Paris z Brannanu | Hrdinové z Brannanu II. (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Hrdinové z Brannanu II.

Vlastník :

Selinius

Jméno :

Paris z Brannanu

Ikonka :

Popis :

Na malého chlapca až príliš dobre oblečený. Hnedá košela, nohavice, zelené čižmy a rukavice hovoria o dostatočne luxusnom živote tohto mladíka. Zelený pľášť zakrýva sadu zbraní, ktoré nosí na chrbte. Cez hlavu má prehodenú kapucu, ktorá zakrýva kučeravé vlasy, hnedé, na pohľad nevinné očká a vysoké čelo. Úsmev je šibalský a nevinný.

Pán Jeskyně:

Kufi

Systém:

DrD

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Do Brannanu, významného obchodního města na řece Escano v královstí Tamerie, zavítala skupinka začínajících dobrodruhů. Město si ovšem žije svým životem a tak není zdaleka jisté, co je zde čeká.
*********
Oldschoolová jeskyně bude hrána podle pravidel dračího doupěte 1.6. a vychází z her a reálií již dříve použitých při herních sezení i zde na aragornu. Je jen na družině, jak se rozhodnou a na která z připravených dobrodružství narazí. Některá na družinu počkají, některá proplují kolem, aniž by bylo možné se k nim vrátit.

Klíčová slova:

Brannan, Dračí doupě, Oldschool

Jaké hráče:

Hledám maximálně pět hráčů, jakmile budou tři, hra se začíná hrát. Hledám hráče s opravdovou chutí si skutečně zahrát. Lidi, kteří chtějí prožít příběh intezivně. Nechci hráče, kteří se budou v chatu trápit rok nad jedním dobrodružstvím Proto hledám hráče, kteří jsou ochotní kromě aragornu využívat pro hraní i moderní technologie. Při hraní hodlám využívat mobilní aplikace (konkrétně WhatsApp), proto nechť přihlášení hráči počítají s tím, že po nich budu vyžadovat telefonní číslo. Následně vytvoříme WA skupinu, ve které se bude děj odehrávat. To nejdůležitější se pak bude "zálohovat" v upravené podobě sem na aragorn, kde budou probíhat i případné souboje s monstry apod. Na aragornu samozřejmě využijeme i všech dalších funkcionalit, jakými je vedení osobních deníků, vytváření map jeskyní, databázi předmětů ....
*****
Postavy budou začínat na 3. úrovni, aby už něco málo uměly. V počátcích netrvám na dlouhosáhlém životopise postavy. To zpracujeme společně s přibývajícím časem tak, aby co nejvíc ...

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (3/5) jaja.ujik, Selinius, skalet

Příspěvky ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

Vypisuje se 20 z celkem 258 příspěvků1 2 3 4 ... 13 ⇒|

Pán Jeskyně - 30. listopadu 2020 11:33
Pán jeskyně Kufi

Andriel opouští vstup do kanálů a nejkratší cestou (podle ní) mizí mezi domy přístavní čtvrti. Majestátní skála dává tušit, že se dnes výstupem nahoru zadýchá.

Trpaslík s hobitem se zatím noří no kanálů. Alespoň na začátek. Jen by mne prosím zajímalo, jak tato dvojice bude postupovat (rozestup, světlo, zbraně v ruce/zastrčené).

Protože se rozdělujete, používejte prosím šepot tomu, komu patří (Andriel-PJ, Zaggon-hobit-PJ).

Andriel - 27. listopadu 2020 21:29
Andriel

Zaggonův návrh se zdá být dosti logický. Ovšem na druhou stranu se mi moc nechce jít. Sice bych nemusela být tady v tom smradu, ale ani výhra to pro mě zrovna není. Cestovat zas přes město a pak ten náročný výstup k pevnosti.

V tom mě vyruší hobit, který se sápe po mé lucerně. Když už se jí skoro dotýká, přetáhnu ho lehce přes prsty druhou rukou .
"Ruce pryč! Pokud něco chcete musíte se ne nejdřív zeptat." Ne že bych byla tak majetnická. Jen hobitovo jednání na mě zatím nezapůsobilo zrovna nejlépe.

Otočím se zpět k trpaslíkovi.
"Doufám pánové, že se cesta za Derendelem vyplatí. Nerada bych to celé podstoupila pro nic za nic. Vy tady hlavně buďte opatrní a nevydávejte se raději moc daleko."

Na to natáhnu ruku s lucernou k rádoby obchodníkovy.
"Půjčuji vám ji, tak mi na ní dejte pozor."
Otočím se a kolem Zaggona projdu opět ven na čerstvý vzduch. Rovnou se vydám nejkratší cestou pryč z přístavní čtvrti a pak nahoru k pevnosti za Derendelem.

Zaggon - 27. listopadu 2020 19:15
Zaggon

Jen se pousměji nad reakcí našeho obchodníka a odpovím mu.
"Ano, pán Derendel, zdejší správce, znáte ho?"
Potom přistoupím k Andriel a něco jí pošeptám.
Zase se vrátím k Parisovi,
"jestli už nic víc nemáme na práci, Andriel může vyrazit pro tu mapku a mi se můžeme pomalu vydat do stok. Jen jestli vás můžu poprosit, jděte s tím světlem kousek dál za mnou, ať případný potížisty překvapím nejdřív já ze tmi, než kužel světla."
Potom se už pomalu ponořím do tmy kanálu. Pomalu nejdřív pro to, abych si přivykl na ten pronikavý odér.

Paris z Brannanu - 27. listopadu 2020 17:19
Paris z Brannanu

"Ja si vyprosím, aby ste ma, majster trpaslík, nazýval zlodejom," odvetím dosť podráždene a vezmem lucernu, ktorú nám podáva elfka.
Našťastie som dobrý herec a nedávam jasne najavo, že to niečo, čo tuší, je v skutočnosti pravda. Pre vyvrátenie všetkých pochybností a potvrdenie mojich slov pre istotu ešte kopnem do mreží. Dosť slabo na to, aby som si ublížil, ale dosť silne, aby to bolo presvedčivé.
"Do čerta tam," odvetím naštvane. "Nemám rád, keď mňa, čestného obchodníka Edmunda z Brannanu, syna Zaggonovho, nazýval zlodejom. Kvôli týmto urážkam si vždy ublížim," pozriem sa na elfku. "Ale musím uznať, že ten plán kanalizácie by sa nám teraz zišiel. Keďže ste, slečna jediná, komu sa tam nechce, mohla by ste ísť za tým..." otočím sa k trpaslíkovi. "Derendel?"

Zaggon - 27. listopadu 2020 16:50
Zaggon

Zavrzání mříží mě velmi zklame.
"Sakra, tak tam nakonec musíme vlíst. To mám tedy radost."
Potom mě ale napadne alespoň trochu spásná myšlenka, která by nám bloudění po kanálech určitě ulehčila.
Otočím se k Parisovi.
"Mistře obchodníku nebo snad zloději? No to je jedno, nezkusíme nejdřív skočit ještě k panu Derendelovi, jestli náhodou nejsou od zdejších kanálů alespoň nějaký mapy? Přeci jen by se nám líp hledalo podle mapky, než jen tak na blind. No uznejte to sám."
Potom se podívám na Andriel.
"Nechceš tam zatim zaskočit Andriel, mi by sme zatim prošli kraj těch stok, ať máme nějakou představu, kam vlastně lezeme. No a až přijdeš, tak jen houkneš do stok, mi tě určitě uslyšíme."
Chvilku čekám na odpovědi nebo ještě nějaké názory a potom ještě dodám.
"Jo jinak by ta lucerna pomohla hlavně vám dvoum, tak se dohodněte kdo ji ponese, ale bylo by asi dobrý, aby Andriel šla v prostřed ne? Já ve tmě vidím dobře a světlo jen prozradí náš příchod, takže bych ho nechal vzadu. Jestli my rozumíte."

Andriel - 24. listopadu 2020 21:59
Andriel

Raději se moc nezdržuji u ústí stoky a poodejdu od ní trošku dál. Snažím se hledat náznak něčeho jiného, co by nás přivedlo na jinou stopu. Musí tady být i něco dalšího. Ta stoka přeci nebude jediná možnost.
Pak se k mim uším donese vrzavý zvuk kovu. Ale ne! Oni to otevřeli. Ještě se naposled zoufale rozhlédnu po okolí a poté se otočím a pomalím krokem zamířím za Zaggonem k otevřené mříži. Znova mě do nosu udeří hrozný smrad. Snažím se to ignorovat a nakukuji dovnitř otevřené stoky. Zde už je hobit, který na mě volá, že se dá suchou nohou jít po kraji. To je tedy slabá útěcha, ale zas lepší než abych se brodila tím hnusem.
Vím že nic jiného nám nezbývá, než zkusit toto místo. Proto po menším váhání u vchodu se otočím a sundám si ze zad tornu. Vyndám z ní lucernu, kterou hned pomocí křesadla zapálím. Tornu si vezmu opět na záda, do jedné ruky uchopím lucernu a druhou si nadzvedávám sukni u šatů, abych si je neušpinila.
Párkrát se rychle nadechnu, abych se uklidnila a dodala si odvahu. Poté už opatrně vstupuji dovnitř. Držím se při kraji a každý krok si raději hlídám.
"Pochodeň nemám, ale snad se spokojíte i s lucernou."

Paris z Brannanu - 24. listopadu 2020 12:23
Paris z Brannanu

V momente, keď prehovorí trpaslík, začnem kontrolovať okolie. Chcem mať istotu, že tu nič nie je. Počujem len zvuk rieky, kanálu a radostný spev vtákov. Nič výnimočné. Zareagujem až pri zvukoch škrípania kovu. Pribehnem.
"Jé, je to otvorené!" veselo odvetím a pribehnem k trpaslíkovi. "Ste šikovný, majster bojovník."
Pristúpim pomaly ku vchodu a poriadne si to prezriem. Chodba je príliš úzka na boj a nie je tu nič, čo by mohlo byť nebezpečné. Až na tú vodu plnú výkalov. I tak mi to nedá a hneď siahnem pod svoj plášť, kde mám ukryté zbrane. Rýchlym pohybom vytiahnem dýku a tesák, a v tej rýchlosti pohotovému oku neunikne, že tam mám skryté ešte tri vrhacie dýky, ktoré plášť zakryje.
"Slečna elfka, mám pre vás dobrú správu," otočím sa k nej. "Pokiaľ alebo majster trpaslík máte pochodne, môžeme ísť všetci traja. Vy pôjdete po suchom."

Pán Jeskyně - 23. listopadu 2020 13:28
Pán jeskyně Kufi

Ačkoliv tak na první pohled působily, nejsou kanálové mříže zamčené. Stačilo, aby trpaslík malinko víc zabral a ozvalo se hnusné vrzání kovu o kov. Cesta do útrob podměstí je volná, pokud se rozhodnete tam vydat. Šíře stoky je zde u ústí asi dva sáhy, z toho necelý sáh tvoří prohlubeň uprostřed, kterou tečou splašky. Po bocích je pak možné jít bez namočení bot. Zatuchlý smrad je ovšem všudypřítomný. Denní světlo dosahuje asi 7 sáhů daleko. Nevidíte nic, co by vám přišlo podezřelé.

Zaggon - 20. listopadu 2020 20:54
Zaggon

Když dojdeme k závěru, že jediný místo, kde asi něco objevíme, je kanálová výpust, hobit má na mě zvláštní prosbu.
"Co když budou zamčený, měli by bejt zamčený."
A ukáži směrem za mříže kanálu. Potom vezmu za tu mříž a zkusím s ní trhnout, je-li pevně uzamčená a nebo ne. Pokud ne, něco to určitě naznačí, protože tyhle ty mříže bývají zpravidla zamčené.
Jeho škodolibý pohled mi nemůže uniknout, ale zůstávám klidným a jen mávnu rukou, jako že je mi fuk co říká. Jeho úsměv mu vrátím a potom mu jen zamávám, aby už šel.
"Měl bys vědět, že trpaslíkovy nevaděj ani stoky. Pár jsem jich už prolez."
"Neboj Andriel, nikdo tě tam nebude nutit líst."
Dodám ještě jen, když vidím reakci Andriel.
I tak jsem potom velmi opatrný a pokud jsou mříže volné, na vstup dovnitř počkám až z odchodem těch dvou.

Andriel - 17. listopadu 2020 21:00
Andriel

Hobitův výstup s dýkou, před odchodem z hospody, raději už ani nekomentuji. Rozhodně tím to gestem u mě nezískal na sympatiích. Spíš se divím, že si to zatím Zaggon nechal líbit.
Nechávám to pro zatím být a raději pokračuji k molu. Je mi to tady nějaké povědomé, že bych tady dnes už byla.Nemohu si neodpustit, alespoň tak to v myšlenkách, si sama do sebe rýpnout. Doufám že dnes to je už naposled co tady jsme. Během toho pokračuji s ostatními dál podél břehu, až dokud nedorazíme k ústí stoky.

Jen lehce se nad ní z vrchu nahnu a hned se zas stáhnu. Tvář se mi tím puchem zkroutí do nepříjemné grimasy. Fuj!!! To je smrad. Jestli tam máme v plánu pánové jít, tak se mnou nepočítejte. To je nechutné.

Paris z Brannanu - 16. listopadu 2020 17:48
Paris z Brannanu

Ako kráčame popri rieke, rozmýšľam nad mnohými vecami. Ako obchodník mám prehľad o ľuďoch, ale ako zlodej mám prehľad o tom, čo kde kradnúť. Až keď dorazíme k výpusti kanálov, je mi to tu povedomé. Nakoniec si však spomeniem a veselo si zahvízdam. Nedávam jasne najavo, na čo som si spomenul.
Ako zlodej som na takéto miesta schovával mnohé nakradnuté veci. Aj kebyže tu mám niečo schované, nemôžem byť až tak nápadný. Nakoniec sa s úsmevom na tvári pozriem na trpaslíka.
"Majster trpaslík, budem vám vďačný za to, keď poriadne prezriete výpusť," odvetím so škodoradostným úsmevom na tvári. "So slečnou sa porozhliadneme po okolí. A malá prosba," pozriem sa na neho so smutnými očami. "Ak by ste niečo našli. Čokoľvek, čo budete považovať za dôležité alebo cenné, prosím vás, povedzte mi to.L

Pán Jeskyně - 16. listopadu 2020 11:40
Pán jeskyně Kufi

Bez větších potíží jste dorazili opět k velkému říčnímu molu. Za těch několik desítek minut, co jste zde byli naposledy, se zde nic zásadního nezměnilo. Všude čilý ruch. Protože víte kudy, jdete od mola východním směrem po břehu řeky. Ušli jste odhadem sto metrů, když jste dorazili k mříži, za kterou se boří kanál městské stoky do hloubi pod město. Stokou přitékají hnusy, tak jak to u stok bývá. Pokud budete pokračovat po břehu ještě tak padesát metrů, narazíte na úpatí skály, na jejímž vrcholu se tyčí derendelova pevnost. Již pouhým pohledem je vám všem jasné, že dál už nic zajímavého nenajdete a jestli je vaše informace správná, pak jediným možným místem, kde něco zjistit, je právě okolí kanálové výpusti.

Paris z Brannanu - 13. listopadu 2020 17:24
Paris z Brannanu

Hneď, ako vyjdeme, trpaslík niečo poznamená. Niečo o mojej prchkej povahe. Po tom konflikte, za ktorý on sám môže, nedávam jeho drístom takú vážnosť. Je možno silnejší ako ja, ale ja som skúsený a obratný zlodej. A keď musím, neváham použiť všetky moje najsilnejšie zbrane.
"Áno, tam musíme," poznamenám pri zmienke o rieke. Trochu sa porozhliadnem a začnem si pískať veselú melódiu. Snažím sa tu trochu zorientovať. Prezerám si jednotlivé budovy a miesta. Sem tam niečo zašomrem.
"Kiež by som si tak," poviem o niečo hlasnejšie. "Aha! Už viem," zodvihnem prst do vzduchu. "Tadiaľto musíme ísť," vediem ich k mólu.

Zaggon - 13. listopadu 2020 13:52
Zaggon

Ven vyjdu hned po hobitovy a mám chuť mu sekeru zatít do zátylku.
"Tak nás veď vztekloune a drž se dál ode mně nebo ti příště useknu ruku za to co si právě zkusil. Nikdo na mě nebude beztrestně tasit zbraň, to si zapamatuj."
A zvednu před sebe, směrem k hobitovi svou sekeru. Potom se rozhlédnu po okolí, pomalu sundám zbraň zase dolů a hodím si ji přes rameno.
"Řikal si řeka, směr východně od mola."

Pán Jeskyně - 13. listopadu 2020 13:30
Pán jeskyně Kufi

Po drobném konfliktu, který rozhodně náladě ve vaší "družině" nepřidal, se odebíráte ven před hostinec, kde se vám podstatně lépe dýchá. Jak hluboko musí mít cestovatel do kapsy, aby se rozhodl najíst a ubytovat v takovém pajzlu, to je myšlenka, která se vám honí hlavou. Teď ale musíte vyřešit kam se dáte a co budete dělat.

Paris z Brannanu - 12. listopadu 2020 09:44
Paris z Brannanu

Akonáhle ma udrie po chrbte, zavrávoram. Zareagujem takmer okamžite a vytiahnem ukrytý tesák. Priložím mu ho ku krku takou rýchlosťou, že si ani on a ani elfa nestihnú uvedomiť, čo sa to vlastne deje. Pozriem sa mu do očí.
"Ešte raz, tak vám bez váhania podrežem hrdlo," odvetím s chladným hlasom. "Neznášam dotyky druhých ľudí."
Odložím tesák pod svoj plášť a pousmejem sa. Zrazu som niekto iný. Zrazu som pokojný, vyrovnaný a vysmiaty obchodník.
"Tak a už môžeme ísť," vykročím k dverám.

Zaggon - 11. listopadu 2020 19:06
Zaggon

Plácnu tedy Hobita po zádech.
"Tak vzhůru za hledáním a nelelkuj tady, ta elfka ti víc nepoví, tak se nerozptiluj a jdem."
Ještě jednou se podívám na hostinskou, jestli i ona nepřihodí něco zajímavého do debaty a když ne, zase uklidím měšec a vycházím ven z hostince.

Pán Jeskyně - 9. listopadu 2020 14:06
Pán jeskyně Kufi

Jsou i ostatní připraveni opustit putyku?

Andriel - 7. listopadu 2020 19:50
Andriel

Když se na mě údajný obchodník podívá, tak jen souhlasně pokývnu hlavou.
Tak tedy k molu. Sice si pořád nejsem jistá co si o hobitovy myslet, ale prozatím nemám jinou možnost. Uvidíme co případně bude dál. Dopiji svůj pohár s vodou a jsem připravena opustit tuto putyku.

Paris z Brannanu - 7. listopadu 2020 14:20
Paris z Brannanu

"Majster trpaslík, obchodník sa vám vždy zíde," pousmejem sa. "Ja predávam rôzne veci a vy zabíjate potvory. Môže to byť obojstranne výhodný obchod. Hlavne, ak si budeme deliť zisky na tretiny. Teraz nás však čakajú dôležitejšie veci. Smer rieka východne od mola."
Ešte si vyberiem z vaku zrkadielko a trochu sa upravím. Milujem pohľad na seba a ešte viac výbavu fešného, mladého chlapca. Na oboje teraz nie je čas. Prehodím kapucňu cez hlavu, odložím zrkadielko a pozriem sa na elfku.

Vypisuje se 20 z celkem 258 příspěvků1 2 3 4 ... 13 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)