Hrdinové z Brannanu II. (1 strana zpět) | Herna - Aragorn.czHerna

Hrdinové z Brannanu II.

Pán Jeskyně:

Kufi

Systém:

DrD

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Do Brannanu, významného obchodního města na řece Escano v královstí Tamerie, zavítala skupinka začínajících dobrodruhů. Město si ovšem žije svým životem a tak není zdaleka jisté, co je zde čeká.
*********
Oldschoolová jeskyně bude hrána podle pravidel dračího doupěte 1.6. a vychází z her a reálií již dříve použitých při herních sezení i zde na aragornu. Je jen na družině, jak se rozhodnou a na která z připravených dobrodružství narazí. Některá na družinu počkají, některá proplují kolem, aniž by bylo možné se k nim vrátit.

Klíčová slova:

Brannan, Dračí doupě, Oldschool

Jaké hráče:

Hledám maximálně pět hráčů, jakmile budou tři, hra se začíná hrát. Hledám hráče s opravdovou chutí si skutečně zahrát. Lidi, kteří chtějí prožít příběh intezivně. Nechci hráče, kteří se budou v chatu trápit rok nad jedním dobrodružstvím Proto hledám hráče, kteří jsou ochotní kromě aragornu využívat pro hraní i moderní technologie. Při hraní hodlám využívat mobilní aplikace (konkrétně WhatsApp), proto nechť přihlášení hráči počítají s tím, že po nich budu vyžadovat telefonní číslo. Následně vytvoříme WA skupinu, ve které se bude děj odehrávat. To nejdůležitější se pak bude "zálohovat" v upravené podobě sem na aragorn, kde budou probíhat i případné souboje s monstry apod. Na aragornu samozřejmě využijeme i všech dalších funkcionalit, jakými je vedení osobních deníků, vytváření map jeskyní, databázi předmětů ....
*****
Postavy budou začínat na 3. úrovni, aby už něco málo uměly. V počátcích netrvám na dlouhosáhlém životopise postavy. To zpracujeme společně s přibývajícím časem tak, aby co nejvíc ...

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (3/5) jaja.ujik, Selinius, skalet

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

|⇐ 1 2 3 4 5 ... 12 ⇒|

Pán Jeskyně - 5. října 2020 13:26
Pán jeskyně Kufi

Hostinec v Přístavní čtvrti není ani tak hostinec, jako spíš pajzl, čemuž napovídá i skladba hostí, kteří zde různě posedávají nebo postávají. Některé byste se nebáli označit za lidské trosky, alkoholiky a kdo ví, co ještě. I přesto, že je to pajzl, tak byste řekli, že je zde celkem slušně uklizeno. Vybavení tvoří všelijaký starý nábytek z kategorie "co dům dal". Někdo sedí i na starých dřevěných sudech nebo dřevěných bednách. Ovzduší je zde těžké, výrazně poničené kouřem z tabákového listí. Když se ale podíváte na nemytá těla místních, jste celkem i nakonec rádi, že to hlavní, co cítíte, je tabákové listí.

Pan hostinský není pan, ale paní. Žena neurčitého věku mezi čtyřicítkou a smrtí je ten, kdo tomu tady všemu vládne. Zde neobsluhují otroci tak, jak tomu bylo U Kruhového stolu. Zde tomu nedominuje světlo vnikající velikými prosklenými okny. Zde je jediné malé okénko u baru.

Hostinská si Andriel změří pohledem, pak před ní přisune kalich a nalije ho asi do poloviny pár hlty vody. Pak se otočí obsluhuje jiné hosty dávaje přitom najevo, že na nějaké otázky nemá ani chuť, ani náladu.

Andriel - 5. října 2020 11:14
Andriel

Cesta do přístavní čtvrti utekla rychle a bez problémů. Tedy až na to, že cestou se od nás odpojil jeden z mích nových společníků. Tak a jsme zase zpět.

Zamířím rovnou do hostince, který je před námi. Ani se moc nerozhlížím a jdu přímo k baru za hostinským. Usmívám se abych v muži vzbudila zdání přátelství
"Dobrý den vám přeji pane, dala bych si prosím džbánek vody."
Počkám až mě obslouží .
"Promiň ještě pane hostinský, mohla bych vás poprosit o malou chvilku vašeho času? Víte tady s kamarádem jsme slyšeli, že se tady ztratilo několik lidí. Nikdo prý o tom, ale nic neví. Cože je těžko uvěřitelné. Nevíte náhodou o tom něco prosím? Jste muž ve středu dění a jistě slýcháváte hodně věcí, když tady ostatní popíjejí."
Snad to menší lichocení a snaha zapůsobit k něčemu budou.

Andriel - 5. října 2020 10:57
Andriel

//ahoj vítej u nás

Zaggon - 4. října 2020 12:14
Zaggon

// Vítej mezi námi, snad přijde zisk s tebou i pro nás. :-)

Paris z Brannanu - 3. října 2020 13:18
Paris z Brannanu

//Zdrastvujte, spoluhráči. Som len obyčajný pocestný obchodník, ktorému ide o zisk. Zároveň ďakujem za prijatie.

Pán Jeskyně - 3. října 2020 11:05
Pán jeskyně Kufi

//Vítám mezi námi nového hráče a zároveň vám musím s politováním sdělit, že někde v davu se vám ztratil Ziggy. Zřejmě nadobro.

Pán Jeskyně - 2. října 2020 10:27
Pán jeskyně Kufi

Celkem bez větších potíží jste se vrátili zpět do doků.

Zaggon - 1. října 2020 22:44
Zaggon

Snaha sice vyšla prozatím vniveč, ale určitě to nebylo zbytečné.
"Teď se alespoň bude víc lidí zajímat o to, co se děje v docích.
A o to tady jde, lidi se začnou víc hlídat."

"Máš pravdu, jdeme k dokům, ale úplně k ničemu to nebylo, lidi se začnou víc zajímat a časem se třeba něco vyklube. Dejme tomu taky šanci."

Andriel - 1. října 2020 20:18
Andriel

V celku mě překvapí, když Zaggon na sebe strhne pozornost a řekne všem přítomným co děláme.
Na jednu stranu chápu a oceňuji jeho snahu na druhou si nemyslím, že to bylo úplně rozumné. Nemusí přeci všichni vědět co děláme a pro koho. Teď už to je stejně jedno, stalo se.

"Jistě máte pravdu pane hostinský, ale můj přítel to nemyslel zle. Ostatně i zdejší lidé mohli něco zaslechnout. Každopádně se omlouvám a na shledanou."

Pokývnu hlavou na Zaggona, směrem ke dveřím a odcházím. Venku se zastavím a počkám na něj.

"Snaha se cení, ale moc to nevyšlo. Navrhuji se vrátit do doku a možná by jsme mohli nejdřív začít v hostinci v přístavu?"

Pán Jeskyně - 1. října 2020 10:02
Pán jeskyně Kufi

Zaggon svým vystoupením a tleskáním upoutal pozornost všech v lokále. Všichni se otočili jeho směrem a ztichli. Po vyřčení otázky někteří jen zakroutili hlavou, jiní pokrčili rameny. Nikdo nepřišel s ničím, co by vám mohlo pomoci. Jen hostinský se k vám, potom, co se začali hosté zase věnovat jídlu a svým společníkům, přitočil a upozornil Zaggona na to, že u něj v hospodě se na stůl neleze. Pak vám přece jen něco malinko řekl.

"Podle mě byste měli pátrat v docích, ty lidi se ztratili tam, podle toho, co jsem o tom slyšel. Pokud něco bude něco vědět tak tam, nebo v okolí doků. Vybrat si můj hostinec, kde většina hostů je odjinud, to moc význam nemá."

Zaggon - 27. září 2020 09:25
Zaggon

Nic ke kapitánovi už nemám a tak mu popřeji hezký zbytek dne a necháváme ho v klidu odejít si po své práci.
"Co my tedy, je dost času, šel bych do toho přístavu a pořádně se poptal a prolez to tam. Jinak se ničemu nedopátráme."
Povídám Andriel a rozhlížím se zase po lokále.
"Nebo ještě něco zkusim, chvilinku."
Potom si stoupnu a pokusím se na sebe upoutat pozornost ostatních v lokále.
"Můžete mi chvíli věnovat pozornost, halóóó tady."
Zaburácím a pořádně zatleskám, aby si mě opravdu všichni všimli a začali mě poslouchat.
"Zdravim vás všechny, jsem Zaggon a tady to je moje společnice Andriel a potřebovaly by sme od vás jistou pomoc. Jak už asi všichni víte, začali se tu ztrácet lidi v přístavu a okolí a my sme tady pro to, aby sme tomu přišli na kloub a od vás potřebujeme jediný, jakoukoliv informaci, domněnku, náznak něčeho, co by s tim mohlo nějak souviset. Rozumíte my všichni? nebo víte o někom, kdo by nám moh pomoc. Je to pro dobro vás všech."
Potom už jen stojím a čekám, co se bude dít dál.

Pán Jeskyně - 25. září 2020 11:18
Pán jeskyně Kufi

//nikdo další se nehlásí. Zdá se, že ti co to myslí vážně, se přesunuli na discordy, skype, streamy. Aragorn se pomalu ale jistě stává mrtvou platformou.

Andriel - 22. září 2020 18:12
Andriel

Sleduji jak kapitán opouští hostinec následně se podívám na Zaggona.
"Tak co teď? Pořád se není pořádně čeho chytnou. Doufala jsem, že od kapitána se dozvíme něco konkrétnějšího, ale to se nestalo.
Jediné co mě ještě napadá je vrátit se do doků a vyptat se lidí na to o čem se tam mluví. Popřípadě jestli přímo někdo něco neviděl."


Čekám na odpověď a mezitím se rozhlížím po hospodě.

Pán Jeskyně - 16. září 2020 20:42
Pán jeskyně Kufi

Kapitán poděkuje za vaše představení, kývne ha hostinského, zaplatí mu svoji útratu a chystá se odejít, což také udělá, pokud už k němu nebudete mít nic.

Vy jste tedy v hospodě, je krátce po poledni a do večera je ještě sousta času.

Andriel - 16. září 2020 20:11
Andriel

Sice se to nedá úplně vyloučit, ale vypadá to že nějaký vrah či otrokáři to nebyli. Proletí mi hlavou když kapitán domluví.

"To je do vás milé, že se ptáte." Usměji se na něj. " Co bych vám tedy o sobě řekla. Jmenuji se Andriel Ilmar a pocházím z mále vesnice daleko odsud jménem Baren."
"Sem k vám mě přivedla vaše velká knihovna. Už nějakou dobu tady pobývám, ovšem myslím, že jsme se ještě nesetkali. Ostatně já ji ani moc neopouštěla." Zase na usměji. "Včera do knihovny zavítali, tady mí dva společníci. Zaujalo mě co dělají a také už jsem se potřebovala změnu a podívat se zas trochu ven. Takže jsem se k ním nakonec přidala a nyní tedy pomáháme s tím to úkolem."

Pán Jeskyně - 14. září 2020 14:01
Pán jeskyně Kufi

"A co vy, krásná paní?", obrací se kapitán k trpaslíkově společnici.

Zaggon - 13. září 2020 19:46
Zaggon

Kapitán nám sice moc nepomohl, ale alespoň nebudeme zbytečně běhat po městě a někoho shánět. Po chvíli se začne ptát on.
"Tak já jsem Zaggon z rodu Trollhunterů a přijel jsem ještě s jedním nedávno na jedné lodi. Bohužel se mi můj společník někde ztratil, ale za to jsme tady ještě před tím našli společnici."
A s úsměvem poukáži na Andriel.
"No a mě osobně sem přivedlo dobrodružství, tedy jeho hledání. No a tak jsme se tu trochu poptali a to nás dovedlo až k panu Derendelovi, který nás poslal za váma a máme ty zmizení se pokusit objasnit. Pokud uspějem, dostaneme další úkol. Nebo aspoň myslim, že to takhle bylo."
Lehce se zadumám, ale pak nad tím mávnu rukou.
"Úkol sem úkol tam, prostě sme se nabídli a bylo nám vyhověno. Peníze potřebujeme každej a tohle mi přijde jako, pro mě, nejjednoduší způsob. Dost se tim i jeden dozví o svim okolí a lidech."

Pán Jeskyně - 13. září 2020 08:24
Pán jeskyně Kufi

Kapitán se nad vašimi otázkami zamyslí. "Nejhorší na tom celém případu je, že fakt nemáme tušení, co se mohlo stát. A nemyslím si, že by tady ve městě byl někdo, kdo o tom ví víc. Teda možný to je, ale o nikom takovým nevíme. Kdybychom věděli, tak ho dávno vyslechneme. Ono sem tam k nějaký vraždě ve městě dojde, ale ke zmizení, to ne. Zdejší otrokář, Beldorog, sice dostane do otroctví spousty lidí, ale musí o nich mít záznamy i s důvodem, proč se do otroctví dostali. A zatím co víme, tak vždycky o všech ty záznamy vedl a nikdy neměl problém nám ty seznamy ukázat. Sice je to zvláštní člověk, ale dělá všechno pro to, abychom na něho nemohli. Nemyslím si, že by si chtěl dělat problémy kvůli pár chudákům. A co se týče tý vodní potvory, tak to je úplně možný. To byste se ale měli spíš zeptat v přístavu nějakých lodníků. Ty budou nejlíp vědět, co za havěť se pohybuje pod vodou."

Kapitán domluví, dá si pár loků piva a čeká, jestli budete mít ještě nějaké otázky. Než se ale dostanete k řeči, zeptá se vás.

"Když už si tak hezky povídáme, řekněte mi něco taky o sobě. Kdo jste, odkud jste a co máte v plánu?"

Zaggon - 11. září 2020 19:08
Zaggon

"No a nebo určitě víte o někom, kdo by moch něco vědět, ale nebude se bavit se stráží. My ale stráž nejsme a tak by se třeba bavil s náma."
Skočím do rozhovoru, když domluví Andriel. U mluvení se pomalu usadím ke stolu a vedle sebe opatrně postavím a o stůl opřu svou sekeru.
"Myslim, že kdyby sme dělali, že hledáme jednoho z těch zmizelích, že je to náš nějakej známej nebo tak, mohlo by to zabrat. Jen nám musíte podrobně popsat ty zmizelí a říct nám o nich co nejvíc a my si jednoho vybereme a začneme se po něm vyptávat tady v dokách. Co vy na to."

Andriel - 10. září 2020 21:18
Andriel

Využiji kapitánovi nabídky a usadím se na židli u jeho stolu. Hned mu dojde o co jde a mluví také přímo a jasně. "To je někdo na koho by se tady dali asi opravdu spolehnout."
Poslouchám jeho vyprávění až do konce a pak zareaguji.
"Promiňte ještě kapitáne, ale snad Vám nebude vadit ještě pár otázek. Evidentně znáte tohle město a lidi v něm. Nemáte alespoň nějaké podezření i klidně malé. Prostě něco čeho by se dalo chytit?
Víte říkám si kdyby tu řádil vrah, asi by jste našli těla nebo alespoň nějaké stopy. Pak by to prý mohli být otrokáři, což by vysvětlovalo zmizení beze stop. No a pak mě napadla ještě jedna věc. Nežijí zde v okolí nějaké nebezpečná vodní nebo obojživelná zvířata? Něco co by dokázalo zabít člověka."

|⇐ 1 2 3 4 5 ... 12 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)