Mega a Aragorn (1 strana zpět) | Články - Aragorn.czČlánky

Mega a Aragorn

Autor : MegaEdwin   18. září 2009   Ostatní
Menší shrnutí, co se v posledních dnech událo na Aragornu a proč by vás to mělo zajímat.

Jsem obyčnej metalista, co pomáhal Aragornu v začátcích, vytvořil jeho druhou verzi a následně k sobě přibral týpka jménem apophis, s nímž stvořil to, na co se teď koukáme. Toto vše spolklo obrovské množství práce. Nápady pocházely často přímo z vašich řad, kdy ty lepší z nich byly mnou či apem zpracovány na začátku či postupem času. Na postech administrátoru se začaly objevovat nové tváře a spolu se starými známými z předchozích verzí se utvořil kvalitní tým a arag nepochybně zažíval rozkvět.

Pak na mě bohužel dopadla tíha studijních povinností (semestrálky a další bullshit, znáte to) a následně jsem vážně onemocněl, kdy jsem lítal akorát mezi nemocnicema a nevypadalo to se mnou vůbec dobře. Jenže metalisty chrání nadpřirozená síla, s čímž někteří nepočítali.

Když jsem se vrátil zpátky, poměry se dost změnily. Jelikož nejsem ten, kdo by rád seděl v rohu a smutně koukal, začal jsem do věcí opět kecat, jak bylo mým dobrým zvykem. Dozvěděl jsem se, že to tu defacto přebral apo a já mám držet hubu, protože jsem se o arag přestal starat, tak co tady vůbec ještě chci.

Následovala apova skoroexkomunikace z důvodu jeho častých nálad, ať už na uživatele nebo na adminy, a apo se přesunul do stínu, kde sem tam něco na aragu upravil. Já jsem měl ke studiu ještě dobrou práci (programování v javě), takže jsem se nijak neangažoval. Něco jako otec, co nemusí platit alimenty a s harantem se nevídá :D

V práci na konci září však dávam výpověď a zbývá mi tedy už jen škola. Tak si říkám, že se zase vrátím a budu pokračovat s aragem. Bohužel zjišťuji, že arag je pod kontrolou jakýchsi samozvaných akcionářů. Lidé, kteří doteď klikali na tlačítko schválit, sobě dali mandát rozhodovat o věcech, o nichž nikdy nerozhodovali. Aragorn jel na problémovém hostingu, který se spíš plazil než běžel, a já měl zaplacený virtuální hosting na xenu, tedy mnohem lepší variantu. Adminům jsem navrhl, že bych to tedy přesunul, ale na první pohled jednoznačná nabídka se setkala s nečekaným odporem, přičemž mi byly kladeny ty samé otázky, na které jsem již několikrát odpověděl, a bylo uděláno všechno pro to, abych svou nabídku stáhl a prostě vypadl. Od nejmenovaného zdroje z adminů jsem pak pochytil, že se takto děje záměrně, údajně aby Aragorn nepadl do edwinových spárů.

Vytušil jsem, že asi nemám šanci, a tak jsem přemluvil apa, se kterým jsem se dal dočasně dohromady, a spolu jsme provedli jakýsi minipřevrat. Na xenu byla 2 dny poté navýšena paměť, protože Aragorn je fakt nenažranej (provedl jsem i některé nutné optimalizace kódu, které apo úplně tak nedomyslel), a je jasné, že kvalita a rychlost je s původním hostingem nesrovnatelná.

Od této chvíle to mohla být idylka a akcionáři se mohou zdát poražení. Bohužel já a apo jsme se solidně rozhádali nad maličkostmi (oba jsme patrně příliš temperamentní... ale to je dobře), načež on to vyřešil po svém, odchodem. Bylo mi vyčítáno, že jsem ho zmanipuloval a následně odkopl, což se samožejmě druhé straně hodilo do krámu. Nyní probíhá jakési pofidérní hlasování o tom, zda mám vůbec nárok na svůj vlastní systém a zda se aragorn přesune zpátky na starý problémový hosting. Podle jedné nejmenované členky admin teamu nyní dokonce aragorn držím jako rukojmí, byť jsem již před hlasováním samotným jasně uvedl, že pokud dopadne v můj neprospěch, aragorn ještě sám převedu. Stejná osoba také prohlásila, že bez ní bychom na aragornu neměli návštěvníky. Vysmál jsem se tomu...

Hlasování se chýlí ke konci s tím, že většina hlasů je proti mně. Hlasuje sice jen minorita adminů, ostatní se patrně bojí vyjádřit, nicméně důležité je, že z této většiny bude vycházet vlastník domény jilm.

Je tedy jasné, že zde na Aragornu končím. Ovšem kdo mě zná, ví, že to tak nenechám. Svůj kód si beru s sebou a do měsíce či dvou systém spustím na nové doméně. Zaplatím si také profi grafika, aby to nějak vypadalo. Budu přidávat nové vychytávky, kompletně změním zkostnatělá pravidla, která vládnou zde, a kdo si pamatuje pohodou atmosféru z A2 (válka mezi popem, metalem a punkery :D), tak tu na něm najde. Veškeré info se k vám včas donese. Zdější poštou či mailem (pbludsky@gmail.com) zodpovím případné dotazy.

Tento Aragorn se tedy přesouvá zpět na svůj problémový hosting, přičemž očekávám, že se ho novopočení vlastníci ujmou s grácií. Provedl jsem řadu optimalizací, takže je možné, že arag pojede dobře už i na starém, ovšem zaručit to nikdo nemůže.

Jelikož odcházím já a odešel i apo, Aragorn je momentálně bez programátora. Jeden z akcionářů mi však neustále vmetal do tváře, že je schopný kdykoli sehnat celé armády programátorů, takže očekávám, že tento stav nebude trvat dlouho. Je taktéž pravděpodobné, že dojde ke smíru s apem, který Aragorn zpět převezme a pod jejich kontrolou bude dál pracovat. Ať je to jakkoli, provoz Aragornu se v žádném případě neruší. Přibyde vám akorát další místo, kam se kromě andoru a aragu dá zajít.

Vím, že se tento příběh bude vyprávět ještě dlouho a patrně i ve více verzích. Záměrně jsem neuváděl žádná jména, jelikož mi za to dotyční nestojí a taktéž nechci vrhat špatné světlo na ty, kteří si jen hleděli svého.
Takže Mega se na vás bude těšit v budoucnu!

Rozchod, fellas.

Další články v kategorii Ostatní:

Kdo hodnotil článek Mega a Aragorn?
Alfonzo, Amunak, apophis, Ariana (5.00*), Astinas, Buri the Great, elaxon, elister, eranior, hrnecek, I-Ionza, ironis, J. L. C. Wauder, jozin, lapras, Merredith, Mett, Moon.rider, Moskov, murthags, petoun, Ragar, Ramon, Todrias Falco, vockoo

Komentáře ⇓

Pro přidání komentářů je třeba se nejprve přihlásit.

|⇐ 1 2 3 4 5 ... 8 ⇒|

vockoo - 18. října 2009 20:13
vockoo

je to tu! :)
Tadá!

Arte-Zherth - 18. října 2009 20:13
Arte-Zherth

LinAris 18. října 2009 20:10

kdepak, jsi zahrnutej v tý velký skupině :-D
Je sex nemravný? Jen dělá-li se pořádně.

vockoo - 18. října 2009 20:10
vockoo

To je jasný... takovouhle věc nám může udělat jen ženská! :)
Tadá!

LinAris - 18. října 2009 20:10
LinAris

Arte-Zherth 18. října 2009 20:09
Ha... vynechal jsi mě xDxD
Lasombra nám opět fachčí !!! Yes !!! http://www.lasombra.cz/

Arte-Zherth - 18. října 2009 20:09
Arte-Zherth

Vockoo + pepča a jiní nedočkavci

tak je asi nějaký problém, ne?
Je sex nemravný? Jen dělá-li se pořádně.

LinAris - 18. října 2009 20:09
LinAris

vockoo 18. října 2009 20:09
Praskl podvazkový pás :):D
Lasombra nám opět fachčí !!! Yes !!! http://www.lasombra.cz/

vockoo - 18. října 2009 20:09
vockoo

Co to má znamenat?! :D
Tadá!

Pepča - 18. října 2009 20:03
Pepča

Ještě nic nejede :-D
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody...

vockoo - 18. října 2009 20:02
vockoo

hele, je to jenom u mě, nebo se to ještě nerozjelo i vám? :)
Tadá!

vockoo - 18. října 2009 20:02
vockoo

LinAris 18. října 2009 20:01
Jo, to jo :D
Tadá!

LinAris - 18. října 2009 20:01
LinAris

LinAris 18. října 2009 20:01
Obrazně řečeno

nevykládt špatně x) :)
Lasombra nám opět fachčí !!! Yes !!! http://www.lasombra.cz/

LinAris - 18. října 2009 20:01
LinAris

vockoo 18. října 2009 20:00
Pro mě za mě mohla klidně zůstat nahá :D:D
Lasombra nám opět fachčí !!! Yes !!! http://www.lasombra.cz/

vockoo - 18. října 2009 20:00
vockoo

Tak už? :)
Tadá!

MegaEdwin - 18. října 2009 15:54
MegaEdwin

MARK 18. října 2009 15:52
Vse je vysvetleno v uvodnim clanku. Typ hry neni nijak omezen, ale nektere systemy budou mit ze strany Lasombry vetsi podporu.

MARK - 18. října 2009 15:52
MARK

Měl bych otázku k Lasombře (abych si stihl připravit jeskyni):
Jaké všechny typy jeskyní budou na Lasombře povoleny? Pouze Seampunk nebo se setkáme i s ostatními "punky", co postapokalyptika(Fallout)? Co klasická sci-fi?
*Nejasné klikyháky.*

MegaEdwin - 18. října 2009 14:24
MegaEdwin

Yeah bitches, uz se to blizi.

LinAris - 17. října 2009 21:45
LinAris

MegaEdwin 17. října 2009 18:02
Tjn... je to lepší, né že bych kvuly škole zmeškal Lasombru ale bude to tak příjemnější :)
Lasombra nám opět fachčí !!! Yes !!! http://www.lasombra.cz/

vockoo - 17. října 2009 18:07
vockoo

To jsem rád, alespoň se na pondělí vyspím.
Tadá!

MegaEdwin - 17. října 2009 18:02
MegaEdwin

Termín spuštění Lasombry http://www.lasombra.cz se posouva!
Ale dopredu o 3 hodky :) Dockate se tedy zitra ne ve 23.00 ale ve 20.00.

MegaEdwin - 16. října 2009 13:13
MegaEdwin

Na posledni chvili jsem se rozhodl pridat jeste 2 vychytavky. Ozvalo se jeste par lidi ohlede spoluprace, ale co je dulezity, nedelni termin se opravdu stiha.

Takze v nedeli se doufam vsichni sejdeme na http://www.lasombra.cz

|⇐ 1 2 3 4 5 ... 8 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)