Po stopách paměti (1 strana zpět) | Herna - Aragorn.czHerna

Po stopách paměti

Pán Jeskyně:

Bulish

Systém:

DrD

Nové příhlášky:

Nepřijímáme

Popis jeskyně:

Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili na neznámém místě a nepamatovali si nic jiného, než matně své jméno? Nevíte kde jste, nevíte kdo jste a nevíte kam dál. Jen občasné mlhavé vzpomínky se derou na povrch vaší mysli, doprovázené bodavou bolestí. Nezbývá, než se vydat po stopách paměti...

Klíčová slova

Tato jeskyně nemá nastavena klíčová slova.

Jaké hráče:

nehledám, domluveno

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (2/2) aimik, Harun

Příspěvky ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

Vypisuje se 20 z celkem 68 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 ⇒|

Wallas Sinderil - 10. května 2022 14:36
Wallas Sinderil

*Hmm nemám nějaké zkušenosti z boje se skřety?* "Pokud jsou humanoidní, tak na ně půjdeme jako na na obyčejné bandity"

Pán Jeskyně - 10. května 2022 13:32
Pán jeskyně Bulish

"Jsou.. agresivní. Nebudou nebezpečnější než obyčejný skřet. Já si na ně netroufám, ale vy vypadáte, že vás pár skřetů nezaskočí. Co na ně platí nevím.." pokrčí rameny. "Jinak už bych se jich zbavila. Osobně s nimi mám problémy poprvé."

Harun - 10. května 2022 13:27
Harun

Je pravda, že když nevíme, kdo jsme, tak jen těžko někoho přesvědčíme, že nejsme špehové. Prozatím asi bude vážně moudřejší se jim vyhýbat.

Jak moc jsou ti mykoni nebezpeční? Máš s nimi pravděpodobně zkušenosti, víš, co na ně platí? opatrně vyzvídám.

"Pokud dojde k boji, určitě se bez zbraní neobejdeme a nyní nic nemáme, tak by se nám určitě hodily. " dodám a pootočím se tázavě na Wallase.

Pán Jeskyně - 10. května 2022 13:17
Pán jeskyně Bulish

"Nejbezpečnější je vyhýbat se oběma skupinám. Ale kdybych si měla vybrat, tak u rebelů." podotkne "Pokud je tedy utvrdíte, že nejste špehové Seveřanů." dodá. "Jižní hlídka je v lese severně odsud, u jezera. Tak možná pět mil."

"Se zásobami bych vám asi mohla pomoci." řekne, když se o nich Harun zmíní. "Nemám vyloženě na rozdávání, ale něco navíc se vždycky najde. Záleží, co byste si představovali. Nějaké jídlo? Snad i nějakou tu dýku bych tu našla, ať nemáte holé ruce.." nabídne, ale hned pokračuje. "Ale chtěla bych vás za to poprosit taky za.. malou laskavost." zahájí Lana svoji nabídku, vezme do ruky malý vak, co má u pasu a vytáhne z něj malý svazek rostlinky s malými, modrými kvítky. “Tohle je podřimka. Lesní květina rostoucí hned kousek odsud, asi míli na západ, u pramene potoka. Stačí vejít tady do lesa a jít proti proudu." mávne rukou směrem k zadní stěně chatky. "Správně připravený odvar z jejich květů pomáhá usnout, a to je přesně to, co potřebuji na svou insomnii. Ehm.. Nespavost.” Dodá, když vidí váš tázavý výraz. “Problém je..”, pokračuje, “že u pramene se usídlilo pár mykonů.” vysvětlí a povzdechne si, když zahlédne další tázavý výraz. “Mykoni jsou vlastně takoví skřeti, alespoň jsou jim dost podobní, jen jsou o něco méně vysocí, ale zase o to zavalitější, tělo mají hrubé a šupinaté a vršek jejich hlavy věrně napodobuje klobouk červené muchomůrky.” dovysvětlí Lana, s čím byste měli tu čest. “Když se vám podaří mi, třeba, malý vak kvítků přinést, můžu vám nějaké zásoby poskytnout. Nemám zlato..” podotkne “..ale mám tu nějaké léčivé lektvary, nějaké jídlo.. Když mi dáte své slovo, ty zbraně vám vyhrabu ještě teď. S nimi se vám ta maličkost bude plnit lépe..” usměje se a tiká očima z jednoho z vás na druhého, očekávaje odpověď.

Pán Jeskyně - 10. května 2022 13:13
Pán jeskyně Bulish

Harun do sebe kopnul obsah flakónku.

Harun - 10. května 2022 13:00
Harun

Poděkuji a vypiju obsah flakónku.

"Je v osadě rebelů bezpečněji než ve městě? A jak je to vůbec daleko? Možná nejdříve potřebujeme někde sehnat zásoby, abychom tam vůbec došli. "

Pán Jeskyně - 10. května 2022 12:26
Pán jeskyně Bulish

"Už tři mě­sí­ce o něm nikdo neví.." po­kr­čí ra­me­ny "..​ale kdo ví? V ta­ko­vé magii se ne­vy­znám." dodá, za­tím­co pod­str­ká­vá Ha­ru­no­vi flakónek s rudou te­ku­ti­nou. "A vypij to, bude ti lépe. Ne­sna­žím se tě ot­rá­vit. Kdyby jo, čaj by byl nenápadnější.." pousměje se a po­lo­ží flakónek na stůl před Ha­ru­na.

"Na to vaše fi­a­lo­vé svět­lo se asi mu­sí­te ze­ptat ně­ja­kých mágů. Ale vět­ši­na z nich bude za­vře­ná ve městě, nebo s re­be­ly.. Nebo mrtvá.." dodá ja­ko­by nic.

Harun - 10. května 2022 12:15
Harun

"Pamatujeme si fialové světlo a pak už jen probuzení na pláži."

"Děkujeme, moc si tvé pomoci vážíme." dodám po přinesení krajíců chleba.

"Mohlo by to fialové světlo mít něco společného s nekromancerem?"

Pán Jeskyně - 9. května 2022 22:48
Pán jeskyně Bulish

Lana vás tedy pozvala dovnitř. Vcházíte do chatky, kterou celou tvoří jediná místnost. V jednom rohu je pec, pultík, kuchyňské náčiní. Poblíž menší stůl, u kterého je jediná židle. Lana rovnou míří do rohu místnosti, kde popadne dvě stoličky a přisune je ke stolu, pak zamíří do ‘kuchyňského koutku’ pro čaj. “Posaďte se, čaj hned bude.” pokyne vám ke stolu.

Dalším rozhlédnutím po místnosti si všímáte dalšího vybavení - v dalším rohu je postel, malá truhlice a velká skříň. Zajímavé je ale vybavení mezi oknem a dveřmi - tady je pracovní stolek, u kterého je přisunutá stolička. Na stolku je několik prázdných flakónků a několik flakónků naplněných kapalinami různých barev, pár lahví vína, bílého i červeného, a medovina. Obsah několika dalších lahví se nedá rozlišit. Nad stolkem visí hromada různých bylinek, ale i dalších předmětů - mimo jiné to vypadá na netopýří křídla, a snad kuřecí hnáty. Na stolku dále leží malá kovová truhlička.

"Takže vy si vůbec nic nepamatujete?" pozastaví se ještě nad tou skutečností. "O ničem takovém jsem nikdy neslyšela. Třeba jste se jen oba pořádně praštili do hlavy?" nadhodí s úšklebkem, zatímco nalévá čaj do plechových hrnků.

“No, jestli je to tedy tak.. Asi bych vás měla seznámit s tím, kde jste, a co se tu právě děje. Než se dostanete do průšvihu. A že je teď snadné se do něj dostat.." poznamená, když čaj pokládá před vás na stůl. Z čaje se line příjemná, bylinková vůně. Zatímco se vrací zpět do kuchyňky, pokračuje ve vyprávění "Abych začala od začátku.. Před třemi měsíci se v našem království usadil temný mág, nekromant, říkal si Ra’ uul, který terorizoval okolí a po krátkém čase se pokusil i zaútočit na naše hlavní město. Ve stejnou chvíli napochodovali Seveřani, z království na severu za Průsmykem, a pomohli město ubránit a udržet pod naší kontrolou. Od té doby není po nekromantovi ani stopy.” Lana se chvíli odmlčí po úvodu svého vysvětlování, a na stůl před každého z vás položí krajíc chleba a rajče. “Moc lepšího toho nabídnout nemůžu.." pokrčí rameny a přisedne si. "No, Seveřani ale neodešli. I teď, po třech měsících, jsou jejich vojáci v hlavním městě, prý pro větší bezpečnost, kdyby se nekromancer pokusil znovu zaútočit. Město je vpodstatě pod jejich kontrolou, a to se samozřejmě nelíbí řadě našich lidí. Kvůli silám Seveřanů z města odešli, a založili odboj, který sídlí v osadě u jezera v lese severně odsud, za kopci, říkají mu Jižní hlídka. A město chtějí získat zpět.” Opět se trochu odmlčí a zakroutí hlavou. “A pokud jde o mě, nehodlám se do toho plést, a očekávám stejné chování od obou stran ke mně. Já žiju už roky tady, a nezajímá mě, kdo vede hlavní město, království nebo celý ostrov.” ukončí své vyprávění, chvíli se zadívá na Haruna, vstane a přejde k pracovnímu stolku.

"Každopádně, jestli se chcete vyhnout potížím, vyhněte se městu." dodá ještě radu. "Co jsem slyšela, tak nikdo nesmí ven, ani dovnitř. A za porušení pravidel Seveřanů se trestá přinemenším žalářem. V horším případě.." odmlčí se a přejede palcem po krku. Druhou ruku zatím natahuje k Harunovi a svírá v ní flakónek s tmavě červenou, průstvitnou kapalinou. "Tak na nové přátelství.." pronese 'přípitek' a pokyne hlavou na Harunovo levé rameno, kde v protrženém otvoru po šipce lehce prosvítá relativně čerstvě zakrvácený látkový obvaz.

Wallas Sinderil - 9. května 2022 22:17
Wallas Sinderil

"Ano rádi pozvání přijmeme, mé jměno je Wallas

Harun - 9. května 2022 22:14
Harun

"Neřekl, omlouvám se. Oba jsme na tom podobně, probudili jsme se na pláži a téměř nic si nepamatujeme. Děkujeme za pozvání, čaj si určitě moc rádi dáme." pravím a otočím se na Wallase.

Pán Jeskyně - 9. května 2022 21:57
Pán jeskyně Bulish

Lana se trochu zarazí a vyhlédne ze dveří ven, s rukou instinktivně zpátky na tesáku. Ten ale nechá prozatím u pasu. "Neřekl jsi, že jste dva,.. Harune, že?" podotkne a prohlíží si Wallase. Tesák ale následně pustí a pokyne hlavou směrem k Wallasovi. "Lana." představí se. "Takže, pozvání platí. Dva čaje?" zeptá se.

Wallas Sinderil - 9. května 2022 21:32
Wallas Sinderil

Nápadně vyjdu z pozarohu se slovy "Harune okolí vypadá bezpečně." a překvapeně koukám, že není sám.

Pán Jeskyně - 9. května 2022 21:12
Pán jeskyně Bulish

Wallas, lehce ušpiněný od prachu a trávy, zatím stále postává mimo zorné pole Lany, a poslouchá rozhovor. Lana o něm, zdá se, nemá tušení.

Pán Jeskyně - 9. května 2022 21:10
Pán jeskyně Bulish

Žena tázavě pozvedne obočí při Harunově vysvětlení. "Zajímavé.." podotkne jen, ale dál to nerozvádí. Pak se věnuje položené otázce, zatímco si tesák ukládá k pasu. "Nebezpeční.. usměje se.. "Spíš bych řekla otravní. Seveřané tu poslední měsíce brání.." v tom slově je slyšet ironický důraz "..naši zemi, no, a 'rebelům' se jejich přítomnost na našem území vůbec nelíbí. I když oni mají radši označení 'odboj'." pokračuje ve vysvětlování, zatímco viditelně opatrně pokládá flakonek s růžovou kapalinou na stolek poblíž dveří. "Ale už nějakou dobou jsem tu neviděla ani jedny. Jsme dost daleko od města a i od jejich osady." dodá.
"Chcete se na chvíli posadit? Mám hotový ještě vlažný bylinkový čaj, určitě vás povzbudí. A možná něco k snědku? Kousek chleba? V kotlíku je ještě zbytek houbové polévky, jestli vám nevadí studená. Moc toho nabídnout nemůžu, ale aspoň si odpočinete.. a můžu vám dovyprávět, kde vlastně jste." řekne, a ustopí trochu ze dveří, aby umožnila případný průchod. Od chvíle, co ji Harun ujistil, že nepatří ani k jedné skupině, jedná o poznání přátelštěji. "Mimochodem, jsem Lana." dodá.

Harun - 9. května 2022 20:45
Harun

"Upřímně, ani nevím, jak jsem se sem dostal, probudil jsem se tady na pláži a pamatuji si sotva své jméno." pravím mírně zoufale.
"Tudy chodí Seveřané a rebelové? Jsou nebezpeční?" dodávám tázavě.

Wallas Sinderil - 9. května 2022 20:15
Wallas Sinderil

Čekám jak se bude vyvíjet rozhovor.

Pán Jeskyně - 9. května 2022 19:47
Pán jeskyně Bulish

Dveře se otevřely a stojí v nich žena tak kolem 25 let. Hubená postava, světlá pleť, zelené oči a dlouhé zrzavé vlasy, nepříliš upravené, spíše zacuchané. Na sobě má modrou tuniku, hnědé kalhoty, vysoké kožené boty a přes ramena hozený světle fialový plášť. Na koženém opasku má zavěšený srp a malý váček, a také si všímáte řady přivázaných prázdných flakónů. V levé ruce svírá tesák a v pravé flakonek s průzračnou, lehce narůžovělou tekutinou.
“Zabloudil?” zeptá se trochu podezřívavě. “Takže nejste ani Seveřan, ani rebel? To by byla příjemná změna. A kam máte namířeno, a v čem spočívá má.. 'pomoc'?” ruka s tesákem ji volně poklesne, když stihne zpozorovat, že Harun žádnou zbraň nesvírá.
Prozatím stojí ve dveřích více uvnitř, pozornost věnuje Harunovi a nezpozorovala zatím Wallase, který se za rohem, mimo zorné pole, vyhrabal na nohy.

Wallas Sinderil - 9. května 2022 19:30
Wallas Sinderil

Snažím se vyhrabat zpět na nohy.

Harun - 9. května 2022 15:09
Harun

Poodstoupím od dveří a snažím se působit jako běžný pocestný.
"Zdravím, mé jméno je Harun, zabloudil jsem sem při své cestě, mohl bych Vás poprosit o pomoc?"

Vypisuje se 20 z celkem 68 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)