Hrdinové z Brannanu II. (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Hrdinové z Brannanu II.

Pán Jeskyně:

Kufi

Systém:

DrD

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Do Brannanu, významného obchodního města na řece Escano v královstí Tamerie, zavítala skupinka začínajících dobrodruhů. Město si ovšem žije svým životem a tak není zdaleka jisté, co je zde čeká.
*********
Oldschoolová jeskyně bude hrána podle pravidel dračího doupěte 1.6. a vychází z her a reálií již dříve použitých při herních sezení i zde na aragornu. Je jen na družině, jak se rozhodnou a na která z připravených dobrodružství narazí. Některá na družinu počkají, některá proplují kolem, aniž by bylo možné se k nim vrátit.

Klíčová slova:

Brannan, Dračí doupě, Oldschool

Jaké hráče:

Hledám maximálně pět hráčů, jakmile budou tři, hra se začíná hrát. Hledám hráče s opravdovou chutí si skutečně zahrát. Lidi, kteří chtějí prožít příběh intezivně. Nechci hráče, kteří se budou v chatu trápit rok nad jedním dobrodružstvím Proto hledám hráče, kteří jsou ochotní kromě aragornu využívat pro hraní i moderní technologie. Při hraní hodlám využívat mobilní aplikace (konkrétně WhatsApp), proto nechť přihlášení hráči počítají s tím, že po nich budu vyžadovat telefonní číslo. Následně vytvoříme WA skupinu, ve které se bude děj odehrávat. To nejdůležitější se pak bude "zálohovat" v upravené podobě sem na aragorn, kde budou probíhat i případné souboje s monstry apod. Na aragornu samozřejmě využijeme i všech dalších funkcionalit, jakými je vedení osobních deníků, vytváření map jeskyní, databázi předmětů ....
*****
Postavy budou začínat na 3. úrovni, aby už něco málo uměly. V počátcích netrvám na dlouhosáhlém životopise postavy. To zpracujeme společně s přibývajícím časem tak, aby co nejvíc ...

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (4/5) jaja.ujik, Selinius, Silverius, skalet

Příspěvky ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

Vypisuje se 20 z celkem 286 příspěvků1 2 3 4 ... 15 ⇒|

Zaggon - 22. ledna 2021 14:48
Zaggon

"No s tim psanim máš pravdu, já nikdy nedělal mapu, když se někam šlo, tak se nediv. Jo a klidně ti udělám oporu na psaní, to neni problém, stačí si říct."
A předkloním se před Andriel, opřu se o sekeru a rukou ukáži na záda, aby se mrkla a když tak hned udělala ten první nákres a vyzkoušela to.
A v předklonu pokračuji v úvaze.
"No a s tou lucernou, to by taky šlo, tady je vidět, že to se světlem prostě trpaslíci neuměj, vlezou prostě do díry a víc neřešej, prostě tam viděj. Takže zbytek nechám na vás, jen mě to tak napadlo."
Ještě chvilku počkám, jestli Andriel začne na mích zádech kreslit a pokud ne, opět se postavím a vyrážím dál.

Andriel - 21. ledna 2021 17:48
Andriel

//To kreslení jsem víc nepopisoval, aby to nebylo zbytečně zdlouhavé a nudné. Ale vezměte si, že prostě vždy po nějaké době nebo spíš místě zastavíme a zakreslíme mapu. Máme pergamen, brk a inkoust, takže je třeba prostě zastavit, vše vyndat a zas uklidit.
Těžko si představit, že tam chodím s papírem v jedné ruce a lahvičkou inkoustu a brkem v druhé:). To by nemuselo dobře dopadnou, kdyby se něco dělo

Andriel - 21. ledna 2021 17:43
Andriel

Celkem mě překvapuje, jak mají všichni starost o mé zakreslování cesty.
"Pánové přeci tady nechodím s papírem v ruce a po každém kroku do něj udělám čárku. To je nesmyl. Cestu budu zakreslovat vždy po částech, třeba jako teď, když jsme došli na křižovatku. Ostatně kreslit v ruce ani moc nejde. Mohla bych tě tedy Zaggone poprosit, jestli by si mi na to kreslení vždy natočil záda?"

Poté co vše zakreslím. Pergamen stočím a bezpečně ho uložím na zpět.

"Jinak v prostředku půjdu ráda a když jsme si to vyjasnili s tím kreslení, tak lucernu klidně mohu nést. Protože ruce mám teď volné. Ale jestli myslíte, že bude lepší když ponese lucernu Edmund, tak se podřídím. "

Paris z Brannanu - 20. ledna 2021 17:54
Paris z Brannanu

Trochu som prekvapený. Nápad trpaslíka dáva logiku. A už raz fungoval. A ja s nožom si poradím omnoho lepšie ako elfka s plnými rukami. A mohla by rozbiť jediné svetlo, ktoré tu máme.
"To znie rozumne, majster trpaslík," odvetím pokojne. "Ja skôr dúfam, že nenarazíme na ďalšieho potkana. Nemám ich rád. Vlastne ich nenávidím."

Zaggon - 20. ledna 2021 17:48
Zaggon

Otočím se na společníky,
"chtě nechtě, tady bych se na chvilku rozdělil. Já kouknu na levou chodbu a vy na pravou. Jo k tý lucerně, dal bych jí spíš Edmundovi Andriel, ať máš volný ruce na zakreslování mapy a taky, on může jít za tebou, svítit ti a při tom, ti krejt záda. Co ty na to. Jo k tomu rozdělení ještě, mrkneme jen, jak to vypadá dál, třeba jen pět, deset sáhů a zase bych se sešel tady a podle situace se někam vydáme potom všichni."
Pak už jen čekám co na to ti dva.

Pán Jeskyně - 20. ledna 2021 17:32
Pán jeskyně Kufi

Nacházíte na místě, které jsem na mapě označil hvězdičkou. Kam se teď dáte. Jen pro ujasnění, první jde trpaslík, pak kousek dál hobit a nakonec elfka s lucernou v jedné ruce. Druhou rukou si pak (celkem složitě) dělá poznámky na kus pergamenu. Je to tak?

Jinak pokud vám nenapíšu jinak, tak stále jen slyšíte kapání a zurčení vody. Z chrličů ve stěnách sem tam vyteče nějaká více či méně znečištěná voda. Stěny jsou hrubě přitesané, ale víceméně se jedná o pravidelné chodby.

Andriel - 17. ledna 2021 19:21
Andriel

I když nerada, tak musím souhlasit s tím co oba dva mí společníci říkají. Ty kanály budeme muset prozkoumat.
Připravím si pergamen a věci na psaní, abych je později nemusela hledat. Dál si také vezmu nazpět lucernu od hobita.

"Tak dobrá vydáme se tedy dovnitř. Jen si vezmu prosím zpátky lucernu. Bude asi lepší když jí ponesu já."

Zaggon - 15. ledna 2021 20:03
Zaggon

Paris z Brannanu 15. ledna 2021 17:52
// No vidíš to, na to jsem zapomněl. :-(

Paris z Brannanu - 15. ledna 2021 17:52
Paris z Brannanu

Zaggon 15. ledna 2021 09:28
//Nevadí, ale nezabudni, že som sa ti predstavil ako Edmund, nie ako Paris.

Zaggon - 15. ledna 2021 09:28
Zaggon

// Sakra, jsme se akorát trefili do psaní oba, už se mi to nechce předělávat. V podstatě to je to samé, jen jsem vynechal reakci k tobě, neva?

Zaggon - 15. ledna 2021 09:26
Zaggon

"No tak sláva, jestli máme něco na psaní, tim se ním dost ujednoduší bloudění po kanálech.
No a k těm zmizelejm, neni tu moc jiná možnost, kam by se poděli, okolí sme prolezli, lidí se poptali a nikde ani náznak stopy, že by mohli bejt někde jinde. Nelíbí se mi to o nic víc než tobě, taky bych radči hledal tady na čerstvim vzduchu, ale co se dá dělat. Jestli chceme vyloučit každou možnost, musíme ty kanály prostě prolíst."

Vysvětluji Andriel a možná i trochu ujišťuji sám sebe, že to neděláme zbytečně.
"Hele, jestli nemáte nic proti, vrátil bych se tam, ty si po cestě už začni dělat první zápisky Andriel a doporučuju si dát něco přes pusu a nos, dost to pomůže. Šel bych tam tak ještě třeba na tři, čtyři hoďky a potom se vrátíme do krčmy, najíme a pokračování buď až do tmy a nebo zejtra. Co vy na to? Pokud pokračování zejtra, určitě bych zařídil i koupel a vyčištění věcí."
Chvilku počkám, co na to ostatní a když nic, tak si to zase namířím do kanalizace.
Nejdříve jen pomalu, abych přivykl prostředí a když tam už budeme všichni a připraveni, vydám se na místo, kde jsme skončili s Parisem.

Paris z Brannanu - 15. ledna 2021 09:20
Paris z Brannanu

Pri zmienke o potkanovi sa elfka zatvári dosť znechutene. Podobne som sa tváril, keď som ho uvidel. Len ja som bol ešte k tomu vystrašený.
"Našli sme tam jednu kostru," hneď zareagujem. "Dosť ohlodaná. Máme momentálne len dve možnosti. Vrátiť sa a oznámiť, že sme nič nezistili alebo pokračovať v prieskume kanálov. Ja som pre kanály," poznamenám a rukou naznačím, že môžu vstúpiť dnu.

Andriel - 15. ledna 2021 08:11
Andriel

Přerostlou krysu? No fuj! Snad jich tam víc nebude.
Na malou chvíli se zamyslím a zvažuji možnosti.

"Tak já bych u sebe měla pergamen a psací potřeby. To by nebyl problém. Jen jste si jistí, že toto místo, má co dočinění s těmi zmizelými?"

Pán Jeskyně - 14. ledna 2021 20:49
Pán jeskyně Kufi

Zaggon 10. ledna 2021 13:46
//v zásadě nemám moc jak reagovat, asi všichni čekáme na to, jak se vyjádří Andriel, případně jestli "radostné" setkání okoření nějak pan hobit.

Zaggon - 10. ledna 2021 13:46
Zaggon

Ještě než vylezeme na denní světlo, cítím ten svěží závan čerstvého vzduchu. Konečně se můžu normálně nadechnout.
Před vchodem na nás už čeká Andriel,ale nemá dobré zprávy.
"Ach jo, tak nic no, budeme to muset prozkoumat bez mapy. Hold si budeme dělat na zdech značky a kdyby měl někdo psací potřeby, moh by klidně zapisovat cestu na pozdější použití."
Když vidím, že se na mě Andriel něco nezdá, jen se pousměji.
"Nic moc se nám nestalo, jen sme potkali takovou krapek přerostlou krysu, ale nebyl s ní až tak velkej problém. Tady mistr hobit ji bravůrně načal a já sem potom už jen dodělal. Jak řikám, nic hroznýho."

Zaggon - 10. ledna 2021 13:41
Zaggon

// Vítej nový ty mezi námi a užij si hru. :-D

Paris z Brannanu - 6. ledna 2021 15:49
Paris z Brannanu

//Aj ja vítam nového hráča

Pán Jeskyně - 6. ledna 2021 15:43
Pán jeskyně Kufi

//Vítám v jeskyni nového hráče, který se k družině připojí až později (pokud vůbec).

Andriel - 6. ledna 2021 13:47
Andriel

Konečně se mi před očima vynořují z kanálu dvě menší postavy. To je dost. Už jsem myslela, že tam budu muset jít sama.

"Nemám dobré zprávy. Mapu jsem sice našla, ale nebyla ve stavu, kdyby se z ní dalo cokoliv vyčíst. Měli by se naučit, jak lépe skladovat a zacházet s listinami.
Co se stalo, ale vám?"


Podívám se hlavně na Zaggona, na kterém je patrno, že se s něčím setkal.

Paris z Brannanu - 3. ledna 2021 15:11
Paris z Brannanu

Nakoniec sa otočíme k východu kanalizácie. Keď pri vchode zbadám elfku, moje srdce zajása a ja sa usmejem. Elfka je nádherná, ale ja by som skôr bral pekného muža s pevným zadkom a veľkou výbavou. Hlavne, aby bol zaťažený na malé, pekné stvorenia.
"Nesiete nám dobré správy?" spýtam sa elfky. "Dosť by nám pomohli. Hlavne, ak pominieme potkaniu kožu, ktorú by som mohol predať."

Vypisuje se 20 z celkem 286 příspěvků1 2 3 4 ... 15 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)