Po stopách paměti (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Po stopách paměti

Pán Jeskyně:

Bulish

Systém:

DrD

Nové příhlášky:

Nepřijímáme

Popis jeskyně:

Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili na neznámém místě a nepamatovali si nic jiného, než matně své jméno? Nevíte kde jste, nevíte kdo jste a nevíte kam dál. Jen občasné mlhavé vzpomínky se derou na povrch vaší mysli, doprovázené bodavou bolestí. Nezbývá, než se vydat po stopách paměti...

Klíčová slova

Tato jeskyně nemá nastavena klíčová slova.

Jaké hráče:

nehledám, domluveno

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (2/2) aimik, Harun

Příspěvky ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

Vypisuje se 20 z celkem 68 příspěvků1 2 3 4 ⇒|

Wallas Sinderil - 26. května 2022 09:51
Wallas Sinderil

Zkontroluji zranění a zůstávám v pozoru.

Pán Jeskyně - 17. května 2022 14:29
Pán jeskyně Bulish

První z mykonů se nahrnul před Wallase a s rozeběhm se po něm ohnal klackem s kamenem. Wallas byl naštěstí připravený se krýt, a úder mykonovy zbraně odrazil štítem.

Harun tou dobou vyběhl z úkrytu připraven zasáhnout druhého z mykonů, ten ale ještě stihl doběhnout k Wallasovi a zaútočit na něj. Bylo to těsné, ale Wallasovi se podařilo uskočit stranou a rezavý hrot ho jen tak tak minul.

Harun se konečně dostal do zad druhého z mykonů, a okamžitě se pokouší do něj zabodnout dýku. To se mu podařilo, dýka zajela mykonovi do zad a ten se okamžitě skácel k zemi.

Zbylý mykon mezitím stihl ještě jeden úder proti Wallasovi, který opět zdvihl svůj štít, aby úder vyblokoval. Dřívě, při zkoušení štítu, musel ale přehlédnout nějakou vadu, protože s tímto úderem se staré dřevo štítu rozpadlo na několik kusů a Wallas utržil nepříjemný zásah do ruky.

Harun odskočil od mrtvého mykona a chystal se zaútočit na posledního stojícího, když v tom z lesa vyskočil pes, který se okamžitě zakousl mykonovi do oblasti krku a ten nehybně padl k zemi.

Pes si sedl čelem k Harunovi, štěkl a zavrtěl ocasem.

Třetí mykon se prozatím neukázal, při pohledu na skály nevidíte další pohyb.

Wallas Sinderil - 17. května 2022 13:22
Wallas Sinderil

V situaci 1v2 si budu počínat defenzivně, do ofenzivy budu přecházet v situaci 1v1 nebo v případě že se jeden začne otáčet na Haruna

Harun - 17. května 2022 13:04
Harun

Vyběhnu na druhého mykona tak, aby si mě mohl všimnout až co nejpozději (těsně potom, co by proběhl kolem mě a podle jejich rychlosti) a při střetu se ho snažím několikrát bodnout dýkou do těla (případně do hlavy) a pote odstrčením shodit na zem.
Poté bych se vrhl na prvního mykona zezadu a také se snažil bodat.
Poté bych se zkusil schovat pro případ, že by třetí mykon zavolal posily.

Pán Jeskyně - 16. května 2022 19:00
Pán jeskyně Bulish

Wallas se vynořil z lesa a všemožným křepčením se snaží upoutat pozornost mykonů, kteří si ho okamžitě všimli. Dva z mykonů vydali zvuk podobný zavrčení, chopili se zbraní a rozeběhli se proti němu. Jeden z útočících mykonů má cca o dva sáhy náskok, v rukou svírá klacek, na konci rozdvojený, s vloženým kamenem, ovázaný lanem - takový improvizovaný kyj. Druhý svírá kost, snad zvířecí, proraženou na jednom z konců velkým kovovým rezavým hřebem. Třetí mykon, aniž by se chopil jakékoli zbraně, vydal naopak jakýsi kníkavý zvuk a zmizel někde za skalou.

Harun se mezitím přesunul trochu bokem, aby mohl z lesa vyrazit ve vhodné chvíli a mykony překvapit. Bedlivě sleduje blížící se mykony i skálu, kam zaběhl třetí z nich - další společnost zatím nepozoruje.

Mykoni se blíží k Wallasovi - první je od něj asi deset sáhů, druhý dva sáhy za ním. Oba mají svou zbraň zvednutou nad hlavu a ženou se vpřed.

// je čas popsat trochu styl boje, a hodit 20k6.

Harun - 16. května 2022 13:53
Harun

"Dobře, zkus nalákat jednoho po druhém, je taky možné, že jich je tu ještě víc" potichu dodávám a s připravenou dýkou se schovávám tak, abych mohl útočícím mykonům vpadnout do zad.
Schovaný se snažím poslouchat, abych co nejlépe odhadl pohyb a počty mykonů.

Wallas Sinderil - 14. května 2022 13:46
Wallas Sinderil

"Natáhnu je na sebe ať můžeš zaútočit ze zálohy" Pokynu Harunovi ať se schová, připravím dýku a štít, postavím se na viditelné místo a pokusím se vyprovokovat mykony.

Pán Jeskyně - 13. května 2022 20:49
Pán jeskyně Bulish

Rozhodli jste se vlka nechat se věnovat jeho pozdní snídani, a co nejtišeji jste se začali plížit kolem, dále podél potoka, s Wallasem v čele a Harunem těsně za ním. Po několika desítkách sáhů jste úspěšně vlka ztratili z dohledu a mohli jste zase jít normálně.

Uběhlo dalších 5 minut cesty, během které se nestalo nic zajímavého. Potok se pomalu zužuje, jak se blížíte k jeho prameni, a terén začal být o něco skalnatější. Nyní už před sebou vidíte louku, širokou několik desítek metrů. V jejím středu se tyčí několikasáhové skalní útvary, asi třicet sáhů od vás. Potok mizí někde ve skalních stěnách.

Na první pohled je také na louce vidět pohyb - mykoni. Malí humanoidi, zavalití, na hlavě "přirostlý" klobouk muchomůrky. Aktuálně vidíte tři - a to v místě, kde potok mizí ve skalách, což je zároveň místo, kde, jak nyní vidíte, louka plynule přechází ze zelené do nebesky modré barvy - podřimka. Všichni tři mykoni se jen tak poflakují, polehávají a posedávají. Kousek od nich vidíte tleící mršinu jelena, s vykuchaným břichem.

Mykoni na vaši přítomnost nijak nereagují, zřejmě si vás mezi stromy zatím nevšimli.

//pokud se dostanete k boji, budeme ho hrát urychlenou formou.. To znamená, že za vás hraju já, podle vámi popsaného scénáře. Prosím popište co nejlépe co nejvíce aspektů boje co vás napadne. Ať už jde o "v boji si počínám agresivně/defenzivně", "snažím se najít si příležitost k útoku do zad", "držím se zpět", "pokud na mě útočí víc jak dva ustupuju/utíkám", "bodnu Haruna do zad a uteču", čím více mi dáte k dispozici, tím "lépe" to za vás můžu odehát. I pokud vás napadnou různé alternativy "pokud, pak". Pokud nastane něco opravdu nečekaného, "přeruším" souboj a napíšu to, budete mít šanci reagovat. Potom hoďte 20k6 - z toho budu čerpat vaše útoky a obrany. Samozřejmě můžete před svými rozhodnutími učinit jakékoli pokusy o pozorování pro vás důležitých informací o nepříteli a okolí.

Harun - 13. května 2022 20:08
Harun

Souhlasně pokyvuju. Mykoni snad nebudou tak nebezpeční a kdo ví, jestli nejsou poblíž další vlci.

Pán Jeskyně - 11. května 2022 18:43
Pán jeskyně Bulish

Stromy dostatečně blokují jakýkoli větřík, který by snad mohl foukat. Je tedy bezvětří.

Wallas Sinderil - 11. května 2022 18:41
Wallas Sinderil

Zkontroluji směr větru. Šeptem "Vlka bych obešel pokud to půjde je to zbytečný risk"

Pán Jeskyně - 11. května 2022 18:23
Pán jeskyně Bulish

S alespoň nějakým vybavením v rukách jste se vydali za chatku, do lesa. Tento les je poměrně vysoký a prostorný, smíšený, převážně listnatý - duby, habry, občasná břízka, a sem tam jeden nebo skupinka smrků, výjimečně borovice. Zem pokrývá vrstva dávno uschlého spadaného listí, skrz které prorůstá drobná zeleň.

Po minutě klidné chůze jste narazili na zmíněný potok, a vydali se proti jeho proudu. Wallas se průběžně poohlížel po zemi, zda nenajde nějaký vhodný kus dřeva - no, dřeva bylo v lese dostatek, ale převážně dost seschlé. Přeci se mu ale podařilo najít dva relativně vhodné kusy.

Dalších pět minut jste drželi směr, když vtom Harun zvedl ruku, aby naznačil Wallasovi 'stát' a zaposlouchal se. Poté, co Wallas také nastražil uši, došlo mu, proč ho Harun zastavil. Ze severního směru se ozývalo občasné zavrčení. Stačilo udělat pár dalších opatrných kroků, aby jste ho mezi stromy spatřili. Vlk stojí pár desítek sáhů od vás, bokem až zády k vám, zatím si vás určitě nevšiml. Viditelně si na něčem pochutnává. Další vlky kolem nyní nevidíte.

Potok pokračuje dále západně, pryč od vlka.

Wallas Sinderil - 11. května 2022 17:00
Wallas Sinderil

"Určitě bude dobré jít opatrně" *Mohl bych se třeba podívat po nějakém dřevu, ze kterého by šla udělat hůl, abych měl větší dosah.*

Harun - 11. května 2022 14:25
Harun

"Připraven" souhlasně odkývu a dodám "po cestě bych raději zkusil stopovat, kdo ví, co nás po cestě může potkat, nebezpeční tu určitě nejsou jen mykoni. A třeba aspoň něco užitečného najdeme."

Wallas Sinderil - 11. května 2022 13:14
Wallas Sinderil

"Připraven?" Ptám se Haruna a pokynu směrem k lesu.

Pán Jeskyně - 11. května 2022 11:32
Pán jeskyně Bulish

Popadli jste zbraně. Harun se chopil dýky, a Wallas si vzal dýku a k ní štít. Vyšli jste ven, za doprovodu Lany.

Wallas uchopil štít, pevně sevřel dýku a zkusil si pár cvičných krytů a výpadů.

"Určitě je zvládnete." podpořila vás Lana. "Tímhle směrem narazíte na potok, pak je to kousek proti produ. Potok pramení v menší skále a hned u pramene najdete podřimky." ukazuje za chatku a podává vám prázdný malý vak.

Wallas Sinderil - 11. května 2022 11:03
Wallas Sinderil

"Ano" Beru dýku(pravá) štít(levá) a zkušebně si s nimi venku zacvičím.

Harun - 11. května 2022 10:14
Harun

Souhlasně pokyvuju a dodávám "Děkujeme, snad nebudou mykoni nad naše síly."
Vezmu dýku a ukazujic na štít říkám Wallasovi "Ten si vezmeš ty?"

Wallas Sinderil - 10. května 2022 21:54
Wallas Sinderil

"Určitě, alespoň se mi vrátí síla do rukou, když budou znovu svírat rukojeť"

Pán Jeskyně - 10. května 2022 16:09
Pán jeskyně Bulish

Wallas chvíli vypadá zamýšleně, než se konečně souhlasně vysloví. "Vida.." pronese Lana nadšeně ".. zní to, že se vyznáte." s úsměvem odchází ke skříni u postele, a po lehkém zacinkání kovu se k vám otočí s dvěma dýkami v ruce. "Tyhle si můžete vzít, a.." položí je na zem a otočí se zpátky do skříně, a hned zase zpět k vám, tentokrát s malým dřevěným štítem ".. tohle klidně taky, stejně s tím ani neumím. Tak s vámi můžu počítat?" zeptá se spokojeně.

Vypisuje se 20 z celkem 68 příspěvků1 2 3 4 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)