Hrdinové z Brannanu II. (3 strany zpět) | Herna - Aragorn.czHerna

Hrdinové z Brannanu II.

Pán Jeskyně:

Kufi

Systém:

DrD

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Do Brannanu, významného obchodního města na řece Escano v královstí Tamerie, zavítala skupinka začínajících dobrodruhů. Město si ovšem žije svým životem a tak není zdaleka jisté, co je zde čeká.
*********
Oldschoolová jeskyně bude hrána podle pravidel dračího doupěte 1.6. a vychází z her a reálií již dříve použitých při herních sezení i zde na aragornu. Je jen na družině, jak se rozhodnou a na která z připravených dobrodružství narazí. Některá na družinu počkají, některá proplují kolem, aniž by bylo možné se k nim vrátit.

Klíčová slova:

Brannan, Dračí doupě, Oldschool

Jaké hráče:

Hledám maximálně pět hráčů, jakmile budou tři, hra se začíná hrát. Hledám hráče s opravdovou chutí si skutečně zahrát. Lidi, kteří chtějí prožít příběh intezivně. Nechci hráče, kteří se budou v chatu trápit rok nad jedním dobrodružstvím Proto hledám hráče, kteří jsou ochotní kromě aragornu využívat pro hraní i moderní technologie. Při hraní hodlám využívat mobilní aplikace (konkrétně WhatsApp), proto nechť přihlášení hráči počítají s tím, že po nich budu vyžadovat telefonní číslo. Následně vytvoříme WA skupinu, ve které se bude děj odehrávat. To nejdůležitější se pak bude "zálohovat" v upravené podobě sem na aragorn, kde budou probíhat i případné souboje s monstry apod. Na aragornu samozřejmě využijeme i všech dalších funkcionalit, jakými je vedení osobních deníků, vytváření map jeskyní, databázi předmětů ....
*****
Postavy budou začínat na 3. úrovni, aby už něco málo uměly. V počátcích netrvám na dlouhosáhlém životopise postavy. To zpracujeme společně s přibývajícím časem tak, aby co nejvíc ...

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (3/5) jaja.ujik, Selinius, skalet

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

|⇐ 1 2 3 4 5 6 7 ... 12 ⇒|

Pán Jeskyně - 20. července 2020 14:01
Pán jeskyně Kufi

Jdete městem a ptáte se strážných. Někteří odpoví, že neví jistě. Pak ale, ještě než dojdete k hostinci v Přístavní čtvrti, potkáte jednu trojici strážných, která je očividně ráda, že si může s někým pokecat. A tak se po chvíli dozvídáte, že kapitán je zcela jistě ve strážnici u Západní brány a že tam určitě bude nejméně do oběda, protože tam vyřizuje nějaké věci a řeší se svým zástupcem rozložení hlídek na celý další týden.

Když se optáte na hřbitov, tak i tuto chvíli je na strážných vidět, že by vám rádi pomohli, ale konstatují, že pokud jim je známo, tak na hřbitově se nic zvláštního neděje. Normálně tam sem tam probíhají pohřby nebo kremace. Dozvídáte se, že je normální, že bohatší rodiny mají na hřbitově své hrobky, kam se ukládají mrtvoly. Chudší obyvatelé a otroci skončí na hranici za hřbitovní zdí.

Protože je hlídka sdílná a evidentně nikam nepospíchá, máte možnost se ptát na to, co vás zajímá.

Zaggon - 18. července 2020 10:42
Zaggon

"Asi máš pravdu, omrkneme to tedy společně. Okouknem tedy to okolí mola a potom zajdeme do hostince, poptáme se tam a při tý příležitosti se i najíme a dáme něco k pití."
Odpovím Andriel a zamyšleně se zadívám někam, představa pití je jasná, "pivo".
Cesta přes město je klidná a Andriel se čas od času poptá strážných na kapitána.
"Aby sme ho nakonec nenašli v tom hostinci, to by byla náhodička."
Zavtipkuji a rozhlížím se po okolí. Občas kopnu do nějakého kamínku, sem tam se pozastavím a pozoruji kolemjdoucí, co dělají a kam jdou.
Po chvíli mě napadne jedna taková možná souvislost,
"Andriel, když se už ptáš těch strážnejch, poptej se i na zdejší hřbitov a jeho okolí, jestli se tam nedějou nějaký divný věci nebo jestli si lidi v okolí na něco nestěžujou. Přeci jen je v blízkosti toho mola."

Andriel - 17. července 2020 20:06
Andriel

"Myslím, že by jsme zatím měli zůstat pospolu. Přeci jen nevíme proti čemu stojíme a pátrání na vlastní pěst by mohlo být nebezpečné. Pokud vezme v úvahu, že by tu řádili otrokáři nebo nějaký psychopat."Při tom zaměřím hlavně svůj pohled na Zaggona a snažím se vypadat zranitelně.

"Čas je zatím dost, tak se tedy vydejme k tomu molu a tam uvidíme co dál."
Cestou přes město se snažím koukat po strážných a ptám se jich zda neví, kde se právě nachází jejich kapitán.

Pán Jeskyně - 13. července 2020 12:01
Pán jeskyně Kufi

//Smazal jsem všechny "covidové" příspěvky, abychom to měli trochu přehlednější. Rád bych vám napsal herní příspěvek, ale potřeboval bych vědět, jak jste se vlastně dohodli. Zaggon 15. března 2020 09:07
navrhuje několik možností co dělat, ale zatím bez odezvy, pro co se rozhodnete.

Zaggon - 15. března 2020 09:07
Zaggon

Kouknu se hned do mapy, abych si udělal nějaký obrázek o situaci a co můžeme v tuhle chvíli dělat dál. Když se dost vynadívám, mám nějakou tu představu co asi by jsme mohli udělat dál.
"Díky moc pane Derendele, to by mělo pro začátek stačit."
Když se potom zastavíme u brány, aby jsme si vzali své věci, opět vytáhnu mapu a ukáži ji i ostatním.
No, jestli chceš jít hned na výzvědy do hostince Andriel, máme přímo po cestě k molu jeden hostinec, myslím že nic lepšího nás ani nemohlo potkat. Je to přímo v okolí těch zmizení."
A prstem ukážu na hostinec u mola a na molo samotné.
Potom mrknu na nebe, jak vysoko je slunce a jestli by se při té příležitosti nemělo i něco sníst.
Ale usoudím, že času na jídlo je ještě dost.
"Jestli tedy chcete běžte do hostince, já se poptám tady v okolí toho mola a trochu to tam prolezu."
A prstem po mapě vyznačím prostor, kde se chci porozhlídnout.
"Potom by sme se měli mrknout po tom kapitánovi, mohl by nám lecos ujasnit a někam nás přímo nasměrovat. Co vy na to."

Andriel - 13. března 2020 20:43
Andriel

"Děkujeme za váš čas, který jste nám věnoval."

Odvětím na správce Derendela, při odchodu z místnosti. Z tohoto jednání mám spíšené pocity. Sice jsme se nic nového nezjistili, ale zas na druhou stranu jsme dostali jiný zajímaví úkol. Mít případně plusové body u správce toho města, by se určitě mohlo hodit.
Dál následuji své společníky až bráně. Kde si opět vezmu na zpět své věci.

"Tak co pánové vydáme se rovnou do Přístavní čtvrti? Určitě by také nemuselo být na škodu zastavit se v hospodě a zjistit co se mezi lidmi povídá."

Sidar - 13. března 2020 09:56
Sidar

Rozloučím se s panem Derendelem úklonou a nahlédnu Zaggonovi přes rameno do mapy. Z mého obličeje je možné na malou chvíli vyčíst mírné zklamání. Nic ale neříkám, naopak s úsměvem pokynu ještě jednou ve znamení díků.
"Vynasnažíme se do soboty zjistit co nejvíce pane správče."
Pak se vydám se ke dveřím a pro své věci.

Pán Jeskyně - 12. března 2020 10:17
Pán jeskyně Kufi

"To máte určitě pravdu. Mám tady jednu mapu, která by mohla postačovat pro vaše potřeby."

S tím vám podává pan Derendel svitek, na kterém je město vyobrazeno.

/najdete jej v mapách v této jeskyni/

Zaggon - 11. března 2020 20:36
Zaggon

Když je vše řečeno není čas strácet čas a tak se točím zády a s pozdravem se chystám opustit místnost a i budovu. Však myšlenka zastaví mé kroky pryč a já se ještě jednou otáčím a vracím k Derendelovi.
Prosím vás pane Derendel, teď mě tak napadlo, určitě by nám velmi urychlilo hledání kapitána i pátrání, kdyby jsme měli mapu města a i blízkého okolí. Neměl by jste tu jednu na půjčení? Takový běhání po městě, rozměrů jako je toto, by nám zabralo většinu času a s mapou by jsme mohli být už třeba na stopě. Už jenom v přehlednosti pátrání by bodla.

Pán Jeskyně - 10. března 2020 08:43
Pán jeskyně Kufi

"Nevím přesně, kde je teď kapitán, ale zřejmě plní své povinnosti obhlídkou strážních stanovišť nebo kontrolou pohyblivých hlídek. Takže ho najdete někde po městě. Pravidelně mi pak chodí podávat hlášení v sobotu ráno, ale to je až pozítří. To ho jistě do té doby zvládnete najít sami.
A co se týče času, byl bych rád, kdybyste se problému začali věnovat hned. A víte vy co? Nejlepší bude, když přijdete v sobotu na ráno na kapitánovo hlášení a podáte mi zprávu o tom, co jste zjistili a jak jste v řešení věci postoupili."


Nevypadá to, že bych chtěl ještě pan Derendel pokračovat. Zda se, že vše již bylo řečeno.

Andriel - 7. března 2020 19:52
Andriel

Pozorně poslouchám starého elfa a přemýšlím co by mohlo stát za zmizením tří lidí. Že by tedy otrokáři nebo nějaký vrah? Vše se stalo poblíž vody, možná to mohlo být i nějaké vodní či obojživelné zvíře? Ovšem to by jsme se museli poptat někoho kdo se vyzná v místní fauně. Protože si nejsem jistá, jestli zde vůbec žije nějaké člověku nebezpečné zvíře.

Dál poslouchám ostatní a do diskuze se zatím nezapojuji.

Zaggon - 5. března 2020 16:29
Zaggon

Poslouchám informace a přemítám, místa a lidi kteří v tom nějak figurují.
"Takže jak vás tak poslouchám, všichni tři se s největší pravděpodobností ztratili u vody a nejspíš v okolí mola. takže tam by jsme se asi měli podívat jako první. Jo, kde najdeme toho kapitána, co hledal toho ramenáče, třeba objevil něco, co pro něho nemělo nějak zvlášť význam, ale pro nás by to mohlo bejt vodítko."
Pronesu, když Derendel domluví a kouknu i po ostatních.

Sidar - 3. března 2020 08:17
Sidar

Během Derendelova výkladu přikivuji mírně hlavou na znamení souhlasu a pochopení. Jsem soustředěný, snažím se vše zapamatovat, nerad bych se správce na něco ptal dvakrát. Informaci naštěstí či spíš bohužel není mnoho.
"Děkujeme pane správče za zevrubný výklad, jen bych se chtěl dotázat kolik přibližně máme času než na onu záležitost nasadíte své nejlepší lidi. Bude se od toho odvíjet náš postup a zvolené metody."
Zeptám se zdvořile

Pán Jeskyně - 1. března 2020 20:21
Pán jeskyně Kufi

"Jistě chápete, že ne každý obyvatel tohoto panství má pro nás stejnou důležitost. Byli byste naivní, kdybyste si to mysleli. Takže o některých lidech toho víme víc, o některých míň a o některých vůbec nic. A to je přesně případ z Přístavní čtvrti. Tam žije jen málo lidí, o které máme důvod se starat. A mezi nimi jsou ještě další, kteří jsou pro nás prakticky bezcenní. Je na to hrozné takto nahlížet, ale je to prostě tak.
Takže jistě pochopíte, když vám řeknu, že se asi ztratili dva, jak bych to jen nazval, řekněme bezdomovci. Lidi, co pro nás ani pro nikoho jiného prakticky nikdy nic nedělali. Lidi, kteří do města přišli bůhvíkdy. A nejsem si ani jistý tím, že se jednalo o lidi. Ale nejspíš ano.
U třetí postrádané osoby je to něco jiného. To se ztratil někdy v noci před dvěma dny jeden dělník. Svobodný občan, ale na pokraji propadnutí do otroctví kvůli dluhům, které měl zejména u Belderoga. Ale podle všeho s tím Belderog nemá nic společného. Prostě jednoho dne se tenhle dělník, říkali u Raven Ramenatý, nebo taky jenom Ramenáč, vydal ze skladu, do kterého celý den vykládal z jedné lodi zboží, do místní krčmy na večeři. Tam ale nedošel. A to je to pouhých tři sta metrů od skladu. Cesta vede podél vody. Ani Ramenáče vlastně nikdo moc nesháněl, ale když nepřišel na večeři, a pak ani druhý den, tak se jeho mistr zeptal jednoho z městské hlídky, jestli Ramenáče náhodou nesebrali za nějakou rvačku. Ale v šatlavě Ramenáč nebyl.
Kapitán městské hlídky v Rybářské čtvrti po Ramenáčovi pátral, ale na nic nenarazil, jen na informaci, že pár dní neviděli ani dva staříky, kteří běžně sedávali u mola a snažili se z přijíždějících obchodní vymáčknout nějakou almužnu.
No a tady vstupujete do děje vy, kteří přicházíte pár hodin potom, co se ke mě kapitánovo hlášení dostalo na stůl."

Osvětluje vám pan Derendel celkem obšírně celý problém.

Sidar - 27. února 2020 15:23
Sidar

Stojím pár kroků za svými druhy a vše si pozorně prohlížím a poslouchám. Nakonec i já usednu na nabízenou židi a chvíli přemýšlím.

"Vážený pane správče. Je mi jasné, že tak dobře informovaný muž jako vy je zneklidněn, když se v jeho městě děje něco o čem neví."
Začnu mírnou narážkou na jeho velmi dobrou imforvovanost. To že o nás ví jen den poté co jsme vstoupili do města mne překvapí, ale snažím se to sobě nedat znát.
"Tak trochu mi to napovídá, že pokud se do vyšetřování vložíme bude se to brzy vědět. Což by mohlo pátrání ztížit. Proto bych vás rád požádal o chvíli Vašeho drahoceného času a vyložení co možná nejvíce informací, které o případu máte, abychom se mohli pokud možno co nejsprávněji rozhodnout jak se do celé věci co nejlépe a nejůčiněji vložit."
Nachvíli se odmlčím a a dodám
"Otázky které položila Andriel jsou jistě na místě, nicméně nebylo by určitě od věci vyložit celou věc od začátku včetně časových a místních souvislostí."
Otočím se na své druhy a dokončím svou řeč.
"Myslím, že mohu mluvit za všechny, že vaši nabídku přijímáme"

Zaggon - 26. února 2020 18:55
Zaggon

Knihovna nám byla prozatím zapovězena, ale ne na vždy. Pan Derendel mluvil přímo a rozumně, že bylo jasné, jak to bude dál. Pro trpaslíka nota na kterou slyší. Prostě něco za něco.
Po chvíli nás vyzve, aby jsme se posadily. Neváhám a sedám si na židli. Když nám pan Derendel potom vypoví, co by po nás chtěl, jsem překvapen, že to už nějak nezačal řešit.
Ale co, každej má svůj způsob jak řešit problémy.
V tom se dá do řeči Andriel a zeptá se ve skratce na všechny podrobnosti. Takže jen sedím a zatím nic neříkám.

Andriel - 26. února 2020 18:32
Andriel

V duchu mě pobaví, když Derendel řekne, že jeho knihy nepatří do nezkušených rukou. Ne že bych byla tak namyšlená, ale už od dětství pracuji s knihami a myslím že vím jak s nimi zacházet. Ovšem mám i pochopení proto, že je nechce hned nabídnou každému kdo si o to řekne.

Využiji tedy jeho nabídky a posadím se na židli a dál poslouchám co nám říká. Hm ten starý muž mluví rozumně a zatím ve mě vzbuzuje důvěru.

"Jestli se tedy mohu zeptat kolik lidí už zmizelo a jací to byli lidé? Tím chci říci, jestli ti zmizelí neměli něco společného? Jako třeba že to byli jen ženy nebo lidé určitém věkovém rozmezí. A ještě, víte kde přesněji v té čtvrti k těm zmizení došlo?"

Pán Jeskyně - 24. února 2020 13:25
Pán jeskyně Kufi

"O vás dvou už jsem něco málo slyšel, říkal jsem si, že je dost možné, že přijdete," ukazuje na Ziggyho a Zaggona.

"Ale že s sebou přivedete tady slečnu Andriel, to jsem netušil a je to pro mne překvapení. Ale koneckonců to spolupráce s dobrodruhy celkem často bývá. Nejste totiž ani první a určitě ani poslední skupina dobrodruhů, která se tady za mnou zastavila. Začnu od vašeho posledního požadavku, tedy nahlédnout do mé knihovny. S tím, jak jistě pochopíte, nemohu souhlasit."

Ten starý elf mluví jak když se otec snaží něco naučit své malé děcko. Ale budí to ve vás spíš důvěru v upřímnost, než pocit méněcennosti nebo podřízenosti.

"Sotva se známe pár minut a nevím o vás téměř vůbec nic. A v mé knihovně jsou díla, která určitě nepatří do rukou nezkušeným a světa neznalým mladíkům a slečnám. A tím se dostáváme k tomu, jak se lépe poznat."

Ukazuje vám na židle gestem, které je samo o sobě dost výmluvné. A tak si na židle sedáte a pan Derendel se zatím usadil do svého, jistě pohodlného, křesla.

"Nejlépe se poznáme tak, když jeden pro druhého něco uděláme. Já bych navrhoval, že vy byste pro mě udělali jednu nebo dvě malé službičky, a já bych za oplátku za to zaplatil řekněme nezbytné náklady. Cítím, že se určitě dohodneme, a proto vám zrovna řeknu, o co jde. Vyskytl se nám tady ve městě takový nešvar. Mizí lidi v Rybářské čtvrti. Buď tady máme masového vraha, nebo otrokáře, který dokonale za sebou zametá stopy, nebo, a tomu věřím spíš, je něco špatně. Zatím k tomu nemám žádné bližší informace a než na to pošlu své nejlepší lidi, rád bych využil vaše služby. Neříkám, že musíte problém vyřešit, ale zjistěte mi, co se děje a pak se domluvíme, co dál. Jak jistě chápete, nemůžu na tuhle práci poslat vojáky. Ty mají na práci něco zcela jiného. Nějaké otázky?"

Zaggon - 21. února 2020 08:06
Zaggon

Malinko jsem zaskočen Andrielinou pohotovostí a tím, že jsem ji sprostě přehlédl.
"Omlouvám se ti Andriel, jsi mezi námi krátce a tak potichu, že jsem na tebe úplně opoměl a to stojíš vedle nás. Už se to snad nestane."
Poplácám ji lehce po zádech a zasměji se.
"Snad se moc neurazila, ty ženský jsou tak citlivý."
Lehce se pousměji ještě pod vousy při myšlence.

Andriel - 17. února 2020 20:44
Andriel

S lehkým údivem ve tváři procházím přes nádvoří, které je plné několika skupin cvičících vojáků.
To vypadá jakoby čekali válku nebo minimálně nějaké velké problémy.
Ještě naposled se rozhlédnu, z dřevěného schodiště, po nádvoří a dál následuji poslíčka do věže. Zde se záhy konečně setkáváme s místním správcem. Musím přiznat, že jsem zaskočena. Nečekala jsem starého elfa. V představách jsem spíš měla velkého, staršího člověka s větším břichem.… Nejde mi jinak, než se, nad touto představou, jen pousmát. Jak daleko jsem byla od skutečnosti.

Zatím co se Zaggon chopil slovo, prohlížím si pozorně místnost. Ovšem pouze do doby, kdy představí jen sebe a Ziggyho. Ještě před bránou jsme souhlasili, že budeme vystupovat společně a hned po chvíli na mě zapomene!

"Ehm...Buďte pozdraven pane Derendele. Omluvám se tady za mého malého přítele. Evidentně má krátkou paměť nebo špatné způsoby, když nás nepředstaví všechny." Mile se na muže usměji. "Snad mohu tedy jeho zaváhání napravit sama. Jmenuji se Andriel a je mi velkou poctou, že vás poznávám."

|⇐ 1 2 3 4 5 6 7 ... 12 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)