Příběhy z cest (1 strana zpět) | Herna - Aragorn.czHerna

Příběhy z cest

Pán Jeskyně:

Yakaman

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Za závojem věků, v dobách dávno minulých, šli poutníci cestou. Mnozí se k nim přidávali a jiní je opuštěli. Nikdo z nich už nežije. Jejich příběhy odvál čas, ale cesta zůstala.

Klíčová slova:

Dungeons and Dragons

Jaké hráče:

Zavřeli oči a jako fénix z popela povstal před nimi svět bez počátku a bez konce. Nepatrný bod se rozepnul a nabyl forem, které žádné oko nevidělo, ucho neslyšelo a mysl nepochopila.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (1/2) Ainur

Příspěvky ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

Vypisuje se 20 z celkem 47 příspěvků1 2 3

Tanya - 19. září 2023 17:36
Tanya

Nevěřícně jsem na ni civěla, div mi oči nevypadli do talíře. ,,Víš co, jsetli chceš, tak to rovnou můžeš po mně dojíst. Došla mi chuť." řeknu a odstrčím od sebe talíř. Komu by se to taky chtělo jíst, když se vám v tom někdo hrabe svýma špinavýma prackama.

,,Tak podívej. . . Já si jdu po svým a ty si běž taky po svým. Nevím, co se tady děje, ale nelíbí se mi to. A jak mám vědět, že ty v tom nejsi nějak namočená a že při nejbližší příležitosti mě okradneš a pak zabiješ?" poslední větu jsem pronesla s neskrývanou nedůvěrou.

,,A navíc, stejně už musím jít. Mám ještě hodně práce." hned jak to dořeknu, se skřípáním židli odsunu a vstanu od stolu. Luk a poloprázdnej toulec si upevním na záda a rychlým krokem se přesunu k pultu, abych zaplatila. Hostinský mi řekne cenu a když začnu šmátrat v kapsách, kde by měli být peníze, zakleju.

Peníze tam totiž nejsou. ,,Sakra." řeknu si pro sebe. Museli mi někde vypadnout, když jsem utíkala před orkem. Nebo jsem je neměla už předtím? Každopádně je to obrovskej průser. Nikdy se mi ještě nic takovýho nestalo. Hostinský už nervózně poklepává prstama po dřevěné desce, co mě ještě víc znervózní.

Pán Jeskyně - 17. září 2023 18:49
Pán jeskyně Yakaman

Světlovlasá dojedla kuře, vzala svůj krýgl a ladným krokem dotančila k Tanyinému stolu.
"Zdar jak sviňa! Můžu si přisednout?"
Než stihla Tanya něco říci sedla si proti ní a postavila korbel na stůl.
"Maj tady pěkný hliněný korbele," cinkla do něj nehtem, "vidíš ten erb? Stejnej jako má ten vyžranej voják na hrudníku. Znak Netfoskýho knížectví. Asi ho tam uplácal nějakej vidlák z hlíny co mu spadla z bot..." zařehtala se nahlas hrdelně a pak rychle špitla tiše, aby to slyšela jen Tanya: "něco se tady děje a já vím, že ty v tom nejedeš. Jestli budem táhnout za jeden provaz, možná se z toho dostanem živý."
"Sakra!" pokračuje už zase pořádně nahlas, "tvoje kuře vypadá křupavější než to moje! Co je tohle za pořádek? Ukaž, já ho ochutnám..." na nic nečekajíc, hrábla Tanye do talíře, kus utrhla, strčila do pusy a labužnicky žvýká.

Tanya - 17. září 2023 17:24
Tanya

,,Asi by to bylo rozumný. I když stejně si nemyslím, že to nějak dokáže vyřešit." poslední větu jsem si zašeptala sama pro sebe, aby mě hostinskej neslyšel. Odkráčela jsem zpátky ke svému stolu, kde už na mně čekalo čerstvě upečené kuře. Vůně teplého jídla mě vábila a nutila se uvolnit. První sousto, to byl pro mně dlouho zapomenutý pocit. Konečně jsem v krku pocítila teplo z divoké zvěři.

Úplně jsem zapomněla na muže v rohu, na hostinského, nebo na lidi, co mě sem doprovodili. Teď už jsem vnímala jenom blaženou chuť masa, kde na jeho kouscích se občas objevila zaschlá krev.

Pán Jeskyně - 17. září 2023 12:06
Pán jeskyně Yakaman

"Je divnej, co? Ubytoval se včera – to byl ještě normální. Mluvil, platil, jedl, pil. Říkal, že jde do Netfosu. Jméno nevim. Pak šel spát. Ráno snídal, normální. Po snídani tady zůstal sedět, tak jsem mu dal ještě pivo. To už nic neříkal. Od té doby tady sedí, zvedá korbel a čumí. Už mu nedolívám. Nezdá se, že by mu to vadilo. Dělá mi starosti – co s ním, jestli se neprobere? Ještě, že je tady ten Netfoskej strážník. Řeknu mu, ať to vyřeší, no ne?“

Tanya - 16. září 2023 13:15
Tanya

,,Divný." řeknu si pro sebe a zvednu se ze židle. Pohled mám pořád upřený na muže v rohu a odvrátím ho až tehdy, když se opřu o barovej pult. Mé oči teď sklouznou k zrzavýmu muži. Na nic nečekám a rovnou se ho zeptám: ,,Kdo je ten muž v rohu?" Hlavou kývnu směrem k tomu divnýmu muži a celou svou váhu přenesu na ruce, které se teď opírají o pult. Sytě zelenýma očima pozoruju hostinského s neskrývanou zvědavostí ohledem otázky, kterou jsem mu právě položila.

Pán Jeskyně - 15. září 2023 11:43
Pán jeskyně Yakaman

Poté, co se tlustý s tenkým domluvili s hostinským na ceně, odebrali se na dvůr vynášet sudy.
Brýlatý se ujistil, že jeho pokoj je stále volný a ve stejném stavu, jak ho před chvílí opustil a šel, jak sám decentně hostinskému naznačil, „na toaletu“.
„Takže vysrat...“ zabrblal si hostinský pod vousy, když za ním zapadly dveře.

Tanya si prohlíží hosty.
Divous má kožešiny nejen na sobě, ale jistě i v tom vaku, který si pořád tak hlídá. Asi to bude lovec. Má meč, luk a sbírku drátěných ok.
Voják se láduje a ničemu nevěnuje větší pozornost.
Host v rohu má úplně prázdný výraz. Jako by vůbec nebyl doma. Krýgl zvedá s železnou pravidelností stále ve stejných intervalech. Jak si ho tak Tanya prohlížela, s hrůzou si všimla, že v něm už žádné pivo není. Muž to neregistruje. Dá korbel k ústům, naprázdno polkne a položí ho. Za chvíli znovu.

Tanya - 15. září 2023 07:14
Tanya

Když mi donesli pivo, okamžitě jsem se do něj pustila. Vypila jsem hned půlku, žízeň mi nechtěla dát pokoj. Zrzavou dívku, která tady obsluhovala, jsem ještě požádala o kuře. Měla jsem obrovskej hlad, kterej neukojím jen tak nějakými bobulemi z lesa.

Lesní elfové jsou známí tím, že nejí maso. Avšak najdou se i tací, kterým zvířecí maso vůbec nevadí. I když to jsou většinou vyhnaní lesní elfové. Už od mala nás učili žít v souladu s přírodou. Ochraňovat ji, brát, no ve stejném množství i dávat.

Už je to dávno, co jsem cítila teplo domova. A když říkám dávno, myslím tím hodně dávno. Teď jsem cítila jenom teplo hostince, ve kterém bylo také cítit spocená těla smíchaná s vůní jídla. Jak jsem tak čekala na jídlo, prohlížela jsem si návštěvníky hostince. U každého se můj pohled na chvíli zastavil a prohlédl si jej od hlavy až po paty. Nakonec jsem pohledem skončila u světlovlasé dívky, která na první dojem působila chladně a vyrovnaně, no něco mi šeptalo, že tomu tak není.

To ona se nám tehdy smála z plných plic a pak nám nechtěla pomoct. Cítila jsem k ní jistou dávku opovržení, kterou jsem posleední dobou cítila ke všem. No ona mi skrátka nepřišla moc sympatická. Život mimo mou vlast mě naučil, že málokomu lze důvěřovat, protože jsou i tací, co se umí přetvařovat. Proto jsem se raději nikdy neohlížela, spoléhala jsem se jenom sama na sebe.

Pán Jeskyně - 12. září 2023 20:21
Pán jeskyně Yakaman

Dřevěné sloupy podpírají staré prohnuté trámy z nichž visí kované lustry nesoucí množství svic naplňujících hospodu příjemným světlem. V krbu praská oheň.

Hostinský je pravým archetypem svého řemesla, tlustý jak sud, když jde, jakoby se valil, všechno je na něm kulaté. Zrzavé vlasy má krátké, trčí mu jako štětiny na všechny strany.
V přímém kontrastu s ním je mladá dívka, která je štíhlá, prohání se svižně mezi stoly a obsluhuje. Ovšem i její vlasy jsou přísně zrzavé, obličej samá piha.

Blízko u krbu sedí muž středního věku v těžké zbroji, obouruční meč opřený o desku stolu, hezky po ruce, láduje se horou masa a zapíjí pivem. Vypadá jako strážný, nebo voják. Má na hrudi dokonce vybledlý odřený erb, něco jako ovce a luk, pokud se to ještě dá poznat.

U jiného stolu sedí divoce vyhlížející chlapák v kožešinovém oblečení, který popíjí kořalku a střídavě si podezřívavě prohlíží příchozí a kontroluje svůj objemný vak ležící na zemi.

Poslední host sedí sám v rohu, tupě zírá před sebe a občas se napije piva.

Žena v kožené kazajce, obalená dýkami, se rozvalila k volnému stolu: "Nalejte mi něco, nebo to tady roztřískám," praštila dlaní do stolu a spokojeně se usmála, "mám hlad na pečený kuře!"

Tlustý a tenký vyjednávají s hospodským cenu za kořalku.

Brýlatý se postavil ke krbu a suší se.

Tanya - 12. září 2023 16:52
Tanya

Hospoda byla zařízena poměrně jednoduše. Co jiného by se taky dalo čekat. Jsme v nějakém zapadákově, uprostřed přírody. Nevím, jak daleko je nějaké město, nebo malá vesnice. Mapu jsem stratila před několika dny, kdy se mě snažili zabít hladoví vlci. Utekla jsem jim jenom o chloupek, i to jsem vylezla vysoko do korun toho nejvyššího stromu.

Lidí tady nebylo zrovna málo, ale na můj vkus tady ani nebylo narváno. Myslím, že jsou tady spíš kolemjdoucí a obchodníci, jako jsou ti dva, co jsem potkala u toho výmolu, kterej podle té ženy výmol ani není.

Tanya - 12. září 2023 16:35
Tanya

S úlevou, která mně potkala v hostinci díky teplu, jsem se zvalila na jednu ze židlí a požádala o jedno pivo. Měla jsem obrovskou žízeň, hlad také. Nohy mě náramně bolely, byla jsem špinavá a mokrá, také zkřehlá od chladné mlhy a deště. Unaveně jsem se opřela o rám židle a znovu úlevou vzdychla. V rychlosti jsem skontrolovala svou knihu a když jsem se ujistila, že je v pořádku a bezpečí, znovu jsem si ji zastrčila pod mou tmavou kápi. Opatrně jsem si z opasku, kterej jsem měla pevně přivázanej k bokům, vytáhla svou dýku a začala jsem si ji čistit ubrouskem. Byl to jeden z mála ubrousků, kterej přežil několik dní bez poškození.

Pán Jeskyně - 12. září 2023 09:35
Pán jeskyně Yakaman

"Tam je to! Tam!" zakřičel nadšeně brýlatý a donutil dlouhého stočit koně doleva. Je s podivem, že přes ty okuláry zrovna on něco vidí, protože ostatní nevidí nic.
Ale opravdu, brzy se z mlhy vynořila hospoda.
"Večeře, kuřátko, pivo!" zatleskala nadšeně žena a na nic nečekajíc, popadla za kliku a pustila do deště vlídné světlo svic. Překročila práh a vstoupila dovnitř.
Brýlatý jde za ní: "Tak jsem zase zpátky. V té slotě jsem daleko nedošel. Doufám, že je stále volný můj pokoj?" je slyšet ven, jak se vítá s hostinským, se kterým se před chvílí rozloučil.
Tlustý a tenký parkují povoz a nakonec také vnáší svůj díl bahna do světnice, oznamujíc hostinskému, že přivezli kořalku, za což je jim velkoryse odpuštěna ta špína.

Tanya - 7. září 2023 17:05
Tanya

Překroutila jsem oči nad jejíma slovama a u toho jsem ze sebe vydala unavené povzdechnutí. ,,Proč nám nepomůžeš, když vidíš, jak je to náročný?" stěžovala jsem si. Neměla jsem ráda, přímo jsem nenáviděla, když jsem já poctivě pracovala a ostatní se na mě s úsměvem dívali. Příde mi to tak povrchní.

Co se dalo dělat, musela jsem tlačit dál. Několikrát jsem pohledem zabloudila mezi stromy a snažila se ve stínech rozeznat nějakou postavu. Nic jsem však nezahlédla, překážela mi v tom ta mlha. Mé podvědomí se začalo dost děsivě třást, jako by se každou chvíli mělo dít něco strašidelného. Chtěla jsem se od toho pocitu odprostiť, už dlouho jsem strach nepociťovala. Vlastně od té doby, co jsem se musela poprvé spolehát jenom na sebe.

Pán Jeskyně - 7. září 2023 12:33
Pán jeskyně Yakaman

A tak tlačili svou káru dál. Tedy – Tanya a tlouštík. Brejlatej neohroženě ukazoval cestu a snažil se přitom co nejméně zablátit. Žena šla za nimi a pobrukovala si nějakou melodii, aby najednou mimochodem poznamenala: „ta mlha je taky divná... Je tak hustá... skoro si nevidím ruku... Divný věci... ten ork... díra... déšť... mlha... Něco číhá ve stínech. Cítím to v kostech.“ Nemluvila moc nahlas, takže to slyšela jen Tanya a tlouštík.

Tanya - 30. srpna 2023 10:13
Tanya

Odvrátím od ženy zrak, její slova nechci brát na těžko. Je to šašek, tak se s ní nebudu hádat. Stejně by mi to bylo k ničemu, jenom bych ze sebe udělala šaška taky.

Znovu překroutím očima, v hlavě mi blikne zákeřná myšlenka: Až se dostaneme do toho hostince, pláchnu i s knihou a už po mně nebude nidky ani vidu, ani slychu.

Co teď ale nadělám. Tak podejdu k vozu a s co největší silou začnu tlačit. Nevím, jak dlouho takhle vydržím, doufám, že má ten brejlatej muž pravdu a hostinec je opravdu nedaleko. Stejně jsem už zabahněná a mokrá až po hlavu. Nidky bych neřekla, že má krádež skončí takhle vtipně.

Pán Jeskyně - 30. srpna 2023 09:25
Pán jeskyně Yakaman

„Ale jistě, nebyl by to žádný problém, mé pátravé oko,“ vyvalila na tebe oči, „ihned každého lupiče odhalí. Kdybych chtěla, hned ho najdu. Ale nechce se mi... Nebo se mi má chtít?“ usmála se na tebe ošklivě.

Déšť mezitím zesílil do biblické intenzity. Z nebe padají úplné provazy vody, cesta se mění v bahnotok, je zima jak v psírně.
Zdá se, že kolo je na místě, ale vozík naložený šesti sudy je zapadlý v bahně a je jasné, že koník ho neutáhne. „Pomozte tlačit, do hostince to už musí být kousek,“ rozkazuje tlouštík, jakoby vás snad už všechny najal za nádeníky.
„Je to vskutku nedaleko, neboť odtamtud právě jdu,“ poznamenal opláštěný, „ale s přihlédnutím k intenzitě srážek a vlhkosti vzduchu se tam zase rád vrátím. Neztrácejme čas! Ty muži hubený veď koníka, ty muži tlustý tlač tu vprostřed, vy ženy tlačte každá po jeho jedné straně, já budu ukazovat cestu!“ Ujal se vedení opláštěný a už je dva metry před koněm, aby asi bylo všem jasné, že se práce nebojí a bez okolků se ujímá přiděleného úkolu.

Tanya - 29. srpna 2023 08:33
Tanya

Navíc jsem za sebou měla těžkej týden v podobě plánování a taky spoustu přebděných nocí. Plánování vyloupení dá někdy zabrat, obzvlášť když máte před sebou stejného protivníka. Né že by se orkové zrovna v něčem podobaly elfům, ale taky to nejsou nějaká hloupá stvoření. Konkrétně mě teď žádná nenapadají. Každopádně jsem celej týden moc dobře nespala, hlavně kvůli myšlenkám, co se mi honili hlavou. Takže po celém týdnu se mi podařilo uloupit vzácnou věc od orků a teď se po tom všem ještě tahám s kolem od vozu.

Tanya - 29. srpna 2023 08:25
Tanya

Překroutila jsem oči nad slovama ženy a dál jsem se spolu s mužem tahala s kolem. ,,Dobře, už sis určitě ten výmol dostatečně prohlédla, tak co kdybys nám pomohla? Nebo se alespoň skus porozhlédnout po nějakých těch lupičech." řekla jsem, když jsem s mužem zvedala to zatracený kolo. Nebylo zrovna nejlehčí a pohled na ženu, co jen tak stojí a čumí, bez ochoty nám pomoct, mi taky zrovna nepřidával na síle.

Pán Jeskyně - 28. srpna 2023 19:54
Pán jeskyně Yakaman

Muž s kolem je podsaditý, trochu zavalitý, asi o něco starší, než ten druhý, který je pro změnu vyšší a štíhlejší. Společně jste se znovu začali lopotit s kolem.
Žena přišla až k vám. Nejdřív jste mysleli, že vám jde pomoci, ale jenom se dívá, asi chtěla mít lepší výhled.
„Když nepomáháš, tak na nás aspoň nečum,“ ohradil se zavalitý.
„Na vás už jsem se nakoukala dost. Teď mě spíš zajímá ta díra,“ ukázala na výmol, do kterého zapadlo kolo a rozbilo se
„Co je zajímavýho na díře v cestě?“
„Že ji někdo vykopal.“
„Cha cha,“ zavalitý se zasmál, „a kdo by ji kopal? Lupiči? A kde teda jsou?“
„To je právě to zajímavý...“ rozjímá ta žena, „že tady nejsou. Ale výmol to není, to já poznám.“

Tanya - 27. srpna 2023 18:08
Tanya

Co jsem měla říct? Co jsem měla teď udělat? Byla jsem ve slepé uličce. Jestli někdo příde na to, co jsem provedla, tak je semnou konec. Když už jsem ale tu, tak bych mohla začít vyzvídat. Ale ještě předtím začnu trochu zvolna. Nejsem nějaká zkušená manipulátorka, ale něco už umím. ,,Ukažte, já vám s tím kolem pomůžu." začala jsem a vlídně jsem se na muže usmála. Trochu jsem změnila svou pozici, posunula jsem se blíž k vozu a jeho majitelům. Také jsem se snažila co nejlíp uvolnit, i když jsem byla pořád ve střehu, připravená kdykoliv vytáhnout dýku a vrhnout se do boje.

Pán Jeskyně - 27. srpna 2023 17:03
Pán jeskyně Yakaman

"Nepomůžete nám prosím vás někdo s tím kolem, když už je vás tu najednou tolik?" zeptal se ten, kterému před chvílí spadlo na hlavu.
"Super brejle..." poznamenal ten druhý k muži v plášti.
"Obyčejné brýle... mě spíš zaujímá ten ork..." muž se lehce sehnul a píchl orka do čela. Nic se nestalo. "Interesantní..." zamumlal si pod vousy, které nemá, a mne si bradu v zamyšlení.
Žena na kmeni konečně popadla dech a setřela si slzy. "Myslela jsem, že jsem v lese, ale koukám, že jsem v divadle," pohodlněji se na kmeni usadila a decentně zatleskala, "chop, chop - hrejte dál." Má dlouhé světlé vlasy stažené do culíku, aby nepřekážely. Oblečená v kožené kazajce a kožených kalhotách, za pasem dýky, na lýtkách dýky... možná má další v rukávech.

Vypisuje se 20 z celkem 47 příspěvků1 2 3


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)