Cesty Stínů (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Cesty Stínů

Pán Jeskyně:

Matt Xeri

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Ixenburg. Hlavní město Yewaenu. Druhé největší metropole kontinentu Kasa'Noor.
Za hromobití a lijáku, se ve skalách nacházejících se nahoře kousek nad městem, objevily dvě temné postavy. Mířily k městu. Jejich cesta zde sic vede, avšak zdaleka nekončí. Bude nebezpečná, křivolaká, dlážděná násilím a intriky. Kam je zavede jejich hledání?
Ve stínové hře, která měla započít, mohl člověk pouze vyhrát, anebo zemřít.

Klíčová slova:

Stíny cesty illusive man dark fantasy

Jaké hráče:

Pouze na moji pozvánku, nebo doporučení některého ze stávajících hráčů. Pokud byste mermomocí chtěli, přesvědčte mě.
Poznámka: vstupem do této jeskyně souhlasíte s tím, že vaše postava a příběh mohou být použity do mé tvorby vystupující pod souhrnným názvem Kroniky Amergenu.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Legenda: bez znaku: název hlavní lokace - : upřesnění místa v rámci hlavní lokace --: další upřesnění * : poznámka, informace, poznatek ohledně místa Horní čtvrť -Královský palác --kuchyň --palácové zahrady -Kasárny -Kopeček svaté Katariny --pevnost řádu Svatého ohně --Svatokatarinský kostel Marianovo náměstí *spojuje řemeslnickou a horní čtvrť -hostinec a pivovar u Tanvalda --děvečka Hilda -Tržiště --Sláma (prodejce) -Duasský kostel --kaple boha Gnoporyse --kaple bohyně Terewe -Karian V. Mubíček (holičský a bradýřský salón) Řemeslnická čtvrť -U Žíznivého poutníka (hostinský: Kirviš Humpould) --Timpar (kupec) -Banka rodiny Bewachtebanků -Dargvip Hůlčička (vetešník) -Halor Malghyr (ranhojič a alchymista) Spodina -Salónek slečny Annemarie -Úhořův úkryt -"Springin" hřbitov -Bývalé ghetto --na jeho okraji: Krollí trh --v jeho středu: Elfí trh
Hráči: (4/4) Aegnor, JainaX, Mumie z Týmu, Tred

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2 3 4 ... 20 ⇒|

Pán Jeskyně - 13. února 2019 02:41
Pán jeskyně Matt Xeri

//wololó

Pán Jeskyně - 26. prosince 2018 00:05
Pán jeskyně Matt Xeri

//To bych uvítal.

Úhoř - 16. prosince 2018 17:54
Úhoř

//Asi to zkusím oživit.

Pán Jeskyně - 28. ledna 2018 22:39
Pán jeskyně Matt Xeri

ROGR:

Cesty Stínů - Noční ptáci (repost)

https://www.youtube.com/watch?v=ZJQ2eUUeELU

Meadreth se zamyslela. "Půltrpaslice... půltrpaslice... hmm..."

Je to nedaleko. Dveře jsme měli nalakované tmavě rudou barvou a uprostřed mosazné klepadlo. Nad dveřmi nám visel kamenný chrlič. zněla Rogrovi slova mrtvé ženy v hlavě. Malá dívenka. Kdo ví jak dlouho to je a kdo ví jak vypadá. Tvář měla po otci a oči i vlasy po matce.

Vzhledem k médiu jakého Rogr použil si barvou vlasů jistý být nemohl - průzračnost mrtvé ženy prozrazovala jakýsi temnější odstín - snad kaštanové vlasy? Tmavě hnědé? Zrzavé? Rozhodně ne plavé protože ty by i na mrtvole snadno poznal. Oči měla také tmavé barvy... ale více toho k identifikaci kýžené dcery neměl - kromě jejího jména: April.

Slyšel kdysi co se stane těm kteří poruší poslední přání umírajícího - zemřelý nenabude klidu a navždy straší křivopřísežníka dokud buď nezešílí nebo svůj slib nesplní.
Jak to bylo s někým, kdo již byl mrtvý a komu jste dali slib, to si Rogr osobně dosud neověřil ale ze slabé aury kterou mrtvá žena sotva udržela usuzoval, že už ji na této úrovni bytí již nikdy nespatří ani on sám.

Smutnou skutečností tedy bylo že toho z jejího vyprávění příliš nezískal. Mohl samozřejmě zůstat na hřbitově a dále vyprávět s mrtvými, avšak snažit se dolovat informace z duší, které jste nějakým způsobem neukotvili ke své vůli, bylo velice nebezpečné. O tom se již sám přesvědčil.

Z jeho úvah ho vyrušil duch mladé dívky, která až doposud zamyšleně šla po jeho boku. "Spring!" vykřikla najednou tak hlasitě, až z toho v šepotavém polotichu hřbitova málem ohluchl - přestože byl jediný, kdo ji mohl slyšet.

Ovšemže. Spring je přece půltrpaslice. Třeba bude znát i tu, kterou hledáme! Projelo mu hlavou. Ani si nebyl jistý jestli to byla myšlenka jeho nebo Meadreth.

Pán Jeskyně - 28. ledna 2018 22:10
Pán jeskyně Matt Xeri

The Dirty Streets of Ixenburg (repost)
https://www.youtube.com/watch?v=6UjgEnd8GV4

Jiskřička zájmu se v kudúkových očích neobjevila, spíše jen lehce vykřísla z mysli, v níž Úhoř četl jako v otevřené knize. Šenkýř byl zvyklý na ledacos a neměl v nejmenším problém s tím aby se k novému zákazníkovi sám přichomýtnul. Konec konců, byla to jeho živnost.

S přívětivým úsměvem obešel šenk a vydal se Úhoři v ústrety - barbary nechal tam kde stáli. Ani jeden z nich hosta neobdařil víc než krátkým pohrdavým pohledem.
V hostinském však nově příchozí vzbudil mírnou zvědavost, nikoli však strach. Byl si ve svém domě jistý a pravděpodobně také svými kontakty. Jednat s cizinci pro něj nebyl nijak stresující úkol.

"Dobrý den milostivý pane. Budete si přát něco k jídlu? K pití? Anebo si možná budete chtít zapálit dýmku?" zeptal se a nepokrytě si svého zákazníka měřil pohledem. Z jeho mysli vycházela jediná otázka: Co chceš?
Byl to celkem střízlík. Tvář i tělo měl pohublé a na hlavě mu v kštici černých vlasů rašila kulatá pleš.

Spring - 27. prosince 2017 02:12
Spring

//#DoufejmeŽeToBudeTenhleŽivot

Pán Jeskyně - 7. prosince 2017 01:44
Pán jeskyně Matt Xeri

// #MySeJednohoKrásnéhoDneHnemeZMísta

Úhoř - 27. listopadu 2017 13:11
Úhoř

Pán Jeskyně 23. listopadu 2017 23:00
//Správně.

Pán Jeskyně - 23. listopadu 2017 23:00
Pán jeskyně Matt Xeri

//pořád nemazat!

Úhoř - 1. listopadu 2017 21:47
Úhoř

//nemazat.

Úhoř - 23. srpna 2017 21:44
Úhoř

//Předpokládám, že jste mne nezvolili, abych já vám lhal.

Spring - 22. srpna 2017 08:35
Spring

//A co říkal?

Úhoř - 20. srpna 2017 21:13
Úhoř

//Hola hola. Právě se vracím z hradu od prezidenta
republiky.

Pán Jeskyně - 24. července 2017 12:16
Pán jeskyně Matt Xeri

//bambam. Prosím adminy o toleranci delší neaktivity, všichni jsou na léto v háji.

Úhoř - 23. června 2017 13:33
Úhoř

Oho. Až tak jednoduší? Můj vnitřní démon roztáhne ústa do zlomyslného úsměvu. Uvidíme.

Začnu čtveřici šeptat do ouška.
Kývnu na Kudůka. Něco chci. Něco mám. Obchod. Dívám se kousek stranou. Není to výzva, je to nabídka.
Loajální barbaři vnímají okolí. Úhoř je jenom šváb, zbabělec, který se ani nepodívá Kudůkovi do tváře. Ten třetí... V mém pohledu stranou vidí urážku Kudůka. Jen lehkou, ale... Sdílíme totéž pohrdání. Nic neříká.

Nakloním se ke straně.
Informace. Soukromá. Poklepu prsty na podlahu, jako bych si objednával. Záminka, abys přišel blíž. Abychom mohli jednat, Kudůku.
Barbaři vidí muže, který je tak unavený, že ani nesedí rovně. Další zoufalec. Jestli na to přijde, zvládnou ho vynést dvěma prsty.
A přece přehlíží Kudůka a přivolává ho jako levnou děvku.

Zvědavost. Kudůk uvažuje. Co chce? můžu na tom něco získat, nebo bych se jej měl zbavit? Nejistota.
Sleduj ho barbare, kudůk je nerozhodný. Tohohle že máš poslouchat? Vážně?

Tak co kudůku? Přijdeš mne vyslechnout?

Pán Jeskyně - 2. června 2017 23:38
Pán jeskyně Matt Xeri

Z myslí barbarů nevycházely žádné pletence myšlenek. Zdálo se, že o jim nařídí jejich šéf, to udělají a nebylo třeba nad něčím dalším přemýšlet.
Kudůk byl něco jiného. Hlavou mu probíhala řada myšlenek, z většiny z nich Úhoř neměl dobrý pocit. Byl to tvrdý muž, který si dobře uvědomoval jaký podnik to vede a dost možná si musel také mnohým projít, aby si podnik udržel a přitom zůstal živý. Co se morálních problémů týče, žádné neměl. Na zřeteli měl hlavně zisk.

A ještě něco dalšího. Nebyl to jen obyčejný putykář a prodejce Žlutého zvonku. Byl vláknem v síti mnohem větší, než on sám.
Ano, takhle to v podsvětí vždy chodí. Abyste přežili, museli jste mít někoho nad sebou. Někoho, komu jste podávali zprávy a platili daně. Někoho, kdo vám dával rozkazy, když měl problémy, nebo poslal své lidi, aby se o ně postaraly za vás.
Tak to v podsvětí vždy chodí.

Úhoř poznal, že Kudůk je vůči omamným výparům imunní. Zdálo se, že to mělo co do činění s jeho původem. Barbaři na tom byli v tomto ohledu podobně.
Dva z nich byli svému pánovi loajální, zatímco třetí kudůka očividně v přílišné oblibě nechoval. Na povrchu to nešlo znát, snad ani kudůk sám to o něm nevěděl, avšak pro Úhoře to bylo nad slunce jasné.
Pravděpodobně to bylo proto, že zde nepracoval tak dlouho jako ti dva, o kterých si byl Úhoř čím dál tím jistější, že jsou bratry.
Skutečně ten třetí vyzařoval o něco jinak. Čím déle se na něj Úhoř soustředil, tím více poznával, že tento barbar měl také spojitost s onou sítí. Dohled?
Ano, to bylo ono. Barbar se necítil být pod úrovní svého šéfa, spíš naopak - pohrdání z něj vyvěralo sic slabě, ale vyvěralo.

Úhoř - 15. května 2017 21:43
Úhoř

Vrána k vráně... Klidným pohybem si přetáhnu přes tvář šátek a odhaduji střízlíka. Tedy, ne že by byl malý. Jen tak působí ve společnosti svých vyjednavačů. Překvapilo by mne, kdyby se neznal s Kerpolkem. Jsou ze stejného těsta. Byli.

Cítí se sebejistě. Hraje na vlastním dvorku, zná své štamgasty, jediná neznámá jsem tady já. Věří, že má všechny karty v rukávu a má pravdu. Má mne v hrsti, když bude chtít, ale nedám najevo, že to vím. Já zase nejsem jen tak obyčejný brusič nožů. Taky mám svou oříznutou kostku. Ale budu muset hrát opatrně.
Slibovat dost na to, abych byl zajímavý, ale zároveň se držet u zdi, abych nebyl za lháře.

Udělám pár kroků do místnosti a usadím se na prázdný plácek mezi otylého plešouna a odkvetlou děvu. Zkřížím nohy a uvolním mysl. Nechám ji doplout k barbarům a hlavounovi. Jeden nůž nestačí. Potřebuji o vás něco vědět. Teď zrovna přemýšlíte, co jsem zač, a co se mnou uděláte. Rád to zjistím.

Pán Jeskyně - 14. května 2017 01:07
Pán jeskyně Matt Xeri

Cesty Stínů - 32 - Opiové doupě
https://www.youtube.com/watch?v=-NwqBee04ww

Jeho smysly ho neomylně zavedly do staré putyky, ve které kdysi dávno několikrát pro rozumy navštívil. Už si nepamatoval jak se jmenovala a na zašlém štítě už runová písmena dávno ztratila na rozeznatelnosti. Nekalostí smrděla na dvě stě honů a protože Úhoř si v nekalostech liboval, nikoho nepřekvapí, že bez váhání vstoupil.

Soustava několika maličkých světniček by působila dost stísněně i bez řady třípatrových postelí krčících se po pravé straně a haldy špinavých dek a polštářů s vodními dýmkami kdekoliv jinde.
Všude se váleli, nebo posedávali příslušníci všech ras (možná až na krolly - žádný by se sem nevešel), většina postelí byla zabraná a vzduchem se nesl těžký štiplavý dým. Dokonce i pasivně přijímán, byl Žlutý zvonek přímo pověstný svými účinky.
Člověk, elf, trpaslík, muž nebo žena, matka či otec, dobrák nebo hajzlík - ti všichni byli schopni již po první dávce prodat všechno co měli a vydat všechny své blízké jenom proto, aby dostali druhou.
Ta první byla pochopitelně zadarmo.

V pomyslném středu toho šíleného víru ztracených snů a zmařených osudů stál za nízkým pultem maličký mužík - ne dost nízký na trpaslíka a ne dost vysoký na člověka.
Kudůk, podobně jako Spring.
Jediný, kdo se v tom mumraji zdál být střízlivý, byl on a jeho tři kolegové - hranatí barbaři s masivními pažemi a ostrými pohledy.

Šéf kuřárny o Úhoře zavadil pohledem a okamžitě poznal, že nepatří mezi jeho pravidelné návštěvníky. Na tváři se mu v souvislosti s okolím objevil až děsivě přívětivý úsměv. Nic však neříkal. Úhoř byl ještě dost daleko a mohl se rozhodnout dojít k šenku, anebo zatím nikoliv...

Úhoř - 13. května 2017 19:50
Úhoř

Příjemný člověk. Musím si poznačit, že jej někdy chci pozvat na skleničku. Taky. Spring se určitě ráda seznámí.

Prohrábnu si vlasy a plesknu přes ruku kluka s nenechavými prsty. Ne, že by měl co ukrást. Jsem švorc. Nepočítám-li zdroje, které leží za zdmi Bewachtebanků. Ty by mi měly stačit na nové šaty, ale na štědrost k sociálně slabším může můj měšec zapomenout. Ale co. třeba si to kluk příště rozmyslí. Nebo se alespoň naučí krást tak, aby mu pak neusekli ruku.

Dobrá, tak ještě jednou. Potřebuji krejčího. Šikovného. Neznámého. Elfa.
Kde by se v tomhle doupěti mohl schovávat někdo takový?

Potřebuji informace. Kdo má informace v elfí čtvrti?

Gangy.

Kde najdu ve dne zločince?

Pod svícnem je největší tma. Na radnici.

No dobře, mířím trochu vysoko, já chci informace tak v ceně polévky.

Úplně kdekoli. Hlídají si své investice, vyspávají, brousí nože, pijí na kuráž a pijí, aby si užili těžce vydělané peníze. Pijí, aby zapomněli, jak si je vydělali. Pijí, aby si vzpomněli, jaké je to žít.

Takže pajzl. Potřebuji nějaké opiové doupě. Zavětřím a vypluji davem tam, kde tuším oázu v této díře. Pramen alkoholu v poušti zoufalství.

Pán Jeskyně - 11. května 2017 18:57
Pán jeskyně Matt Xeri

Ani se na Úhoře nepodíval. "Já budu tam." A kráčel dál svou cestou.

1 2 3 4 ... 20 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)