Mega a Aragorn (2 strany zpět) | Články - Aragorn.czČlánky

Mega a Aragorn

Autor : MegaEdwin   18. září 2009   Ostatní
Menší shrnutí, co se v posledních dnech událo na Aragornu a proč by vás to mělo zajímat.

Jsem obyčnej metalista, co pomáhal Aragornu v začátcích, vytvořil jeho druhou verzi a následně k sobě přibral týpka jménem apophis, s nímž stvořil to, na co se teď koukáme. Toto vše spolklo obrovské množství práce. Nápady pocházely často přímo z vašich řad, kdy ty lepší z nich byly mnou či apem zpracovány na začátku či postupem času. Na postech administrátoru se začaly objevovat nové tváře a spolu se starými známými z předchozích verzí se utvořil kvalitní tým a arag nepochybně zažíval rozkvět.

Pak na mě bohužel dopadla tíha studijních povinností (semestrálky a další bullshit, znáte to) a následně jsem vážně onemocněl, kdy jsem lítal akorát mezi nemocnicema a nevypadalo to se mnou vůbec dobře. Jenže metalisty chrání nadpřirozená síla, s čímž někteří nepočítali.

Když jsem se vrátil zpátky, poměry se dost změnily. Jelikož nejsem ten, kdo by rád seděl v rohu a smutně koukal, začal jsem do věcí opět kecat, jak bylo mým dobrým zvykem. Dozvěděl jsem se, že to tu defacto přebral apo a já mám držet hubu, protože jsem se o arag přestal starat, tak co tady vůbec ještě chci.

Následovala apova skoroexkomunikace z důvodu jeho častých nálad, ať už na uživatele nebo na adminy, a apo se přesunul do stínu, kde sem tam něco na aragu upravil. Já jsem měl ke studiu ještě dobrou práci (programování v javě), takže jsem se nijak neangažoval. Něco jako otec, co nemusí platit alimenty a s harantem se nevídá :D

V práci na konci září však dávam výpověď a zbývá mi tedy už jen škola. Tak si říkám, že se zase vrátím a budu pokračovat s aragem. Bohužel zjišťuji, že arag je pod kontrolou jakýchsi samozvaných akcionářů. Lidé, kteří doteď klikali na tlačítko schválit, sobě dali mandát rozhodovat o věcech, o nichž nikdy nerozhodovali. Aragorn jel na problémovém hostingu, který se spíš plazil než běžel, a já měl zaplacený virtuální hosting na xenu, tedy mnohem lepší variantu. Adminům jsem navrhl, že bych to tedy přesunul, ale na první pohled jednoznačná nabídka se setkala s nečekaným odporem, přičemž mi byly kladeny ty samé otázky, na které jsem již několikrát odpověděl, a bylo uděláno všechno pro to, abych svou nabídku stáhl a prostě vypadl. Od nejmenovaného zdroje z adminů jsem pak pochytil, že se takto děje záměrně, údajně aby Aragorn nepadl do edwinových spárů.

Vytušil jsem, že asi nemám šanci, a tak jsem přemluvil apa, se kterým jsem se dal dočasně dohromady, a spolu jsme provedli jakýsi minipřevrat. Na xenu byla 2 dny poté navýšena paměť, protože Aragorn je fakt nenažranej (provedl jsem i některé nutné optimalizace kódu, které apo úplně tak nedomyslel), a je jasné, že kvalita a rychlost je s původním hostingem nesrovnatelná.

Od této chvíle to mohla být idylka a akcionáři se mohou zdát poražení. Bohužel já a apo jsme se solidně rozhádali nad maličkostmi (oba jsme patrně příliš temperamentní... ale to je dobře), načež on to vyřešil po svém, odchodem. Bylo mi vyčítáno, že jsem ho zmanipuloval a následně odkopl, což se samožejmě druhé straně hodilo do krámu. Nyní probíhá jakési pofidérní hlasování o tom, zda mám vůbec nárok na svůj vlastní systém a zda se aragorn přesune zpátky na starý problémový hosting. Podle jedné nejmenované členky admin teamu nyní dokonce aragorn držím jako rukojmí, byť jsem již před hlasováním samotným jasně uvedl, že pokud dopadne v můj neprospěch, aragorn ještě sám převedu. Stejná osoba také prohlásila, že bez ní bychom na aragornu neměli návštěvníky. Vysmál jsem se tomu...

Hlasování se chýlí ke konci s tím, že většina hlasů je proti mně. Hlasuje sice jen minorita adminů, ostatní se patrně bojí vyjádřit, nicméně důležité je, že z této většiny bude vycházet vlastník domény jilm.

Je tedy jasné, že zde na Aragornu končím. Ovšem kdo mě zná, ví, že to tak nenechám. Svůj kód si beru s sebou a do měsíce či dvou systém spustím na nové doméně. Zaplatím si také profi grafika, aby to nějak vypadalo. Budu přidávat nové vychytávky, kompletně změním zkostnatělá pravidla, která vládnou zde, a kdo si pamatuje pohodou atmosféru z A2 (válka mezi popem, metalem a punkery :D), tak tu na něm najde. Veškeré info se k vám včas donese. Zdější poštou či mailem (pbludsky@gmail.com) zodpovím případné dotazy.

Tento Aragorn se tedy přesouvá zpět na svůj problémový hosting, přičemž očekávám, že se ho novopočení vlastníci ujmou s grácií. Provedl jsem řadu optimalizací, takže je možné, že arag pojede dobře už i na starém, ovšem zaručit to nikdo nemůže.

Jelikož odcházím já a odešel i apo, Aragorn je momentálně bez programátora. Jeden z akcionářů mi však neustále vmetal do tváře, že je schopný kdykoli sehnat celé armády programátorů, takže očekávám, že tento stav nebude trvat dlouho. Je taktéž pravděpodobné, že dojde ke smíru s apem, který Aragorn zpět převezme a pod jejich kontrolou bude dál pracovat. Ať je to jakkoli, provoz Aragornu se v žádném případě neruší. Přibyde vám akorát další místo, kam se kromě andoru a aragu dá zajít.

Vím, že se tento příběh bude vyprávět ještě dlouho a patrně i ve více verzích. Záměrně jsem neuváděl žádná jména, jelikož mi za to dotyční nestojí a taktéž nechci vrhat špatné světlo na ty, kteří si jen hleděli svého.
Takže Mega se na vás bude těšit v budoucnu!

Rozchod, fellas.

Další články v kategorii Ostatní:

Kdo hodnotil článek Mega a Aragorn?
Alfonzo, Amunak, apophis, Ariana (5.00*), Astinas, Buri the Great, elaxon, elister, eranior, hrnecek, I-Ionza, ironis, J. L. C. Wauder, jozin, lapras, Merredith, Mett, Moon.rider, Moskov, murthags, petoun, Ragar, Ramon, Todrias Falco, vockoo

Komentáře ⇓

Pro přidání komentářů je třeba se nejprve přihlásit.

|⇐ 1 2 3 4 5 6 ... 8 ⇒|

vockoo - 13. října 2009 19:57
vockoo

jde to skvěle :)
Tadá!

MegaEdwin - 13. října 2009 18:40
MegaEdwin

Tentokrat uz posledni update na http://www.lasombra.cz

vockoo - 12. října 2009 19:59
vockoo

MegaEdwin 12. října 2009 19:58
A to jako znamená, že tam mnoho lidí nebude moct?
Tadá!

MegaEdwin - 12. října 2009 19:58
MegaEdwin

vockoo 12. října 2009 19:56
kdyby tohle platilo, tak to snad ani nebudu delat ne? Vybral jsem imo dostatecne nefrustrovanej kolektiv, aby se ta hrozba extremniho internetovyho ega minimalizovala co nejvic.

vockoo - 12. října 2009 19:56
vockoo

MegaEdwin 12. října 2009 19:53
TO je dobrý, já nechci :). Mám radši pozici bezvýznamného návštěvníka...
Tadá!

MegaEdwin - 12. října 2009 19:53
MegaEdwin

Lasombra se presouva do pokrocile faze testovani pro uzky okruh nekolika malo vychlastancu. Kdyz vsechno dobre pujde, tak by se ten prvni termin melo podarit splnit (bylo by to teda u me poprvy v zivote).

vockoo 12. října 2009 17:53
rikam kdyztak posta a naky reference ze jo

vockoo - 12. října 2009 17:53
vockoo

MegaEdwin 12. října 2009 14:22
Já o tom jen rád mluvím a kritizuju :D.

Kreslit taky umím, ale záleží na tom, jak hodně hezké by to mělo být.
Tadá!

MegaEdwin - 12. října 2009 14:22
MegaEdwin

Shanim admina na galerii. Nekoho, kdo UMI kreslit a rad vo tom mluvi. Zajemci ke mne do posty.

MegaEdwin - 9. října 2009 19:58
MegaEdwin

Update na lasombrim webu. Fakt nelzu, kdyz reknu, ze na tom sedim 10+ hodin denne. VCETNE 1. SKOROREALNYHO TERMINU!

http://www.lasombra.cz/

Buri the Great - 8. října 2009 20:30
Buri the Great

LinAris 8. října 2009 20:27
A vyjadřovat se spisovně, bez hrubek a alespoň trošku slušně? Protože jinak mi přijde, že podle tvého popisu je ta parodie přesně pro tebe.
http://napady.aragorn.cz

LinAris - 8. října 2009 20:27
LinAris

agarwaen 8. října 2009 20:08
Pro mě je to všechno to samí !
Debilní kokotina založená na vulgarismech, dvojsmyslech (a jsou to ty který pochopý i 7 letý harant) a humoru který rozesměje jen přiopilé středoškoláky...

A co e týče lezení do prdele... ne děkuji, do týhle skupiny nepatřim ale netajím se tím že my je Mega sympatičtější než většina (všichni ??) admini. Možná že sem tam si kapku někde zašplhám ale žádnej anální alpinista vážně nejsem.

Stačilo ???
Lasombra nám opět fachčí !!! Yes !!! http://www.lasombra.cz/

agarwaen - 8. října 2009 20:08
agarwaen

LinAris 6. října 2009 14:09

Nechceš se mu do prdele dostat ještě hloubějc? Pár pařmenů je hodně kvalitní parodie.
http://bandzone.cz/zixi

MARK - 7. října 2009 17:21
MARK

LinAris 6. října 2009 14:09
To je možné........ ale je to sranda !!
*Nejasné klikyháky.*

LinAris - 6. října 2009 14:09
LinAris

MARK 5. října 2009 15:14
Protože Ed nečumí na debilní předabovaný parodie jako každej 2 kokot x)
Lasombra nám opět fachčí !!! Yes !!! http://www.lasombra.cz/

MARK - 5. října 2009 15:14
MARK

Amthauer 4. října 2009 23:00
když provokativně tak proč ne rovnou Bobromil?:)
*Nejasné klikyháky.*

MegaEdwin - 4. října 2009 23:01
MegaEdwin

Luelle 4. října 2009 23:00
bych musel presvedcit apa, aby se ke mne pridal

Luelle - 4. října 2009 23:00
Luelle

nazývejme věci pravými jmény...

malkavian.cz to mělo bejt :D
Pokud si dal PJ tu práci, že pro padoucha vytvořil celý deník, nezabijete ho.

Amthauer - 4. října 2009 23:00
Amthauer

MegaEdwin 4. října 2009 19:35
Lasombra? A já tajně doufal, že se to bude provokativně jmenovat Boromir. :D
- What is a life devoid of strife?

MegaEdwin - 4. října 2009 22:55
MegaEdwin

jeste se to mohlo jmenovat brujah, ale to by bylo asi pak nutna tezka cenzura :D

Takhle to spis nahrava darkmasterovi granovi.

Luelle - 4. října 2009 22:54
Luelle

taky si říkám, jakej skrytej význam je v tom, že Ed použil klan sabatu..ještě k tomu TENHLE klan :D
Pokud si dal PJ tu práci, že pro padoucha vytvořil celý deník, nezabijete ho.

|⇐ 1 2 3 4 5 6 ... 8 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)