Zaggon | Hrdinové z Brannanu II. (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Hrdinové z Brannanu II.

Vlastník :

jaja.ujik

Jméno :

Zaggon

Ikonka :

Popis :

Řádně zarostlý trpaslík ve zbroji a dvoubřitou sekerou na rameni.

Pán Jeskyně:

Kufi

Systém:

DrD

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Do Brannanu, významného obchodního města na řece Escano v královstí Tamerie, zavítala skupinka začínajících dobrodruhů. Město si ovšem žije svým životem a tak není zdaleka jisté, co je zde čeká.
*********
Oldschoolová jeskyně bude hrána podle pravidel dračího doupěte 1.6. a vychází z her a reálií již dříve použitých při herních sezení i zde na aragornu. Je jen na družině, jak se rozhodnou a na která z připravených dobrodružství narazí. Některá na družinu počkají, některá proplují kolem, aniž by bylo možné se k nim vrátit.

Klíčová slova:

Brannan, Dračí doupě, Oldschool

Jaké hráče:

Hledám maximálně pět hráčů, jakmile budou tři, hra se začíná hrát. Hledám hráče s opravdovou chutí si skutečně zahrát. Lidi, kteří chtějí prožít příběh intezivně. Nechci hráče, kteří se budou v chatu trápit rok nad jedním dobrodružstvím Proto hledám hráče, kteří jsou ochotní kromě aragornu využívat pro hraní i moderní technologie. Při hraní hodlám využívat mobilní aplikace (konkrétně WhatsApp), proto nechť přihlášení hráči počítají s tím, že po nich budu vyžadovat telefonní číslo. Následně vytvoříme WA skupinu, ve které se bude děj odehrávat. To nejdůležitější se pak bude "zálohovat" v upravené podobě sem na aragorn, kde budou probíhat i případné souboje s monstry apod. Na aragornu samozřejmě využijeme i všech dalších funkcionalit, jakými je vedení osobních deníků, vytváření map jeskyní, databázi předmětů ....
*****
Postavy budou začínat na 3. úrovni, aby už něco málo uměly. V počátcích netrvám na dlouhosáhlém životopise postavy. To zpracujeme společně s přibývajícím časem tak, aby co nejvíc ...

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (3/5) jaja.ujik, Selinius, skalet

Příspěvky ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

Vypisuje se 20 z celkem 380 příspěvků1 2 3 4 ... 19 ⇒|

Andriel - 23. září 2021 20:38
Andriel

Evidentně máme rozdílné názory na otroctví. I když mě a Zaggonovi se to příčí, tak hobit si v tom libuje. Budiž dejme tomu, je to jeho mínění, ale nemusel by nám ostatním, to pořád takhle předhazovat.

"Bohužel musím namítnou, že do toho hostince nepůjdu. Zdejší prostředí není pro mě. Je mi líto, že to komplikuji pánové, ale půjdu zpátky na hlavní náměstí. Nenutím vás jít se mnou. Klidně zde zůstaňte a třeba i něco zjistíte."

Zaggon - 23. září 2021 17:16
Zaggon

Debatou o otrocích se už raději nehodlám rozčilovat, vím že to není správné, ale sám nic nezmůžu, ale když uvidím možnost pomoci, pomůžu.
Tak tedy dem do krčmy, vy se třeba i poupravýte, i když to neni třeba, stejně zase za chvíli jdem do stejných hoven. Já to teda přežiju, stejně nás tam neucejtěj přes ten voheň a tak. Dem doufám do tady krčmy, aspoň tu zapadnem a třeba se ještě dozvíme něco novího. Když už víme, že se dá tady prolíst mřížema. Někdo si určitě něčeho všim. Na nóbl podnik si nepotrpim, lidi tam sou křivý jako větve starý vrby. Tedy aspoň většinou."

Pán Jeskyně - 21. září 2021 16:34
Pán jeskyně Kufi

Na výběr máte, zda zajdete do toho místního pajzlu, kde jste se seznámili s hobitem, nebo zda dojdete až na hlavní náměstí a půjdete do hostince U Kruhového stolu.

Paris z Brannanu - 18. září 2021 15:48
Paris z Brannanu

"To je proste biznis," odvetím pokojne na trpaslíkovu reakciu. Chvíľu pozorujem okolie. Snažím sa nájsť nejaké stopy, ktoré by nás priviedli k tomu, čo sa tu naozaj deje. Počúvam reči ľudí, ktorí sa okolo nás rozprávajú. Všímam si každého človeka, každý detail, drobnosť, ktorá by nám prezradila a priviedla na stopu toho vraha.
"Každý z nás sa musí nejak živiť. Ja sa za to proste nehanbím. S otrokmi som ešte neobchodoval. Nie je to tovar na dlhé vzdialenosti. Ale to s tou krčmou je dobrý nápad. Musím sa najesť."

Zaggon - 18. září 2021 14:58
Zaggon

"Vy ste mi ale cimprlici, trochu smrádku ještě nikoho nezabilo a že ste se i umazali. No to je strašný. Nebuďte babi."
Promnu si oči, abych přivykl na světlo a opráším se.
"Hele ty skrčku," otočím se k hobitovy, jako bych v tu chvíli byl o kus větší než on.
"Přesně kvůli takovejm jako si ty se tohle všechno děje, lidi se zadlužej, aby mohli nějak žít a nebo čert ví proč a vy toho jen zneužijete pro svůj prospěch. Rači vo tom už nemluv."
Zamračím se na něj a potom se podívám na Andriel.
"No jako ne že bych to potřeboval, ale můžem tedy do hostince, aspoň to spláchnu hltem piva a připravim se na večer."
Potom sundám batoh ze zad a mrknu co všechno budu potřebovat a přemýšlím, že si ještě raději zajdu kdo krámku něco si dokoupit a až teprve potom do krčmy.

Andriel - 16. září 2021 21:27
Andriel

Jsme už nějakou chvíli venku z kanálu a přesto pořád cítím ten hrozný zápach. Proboha ten smrad jde i z mích šatů a jak jsou celé špinavé. Musím si je co nejdřív vyprat a hlavně si dát koupel. Ani si moc nevšímám okolního prostředí, dokud na to neupozorní hobit. Ovšem zas si neodpustí poznámky o otroctví.
Po zádech mi projede mráz, když to zmíní. S každou takovou to poznámkou si to u mě jen zhoršuje.

"No já nevím jak vy pánové, ale já se potřebuji dát dohromady a odpočinout si. Proto bych ráda rovnou zamířila do hostince. Přeci tady nemůžeme v takovém to stavu chodit."

Paris z Brannanu - 15. září 2021 13:23
Paris z Brannanu

Keď sa vydáme na cestu do mesta, som pokojnejší. Aspoň čo sa týka potkanov. Som však aj podráždený kvôli smradu, ktorý zo mňa cítiť a špine, ktorá je na mojom prekrásnom oblečení. Vytiahnem jedno z jabĺk, ktoré nosím pri sebe a po ceste do mesta ho zjem.

Keď dorazíme do chudinskej štvrti, hneď si cez hlavu prehodím kapucu a pozerám sa po okolí. S tou mojou peknou, hnedou košeľou sem ani nezapadám. Som hotovým lákadlom pre zlodejov. Presne pre tých istých, ku ktorým patrím aj ja sám. Len dúfam, že ma tu nikto nespozná, pretože by som nechcel odhaliť svoju pravú identitu. Preto aj siahnem po zbrane ukryté pod pľáštom, vyrovnám sa a chodím, ako by mi to tu patrilo.

"Presne v takýchto častiach mesta ľahko získame otrokov," pozriem sa na trpaslíka. "Mnohí z nich sú zadĺžení, chudobní a pre pár mincí schopní všetkého. Buďte opatrní. Taktiež dobrý spôsob, ako zakryť tajomstvá o tom, kto tu naozaj likviduje majetok."

Pán Jeskyně - 15. září 2021 12:28
Pán jeskyně Kufi

Jestli to PJ chápe správně, tak jste se rozhodli vyrazit zpět do města s tím, že se večer vrátíte k naolejovaným mřížím.

Vyjdete tedy z břehu řeky zpět nahoru mezi domy, ale i když jste v přístavní čtvrti, kde žije možná ta největší lůza, kterou jste kdy potkali, při pohledu na vás samé vám rychle dochází, že jste na tom daleko hůř. A nebýt toho, že máte s sebou zbraně, které jsou ukazatelem jistého životního standardu, určitě byste mezi místní sebranku rychle zapadli. Čas se za dobu, co jste byli v kanálech, značně posunul a nikdo z vás, snad kromě trpaslíka zvyklého žít pod zemí, by neřekl, že slunce se mezi tím už značně posunulo za nejvyšší bod svého denního oběhu. Do podvečerního soumraku zbývají tak tři hodiny.

Pán Jeskyně - 15. září 2021 12:23
Pán jeskyně Kufi

Zaggon 10. září 2021 17:52
//asi na straně PJ. Časově to moc nedávám a tak laboruji mezi tím to tady ukončit, nebo to přes sílu zkusit ještě chvíli a třeba se to zlepší. Ono by se to zlepšit mělo, protože přijde podzim a zima, a to jsou měsíce, kdy je toho času u kompu daleko víc. Tak se omlouvám za čekání a zkusím přece jen ještě něco napsat.

Zaggon - 10. září 2021 17:52
Zaggon

// Tak 1.9. jsme už měli, dokonce už i 3, 4, 5.... a nic. Kde je chyba? :-)

Pán Jeskyně - 11. srpna 2021 11:15
Pán jeskyně Kufi

//Omlouvám se, do konce prázdnin už nestíhám odepisovat, čeká nás rodinná dovolená a tak v práci doháním co se dá. Od 1.9. budu zase v provozu. Díky za pochopení.

Paris z Brannanu - 8. srpna 2021 17:06
Paris z Brannanu

Keď poznamená niečo o pasci na vrahov, pousmejem sa. Nie som síce nadaný, ale ja sám som dobré prekvapenie. Hlavne vďaka svojim zlodejským schopnostiam. To však nesmú vedieť. Aspoň nie do doby, kým ich nezneužijem na krádež Astea Forte.
"Na mňa sa nepozeraj," odvetím s istou dávkou hranej prekvapenosti. "Ja, Edmund, syn Zaggonov, som nadaný obchodník a nie nejaký prachsprostý zlodej z Brannanu. A kebyže chcem zavraždiť otroka, tak určite jeho mŕtvolu nepohodím niekde v kanáli," ohradím sa. "Urobil by som to verejne a pred ostatnými mojimi otrokmi. Pre mňa nemajú väčšiu hodnotu ako mešec plný zlatiek."

Zaggon - 6. srpna 2021 15:06
Zaggon

"No aspoň na něco sme přišli, deme dál, na večer by sem se sem vrátil a vomrk, kdo nám to sem leze a proč. Neumíte někdo nastražit nějakou past? Třeba by sme někoho do ní chytili."
A kouknu se po ostatních.
"No a jestli ne, tak bych tedy vyrazil dál. Pořádně ty mříže zase zavřete, ať nikdo nepozná, že sme je otvírali. Ať sme do večera zpátky tady u mříží a uvidíme co dál."

Paris z Brannanu - 3. srpna 2021 10:20
Paris z Brannanu

Keď sa trpaslíkovi podarí pootvoriť mreže na kanáli, spočiatku to moc nevnímam. To čo ma však zaujme, je absencia toho odporného zvuku. Hneď priskočím a prehliadnem si mreže. Nevidím nič zvláštne. Až keď položím ruku na pánty a prejdem po nich prstami, uvedomím si pravdu.
"Tak už vieme, kadiaľ sa sem dostávajú mŕtvi otroci," poznamenám pokojne. "Len stále nevieme, prečo by sa ich niekto zbavoval," otočím sa k spoločníkom a ukážem prsty zašpinené olejom. "Niekto tadiaľto chodieva naozaj často. Zrejme v noci, aby ho nikto nevidel. I s otrokmi. Tu ich zabije a nechá potkanom. Aspoň tak by som to robil ja s neposlušným majetkom."

Pán Jeskyně - 3. srpna 2021 09:47
Pán jeskyně Kufi

Trpaslík zalomcoval mřížemi a nebylo potřeba moc, aby se branka v nich uvolnila a lehce pootevřela. Bez vrzání a skřípění. Prohlédli jste proto panty a zjistili jste, že je někdo relativně před nedávnem promazal, takže celá branka chodí velmi tiše.

Andriel - 1. srpna 2021 20:55
Andriel

"To je možné možné, že tato chodba vede ke kasárnám, ale měli by jsme postupovat systematicky."

Proto dál následuji Zaggona do další části stok.
A jak příjemné vidět zas denní světlo jen škoda, že proniká skrz mříže. Volná cesta pryč by byla lepší.

"Myslím že ještě můžeme chvíli pokračovat." Odvětím na trpaslíkův dotaz.

"To můžeme zkusit kontaktovat stráže, ale trochu se obavám, že jsme pořád nic nezjistili a že naše snaha u nich bude marná."

Paris z Brannanu - 30. července 2021 19:07
Paris z Brannanu

"Mali by sme požiadať o pomoc stráže. Alebo aspoň informovať starosti," odvetím podráždene. "Je to tu samý potkan a mŕtvola. Zrejme nič viac nezis..." skočím jednou nohou do stekajúcej vody so splaškami. "K všetkým démonom!" zahreším. "Aj účet za vyčistenie šiat im dodáme."

Zaggon - 28. července 2021 19:51
Zaggon

"A hele, zase další vchod, to už radši zaznamenáme Andriel."
Naznačím na Andriel, aby přistoupila, já jí opět nabídnu záda jako stolek a mohla zaznamenat další část stok. Po té se pořádně podívám skrze mříže a zkusím s nimi zalomcovat, jestli nejsou otevřené. Potom se vydávám pomalu cestou od mříží zase do hloubi kanálů.
"A zase hezky potichu nebo si tu chcete dát sváču? Aby ste mi za chvíli neřekli, že máte hlad."
Krapek se zakřením a čekám, co oni na to.

Pán Jeskyně - 26. července 2021 11:39
Pán jeskyně Kufi

Procházíte dál, až přicházíte do další místnosti, do které opět ústí řada chrličů. Jinak zde ale nic dalšího není a tak pokračujete dále, až přicházíte do široké chodby, stejné, jako ta, kterou jste do kanalizací vstoupili. Po pravé straně máte kovové mříze, za nimiž vidíte řeku Escano. Pokud zabočíte doleva, zavede vás cesta opět do hloubi pod město. Když se na chvíli zastavíte, neslyšíte nic, co by vám napovědělo - z venku se ozývají tlumené zvuky normálního dne poblíž řeky, z hloubi kanalizace slyšíte všudypřítomné zurčení vody a splašek.

Zaggon - 22. července 2021 17:49
Zaggon

// Andriel to napsala zcela přesně.

Vypisuje se 20 z celkem 380 příspěvků1 2 3 4 ... 19 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)