Prokletí ohnivého boha (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Prokletí ohnivého boha

Pán Jeskyně:

Sidar

Systém:

DrD

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Tomu zapadlému kraji se říkalo Meln. Rozlehlou úrodnou pánev odděloval od zbytku Marenského království hustý pás Smolenského hvozdu a jeho izolovanost dokonávaly Pohraniční vrchy táhnoucí se desítky mil k hranicím sousední Rolanské republiky.
Melnu vládli již více jak dvě staletí svobodní páni z rodu Hryznů. Kdysi dávno prý nosili šlechtický titul a mezi lidmi kolovalo mnoho povídaček proč a jak padli u dvora v nemilost. Pravdu však věděli jen sami Hryznové a jeho lidu to bylo vlastně jedno. Byli to dobří páni a o svůj lid a zem se starali k všeobecné spokojenosti.
Centrem bylo svobodné město vybudované na dávných ruinách v meandru říčky, které nikdo neřekl jinak než Rezavá a to pro barvu kamení, které omývala čistá voda přitékající z pohraničních vrchů. Zdejší hornina obsahovala příměs železa, ale to co se dalo, vytěžili již kdysi pradávno. Pozůstatky důlní činnosti prozrazovaly zavalené doly a ruiny rozeseté po širokém údolí. Na jejich základech vzniklo nejen svobodné město Meln, ale i nejedna ves č...

Klíčová slova

Tato jeskyně nemá nastavena klíčová slova.

Jaké hráče:

Již domluveno

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (3/3) Anach, iveta, Mack

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2 3 4 ... 9 ⇒|

Benrir - 20. září 2019 10:01
Benrir

Kdybychom deky prořezávat nemuseli, jen udělali vázání z provazů a na to deku položili, byl bych radši, nechce se mi je ničit, to se pak rozpáře, ale když nebude zbytí. Rovněž se mrknu, co Rose našla v té krabičce, kvůli čemu se sem Borš táhnul. Popravdě když si to všechno prohlédnu, tak se mi ten obsah vůbec nelíbí, při pohledu na věci se rozhlédnu trochu nejistě kolem sebe, jako bych najednou čekal nebezpečí
Heleďte já nevim, to zlato je divný a to ostatní nevypadá jako schovaný šperky po babičce.
S tím se otočím k ležícímu Boršovi.
Myslíte, že něco z toho je ten šmuk, co o něm mluvila jeho žena, nebo to má ještě u sebe? Mohlo by nám to říct víc, co je to zač, protože jen tak se mi odsud něco takovýho odnášet fakt nechce
S tím zkusím Borše prohledat, jestli tamtu cetku nebo co to má být nemá ještě u sebe.

Pán Jeskyně - 19. září 2019 12:24
Pán jeskyně Sidar

Zapátrali jste ve svých vacích, Ben našel provaz, Sirka vám nechal u Borše svoje přikrývky. Je to festovní několikavrstvá deka z celtoviny a prošívaná z vrchu voskovaná přikrývka. Mohutné mužovo tělo deka unese jen bude třeba do ní nadělat pár děr na provléknutí provazu. Což je trochu škoda.

Rose rozvázala špagát a otevřela schránku jako knihu. Tvořili ji dvě silné dřevěné desky se skrytými panty. Uvnitř jsou vyhloubeny dvě podlouhlé drážky. Ve svitu lucerny se zaleskl zvláštní obsah. V prví prohlubni je do podlouhlého válečku vyskládáno dvacet starobyle vyhlížejících velkých zlatých mincí. Mají nepravidelný okraj a na rubu i líci jsou vyražené organické abstraktní ornamenty, podobné zdobení dřevěné schránky. Podobné mince jste nikdy neviděli. Odhadem jsou co do objemu zlata tak dvacetkrát vetší než běžné zlaťáky používané dnes. V druhé drážce je uložen průhledný zcela dokonalý válec, snad nějaký krystal. Je úplně čirý a při bližším pohledu jsou v něm vidět bílé runy. Jako by sněhové vložky zamrzly v ledu. Na omak je zcela hladký a chladivý. Poslední věcí je mohutný zlatý pečtní prsten do něhož je hrubými obrysy vyryto nějaké zvíře. S trochou představivosti to může být vysící netopýr s polotevřeným křídly.

(Pro představu jeden klasický zlaťák je v přepočtu cca 1000Kč)

Rose - 19. září 2019 07:05
Rose

"To by mě taky zajímalo. Je docela těžká." Odpoví Carin a skepticky si krabičku prohlíží. Odváže špagát a pokud to půjde, rozdělá ji a podívá se dovnitř.

Když Ben přiloží ruce na mužovo tělo, ohromeně celý ten proces sleduje. Ještě nikdy neměla s touto magií co dočinění a světlo se odráží v lesklých očích. Poklesle si prohlédne svůj meč. Kéž by tohle také uměla. Pak by mohla pomáhat lidem více. Zdá se, že to v ní zanechalo dojem.

Smrákání jí dělá trochu obavy. Cesta k Martit ještě nějaký čas vezme. Proto se podívá do svého vaku a začne pomáhat s přípravou nosítek.

Carin Lambert - 18. září 2019 12:04
Carin Lambert

Vše to s tichostí a napnutím sleduji. Vlastně se mi celkem ulevilo, už jen toho chlapa dovedeme domů a můžeme zase pěkně vyrazit po svým.
"Hm. Zajímavé. Je v té schránce něco? Pokud ne, tak to musí mít ten chlápek asi u sebe." Dodám.
"Že mu to za to stálo..." Kroutím hlavou a chystám vše potřebné pro udělání nosítek.

Pán Jeskyně - 17. září 2019 15:28
Pán jeskyně Sidar

Mezitím co Sirka vyndává Boršovi ze zad šipky, otevřela Rose malý vak, který bezvládný muž stále svíral v ruce. Bez větší námahy však šlo popruh z ochablých prstů uvolnit. Z vaku Rose vyndala dřevěnou schránku o velikosti tlusté knihy. Schránka působí prastaře a velmi omšele. Je vyřezávaná z jednoho kusu dřeva a zdobena organickými abstraktními motivy. Přibližně uprostřed je kus dřeva čerstvě vylomen. Zdá se, že se Borš do schránky vlámal násilím a pak ji převázal špagátem. Ať je uvnitř cokoliv je to velmi těžké.

Poté co Sirka vyndal Boršovi ze zad šipky a vymyl mu ránu přiklekl k tělu Benrir a přiložil nad zjizvené rameno ruku. Lesní magii v praxi vidí většina z vás prvně. Pod Benovou dlaní se objeví měkké bledé světlo a otevřená rána se začne pomalu sama zcelovat. Po chvíli se rozřezané kusy kůže spojí a na rameni zůstane pouze neznatelná zarudlá jizva. S Boršem to však na první pohled nic neudělalo. Stále leží bez hnutí na boku.

Sirka, vida Benrirovy schopnosti uznale kývne hlavou. Přiloží mu prsty na krční tepnu a kývne ve znamení, že muž stále žije. Rychlým pohledem pak zavadí o Rose, která v rukou drží dřevěnou schránku, nadechne se ale nakonec nic neřekne a pokrčí jen rameny. Zvedne k očím jednu z šipek a mezi prsty ji zlomí jako suchý klacík. Nezdá se, že by musel vynaložit velkou sílu.
„Pěkný svinstvo, …. Dokud dejchá je naděje a v posteli ji bude mít vo píď vješí“
Prones Sirka do ticha a hodil šipku do tmy.
„Zajdu pro dvě štangle, křoví je tam všude mrtě, zatím nerychtujte deky a provaz, spíchnem nosítka“
S těmi slovy vyndal ze svého vaku tesák, připomínající spíš menší mačetu, vzal si od Carin pochodeň a vydal se ven…

Benrir - 17. září 2019 13:32
Benrir

Aniž bych se otočil na Rose, tak zamumlám.
No, šipky bychom měli, s jedem už nic nenaděláme, ale to rameno má pěkně zrychtovaný, tak tam ještě můžu pomoct.
Na to rameno mu přiložím ruce a zkusím vyšťavit ještě trochu lesní magie. Krom té hnědé tekutiny a krve už toho moc nevyteče a to rozřezaný rameno to snad trochu vyspraví. Ať už se mi to povede jakkoliv, jak skončím, mrknu na Sirku a ostatní.
Jak to vidíte, nejlepší by ho bylo dostat ho zpátky, ale venku už se smrákalo a ještě bychom museli do lesa pro nějaký dříví na nosítka?
A hlavně aby nějaký další hejbání vůbec přežil.

Rose - 16. září 2019 18:48
Rose

Na Benovo počínání se tváří neurčitě, stále se nemůže rozhodnout pro řešení. Když Sirka rozhodne za ni. Chystá se mužům pomoci s tělem, ale chodba je úzká a tak zůstane stát na místě a nedůvěřivě kouká dál do chodby, odkud zjevně Borš vyšel.

Zatímco ti dva táhnou nehybné tělo směrem ven, vzpomene si na vak, jež svíral ten starý hlupák v ruce. Ten mu z ruky musel vypadnout. Pokusí se ho najít. Pokud ho však v křečovitě zdřevěnělé ruce nedrží doposud. Ráda by se podívala, co v něm je.

Chodba vedoucí dál a točíčí se do tmy ji nevzrušuje, je čas jít zpátky.
"Jak to vypadá?" Prohodí stále ještě z původního místa k Benovi, který právě dokončil titěrnou práci.

Pán Jeskyně - 13. září 2019 13:42
Pán jeskyně Sidar

Sirka s Benrirem napůl vytáhli napůl vynesli Borše do vedlejší prostornější místnosti, kde ho uložili na deku. Sirka přetočil Borše na bok, tak že rameno s šipkami má výše. Prvně tak Boršovi vidíte do zavalité tváře, kterou lemuje plnovous podobně zanedbaný jako jeho vlasy. Širokému obličeji dominuje kulatý nos a buclaté tváře. Obočí má chundelaté a oči zavřené. Pokožka a špička nosu je načervenalá, typický rys milovníku kořalky. U úst má boršč zaschlou pěnu či sliny. Sirka mu hmátne do úst a zkontroluje jazyk. Pak si opláchne ruce ze svého měchu a vyndá malý velmi ostře se tvářící nůž, kterým rozpáře košili i vestu kolem zabodnutých šipek. Ty vypadají kovově a jsou zdobeny jednoduchým ornamentálním vzorem a různými vrypy a zářezy. Sirka si nasadí kožené rukavice a bez zaváhání hluboko nařízne Boršovu kůži u jedné z šipek, kterou pak s velkou zručností pomalu vytáhne. Z rány vyteče trochu tmavé husté tekutiny spíšené z tmavě červenou krví. Na čele se mu zaperlí pot, odloží šipku na deku a stejně pokračuje u dalších dvou. Ruka se mu nezachvěje, v obličeji se mu však zračí velké napětí, zdá se že snad a ni nedýchá. Rány nakonec vypláchne vodu z měchu a s heknutím usedne vedle deky. Setře si pot z čela a zbytkem vody si opláchne obličej.

Pán Jeskyně - 13. září 2019 10:25
Pán jeskyně Sidar

Mezitím co se dohadujete o tom, zda s tělem hnout či nikoli, na zemi klečící Sirka odsune stranou jeden z kamenných kvádrů z něhož odpadává zbytek malty a něco zdvihne ze zemně. Je to mohutný majzlík. Ještě klečíc na zemi zamručí.
„Ben má recht. Borš rozboural tuhle zeď“ …. Mezi tím co mluví zašťáral mezi sutí a vytáhl zaprášené kladivo
„A vlez dovnitř, nemám šajn co se tam posralo, ale vrátil se šipkama v zádech“ ukáže palcem do chodby která je za probouraným otvorem. (Chodba je z části přírodního původu, sem tam otesaná na zemi zdá se je hlína, písek a prach. Moc daleko nevidíte, chodba po pár sázích zatáčí)
„Pochybuju, že ho to skolilo hned tady, něco vod tadmtut vodnes a za zdí se zdá je leda tak hovno a né poklad“
„Pocem“ kejvne hlavou na Bena a pak neurčitě zavelí
„Vedle by to chtělo deku a budu potřebovat vodu“

Benrir - 13. září 2019 10:12
Benrir

Ben se te trochu naštve, pac tady pred nim nekdo umira
Sakra mysli trochu, on tu projde sam, vyvali stenu kobky, a pak az spusti past, my tu projdem ctyri se psem, courame se jak nic, to uz bysme tema sipkama byli rozstrileny. A ze tu lezi jak dlouho neznamena, ze nam tu do pul minuty nezkape. Rychle vyndame ho a zkusime nejak zachránit.
Jestli zacnou neco resit, proste je odstrcim a mrknu se na nej a zacnu ho lecit, vak atd me nezajímá.

Carin Lambert - 13. září 2019 10:01
Carin Lambert

"NE!" Jeknu, když začne Ben organizovat svou zachranou akci. "Nehýbejte s ním, je dost možné že se past spustila, když ten hromotluk na něco stoupl. Spoušťeč, tak může být pod ním." Dodám už uklidněněji.
"Ten vak, co je v něm Rose? A je tam nějaké místo, odkud by ho mohl zvednout? I to by mohlo spustit ony šipky." Dodám.

Benrir - 13. září 2019 09:52
Benrir

Sakra, pasti, cože?
Kam jsem to vlezl, říkám si. Hejkalovi dám hned povel, aby byl na místě. Ještě aby spustil něco dalšího, to určitě.
Ikdyž...něco mi tady nesedí z toho, co říká Rose.
Hele, seš si jistá, že v rameni?
Jedno vim jistě, složit na místě takovýhleho chlapa třema šipakam do ramene, to by to muselo bejt napuštěný nějakym jo utrejchem. Jasne v jedech se nevyznam, ale takhle velkyho chlapa na miste slozit, snad jen litrem palenky na ex nebo kyjem po palici.
Rose tady se mu to asi nestalo, to spis nekde dal a sem se dostal s vypetim sil, musime ho rychle dostat sem nekam do prostoru a zkusim mu na to mrknout. Sipy sice vyndavat uplne neumim, ale par lidi uz jsem v zivote vykuriroval. Sirko, pomuzes mi?
Jestli nas tam rose nejak pusti zkusil bych ho opatrne spolecnymi silami dostat do mistnosti, ve vice lidech snad par metru zvladnem i s takovym valibukem i kdyby jsme ho meli jen dat na deku a popptahnout at s nim moc nehejbame. A sirka jako vojak by mohl vic vedet o sipech a sipkach a co s tim.

Carin Lambert - 13. září 2019 09:47
Carin Lambert

Do míst­nos­ti se snaží do­stat úplně všich­ni, z ni­če­ho nic se mi v ruce ob­je­ví po­cho­deň a tak se pře­sta­nu zby­teč­ně tla­čit do míst­nos­ti, spíš sto­jím po­blíž a roz­hlí­žím se. Když nás Rose in­for­mu­je o si­tu­a­ci začnu se roz­hlí­žet tro­chu po­zor­ně­ji, zda ne­u­vi­dím nikde ve směru letu šipek ně­ja­kou past, která by ji vy­stře­li­la nebo spus­ti­la.

"Možná je jen paralizovaný..." řeknu jejich směrem a snažím se nahlédnout pozorněji, abych spatřila šipky.
"Hm." na chvíli se zamyslím. "Ale taky může být otravený, nevíme jak dlouho tady už je. Nejlepší by bylo najít tu past a zneškodnit ji a nebo se alespoň ji vyhnout. Do té doby bych s ním nehýbala." Dodám a rozhlížím se. "Nevidíte u vás něco co by mohlo past spustit? MOžná je toi pod ním." Dodám

Rose - 12. září 2019 20:01
Rose

"Moment.." Zvedne ruku s roztaženými prsty v gestu - čekejte. Vypadá soustředěně a hledí na mužovo tělo. Tvář se jí zachmuří, když se potvrdí identita. "Slabý tep má, ale.. " odmlčí se. "Něco drží v ruce.. kožený vak" Informuje Bena s Carin, protože ti pouze nakukují dovnitř. Podívá se krátce na Sirku. "Nesahej na to." Ostražitě se rozhlédne a vypadá rozrušeně. Dál se nehýbe a vypadá jako zamrznutá v pozici se zdviženou dlaní. "V rameni má zabodnuté šipky. V přesném trojúhelníku." Opět se snaží seznámit se situací ostatní. "Podle mě to byla past. Kdoví, kolik jich tu ještě je. Když s ním pohneme, můžou se spustit další."

Borš možná žije, možná už mu ale není pomoci. Možná je to zbytečný risk a možná taky o nic nejde. Těch možná je tolik, že se Rose na chvíli zatmaví mysl. Co teď? Podívá se na Sirku, v očích právě tu nevyřčenou otázku - Tak co teď.

Pán Jeskyně - 12. září 2019 13:52
Pán jeskyně Sidar

Rose se sklání nad tělem muže a zkouší nahmatat tep, do malé místnůstky se natlačí Sirka poklekne do sutin a skloní se téměř k zemi aby viděl alespoň něco z mužovy tváře.

„Do řitě…. Je to Borš … hovado jedno.“

Stále klečíc se zadívá na Rose s otázkou v očích.
Místnůstka je tak malinká že ji Rose se Sirkou a ležícím mužem téměř vyplní a tak Ben a Carin můžou víceméně jen nahlížet skrze dveře. Vidí zavalité tělo oděné v hodně obnošených snad loveckých šatech. Na nohou má muž kožené kalhoty, kožená je i jeho vesta, pod ní má halenu neurčité barvy s vykasanými rukávy. Jeho vlasy jsou prošedivělé dlouhé k ramenům a na první pohled je zřejmé že jim Borš moc péče nevěnoval. Do tváře mu nevidíte…

Benrir - 12. září 2019 12:19
Benrir

Já se taky nechtěl rozdělovat, ale ani jsem Carin nestihl odpověď a zavolá nás Rose. Přiběhnu k protějšímu vchodu a sleduji ji, jak se sklání k nehybnému tělu. Byl bodnutej do zad, nebo co to je?
Tp zjistíme později, Spíš hlavně jestli dejchá.
Pokud je nějak náhodou naživu a nás z té díry nevyskočí ten, co tohle provedl, vrazím pochodeň Sirkovi nebo Carin, zasunu meč a ujmu se taky pomoci.

Pán Jeskyně - 12. září 2019 09:21
Pán jeskyně Sidar

Všichni K10 dik

Carin Lambert - 12. září 2019 09:16
Carin Lambert

Očekávám reakci Benrira, ale Rosino zavolání je naléhavější. Proto se vydám jejím směrem. Co spatřím mě tak úplně nešokuje. Tedy nečekala jsem že toho chlapa najdeme živého. Což mi dojde až v okamžiku kdy se dívám na mrtvou schránku na zemi.
"Co se mu stalo?" Šeptnu ještě tišeji než před tím a snažím se zjistit, co mu to trčí v zádech.

Rose - 12. září 2019 08:19
Rose

"Tady" Křikne Rose za sebe. Pozorně se rozhlédne, hledajíc možné skryté nebezpečí, nestabilní zbytky skály a podobně. Potom se začne přibližovat ostražitě k tělu. Na první pohled to nevypadá nadějně. Kdoví, jak dlouho tu už tělo leží. A je to vůbec on? Vlastně neví, jak vypadal. Bude potřebovat Sirku.

Pokud se dostane k tělu, zjistí přiložením prstů na krk zda je ještě nějáká naděje. Bude-li odpovědí chlad, strnutá a napjatá kůže mrtvoly, nezbývá než počkat na Sirku a jeho slova. Už teď má ale nepříjemný pocit, že přiložení prstů je jen formalita.

Pán Jeskyně - 11. září 2019 15:20
Pán jeskyně Sidar

Kromě Carinina zaváhání všichni včetně Hejkala a nezvykle zamlklého Sirky pokračují za Rose. Jak se brzy ukáže za trojemi "dveřmi" jsou malé kobky, sotva dva na dva metry. V kamenných zárubních jsou vidět malé otvory do kterých jistě byly vsazeny dveře nebo mříže. Kobka ke které se vydala Rose je však jiná. Její zadní stěna je z části probořena. Zdá se že byla zazděná a zamaskovaná tak aby vypadala jako skála kolem. Nyní se však v komůrce válí kusy zdiva a omítky. Vaše oči však spočinout na bezvládném tělu může, leží na zbytku zídky a suti, čelem k zemi. Z mohutných zad něco trčí. Na první pohled nejeví známky života.

1 2 3 4 ... 9 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)