Long Way (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Long Way

Pán Jeskyně:

uzumaki naruto

Systém:

DrD

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Hra z rozcestí

Klíčová slova:

Fantasy, putování, stíny, temnota, dobrodružství

Jaké hráče:

Nehledám

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (1/1) hokio

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2

Múirne - 18. června 2019 10:21
Múirne

Ze všeho co viděla se jí podlomila kolena. Bylo jí špatně, její mozek nestíhal zpracovat veškeré informace. Utrpěla menší šok a tak si jeho očí ani nevšimla a utroušenou poznámku nezaznamenala. Zavřela oči a snažila zklidnit dech.
Navzdory všemu ji dokázal jeho hlas uklidnit a tak ve chvíli, kdy začal balit, byla znovu na nohou a ještě mu zkusila pomoci. Byla zticha a zjevně o něčem přemýšlela.
Na konci toho všeho se na čahouna podívala. Nejistě přikývla.
"Myslím že kůň tak dlouhou cestu bez přestávky nezvládne. Budeme ho muset vyměnit alespoň jednou, jinak pojde a nedojedeme nikam." prohlásí tlumeně. "Omlouvám se, takováhle obvykle nebývám.. Jestli mohu, ráda pojedu. Mám v hlavě hrozný zmatek a potřebuji odpovědi."
Přiblížila se blíž a i z jejího držení těla bylo zřejmé, že se kaje. Přetáhla si kápi přes hlavu. Vítr byl docela silný a neuvěřitelně ledový a v krátkých vlasech se stěží udrželo teplo. Přivřela oči a sklonila hlavu jak se vítr otočil proti ní a vmetl ji několik vloček do tváře. Netrvalo to ani dvě sekundy a přiblížila se k elfovi ještě blíž. Byl z ní cítit strach.
"Nenechávej mě tady, prosím.." špitla tiše.

Pán Jeskyně - 18. června 2019 01:28
Pán jeskyně uzumaki naruto

Když spojení skončilo viděla jeho oči. Žluté bělmo i duhovka a rudá panenka. Barva jeho očí se pomalu plynule změnila do původní - Bílé bělmo, zelená duhovka a černá panenka. Pohled má sklopený. Pokud narušil některou z pečetí tak je to mnohem větší problém než myslel. Že by i po tak dlouhé době měl Azazel stále své věrné, kteří se těchto pokusů ještě nevzdali? "Jak... Kdy jsem přestal být opatrný?" pronese nevědomky část svých myšlenek potichu. Pak se podívá na ni "Démoni se už o tebe nejspíše zajímat nebudou. Přesto můžeš být užitečná... Navíc jistě chceš odpovědi a já žádné nemám... Ti, za kterými teď pojedu jsou v magii mnohem zběhlejší než já. Alespoň některé věci by možná vysvětlit dokázali... Ale měj na paměti tohle: Vzhledem k situaci musím spěchat. To znamená - žádné zastávky navíc dokud nebudeme v cíli. Žádné svačinky, ani nic jiného. Pojedeme odhadem 12 hodin bez přestávky. Můžeš jet se mnou pro odpovědi a nebo si jít po svých. Toto je jediná příležitost, kterou ti dám." Řeknu a během slov se znovu podívám na ni a už se zvedám aby jsem vše co zbylo znovu zbalil a vak si hodil přes rameno. potom začnu připravovat koně na cestu. Přitom stále vnímám dívku a čekám na její reakci

Múirne - 11. června 2019 21:23
Múirne

Chtěla něco poznamenat, ale nestihla to. Proběhlo jí několik okamžiků hlavou, ale stěží by to kdo mohl označit za život. Zahrnovalo to několik okamžiků v klášteře, ale nic dalšího. Mohl vidět jak ji přijali do řádu, několik mší, probdělých nocí a pak i jednu nepříjemnou zkušenost kdy jedna se jedna ze sester podpálila. Dále tam byla vzpomínka na dvě těla překrytá bílou látkou a jedna kdy byla na tržišti. To město nepřipomínalo žádné z těch, které mohl elf znát, přesto bylo lidské.
Jako poslední měla vzpomínku na to jak si hrála v klášteře jako dítě když ji někdo chytil, tam ale také vzpomínka končila. Nešlo se na to dívat jako na film, bylo to přeházené a zdálo se, že dost zmatené. Zdálo se že chybí většina jejího života. Mohl si všimnout, že některé vzpomínky jsou poupravené, jako například že počet jeptišek neodpovídal počtu siluet, kterých bylo méně, nebo že ta sestra co se podpálila problikávala z dospělé mladé ženy na dřevěnou figuru.
Mohl narazit i na vzpomínky z posledních dní, ale byly oddělené. Ty byly zjevně celistvé.
Už možná myslel že se víc nedoví, když se uprostřed vzpomínky na to jak ho dítě poprvé objalo ozval výkřik a všechno zčernalo. Mohl jasně slyšet jak dívka ve vzpomínce křičí o pomoc a mohl zahlédnout svítící oči ve tmě. Jakoby si ho prohlížely, ale přesto mu muselo být jasné že to sledovaly tehdy ji. Ani nemohl cítit že by to bylo stále aktuální. "Povedlo se." ozvalo se chladně, když křik utichl a znovu se vše vrátilo k tomu jak elfa Múirne prvně objala. Zbytek už bylo to co zažil osobně.

Pán Jeskyně - 11. června 2019 20:51
Pán jeskyně uzumaki naruto

Trpělivě si to její kecání vyslechne i když na konci s úlevou pronesl "Už jsem se bál, že tu hubu nezavřeš... Moc mluvíš" Odsekne. Veškerá vlídnost, o které mluvila byla náhle pryč. K lidem s povahou, jakou má ona nejspíš moc vlídně nepřistupuje. Položí ji ruce na hlavu a zavře oči. Může ucítit velmi nepříjemný pocit, ze kterého mrazí v zádech. Pocit, který se dá jednoduše popsat jako zlo. Přesto je na jakékoliv reakce pozdě. Její pohled se zatmí a náhle´je uprostřed ničeho. okolo ní proudí její vzpomínky. Okamžiky jejího života. Proudí od jejího narození ve velmi rychlém sletu se míhají jak její život plynul. Elfa nikde nevidí. Ten svou myslí kontroluje a pozoruje slet jejích vzpomínek a hledá moment, kdy zahynula nebo kdy došlo k posednutí. Jde o schopnost démona a proto ji stále během celého procesu doprovází ten nepříjemný pocit.

Múirne - 11. června 2019 20:41
Múirne

"Nepamatuji se." pokrčila rameny a změřila si ho pohledem. "Vážně? Nezní mi to věrohodně. Proč by černá tlama lezla mezi slušné lidi? O tom pochybuju. Jak se to mohlo stát." (Doufám že nedostanu ban za rasismus :D)
"A proč by se elf zahazoval s černým spratkem pokud by nebyla jeho otrokyně? I když elfové jsou známí svou štědrostí, vlídností a blá blá blá. No, nevypadáte zrovna jako typický elf. Narozdíl od těch se kterými se setkávám působíte jako černá ovce. Černá. Brr." podívala se na své ruce. "Naposledy si pamatuji že jsem šla spát jako obvykle. Nic zvláštního. Čtyři stěny, svíčka, postel. To je taková věc na které se spí. Vy elfové nemáte zdání co je opravdu pohodlné. Jedni spí v dírách a druzí na stromech. To prostě není pohodlné!" očividně měla nosánek kapánek vysoko.
"Takže říkáte, že jsem byla posedlá, ano? Ale proč jsem dítě černého otroka? To nedává smysl. Moc dobře si vybavuji že jsem v zrcadle matky představené pravidelně vídala bělostnou pokožku. A také! Mé vlasy sahaly až k zemi. Jak se to mohlo stát!" chvilku ho sledovala jako by jí snědl oblíbené jídlo.
"No dobře, dělejte co je potřeba." pokrčila rameny.

Pán Jeskyně - 11. června 2019 20:25
Pán jeskyně uzumaki naruto

"Uklidni se... Přišla jsi celá promrzlá do jedné hospody... Tam jsem ti dal najíst a přijal tě k sobě... Především nejsi žádná otrokyně. Teď mi řekni co si pamatuješ jako poslední... Já mezitím zkusím zjistit co máš s pamětí" Řeknu a odmlčím se "Dostal jsem z tebe démona - tu věc kterou jsi vydávila... To snad k důvěře stačí..." Podotknu ale přesto čekám na její svolení. I přes klidný výraz uvnitř přemýšlím o možnostech. *Falešné vzpomínky na dospělost? Nebo úprava těla do dětské podoby, a přichycení k nějaké rodině? Ne... úpravy těla jsou moc složité... Vzpomínky na minulý život? Čím dříve se tam dostaneme tím lépe...*

Múirne - 11. června 2019 20:15
Múirne

Sledovala ho s minimálním zájmem. "Jaký otec? Jsem sirotek a vychovávaly mě jeptišky! Mí rodiče zahynuli v morové epidemii před dvaceti lety." založila ruce na hrudi a zakabonila se.
"Kdo jste a jak jsem se ocitla v téhle pustině? A-" zaváhala. Sáhla si na hlavu. "Kde mám vlasy? Proč jsem ostříhaná nakrátko!?" vztáhla před sebe ruce a znovu vyděšeně vykřikla. "Co to mám s kůží? Vždyť je černá!" vzhlédla na elfa se kterým to vůbec nehnulo. "Nejste nějaký vysoký? Nebo.. nejsem dítě, že ne! začala se osahávat. "Nojo, fakt jsem dítě. Kruci. Co se stalo. Vůbec nic si nepamatuju." zaúpěla. "A jak se ze mě stala otrokyně? Fuj, ještě že rodiče nežijí. Hanbou by se propadli."

Pán Jeskyně - 11. června 2019 20:07
Pán jeskyně uzumaki naruto

Podíval se na dívku, vzal úlomek a zavřel ho v krabičce, kterou zapečetil kouzlem a následně ji vrátil do vaku s věcmi. Potom se teprve podíval na dívku "Byla jsi posedlá jednou z bytostí, které byly v knize tvého otce... Co si pamatuješ jako poslední?" zeptá se zatímco vytasil dýku se vzorem fénixe na rukojeti a zabodl ji skrze pírko do černé hmoty. Pírko i hmota začaly ihned žhnout a brzy na jejich místě zbyl jen popel. Dýku následně vrátil zpět na její místo u jeho pasu.

Múirne - 11. června 2019 19:49
Múirne

"Da mihi libertatem aut mortem!" vykřikla poněkud bolestivě, než se svezla k zemi. Chytila se za hlavu a zaskřípala zuby, než se uklidnila a ruce jí sjely podél těla. Zůstala ležet ve sněhu a horkost jejího těla se postarala o jeho efektivnější rozpouštění.
Při modlitbách sebou trhala jako by byla posedlá, než začala zvracet tmavou tekutinu neurčitého odstínu černé barvy.
Ještě chvilku plivala, no byla s tím hotova dříve než její dobrodinec s modlitbami. Ke konci vydávila i docela maličký kostěný úlomek a tmavé prachové pírko. Poněkud znechuceně se odvrátila. Pusu ještě měla ušpiněnou, když jí pohled padl na jejího elfa strážného.
"Co se stalo? Kde to jsem? A kdo jste vy?" couvla, vyděšení ani zmatení nehrála. "Co jste mi to provedl? Budu křičet!"

Pán Jeskyně - 11. června 2019 19:25
Pán jeskyně uzumaki naruto

Zarazil se a zorničky se mu zúžily *Co to sakra bylo za knihu?!* Blesklo mu hlavou. Jistě, že to nebyl on. Nejspíš viděla Azazela "Ukaž mi tu jizvu..." Pronesl po chvíli když se uklidnil a jeho srdce znovu tlouklo klidně. Není možné, aby v té knize byl Azazel... Ten je uvězněný uvnitř jeho duše a uzamčený stále dostatkem zámků. Přesto se v duchu ujistil, zda ho stále cítí.

Když se chytila za tu jizvu a sklopila pohled tak na ni položil ruce a zavřel oči. Nejspíš tady byl dobrý důvod proč to stále občas pálelo. Nešlo jen o kousnutí ale nějaký druh kletby. Zavřel oči a začal s vyhledáváním stop po černé magii či jiných formách zla. Ta mohla být i organická a různě ukrytá. Zkoušel tedy různé způsoby i možnosti jak najít cokoliv co by v ní mohlo zůstat. Obával se toho, že nepůjde jen o nezbednou řadovou bytost z temnot. Vznesl nad ni tolik modliteb, že by to takovou běžnou bytost dávno spálilo...

Múirne - 11. června 2019 19:16
Múirne

"Vlastně jsem poprvé myslela, že na mě ten dědek mrknul. Jakoby se ty obrázky hýbaly, ale jen když jsem se podívala jinam. Některé byly děsivé a ten jeden se určitě hýbal! Byla to hlava s rohama, hadím jazykem, žádnýma očima a velkýma prackama s drápy.Maminka říkala, že to není možné, ale kousla mě! A ječela jako maminka když zahlédla myš v mouce. Taky to hrozně pálilo, jako od ohně." odtáhla se aby mu mohla ukázat rameno. Měla na něm jizvu připomínající kousnutí nějakého zvířete. Řezáky byly jasně rozpoznatelné.
"Dodnes mě to někdy pálí, i když se to zahojilo. Maminka ale říkala, že si jen vymýšlím. Jakoby to neviděla." zachmuřila se a znovu přitulila. Byla docela dlouho zticha, než mlčení prolomil elf. Poslušně se odlepila a podívala se mu do očí.
"Myslím, že jsem tam viděla i tebe." zachmuřila se. "Ale měl si kolem krku nějaké železo s řetězem a byl si svázaný. Anebo myslím, nebylo to barevné a většina stránky byla černá. Ale asi se pletu. Ten v knize spal a navíc se mi zdál nebezpečný. To ty nejsi." menšími skoky se přemístila ke koni a pohladila ho po nozdrách.
"Tobě to dneska ale sluší!" políbila ho mezi nozdry a otočila se zpátky k elfovi. Už se nadechovala a otvírala pusu aby něco řekla, když zaúpěla a chytila se za místo kde měla jizvu. Klesla do kolen a sklonila hlavu k zemi.

Pán Jeskyně - 11. června 2019 18:55
Pán jeskyně uzumaki naruto

Přitulení se nebránil. Rozhodl se být tomu dítěti oporou a tak ji od sebe nijak neodstrkoval. Zvědavě si ji vyslechl a zamyslel se "Ti lidé s rohama... To byli nejspíše démoni. Ti pokroucení mohli být taky démoni jen slabší nebo to mohly být bytosti temnoty, stínu nebo možná strachu... Všechno jsou to bytosti pokřivené zlem. A ten starý pán s havranem... Částečně kostra... Hmmm... Mohl to být kostěj nebo nekromancer... Ti zase používají magii smrti... Ovšem to s rozsypaným čajem slyším poprvé..." Odpoví zamyšleně a podívá se na ni "*Pokud to ovšem byla kniha pro čtení... Spíše to zní jako vězení pro různé typy zla... Možná k tomu sloužil i ten čaj a vysvětlilo by to ty řetězy na knize pokud byly posvěcené...* Po chvíli přemýšlení se na ni podívá a řekne "Nejsem si jistý, co za knihu to mohlo být... Ti, ke kterým míříme jsou ale v tomto znalci. Budou vědět o jakou šlo knihu a jsem si skoro jistý, že budou vědět jak to zastavit..." Řekne s úsměvem a chvíli ji tak nechal než asi po 5-ti minutách řekl "Měli by jsme pokračovat..."

Múirne - 11. června 2019 17:39
Múirne

"Aha." přikývla spokojeně a odložila co nedojedla. "Jsem plná." ohlásila. Nenápadně se připlížila k elfovi a pak se k němu přitulila.
"Hm. Byla taková.. no. Velká, černá a strašně těžká. Počkej. Hmmmmmm! Jo, byly tam takové divné obrázky divných kytek co sem nikdy neviděla. A taky nějaké divné obličeje. Takové.. takové pokroucené. S rohama a tak. Něco bylo jako lebky a něco ani nedovedu popsat. Fuj to bylo! Vždycky na jedné straně byl rozsypaný čaj a na druhé ta kresba. Ale málokdy to bylo barevné. I kdybych uměla číst jako že pár písmenek poznám, bylo by mi to k ničemu protože tohle bylo nečitelné. Hmmm. Jo a vždycky ji zamotal do nějaké kůže, převázal řetězem, zamknul do truhly a tu truhlu pak schoval v tajném úkrytu pod podlahou pod ohništěm. Ups. Tak už není tajná. Hm. Ale vlastně je, když nevíš kde bydlíme. Hihi." pak se zarazila "Kde jsme bydleli. Aspoň myslím, že tam už nebydlíme. Jako.. no... že tam není moc možnost bydlet."
Na tvář ji dopadla velká sněhová vločka a ona se zachvěla. "To mi něco připomíná. Když jsem si ji jednou půjčila, našla jsem v ní takový divný obrázek. Byl na něm nějaký dědek s vránou nebo tím černým ptákem jako byli kolem. Myslím, že byl z části kostra. Je to možné? Divné. Tenhle obrázek byl můj oblíbený, protože byl barevný. Akorát ten ptáček vypadal smutně a nemocně. Jo a ten starej chlap měl v ruce nějakej nůž kterej byl z části červenej.. Asi si zrovna mazal chleba jahodovou marmeládou. Tu mám nejradši."

Pán Jeskyně - 8. června 2019 14:28
Pán jeskyně uzumaki naruto

Při té otázce se pousmál. Chleba určitě znala... Znal ho přece každý a tak si usmyslel, že se ptá na klobásy. "Tohle jsou klobásy... Zjednodušeně je to mleté vařené maso..." Odpoví a sní dalších pár soust "Neříkám, že jsi chtěla... Snažím se říct že to mohlo vést k tomu co se děje... Pokus se vzpomenout na vzhled té knihy... Na cokoliv co by pomohlo ji poznat... Nějaký obrázek na ní nebo nápis... Pokud zjistíme jaká kniha to byla tak zjistíme jestli její spálení souvisí s tímhle... A pokud ano tak snad by to mohlo pomoct najít způsob jak to zastavit" Řekne zamyšleně. Rozhodl se být k dívce upřímný aby pochopila důležitost toho aby si vzpomněla na cokoliv co by pomohlo identifikovat knihu.

Múirne - 8. června 2019 14:02
Múirne

Sotva stála na zemi, špitla cosi o tom že děkuje a poodběhla kousek stranou. Vybrala si pár stromků aby ji kryly. Přece by se neměla nechat očumovat, že ano.
Nabrala čerstvý sníh do rukou a umyla si je zatímco se vracela zpět k elfovi. Zavětřila jídlo. Nebo spíš její žaludek, protože začal vydávat kručivé zvuky. Nadšeně si vzala svůj podíl a zahryzla se do masa. Spokojeně žvýkala, zatímco vyslechla elfovu otázku.
"No.." zamyslela se a polkla. S plnou pusou se přece nemluví. "Říkal že mě zabije a seřezal mě že jsem si týden nesedla. Ale fakt jsem to nechtěla udělat!" znovu se zahryzla do masa, tentokrát i se ždibcem chleba. "To je dobré, co je to?"

Pán Jeskyně - 8. června 2019 13:49
Pán jeskyně uzumaki naruto

Podíval se zvědavě na ni a jen přikývl. Pomalu s koněm zastavil a pomohl ji slézt. "Neomlouvej se... Jsme už dlouho na cestě. Až budeme v cíli nebude na to tolik času... Takže využijeme té zastávky a najíme se... " Po těch slovech začal z batohu vytahovat vak s jídlem. Není to nic slavnostního. Pro každého připravil 2 krajíce chleba a 2 klobásy. Když se vrátila měla to připravené na nedalekém pařezu na čtvercovém kousku plátna.
"Pověz mi o té černé knize, která shořela... Jak tatínek reagoval?"

Múirne - 5. června 2019 18:59
Múirne

Nebyli ještě ani v polovině cesty, když se Múirne probudila. Rozhlédla se kolem sebe. Vypadala poněkud zmateně, pravděpodobně si neuvědomila že usnula na koňském hřbetě.
"Jak daleko ještě pojedeme, Agare?" chytila se znovu hrušky sedla a odhrnula ofinu z čela. Čekala by že bude zima, zvláště když usnula a ani nevěděla na jak dlouho. Naopak jí bylo krásné teploučko. Možná to bylo i elfem za zády.
"Můžeme zastavit?" zavrtěla se v sedle, což se nemuselo oři líbit. "Potřebuju čůrat." hlesla tiše, ale poslušně čekala na jeho reakci. Přitom myslela hlavně na to, aby si už mohla ulevit. "Promiň." špitla ještě tišeji než předtím.

Múirne - 2. června 2019 14:33
Múirne

Znovu usnula. Tak příjemně to houpalo, až ji rytmus ukolébal. Navíc jí bylo krásné teploučko a cítila se v bezpečí, tak proč ne? Díky tomu že ji držel nesklouzla ze sedla a v podstatě celou cestu prospala. Občas se na chvilku probudila, ale jen zamžourala, zívnula a znovu usnula.

Pán Jeskyně - 2. června 2019 14:20
Pán jeskyně uzumaki naruto

Podruhé už se neptal. S každou chvílí zpomalovala a Alagar zkrátka nemyslel, že takto pomalé tempo je dobrý nápad a tak se s dívkou v náručí vydal k městu. Cestou nad ni odříkal pár modliteb. V podstatě o ochraně duše před zlem a o zahnání stínů pro osvícení mysli božím světlem a ukázání správné cesty. Nešlo o žádnou zvláště silnou magii ale spíše jen o prosby k někomu, kdo touto magií disponuje. On sám totiž nemůže takto chránit jiné osoby. Pouze příležitostně a tuto příležitost vyplýtval když se nad nimi slétali havrani.
Ve městě udělal to co plánoval. Pořídil koně, posadil ji na něj a jednou rukou ji chytil aby nespadla. Poté na koni opustili město.

Múirne - 1. června 2019 17:17
Múirne

Nezmohla se na žádnou reakci, jednoduše zůstala stát a trošku klesla v kolenou od únavy. Stěží rozlepila oči a tak byla ráda za nabídku. Raději ale pokračovala po svých, protože alespoň neusnula.
Navzdory houpavému pohybu dívka usnula. Díky tomu že ji držel mohl pocítit, jak její sevření ochablo.
Po pár minutách sebou trhla. "Hm, co?" promnula si pěstičkou oko a zamžourala před sebe. Pořád usínala, ale snažila se udržet vzhůru.

1 2


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)