Napříč Světy (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Napříč Světy

Pán Jeskyně:

Elderon

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Kdysi dávno, když ještě bohové kráčeli po zemi bývalo jedno město. Město Telrian, střed celého světa. A nejen jej, střed všech světů, celé existence. Město Telrian bylo známo jako město bran, místo, kde bylo možné cestovat do jiných světů. Ovšem, město bylo ztraceno. Nikdo si nepamatuje přesný důvod toho, jak k tomu došlo, ani prastaří elfové ne. Dávné mýty hovoří jen o apokalypse, která celé město vrhla do temných hlubin mimo čas a prostor, kam nemohou ani bohové.
Ovšem nyní se vše změnilo Mýtické město Telrian bylo znovu objeveno. Zčistajasna, na místě, kde předtím byla jenom pustina se nyní rozkládala ta nejvelkolepější metropole na celém světě. Bez obyvatel, či jakéhokoliv živého stvoření uvnitř. Lidé, Orkové, Tegrisové, Trpaslíci a dokonce i Sareti bojovali o právo získat toto bájné město pro sebe. Po mnoha letech boje byl ovšem uzavřen křehký mír. Město bylo mírovou dohodou uvedeno pod správu neutrální organizace mágů jménem Řád Stříbrného Měsíce, aby jej zkoumali a vstup do města byl umožněn všem. Takto z města měli mít užitek všechny národy. A nyní zdá se mágové z Řádu Stříbrného Měsíce objevili dávno ztracené tajemství toho, jak cestovat mezi odlišnými světy. A při jejich studiích se jim poskytl pohled na mnoho z nich.
Svět, který se zdá být jediným obřím mechanismem...
Svět moří a oceánů, kde obyvatelé žijí na kovových lodích velkých jako celá města...
Svět bez slunce, ponořen do věčné temnoty, obývaný bytostmi bez očí...
Svět tvořen majestátními paláci z kostí a zahradami s krvavými fontánami...
Svět, který je podobný tomu, ve kterém se nachází město Telrian...
A nespočet dalších...
Řádu Stříbrného Měsíce bylo jasné, že sami na průzkum těchto světů nestačí. A žádat o pomoc od králů a říší by bylo příliš riskantní a mohlo by vést k válce a porušení křehkého míru, který se podařilo vyjednat. Proto se rozhodli najímat různé dobrodruhy a vysílat je jako průzkumníky do jiných světů, aby je zmapovali, navázali kontakt s obyvatelstvem a se svými poznatky se vrátili zpět. Ačkoliv Řádu původně šlo pouze o vědění, do Telrianu již zamířili i lidé a organizace, kteří mají méně altruistické účely. Nastal nový věk, věk objevů a je jen na vás, zda se stanete jeho součástí. Dobrodruhové se vydávají do Telrianu, aby se zúčastnili výprav do jiných světů. V cestě jim bude stát nespočet nestvůr, nebezpečí a hrozeb, která v jiných světech číhají. A také tyran, který si touží podmanit všechny světy, které existují...

Klíčová slova:

fantasy

Jaké hráče:

Tato jeskyně je v duchu klasické fantasy, alespoň zezačátku. Vaše postavy se totiž mohou dostat na místa, které se tomuto žánru budou vymykat, některé ze světů mohou být i přímo scifi a co se týče jiných světů, tak je možné v podstatě cokoliv.
Vaše postava bude pocházet ze světa Telrion, ve kterém se nachází ono pověstné město. Pokud chcete pocházet přímo z jiného světa, tak se můžeme domluvit. Rasy ve světě Telrion jsou popsané níže, co se týče povolání, je na vás, co můžete umět, ale magie je vzácná, tak to s ní nepřehánějte.
[u]Pár Informací o settingu:[/u]
[b]Hlavní Svět (Svět Telrion)[/b]
Svět, ze kterého vaše postava bude pocházet je v podstatě klasický fantasy svět. Technologie je na úrovni pozdního středověku, magie je vzácná a mágové jsou jak velmi ceněni, tak obáváni. Svět se skládá z jednoho velké kontinentu a pár mnohem menších, ještě neprozkoumaných. Mezi rasami a národy celého kontinentu je co se týče náboženství společný jeden prvek, bůh jménem Andular, který prý stvořil všechny světy, včetně toho vašeho. Kdo je Andular, jak vypadá a dokonce i přesná forma jeho jména se liší mezi rasami a národy tohoto světa. Další bohové se také liší mezi rasami a národy, ovšem v každém náboženství jsou podřízeni stvořiteli Andularovi. Mezi lidmi je nejrozšířenější náboženství Irlanské říše, které pokládá Andulara za jediného, všemocného boha. Město Telrian se nachází v samém středu kontinentu. Po dohodě s Irlanskou říší, Říší Tegrisů a Unií Orkských Měst Východu je město pod správou organizace mágů jménem Řád Stříbrného Měsíce, pod podmínkou, že své poznatky budou sdílet s celým světem.
[u]Nejrozšířenější Rasy[/u]
[b]Lidé[/b] - Zdaleka nejrozšířenější rasa, lidská království a sídliště najdete v podstatě všude. Nejmocnějším lidským státem na kontinentu je Irlanská říše, která ovládá značnou část centrální části kontinentu.
[b]Orkové[/b] - Orkové ovládají rozsáhlá území na východní části kontinentu se dělí na dva druhy. První jsou takzvaní "civilizovaní" měštští orkové, kteří obývají městské státy na západní části orkského území, zbytek jsou takzvané nomádské orkské hordy, které plení co se dá.
[b]Tegrisové[/b] - Tegrisové jsou rasou tygřích mužů z jihu kontinentu. Tegrisí říše je velmi rozsáhlá a značný počet zemí jiných ras jsou jeho vazaly. Vládne jim císař, nyní je to císař Paersol II. Jsou velmi dobře disciplinovanými a organizovanými bojovníky, jsou velmi oddaní své říši a císaři, položili by za ně svůj život (alespoň tedy většina). Tegrisové velice dbají na svou čest.
[b]Trpaslíci[/b] - Trpaslíci jsou prostě trpaslíci. Většina jich žije spokojeně ve svých horských či podzemních královstvích, někteří se vydají mezi ostatní rasy. Často můžete zahlédnout trpasličí kováře a řemeslníky v lidských, orkských a někdy i tegrisích městech.
[u]Vzácné Rasy[/u]
[b]Elfové[/b] - Elfové jsou vzácní, ovšem nyní jsou pouze stínem své někdejší slávy. Většinu jejich území zabrali jak orkové, tak lidé a to málo co z elfské populace na těchto územích zůstalo tam dosud žije pod jejich vládou. Jediné elfské království, které ještě na kontinentu zůstalo je království Ellant, které se nachází v hustých západních lesích.
[b]Sareti[/b] - Humanoidní ještěří bytosti, které obývají rozsáhlé močály na jichovýchodě kontinentu. Ze všech ras jsou nejméně známí, většinou si hledí svého a ostatní rasy je nezajímají. Jsou velice zbožní, vládne jim velekněz a rada těch nejvyšších kněží. Považují se za jediné pravé následovníky Andulara a první rasu, kterou na světě stvořil.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (1/10) Lin81

Příspěvky ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

V jeskyni nejsou žádné (pro vás viditelné) příspěvky.


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)