Úsvit nového veku (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Úsvit nového veku

Pán Jeskyně:

Selinius

Systém:

DrD

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Vládcovia vody, vzduchu a zeme sa starali o zveľaďovanie planéty, ktorá im bola zverená ich rodičmi. Jedine páni ohňa, Iromedeus, Oplondeus a Asmodeus túžili po večnom pekle na zemi. Boli pripravený sa postaviť svojim bratom a sestrám. Zlyhali skôr, ako vznikli prvé magické bytosti.
Na počiatku veku vládcovia zeme a mora vdýchli život prvým národom. Prvým ľudom, elfom a trpaslíkom. Varovali ich pred mágiou. Pred nebezpečenstvom, ktoré predstavuje. Ignorujúc varovania a hrozby si ju ľudia, nymfálčania a felidianci podmanili. A privolali vládcov ohňa, ktorí zničili mesto, uniesli mágov a pretvorili ich na príšery. A tak vznikli Kal-Tarish – Prví z prekliatych.
Keď sa o tom dozvedeli ostatní vládcovia, povolali najlepších z najlepších – zlodejov, banditov, vojakov, čarodejov a iných. Bez ohľadu na svoj pôvod, mág aj vojak, kráľ aj otrok, zločinec aj hrdina, bojovali bok po boku a vyhrali. Z týchto udatných bojovníkov sme sa zrodili my – Červení jazdci a Astatici.
Od tej doby uplynulo mnoho storočí a z hist...

Klíčová slova

Tato jeskyně nemá nastavena klíčová slova.

Jaké hráče:

Aktívnych hráčov schopných držať aktivitu a hrať cez fórum. Podrobnejšie informácie o aktuálnom stave na nástenke.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Spolok zločincov, organizácia zameraná na protizákonnú činnosť ako predaj drog, pašovanie, obchod s kradnutým tovarom, prostitúcia a kupliarstvo, výpaľníctvo atď. Čarodejnícka univerzita - jej základnou premisou je ochrana, štúdium a výučba mágie. Zakladá a spravuje školy vo väčších mestách. Astatici - filozofický opak čarodejníkcej univerzity. Prísne dodržiavanie pravidiel rádu. Barbari - národ, ktorý v posledných rokoch utrpel výrazné straty na životoch. Momentálne počíta niekoľko sto až tisíc hláv. Bojovníci vstupujú do armády v 13 rokoch( u iných rás v 15) a výcvik končí, tak ako u ostatných rás, po troch rokoch.
Hráči: (2/6) Sidar, tollanter

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2

Razyk Ghaar - 17. ledna 2020 09:49
Razyk Ghaar

Eris 16. ledna 2020 20:19
Ahoj, vítej :)

Eris - 16. ledna 2020 20:19
Eris

// zdravím spoluhrača

Pán Jeskyně - 16. ledna 2020 15:25
Pán jeskyně Selinius

//Pridal sa nový hráč, takže dokým sa vaše osudy nespoja, hra bude prebiehať šeptom

Pán Jeskyně - 16. ledna 2020 10:48
Pán jeskyně Selinius

"Razyk, je to na tebe," odpovie Roland a schová dýku.

Razyk Ghaar - 15. ledna 2020 12:54
Razyk Ghaar

Pokývám hlavou, párkrát se zhluboka nadechnu. Pak se podívám na podávanou zbraň, vezmu ji až obřadně do rukou. Pak ale zaváhám.

"Rád bych, aby můj meč poznal jak chutná krev proklatých a aby ji znovu pil co nejdříve, ale v boji. Prokážu, že jsem Červeným jezdcem nehjenom proto, že jsou těžké čay"

Pokud bude Sarol´nian souhlasit tasím svůj meč.

Pán Jeskyně - 14. ledna 2020 09:21
Pán jeskyně Selinius

"Tento nám už nič nepovie a Kalypsó je na love," odpovie okamžite Roland. "Keď sa jej darí, dovedie dvoch nových členov do rádu a troch prekliatich k vypočúvaniu. Dostali sme rozkaz tohto ešte raz vypočuť a popraviť."
"Práve som písal rozkaz k jeho poprave, keď si sa objavil. Môžete sa o neho postarať a ty Roland,"
pozrie sa na trpaslíka. "Choď preskúšať toho nového," pozrie sa na teba. "Gratulujem, Červený jazdec," odíde.
"Žijeme v ťažkej dobe," vyberie dýku a podá ti ju. "Tú česť ti prenechám."

Razyk Ghaar - 13. ledna 2020 15:17
Razyk Ghaar

Snažím se uklidnit, jde to pomalu a stěží. Přesto se snažím vypadat klidně. Zamyslím se.
"Neznám lidské soudy a spravedlnost. Poku už vám k ničemu není a pokud je odsouzen. Odsouzen k smrti. Ano ... vykonám to."
Pravím pevně a rozhodně. Hlavou mi proletí myšlenka, že prokletý zrovna nevypadá, že by po mučení vypadal utrápeně, podivné stvoření pro které není mezi námi místo...

Razyk Ghaar - 13. ledna 2020 15:10
Razyk Ghaar

Razyk Ghaar 13. ledna 2020 13:47
//překlep
chtěl jsen napsat,
"Jen NEčekej že se z mých rukou dočkáš dalšího utrpení."

Pán Jeskyně - 13. ledna 2020 14:39
Pán jeskyně Selinius

"Rozvaha a milosrdenstvo sú dve cnosti, ktoré si oba rády vážia," odpovie. "Rozvahu sú preukázal tým, že si sa ním nenechal vyprovokovať, ale preukážeš mu i milosrdenstvo a popravíš ho?"

Razyk Ghaar - 13. ledna 2020 13:47
Razyk Ghaar

Nová informace mě překvapí a v hlavě se začne rodit řada myšlenek. Není však čas ani prostor je pokládat. Jsem rád, že mi Sarol´nian nedal prostor vyjádřit se k tomu zda mi můžou či nemůžou věřit. Slova nemají v tomto směru žádnou váhu. Nad činem, který vyplývá z jeho slov, se však zarazím. Uvědomění, že mám před sebou vraha své sestry mi vžene do krve adrenalin, srdce začne bušit a na dlaních mi vystoupí pot.
„Své blízké jsem již v myšlenkách pochoval, cokoliv řekneš, je jak štěkání prašivého psa. Mě už víc uškodit nemůžeš.“
Plivnu spoutanému do tváře.
„Odteď budu šlapat po vašich mrtvolách a pokud bude třeba budeš ty tou první. Jen čekej že se z mých rukou dočkáš dalšího utrpení. Nejsem jako vy.“
Snažím se uklidnit a zadívám se do očí Sarol´niana s tázavou otázkou.

Razyk Ghaar - 13. ledna 2020 13:27
Razyk Ghaar

Pán Jeskyně 13. ledna 2020 13:15
https://www.mortalion.cz/web/
Prozatím se nejde registrovat volně, pro vstup do hry je potřeba přihlášení, které ti vytvoří, stačí napsat na e-mail info@mortalion.cz. a zmínit, že más kontakt od Sidara.
Mrkni se na stránky "O hře" docela dobrý obrázek si uděláš prohlédnutím sekce Media.
Pro zajímavost hru tvoří jedn dva lidé, jeden programuje a druhý tvoří grafiku. Hra je založená na příbězích které se odehrály během dlouhých her hry DrD. Grafika i herní systém je jaký je. Hlavní síla je však v jednotlivých příbězích. Dalo by se říci, že je to hra velmi obtížná.

Pán Jeskyně - 13. ledna 2020 13:15
Pán jeskyně Selinius

//Pozrieť sa na hru môžem

Pán Jeskyně - 13. ledna 2020 13:14
Pán jeskyně Selinius

"Tak, ako ja, aj ty ich vycítiš," zareaguje Roland. "Nemáš tak dobre zmysly, aby si ich dokázal vnímať na niekoľko sto metrov. Okamžite spoznáš, keď je nablízku. Teraz je však iná doba a my, Červení jazdci potrebujeme každého. Ale je tu jeden problém. Nevieme, či ti môžeme veriť."
"A od toho som tu ja,"
Sarol´nian okamžite odpovie na nevyslovenú otázku. "Jedno z kúziel, ktoré ovládame, je Čítanie myšlienok. Ctíme si súkromie, ale skúsení a silní čarodejníci dokážu rozoznať pravé úmysly ľudí. Myslím si, že uvítaš svoju pomstu aspoň na jednom z nich," poznamená s úsmevom. Roland otvorí dvere a ty pokojne vstúpiš do miestnosti. Uvidíš jedného z prekliatych. Je spútaný a na tele má rany od mučenia a týrania. Okamžite spoznáš, že bol vypočúvaný. Pozrie sa na teba a pousmeje sa. Nie je to ten úsmev, ktorým by ťa uvítal. Je to ten nepríjemný, z týrania a mučenia uspokojujúci. Pôsobí, ako by ťa poznal.
"Chytili sme ho pár dní po vypálení jednej barbarskej osady," oznámil Roland. "Kalypsó vtedy prišla o manžela a dve deti, ktorí tam žili."
"Teba poznám. Tvoja sestra kričala a plakala. To ma však neodradilo od znásilnenia,"
začne sa rehotať.

Razyk Ghaar - 13. ledna 2020 11:34
Razyk Ghaar

//Měl bych na tebe dotaz mimo hru. Kamrád tvoří na motivy DrD svojí hru. Jedná se o tahovou hru hratelnou v internetovém prohlížeči na PC, telefonu, tabletu je potřeba jen připojení k internetu. Hledá lidi ochotné hru zkusit, případně dle zájmu otestovat. Měl bys zájem se na to podívat?

Razyk Ghaar - 13. ledna 2020 11:32
Razyk Ghaar

"Mohou za to dvě věci, jednou z nich je nepříjemný pocit, který jsem prožíval při útoků prokletých na náš domov. Nečekal bych, že zrovna tady něco takového pocítím. Pak mne překvapilo, jak věci nabraly rychlý spád. Že mne budete tak rychle zkoušet mne nenapadlo, ale jsem připraven."
Odpovím opravdě pokušíc se co nejpřesněji popsat své pocity.

Pán Jeskyně - 13. ledna 2020 10:52
Pán jeskyně Selinius

"To, čo je za dverami, je súčasť testu," odvetí spokojne Roland. "A zároveň pripomienka toho, prečo sme tým, kým sme."
"Ako vidím, tak si dosť nervózny a zmätený. Môžeš mi presne popísať, čo sa ti teraz odohráva v hlave?"
spýta sa Sarol´nian.

Razyk Ghaar - 13. ledna 2020 10:42
Razyk Ghaar

Od chvíle kdy jsem vstoupil do domu jezdců události nabraly rychlý spád a začíná toho být na mě trochu moc. Mírně se mi uleví, že jsem vstoupil do domu jezdců, zdá se že Astatici se zabývají spíše magií. Snad jsem si tedy vybral dobře. Když se blížíme ke sklepení prostoupí mě nepříjemný pocit který vyplavuje děsivé vzpomínky. Něco takového jsem vůbec nečekal. Trochu zmaten se zadívám na Sarol´niana.

„Zkouška mě čeká za těmito dveřmi, budete mě zkoušet hned teď?“

Pán Jeskyně - 11. ledna 2020 10:09
Pán jeskyně Selinius

"Prijatie nie je tak jednoduché, ale teší ma, majster Razyk, že sa chcete pridať," Sarol´nian ti podá ruku a pousmeje sa. "Ja sám patrím k Astatikom a vypomáham jazdcom s papiermi a tréningom. Dohoda medzi Kalypsó a Okapiou. Ženy. Prosím, nasledujte ma," odvetí a vyjdete z kancelárie.
"To áno. Kal-Tarishskí využívajú aj mágov. Momentálne len Gewohradská základňa Červených jazdcov má vlastný oddiel čarodejov. Ostatné nanajvýš troch, štyroch. My v Hadej zátoke sa spoliehame na pomoc Astatikov. Čarodejníckej univerzite neveríme. Astatici majú jednu výhodu, ovládajú nielen mágiu, ale aj šerm," odvetí Roland.
Ako pokračujete chodbami, zrazu máš nepríjemný pocit podobný tomu, keď prekliati napadli tvoju dedinu. Keď prejdete schodami k pivnici, ten pocit je už dosť silný. Roland si to všimne okamžite.
"Pokojne vyber svoj meč," povie ti Roland a zastavíte pri dverách. "Jednu vec musíš teraz pochopiť. Máme tajomstvá, o ktorých nehovoríme. Podmienky prijatia nových členov je jednou z nich. Nejaké otázky?"

Razyk Ghaar - 10. ledna 2020 11:48
Razyk Ghaar

Doprovázím Rolada chodbami a pozorně poslouchám jeho vyprávění vrývajíc si informace do paměti. Sem tam mě napadne nějaká otázka, ale zatím si ji nechám pro sebe, časem se určitě najde čas o minulosti pohovořit podrobněji. A tak jen přikyvuji, či sem tam pronesu něco stručného o chrabrosti bojovníků. Před kanceláří Rolandovi odvětím.
„Kalisto je velitel, bude nejlepší z vás. Bude mi čest se od něj učit. Porovnávat se s ním by bylo ode mne pošetilé…“
Pak se ale zakřením
„S tebou ale síly změřit můžu, tak odpočívej“
Když vstoupíme do pracovny mírně pokynu hlavou v pozdrav. Přistoupím k muži a podám mu v pozdrav ruku.
„Razyk Ghaan …. Přišel jsem o rodinu, klan, domov. Proklatí mi vzali hodně ne však vše. To co mi zbylo však stačí k tomu, abych vy se vydal na krvavou stezku, lemovanou jejich bídnými těly. Pokud se mám stát jedním z vás, složím vaše zkoušky. Pokud se toto místo má stát mám novým domovem, musím však poznat i já vás.“

Pán Jeskyně - 9. ledna 2020 13:45
Pán jeskyně Selinius

"Roland, meno moje," odvetí s úsmevom na tvári a podá ti ruku. Stisk barbara nie je tak silný, ako stisk malého mužíka.
Hneď na ňom poznať, že ich trénuje skúsený bojovník a sám Roland má už niekoľko tvrdých bojov za sebou. Ako prechádzate chodbami, trpaslík sa pár krát zastaví pri niektorom s obrazov a má k nemu niekoľkominútový monológ o histórii Červených jazdcov.
Z toho, čo hovorí, je hneď jasné, o aký rád v skutočnosti ide. Ochrancovia sveta pred neznámou hrozbou. Príbehy o slávnych bitkách, ktorých sa účastnili, siahajú až do začiatku druhého veku. Nakoniec sa zastavíte pri kancelárii.
"Počkám ťa tu. Pokiaľ máš záujem, môžeme skúsiť tréning s drevenými zbraňami. Som zvedavý, či sa vyrovnáš nášmu veliteľovi," odvetí s istým, až nepríjemným tónom v hlase. Zabúcha na dvere.
"Vstúpte," ozve sa. Roland otvorí dvere a ukloní sa. Všimneš si postaršieho muža v hnedom hábite, ktorý sedí za stolom. Má pred sebou niekoľko pergamenov.
"Dobrý deň, majster Sarol´nian," pozdraví sa. "Prišiel majster Razyk, barbar z Trpasličieho valu."
"Dobrý deň prajem, majster bojovník,"
vstane. "Som vďačný vládcom za ďalšieho živého barbara," prejde okolo stola a pozrie sa ti do očí. "Ste pre nás požehnaním. Potrebujeme každú pomocnú ruku, ktorá zodvihne meč v boji proti prekliatym. Samozrejme musíte pochopiť, že máme prísne pravidlá na to, koho vezmeme. My by sme boli vďační za to, kebyže ste vhodným kandidátom."
"Nelez mu do prdele, starý priateľu,"
odvrkne podráždene Roland. "Poznáš pravidlá. A ty si predsa len kapitánov zástupca."

1 2


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)