Mega a Aragorn (3 strany zpět) | Články - Aragorn.czČlánky

Mega a Aragorn

Autor : MegaEdwin   18. září 2009   Ostatní
Menší shrnutí, co se v posledních dnech událo na Aragornu a proč by vás to mělo zajímat.

Jsem obyčnej metalista, co pomáhal Aragornu v začátcích, vytvořil jeho druhou verzi a následně k sobě přibral týpka jménem apophis, s nímž stvořil to, na co se teď koukáme. Toto vše spolklo obrovské množství práce. Nápady pocházely často přímo z vašich řad, kdy ty lepší z nich byly mnou či apem zpracovány na začátku či postupem času. Na postech administrátoru se začaly objevovat nové tváře a spolu se starými známými z předchozích verzí se utvořil kvalitní tým a arag nepochybně zažíval rozkvět.

Pak na mě bohužel dopadla tíha studijních povinností (semestrálky a další bullshit, znáte to) a následně jsem vážně onemocněl, kdy jsem lítal akorát mezi nemocnicema a nevypadalo to se mnou vůbec dobře. Jenže metalisty chrání nadpřirozená síla, s čímž někteří nepočítali.

Když jsem se vrátil zpátky, poměry se dost změnily. Jelikož nejsem ten, kdo by rád seděl v rohu a smutně koukal, začal jsem do věcí opět kecat, jak bylo mým dobrým zvykem. Dozvěděl jsem se, že to tu defacto přebral apo a já mám držet hubu, protože jsem se o arag přestal starat, tak co tady vůbec ještě chci.

Následovala apova skoroexkomunikace z důvodu jeho častých nálad, ať už na uživatele nebo na adminy, a apo se přesunul do stínu, kde sem tam něco na aragu upravil. Já jsem měl ke studiu ještě dobrou práci (programování v javě), takže jsem se nijak neangažoval. Něco jako otec, co nemusí platit alimenty a s harantem se nevídá :D

V práci na konci září však dávam výpověď a zbývá mi tedy už jen škola. Tak si říkám, že se zase vrátím a budu pokračovat s aragem. Bohužel zjišťuji, že arag je pod kontrolou jakýchsi samozvaných akcionářů. Lidé, kteří doteď klikali na tlačítko schválit, sobě dali mandát rozhodovat o věcech, o nichž nikdy nerozhodovali. Aragorn jel na problémovém hostingu, který se spíš plazil než běžel, a já měl zaplacený virtuální hosting na xenu, tedy mnohem lepší variantu. Adminům jsem navrhl, že bych to tedy přesunul, ale na první pohled jednoznačná nabídka se setkala s nečekaným odporem, přičemž mi byly kladeny ty samé otázky, na které jsem již několikrát odpověděl, a bylo uděláno všechno pro to, abych svou nabídku stáhl a prostě vypadl. Od nejmenovaného zdroje z adminů jsem pak pochytil, že se takto děje záměrně, údajně aby Aragorn nepadl do edwinových spárů.

Vytušil jsem, že asi nemám šanci, a tak jsem přemluvil apa, se kterým jsem se dal dočasně dohromady, a spolu jsme provedli jakýsi minipřevrat. Na xenu byla 2 dny poté navýšena paměť, protože Aragorn je fakt nenažranej (provedl jsem i některé nutné optimalizace kódu, které apo úplně tak nedomyslel), a je jasné, že kvalita a rychlost je s původním hostingem nesrovnatelná.

Od této chvíle to mohla být idylka a akcionáři se mohou zdát poražení. Bohužel já a apo jsme se solidně rozhádali nad maličkostmi (oba jsme patrně příliš temperamentní... ale to je dobře), načež on to vyřešil po svém, odchodem. Bylo mi vyčítáno, že jsem ho zmanipuloval a následně odkopl, což se samožejmě druhé straně hodilo do krámu. Nyní probíhá jakési pofidérní hlasování o tom, zda mám vůbec nárok na svůj vlastní systém a zda se aragorn přesune zpátky na starý problémový hosting. Podle jedné nejmenované členky admin teamu nyní dokonce aragorn držím jako rukojmí, byť jsem již před hlasováním samotným jasně uvedl, že pokud dopadne v můj neprospěch, aragorn ještě sám převedu. Stejná osoba také prohlásila, že bez ní bychom na aragornu neměli návštěvníky. Vysmál jsem se tomu...

Hlasování se chýlí ke konci s tím, že většina hlasů je proti mně. Hlasuje sice jen minorita adminů, ostatní se patrně bojí vyjádřit, nicméně důležité je, že z této většiny bude vycházet vlastník domény jilm.

Je tedy jasné, že zde na Aragornu končím. Ovšem kdo mě zná, ví, že to tak nenechám. Svůj kód si beru s sebou a do měsíce či dvou systém spustím na nové doméně. Zaplatím si také profi grafika, aby to nějak vypadalo. Budu přidávat nové vychytávky, kompletně změním zkostnatělá pravidla, která vládnou zde, a kdo si pamatuje pohodou atmosféru z A2 (válka mezi popem, metalem a punkery :D), tak tu na něm najde. Veškeré info se k vám včas donese. Zdější poštou či mailem (pbludsky@gmail.com) zodpovím případné dotazy.

Tento Aragorn se tedy přesouvá zpět na svůj problémový hosting, přičemž očekávám, že se ho novopočení vlastníci ujmou s grácií. Provedl jsem řadu optimalizací, takže je možné, že arag pojede dobře už i na starém, ovšem zaručit to nikdo nemůže.

Jelikož odcházím já a odešel i apo, Aragorn je momentálně bez programátora. Jeden z akcionářů mi však neustále vmetal do tváře, že je schopný kdykoli sehnat celé armády programátorů, takže očekávám, že tento stav nebude trvat dlouho. Je taktéž pravděpodobné, že dojde ke smíru s apem, který Aragorn zpět převezme a pod jejich kontrolou bude dál pracovat. Ať je to jakkoli, provoz Aragornu se v žádném případě neruší. Přibyde vám akorát další místo, kam se kromě andoru a aragu dá zajít.

Vím, že se tento příběh bude vyprávět ještě dlouho a patrně i ve více verzích. Záměrně jsem neuváděl žádná jména, jelikož mi za to dotyční nestojí a taktéž nechci vrhat špatné světlo na ty, kteří si jen hleděli svého.
Takže Mega se na vás bude těšit v budoucnu!

Rozchod, fellas.

Další články v kategorii Ostatní:

Kdo hodnotil článek Mega a Aragorn?
Alfonzo, Amunak, apophis, Ariana (5.00*), Astinas, Buri the Great, elaxon, elister, eranior, hrnecek, I-Ionza, ironis, J. L. C. Wauder, jozin, lapras, Merredith, Mett, Moon.rider, Moskov, murthags, petoun, Ragar, Ramon, Todrias Falco, vockoo

Komentáře ⇓

Pro přidání komentářů je třeba se nejprve přihlásit.

|⇐ 1 2 3 4 5 6 7 8 ⇒|

Gran - 4. října 2009 22:47
Gran

MegaEdwin 4. října 2009 19:35

wait a minute - Lasombra? Seriously?

MegaEdwin - 4. října 2009 19:35
MegaEdwin

Pokud by nekoho zajimalo, jak to vypada, tak cekujte http://www.lasombra.cz

Amthauer - 3. října 2009 19:02
Amthauer

Moon.rider 3. října 2009 14:23
Zkus někdy psát třeba v bodech:

1) Věta jednoduchá.
2) Věta jednoduchá, která rozvíjí bod 1).

atd. ;)
- What is a life devoid of strife?

lapras - 3. října 2009 17:54
lapras

Moon.rider 3. října 2009 14:23
Na tvym miste bychbyl konkretnejsi hej :DD

Pravděpodobně toto píšu pod vlivem psychotropních látek. Ale berte mne vážně.

lapras - 3. října 2009 17:52
lapras

Eugenio 25. září 2009 06:21
:DD

Pravděpodobně toto píšu pod vlivem psychotropních látek. Ale berte mne vážně.

Moon.rider - 3. října 2009 14:23
Moon.rider

Prosim vás, já vim že já jsem tady ten nejménecenější.
Ale už jsem to tu psal několikrát a ne jenom já, že "druhá strana" je nenáviděna 1/3 serveru, řešili se tu pomluvy, urážky, výhružky operace krysa byla nejznámější atd..

zneužívání BAN pistole a přidělování tohoto tlačítka někomu...na chatu..ze srandy...a pak když se člověk rozčíli dostane hodinovku...

proste pod slovem "špatné chování na chatu" můžete označit cokoliv..

tim chci říct..že mě jakékoli empirické argumenty druhé strany N-E-Z-A-J-Í-M-A-Jí
protože se chovaji "nevkusně" diplomaticky řečeno a to o mega edwinovi nešlo nikdy říct.
že si něco dokazoval, cejtil se nadčlovek....

já bych s edwinem nesouhlasil v mnoha věcech..ale jde o to jak to "druhá strana prezentuje"

třeba když si jdete pro pivo..taky vám ho nechrstnou do obličeje " TADY máš!"

a myslim si že O TO právě jde!

článek z hlediska češtiny nejsem hoden posuzovat..
Ministerstvo zdravotnictví vrauje: Moon škodí vám, i lidem ve vašem okolí.

Eugenio - 25. září 2009 06:21
Eugenio

lapras 24. září 2009 22:57
Je vidět, že tu jsi opravdu jen krátce :) Jelikož to co tu bylo předvedeno, tak tolik výpadků nebylo do té doby, kolik jich bylo za den :-D
Život by se dal charakterizovat jedním slovem - hustý. Je totiž hustý jako řeka sraček, po které plujeme kánoí. Někdy ztratíme pádla, někdy i kanoi.

lapras - 24. září 2009 22:57
lapras

Gran 20. září 2009 08:51
No mě to je celkom fuk kdo skym kde a komu co udelal alek zajima me to pac sem tu kratkou dobu, nemam do toho kor co kecat,.. lae to ja rad.. no me aracek problemicky nedela a pomaly mi to teda neprijde :DD hej proste, kdz aragorn neskonci je mi to putna :DD

Pravděpodobně toto píšu pod vlivem psychotropních látek. Ale berte mne vážně.

MegaEdwin - 21. září 2009 13:47
MegaEdwin

oops, tak hosting je porad ten samej shit, ale mix a jeho gang to prej uz resej

Eugenio - 20. září 2009 23:22
Eugenio

Luelle 20. září 2009 22:37
Lidi si potřebujou zanadávat, tak je nech :) Já už sem sizanadával za poslední měsíc dost :-D
Život by se dal charakterizovat jedním slovem - hustý. Je totiž hustý jako řeka sraček, po které plujeme kánoí. Někdy ztratíme pádla, někdy i kanoi.

Luelle - 20. září 2009 22:37
Luelle

jakákoliv diskuze na tohle téma je passé a k ničemu
Pokud si dal PJ tu práci, že pro padoucha vytvořil celý deník, nezabijete ho.

MegaEdwin - 20. září 2009 21:51
MegaEdwin

My optimalizace zabraly btw. Arag jede dobre i na tomhle shitu.

Prispevky na pivo/cigarety nechte pred prahem.

Amunak - 20. září 2009 21:50
Amunak

Možná by bylo nejlepší, kdyby veškerá diskuse k tomuto tématu probíhala jen u jednoho článku (asi u toho novějšího), nebo přímo vytvořit diskuzi pro toto téma...
🐺

MARK - 20. září 2009 21:49
MARK

Yakaman 20. září 2009 19:22
Hajzle prozradils mě, ale máš recht souhlasim s tebou.
*Nejasné klikyháky.*

Yakaman - 20. září 2009 19:22
Yakaman

Co? Jenom MARK že by mohl kopírovat stejný příspěvky do různých diskuzí? Kdepak, šup to i sem:

Jsem na Argu mnoho let a mám to tady rád. Nedovedu posoudit, ani na základě té vaší telenovely - co, kdo a komu a kdo je lepší programátor. Ani to nemám v úmyslu. Nemohu přesně vědět, kde byl poslední roky Ed, ale staral se tady o to Apo a další. Prostě tady byli a tu práci dělali a Aragorn mohl fungovat dál. Jsem jim za to vděčný, stejně jako jsem byl vděčný Edovi v letech předchozích. Věřím, že Arg bude fungovat i nadále a budu vděčný každému, kdo se na tom bude podílet.

Mám pocit, že to tady zatím nezaznělo, ačkoli by mělo. Dělají to ve svým volným čase, zadarmo, tak nevím, proč by je kdokoli z nás měl soudit. Takže říkám znovu - děkuji všem adminům za Aragorn.

Gran - 20. září 2009 08:51
Gran

lapras 19. září 2009 22:27

Simtě, já édu rád ;P

Derek - 19. září 2009 23:08
Derek

MARK 19. září 2009 22:11
No, minimálně s tou třetí částí plně souhlasím. Mi s tím fakt uděláme hov.. prd.
http://www.youtube.com/watch?v=HUjWH1wmL-M&feature=related-----------------------------http://www.youtube.com/watch?v=iTv9UWSpxQY&feature=related

MegaEdwin - 19. září 2009 22:52
MegaEdwin

Pro svuj novej projekt jsem prave zaplatil domenu. Vic najdete pak u me v profilu.

MegaEdwin - 19. září 2009 22:33
MegaEdwin

lol, merredith mi dala 5* LOL LOL LOL LOL LOL (a to tuhle zkratku nesnasim)

ironis - 19. září 2009 22:32
ironis

Poutavý děj, příkladná úprava, přímo virtuosní slovní obraty. (wtf diakritika?) Jasných 5.
 Až se dostaneš do pekla, řekni, že jsem tě tam poslal já, dostaneš množstevní SLEVU 

|⇐ 1 2 3 4 5 6 7 8 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)