Hrdinové z Brannanu II. (1 strana zpět) | Herna - Aragorn.cz



Herna

Hrdinové z Brannanu II.

Pán Jeskyně:

Kufi

Systém:

DrD

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Do Brannanu, významného obchodního města na řece Escano v královstí Tamerie, zavítala skupinka začínajících dobrodruhů. Město si ovšem žije svým životem a tak není zdaleka jisté, co je zde čeká.
*********
Oldschoolová jeskyně bude hrána podle pravidel dračího doupěte 1.6. a vychází z her a reálií již dříve použitých při herních sezení i zde na aragornu. Je jen na družině, jak se rozhodnou a na která z připravených dobrodružství narazí. Některá na družinu počkají, některá proplují kolem, aniž by bylo možné se k nim vrátit.

Klíčová slova:

Brannan, Dračí doupě, Oldschool

Jaké hráče:

Hledám maximálně pět hráčů, jakmile budou tři, hra se začíná hrát. Hledám hráče s opravdovou chutí si skutečně zahrát. Lidi, kteří chtějí prožít příběh intezivně. Nechci hráče, kteří se budou v chatu trápit rok nad jedním dobrodružstvím Proto hledám hráče, kteří jsou ochotní kromě aragornu využívat pro hraní i moderní technologie. Při hraní hodlám využívat mobilní aplikace (konkrétně WhatsApp), proto nechť přihlášení hráči počítají s tím, že po nich budu vyžadovat telefonní číslo. Následně vytvoříme WA skupinu, ve které se bude děj odehrávat. To nejdůležitější se pak bude "zálohovat" v upravené podobě sem na aragorn, kde budou probíhat i případné souboje s monstry apod. Na aragornu samozřejmě využijeme i všech dalších funkcionalit, jakými je vedení osobních deníků, vytváření map jeskyní, databázi předmětů ....
*****
Postavy budou začínat na 3. úrovni, aby už něco málo uměly. V počátcích netrvám na dlouhosáhlém životopise postavy. To zpracujeme společně s přibývajícím časem tak, aby co nejvíc ...

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (3/3) jaja.ujik, Sidar, skalet

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

|⇐ 1 2 3 4 5 ... 9 ⇒|

Zaggon - 26. února 2020 18:55
Zaggon

Knihovna nám byla prozatím zapovězena, ale ne na vždy. Pan Derendel mluvil přímo a rozumně, že bylo jasné, jak to bude dál. Pro trpaslíka nota na kterou slyší. Prostě něco za něco.
Po chvíli nás vyzve, aby jsme se posadily. Neváhám a sedám si na židli. Když nám pan Derendel potom vypoví, co by po nás chtěl, jsem překvapen, že to už nějak nezačal řešit.
Ale co, každej má svůj způsob jak řešit problémy.
V tom se dá do řeči Andriel a zeptá se ve skratce na všechny podrobnosti. Takže jen sedím a zatím nic neříkám.

Andriel - 26. února 2020 18:32
Andriel

V duchu mě pobaví, když Derendel řekne, že jeho knihy nepatří do nezkušených rukou. Ne že bych byla tak namyšlená, ale už od dětství pracuji s knihami a myslím že vím jak s nimi zacházet. Ovšem mám i pochopení proto, že je nechce hned nabídnou každému kdo si o to řekne.

Využiji tedy jeho nabídky a posadím se na židli a dál poslouchám co nám říká. Hm ten starý muž mluví rozumně a zatím ve mě vzbuzuje důvěru.

"Jestli se tedy mohu zeptat kolik lidí už zmizelo a jací to byli lidé? Tím chci říci, jestli ti zmizelí neměli něco společného? Jako třeba že to byli jen ženy nebo lidé určitém věkovém rozmezí. A ještě, víte kde přesněji v té čtvrti k těm zmizení došlo?"

Pán Jeskyně - 24. února 2020 13:25
Pán jeskyně Kufi

"O vás dvou už jsem něco málo slyšel, říkal jsem si, že je dost možné, že přijdete," ukazuje na Ziggyho a Zaggona.

"Ale že s sebou přivedete tady slečnu Andriel, to jsem netušil a je to pro mne překvapení. Ale koneckonců to spolupráce s dobrodruhy celkem často bývá. Nejste totiž ani první a určitě ani poslední skupina dobrodruhů, která se tady za mnou zastavila. Začnu od vašeho posledního požadavku, tedy nahlédnout do mé knihovny. S tím, jak jistě pochopíte, nemohu souhlasit."

Ten starý elf mluví jak když se otec snaží něco naučit své malé děcko. Ale budí to ve vás spíš důvěru v upřímnost, než pocit méněcennosti nebo podřízenosti.

"Sotva se známe pár minut a nevím o vás téměř vůbec nic. A v mé knihovně jsou díla, která určitě nepatří do rukou nezkušeným a světa neznalým mladíkům a slečnám. A tím se dostáváme k tomu, jak se lépe poznat."

Ukazuje vám na židle gestem, které je samo o sobě dost výmluvné. A tak si na židle sedáte a pan Derendel se zatím usadil do svého, jistě pohodlného, křesla.

"Nejlépe se poznáme tak, když jeden pro druhého něco uděláme. Já bych navrhoval, že vy byste pro mě udělali jednu nebo dvě malé službičky, a já bych za oplátku za to zaplatil řekněme nezbytné náklady. Cítím, že se určitě dohodneme, a proto vám zrovna řeknu, o co jde. Vyskytl se nám tady ve městě takový nešvar. Mizí lidi v Rybářské čtvrti. Buď tady máme masového vraha, nebo otrokáře, který dokonale za sebou zametá stopy, nebo, a tomu věřím spíš, je něco špatně. Zatím k tomu nemám žádné bližší informace a než na to pošlu své nejlepší lidi, rád bych využil vaše služby. Neříkám, že musíte problém vyřešit, ale zjistěte mi, co se děje a pak se domluvíme, co dál. Jak jistě chápete, nemůžu na tuhle práci poslat vojáky. Ty mají na práci něco zcela jiného. Nějaké otázky?"

Zaggon - 21. února 2020 08:06
Zaggon

Malinko jsem zaskočen Andrielinou pohotovostí a tím, že jsem ji sprostě přehlédl.
"Omlouvám se ti Andriel, jsi mezi námi krátce a tak potichu, že jsem na tebe úplně opoměl a to stojíš vedle nás. Už se to snad nestane."
Poplácám ji lehce po zádech a zasměji se.
"Snad se moc neurazila, ty ženský jsou tak citlivý."
Lehce se pousměji ještě pod vousy při myšlence.

Andriel - 17. února 2020 20:44
Andriel

S lehkým údivem ve tváři procházím přes nádvoří, které je plné několika skupin cvičících vojáků.
To vypadá jakoby čekali válku nebo minimálně nějaké velké problémy.
Ještě naposled se rozhlédnu, z dřevěného schodiště, po nádvoří a dál následuji poslíčka do věže. Zde se záhy konečně setkáváme s místním správcem. Musím přiznat, že jsem zaskočena. Nečekala jsem starého elfa. V představách jsem spíš měla velkého, staršího člověka s větším břichem.… Nejde mi jinak, než se, nad touto představou, jen pousmát. Jak daleko jsem byla od skutečnosti.

Zatím co se Zaggon chopil slovo, prohlížím si pozorně místnost. Ovšem pouze do doby, kdy představí jen sebe a Ziggyho. Ještě před bránou jsme souhlasili, že budeme vystupovat společně a hned po chvíli na mě zapomene!

"Ehm...Buďte pozdraven pane Derendele. Omluvám se tady za mého malého přítele. Evidentně má krátkou paměť nebo špatné způsoby, když nás nepředstaví všechny." Mile se na muže usměji. "Snad mohu tedy jeho zaváhání napravit sama. Jmenuji se Andriel a je mi velkou poctou, že vás poznávám."

Zaggon - 15. února 2020 11:28
Zaggon

S těžkým srdcem opouštím svou zbraň a jdeme do útrob pevnosti za správcem. Pozoruji architekturu pevnosti zevnitř a její vojenské prvky.
"Safra tady je vojáků na obranu celého města snad. Proč by potřebovaly někoho jako jsme my. Mají dost kvalitních lidí."
Jsem zaražený množstvím vojáků a intenzitou jejich výcviku. Po chvíli jsme na místě a před námi stojí sám pan Derendel. Moje představa byla trochu jiná, čekal jsem urostlého vojáka ve zbroji. On však před námi stojí elf a to už dost odrostlí.
"Zdravim vás pane Derendele, já jsem Zaggon a tady je můj společník Ziggy. Jsme dobrodruzi, co hledají nějakou práci a byli jsme informováni, že by ste nám v tom moh pomoci. A pokud by to bylo možný, rádi by sme si prohlídly zdejší knihovnu- Něco, co by nám pomohlo poznat jisté tvory."

Pán Jeskyně - 13. února 2020 08:45
Pán jeskyně Kufi

Ziggy 13. února 2020 08:25
//vzato na vědomí

Ziggy - 13. února 2020 08:25
Ziggy

//omouvám se, v práci mám fofr a příští týden jsem na dovolené. Hlásím tedy neaktivitu do cca 25.2.

Pán Jeskyně - 10. února 2020 11:11
Pán jeskyně Kufi

Poté, co jste odevzdali zbraně a prakticky všechny věci, co jste měli u sebe, vás strážní předali poslíčkovi, který vás provedl pevností. Udivilo vás, kolik se v pevnosti nachází vojáků. Skupina asi 40 mužů cvičila boj se obouručními zbraněmi (převážně kopími a halapartnami) na nádvoří. O kousek dál dobrá dvacítka vojáků trénovala lukostřelbu, zatímco pod hlavní pevnostní věží, kam míříte, se další dvacítka mužů pilně věnovala šermu krátkými meči.

Vy jste ale po dřevěném schodišti vystoupali do výše dobrý deseti sáhů a pak jste vešli do masivní kamenné věže. Neušlo vám, že do věže nevede žádný níže položený vchod a po případném stržení vnějšího dřevěného schodiště by se věž stala prakticky nedobytnou.

Prošli jste úzkými spoře zařízenými chodbami až jste stanuli před těžkými kovanými dveřmi. Poslíček zaklepal a na vyzvání vkročil do místnosti. Naznačil vám, ať vejdete za ním. A tak jste vešli do prostorné a celkem i prosvětlené pracovny správce zdejšího panství. Pan Derendel sedí za masivním obrovským pracovním stolem, na kterém leží velké množství svitků.

Sám pan Derendel je elfem. Můžete-li usoudit, tak se pyšní i na elfa obdivuhodným věkem. Jeho úzké tváři dominují brýle. Marně vzpomínáte, kdy jste na někom brýle viděli. Už je to dávno. Vzrůstem je menší, je hubený až vyzáblý. Vlasů už mu na hlavě moc nezbylo. Jeho světlé oči jsou však ostré jak dvě jehly a není vám moc příjemné, když si vás prohlíží. Pak ale promluví překvapivě příjemným hlasem.

"Zdravím vás. Jsem správce Brannanu a jeho okolí. Jak jistě víte, jmenuji se Derendel. Jaký je důvod vaší návštěvy?"

Pán Jeskyně - 8. února 2020 00:09
Pán jeskyně Kufi

//omlouvám se, tento týden jsem totálně nestíhal. Napíšu hned ráno.

Ziggy - 4. února 2020 08:23
Ziggy

Pokud se čeká na mne, tak Ziggy též odevzdá své zbraně a zavazadla. pardon :)

Andriel - 1. února 2020 17:56
Andriel

Na Ziggyho otázku jen souhlasně přikývnu a dál pokračuji náročném výšlapu nahoru k pevnosti. Několikrát, během cesty, zalituji nad svým fyzickým fondem. Kdybych tolik nesedávala za stolem a víc chodila, bylo by to teď určitě lepší.
Naštěstí brána je už blízko. S výzvou od strážných nemám problém a klidně jim podávám svoji hůl a tornu.

Zaggon - 30. ledna 2020 21:27
Zaggon

"Za mě souhlasím a taky se musíme zeptat na nějaké ty písemnosti, snad to nebude chtít protislužbou."
Odpovím Ziggymu, ale to jsme už pomalu u strážných.
Vše probíhá jak má, ale jak nás vyzvou k odložení zbraní, malinko se mi takovéto rozhodnutí udělat nechce, přeci jen je to věc se kterou jsem jako jedno tělo. To by po mě mohly chtít, abych jim tam nechal třeba ruku.
"Pánové, chci po vás jen jediné a to, aby se mi v pořádku má sekera vrátila."
S těmi slovy zřetelně pobouřen odevzdávám svou zbraň a vše co po mě ti strážný chtějí a jsem připraven na audienci u pana Derendela.

Ziggy - 28. ledna 2020 13:04
Ziggy

Trochu k půběhu cesty.
Ziggy jde chvíli zamyšlen a pak se zeptá.
"Počítám, že budeme vysupovat jako družina dejme tomu dobrodruhů? Počítám, že se můžeme odvolat na alchymistu a nabídnout správci svoje služby. Uvidíme jestli pro nás něco bude mít. Souhlasíte?"

Pán Jeskyně - 28. ledna 2020 08:18
Pán jeskyně Kufi

//Odečetl jsem vám útratu za víno, ubytování a snídani.

Potom, co jste si nakoupili snídani, jste se vydali nahoru k pevnosti. Když vyjdete až k majestátní bráně, opět vás bolí nohy a jste slušně zadýchaní. A opět vás napadne, že tuhle pevnost byste nechtěli dobývat. U brány stojí dva strážní, jiní, než ti včera. Když jim vysvětlíte co chcete, otevřou se boční dveře a přiběhne malý chlapec, zřejmě otrok-posel, protože mu strážní řeknou, že si žádáte o audienci u pana Derendela a odběhne někam do pevnosti.
Za chvíli se vrací s tím, že pan Derendel vás přijme. Stráže vás proto vyzvou, abyste zde odložili všechny zbraně a zavazadla.

Pán Jeskyně - 28. ledna 2020 08:11
Pán jeskyně Kufi

Zaggon 25. ledna 2020 19:48
//Zatím to děj nezdržuje, takže s tím nemám problém. Uvidíme v budoucnu, až dojde třebas na nějaký boj nebo tak něco.

Ziggy - 27. ledna 2020 10:35
Ziggy

Na truhu koupím pár jablek či jiného ovoce a dám si narozdíl od trpaslíka trochu lehčí snídani. Když se sejdeme všichni není na co čekat. Ke správci nebude radno rorazit pozdě, bude to jistě vytížený muž.

"I ty buď zdráva Andriel, je to tak, je nejvyšší čas vyrazit. Pan správce na nás čekat nebude."

Andriel - 26. ledna 2020 18:19
Andriel

Hned po ránu si sbalím všechny své věci a uklidím po sobě pokoj. Následně zajdu na snídani, kde se se všemi rozloučím a hlavně s představenou Aivy. Ještě ji nezapomenu, také za vše poděkovat. Je sice možné, že ještě nějaký čas ve městě zůstaneme, ale třeba už také ne.

Poté už opouštím chrám a zamířím na náměstí, kde se sejdu s ostatními.
"Zdravím vás pánové, tak já jsem připravena. Můžeme se klidně vydat k tomu správci."

Zaggon - 25. ledna 2020 19:55
Zaggon

Ráno se vzbudím odpočatý a řádně hladový.
"Nevím jak vy, ale já si skočím támhle ke stánku pro kus čerstvího chleba a uzený. Co bych to byl za trpaslíka, kdybych tu okolo toho chodil a neochutnal. Hned jsem zpět."
S tím se kvapně odeberu za zdrojem vůně a se stánkařem se dohaduji na ceně kusu chleba a hnedle vedle na ceně kusu masa na ten chleba. Když mám, pro co jsem si šel, s chutí se zakousnu a s pocitem blaženosti se vracím k Ziggimu a Andriel.
"Tak tomuhle se říká snídaně jak má být, ještě hlt piva a bylo by to dokonalé. ale pro to tu asi nejsme co? Tak kam se vrhneme?"
poslední otázka byla asi krapek zbytečná, protože se jde za Derendelem.

Zaggon - 25. ledna 2020 19:48
Zaggon

// omlouvám se, ale má aktivita v poslední době není kdo ví jaká a tak je na snadě, jestli raději hru neopustit a uvolnit místo aktivnějšímu hráči. Pokud někoho máš, klidně mě nahraď. Nemám moc času a když jo, trávím ho raději s rodinou. Do budoucna by se to mělo změnit, ale prozatím to je takhle.

|⇐ 1 2 3 4 5 ... 9 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)