Prokletí ohnivého boha (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Prokletí ohnivého boha

Pán Jeskyně:

Sidar

Systém:

DrD

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Tomu zapadlému kraji se říkalo Meln. Rozlehlou úrodnou pánev odděloval od zbytku Marenského království hustý pás Smolenského hvozdu a jeho izolovanost dokonávaly Pohraniční vrchy táhnoucí se desítky mil k hranicím sousední Rolanské republiky.
Melnu vládli již více jak dvě staletí svobodní páni z rodu Hryznů. Kdysi dávno prý nosili šlechtický titul a mezi lidmi kolovalo mnoho povídaček proč a jak padli u dvora v nemilost. Pravdu však věděli jen sami Hryznové a jeho lidu to bylo vlastně jedno. Byli to dobří páni a o svůj lid a zem se starali k všeobecné spokojenosti.
Centrem bylo svobodné město vybudované na dávných ruinách v meandru říčky, které nikdo neřekl jinak než Rezavá a to pro barvu kamení, které omývala čistá voda přitékající z pohraničních vrchů. Zdejší hornina obsahovala příměs železa, ale to co se dalo, vytěžili již kdysi pradávno. Pozůstatky důlní činnosti prozrazovaly zavalené doly a ruiny rozeseté po širokém údolí. Na jejich základech vzniklo nejen svobodné město Meln, ale i nejedna ves č...

Klíčová slova

Tato jeskyně nemá nastavena klíčová slova.

Jaké hráče:

Již domluveno

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (3/3) Anach, iveta, Mack

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2 3 4 ... 8 ⇒|

Benrir - 23. června 2019 19:18
Benrir

//jj, taky první varianta. Hra me baví, ale přes léto je to vzdy spatny

Carin Lambert - 21. června 2019 08:48
Carin Lambert

Pán Jeskyně 21. června 2019 08:31
Vám taky krásný léto

Pán Jeskyně - 21. června 2019 08:31
Pán jeskyně Sidar

Tak domluveno, jakmile začne být venku sychravo, nebo se začnete nudit ;) začneme opět hrát. Předpokládám, že dřív než v září tento stav nenastane, kdyby jo tak dejte vědět občas sem mrknu :)

Přeju Vám krásné léto :D

Rose - 19. června 2019 21:22
Rose

Jsem samozřejmě pro přestávku :-) a snad bude pak víc chuti.

Carin Lambert - 18. června 2019 12:10
Carin Lambert

Pán Jeskyně 18. června 2019 09:35
Líbí se mi první varianta! ;) Jsem plna naděje, že pak se najde více času a chuti ;)

Pán Jeskyně - 18. června 2019 09:35
Pán jeskyně Sidar

Ahoj,
souhlasím s tím, že se času na hraní moc nedostává.
Pokud byste souhlasili. Přes léto to tu zastavíme.
Pokud by byla chuť tak se třeba na podzim můžeme ke hře vrátit.

Druhá varianta samozřejmě je to zrušit.

Dejte vědět jak to vidíte.

Děkuji za hru :)

Benrir - 14. června 2019 14:28
Benrir

Taky zakroutím hlavou, že jsem proti, aby tu někdo zůstával?

Co hejkala, dostanu ho tam? Nechce se mi ho tu nechávat a vevnitř v šeru chytne něco čuchem dřív, než to po nás skočí.

Každopádně po prohlídnutí stop venku hodlám stopovat i vevnitř

Pán Jeskyně - 24. května 2019 08:41
Pán jeskyně Sidar

Sirka jako správný muž činu neřečnil a vyštrachal se po hromadě kamenných kvádrů k otvoru do skály. Kameny se mu pod nohama vrklají, ale žádný nespadl, listí a větévky které do mezer za ty věky napadaly suť zpevnily a ze škvír vyrůstá mech, vřes a lišejník. Sirka poklek na vrcholku haldy, odsunul několik kamenů a zvětšil tak o něco otvor do podzemí.
„Tma jak v řiti. Bude to chtít nějakej šajn.“
Podělil se s vámi voják o překvapivou informaci a zahleděl se po okolí. Nemůžete si nevšimnout, že se začíná pomalu šeřit.
„Já tam du. Vy dějěte jak chcete“ Zaregoval se zpožděním a slezl z hromady dolů a zamířil k Rose
„Jářikal že se bude hodit“ prohodil k ní a zakřenil se…

Carin Lambert - 24. května 2019 07:49
Carin Lambert

Cesta se zdá být nekonečná a já se stále častěji otáčím dozadu, jako bych prohlížela a zároveň počítala, jak dlouho bude trvat cesta zpět. Už nic neříkám, nemá cenu vrčet a ztěžovat si. Vím, že na to nikdo není zvědavý. Ale taky vím, že ta zloba, kdyby... Myšlenku nedokončím, před námi se zjeví tvrz. Zamračím se.

"Proč by měl někdo zůstávat?" Zeptám se a není to útočné, spíš neznám, jak to chodí při záchraných výpravách.

Rose - 23. května 2019 11:18
Rose

Počítá minuty, mohlo jich už pěkných pár uplynout. Jak dlouho už jsou vlastně mimo svou původní trasu? Jestli přijedou za Cariným otcem pozdě... nechce ani myslet na následky, tíže na bedrech za rozhodnutí pomoci Margit se stává stále více nesnesitelnou. Povzdechne si a snaží se nezamotat do ostružiní, které se sem tam zachytne o její oděv.

Cukne v ní vzrušením, když zahlédne tvrz, konečně by mohli být u cíle. Následuje družinu až k zavalenému průchodu a pohledem, který mluví za vše přejede po ostatních. Stopy jednoznačně napovídají, v čem je zakopaný pes. Někdo z nich musí dovnitř, nebo půjdou všichni? Podívá se na Bena
"Půjdu dovnitř." Pronese a pohledem zkoumá díru. "Možná by tu ale někdo měl zůstat.." .. a někdo půjde se mnou. Tuto část věty si pouze domyslí a vyčkává na rozhodnutí ostatních.

Pán Jeskyně - 22. května 2019 13:12
Pán jeskyně Sidar

Následující hodinu jste se prodírali trávou a křovisky po hrbolatém svahu. Obří ztrouchnivělé pařezy sem tam vykukující z bujného porostu prozrazují, že tu byl kdysi hvozd. Zem po jeho vykácení rozryli dřevorubci a následně déšť, který vyplavil měkkou lesní půdu. Podle nově vyrostlé zeleně to mohlo být tak před dvaceti, třiceti lety. Stopy, které vcelku neomylně sleduje Benrir Vás zavedly k rozpukanému skalnatému hřebenu který ční nad okolní porost. Do šedé drolící se skály se zakusují rokle vyplněné suťovisky porostlými ostružiním a břízami. Stopy Vás vedou do jedné z těchto roklin a po chvíli si všimnete, že na jenom zvlášť vysokém skalisku, které se tyčí nad vašimi hlavami jsou zbytky nějaké tvrze. Je to spíše torzo. Stěny na vrcholku skály dosahují do výše sotva dvou sáhů a vše je zarostlé divokou zelení. Pod skalní stěnou vysokou snad deset sáhů je halda zhrouceného kamenného zdiva. Stopy vedou právě tam. Když popojdete blíže uvidíte, že do paty skalní stěny byl kdysi vytesán klenutý průjezd. Nyní je z větší části zavalen ale s vynaložením nevelkého úsilí se do černé díry dospělý člověk protáhne. Není pochyb, že tomu tak učinil právě Borš. Stopy vedou dovnitř, ven už však ne.

Carin Lambert - 23. dubna 2019 09:59
Carin Lambert

Rozhlédnu se kolem. Je to velký kus práce, ale pro mě na tom není nic chvályhodného. Tolik práce pro nic za nic. Dalo by se to nazvat zbytečností a ještě kvůli tomu všemu se tu teď zdržujeme. Pořád jsem nezapomněla a stále mám v hlavě především cestu domů.
"Tak pojďme, cesta je jasná." Pokynu směrem, kterým se někdo prodíral houštím.

Pán Jeskyně - 18. dubna 2019 11:19
Pán jeskyně Sidar

Netrvalo to dlouho a nakonec jste se nahoru dostali všichni. Carin se vyšvihl ladně jako lasička, Rose to uklouzlo a odřela si hřbet ruky. Sirka nahoru nevylezl ladně ale jistě a bez zaváhání. Z vrchu vidíte Boršovo důlní dílo jako na dlani. A musíte uznat, že v jenom člověku toho stihl nakutat dost. Kdesi zdálky zaslechnete šplouchání vody, to se nejspíš hejkal dostal za potok. Stojíte na malém prostranství nad vysokým keřem a bezprostředně kolem vás je hradba zeleně spletené z větévek křoví a nízkých stromků. Ve vysoké trávě je zřetelně vidět jak se někdo po pár krocích protáhl skulinou ve větvích…
„Tak Bene máš to v pazouže snad bude stopa ještě teplá…“
Houkl Sirka směrem k Benovi…

Carin Lambert - 12. dubna 2019 07:40
Carin Lambert

"Fajn" Odpovím s lehkou nervózou v hlase. "Ale jestli budu padat, tak tě stáhnu sebou. Jen abys věděla." Dodám a uculím se stylem, který říká, že bych toho opravdu byla schopná. Nakonec se odhodlám jít první.

Rose - 11. dubna 2019 15:05
Rose

"Bezva, tak jdem." Otočí se na Carin a pokyne k žebřu. "Bež první, budu tě chytat, až se rozhodneš spadnout." Poví s lišáckým úšklebkem a současně naprosto opomene Sirku, který stojí se založenýma rukama opodál. "Polezu hned za tebou." Dodá a hmátne po žebříku, aby jej přidržela.

Benrir - 9. dubna 2019 14:33
Benrir

Jojo
Upřesním Rose
Je tu vysoká tráva, takže jde poznat, že šel od břehu někam dál.

Rose - 9. dubna 2019 13:25
Rose

Zvědavě sleduje Bena při jeho počínání. Když se vyškrábe až nahoru, pokyne hlavou kamsi pod něj, vedle žebříku. "Vypadá to, že tam byl nějáký kámen a ten, kdo se škrábal nahoru ho uvolnil." Komentuje sotva viditelnou díru po balvanu. Potom sjede pohledem níž, k vodě a něco si opět prohlíží. ".. a tady je to nějáké zlomené.." Nejistě houkne k Benovi zpět nahoru a ještě se otočí po Carin a Sirkovi. To už Hejkal dychtivě běží podél břehu, aby našel cestu za svým pánem.

"Nejsem si úplně jistá, že vylezl tam nahoru. Vidíš tam nějáké stopy?" Ruce má založené na hrudi a je zřejmé, že se jí po žebříku vzhůru škrábat nechce. Ještě popojde blíž k vodě, jestli tam není nic dalšího, než jen zlomená větev.

Benrir - 9. dubna 2019 08:33
Benrir

Nahoře si to v rychlosti prohlédnu a usvědčím se, že dolů nikdo neletěl, ale naopak od břehu šel pak dál.
Vylezl až sem. Pojďte
S tím se věnuji upevnění provazu, pokud to už teď není poměrně dobře. Ještě než všichni začnou lézt, rozhlédnu se zvrchu, jestli třeba nezahlédnu, kde dříve v dálce břeh končí a začínají křoviska, kterýma hejkal asi proleze, ale my ne, a dám povel psovi.
Nahoru. Hejkale. Nahoru!
S tím mávám rukou směrem, kde to je jistější. Ještě pár příkazů a pochopí to, že má překážku a musí hledat cestu.

Pán Jeskyně - 8. dubna 2019 15:50
Pán jeskyně Sidar

Ben navázal majzlík na provaz, párkrát s ním zkusmo zatočil a šel na věc. Hned napoprvé se mu lano zamotalo do tenkých větévek křoví a musel ho servat dolů i s kusem zeleně. Majzlík žbluňknul do potoka a za ním se snášel déšť zelených lístků…. K Benrirovu štěstí se ale kdysi naučil dobře vázat uzle a tak improvizované „lano s kotvičkou“ vzápětí vytahuje z vody a druhým pokusem zaklesává do úzké mezery mezi dvěma silnými větvemi. Pak se vyškrábe nahoru, nepůsobí při svém snažení ladně natož pak hrdinsky, nicméně se mu to po chvilce supění povede a může se postavit nahoře na břehu a na chvíli na Vás zhlížet pěkně z výšky.

Sirka beze slova pokyne Carin a Rose ve smyslu dámy mají přednost a založí si ruce na hrudi.

K10 prosím

Benrir - 8. dubna 2019 11:27
Benrir

Moje lano má deset sáhů (snad to je na ten břeh dost), to by mohlo stačit ne? Plán je zkusit ho uvázat kolem majzliku, dostat se pod žebřík a zkusit to hodit nahoru do té skrumáže náletových stromků. Jestli je někde nějaká houšť nad tím žebříkem, kde jich je víc pohromadě, to by bylo, aby se to tam nezaseklo. Pochopitelně je mi jasný házet zboku nad žebřík, kdyby to náhou letělo dolu, páč dostat majzlikem po palici, asi nic moc.

jestli se mi to podaří, prvně zkusím lízt po žebříku bez držení lana a i nad žebříkem bych rád byužil, kde se držel ten přede mnou a lano měl jen jako jištění a občasný přichycení. Až kdyby se mi podařilo vylézt nahoru, teprve bych ho pořádně uvázal pro ostatní, ať se můžou držet.

1 2 3 4 ... 8 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)