Příběhy jednoho blázna. (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Příběhy jednoho blázna.

Pán Jeskyně:

Stenly

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Univerzální jeskyně pro sólové hry a postavy.
One-shot příběhy na ukrácení čekání.

Klíčová slova

Tato jeskyně nemá nastavena klíčová slova.

Jaké hráče:

Hráči jsou domluvení.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (1/1) Akasha

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2 3 4 ... 6 ⇒|

Alina Lupei - 21. března 2018 10:53
Alina Lupei

Zvědavě natáhnu krk, abych viděla na zápisník lépe. S náznakem nedůvěry pohlédnu na Cornelia. Víc ani nestačím, protože dovnitř nakráčí ten nadutec. Založím si ruce do klína a věnuju mu zamračený pohled.

Nedráždím ho slovy, ale v očích a tváři nechávám jasně číst, co i o něm myslím. Sotva se za ním zase zaklapnou dveře, prsty si projedu vlasy a tiše zamumlám několik pravděpodobně ne zrovna lichotivých slov.

"Ale to přece..." oponuju na Corneliova slova a zamrkám. Znovu pohlédnu na nákresy. Stroj, který dovolil prozkoumat zakázané území? Vzbudilo to ve mně zvědavost ještě větší. Jak to tam asi vypadalo? Na jazyk se mi dere spousta otázek, ale Cornelia nepřerušuju. Vím, že to nemá rád. Na otázky bude čas i později.

Pán Jeskyně - 15. března 2018 19:05
Pán jeskyně Stenly

Stařík ukáže na mapu.
"Zaprvé, to co jsme považovali za souostroví je jeden ostrov a hodně velký."
Než se dostane k zadruhé vdupou do místnosti dva vojáci a s nimi přišel i Malwin. Corneliův zápisník zmizí ze stolu v jediném mrknutí.
Malwin se rozhlédne kolem sebe, párkrát mlaskne aby bylo znát že se mu to nelíbí a propne se na špičkách.
"Vidím že máte pohodlí Akkere, výborně. Ještě tři dny si užívejte mojí pohostinnosti a dobré vůle, potom si jí budete muset odpracovat."
Znovu mlaskne, otočí se na podpatku, prskne na svoje muže rozkaz k odchodu a zmizí vám z očí.
S mechanikem se na sebe podíváte trochu nechápavě. Jako nevypočitatelný je Malwin nebezpečný. A oba máte pocit že se zatím choval jak nejlépe dovede.
Do jídelny za chvíli vejde kuchař a kývne vaším směrem. Zápisník je zpátky.
"Takže, než jsem byl tak hrubě a zbytečně přerušen .. zamořené území je ve skutečnosti kontinent."
Obrátí pár listů zpět. Zahlédneš hodně nákresů, plánků a popisků. Najde co hledal a ukáže to. Přístroj s velkým ciferníkem na horní straně a s madlem na přenášení. Vedle je něco co vypadá jako výbojka.
"Díky tomuhle jsme našli bezpečnou cestu na pevnině, až ke zdroji signálu. Geiger-Müllerova trubice. Přístroj odhaluje radiaci a s jeho pomocí můžeš vypočítat jako dávku dostáváš a jak dlouho si to můžeš dovolit. Jsou tam místa radiace prostá, i místa kde se stačí dotknout opuštěného stroje a svalíš se na zem mrtvá."

Na loď se začíná pomalu vracet ruch. Doplnění zásob bude dokončeno ráno a potom hned vyplouváte.
-------------
https://www.youtube.com/watch?v=1zof17ruZ14

Alina Lupei - 15. března 2018 15:31
Alina Lupei

V duchu zaplesám radostí, že můj nápad hodlají vyzkoušet. S touhou po ukojení zvědavosti vyčkávám, anebo se vracím později, abych se s jejich svolením experimentu účastnila.

-

Snažím se rozumět jeho slovům, ale nejsem si jistá, že tomu správně rozumím. "Jaké překvapení?" Zamrkám na mapu a pak na Cornelia. "Vy jste byli i na pevnině?" Jak moje slova doléhají k mým uším, přijde mi to neuvěřitelné. A směšné z míst úst.

Pán Jeskyně - 13. března 2018 18:35
Pán jeskyně Stenly

Eleanoru i Roberta tvůj nápad zaskočí a v první chvíli nevědí co říct. Pozoruješ jak se v nich rodí pochopení, potom zvědavost a nakonec odhodlání.
Robert kývne na svou ženu a zmizí z laboratoře. Eleanora se na tebe s díky usměje a začne připravovat laboratoř na experiment, který může utéct když se vystraší.

-

Cornelius na otázku vytáhne svůj zápisník a na stránku s nákresem cizího stroje přidá pár tahy mapku ostrovů protektorátu. Nikdy jsi v něm nebyla ale mapu znáš. Stařík začne kreslit i zamořená území.
"Byli jsme tam. Kapitán Lindon Smith dostal souřadnice a rozkaz prověřit tohle místo."
Na okraji jednoho ze vzdálenějších ostrovů, které tvoří přibližně kruh, udělá tečku. A znovu ten pocit že víš co se stane.
"Zamořené ostrovy jsou známé už dlouho, ovšem námořníci je pozorovali jenom z bezpečné vzdálenosti."
Udělá pár tahů tužkou a ze souostroví je kontinent. Aby mořeplavci to pobřeží viděli, museli by se nebezpečně přiblížit a riskovat ozáření. Tečka je teď na pevnině a to dost hluboko.
"Tohle bylo překvapení ale zdaleka ne jediné a ani největší."
--------------------

https://www.youtube.com/watch?v=oN2Xs-MvxLw

Alina Lupei - 12. března 2018 15:51
Alina Lupei

Pomáhá mi to krátit čas. Ubíjí mě jinak na nuda, která tu je. Pořád mít někoho za zadkem, pod ostřížím zrakem. Proto jsou vstřícní manželé vítaným rozptýlením. Pozorně naslouchám zaujatému vyprávění o téhle specifické řase. Když mi ukazuje, jak reaguje na jeho dlaň, přijde mi to fascinující.

"Můžu to taky zkusit?" Trochu jak malé dítě při vidině nové hračky, zatoužím i já si ji vyzkoušet. Pak si prsty promnu nos a nakrčím obočí v přemýšlení. "Zkoušeli jste před ní dát i třeba myš nebo kočku?"

Později s Corneliem opětovně poslouchám jeho vyprávění. Další překvapivá informace. Ten stařec je zajímavější, než jsem si myslela... Napadne mě . Zvláštní... jak často člověk hledí do tváře jiných a ani zdaleka ho nenapadne, co mají za sebou, co prožili a jaké mají zkušenosti. Proto ho nepřerušuju, mám navíc ráda jeho hlas... ale po slovech o tom, co je za územím proktorátu, mi rozšíří zorničky vzrušením.

"Vy jste tam s Areem byl?" A už se mi chce nadechovat k další tentokráte rovnou salvě otázek, jaké to tam je, jak to vypadá, jak to že přežili...

Pán Jeskyně - 6. března 2018 20:29
Pán jeskyně Stenly

Cornelius Akker je cestou a nedostatkem činnosti unavený a rozptýlení uvítá.
O Areovi sice povídá nerad ale když trošku přitlačíš, svolí.
"Ares je ponorný člun, to už jsem říkal. Má dvojici elektrických motorů, na hladině dokáže plout rychlostí čtrnácti uzlů, ponořená šest."
To je hodně, rychlé lodě se štíhlým trupem zvládnou tak osmnáct, možná dvacet.
"Čtyři torpédové komory, celkem nese dvanáct, vzduchem hnaných torpéd."
V rukou zkušeného kapitána by taková loď dokázala napáchat strašlivé škody.
"Posádku tvořilo celkem dvaapadesát lidí .. včetně mně."
Cornelius se napije vody aby si osvěžil hrdlo a pokračuje.
"Byl jsem ve strojovně s dalšími dvěma muži. Těžká práce, ale dobrá. Starat se o chod motorů, zajistit že budou fungovat za všech okolností. I v oblasti za severním protektorátem."
Cornelius se na tebe podívá zkoumavě. Víš co je na severu. Tedy nevíš, neví to nikdo. Každý ví že za územím protektorátu je ještě několik středně velkých ostrovů ale každý je zamořený radiací a člověk bez patřičné ochrany tam nepřežije ani dvě hodiny. Občas se najde někdo kdo to zkusí a jejich těla zůstanou ležet v zamořené zóně. Mrchožroutí, jsou-li tam nějací, se jich ani nedotknou, mají víc rozumu.
--------------------

https://www.youtube.com/watch?v=iwEeP6vHyFw

Pán Jeskyně - 3. března 2018 14:45
Pán jeskyně Stenly

Manželský pár ve složení Eleanora a Robert Bailey si rád udělá čas pro novou tvář, zvlášť když projeví zájem o jejich práci. Robert nechává většinu mluvení na svojí ženě a soustředí se na předvádění toho, o čem mluví Eleanora. "Řasu jsme našli při cestě z Protektorátu, potom co kapitán dostal rozkaz od Malwina." Není překvapením že vědci nemají vojáky v lásce. Dva naprosto odlišné vzorce myšlení. Vědec novinku zkoumá a snaží se pochopit, voják přemýšlí jak to využít proti nepříteli nebo to alespoň zničit než na první způsob přijde někdo jiný.
"Je bioluminescenční, jak můžeš vidět. To samo o sobě není nijak výjimečné."
Vydávané světlo je poměrně silné. Ne že by osvětlilo místnost ale blízko nádrže by se dala číst knížka.
"Velice neobvyklou vlastnost objevil Robert. Řasa obsahuje jak rostliné tak živočišné buňky. Pozorně sleduj Robertovu ukázku."
Robert si vyhrne rukáv a přitiskne zvenčí dlaň na sklo nádrže. S tajemným úsměvem jí tam chvíli nechá a potom pomalu odtáhne aby nevydil výhledu.
Řasa v nádrži věrně napodobila mužovu dlaň, prsty i větší část předloktí.
Formu neudrží moc dlouho, můžeš pouhým okem pozorovat jak se tvar namodralé ruky pomalu rozplývá až nezbyde nic než zdánlivě obyčejná řasa. Z nějakého důvodu jsi věděla že to udělá. Bez ohledu na to je to zvláštní úkaz.
Eleanora s nadšením zatleská. "Úžasné, že ano?"
Robert je klidnější a pokýve hlavou. "Bohužel, zatím nevíme nic víc. Nevíme proč to dělá, jak dokáže zkopírovat tvar ani jak může obsahovat rostlinné i živočišné buňky. Zatím nezareagovala na nic jiného než na živou tkáň."
To demonstruje. Hrnek nebo pero řasa ignoruje a vznikne vždycky jenom přízračná kopie ruky, sevřená jako Robertova ale bez předmětu.
Oba si rádi popovídají, můžeš je kdykoli navštívit.

---------------

Alina Lupei - 2. března 2018 12:41
Alina Lupei

Nebaví mě mít neustále někoho za zadkem. Nemít svou typickou svobodu. A tak si čas krátím tlacháním s posádkou, zvídavými otázkami na to, co vidím. Namodralá řasa ve mně vzbudí zvědavost asi nejvíc, a tak je manželský pár v případě jejich ochoty podroben výslechu, co je to řasa zač, jak se o ni stará a k čemu je vůbec dobrá, když pomineme okrasu.

Nedá mi to, abych vždycky neocenila v jídelně i jídlo kuchaře. Tak trochu doufám, že mi pak třeba dopřeje a já si alespoň během mé nedobrovolné cesty napráskám břuch dobrým jídlem.

Když zůstáváme s Corneliem sami v kajutě, snažím se z něj dostat více informací o Areovi a o tom, co po mně vlastně bude chtít. Doteď se explicitně nevyjádřil.

Sotva tedy třetího dne dorazíme k první zastávce, jak Cornelius předpovídal, držím se u něj. Nechávám se vést jeho plánem.

Pán Jeskyně - 22. února 2018 15:05
Pán jeskyně Stenly

Následující tři dny jsou plné rutiny. A nudy.
Vojáci nevidí moc rádi když se bavíte se zaměstnanci institutu nebo s posádkou lodi ale Malwin na lodi nejspíš není, takže nijak nezakročí a jenom dávají pozor.
Třetí den už víte o vašem dočasném domově vlastně všechno.
Část zaměstnanců se zajímá o mořské živočichy z větších hloubek. Je tu pár lidí co každý den vypouští veliký balón ze zádě lodi, aby zbytek dne dumali nad kusem papíru. Manželský pár z hlavního města ve veliké nádrži pěstuje zvláštní řasu, kterou získali na cestě do přístavu. Ve tmě namodrale svítí.
Kapitán a zároveň velitel expedice se jmenuje Van Wieren. Je mu trošku přez padesát, rád nosí kapitánskou uniformu a obvykle je k nalezení na můstku.

Podle odhadu, třetí den přistanete u přístavu na okraji protektorátu.
Je to provinční městečko, které těží hlavně z dobře zvoleného kotviště.
Malé svižné čluny vaši loď dostrkají k molu, vojáci obsadí hlídkami celou jeho délku a vy dostanete početnější ochranku.

V dálce za přístavem, někde v polích, je vidět horní část uvázané vzducholodi, Malwin asi nerad cestuje na moři.
------------------
https://www.youtube.com/watch?v=8-2hUmoaPfU

Alina Lupei - 16. února 2018 08:43
Alina Lupei

Rozhlížím se kolem dokola. Loď není zas o tolik jiná jako ostatní. Spousta míst, kudy by se dalo utéct... za předpokladu, že by bylo kam. Kráčím vedle Cornelia mlčky až do jídelny.

Při pohledu na tu nezvykle bohatou snídani mi žaludek zaplesá radostí. S chutí se pustím do jídla. Káva je překvapivě taky dobrá, žádný vývar špinavých ponožek.

Nemluvím. Nemám příliš proč. Jen se stavím pro do mě známé role pozorovatele.

Pán Jeskyně - 15. února 2018 12:53
Pán jeskyně Stenly

Dveře se otevřou a ty se díváš do tváře unaveného vojáka. chvíli zvažuje možnosti ale na jídlo slyší i on. A protože nejspíš nemá rozkazy držet vás zavřené, kývne.
Utéct stejně nemá smysl, teď když plujete.
Cesta lodí do jídelny netrvá dlouho. Minete pár větších kajut, některé mají otevřené dveře a je slyšet bzučení přístrojů, cvakání psacího stroje nebo tichou samomluvu. Všechno dokresluje vzdálený hukot parního stroje, který pohání lodní šroub.
Ještě není ani šest hodin takže jídelna je skoro prázdná. Kuchař je naštěstí rád že má hosty a tak všichni, včetně vojáka, dostanete snídani.
Vajíčka, pár plátků slaniny, opečený toust a káva. Být to lepší bylo by to podezřelé.
Kuchař se chystá na nával prvního houfu hladových profesorů, voják tiše jí na konci vašeho stolu.
Máte týden. Hodně volného času.

------------------
https://www.youtube.com/watch?v=YJ__ja4QpMM

Alina Lupei - 14. února 2018 21:18
Alina Lupei

Nahnu se nad jeho zápisník a prohlížím si skicu, kterou nahrubo načrtnul. Přikyvuju jeho slovům, ale stále mi nedává šanci porozumět, co konkrétně ode mě očekává. Prsty si promnu tvář a pak zajedu za zátylek. Se svraštělým obočím se alespoň snažím vtisknout mapku do paměti, co když se mi to bude později hodit.

"No já..." chci se nadechnout k protestu, ale nakonec přikývnu, "dobře." Zvednu se jako první a zamířím rovnou ke dveřím, na které udeřím několika ráznými údery.

"Rádi bychom něco k jídlu, hej! Měli byste se trochu postarat o svoje hosty!" zašklebím se do tváře jednomu z vojáků. Za předpokladu, že nám někdo otevře.

Pán Jeskyně - 14. února 2018 20:55
Pán jeskyně Stenly

S vděčným úsměvem kývne a prsty si promne oči.
"Cesta lodí na sever potrvá alespoň týden, včetně dvou zastávek pro palivo."
Do zápisníku se skicou automatonu přidá hrubý odhad plánu cesty.
"Pokud bude kapitán držet tempo tak ve středu musíme zastavit pro uhlí."
Pár čar na ose získá číslo.
"Tři dny k prvnímu přístavu, dva k druhému, to už budeme v protektorátu."
Odloží tužku v náhlém popudu. Zápisník i tužku potom schová do kapsy a podívá se na tebe.
"Nevím jak ty ale já mám hlad. Co říkáš, půjdeme zjistit jestli je Malwin stejně lakomý jako egoista ?"
Postačí zabušit na dveře, venku určitě stojí někdo kdo vás dovede do lodní jídelny.
------------------
https://www.youtube.com/watch?v=cxBrUxQeHtk

Alina Lupei - 13. února 2018 20:43
Alina Lupei

Moje oči sledují jeho natažené ruce. Vnímám jejich opotřebení, jeho stáří. Přesto mi v první chvíli uniká smysl. Naštěstí mi vzápětí hází stéblo pochopení. Chytám se ho.

"Pomůžu," odvětím polohlasně vpodstatě bez většího zaváhání, "jen... nevím jak. Musíte mi říct..." znovu jsem se zadívala na jeho napůl chromé ruce. "Musíte být tím mozkem. Já budu vašima rukama..."

Pán Jeskyně - 13. února 2018 14:16
Pán jeskyně Stenly

Muž před sebe napřáhne ruce. Nedokáže je narovnat uplně, loket levé dovolí možná polovinu. Dlaně jsou upracované, prsty postižené podobně jako paže. Pro práci v dílně to stačí, jistě, ale s někým se poprat nebo vzít páčidlo a vyvrátit dveře .. to ani náhodou. Víš že zapomíná.
"Potřebuji někoho mladšího. Silnějšího. Obratnějšího. A mazanějšího."
Položí dlaně zpátky na kolena.
"Před padesáti lety jsem selhal. Dnes mi život dává druhou šanci."
V očích se mu zaleskne rozhodnost.
-----------------
https://www.youtube.com/watch?v=KEezizYO2Ms

Alina Lupei - 12. února 2018 12:27
Alina Lupei

Pozorně mu naslouchám a nepřerušuju jeho vyprávění. Jen to, co popisuje, se mi špatně představuje. Nikdy jsem nic takového neviděla, ani o tom neslyšela.

Po záchvěvu lodi se odlepím od stěny kajuty a usednu dole na postel ke Corneliovi.

"Jak ale něco tak velkého mohlo vyplout na povrch? Musí to být těžké..." napadne mě jako první. A pak mi to znovu nedá. Cornelius mi totiž neodpověděl. "Pořád ale nevím, s čím můžu pomoct já..."

Pán Jeskyně - 12. února 2018 11:53
Pán jeskyně Stenly

Stařík s díky kývne hlavou.
"Jak tu věc zníčit .. nemám ponětí. Proto šel Ares ke dnu, nic lepšího mně tehdy nenapadlo."
Vyprávění se protáhne, ruch venku se uklidní a je slyšet jenom pravidelné kroky strážných.
Cornelius na kus papíru nakreslil co si z doby před padesáti lety pamatuje.
Skutečně to nevypadá na dílo člověka, ačkoli to člověku trochu podobné je.
Podle Cornelia je to dvakrát větší než dospělý muž, zavalitější než nejhorší jedlík a zatímco to co jsou snad nohy tak i fungovat může, s dlaněmi a prsty se tvůrce automatonu nezdržoval. Krk to nemá žádný, jenom nízkou kovovou bublinu, podobnou pancéřovému zvonu pevností.
"Vím že kladivo, i velké, po ráně jenom odskočilo a nezanechalo ani šmouhu. Stejně tak sekáč nebo pila."
Loď se zachvěje a je cítit jak se líně roztáčí lodní šroub.
Vyplouváte do severního protekrotáru.
----------------
https://www.youtube.com/watch?v=ES9XrjH_XHU

Alina Lupei - 12. února 2018 10:11
Alina Lupei

Dívala jsem se na Cornelia a nerušila ho v jeho monologu. Bylo mi jasné, že mě pravděpodobně nevnímal. Ostatně nebylo to poprvé.

Už se s tím setkal? Jeho slova mě trochu překvapí, ale na druhou stranu to zas tak překvapivé není, když to zná.

"Ani nemusíte, Cornelie," odvětím bez zaváhání, "udělám, co je třeba, jen mi musíte říct co..." Na chvilku jsem se odmlčela, než jsem dodala: "Nemam v planu tu čekat na popravu od těch všiváků. A ani vás tu nechat,"

Pán Jeskyně - 10. února 2018 12:37
Pán jeskyně Stenly

Cornelius Akker tu sedí na palandě s rameny svěšenými, jako by na něj dolehla všechna ta léta jeho života. Nejspíš tě vůbec neslyšel, zabraný do vlastních myšlenek. Nakonec se trochu narovná a podívá se ti přímo do očí.
"Měl jsem tu věc zničit když jsem měl příležitost. Získal jsem padesát let ale to nestačí. Hlupák jako je Malwin nesmí získat takovou moc."
Podívá se stranou a přejede si dlaní po řídnoucích vlasech.
"Potřebuji tvou pomoc Lupino .. ale nemám právo o ní žádat."

---------------
https://www.youtube.com/watch?v=x3ycpPRej_E

Alina Lupei - 9. února 2018 08:46
Alina Lupei

Se spokojeným zašklebením, které se snažím rychle skrýt pozoruju Cornelia, kterak si z nezvané návštěvy vůbec nedělá hlavu a ještě je zapřahává, jak kdyby pluh za voly.

Dokonce i já chvíli přemýšlím, čím je poškádlím, že si s sebou musím vzít, ale vzhledem k mému majetku mě nenapadne nic dostatečně provokativní. A tak jen strčím ruce do kapes a následuju celé tohle procesí.

Samozřejmě, že mě napadne utéct, ale rozmyslím si to. Možná jen v koutku duše na Ares zvědavá, kdo ví. Možná nechci dělat Corneliovi problémy hned zkraje. Nechám to proto být, dokud neskončíme v kajutě.

Opřela jsem se zády o stěnu kajuty a založila ruce na hrudi. "Možná bych se dokázala dostat ven, až se setmí..." nadhodila jsem tiše směrem ke Corneliovi. Netušila jsem, co má v plánu, nebo zda jim chce jít plně na ruku.

1 2 3 4 ... 6 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace