Po stopách paměti (3 strany zpět) | Herna - Aragorn.czHerna

Po stopách paměti

Pán Jeskyně:

Bulish

Systém:

DrD

Nové příhlášky:

Nepřijímáme

Popis jeskyně:

Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili na neznámém místě a nepamatovali si nic jiného, než matně své jméno? Nevíte kde jste, nevíte kdo jste a nevíte kam dál. Jen občasné mlhavé vzpomínky se derou na povrch vaší mysli, doprovázené bodavou bolestí. Nezbývá, než se vydat po stopách paměti...

Klíčová slova

Tato jeskyně nemá nastavena klíčová slova.

Jaké hráče:

nehledám, domluveno

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (2/2) aimik, Harun

Příspěvky ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

Vypisuje se 20 z celkem 68 příspěvků|⇐ 1 2 3 4

Pán Jeskyně - 6. května 2022 21:07
Pán jeskyně Bulish

Wallas se blíže podíval na šipku v Harunově rameni. Vypadá to na běžnou šipku do kuše, tělo z nějakého světlejšího dřeva, z rány kouká kus nástavce kovového hrotu který je zanořený v ráně. Vypadá to, že by hrot neměl mít zpětné háčky. Křidélka šipky jsou vyrobeny z nějakého černého peří.

Wallasovi náhle projela hlavou bodavá bolest a v hlavě se mu na zlomek sekundy objevil nejasný obraz bitevní vřavy, ve které se on sklání k muži ležícímu na zemi. Muž je mrtvý, zasažený do srdce právě takovou šipkou. Jak rychle se obraz zjevil, tak i zmizel.

Wallas Sinderil - 6. května 2022 20:41
Wallas Sinderil

Prozkoumávám šipku a pokouším se určit typ hrotu.

Harun - 6. května 2022 20:10
Harun

"Snad nám to nějak pomůže, tady už asi nic nevymyslíme." souhlasně pokyvuju.
"... Jen bych něco udělal s tou šipkou, není to zrovna příjemný... nechce se mi to ale jen tak vytrhávat. Nevíš, co s tím?"

Wallas Sinderil - 6. května 2022 18:17
Wallas Sinderil

"To samé, jen matně naše jména, pokaždé když se pokusím vzpomenout mi hlava div nepukne.""Nic mi tu není povědomé, ale možná se nám něco vybaví, když uvidíme nějaké zajímavé místo(point of interest), zkusme vyjít dál na planinu, ať vidíme, co je za obzorem. říkám kynouc směrem na západ.

Harun - 6. května 2022 17:11
Harun

"V pořádku snad jsem, jen mě někdo trefil." říkám ukazujíc na kovovou šipku.
"Vůbec to tu neznám, ani nevím, jak jsme se zrovna sem mohli dostat. Ty něco víš? Pamatuji si jen fialové světlo."

Wallas Sinderil - 6. května 2022 14:42
Wallas Sinderil

Neobratně se snažím vyhrabat na nohy. Když se mi konečně zadaří, vydám se ke druhé osobě. "...Harune?... Jsi v pořádku? Kde to jsme?".

Pán Jeskyně - 6. května 2022 13:24
Pán jeskyně Bulish

Mladý muž světlé pleti s havraními vlasy a s jizvou pod levým okem se právě probouzí, tělo bolavé, zmatený. Marně se snaží vzpomenout na cokoli. Kde je? A kdo je? Z každého pokusu vzpomenout si doslova bolí hlava. A přesto se některé zvláštně nejasné vzpomínky derou na povrch. Jméno.. Pallas?.. Ne.. Wallas. Ano, jeho jméno je Wallas. Jediné další, co si vybavuje, je mlhavá vzpomínka na jasně fialové světlo těsně před tím, než se probudil. Víc.. Nic.
Wallas se opřel rukama o zem a pokusil se posadit. Rozhlédl se kolem sebe. Je na písčité pláži, prázdné kam jen oko dohlédne. Ztroskotal snad? Nikde kolem není známka zbytků lodě. Bedna, sud, prkno, .. Nic. Pláž je prázdná.. Počkat, není. Najednou si všiml další osoby, která se právě, stejně jako on, pomalu zvedá do sedu. Hlavou mu projela ostrá bolest, přivřel oči, sklonil hlavu a v myšlenkách se mu nejasně vynořilo další jméno - Harun. To je ta osoba kus od něj. Ale kdo to je? Na nic víc si o něm nevzpomíná a ze snahy si vzpomenout zase jen bolí hlava.

Harun, o něco méně robustní, středně vysoký člověk, se se stejnými pocity probouzí jen o pár okamžiků později. Marně pátrá v prázdné paměti po jakémkoli náznaku toho kde, nebo kdo je. Alespoň jeho vlastní jméno se mu pomalu rýsuje.. A jakýsi záblesk fialového světla, a pak.. Nic. Probudil se zde a vše ostatní zůstává nezodpovězeno.
Harun se rukama opřel o písčitý podklad a těžce se zvedá ze země do sedu. Bolest v levém rameni ho při zvedání donutila sklonit pohled dolů, kde spatřil kovovou šipku zabodnutou jen kousek pod jeho klíční kostí. Rána, i když nepříjemná, naštěstí nevypadá nijak vážně. Zvedl hlavu, aby se alespoň trochu seznámil s prostředím.
Rychlé ohlédnutí kolem prozradí, že je na pláži - a není tu sám. Kousek od něj sedí další osoba, a právě se na něj dívá. Hlavou mu projela ostrá bolest a ze zamlžené paměti se vynořilo další jméno.. Wallas. Ano, s jistotou je to jeho jméno. Ale kdo to může být?

Nacházíte se na písčité pláži. Moře je jižně pod vámi, pláž utíká na jihozápad a na východ. Výhled na východní stranu ale už po pár sázích blokuje jehličnatý, zřejmě smrkový les, který se táhne od východního břehu směrem na sever. Jihozápadní strana ještě chvíli pokračuje podél moře písčitou pláží a plynule přechází v travnatou plochu a louku, která se rozkládá i na zbytku západní a severní strany. Až ve vzdálenosti několika mil je zřejmé, že jihozápadní pláž také přechází v les, a o několik dalších mil dále se nad tímto lesem tyčí pár hřebenů hor. Z travin a luk na západ od vás nevidíte více, než pár desítek, možná ke stu sáhů, než zmizí za obzor. Slunce je právě lehce nad východním lesem. Je slunečno, příjemné počasí i teplota.

Pán Jeskyně - 6. května 2022 13:18
Pán jeskyně Bulish

// Technický příspěvek: how to play.

Příspěvky pište kdykoli máte čas a chce se vám, ofc. Kvůli přehlednosti je fajn některé věci v příspěvku dodržovat, a to, že "Přímá řeč je zeleně a v uvozovkách" a *Myšlenky modře, kurzivou a v hvězdičkách*, pokud chcete sdělit myšlenky pro podkreslení příspěvku - ale pozor při rozlišování co ví postava, a co ví hráč. :) Jména postav budu dávat tučně, aby se Harun a Wallas lépe orientovali, když je o nich řeč. Hrát budeme v první osobě (až na mě, já jsem vypravěč, takže píšu ve třetí). Pokud chcete, aby druhý hráč o něčem, co děláte, nevěděl, máte možnost šeptat pouze mně. Třeba se to podaří utajit. :)

Vypisuje se 20 z celkem 68 příspěvků|⇐ 1 2 3 4


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)