtím naznačil ten chlapec.
"Ke Stříbřence a podél ní k té osadě. Když najdeme dobré místo, přejdeme na druhý břeh, možná tam u vesnice bude brod nebo dokonce mostek. A ze Starodubu ke hvozdu a pak do lesa když bude třeba."

Flaverius Pandemonix - 15. května 2014 16:08
Flaverius Pandemonix

"Kam tedy dál?" zamyslím se. "Pátrat po těch lovcích by možná dávalo smysl, ale nyní zřejmě nemáme žádnou stopu, která by k nim vedla." uvažuji. "Jediné vodítko může být, že pegas Kilkalop odsud letěl dál na východ. Ovšem putovat jen tak na slepo, tím můžeme ztrácet cenný čas."

Pán Jeskyně - 14. května 2014 09:14
Pán jeskyně Pán Osudu

Josefín Dlouhý udělá rukou oblouk přes východní obzor. "Tam jsou již jen divoké kraje. Pláně, lesy. Žádná města. Můžete možná potkat jen malé vesnice nebo osady. Asi nejbližší, osada Starodub, leží možná dva dny po proudu Stříbřenky. Dobří lovci. Občas sem přišli a obchodovali s kožešinami. Dál na východ leží Severské lesy, jižně od nich se zvedají Mlžné hřbety. Tam končí hranice Císařství."

Allobal - 13. května 2014 18:34
Allobal

Celý ten rozhovor ma začal nudiť a tak som podišiel o kus ďalej a len jedným uchom naslúchajúc sledujem dedinu čo am niečo nezaujme. Zaletím pohľadom aj na oblohu kedy si uvedomím že je deň a tak ten pohľad hore bol len zvyk ktorý som nabral za tie roky.

Flaverius Pandemonix - 13. května 2014 08:54
Flaverius Pandemonix

Zahledím se směrem, kam ukazuje mladý Jarek. Pod vesnicí protéká řeka Stříbřenka, zde, oproti Vísce, je již mnohem širší, jak při své pouti nabírá další vodu z drobných přítoků.
Za ní se rozkládají další pláně a tam kdesi za nimi lze tušit rozlehlé Severské lesy a k nim přiléhající Mlžné hřbety. Z hloubi vzpomínek vytanou události a strasti, které jsme v těch horách museli podstoupit. Náročné putování, bouře, průzkum staré trpasličí tvrzi a útěk před hordou skřetů. Mezitím jako spásné světlo tajemná duhová dívka, kterou jsme osvobodili z jejích pout a ona na oplátku pomohla utéci nám.

"Pane Josefíne Dlouhý, co se tam v těch krajích nachází?" zeptám se starosty.

Pán Jeskyně - 12. května 2014 11:01
Pán jeskyně Pán Osudu

"Letěl tam.." Jarek ukazuje směrem k řece, někam na východ až jihovýchod.
"Ke Stříbřence a pryč. Mávnul párkrát křídly a byl pryč. Myslíte, že se zase někdy vrátí?"

Flaverius Pandemonix - 11. května 2014 18:55
Flaverius Pandemonix

"Věříme ti, mladý Jarku. Jsi bystrý hoch!" pochválím Roubkova syna.

"Ten okřídlený kůň se zve pegas a jmenuje se Kilkalop. Mniši z klášteru Bílého úsvitu, kde Kilkalop přebývá, nás požádali, abychom ho pomohli nalézt, protože se po několik dní nevrátil zpět. Zdá se, že mu někdo chtěl ublížit. Vzpomeneš si, kam letěl, jakým směrem?"

Pán Jeskyně - 5. května 2014 09:22
Pán jeskyně Pán Osudu

Projdete přes dvorek a dozadu za chalupu. Tam hlídá možná osmiletý kluk několik hus. Sedí na špalku, za opaskem malý bičík, nožíkem vyřezává kousek kůry. Když vás spatří, seskočí a se zájmem si vás prohlíží.

"Rád tě vidím Jarku!" mávne na něj Josefín Dlouhý.
"Hlídáš dobře? Kolik máš hus?" mrkne po něm.
Klučina rychle zkoukne husy a pohotově odpoví:"Devět! Žádná mi neuteče!"

"Dobrá! Nic ti neujde! Tak jako ten okřídlený kůň, vzpomínáš? Pověz nám o tom víc." požádá ho Josefín Dlouhý.

Malý Jarek zase vyskočí na špalek. "Já ho opravdu viděl. Vyhnal jsem tenkrát husy do stráně, když tu dopadl ztěžka na zem. Tam u Mlčících kamenů." ukáže rukou k lesu s menhiry.
"Dobře jsem ho viděl. Funěl a frkal. Krvácel z boku. Chvíli tam stál, jako by chytal dech, pak se rozběhl a odletěl." mávne rukou do vzduchu, přitom třepotá prstíky jako pegas křídly.

Vypisuje se 20 z celkem 4082 příspěvků|⇐ 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 205 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)