Rogr | Cesty Stínů (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Cesty Stínů

Vlastník :

Aegnor

Jméno :

Rogr
 

Oficiální frakce :

žádná

Věk :

23

Popis :

Špinavý! Špína za nehty, nemyté vlasy a zablácené hadry. To je to první, co si na něm každý všimne. Ale proč by neměl? Mrtvým nevadí, jak kdo vypadá, ale hlavně, že si můžou s někým povídat. Živí se mu obloukem vyhýbají a on tomu i přispívá. Dobře ví, že část každého kouzla je i v tom, jak vypadá. Sebevětší lhář bez talentu vás dokáže ožebračit jen díky tomu, jak vypadá a jakou má pověst.

Vysoká postava, která by mohla být ještě vyšší, kdyby se nehrbila, a žluté, nemyté vlasy splývající po ramena, zakrývající většinu jeho nijak zvláštní tváře, kterou oživují snad jen tmavě modré, věčně unavené oči. Dlouhé ruce a nohy, a celkově pohublé tělo, které je oblečeno v tmavých, ponurých barvách mu dodávají ponorý vzhled. A s jeho tichým krokem to není typ, kterého byste chtěli potkat v noci na opuštěné ulici.
Pán Jeskyně:

Matt Xeri

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Ixenburg. Hlavní město Yewaenu. Druhé největší metropole kontinentu Kasa'Noor.
Za hromobití a lijáku, se ve skalách nacházejících se nahoře kousek nad městem, objevily dvě temné postavy. Mířily k městu. Jejich cesta zde sic vede, avšak zdaleka nekončí. Bude nebezpečná, křivolaká, dlážděná násilím a intriky. Kam je zavede jejich hledání?
Ve stínové hře, která měla započít, mohl člověk pouze vyhrát, anebo zemřít.

Klíčová slova:

Stíny cesty illusive man dark fantasy

Jaké hráče:

Pouze na moji pozvánku, nebo doporučení některého ze stávajících hráčů. Pokud byste mermomocí chtěli, přesvědčte mě.
Poznámka: vstupem do této jeskyně souhlasíte s tím, že vaše postava a příběh mohou být použity do mé tvorby vystupující pod souhrnným názvem Kroniky Amergenu.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Legenda: bez znaku: název hlavní lokace - : upřesnění místa v rámci hlavní lokace --: další upřesnění * : poznámka, informace, poznatek ohledně místa Horní čtvrť -Královský palác --kuchyň --palácové zahrady -Kasárny -Kopeček svaté Katariny --pevnost řádu Svatého ohně --Svatokatarinský kostel Marianovo náměstí *spojuje řemeslnickou a horní čtvrť -hostinec a pivovar u Tanvalda --děvečka Hilda -Tržiště --Sláma (prodejce) -Duasský kostel --kaple boha Gnoporyse --kaple bohyně Terewe -Karian V. Mubíček (holičský a bradýřský salón) Řemeslnická čtvrť -U Žíznivého poutníka (hostinský: Kirviš Humpould) --Timpar (kupec) -Banka rodiny Bewachtebanků -Dargvip Hůlčička (vetešník) -Halor Malghyr (ranhojič a alchymista) Spodina -Salónek slečny Annemarie -Úhořův úkryt -"Springin" hřbitov -Bývalé ghetto --na jeho okraji: Krollí trh --v jeho středu: Elfí trh
Hráči: (4/4) Aegnor, JainaX, Mumie z Týmu, Tred

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2 3 4 ... 22 ⇒|

Pán Jeskyně - 13. června 2020 14:14
Pán jeskyně Matt Xeri

//badum tss. Zkouškové.

Úhoř - 16. března 2020 12:29
Úhoř

Goblin se škrábe na hlavě. hluboko pod kůží škrábou mé mentální prsty hlouběji, pod kůží, v metafyzické bažině jeho mysli. Vytahují nitky, proplétají se tkaninou vzpomínek, splétají dohromady úryvky emocí krejčího, aby se dobraly až na dno, kde ve váčku tiše cinká zlato. Tak kolik?

"Ale jistě!" Opětuji úsměv i poklonu. "Zlatem, jak jinak. Střihoviny donesu k večeru. Přebytky látek si můžete nechat."

Pán Jeskyně - 13. února 2020 16:03
Pán jeskyně Matt Xeri

-Pro vyčtení ceny z jeho mysli hoď 1k20+roleplay.

Goblin se poškrábal na hlavě. "Nijak zvlášť často. Spíše funguji jako velkozásobovatel nízkonákladového zboží. Pokrývám velkou část poptávky tady v nižším městě. Konšelé sem často nezavítají." Zasmál se a mávl rukou. "Večer to bude stačit bohatě. Není problém." Podíval se mu k opasku a hledal nějaký váček, který by mohl probodávat pohledem. "Předpokládám, že platit máte čím, milostpane?" zazubil se a poklonil.

Úhoř - 5. února 2020 21:01
Úhoř

//beztak

Pán Jeskyně - 23. ledna 2020 01:53
Pán jeskyně Matt Xeri

//nejsem mrtvý, jenom teď tak trochu přežívám. Prosím strpeníčko.

Pán Jeskyně - 23. prosince 2019 18:45
Pán jeskyně Matt Xeri

//šťastné a veselézZzzZZzZZZZzzZZZzzz, lidičkeeh!

Úhoř - 16. prosince 2019 15:59
Úhoř

Zatahám se za ucho v očekávání sumy. Ty peníze zatím nemám. A nejspíš do rána mít nebudu. Sakra. Soustředím se, nechci se na cenu zatím ptát, ale zároveň mne zajímá, kolik to tak asi je. Otevírám vnitřní such cinkání mincí.

"Míváš hodně takových zákazníků?" Snažím se vyloudit představu šatů, které prodával v poslední době a zjistit, o jakých částkách se tady bavíme.
Začnu počítat na prstech: "Šlechtic, černý, červený a bílý, košile, kabátec, kalhoty, stříbrné přezky... Sluha, v týchž heraldických barvách... Společnice šlechtice, extravagantní a pohodlné, něco nezvyklého... Kupec, kvalitní, ale jednoduché, strohé... Večer donesu látky a dodám míry - bude to stačit?" Zamávám rukou se čtyřmi vztyčenými prsty.

Pán Jeskyně - 11. prosince 2019 15:22
Pán jeskyně Matt Xeri

Pln poklon se rovněž posadil ke stolu a nalil si čaje.
"Velkou rodinu, ano. Tak velkou, že ani nevím jak." zasmál se vesele. Pozorně naslouchal a na většinu Úhořových otázek jen přikyvoval. Jeho pochlebování přešel shovívavým úsměvem.
"Ale to nebude problém. Za předpokladu, že dostanu sukno někdy do večera, tak by se to mělo dát stihnout. Ovšem, nebude to vůbec levné. Jak by měly jako tyhlencty kostýmy vypadat?"

Úhoř - 3. prosince 2019 20:31
Úhoř

Vstávám a kloním se mistru krejčímu na pozdrav. "Dobré jitro i Tobě!" Rukou naznačuji půlkruh po místnosti. "Jsem okouzlen tvým královstvím. Pověz, vyhledávají tyto skvosty bohatí tohoto města? Jsem si jist, že můj přítel sem zavítá, sotva jej o tvém podniku zpravím." Znovu si sedám do křesla a zvedám hrnek čaje, ze kterého usrknu. "Máš šikovné dítě, mistře. Máš velkou rodinu?" Mávám rukou: "Ale proto tady nejsem, zpátky k obchodu. Jsi zvyklý pracovat s drahými látkami? Kvalitním suknem? Hedvábím? Potřeboval bych pro potřeby jednoho pána divadelní kostýmy, pro celý ansámbl. Platí štědře. A myslím, že ty, mistře, jsi tím pravým, protože tvé oděvy mají jiskru, kouzlo, jsou jiné, než ty tuctové hávy, které nosí ti napudrovaní konšelé a radní." Klepu si prstem na nos. "Dovedl bys, pokud ti dodáme materiál, ušít oděv pro čtyři osoby do zítřejšího jitra?"

Pán Jeskyně - 23. listopadu 2019 18:33
Pán jeskyně Matt Xeri

Mysl Úhořova pronikala dlouho, než ucítila přes tucet dalších samostatných vědomí. Zdála se všechna horečně aktivní, s obrovskou směsí myšlenek a nedalo se v tom vůbec zorientovat. Nedokázal je ani pořádně lokalizovat, avšak bylo zřejmé, že se v samotné hlavní místnosti krejčířství nenachází.

Neměl čas nad tím dlouho přemýšlet, protože se za tichého spěšného cupitání, doprovázeného tlumeným hrdelním hučením a brbláním, vynořila zpoza zaprášených věšáků maličká postava. Skřet mohl měřit asi sedmdesát centimetrů, měl dlouhé špičaté hnědozelené uši a úzkou hubenou tvář. Oděn byl do prosté hnědé vesty, krátkých kalhot a pěkných černých bot z leštěné kůže.
"Dobré jitro, člověče! Díky ti, žes zavítal tadyhlenc do mého skromného podniku! Vidím, že synek už nalil čaje. Dobře." Houpavě přikvačil až k němu a hluboce se uklonil. "Jmenuji se Krivžen Nítě a toto je můj obchod. Jak ti mohu posloužit, vzácný pane?" Otevřel ústa v zubatém úsměvu, až se vrásky kolem jeho očí prohloubily.

Úhoř - 20. listopadu 2019 09:19
Úhoř

Zubím se na skřítě: "Děkuji!"
Pohledem bloumám mezi vystavenými oděvy a protože nedohlédnu, natáhnu mezi ně své myšlenky. Kdopak se v té změti skrývá? Usrkávám horkého čaje a zhluboka vdechuji vůni.

Pár kroky přecházím k jedné z figurín, beru látku mezi prsty a nechávám ji volně splývat. Myslím, že tady jsem našel, koho jsem hledal. Odkládám hrnek na stolek a zdvíhám se na špičky. Tak kdo je ten mistr?

Usazuji se do křesla a vyčkávám na jeho příchod.

Pán Jeskyně - 18. listopadu 2019 17:01
Pán jeskyně Matt Xeri

Už když procházel prastarými futry, které působily jako že se každou chvíli zhroutí samy do sebe, skřítě již stálo před ním s malým pohárem, z kterého se kouřilo.
"Prosím, pane! Tatiiiiiiii!" Písklo kamsi mezi věšáky s nataženou rukou. "Zákazník!" Otočilo se na Úhoře. "Nechte si chutnat!" Popřálo a odkvačilo zase zpátky k oknu.

Místnost byla poměrně rozlehlá, ale nebylo tu moc místa. Ačkoli byl strop dost vysoko, aby se ani lidé nemuseli hrbit, k pocitu stísněnosti přispívalo velké množství hrubých dřevěných figurín a věšáků, ověšených pestrou paletou oblečení; klobouky, kabáty, tuniky, kalhoty, mokasíny. Byly dost vysoké na to, aby znemožnily výhled dál do místnosti, která se po Úhořově levici táhla kamsi daleko do příšeří, odkud matně vycházelo slabé světlo ohně. Po pravici, hned u stěny, sedělo několik zaprášených křesel a židlí u malého stolku, na němž stála konvice s čajem.

Úhoř - 8. listopadu 2019 20:32
Úhoř

Od srdce se směju. To skřítě mě okouzluje. "Však už jdu. Můžu si toho čaje taky trochu dát?" Zamávám a vyrazím kolem rohu.

Pán Jeskyně - 8. listopadu 2019 00:45
Pán jeskyně Matt Xeri

Goblinče na Úhoře udělalo dlouhý nos. "A náhodou ne! Však klidně jděte tím hlavním. Až zahučíte do škarpy, tak neříkejte, že jsem vás nevaroval!" zasmál se a nechal Úhoře nahlédnout dovnitř. Všechno, co bylo vidět, bylo halda nahodile rozmístěných věšáků a figurín. Hned pod oknem z vnitřní strany musela být stolička, na které gobliní mládě sedělo. Po zemi se místy válely krabice, krabičky a klubka nití.

Při zmínce o čaji mávlo rukou. "To je čaj, co dělá taťka. Z heřmánku a měsíčku. Tak budete jenom vejrat, nebo se podíváte dovnitř?"

Úhoř - 7. listopadu 2019 23:18
Úhoř

Takhle chutná život. Úhořovy myšlenky se proplétají tím kvasem, hladí klapakotí zobáky a ochutnávají nakvašené ovoce, odhání mouchy slétající se na mastné ruce řezníků. Nosy a ústy plynou dovnitř a zase ven, skrz hlavy trhovců i zákazníků, ať už obchodují s násilím či jemnějšími komoditami.

Zapomněl jsem, jaká je to chuť. Sladká a hořká zároveň, trochu trpká a plná skleněných střepů, slaná krví, třikrát chmelená.

Přetržené nitě. Koukám na skřehotavé dítě a založím si ruce v bok. "A netaháš mě tak náhodou za nos?" Chvíli jen tak stojím a měřím si postavičku pohledem.

Zazubím se. "Připomínáš mi jednu kamarádku." Vykročím vstříc oknu, o které se chci opřít, nahlédnout dovnitř a nasát bylinkovou vůni. "Co to tak voní?"

Pán Jeskyně - 5. listopadu 2019 18:08
Pán jeskyně Matt Xeri

https://m.youtube.com/watch?v=o6Ja-iDsF9s

Okolí tržnice bylo téměř přecpané. Lúza nejrůznějšího druhu se tu potulovala ve velkém a žádný stánek nebyl bez ostrahy. Valná většina z nich měla k dispozici spíše smíšené zboží - ať už šlo o vysušené králičí pacičky, klapakotí zobáky, zrezivělé zbraně, krysí polévky vydávané za kuřecí, nebo o sbírku starých mincí. Každý se tu snažil prodat co se dalo a každý byl ozbrojen. I děti pobíhaly s klacky v rukách, s kterými se mečovaly, nebo naháněly zběhlé slepice a psy.

Přetržené nitě vypadaly jako tři spojené chatrče, na jejichž střeše někdo postavil další, menši chatrč. Druhé patro tedy bylo kdesi uprostřed střechy a vinula se kolem něj menší balkón s arkádou. Došková střecha by potřebovala spravit a vývěsní štít nově natřít. Z otevřených okenic se z přízemí linula vůně bylinkového čaje a vykukoval z něj maličký goblin - spíše goblinní dítě, než dospělý jedinec. Když si všimlo Úhoře, skřehotavě ho zvalo dál. "Potřebujete šaty? Rychle a levně, jen račte dál! Jenom musíte naokolo. Hlavní vchod je jaksi v loji. Stačí obejít tudyhle uličkou vlevo!"

Úhoř - 5. listopadu 2019 15:47
Úhoř

Pohledem plným nezájmu pozorně shlédnu celou scénu v knajpě, individua bloudící ve svých vlastních dokonalých světech nebo se do nich urputně dobývající skrz náustky svých dýmek. Nezdá se, že by mi někdo věnoval větší pozornost. Přesto kráčím k východu opatrně, zahalen závojem pátravých myšlenek, které mi kryjí záda.

Odhrnu závěs ve vchodu. Zhluboka vdechnu vzduch nespoutaný omamnými výpary.
Jestlipak ta rusovlasá nebyla naše Spring?

Promnu si krk a rozvážně vyrazím hledat zmíněného krejčího. Vedle krčmy u fontány, říkal? No, snad by nemělo být tak těžké se na elfím trhu zorientovat. Alespoň si osvěžím paměť.

Cestou si prohlížím trhovce, střechy, slepé uličky a únikové cesty. Cvičím se v tichém pronikání do nesoustředěných myslí kolem, tam a zase zpátky, nepovšimnut, aniž bych něco hledal. Jako úhoř.

Tohle by snad mělo být ono.

Pán Jeskyně - 5. listopadu 2019 00:27
Pán jeskyně Matt Xeri

Nebylo vůbec těžké v jeho mysli číst jako v knize. Ač měl výborně nacvičenou mimiku a vůbec neverbální chování, mysl ho zaštítit nikdo očividně neučil. Ostatně o psionice jako takové vědělo jen tuze málo lidí napříč Amergenem a všichni takoví byli obvykle šíleně nebezpeční.
Jako třeba ten, který právě vyzvěděl vše, co by Borka nikdy zadarmo neřekl.

Zdálo se, že tenhle úlisný hobit byl ve službách právě Železňáka. Ten měl na Žlutý zvonek - extrémně návykovou a zničující drogu - po celém Ixenburgu i přilehlém okolí monopol. Borka byl jen jedním z mnoha dealerů. Většina neprovozovala vlastní podnik. Borka byl jedním z mála a rozhodně jeden z těch bohatších a vlivnějších. Odtud pramenila také jeho sebejistota. Byl kryt nejen vlastními financemi, ale také Železňákovým vlivem.

Když Úhoř zavlnil obočím, dostal krátký a matný vjem malé rudovlasé postavy. Víc toho ale nebylo, poněvadž Borkova vzpomínka byla zastřená. Jestli ono individuum někdy spatřil, bylo to buď velmi dávno, nebo v té době nebyl plně střízliv.

"Inu každopádně," pronášel když zrovna s přátelským úsměvem vyváděl svého hosta ze zadního salónku. "Omlouvám se, ale práce mě volá. Nemohu těm tupým hlavám lokál nechat příliš dlouho. Další otázky ti rád zodpovím, ovšem až po tvém revanši." usmál se a postavil zase za svůj pult, kde mu barbar, který ho z těch tří měl nejméně v lásce, uvolnil místo.

Úhoř - 4. listopadu 2019 12:45
Úhoř

Do háje, že jsem na to nekápl dřív. Spílám si, že jsem se prostě nezašel někoho zeptat. Jenže teď mám pocit, že Borka se mnou v jednom městě nemůže zůstat. Zaujatě si podepřu bradu a naslouchám jeho slovům, opatrný, abych nedal najevo svůj neklid. Je příliš pozorný.
Ale já také nejsem úplný nováček. Vnímám nedokončené nitky příběhů, "Přetržené nitě," a chápu se svého krejčovského náčiní, abych slátal nedokončené. Rychlý pohled do očí, zrcadla duše, vnímám tanec Borkových paží, snažím se mezi slovy porozumět jeho tempu. Má krejčovská jehla se mění v harpunu, rybář číhající nad hlubinou Borkovy mysli, připraven vylovit myšlenku skrytou pod hladinou, než klesne do temnoty.

...podpultovým zbožím? V duchu se předkloním a sáhnu Borkovi rovnou do hlavy, připraven vytáhnout na světlo svíjející se klubko červů představ.
...nevíš vo tom? Ale něco určitě tušíš, ty zmetku. tak kdo je to?... Zavlním obočím.
Odkud pramení tvá sebejistota? Kdo ti kryje záda?
Dál se šťourám v mentálním světě a hledám ztracené nitky. Někde tady musí být... Jen... Opatrně, aby to náhodou nebyl dračí ocásek.

Pán Jeskyně - 31. října 2019 13:44
Pán jeskyně Matt Xeri

"Co se týče písmáka... mám skvělého. Říká si Merovejec a bydlí kousek odtud - hned vedle Elfího trhu. Má vývěsní štít, který říká 'Notářství Merojevec a spol.' Když se dáš nejbližší cestou tím směrem, tak hned před tržištěm zahneš doleva - taková špinavá, uzoučká ulička. Asi sto sáhů tím směrem a jseš tam. Elfí mistr je ve skutečnosti skřetí a provozuje krejčovství 'Přetržené nitě' a taky ho najdeš u Elfího trhu - vedle šenku U Fontány.
Dopil pivo a prásknul korbelem o stůl.
"Nu, ještě nějaké dotazy? Jinak, očekávám, že se brzo stavíš. Připravím ti do té doby potřebné... hm, znalosti ke správnému nabroušení. Chceš zařídit i... hm... brousek? Předpokládám, že máš vlastní oblíbenou sadu, ale kdybys něco konkrétního potřeboval, stačí říct."

1 2 3 4 ... 22 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)