O superbia profusa! (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

O superbia profusa!

Pán Jeskyně:

Lucylle

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Tahle hra je tak trochu jiná fantasy.
Kdo zná knihy Lhář od Jauba Ćwieka, je to plus, ale zase to není podmínka.
Nacházíte se ve světě jako je ten náš. Vlastně ne jen jako, je to on. Mýty ale nejsou jen jakési povídačky, jsou zcela pravdivé. Každý jeden z nich. Lidská víra stvořila bohy, víly, satyry, kyklopy a podobné potvory, ale také díky nevíře zanikli. Zůstali jen ti nejsilnějši, ale i ti se musí skrývat. Proč? Křesťanský Bůh (Jahve, pokud chcete) se vydal na dlouhou cestu kdo ví kam a své ovečky nechal na starost andělům. Ti se rozhodli systematicky vyzabíjet veškeré další mýty. Jen některé bohy nechají žít, ty, kteří se k nim přidají. A to jste vy.

Klíčová slova:

mýty legendy bůh bohové

Jaké hráče:

Hledám pokročilé a kreativní hráče se schopností se hezky vyjádřit. Pokud chcete, abych kvůli vám rozšířila počet hráčů, není to nemožné, ale potřebuju dobrý důvod.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (2/6) Corosa, Nibe

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1

Tezca Chimalpopoca (Tezcatlipoca) - 5. srpna 2020 06:56
Tezca Chimalpopoca (Tezcatlipoca)

Po noční šichtě si poležím v posteli až do oběda. Ne že by hlídání výběhů bylo nějak náročné. Dvakrát za noc obejdu celý areál a zbytek prosedím v kanclíku na svém stanovišti, kde poslouchám hudbu, sleduji kamery u kočkovitých šelem, které mám na starosti a inhaluji beznikotinovou mátovou náplň ze své elektronické cigarety. Zatímco pozoruji hustá oblaka eltkronické páry, promýšlím, čím by se ještě dal zkrášlit nebo vylepšit můj chopper.
V prstech mimoděk obracím svůj přívěšek, obsidiánové zrcátko, do kterého někdy stočím zrak, ale nenapadá mě, na co nebo koho bych se podíval. Nakonec toho vždy nechám, neboť ve mně vyvolává vzpomínky na zašlou minulost, která už je dávno pryč. Nostalgie je na hovno. Kdyby lidé žili tak dlouhé životy jako bohové, pro většinu z nich by to bylo sprosté slovo. V tichosti se znechuceně ušklíbnu a zapudím myšlenky na vzpomínání. Do konce šichty už zbývá jen chvíle, kterou strávím potahováním z elektronky.
Domů se vracím s ranními paprsky. Choppera řídím spíš automaticky a víc vnímám svěží vzduch a vítr ve vlasech, než naučenou, stejnou, každodenní trasu. Rychlá sprcha, umýt zuby a zalehnout do peřin.

Mé ráno tedy začíná přípravou oběda. (Samozřejmě po pravidelné hygieně.) Upřednostňuji lehčí jídlo, takže opět to nejčastější - ryba v páře se zeleninou. Hodit nádobí do myčky, převléct se na ven, spakovat tašku na cvičení a vyrazit do místní posilovny, kam chodím ob den. Po cvičení sprcha, odnést propocené věci domů a mrsknout do pračky. Po svačině se hodím do tmavých džínsů, černého tílka a přes ramena přehodím lehkou bundu. I když vypadá jako klasická kožená, je z materiálů vhodných na léto, proto v ní není horko a zároveň neprofoukne. Nezapomenu samozřejmě na sluneční brýle, elektronickou cigaretu a zkontrolovat kapsy s peněženkou, klíčema a mobilem. Vemu svou mašinu a než se prádlo opere, vyrazím na projížďku.

Iris (Issie Harmony) - 4. srpna 2020 22:57
Iris (Issie Harmony)

O kom to teď mluví? Asi ne o slepicích, pomyslím si při dalším usrknutí vína. A když je nesnáší, tak proč je sbírá? Že by trofej? lehce přivřu oči. Nějak se mi ten týpek nezdá.
"Hm. Kdybys byl láska a byl takhle opeřenej, řekla bych, že jsi Amor. Ten taky musí být opilí, když střílí se svými šípy," pohledně se opřu o pohovku a chladím si čelo svým vínem.
Pohlédnu na Lennyho, přemýšlím, jestli je pro mě stále nebezpečný. Možná jen čeká, až usnu. Přeci jenom mám schopnost si taky narůst křídla, jen kdyby ve mě lidi víc věřili... ale bohužel pro něj mi nenarostou na povel, takže si je jako trofej vzít nemůže.
"Vážně si myslíš, že tě nechám spát u mě v bytě?" pronesu klidně. Musel chápat, že se tu objevil z čista jasna, začal kecat o švagrovi, ale nic konkrétního vlastně neřekl. Jak mu mám věřit?

Pán Jeskyně - 4. srpna 2020 22:49
Pán jeskyně Lucylle

Issie Harmony

Lenny vyvalil/a oči, poměnkově modré oči. "Co? Opeřený?" Odfrknutí. "Ne, ne, kdepak, já ty opeřence přímo nesnáším. Tohle je sesbíraný." Položil/a peří na konferenční stolek. "Chápej, že já nejsem něco, co by šlo vysvětlit slovy." Pauza. "Jsem koncept. Jako... Jako láska. Eros, roantika a tydlencty debility. Až na to, že nejsem láska." Zívnutí. "Tohle je pruda. Napokecáme si ráno? Od deseti jsem na nohou a furt jen běhám."

Iris (Issie Harmony) - 4. srpna 2020 22:42
Iris (Issie Harmony)

Lenny mi trochu lezl na nervi.
"Aspoň se zeptej, když si něco bereš!" osočím ho a pro zklidnění nervů si naliji sklenku vína.
Hodím nohu přes nohu a upiji alkoholu.
Poslouchám ho, co je to vůbec zač, napadají mě všemožná stvoření, ale jak ukázal peří, můj seznam se dramaticky zúžil. Mohl to být přítel i nepřítel, ale podle toho, jak se láduje pivem, tak mi asi nechce ublížit.
"Fajn, ty kuře opeřený. Proč jsi tedy přišel mi to říct? Pokud jsi špion, tak musíš pro někoho pracovat," mám v mysli několik bohů, ale kdo z nich to bude?

Pán Jeskyně - 4. srpna 2020 22:34
Pán jeskyně Lucylle

Issie Harmony

"Pivo!" ozvalo se.
Plechovka z její ruky zmizela a oběvila se v Lennyho. Najednou seděl/a s nohama na podlaze. "Víno si nech sama."
Položila otázku.
"No... Co jsem... " zahihňání. "Vim já? Nestarám se. Žiju, jim, spím. A jak vím o tvém švagrovi?" pohození obočím. "Jsem totiž něco jako špijon." Zpod saka se vynořila plná hrst bílých per. Měly zvláštní vůni. "Vím, kdo ho zajal a vím, kde byl do včerejška."

Iris (Issie Harmony) - 4. srpna 2020 22:22
Iris (Issie Harmony)

"Dionýsos...*" zašeptám potichu a do druhé ruky vezmu i flašku. Pokud by nezmínil jméno mého bratra, tak bych vykopla jeho i zmrzlinu, aby si měl na čem pochutnávat. Jenže takhle nemám na vybranou.
Ještě, než se posadím, tak vytáhnu dvě skleničky pro víno, aby nepil rovnou z lahve.
Pak se usadím a otevřu si vlastní pivo, abych se mohla napít, budu to potřebovat.
"Jo, vůbec neví, že mají víc práce s vytíráním," přitakám. Já jsem se naučila sundávat boty v Anglii. Nemusím tu tolik vytírat, hlavně v zimě a při období dešťů.
"A teď mluv. Co seš? A proč jsi mi šel říct o mém švagrovi?"
Pokud usne, vezmu na něj zase to vařečku, pomyslím si.

//*Bůh vína

Pán Jeskyně - 4. srpna 2020 22:14
Pán jeskyně Lucylle

Issie Harmony

Usměv. Široký, širší, než by měly být schopné vykouzlit lidské svaly. "Tak jo. A tu flašku vem taky. Já chlastám, co teče."
Na pohovce se Lennyho nevelké tělo uvelebilo. Vyložil/a si bosé nohy pod sebe do tureckého sedu. "Boty mám v předsíni, abys tu neměla nacamráno. Amíci hnusný, nezouvaj se nikam, to neuznávám." Místnost byla okamžitě prozkoumána pohledem. "Pěknej bejvášek. Takovej, jako z telky. Takovej hezkej." Hlas selhával bytost dost možná usínala.

Iris (Issie Harmony) - 4. srpna 2020 22:08
Iris (Issie Harmony)

Mytologickej parchant! pomyslím si, jak zmínil sovu nenormálnost. Mám větší důvody mu nevěřit.
Následně se moje tvář zkroutila v znechucení. I ta lžíce byla docela dost, aby se mi dostala na zmrzlinu jeho sliny, ale že by od začátku používal zuby? Nechutný...
Už jsem ho chtěla odbít, že mu žádné pivo nedám, když zmínil jméno mého švagra. Zaraženě na něj zírám.
"Argestés..." zašeptám jeho další jméno, nevodí mě jen za nos? pořád mám pochybnosti, ale pokud mám najít svého manžela, jinou možnost nemám.
"U velkého Dia," povzdechnu si, položím vařečku zpátky na místo. Stejně tak uložím lahev vína do lednice a vezmu dvakrát pivo a jedno poddám Lennymu.
"Vedle mám pohovku, tam se bude sedět pohodlněji," promluvím smířlivěji a ukážu za sebe.

Pán Jeskyně - 4. srpna 2020 22:01
Pán jeskyně Lucylle

Issie Harmony

Lenny pokýval/a hlavou. "Jo, to je pravda. Já ale nejsem normální." Nastalo trapné ticho. "Koupím ti jinou zmrzku. Je docela možný, že se v ní někdo hrabal rukama, než našel lžíci." Lenny vycenil/a zuby v širokém úsměvu. "Dáme si pivo a pokecáme, ju?" Zaváhání. "Vím, kde je tvůj švagr Euros."

Iris (Issie Harmony) - 4. srpna 2020 21:54
Iris (Issie Harmony)

Kdo to sakra je? pomyslím si, jak ho sleduji sesedávat z linky. Mám podezření, že jde o nepřítele, nebo možná přítele, ale k tomu se budu sklánět méně. Není náhoda, že se mi někdo vloupal do bytu, aby mi jen snědl zmrzlinu. Zloděj by šel po dražších věcech a když už bych ho chytla, tak by vyšiloval, že na něj zavolám policii, nebo hůř: zaútočil by na mě.
Zůstanu v pozoru.
"Víš, že jsou mnohem přesvědčivější metody, jak říct, že nejsi nepřítel? Třeba zaklepat na dveře a vejít jako normální člověk?" přivřu oči, "proč bych ti jako měla věřit?"

Pán Jeskyně - 4. srpna 2020 21:45
Pán jeskyně Lucylle

Issie Harmony

"Tys nikdy neměla chuť na zmrzku?" prohodila osoba. "Asi ne, když tahle byla nenačatá, co?" Povzdech. Pomalý pohyb z linky, dosednutí na podlahu. "Já to teď všechno položím. Jmenuju se Lenny a nechci ti ublížit. Nemáš pivo?"

Iris (Issie Harmony) - 4. srpna 2020 21:38
Iris (Issie Harmony)

Celou cestou domů jsem měla pocit, jakoby mě někdo sledoval, nějaká otravná duše, co mi chce znepříjemnit páteční večer. Ale, jak by mě mohl někdo sledovat v autě? Možná zase nějaký konzervativec a chce mi tlačit jeho názory na klasickou rodinu.
Bůh stvořil ženu a muže, aby měli děti. Dva tátové, nebo mámy, jsou proti přírodě! Jsou to jenom hrozby! Kdo pak bude dělat děti? A co když to od nich děti chytí? Lidstvo zahyne!
Musím se těm kecům pousmát. Homosexualita se nedá chytit jako nemoc, nebo odkoukat. Rozdílná sexualita se mezi lidstvem, ale i zvířecím světem nachází už od nepaměti, ale nezdá se mi, že by tím kdokoliv trpěl. Nejvíc svět trpí válkami a nemoci.
Ale myšlenka: Já tomu nechápu, tak je to špatně- je více populární mezi normální populací, než se nad věcí zamyslet a diskutovat. Bohužel nechtějí a je zbytečné se s těmito lidmi bavit. Nepomáhají ani vůdci v čele státu, kteří nepodporují tyto vztahy. Koho pak mají poslouchat, když i autority říkají, že jsou tyto páry a skupiny pouze nemocní? Choroba, která se dá vyléčit tvrdou převýchovou. Ještě, že se nacházíme ve 21. století, kdy se tyto praktiky ve většině světa již neprovádí, ale jsou i státy, kde jsou mé ovečky pod přísným dohledem.
Unaveně za sebou zavřu dveře od pokoje. Jdu si nalít sklenku vína a sednu si na postel, abych si přečetla knihu.
Už tak jsem měla unavené oči, tak jsem dnes skončila brzy. Zvednu se a jdu vrátit lahev do lednice.
Okamžitě se zarazím, jakmile uvidím postavu v mé kuchyni. Sprostě jedla mou vlastní zmrzlinu, kterou jsem si chovávala na stresující chvilky.
"Jak to vypadá?" vyhrknu a hledám něco, čím bych mohla zloděje odstranit z vlastního domu. Nakonec zvednu do ruky vařečku a zvednu jí nad hlavu.
"Seš zloděj, co jí mojí zmrzlinu, jak jinak to má vypadat?!" promluvím zamračeně, nebála jsem se použít sílu vařečky.

Pán Jeskyně - 4. srpna 2020 21:16
Pán jeskyně Lucylle

Issie Harmony

Když přišla domů, zdálo se všechno normální, snad jen ten vtíravý pocit, že ji někdo pozoruje, měla ho už od oběda. No nic, zítra je sobota, možná je to jen únava. Ale... co když?
Cestou z práce přeci viděla toho muže. Vysokého hubeného černocha ve světlém obleku s cylindrem. Těžko říct, protože měl sluneční brýle (večer?), ale zdálo se, že kouká přímo na ni. Paranoja?
A ten podivín pak, ani si nebyla jistá, jestli to byl muž nebo žena... Ale pohled měla ta osoba zkoumavý. A světlé vlasy, přímo cherubínské.
Ne! Zítra je sobota, volno. Je to jen přepracovanost. Přesně tak.
Se sklenicí vína, už ne první, vešla do kuchyně a zaznamemala pootevřenou lednici. Ona osoba nejistého pohlaví seděla na kuchynské lince a cpala se jají zmrzlinou. Tvor vypadal jako člověk, měl na sobě černé kalhoty na puky, černé sako a bílou blůzu. Přes sako nešlo určit, zda má prsa, či ne.
"Vim, jak to vypadá, ale zkus nepanikařit, jo?" nadhodilo stvoření. Zamávalo lžící plnou zmrzliny. "Ahoj."

Iris (Issie Harmony) - 4. srpna 2020 19:49
Iris (Issie Harmony)

Budík mi zazvonil přesně v 6:30 ráno. Perfektní čas se probudit do prosluněného rána, protáhnout se, zdravě se nasnídat, vyčistit si zuby, opláchnout si obličej a sednu si k notebooku, abych si pročetla sociální sítě.
Odpovím na několik příspěvků, nebo komentářů a vždy používám profesionální styl odepisování. Stejně tak odpovídám i na emaily a odpovídám na telefonáty pro mé klienty, kteří se buď chtěli objednat, přeobjednat nebo úplně zrušit sezení. Všechno si vždy poznamenám do kalendáře na notebooku, který mám synchonizovaný s telefonem.
Kolem deváté hodiny se zvednu a přesunu se z mého domu do kanceláře, která se nacházela patnáct minut autem v běžném provozu. Tam sedím s páry, nebo skupinkami z LGBT+ komunity a radím jim ve vztazích. Každé sezení trvá mezi půl hodinou a hodinou. Vždy záleží, kolik si zákazník dovoluje zaplatit, ale někdy dělám vyjímky a pokud čas dovolí, zůstávám s nimi o trochu déle.
V 11:30 je čas oběda, jídlo mám v lednici z předchozího večera.
Ve 12:00 se vracím do kanceláře a beru další páry a skupiny až do 14:30.
Od této doby do 17:00 beru opět telefonáty ohledně poradny. U toho pracuji s ostatními pracovníky, co jsou pode mnou, na akcích pro LGBT+ skupinu.
Doma si ještě rychle okouknu příspěvky a emaily, dám si sprchu a podle času si vezmu knihu se sklenicí vína, nebo rovnou chodím spát.

Pán Jeskyně - 4. srpna 2020 18:55
Pán jeskyně Lucylle

VŠEM

Okej, koťátka, napište si úvodní post. Nacházíte se v USA a popište mi jeden běžný den. Tam se odpíchnu.

Pán Jeskyně - 2. srpna 2020 16:33
Pán jeskyně Lucylle

//
Jo, takže jsem velmi dobrý vysv%etlovat.
Atributy jsou tři a každý jeden má 10 bodů default a k rozdělení mezi ně máte k dispozici dalších 15 systémem point buy.
Tudom?

Pán Jeskyně - 2. srpna 2020 16:02
Pán jeskyně Lucylle

// Oukej, jelikož jsem si uvědomila, že jsem ty atributy vysvětlila špatně (nijak, Luci, nelži si do kapsy, nevysvětlilas je nijak), tak tady jdeme na to.

Fyzická síla je jasná, prostě jak moc bolí, když od této postavy dostanete pěstí.
Mentální síla je o tom, jak rychle umíte přemýšlet za pochodu: Hele, tady Fanda má pěst ve vzduchu a míří jí velokou rychlostí k mé tváři, asi bych měl uhnout.
Sociální inteligence je modifikátor podobný charismě. Charisma se obvykle používá na balení, přesvědčování a podobně a její hodnota se dá využít i v boji, ale není to časté. Sociální inteligence teda říká, že Franta vypadá pěkně nasraně a asi bych mu měl zkusit s ním mluvit, než mě praští.

Pán Jeskyně - 2. srpna 2020 13:47
Pán jeskyně Lucylle

UVÍTACÍ POST!

Dobrého dne se přeje, hráči.
Vítejte. Pročetla jsem vaše přihlášky a schválila je. Kdyby mě cestou něco napadlo, tak vám budu psát buď do poštolky nebo sem.
Také nám založím discord a pošlu vám na něj link, aby byla komunikace jednodušší, ale musím to provést, když jste online, aby nevypršela platnost linku.
Tákže...
Chc vás požádat, aby jste si do atributů napsali tři nové: Fyzickou sílu, Menální sílu a Sociální inteligenci. U každé položky si pak k deseti předem daným bodům rozdělte ještě 15 libovolně (nedoporučuju rovným dílem, ale zakázat vám to nemůžu, žejo žeano?)
Dále si do inventáře napište obnos peněz, který má vaše postava momentálně u sebe. Jak k němu přijdete? Jednoduše, mé malé borůvčičky, hodíte si procentkou a připíšete si nulu. 63%=630USD. Hod kostkou proveďte tady ve fóru.
Salut a hře zdar.

1


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)