Cesty Stínů (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Cesty Stínů

Pán Jeskyně:

Matt Xeri

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Ixenburg. Hlavní město Yewaenu. Druhé největší metropole kontinentu Kasa'Noor.
Za hromobití a lijáku, se ve skalách nacházejících se nahoře kousek nad městem, objevily dvě temné postavy. Mířily k městu. Jejich cesta zde sic vede, avšak zdaleka nekončí. Bude nebezpečná, křivolaká, dlážděná násilím a intriky. Kam je zavede jejich hledání?
Ve stínové hře, která měla započít, mohl člověk pouze vyhrát, anebo zemřít.

Klíčová slova:

Stíny cesty illusive man dark fantasy

Jaké hráče:

Pouze na moji pozvánku, nebo doporučení některého ze stávajících hráčů. Pokud byste mermomocí chtěli, přesvědčte mě.
Poznámka: vstupem do této jeskyně souhlasíte s tím, že vaše postava a příběh mohou být použity do mé tvorby vystupující pod souhrnným názvem Kroniky Amergenu.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Legenda: bez znaku: název hlavní lokace - : upřesnění místa v rámci hlavní lokace --: další upřesnění * : poznámka, informace, poznatek ohledně místa Horní čtvrť -Královský palác --kuchyň --palácové zahrady -Kasárny -Kopeček svaté Katariny --pevnost řádu Svatého ohně --Svatokatarinský kostel Marianovo náměstí *spojuje řemeslnickou a horní čtvrť -hostinec a pivovar u Tanvalda --děvečka Hilda -Tržiště --Sláma (prodejce) -Duasský kostel --kaple boha Gnoporyse --kaple bohyně Terewe -Karian V. Mubíček (holičský a bradýřský salón) Řemeslnická čtvrť -U Žíznivého poutníka (hostinský: Kirviš Humpould) --Timpar (kupec) -Banka rodiny Bewachtebanků -Dargvip Hůlčička (vetešník) -Halor Malghyr (ranhojič a alchymista) Spodina -Salónek slečny Annemarie -Úhořův úkryt -"Springin" hřbitov -Bývalé ghetto --na jeho okraji: Krollí trh --v jeho středu: Elfí trh
Hráči: (4/4) Aegnor, JainaX, Mumie z Týmu, Tred

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2 3 4 ... 22 ⇒|

Pán Jeskyně - 23. prosince 2019 18:45
Pán jeskyně Matt Xeri

//šťastné a veselézZzzZZzZZZZzzZZZzzz, lidičkeeh!

Úhoř - 16. prosince 2019 15:59
Úhoř

Zatahám se za ucho v očekávání sumy. Ty peníze zatím nemám. A nejspíš do rána mít nebudu. Sakra. Soustředím se, nechci se na cenu zatím ptát, ale zároveň mne zajímá, kolik to tak asi je. Otevírám vnitřní such cinkání mincí.

"Míváš hodně takových zákazníků?" Snažím se vyloudit představu šatů, které prodával v poslední době a zjistit, o jakých částkách se tady bavíme.
Začnu počítat na prstech: "Šlechtic, černý, červený a bílý, košile, kabátec, kalhoty, stříbrné přezky... Sluha, v týchž heraldických barvách... Společnice šlechtice, extravagantní a pohodlné, něco nezvyklého... Kupec, kvalitní, ale jednoduché, strohé... Večer donesu látky a dodám míry - bude to stačit?" Zamávám rukou se čtyřmi vztyčenými prsty.

Pán Jeskyně - 11. prosince 2019 15:22
Pán jeskyně Matt Xeri

Pln poklon se rovněž posadil ke stolu a nalil si čaje.
"Velkou rodinu, ano. Tak velkou, že ani nevím jak." zasmál se vesele. Pozorně naslouchal a na většinu Úhořových otázek jen přikyvoval. Jeho pochlebování přešel shovívavým úsměvem.
"Ale to nebude problém. Za předpokladu, že dostanu sukno někdy do večera, tak by se to mělo dát stihnout. Ovšem, nebude to vůbec levné. Jak by měly jako tyhlencty kostýmy vypadat?"

Úhoř - 3. prosince 2019 20:31
Úhoř

Vstávám a kloním se mistru krejčímu na pozdrav. "Dobré jitro i Tobě!" Rukou naznačuji půlkruh po místnosti. "Jsem okouzlen tvým královstvím. Pověz, vyhledávají tyto skvosty bohatí tohoto města? Jsem si jist, že můj přítel sem zavítá, sotva jej o tvém podniku zpravím." Znovu si sedám do křesla a zvedám hrnek čaje, ze kterého usrknu. "Máš šikovné dítě, mistře. Máš velkou rodinu?" Mávám rukou: "Ale proto tady nejsem, zpátky k obchodu. Jsi zvyklý pracovat s drahými látkami? Kvalitním suknem? Hedvábím? Potřeboval bych pro potřeby jednoho pána divadelní kostýmy, pro celý ansámbl. Platí štědře. A myslím, že ty, mistře, jsi tím pravým, protože tvé oděvy mají jiskru, kouzlo, jsou jiné, než ty tuctové hávy, které nosí ti napudrovaní konšelé a radní." Klepu si prstem na nos. "Dovedl bys, pokud ti dodáme materiál, ušít oděv pro čtyři osoby do zítřejšího jitra?"

Pán Jeskyně - 23. listopadu 2019 18:33
Pán jeskyně Matt Xeri

Mysl Úhořova pronikala dlouho, než ucítila přes tucet dalších samostatných vědomí. Zdála se všechna horečně aktivní, s obrovskou směsí myšlenek a nedalo se v tom vůbec zorientovat. Nedokázal je ani pořádně lokalizovat, avšak bylo zřejmé, že se v samotné hlavní místnosti krejčířství nenachází.

Neměl čas nad tím dlouho přemýšlet, protože se za tichého spěšného cupitání, doprovázeného tlumeným hrdelním hučením a brbláním, vynořila zpoza zaprášených věšáků maličká postava. Skřet mohl měřit asi sedmdesát centimetrů, měl dlouhé špičaté hnědozelené uši a úzkou hubenou tvář. Oděn byl do prosté hnědé vesty, krátkých kalhot a pěkných černých bot z leštěné kůže.
"Dobré jitro, člověče! Díky ti, žes zavítal tadyhlenc do mého skromného podniku! Vidím, že synek už nalil čaje. Dobře." Houpavě přikvačil až k němu a hluboce se uklonil. "Jmenuji se Krivžen Nítě a toto je můj obchod. Jak ti mohu posloužit, vzácný pane?" Otevřel ústa v zubatém úsměvu, až se vrásky kolem jeho očí prohloubily.

Úhoř - 20. listopadu 2019 09:19
Úhoř

Zubím se na skřítě: "Děkuji!"
Pohledem bloumám mezi vystavenými oděvy a protože nedohlédnu, natáhnu mezi ně své myšlenky. Kdopak se v té změti skrývá? Usrkávám horkého čaje a zhluboka vdechuji vůni.

Pár kroky přecházím k jedné z figurín, beru látku mezi prsty a nechávám ji volně splývat. Myslím, že tady jsem našel, koho jsem hledal. Odkládám hrnek na stolek a zdvíhám se na špičky. Tak kdo je ten mistr?

Usazuji se do křesla a vyčkávám na jeho příchod.

Pán Jeskyně - 18. listopadu 2019 17:01
Pán jeskyně Matt Xeri

Už když procházel prastarými futry, které působily jako že se každou chvíli zhroutí samy do sebe, skřítě již stálo před ním s malým pohárem, z kterého se kouřilo.
"Prosím, pane! Tatiiiiiiii!" Písklo kamsi mezi věšáky s nataženou rukou. "Zákazník!" Otočilo se na Úhoře. "Nechte si chutnat!" Popřálo a odkvačilo zase zpátky k oknu.

Místnost byla poměrně rozlehlá, ale nebylo tu moc místa. Ačkoli byl strop dost vysoko, aby se ani lidé nemuseli hrbit, k pocitu stísněnosti přispívalo velké množství hrubých dřevěných figurín a věšáků, ověšených pestrou paletou oblečení; klobouky, kabáty, tuniky, kalhoty, mokasíny. Byly dost vysoké na to, aby znemožnily výhled dál do místnosti, která se po Úhořově levici táhla kamsi daleko do příšeří, odkud matně vycházelo slabé světlo ohně. Po pravici, hned u stěny, sedělo několik zaprášených křesel a židlí u malého stolku, na němž stála konvice s čajem.

Úhoř - 8. listopadu 2019 20:32
Úhoř

Od srdce se směju. To skřítě mě okouzluje. "Však už jdu. Můžu si toho čaje taky trochu dát?" Zamávám a vyrazím kolem rohu.

Pán Jeskyně - 8. listopadu 2019 00:45
Pán jeskyně Matt Xeri

Goblinče na Úhoře udělalo dlouhý nos. "A náhodou ne! Však klidně jděte tím hlavním. Až zahučíte do škarpy, tak neříkejte, že jsem vás nevaroval!" zasmál se a nechal Úhoře nahlédnout dovnitř. Všechno, co bylo vidět, bylo halda nahodile rozmístěných věšáků a figurín. Hned pod oknem z vnitřní strany musela být stolička, na které gobliní mládě sedělo. Po zemi se místy válely krabice, krabičky a klubka nití.

Při zmínce o čaji mávlo rukou. "To je čaj, co dělá taťka. Z heřmánku a měsíčku. Tak budete jenom vejrat, nebo se podíváte dovnitř?"

Úhoř - 7. listopadu 2019 23:18
Úhoř

Takhle chutná život. Úhořovy myšlenky se proplétají tím kvasem, hladí klapakotí zobáky a ochutnávají nakvašené ovoce, odhání mouchy slétající se na mastné ruce řezníků. Nosy a ústy plynou dovnitř a zase ven, skrz hlavy trhovců i zákazníků, ať už obchodují s násilím či jemnějšími komoditami.

Zapomněl jsem, jaká je to chuť. Sladká a hořká zároveň, trochu trpká a plná skleněných střepů, slaná krví, třikrát chmelená.

Přetržené nitě. Koukám na skřehotavé dítě a založím si ruce v bok. "A netaháš mě tak náhodou za nos?" Chvíli jen tak stojím a měřím si postavičku pohledem.

Zazubím se. "Připomínáš mi jednu kamarádku." Vykročím vstříc oknu, o které se chci opřít, nahlédnout dovnitř a nasát bylinkovou vůni. "Co to tak voní?"

Pán Jeskyně - 5. listopadu 2019 18:08
Pán jeskyně Matt Xeri

https://m.youtube.com/watch?v=o6Ja-iDsF9s

Okolí tržnice bylo téměř přecpané. Lúza nejrůznějšího druhu se tu potulovala ve velkém a žádný stánek nebyl bez ostrahy. Valná většina z nich měla k dispozici spíše smíšené zboží - ať už šlo o vysušené králičí pacičky, klapakotí zobáky, zrezivělé zbraně, krysí polévky vydávané za kuřecí, nebo o sbírku starých mincí. Každý se tu snažil prodat co se dalo a každý byl ozbrojen. I děti pobíhaly s klacky v rukách, s kterými se mečovaly, nebo naháněly zběhlé slepice a psy.

Přetržené nitě vypadaly jako tři spojené chatrče, na jejichž střeše někdo postavil další, menši chatrč. Druhé patro tedy bylo kdesi uprostřed střechy a vinula se kolem něj menší balkón s arkádou. Došková střecha by potřebovala spravit a vývěsní štít nově natřít. Z otevřených okenic se z přízemí linula vůně bylinkového čaje a vykukoval z něj maličký goblin - spíše goblinní dítě, než dospělý jedinec. Když si všimlo Úhoře, skřehotavě ho zvalo dál. "Potřebujete šaty? Rychle a levně, jen račte dál! Jenom musíte naokolo. Hlavní vchod je jaksi v loji. Stačí obejít tudyhle uličkou vlevo!"

Úhoř - 5. listopadu 2019 15:47
Úhoř

Pohledem plným nezájmu pozorně shlédnu celou scénu v knajpě, individua bloudící ve svých vlastních dokonalých světech nebo se do nich urputně dobývající skrz náustky svých dýmek. Nezdá se, že by mi někdo věnoval větší pozornost. Přesto kráčím k východu opatrně, zahalen závojem pátravých myšlenek, které mi kryjí záda.

Odhrnu závěs ve vchodu. Zhluboka vdechnu vzduch nespoutaný omamnými výpary.
Jestlipak ta rusovlasá nebyla naše Spring?

Promnu si krk a rozvážně vyrazím hledat zmíněného krejčího. Vedle krčmy u fontány, říkal? No, snad by nemělo být tak těžké se na elfím trhu zorientovat. Alespoň si osvěžím paměť.

Cestou si prohlížím trhovce, střechy, slepé uličky a únikové cesty. Cvičím se v tichém pronikání do nesoustředěných myslí kolem, tam a zase zpátky, nepovšimnut, aniž bych něco hledal. Jako úhoř.

Tohle by snad mělo být ono.

Pán Jeskyně - 5. listopadu 2019 00:27
Pán jeskyně Matt Xeri

Nebylo vůbec těžké v jeho mysli číst jako v knize. Ač měl výborně nacvičenou mimiku a vůbec neverbální chování, mysl ho zaštítit nikdo očividně neučil. Ostatně o psionice jako takové vědělo jen tuze málo lidí napříč Amergenem a všichni takoví byli obvykle šíleně nebezpeční.
Jako třeba ten, který právě vyzvěděl vše, co by Borka nikdy zadarmo neřekl.

Zdálo se, že tenhle úlisný hobit byl ve službách právě Železňáka. Ten měl na Žlutý zvonek - extrémně návykovou a zničující drogu - po celém Ixenburgu i přilehlém okolí monopol. Borka byl jen jedním z mnoha dealerů. Většina neprovozovala vlastní podnik. Borka byl jedním z mála a rozhodně jeden z těch bohatších a vlivnějších. Odtud pramenila také jeho sebejistota. Byl kryt nejen vlastními financemi, ale také Železňákovým vlivem.

Když Úhoř zavlnil obočím, dostal krátký a matný vjem malé rudovlasé postavy. Víc toho ale nebylo, poněvadž Borkova vzpomínka byla zastřená. Jestli ono individuum někdy spatřil, bylo to buď velmi dávno, nebo v té době nebyl plně střízliv.

"Inu každopádně," pronášel když zrovna s přátelským úsměvem vyváděl svého hosta ze zadního salónku. "Omlouvám se, ale práce mě volá. Nemohu těm tupým hlavám lokál nechat příliš dlouho. Další otázky ti rád zodpovím, ovšem až po tvém revanši." usmál se a postavil zase za svůj pult, kde mu barbar, který ho z těch tří měl nejméně v lásce, uvolnil místo.

Úhoř - 4. listopadu 2019 12:45
Úhoř

Do háje, že jsem na to nekápl dřív. Spílám si, že jsem se prostě nezašel někoho zeptat. Jenže teď mám pocit, že Borka se mnou v jednom městě nemůže zůstat. Zaujatě si podepřu bradu a naslouchám jeho slovům, opatrný, abych nedal najevo svůj neklid. Je příliš pozorný.
Ale já také nejsem úplný nováček. Vnímám nedokončené nitky příběhů, "Přetržené nitě," a chápu se svého krejčovského náčiní, abych slátal nedokončené. Rychlý pohled do očí, zrcadla duše, vnímám tanec Borkových paží, snažím se mezi slovy porozumět jeho tempu. Má krejčovská jehla se mění v harpunu, rybář číhající nad hlubinou Borkovy mysli, připraven vylovit myšlenku skrytou pod hladinou, než klesne do temnoty.

...podpultovým zbožím? V duchu se předkloním a sáhnu Borkovi rovnou do hlavy, připraven vytáhnout na světlo svíjející se klubko červů představ.
...nevíš vo tom? Ale něco určitě tušíš, ty zmetku. tak kdo je to?... Zavlním obočím.
Odkud pramení tvá sebejistota? Kdo ti kryje záda?
Dál se šťourám v mentálním světě a hledám ztracené nitky. Někde tady musí být... Jen... Opatrně, aby to náhodou nebyl dračí ocásek.

Pán Jeskyně - 31. října 2019 13:44
Pán jeskyně Matt Xeri

"Co se týče písmáka... mám skvělého. Říká si Merovejec a bydlí kousek odtud - hned vedle Elfího trhu. Má vývěsní štít, který říká 'Notářství Merojevec a spol.' Když se dáš nejbližší cestou tím směrem, tak hned před tržištěm zahneš doleva - taková špinavá, uzoučká ulička. Asi sto sáhů tím směrem a jseš tam. Elfí mistr je ve skutečnosti skřetí a provozuje krejčovství 'Přetržené nitě' a taky ho najdeš u Elfího trhu - vedle šenku U Fontány.
Dopil pivo a prásknul korbelem o stůl.
"Nu, ještě nějaké dotazy? Jinak, očekávám, že se brzo stavíš. Připravím ti do té doby potřebné... hm, znalosti ke správnému nabroušení. Chceš zařídit i... hm... brousek? Předpokládám, že máš vlastní oblíbenou sadu, ale kdybys něco konkrétního potřeboval, stačí říct."

Pán Jeskyně - 23. října 2019 16:11
Pán jeskyně Matt Xeri

"Řemeslníci se sdružujou pod cechy. Ty nutěj všechny k určitejm standardům, ale najdou se tací, kteří jsou ve schopnostech daleko za svými kolegy. Pro takový je cech přítěží. Ti, kteří v tom uměj chodit si přivydělaj bez dohledu. Těch nemotornejch si cech všimne, vezme jim povolení provádět své řemeslo a tak se stahujou do ilegality. Určitě se taky nějak sdružujou, ale o tomhle nikdo z nich pochopitelně mluvit nebude. Pokud mi takovej nějakej navštěvuje hospodu, pak vo tym nevím."
... i když má podezření. Pokud chceš tuto informaci, hoď si 1k20

"Pokoutnejch uliček tu najdeš přehršel. Mnohem víc než těch počestnejch. Ale varuju tě, v takovejch tě mnohdy nečeká nic než přepadení. V poslední době se do města stahuje čím dál tím víc hrdlořezů a lapků. Takoví se sem dostávaj nejčastějš s pomocí Silvia. Má celkem monopol na pašování. Slyšel jsem i vo tom, že někdo prej cíleně napadá nelidský menšiny... zasraný rasisti. No na mně si asi naštěstí nepřijdou. Mám ochranu." S myšlenkou na ochranu v jiném slova smyslu, než jen barbary... 1k20 ! ;)

Pán Jeskyně - 23. října 2019 15:35
Pán jeskyně Matt Xeri

Borka se při dodatečných otázkách viditelně zachmuřil. "Copak jsem vědma? Pokud vím, tak Železňák obchoduje s podpultovým zbožím..." při této větě bylo jasné, že má na mysli konkrétní typ, který však nahlas neřekl.

Pokud se chceš pokusit z jeho mysli vyčíst tuto informaci, hoď si 1k20.

"Menší ryby se specializujou na různý drobnosti. Je tu jakejsi svaz patlaninářů, co prodávaj nelegální zboží jako výbušniny, kyseliny a všelijaký další alchemický vymoženosti. O těch jsem toho ale moc neslyšel - jenom to, že možná existujou. Pak jsou tu různí zlodějíčkové, nájemní vrazi a samozřejmě madam Annemarie."
Upil piva a otřel si pěnu z úst hřbetem ruky.
"Co se týče řemeslnický čtvrti, tam si kralujou hlavně legální cechy. Jejich metody a pletichy jsou mnohdy na pomezí zákona, jak to tak asi už prostě s cechama bejvá, ale jsou podřízeny městské radě - tedy konšelům. Co se týče kasin... to jim bohatě stačí. Víš, ono se jim tak jenom říká. Oficiálně jsou to hotely. Ale každý ví, že tam probíhají hazardní hry. Ty jsou sice nezákonné, ale Torkvyl a Petropa mají dlouhé prsty a proslýchá se, že dokonce řada konšelů i šlechticů se zde rádo nechává ubytovat, jestli víš, co tím myslím."

"...že kult? Nesmysl. Někdo si s někým vyřídil účty, jak to v tomhle městě chodí na denním pořádku. Akorát pro změnu s trochou spektáklu - to je celý. Jenom prosťáčci věří na kulty. Jedinej funkční kult v celým Kasa'Noor se jmenuje Duasská církev a ta nedovolí oficiální existenci jakejmkoli jinejm... ačkoli někerý toleruje. To ale jenom takový, kerý nevydělávaj a ani nevražděj."

Úhoř - 22. října 2019 09:09
Úhoř

"A v čem podnikají, krom těch dvou kasin a hospody? Když říkáš, že jsou tu i nějaké menší ryby, ty žijí na svou pěst, nebo se podřizují těm třem? A co dělají ty ostatní grupy, že to těmhle třem nevadí? A v Řemeslnický takhle nikdo nehospodaří?" Zatímco mluvím, v mysli mi vytane obrázek Kerpolka, tak jej opatrně postrčím k Borkově zvrásněné mysli.
"A co si myslíš o těch pekelných ohních na hřbitově? O tom démonickým kultu?" Protože pověsti je třeba živit.

Na závěr se ještě zeptám na místní řemeslníky a zapadlé uličky, a začnu se sbírat k odchodu.

Pán Jeskyně - 18. října 2019 13:39
Pán jeskyně Matt Xeri

//tady máš zatím něco - kdybys chtěl třeba ještě do hovoru intervenovat a položit doplňující dotazy Ty ostatní týpky prostě dopíšu později :D
Chceš toho hodně najednou a já poslední dobou moc nespím, tak měj prosím trpělivost :)
/

Borka se na okamžik zarazil. Ztuhl v křesle a upřeně se na Rufuse zahleděl. V jeho mysli bylo zřejmé podráždění.
To jsem ho tak těžce nepochopil, nebo si ze mě dělá srandu?
Ve zlomku vteřiny však nasadil pobavený výraz, natáhl loket přes opěradlo a lehce se dotkl Úhořovy paže v ujišťujícím gestu. "Můžete se stavit kdykoli. Věřte mi, že tohle je seriózní podnik. Škoda jen, že se to nedá říct i veškeré klientele, která jej navštěvuje."
Poškrábal se znovu ve vousech a jakoby nic neslyšel, rozhovořil se:
"Takže. Tadyhle v nižších čtvrtí je třeba neplést se do byznysu především Alfonsovi, zvanému Železňák. Vlastní hospodu U Ničeho a vůbec ovládá větší třetinu těchto míst - tu která je blíž centru. Ixenburg je velké město, ale městských stráží je nedostatek. Takže ty se pohybujou hlavě v Řemeslnický a Horní čtvrti, že jo. Tady udržuje pořádek Alfonso a jeho hoši, který si říkaj Pavouci."
Promnul si nos a upřel pohled do ohně.
"Druhou větší třetinu pokrejvá podnikatel Janus Torkvyl se svou pravou rukou Odranem Petropou. Každej vlastní velký kasino a starají se hlavně o oblast okolo severních hradeb. No a poslední jsou tady Žlutí karpsi v čele se Silviem Hannerou, převážně podnikaj na předměstí a obecně za hradbama, i když poslední dobou se začali tak trochu srát o Železňáka. Zatím žádná otevřená válka, ale začíná to pomalu vřít... Samozřejmě tohle nejsou jediný grupy co se potulujou po městě, ale jsou to ty největší. Těm se do byznysu nemotat."

Úhoř - 11. října 2019 20:46
Úhoř

Zvedám se pomalu, jakoby ztuhle, a Borku následuji trochu nahrben. Až v jeho salónku se protáhnu a zvednu zrak ke stropu. Tiše hvízdnu a ohromeně pokývám hlavou. Tvářím se jako vidlák v divadle. Ani to nemusím hrát, tohle jsem nečekal.

Taky si musím zařídit něco takového. Sál k ohromení hostů. Možná s propadlem pod křeslem.

Usadím se a zůstanu zírat na obraz na stěně. Jako bych ani nevnímal Borkova slova.

"Kdo to je?" Zeptám se bezelstně, aniž bych pohnul pohledem. Chci trochu narušit krčmáři fasádu, trochu ho podráždit. Jestli nemá sebeovládání Bewachtebanků, mohlo by ho to na okamžik vyvést z rytmu.

Trochu se schoulím v křesle. "Za týden? No, nevím. Raději bych odešel dřív. Nestačilo by pozítří?" Vytáčím se. "A zlata moc nemám, víš, v panské kuchyni jsem dostal hrst mědi. Raději bych někoho míň..." ukážu špetkou prstů, "...míň mastného."
Zašátrám u opasku a položím na stůl brousek. "Ale ocel ti dám do pořádku, to se neboj."

1 2 3 4 ... 22 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)