Hrdinové z Brannanu II. (2 strany zpět) | Herna - Aragorn.czHerna

Hrdinové z Brannanu II.

Pán Jeskyně:

Kufi

Systém:

DrD

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Do Brannanu, významného obchodního města na řece Escano v královstí Tamerie, zavítala skupinka začínajících dobrodruhů. Město si ovšem žije svým životem a tak není zdaleka jisté, co je zde čeká.
*********
Oldschoolová jeskyně bude hrána podle pravidel dračího doupěte 1.6. a vychází z her a reálií již dříve použitých při herních sezení i zde na aragornu. Je jen na družině, jak se rozhodnou a na která z připravených dobrodružství narazí. Některá na družinu počkají, některá proplují kolem, aniž by bylo možné se k nim vrátit.

Klíčová slova:

Brannan, Dračí doupě, Oldschool

Jaké hráče:

Hledám maximálně pět hráčů, jakmile budou tři, hra se začíná hrát. Hledám hráče s opravdovou chutí si skutečně zahrát. Lidi, kteří chtějí prožít příběh intezivně. Nechci hráče, kteří se budou v chatu trápit rok nad jedním dobrodružstvím Proto hledám hráče, kteří jsou ochotní kromě aragornu využívat pro hraní i moderní technologie. Při hraní hodlám využívat mobilní aplikace (konkrétně WhatsApp), proto nechť přihlášení hráči počítají s tím, že po nich budu vyžadovat telefonní číslo. Následně vytvoříme WA skupinu, ve které se bude děj odehrávat. To nejdůležitější se pak bude "zálohovat" v upravené podobě sem na aragorn, kde budou probíhat i případné souboje s monstry apod. Na aragornu samozřejmě využijeme i všech dalších funkcionalit, jakými je vedení osobních deníků, vytváření map jeskyní, databázi předmětů ....
*****
Postavy budou začínat na 3. úrovni, aby už něco málo uměly. V počátcích netrvám na dlouhosáhlém životopise postavy. To zpracujeme společně s přibývajícím časem tak, aby co nejvíc ...

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (3/5) jaja.ujik, Selinius, skalet

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

|⇐ 1 2 3 4 5 6 ... 12 ⇒|

Andriel - 10. září 2020 21:06
Andriel

// Nejdřív se omlouvám, že v poslední době jsem chodím méně, ale je teď méně času. Snad se to zlepší.
Jinak to podle mě záleží na tobě, kolik lidí by si měl v dobrodružství rád. Určitě nic nedáš když budeš hledat další. Uvidíš jestli se někdo ozve nebo ne

Zaggon - 5. září 2020 15:28
Zaggon

Pán Jeskyně 4. září 2020 14:36
// Mě je to osobně jedno, pokud to půjde hrát jen takhle, klidně můžeme takhle pokračovat, více lidí více čekání viz. Sidar :-/.
Na druhou stranu, víc lidí víc ví a míň přehlídne. Má to svoje pro i proti, ale pokud máš někoho spolehlivého, sem s ním.

Pán Jeskyně - 4. září 2020 14:36
Pán jeskyně Kufi

//mám se pokusit dobrat do jeskyně dva, tři lidi, nebo chcete hrát takhle ve dvou. Se Sidarem už moc nepočítám a asi brzy opustí naše řady.

Pán Jeskyně - 4. září 2020 14:35
Pán jeskyně Kufi

Víceméně nikdo vašemu rozhovoru nevěnuje pozornost. A jestli jo, tak o tom nevíte. Kapitán rukou ukazuje na volná místa u stolu a tím vám naznačuje, abyste přisedli. Pak vám k věci povídá.

"Vím, o čem mluvíte. Moji chlapi se tomu problému se zmizelými lidmi věnovali několik dní, ale na nic nového a převratného nepřišli. Po zmizelých se toho moc nenašlo. Ono co si budeme povídat, tak kolem Přístavní čtvrti není jednoduché pátrání. Jednak je tam velký pohyb lidí, jak z města, tak odjinud, ale hlavně jsou tam místa, kam se vám ani nechce jít. Ne že by se mí hoši báli nebo tak. To si nemyslete. Kdybych si myslel, že je tam nebezpečno, tak tam uděláme takovej vítr, že by všichni valili voči. Ale nechci svý chlapi posílat, tady sličná mi promine, do hoven a sraček, který se tam válej po ulici. Nechápu, jak v tomhle bordelu dokáže vůbec někdo žít. Ale to není moje starost, jsem kapitánem stráží a ne uklízeček. No prostě pátrali jsme, ale moc jsme toho nezjistili. Jen v okolí kanálový vpustě východně od mola jsme našli trochu krve. Ale zrovna tak jako lidská to mohla být krev nějaký ryby, co si děti vytáhli z vody. Heleďte, jestli přijdete na to, co a jak, tak se za mnou zastavte a pokusím se vám pomoct. Ale teď pro vás toho asi moc udělat nemůžu."

S tím svoje povídání končí. Vy z něho máte pocit, že je to chlap, kterej ví co dělá a má celkem slušnej přehled.

Zaggon - 1. září 2020 17:37
Zaggon

Nějakou dobu to trvá, než se ty dva najedí, ale stalo se. Čas krácený čučením po lokále je konečně u konce. Zvednu se, naznačím na Andriel, aby se zvedla taky a vykročím ke strážím.
"Dobrý den pánové. Jsem rád, že jsme vás tady zastihly. Jmenuju se Zaggon a tohle je moje společnice Andriel. Sme tady kvůli tý záležitosti s těma zmizeníma. Jste doufám kapitánem zdejší posádky. Abych tu neřešil něco s někým, kdo o tom nemá moc šajn, to bych nerad. Posílá nás totiž pan Derendel."
Chvíli čekám na odpověď a při tom sleduji okolí, kdo jak naslouchá a jak moc.

Pán Jeskyně - 31. srpna 2020 14:37
Pán jeskyně Kufi

Jsou po jídle.

Andriel - 30. srpna 2020 20:40
Andriel

Dá se říct, že skoro celé dopoledne jsem procouraly po městě. Proto jsem i ráda, že si v hostinci mohu posadit a na chvíli odpočinout. Jídlo je dobré a tak jím pomaleji a vychutnávám si každé sousto.
"Ano jídlo tady mají dobré."
Mí společníci jsou s jídlem už hotoví a já teprve dojím, když do hostince vstoupí tři strážný. Podle zbroje a oblečení je jasné, že jde o onoho kapitána.
"Souhlasím určitě počkejme až budou po jídle. S plným žaludkem bude určitě spokojenější a bude tak snad snaží s ním navázat rozhovor."

Pán Jeskyně - 25. srpna 2020 12:10
Pán jeskyně Kufi

A co na to Andriel?

Zaggon - 22. srpna 2020 22:37
Zaggon

Sedíme v hostinci a dopřáváme si oběd.
"Nevim jak ty, ale mě to chutnalo, zeleninová polívka se musí umět, jinak to je jen taková divná skorokaše."
Hodnotím jídlo a v ten samí okamžik vchází do hostince, na můj vkus, až moc okázalá hlídka. Není pochyb že to bude náš kapitán.
"A hele asi sme našli našeho kapitána. Až dojedi, šel bych za nima, co ty na to."
Optám se Andriel a při tom po očku sleduji kapitána a jeho dva pomocníky.

Pán Jeskyně - 17. srpna 2020 21:37
Pán jeskyně Kufi

Vracíte se tedy do centra Brannanu. Jdete po hlavní ulici vedoucí přímo z přístaviště. Proudy lidí i zboží proudí sem a tam. Až si říkáte, jak je možné, že se tu tolik zboží smění a prodá. Za pár minut jste opět na náměstí s vstupujete do Hostince U Kruhového stolu. Protože se blíží čas obědu, objednáváte si zeleninovou polévku a kus pečeného kuřete s domácími obilnými plackami. Sotva dojíte, objevuje se ve dveřích muž v bohatě zdobené uniformě městské stráže. Je v doprovodu dvou dalších mužů ve stejných, byť méně zdobených, uniformách. Muži si sedají dva stoly od vás a objednávají si oběd. Shodou okolností si objednávají to samé a jsou velmi rychle obslouženi. O něčem si povídají a dávají se přitom do jídla.

Andriel - 14. srpna 2020 17:36
Andriel

Celkem marně se rozhlížím po přístavu, při hledání něčeho, čeho by se dalo alespoň chytit. Je tady až moc rušno a vyptávat se jednou člověka za druhým by rozumné asi také nebylo.
"Ano je to tak, teď je tady až moc lidí a očí. Lepší jsem bude zajít až večer, ale zas i o to nebezpečnější. Pojďme tedy za kapitánem. Potřebujeme něco pořádného čeho by se dalo chytit."

Pán Jeskyně - 12. srpna 2020 13:46
Pán jeskyně Kufi

//čekám na Andriel, nechci ji přeskakovat.

Zaggon - 9. srpna 2020 13:48
Zaggon

"Tak to vypadá, že tady asi v tuhle dobu nic podezřelího nenajdeme a nebo tu může bejt podezřelí vlastně všechno. Jenže s tim množstvim očí, co tu je, by to bylo až divný. No nic, máš pravdu Andriel, jdeme do hostince za kapitánem, určitě nám může lecos osvětlit."
Podrbu se na nose, ještě jednou zeširoka projedu celý přístav a potom se otáčím směrem k hostinci, kde by měl být náš hledaný kapitán.
Rozhlížím se po okolí, jestli jsme náhodou nepadli někomu do oka, abych nebyl nemile překvapen.
"Přeci jen sme byli tak nějak varovaný, že to tu žije jinak a ne podle zákona zrovna. Jeden si tu nemůže bejt ničim jistej."
"Když už budeme v tom hostinci, nedáme si něco malýho na zub, přeci jen už bude čas oběda. Určitě nás to nijak nezdrží a kapitán to pochopí."

Pán Jeskyně - 7. srpna 2020 08:29
Pán jeskyně Kufi

Povídáte si a zatím docházíte k přístavnímu molu. Řeku Ascano už jste viděli dříve, protože se zdejší krajinou line jak modrá stuha. I tak vás ale překvapuje její šíře a množství vody, které tudy i nyní v létě protéká. Samo přístavní molo, je vlastně soustava menších mol sloužících k přivazování říčních lodí. Odhadujete, že přístav je v jednu chvíli schopen pojmout až dvacítku plavidel. Teď jich zde je pouze šest. V přístavu panuje celkem rušno. Na plavidla přístavní dělníci, většinou špinavý vyhublí muži, nakládají a vykládají různé balíky, bedny, vaky, sudy. Po malých molech je dopravují na větší, kde se nakládají na povozy a jsou odváženy hlouběji do města. Přímo v přístavu na vše dohlíží dvě hlídky městské stráže. S nimi postává pár lépe oblečených mužů, kteří stále něco zapisují do nějakých pergamenů. Rozhlížíte se po okolí a hledáte něco, co by vám napovědělo, kam dál, protože tady nic podezřelého nevidíte. Vše se zdá být takové, jak jste si představovali. Pohyb lidí v tuto denní dobu je zde tak veliký, že zmizení jednoho by sice bylo asi možné, ale není moc pravděpodobné, aby si toho další tři nevšimli. Břehy na této straně řeky jsou zpevněné a vedou na východ i západ.

Andriel - 4. srpna 2020 18:14
Andriel

"Děkujeme pánové, bylo to od vás laskavé." Nakonec při odchodu odměním trojici strážných úsměvem.

Takže říkali, že všichni zmizeli u řeky a něco takového se tady dřív nestalo. Je možné, že by za tím mohla stát i nějaké vodní či obojživelné zvíře?.... V tom mě z myšlenek vytrhne Zaggon.

"Ano myslím, že už můžeme vyrazit k molu. Jen buďme raději opatrnější." Následuji oba mé společníky do přístavní čtvrti. Cestou ještě k oběma promluvím.
"Měli by jsme si ohlídat čas stihnou kapitána v tom hostinci, jak o něm mluvili. Evidentně to je vytížený muž a jestli ho propásneme, tak ho pak můžeme marně nahánět po celém městě."

Zaggon - 1. srpna 2020 19:39
Zaggon

"Tak vám moc díky pánové, to by nám mělo pro začátek stačit. Určitě se v průběhu dne nebo dní více seznámíme se zdejším prostředím a vším co k tomu patří."
Rozloučím se se strážnými a hodlám se vydat k tomu molu a potom najít kapitána.
"Tak co Andriel asi dem ne? Víc se tu už asi stejně nedozvíme, zbytek poznáme až na to přijde. Aspon bude sranda."
Otočím se a pronesu k Andriel, mávnu rukou na znamení,aby šla za mnou a jdu pomalu k molu. Prohlížím si okolí a lidi okolo nás.

Pán Jeskyně - 29. července 2020 07:20
Pán jeskyně Kufi

Dozvídáte se, že na oběd chodí kapitán většinou do hostince U Kruhového stolu, kde je možné ho zastihnout. Co má ale po obědě v plánu, to vám hlídka nedokázala říct.

Ohledně pravidel se dozvídáte, že je dobré se vyhýbat Belderogovi, což je místní otrokář, a jeho chlapům. Belderog prý, na rozdíl od vojska a městských strážníků, necítí potřebu ctít zákony a tak své oponenty likviduje trochu jiným způsobem. Strážníci to říkají tak, že vám je zcela jasné, jaký způsob to je.

Pak taky v Přístavní čtvrti panují trochu jiná pravidla. Sice je tam relativně bezpečno, ale hlídka tam nechodí tak často, jako do zbytku města. Respektivě hlavní ulice, která vede z této čtvrti do centra města, je celkem bezpečná. Ale všechno okolo je v moci místních obyvatel, kteří si zde žijí vlastním životem. Víc vám k tomu ale strážníci říct nemohou, protože ani oni ve svém volném čase tam vůbec nechodí. Nemají k tomu důvod. Přístavní čtvrť obývají spíš chudší a dělníci z doků a vůbec takové podivné existence.

Zaggon - 23. července 2020 17:41
Zaggon

Otočím se k Andriel,
"určitě se musíme okolo řeky a toho mola porozhlídnout. To nám zabere nějakej čas a potom se vydáme za kapitánem, to by moh mít už čas a vyřízený svý záležitosti."
Pak se zase obrátím na strážný.
"Kde asi najdeme kapitána, řekněme tak za tři, čtyři hodinky. A když už se tu tak bavíme, nějaký zajímavosti, pravidla, něco co by nás mohlo vyvarovat se zbytečným problémům. Každý větší město a kor to přístavní, má své vlastní zákony, tím myslim ty mimo zákony vaše. Chápete mě. A jak to tu je s těma co určujou děj věcí, at dobrý nebo ty na druhý straně zákona. vy chlapy z ulice víte víc než ty za stolem a na radnici, tím nechci nikoho urazit, ale je to tak."

Pán Jeskyně - 23. července 2020 10:01
Pán jeskyně Kufi

Andriel 21. července 2020 21:31
Od hlídky se dozvídáte, že ti lidé se měli ztratit vždycky v noční době asi nejspíš někde v okolí řeky. Jednalo se "nedůležité" obyvatele, snad nějaká pradlena, žebrák a ještě někdo, ale to hlídka neví přesně. Všichni strážní se shodli na tom, že nic podobného nepamatují. Že sem tam někdo někoho zabije, to jo, ale většinou to má motiv a většinou se nakonec najde i ten, kdo to udělal. Tahle zmizení ale moc smysl nemají.

Andriel - 21. července 2020 21:31
Andriel

Konečně jsme potkali skupinku strážných, kteří vědí kde je kapitán a celkově vypadají, že jsou sdílní.

"Děkuji vám pánové, že jste nám pomohli a dovolte mě se ještě zeptat. Určitě se k vaším uším muselo donést co se ve městě povídá o těch ztracených lidech v přístavní čtvrti? Řekli by jste nám k tomu prosím něco víc? "

|⇐ 1 2 3 4 5 6 ... 12 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)