Zánik říše Argala (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Zánik říše Argala

Pán Jeskyně:

faios97

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Již je tomu 800 let, co říše Argala započala svá dobyvačná tažení. Podařilo by se jim podmanit si celý známý svět, kdyby na trůn neusedl ten mladý budižkničema. Poslední z jejich rodu... A po sto letech první, který není psychicky v pořádku... Copak nevidí že se mu říše rozpadá? Kmeny které si kdysi podrobily se spojují se sousedy a volají po svobodě. Městké státy vyhánění okupující armády a vyhlašují nezávislost a říše a národy, které jeho předkové dobyli znovu sbírají své síly a začínají se osvobozovat od nadvlády Argalanů. Copak ten mladý chlapec nic nezmůže? Nezmůže... Je mladý, nezkušený a mentálně zaostalý. Za to si jejich rod může sám... Vládli krutě, nelítostně a tvrdou rukou. Není divu, že jim přibývali nepřátelé a postupně je vraždili, až zbyl tento chlapec zcela sám...
Je čas se chopit příležitosti a uzmout něco i pro sebe... Tedy pokud se podaří přežít... Vždyť Armády Argalanů jezdí sem a tam ve snaze nastolit opět pořádek... Jako by jim to bez pořádného Vládce bylo k něčemu...
Pro hráče:
B...

Klíčová slova

Tato jeskyně nemá nastavena klíčová slova.

Jaké hráče:

Jakékoliv kteří umí psát.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (3/4) Elohir, Erinye, lapras

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1

Vëira, lady Medvědích hor - 17. června 2019 19:37
Vëira, lady Medvědích hor

zatím to je výrobní demáž, ale pracuje se na tom https://www.aragorn.cz/map.php?id=6471

Evelin Sermia - 9. června 2019 20:39
Evelin Sermia

//zdravím ostatní "spolu" hráčce :)

Vëira, lady Medvědích hor - 9. června 2019 16:43
Vëira, lady Medvědích hor

//koukám, že máme novou posilu do "týmu" ahoj, ahoj ...

Lótu z Arkanonu - 3. června 2019 15:25
Lótu z Arkanonu

//to mne mrzí spoluhráčko, snad se k nám brzy přidáš.
Napíšu to taky i sem - mám ted jen jedno funkční zápěstí tak budu taky celkem zdržovat...

Vëira, lady Medvědích hor - 1. června 2019 00:56
Vëira, lady Medvědích hor

//Omluvám se, k dodělávkám postavy, ale měli jsme dnes úmrtí v rodině, takže nevím jak to následné dny budu mít s aktivitou a přístupem k Aragu i náladou - takže možná budu mít akrtivitu a dodělávky postavy dočasně stopnuté - takže se omlouvám

Lótu z Arkanonu - 29. května 2019 17:43
Lótu z Arkanonu

// Dobrý den, milejdy.

*Ta nás bude všechny jenom peskovat.*

Vëira, lady Medvědích hor - 29. května 2019 16:41
Vëira, lady Medvědích hor

//Zdravím,

(volně přeloženo: Pokloňte se síle mé říše!) a děkuji za přijetí, těším se na vás ...

Lótu z Arkanonu - 28. května 2019 16:56
Lótu z Arkanonu

//Hele, pohoda klídek, netaste meče.

Jak to vidim já, slečna našla nějakou nesrovnalost a zkrátka na tom trvala. Nedala ti sice na odpověď nějak moc času, ale stála si za svým. Dobrá seveřanka. ;)

Mě hra vyhovuje a diky za vysvětlení těch peněz, ty odchylky kraj od kraje jsou good.

Pán Jeskyně - 28. května 2019 14:54
Pán jeskyně faios97

Ještě otázka na peníze která zde padla:
Měďák.
Stříbrňák.
Zlaťák.

Hodnota Měďáku je tak mizivá, že jej používají jen malí obchodníci a obyčejní lidé. Je to pozůstatek z dob dávno minulých. Jeho hodnota však zůstává na ostrově obchodníků, kde v hlavním městě, pokud nekupujete otroky nebo žoldáky, se neobchoduje s ničím jiným.

Stříbro má hodnotu desetiny zlaťáku. Určila to tak Argalanská říše, když určili, že každý Lord zaplatí za svůj lid tolik stříbra, kolik lidí má, nebo 10x méně ve zlatě. Tato hodnota je však opět nepřesná, jelikož někteří lidé (Převážně kováři, zbrojíři apod.), hodnotu stříbra neuznávají. Za jeden stříbrňák si člověk může pořidit pecen chleba nebo korbel piva. (V zapadlejších vesnicích je to dražší, ale to je nyní vedlejší.)

Zlaťák má největší hodnotu ze všech zmíněných měn. Za zlaťák jste schopni si u kováře většinou pořídit jednu část výstroje, ať už meč, sekeru nebo helmu. Poté cena stoupá s kvalitou, nebo v menších vesnicích. Také většina služeb (Od prostituce až po převoz přes řeku.) začíná cenově také na jednom zlaťáku. Cena opět stoupá v malých vesnicích, nebo s kvalitou apod.

Pán Jeskyně - 27. května 2019 17:52
Pán jeskyně faios97

Omlouvám se lidi, že dnes nebude žádná odpověď, ale mám dnes velmi napilno.

Hodím zde alespoň nějaké všeobecné informace o světě, kde zde mám rozpracované:

Informace o náboženství, o obyvatelích, vynálezech, přednostech, armádách a nějaká část historie světa:

Začneme náboženstvím:
Ve světě jsou celkem 4 náboženství.
Severské - Víra v bezejmenné bohy (Což převzali od Jantaranů.) kteří na základě Vaše života Vás přijmou do posmrtného života nebo ne, kde se shledáte se svými blízkými, nebo počkáte na ty co přijdou. Kvůli tomuto Seveřané nemívají druhá manželství, zemře-li jim partner/ka, věří že se shledají opět po smrti. Navíc také žijí divoce, ale zároveň se drží pravidel jako je nezabíjet své děti, neznásilňovat děti, nezabíjet jedem a podobně.

Jantarké - Je to v podstatě stejné jako Severské náboženství, je rozšířené také na Ostrově kočovníků, kde toto náboženství využívají, aby se jejich vojáci nebáli smrti.
Toto náboženství má však jeden rozdíl. Po smrti dostanete úkol strážit jednoho živého člověka, vést jej a radit mu, pokud selžete, Vaše duše bude navždy bloudit temnotou, pokud uspějete, půjdete žít mezi bohy.

Ostrovanské - Na ostrovech mají náboženství založené na moři. Je jen jeden bůh moří, který všechny ostrovany po smrti vezme na palubu své obrovské lodě a budou se společně plavit po všech mořích.

Argalanské - Bůh Nysur. Tento bůh je spíše podobný Satanovi. Jeho jediným cílem je zbavit svět chyby, kterou udělali ostatní bohové.... Zbavit svět lidí.
Nysur uznává existenci jiných bohů, avšak v nich vidí své nepřátele.
Argalanská církev je tak mocná, že kdyby se odrthla od Argalanské říše, byla by mocná skoro jako Jantar.

Říše, království, oblasti:
Oblast Severu:
Je zde pouze spousta kmenů.
Momentálně jsou v Argalanském obležení.
Počet obyvatel původních Seveřanů je v současné době přibližně 150 000.
Největší sídla Aron a Maves. Kdysi hlavní největší kmeny Severu, které byly velikostně skoro jako městké státy. V současné době tam jsou hlavní Argalanské armády jenž jsou na Severu. Dále zde je spousta posádek v malých pevnostech všude po Severu.
Seveřanů je málo a nejsou tak vyspělí. Ačkoliv mají velmi mnoho hor, netěží tam žádné drahé kovy a žádné drahé kovy. Nejčastějším materiálem je dřevo.
Vojáci: Nejčastěji oděni jen do kožešiny bez zbroje. Používají meče a sekyry. Vydrží více než kdokoliv jiný, ale kvůli slabé výbavě nejsou tak silní.
V boji spoléhají na svůj čelní útok. Používají lukostřelce se středně dlouhým dostřelem, pěchotu a jízdní pěchotu (Jízda která těsně před bojem sesedne z koně a bojuje pěšky.)

Ostrov obchodníků:
Je zde největší koncentrace žoldáků. Obchoduje se zde se vším možným.
Pochází odsud nejlepší bojovníci světa.
Jsou to žoldáci, které ve věku 6-8 let odkupují tamní cvičitelé od rodin.
Dle věku jim pak urči výcvik a cvičí je.
Stávají se z nich pak pěšáci v lehké zbroji s hrudním kyrysem, používají meč, štít a kopí.
Poté jízda, která je totožná s pěšáky, jen mají navíc koně. A nakonec lukostřelci, kteří používají luk a dýky. Dostřel jejich luku patří k největším, síla střel však není tak velká.
Díky Jantarskému náboženství a výcviku se tito bojovníci nebojí smrti. Taktéž díky výcviku je jejich udržování velmi levnou záležitostí. Jedí velmi málo a i to málo si často uloví či najdou sami. Jsou to však nejdražší jednotky které tento svět nabízí.

Jantar:
Jantar je zemí pokroku, už jen díky alchymistům, kteří zde mají významné postavení.
Kdysi byla země jantarů jen spousta kmenů, které však odpřisáhly věrnost jednomu náčelníkovi a od té doby jeho rod vládne v této říši.
jejich říše vzkvétá hlavně díky obchodu. A při započetí Algaranské expanze, rozšířili své hranice díky diplomacii a obchodu.
Jejich armáda se skládá z lehké kavalérie, která je velmi účinná v boji proti jiné jízdě, z lukostřelců s krátkým dostřelem a z Balist, které na šípech mají výbušné alchymistické látky. Jejich pěchota slouží spíše jako živý štít.
Balistu vynalezli spolu s kuší před 300 lety. Kuše jim však nevyhovovala a tak ji nechali být. V současné době se snaží vytvořit zbraň, která z kovové roury vystřelí kovovou kouli plnou výbušniny na velmi velkou vzdálenost. Kvůli absenci správného střelného prachu a využívání všelijakých přísad a prášků dopadly 3 pokusy tragicky. Celkem 16 lidí přišlo o život, kanón vybuchoval na místě, místo aby kouli vystřelil.

Temné ostrovy: Ostrovy nad Jantaranskou říší. V tuto chvíli mají něco kolem 2000 obyvatel. Před 100 lety zde byla expanze od Algaranů, kteří je zcela povraždili. Ostrované se živili převážně rybařením, těžbou solí, obchodem a piráctvím.
Jsou pod nadvládou Argalanů, kteří je však nechávají volně být a jen od nich berou peníze.
Vojsko nemají nijak zajímavé, jen mají silné lodě.

Argalanská říše:
Směsice všelijakých národů, se vším bohatstvím, které tento svět nabízí.
V boji používali žoldáky, avšak nyní se spoléhají na vlastní vojáky. Těžkooděné pěšáky, lukostřelce s nejlepším dostřelem, které na vzdálenost 100 metrů prostřelí i dřevěný štít. A hlavně těžkou kavalérii, která smete všelijakou pěchotu, která se ji postaví do cesty.
Armáda je silná, ale hlavní sílu mají díky klášterům, které ve jménu víry kupují jako malé děti z chudých rodin a následně cvičí tak, aby z nich byli bezcitní poslušní vojáci, odhodláni zničit svět. Poté jsou oděni stejně jako běžní vojáci a tudíž soupeř nepozná, zda bojuje s elitní armádou bezcitných nepřátel, nebo se sedláky, kteří ještě včera dojili krávy. Významnou silou Argalanských vojsk jsou také velitelé, kteří v rukou třímají kuše a během bitvy hledají a ostřelují velitele nepřátelských vojsk.

Troška historie o vzniku Argalanské říše:
800 let zpět bylo Argalanské království chudé a slabé království, které mělo slabého krále a zem zmítanou nájezdy a ničenou barbary.
Jakmile vznikly nepokoje, tamní generál svrhl krále a nastolil v zemi pořádek.
V tu dobu za ním došel nejvyšší kněz z Nysurovy víry a slíbil králi, že jeho rod je vyvolený k tomu, aby splnil Nysurovu vůli. Král tomu nevěřil, dokud jej kněz nedovedl k hoře za městem a neukázal na jedno místo. Když tam poté vykopali důl, našli největší ložisko zlata jaké do té doby lidé viděli. Král to vzal jako znamení a stal se z něj fanatický vyznávač Nysurovy víry. Vytěžil zlato, dřevo a největší loďstvo které kdo kdy viděl. Na smrtelné posteli předal vše svému synovi, kterého celý život učil že je vyvolený k tomu aby dobyl svět. Syn vzal lodě, peníze a vrátil se na zpět se 40 000 nejlepšími žoldáky světa. Podařilo se mu dobýt 1/4 kontinentu a předat vládu synovi. Od té doby se okolní národy, kmeny a města začaly spojovat, uzavírat spojenectví a posilovat obranu, proto 800 let a stále není vše dobyté.

Snad jsem tak nějak nastínil svět, případně dodám časem další informace, toto jsou jen takové základy k armádám, náboženství a oblastem.

Zítra už zase dodám odpovědi na Vaše příspěvky a budeme pokračovat ve hře.

Lótu z Arkanonu - 25. května 2019 19:19
Lótu z Arkanonu

//Děkuji za přijetí a zdravím Aryu:)

1


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)