Údolí slz (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Údolí slz

Pán Jeskyně:

Harrieta

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Píše se rok 2100, civilizace se nakonec celá rozpadla. Dlouhé boje skončili, všude jsou trosky, zmar a skoro nikdo nikde. Dokonce ani zvířat není moc.

Klíčová slova

Tato jeskyně nemá nastavena klíčová slova.

Jaké hráče:

V případě vážného zájmu mi prosím napište do pošty. Stačí mi nástin postavy, kterou byste si chtěli vytvořit.
Při vymýšlení postavy nezapomeňte, že se píše rok 2100, magie není, vlkodlaci nejsou ani trpaslíci. Tedy alespoň to tak vypadá...
Předem neschválené přihlášky bude PJ odmítat. Děkuji za pochopení.
Konec hlášení :-D

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Píšeme už všichni veřejně :-) (14.4.) Hlídejte si, prosím, inventář. I PJ je jen člověk a může něco opomenout nebo přehlídnout.H. Mimoherní příspěvky mi směřujte do pošty, abychom zbytečně nespamovali v jeskyni, děkuji. H.
Hráči: (3/5) Cage, cliff5, VonHoleczek

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2 3 4 ⇒|

Pán Jeskyně - 23. dubna 2019 18:52
Pán jeskyně Harrieta

Mezitím vším děním se v sanitce podařilo Anderovi najít ve vestavěné skříňce složené tři deky, tři polštářky a šest prostěradel. Ve druhé půlce skříňky byla bílá trika, kalhoty a plášť všechno dvakrát. Sanitka byla vybavená asi i na delší dobu léky, obvazovým materiálem, destilovanou vodou, lékařskými rukavicemi a dokonce jednou bílou gumovou zástěrou.

Lisa se snažila zůstat vzhůru, ale když ji Ander podložil hlavu polštářkem a zakryl dekou, po chvilce upadla do neklidného spánku. Chvilku se převracela, ale pak se uklidnila a začala dýchat pravidelně.

Daet - 23. dubna 2019 08:20
Daet

Při donesení Lisy do sanitky jsem koukal, že Ander je skvěle pohotový a hned začal s ošetřením. S úsměvem jsem zjistil, že nebudu moc potřeba. "Koukám, že zvládáte sami. Jdu se podívat za Thomasem, kdyby něco, zavolejte, měl bych to slyšel, sklad nafty není daleko." řeknu jim a vydám se ke skladu nafty.

Při náklonu nad díru zkusím, jestli Thomas ještě slyší, nebo už je někde dál. "Už jsem tady Thomasi, našel jsi něco?" zavolám do díry a počkám na odezvu.

Ander - 23. dubna 2019 01:16
Ander

Když ránu opatrně očistím, zjistil jsem, že jeden steh praskl. " Musím to opravit, jeden praskl. Poradíš mi s tím kuříkem?" Lisa jen přikývla a pak tichými a krátkými větami řekla co a jak. Poslouchám a pak se do toho pustím.

Hned po otevření kufříku se rozsvítí displej a příjemný hlas se ptá, o jaké jde zranění. A tak, krok za krokem, opravím prasklej steh, pak Akutolem přestříknu, aby to nekrvácelo. Nakonec dám gázový čtverec a obvážu. Dokonce mi počítač poradí, že se na doplnění železa a vitamínů může použít jedna super vitamínová tableta denně. " Kdybych na to zapomněl, tak je to jen jednou denně a jen pět dní." Pro jistotu řeknu Lise.

Kufřík zavřu, tabletku rozpustím podle návodu ve sklenici se studenou vodou a dám to vypít Lise. " Teď bys měla ležet a nejlépe se i vyspat. Najdu něco na přikrytí." Zvednu se a začnu hledat, určitě něco musí být pro zraněné tady.

Pán Jeskyně - 23. dubna 2019 00:26
Pán jeskyně Harrieta

Lisa se usměje, je bledá jako stěna, tvář má chvilkami staženou bolestí. " Já vydržím, tady v tom prachu a bordelu ne, raději v sanitce. Ta nosítka se dají zvednout,můžete mě vést, teda pokud to terén dovolí nebo mě budete muset nést. Není to daleko."

Daet je za chvíli zpátky, když vidíte cestu, po které jste se sem dostali, plnou různých šutrů, kusů cihel a podobně, rozhodli jste se, že nosítka raději ponesete. Za chvíli jste u sanitky. Nosítka zvednete na kolečka a zajedete s nimi do sanitky. " V kufříku je desinfekce a všechno co potřebuješ. Myslím, že to neprasklo, jen jak jsem se prudce pohnula, tak to začalo víc krvácet."

Ander - 23. dubna 2019 00:15
Ander

Doběhl jsem k Lise s nositky.

"Jak se citiš co rána krvácí moc. Neměl bych ti to ošetřit hned?
Deat jen Thomasovi baterku a přiběhne sem. Zatím se ulož na nositka.Zvladneš to?"


Počkám co mi řekne Lisa. Pak s Daetem odneseme Listu k sanitce.

Thomas Maretto - 22. dubna 2019 20:42
Thomas Maretto

„Kam bych asi tak šel?“ zeptám se pobaveně. „Chytám.“ čekám až mi baterku hodí. „Jasně, postarejte se hlavně o ni. Já to tady zatím prozkoumám.“ odpovím mu, počkám jestli ještě něco nebude potřebovat a pustím se do průzkumu chodby.

Daet - 22. dubna 2019 13:31
Daet

"Jasně, jsem pro..." odpovím a vyrazím s Anderem a věcmi na zádech a rukách k sanitce. U sanitky vše necháme a než se vydám s Anderem k Lise, řeknu mu "prosím tě, Thomas na mě čeká v díře, jen mu hodím baterku, řeknu co se děje a jdu ti pomoct, uneseš nosítka sám, že bych doběhl pak rovnou k Lise?" zeptám se.
Jakmile mi Ander odpoví, běžím hodit baterku Thomasovi.

"Hej..Thomasi, si tam ještě?... zavolám do díry. "Lise se otevřela rána a krvácí, hodím ti baterku a půjdu jim pomoct. Pak bych se zase vrátil sem kdyby si něco potřeboval, souhlasíš?" zeptám se u díry Thomase.

Ander - 22. dubna 2019 12:16
Ander

"Už běžím pro nositka bude to pohodlnější a rána bude méně krvácet."

Vemu věci kolik unesu a upálují k sanitce.Vytáhnu nositka a pokud Daen následoval mého příkladu doneseme nositka k Lise.Pak již nám nic nebrání ji odnést do sanitky.

Pán Jeskyně - 22. dubna 2019 12:06
Pán jeskyně Harrieta

Lisa si trochu povzdechne, nechtěla přidělávat starosti. " Doneste ze sanitky složená nosítka, položte mě na ně a pak mě na nich můžete odnést nebo odvézt." Je na vás, jestli si zaběhnete pro nosítka, necháte u sanitky věci a pak vezmete nosítka a vrátíte se pro Lisu. Není to daleko, můžete ji odnést i na rukou, ale budete se muset stejně vrátit pro věci. Všechno najednou nepoberete.

Ander - 22. dubna 2019 11:50
Ander

"Ano Lis Daet má pravdu nemůžeme tě nechat uděláme z rukou sedačku a odnesem tě do sanitky.Tam ti ošetřím ránu ať nekrvácí.

Až tě budu ošetřovat můžeš Daetovi vysvětlit pokud to víš, jak se dostane do skladu."


Chytnu se pravou rukou zápěstí levé ruky a počkám az udělá Daet to samé. Chytnem si zápěstí navzájem a vytvoříme sedačku z rukou.
Jestli si sedne Lisa na ní, odnesem ji do sanitky.

Daet - 22. dubna 2019 09:21
Daet

"Našli jsme ten sklad, ale nemůžeme se dostat dovnitř, zatím Thomas našel nějakou díru do které padl, kterou se možná dostaneme dovnitř ale nejsem si jistý. Netušíš Lis, jak se dá dostat dovnitř z venku ? Neměl někdo klíč, nebo to bylo na otisk prstu ? U vchodu je display. sdělím jim informace co jsme zjistili.

"Sakra.. tobě se to zase rozjelo.. řeknu směrem k Lise při pohledu na její ruku. "Pomůžeme ti oba do sanitky a sanitce tě dáme zase do kupy, nebo bude lepší to udělat tady ? zeptám se, ale myslím, že bude lepší Lisu dát do kupy v sanitce, kde se pak už nebude muset moc hýbat.

"Pojďte.. pobídnu je. "Jak budeme u sanitky, hodím Thomasovi baterku aby viděl v tunelu a vrátím se za vámi k sanitce." řeknu jim svůj plán a počkám, jestli s ním souhlasí.

Pán Jeskyně - 21. dubna 2019 20:37
Pán jeskyně Harrieta

Nesla jsem jen svou lékárničku a lékařský kufřík. Asi v polovině cesty jsem si musela odpočinout. Opřela jsem se o roh zdi. " Jen si chvíli oddechnu. Klidně běž dál Andere, už je to na dohled. Koukni tamhle už se vrací Daet. Daete, našli jste nějakou naftu?" Ta rána pěkně bolí a já husa ještě dělám prudké pohyby. Sáhnu pod bundou nenápadně na ránu, pak kouknu na ruku. Krev. Sakra!

" Já... na chvilku si sednu. Nezdržujte se, běžte. Nanoste ty věci, musíme odjet."

Daet - 21. dubna 2019 15:04
Daet

Cestou jim ještě pomůžu s Lisou pokud přijmou mou pomoc.

Daet - 21. dubna 2019 15:03
Daet

Jak se vracím pro svůj batoh a věci do domku, vidím, že Ander a Lisa už jsou na cestě. Vezmu z domku taky nějaké věci aby Ander nemusel na víckrát. Donesu a nechám je u sanitky, vytáhnu baterku a běžím za Thomasem.
Cestou jim řeknu, jak jsme dopadli a že se snad dostaneme za chvíli dovnitř.

Ander - 21. dubna 2019 14:26
Ander

"Neber toho tolik, já to tam po částech nanosím a ty to jen uložíš, aby to nebylo bez ladu a skladu.
Já se cítím dobře chtělo by to červené víno na doplnění železa."


Ještě si hromadě šatstva najdu maskacovou bundu kalhoty a kouknu jestli by jsem tam nenašel triko a onuce. Kdyby se našly kanady osmičky vezmu si je jako náhradní.

Při každé cestě pro věci občas zapiskam a zavolám "Samé ke mně! Samé! Samiku!" Doufáme že se psí kamarád nechá přilákat.

Pán Jeskyně - 21. dubna 2019 12:15
Pán jeskyně Harrieta

Lisa dojí jídlo, dopije čaj a pak se ozve:" Jasně to... zvládnu, bude mi to chvilku trvat, ale dojdu tam. To není můj pes, ten už tady měli naši předchůdci. Byl to dobrý hlídač, říkali jsme mu Sam. Jasně, pomůžu ti co mi síly dovolí." Oblékla si maskáčovou bundu a přes rameno si dala lékařský kufřík. Trošku ohnutá, stojí u dveří a čeká, až si vezmeš nějaké věci.

" Já víc nepoberu, navíc se mi trošku motá hlava, asi jak jsem ležela a ta ztráta krve taky dělá svoje. Jak je tobě, taky jsi přišel o dost krve."

Ander - 21. dubna 2019 11:47
Ander

Lisa radostí zavýskne je to lékařský kufřík o kterém hovořila její touha se splnila.
"Liso ty víš kde je autopark, ja tě podepřu a ty tam dojdeš. Usadiš se tam a já nánosím všechny věci do sanitky. Pokud tě to moc neunaví pomužeš mi věci uložit. Já a systém ukládání věcí není zrovna na výši. Pokud kluci dotáhnout naftu budeme hned jak ji naloží schopni vyjet a už se ničím nezdržovat.

Jak se jmenuje ten tvůj pes? Mohl bych se potom až nanosím věci do sanitky po něm poohlédnout."


Po tomto proslovu počkám jak se Lisa rozhodne.

Pán Jeskyně - 20. dubna 2019 23:36
Pán jeskyně Harrieta

Thomas se vydal kolem bunkru. Prohlížel stěny jestli tam není ještě nějaký jiný vchod, větrací šachta nebo podobné věci a najednou...

Než se stačil vzpamatovat, byl tak dva metry pod zemí, zároveň s ním se sypaly větve, listy, hlína a pár menších kamenů. Prostě všechno, co tu díru zakrývala, aby nebylo vidět, že tam je.

Pán Jeskyně - 20. dubna 2019 17:03
Pán jeskyně Harrieta

" Ty sudy a kanystry byly v takovém samostatném domku, jako je tenhle, ale byl celý betonový, bez oken a s ocelovou bránou. Když se vyšlo dozadu za autopark, tak tam byl trochu maskovaný stromy a kluci na něj ještě měli udělanou i maskovací síť. Já tam byla jenom jednou, tak nevím jak to vypadá teď. Myslím, když mě trošku podepřete, že tam nějak dojdu."

Jakmile osamíme, vezme kufřík a skoro se modlí, aby to byl ten, co si přivezl hlavní lékař. " On už ho chudák potřebovat nebude a nám by to moc pomohlo." Stiskne nenápadná perka po obou stranách kufříku a pak se zvědavě podívá dovnitř. Lisa zajásá a celá se rozzáří. " Podívej, jsme klikaři, je to on!"

Lékařský kufřík je dostatečně vybavený (defibrilátorem, ekg a spustou různých léků obvazů, mastí, a nástrojů ), aby se s nimi daly zvládnout nejobvyklejší naléhavé případy. Systém počítače sám o sobě má dovednost První pomoci na stupeň 3. Počítač má dlouhou výdrž, nabíjí se samodobíjecí baterií a nepotřebuje žádný speciální signál. Po otevření kufříku se zmáčkne zelené tlačítko a postupuje se podle pokynů počítače. Vypne se automaticky uzavřením kufříku.

Počítač si po zapnutí vyžádá informace o zranění a pak uživateli poradí postup. Dovede namíchat speciální protijed a zrušit tak účinky toxinů. Pro tento případ se musí odebrat malé množství krve, stačí přitisknout na okamžik palec.

SuperAkutol
Průhledný obvaz ve spreji schopný zastavit i tepenné krvácení, nebo fixovat zlomenou končetinu. Obvaz se samozřejmě nesmí dále namáhat nebo zatěžovat, ten kdo si zlomí nohu s tím běhat či chodit nebude, ale odnesete ho v klidu s utlumenou bolestí. Na druhou stranu, pokud vám někdo usekne nohu a obě části ihned ošetříte superakutolem, je veliká šance že vám ji přišijou a navíc po cestě do nemocnice nevykrvácíte.

Dermy nejsou standardním vybavením. Avšak lékařský superkufřík hlavního lékaře ano. Dermů je několik druhů. je sterilní dvouvrstvý kompres z polyuretanové měkké pěny pro vlhké hojení ran. Krytí se ve většině případů může všít jako náhrada kůže. Většinou se přikládá na hrudník, pokud není určeno jinak (přímo na otevřenou ránu nebo na srdce).

Protilátkové Dermy
Široké spektrum protilátek a antibiotik proti toxinům a virům.
Tišící Dermy
Jsou určeny k umrtvení pacientů před lékařským zákrokem.
Stimulační Dermy
Uvolňují nenávykové stimulanty, které udržují postavu v bdělém stavu, pokud je to životně důležité.
Traumatické Dermy
Poslední naděje při smrtelném zranění. Přikládá se přímo na srdce.

1 2 3 4 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)