Hrdinové z Brannanu II. (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Hrdinové z Brannanu II.

Pán Jeskyně:

Kufi

Systém:

DrD

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Do Brannanu, významného obchodního města na řece Escano v královstí Tamerie, zavítala skupinka začínajících dobrodruhů. Město si ovšem žije svým životem a tak není zdaleka jisté, co je zde čeká.
*********
Oldschoolová jeskyně bude hrána podle pravidel dračího doupěte 1.6. a vychází z her a reálií již dříve použitých při herních sezení i zde na aragornu. Je jen na družině, jak se rozhodnou a na která z připravených dobrodružství narazí. Některá na družinu počkají, některá proplují kolem, aniž by bylo možné se k nim vrátit.

Klíčová slova:

Brannan, Dračí doupě, Oldschool

Jaké hráče:

Hledám maximálně pět hráčů, jakmile budou tři, hra se začíná hrát. Hledám hráče s opravdovou chutí si skutečně zahrát. Lidi, kteří chtějí prožít příběh intezivně. Nechci hráče, kteří se budou v chatu trápit rok nad jedním dobrodružstvím Proto hledám hráče, kteří jsou ochotní kromě aragornu využívat pro hraní i moderní technologie. Při hraní hodlám využívat mobilní aplikace (konkrétně WhatsApp), proto nechť přihlášení hráči počítají s tím, že po nich budu vyžadovat telefonní číslo. Následně vytvoříme WA skupinu, ve které se bude děj odehrávat. To nejdůležitější se pak bude "zálohovat" v upravené podobě sem na aragorn, kde budou probíhat i případné souboje s monstry apod. Na aragornu samozřejmě využijeme i všech dalších funkcionalit, jakými je vedení osobních deníků, vytváření map jeskyní, databázi předmětů ....
*****
Postavy budou začínat na 3. úrovni, aby už něco málo uměly. V počátcích netrvám na dlouhosáhlém životopise postavy. To zpracujeme společně s přibývajícím časem tak, aby co nejvíc ...

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (3/3) jaja.ujik, Sidar, skalet

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2 3 4 ... 8 ⇒|

Ziggy - 28. ledna 2020 13:04
Ziggy

Trochu k půběhu cesty.
Ziggy jde chvíli zamyšlen a pak se zeptá.
"Počítám, že budeme vysupovat jako družina dejme tomu dobrodruhů? Počítám, že se můžeme odvolat na alchymistu a nabídnout správci svoje služby. Uvidíme jestli pro nás něco bude mít. Souhlasíte?"

Pán Jeskyně - 28. ledna 2020 08:18
Pán jeskyně Kufi

//Odečetl jsem vám útratu za víno, ubytování a snídani.

Potom, co jste si nakoupili snídani, jste se vydali nahoru k pevnosti. Když vyjdete až k majestátní bráně, opět vás bolí nohy a jste slušně zadýchaní. A opět vás napadne, že tuhle pevnost byste nechtěli dobývat. U brány stojí dva strážní, jiní, než ti včera. Když jim vysvětlíte co chcete, otevřou se boční dveře a přiběhne malý chlapec, zřejmě otrok-posel, protože mu strážní řeknou, že si žádáte o audienci u pana Derendela a odběhne někam do pevnosti.
Za chvíli se vrací s tím, že pan Derendel vás přijme. Stráže vás proto vyzvou, abyste zde odložili všechny zbraně a zavazadla.

Pán Jeskyně - 28. ledna 2020 08:11
Pán jeskyně Kufi

Zaggon 25. ledna 2020 19:48
//Zatím to děj nezdržuje, takže s tím nemám problém. Uvidíme v budoucnu, až dojde třebas na nějaký boj nebo tak něco.

Ziggy - 27. ledna 2020 10:35
Ziggy

Na truhu koupím pár jablek či jiného ovoce a dám si narozdíl od trpaslíka trochu lehčí snídani. Když se sejdeme všichni není na co čekat. Ke správci nebude radno rorazit pozdě, bude to jistě vytížený muž.

"I ty buď zdráva Andriel, je to tak, je nejvyšší čas vyrazit. Pan správce na nás čekat nebude."

Andriel - 26. ledna 2020 18:19
Andriel

Hned po ránu si sbalím všechny své věci a uklidím po sobě pokoj. Následně zajdu na snídani, kde se se všemi rozloučím a hlavně s představenou Aivy. Ještě ji nezapomenu, také za vše poděkovat. Je sice možné, že ještě nějaký čas ve městě zůstaneme, ale třeba už také ne.

Poté už opouštím chrám a zamířím na náměstí, kde se sejdu s ostatními.
"Zdravím vás pánové, tak já jsem připravena. Můžeme se klidně vydat k tomu správci."

Zaggon - 25. ledna 2020 19:55
Zaggon

Ráno se vzbudím odpočatý a řádně hladový.
"Nevím jak vy, ale já si skočím támhle ke stánku pro kus čerstvího chleba a uzený. Co bych to byl za trpaslíka, kdybych tu okolo toho chodil a neochutnal. Hned jsem zpět."
S tím se kvapně odeberu za zdrojem vůně a se stánkařem se dohaduji na ceně kusu chleba a hnedle vedle na ceně kusu masa na ten chleba. Když mám, pro co jsem si šel, s chutí se zakousnu a s pocitem blaženosti se vracím k Ziggimu a Andriel.
"Tak tomuhle se říká snídaně jak má být, ještě hlt piva a bylo by to dokonalé. ale pro to tu asi nejsme co? Tak kam se vrhneme?"
poslední otázka byla asi krapek zbytečná, protože se jde za Derendelem.

Zaggon - 25. ledna 2020 19:48
Zaggon

// omlouvám se, ale má aktivita v poslední době není kdo ví jaká a tak je na snadě, jestli raději hru neopustit a uvolnit místo aktivnějšímu hráči. Pokud někoho máš, klidně mě nahraď. Nemám moc času a když jo, trávím ho raději s rodinou. Do budoucna by se to mělo změnit, ale prozatím to je takhle.

Pán Jeskyně - 24. ledna 2020 09:57
Pán jeskyně Kufi

Poté, co jste si po­ke­ca­li, tro­chu se se­zná­mi­li a na­ko­nec i do­hod­li na tom, že se ráno sejde­te na ná­měs­tí, jste se ro­ze­šli spát. V hos­tin­ci bylo ještě rušno, ale noc pro­běh­la na­ko­nec cel­kem klid­ně a bez­peč­ně. Chrám klid a bez­pe­čí na­bí­zí sta­bil­ně, takže i An­driel se vy­spa­la do rů­žo­va. Ráno jste po­ba­li­li své věci a asi tři ho­di­ny po vý­cho­du slun­ce jste se sešli na Tr­ho­vém ná­měs­tí, kde již pa­nu­je čilý ob­chod­ní ruch. Ot­ro­ci na­ku­pu­jí sní­da­ně pro své pány, svo­bod­ní far­má­ři a ře­me­sl­ní­ci se snaží pro­dat své věci. I k vám kromě zvuků ran­ní­ho trhu do­leh­ly vše­mož­né vůně z nichž nej­vý­raz­něj­ší jsou asi vůně čer­s­tvě upe­če­né­ho chle­ba a od sou­sed­ní­ho stán­ku vůně uze­né­ho masa a klo­bás.

Andriel - 22. ledna 2020 19:48
Andriel

Popíjím ze svého pohárku a při tom poslouchám Ziggyho.

"Ano to je modré nevrhat se do všeho hned po hlavě a znát své meze. No tak snad tedy zítra budeme mít víc štěstí než dnes."
"Chtěla jsem si pronajmout pokoj v hostinci, ale je plno. Tak se dnes ještě vrátím do chrámu, kde mohu přespat a alespoň si vezmu i své věci, které tam mám. No a zítra ráno se můžeme sejít opět tady."

Ziggy - 22. ledna 2020 10:46
Ziggy

"Přesně"
Potvrdím Andrielini doměnky.
"Ani jednoho z tvorů nepotkáš jen tak. Každá informace se hodí. A Derendel, ten se za prvé s alchymistou zná, mohl by nás tedy nechat nahlédnout do jeho prý rozsáhlé knihovny a taky předpokládám že i on by mohl mít nějakou potíž, s kterou bychom mohli být nápomocni. Nebudem si nalhávat, že si můžem troufnuout na zlobra či lykantropa. Budem se muset připravit, nabrat ještě nějakou zkušenost. Očekávám tedy nějaké informace, možná i nějaký úkol."

Andriel - 20. ledna 2020 21:36
Andriel

Přiťuknu si se oběma muži a upiji trochu vína ze svého poháru. Poslouchám co Ziggy říká a moc mě to nepřekvapuje. Alchymisté bývají většinou trochu podivíni a sbírají různé věci pro své elixíry a výrobky.

"Tak proto to pátrání v knihách? Jsou to opravdu zvláštní požadavky. Ale zas na druhou stranu, kdyby to bylo lehké získat, nepotřeboval by vás. "
Co očekáváte zítra od té návštěvy u toho správce Derdendela? Má snad nějaké informace nebo se jedná o něco jiného?
"

Ziggy - 20. ledna 2020 15:45
Ziggy

Naleji si vína a přičichnu.
"Víno mám rád, narozdíl od piva je většinou jakš takš jisté, že to nebude nějaký patok."
Pak pozvednu pohárek k přípitku.
"Nu tak tedy na společné putování... a jak se říká na zdraví, nebo alespoň abychom to přežili. Poněvadž alchymista nám nabídl nelehkou spolupráci. Shání neobvyklé ingredience na své lektvary či co. Chtěl všemožné části zlobrů, lykatropů jedovatých hadů a podivných žab. ... O dračích vejcích ani nemluvě"
Mávnu rukou, vzdychnu a upíjím vína.

Andriel - 20. ledna 2020 12:26
Andriel

Doufala jsem, že bych se dnes mohla vyspat jinde než v chrámu, ale vypadá to, že ne. S mírně zklamaným výrazem popadnu pohár s vínem a následuji ostatní ven.

"To jste se nemuseli kvůli mě nějak omezovat s výběrem v pití. Myslím že vypiji tento pohár a půjdu si nejspíš lehnout. Ono celodenní koukáni do knih umí pěkně unavit." Usměji se.

Pán Jeskyně - 20. ledna 2020 12:12
Pán jeskyně Kufi

Ziggy 20. ledna 2020 09:49
//ověřeno, nocleh je vám k dispozici.

Ziggy - 20. ledna 2020 09:49
Ziggy

//PJ prosím jen o info jak to vypadá s naším nocelhem. Pak bych ještě něco napsal...

Ziggy - 20. ledna 2020 09:49
Ziggy

Koupím dvě lahve vína a poprosím o dva pohárky, které slíbím večer vrátit. Když zaslechnu, že se Andriel ptá neůspěšně po noclehu, ověřím si zda náš zamluvený pokoj je stále k dispozici (Ziggy 22. října 2019 12:02) pak zamířím ven před hostinec a rozhlédnu se po nějaké lavičce, či zídce kam by šlo usednou. Podám jednu lahev s pohárkem Zaggonovi s tím, že ho dnes zvu.
"Myslím, že víno je dobré k hovoru, pozvedne náladu. Zpít se ve společnosti dámy kořalkou není zrovna pěkná vizitka" Opovím s úsměvem Andriel

Pán Jeskyně - 17. ledna 2020 12:54
Pán jeskyně Kufi

Andriel 16. ledna 2020 21:18
Hostinský je pultem a pouze čepuje. Proto sis víno objednala u otrokyně, která běhá po lokále a obsluhuje hosty. Na tvou otázku ti s politováním sděluje, že pokoje už žádné pro dnešní noc volné nejsou.

Andriel - 16. ledna 2020 21:18
Andriel

Hned po vstupu mě zaujme mladá dívka, která hraje na housle. Jde jí to dobře a tak si ráda vyslechnu celou písničku. Hned poté už se zas věnuji mim novým spolucestujícím.

"Ano souhlasím je tady až moc rušno. Lepší to bude venku. Mě bude stačit jen pohár vína. Předpokládám že vy pánové si dáte asi něco silnějšího?"

Počkám až se někde poblíž objeví hostinský a objednám si víno. Ještě se ho nezapomenu zeptat jestli má volné pokoje?

Pán Jeskyně - 16. ledna 2020 20:51
Pán jeskyně Kufi

Lahev vína přijde na dva stříbrné. Láhev čisté pálenky stojí zlatku.

Zaggon - 16. ledna 2020 10:34
Zaggon

Hospůdka nacpaná k prasknutí, ráj pro trpaslíky. Rozhlížím se kolem a nasávám atmosféru, hudba hraje, hlahol ze všech stran.
"Tak tomu řikám řádná atmosféra, ale máš pravdu Ziggy, na pokec to tu neni, ale pro informace hotovej ráj. Někdy sem musíme na kus řeči s hostinskym. No tak asi vezmem tu lahvinku a pokecáme venku, škoda že neni v lahvi i pivo."
Rozhlídnu se ještě po okolí a pak naznačím Ziggimu, kolik bude chtít na lahev a že jdu radši ven nebo si sednu a už se mnou nikdo nehne.
Ještě mrknu na Andriel co ta na to a jestli je v pohodě a po chvilce čekání odcházím ven.

1 2 3 4 ... 8 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)